Eerste Blad. Het geheim van de Verpleegster BUITENLAND. Nr. 6024. DINSOAQ 12 MEI 1625. 53ste JAARGANG. ertlag en Zatfj^lagmlddag Redacteur-Uitgever: O. DB BUUR .Tr. HBLDBR Bureau: Koningstraat 29 Telefoon; 60 en 412 VOLKENBOND. De Internationale conferentie over den wapenhandel. ENGELAND. De tentoonstelling te Wemblev geopend. Zelfmoord? De memoires van Lord Grey. FEUILLETON. Het vraagstuk van de veiligheid. „Juist,"* hernam Sir Stanton droog. „Toen ik de club verliet, gevoelde ik be hoefte tanr eene wandeling en ik kwam FRANKRIJK. De herstemming voor de gemeenteraden ln Frankrijk. De Socialistische Internationale. BELGIE. Het kabinet Van de Vijvere. NOORWEGEN. 'Gedwongen arbitrage ln arbeids geschillen. BULGARIJE. DUITSCHLAND. De intocht van Rijkspresident Hindenburg te Berlijn. „Zeer juist" antwoordde Firnim, „Spoorwegaandeelen, leening van Brigh- De ontruiming van de Keulsche zone. De bankschandalen. (Wordt vervolgd.) «I COURANT Licht op voor Auto's en Fietsen! Dinsdag 12 Mei8.11 unr. Woensdag 18 8.12 De Volkenbondsoonlerentie te Genève betreffende het toezicht op den interna tionalen wapenhandel hield zich Zaterdag bezig met een theoretisch interessante doch practisch geheel van belang versto ken discussie over een door Brazilië op geworpen vraag of het stelsel de conven tie zijn zou een verbod v.an wapenuitvoer behalve in bijzondere omstandigheden, dan wel een vrijheid van wapenuitvoer behoudens bepaalde uitzonderingen^ In de technische militaire oommissie is thans een voorstel van Engeland in over weging om schepen en luchtvaartuigen buiten de conventie te doen vallen. Dit amendement is door Italië en Japan on dersteund, doch door Spanje en de Scan dinavische staten sterk bestreden, vooral met een beroep op den slechten indruk, dien het op de openbare meening zou maken, indien de conventie in een derge lijke omvangrijke groep oorlogswerktui gen geheel vrij zou laten. De Nederlandsche delegatie heeft een drietal amendementen ingediend op arti kel 8 van het ontwerp-conventie betrek king hebbend op het geven van vergun ningen voor den uitvoer van wapenen naar een erkende regeering. - De conservatieve partij dringt er bij de ministers op aan, krachtige maatregelen te nemen ten «einde de bedrijvigheid der communisten in Engeland te stuiten. Naar men verneemt, zal het kabinet eerlang nieuwe plannen overwegen om het vraag stuk te behandelen. Een sterke groep unionistische leden van het Lagerhuis tracht komende week een onderhoud met Chaapberlain te 'krij gen, om het denkbeeld te bepleiten, dat Engeland niets met Rusland te doen moet hebben, zoolang de Sowjet-regeering zich niet verplicht hare financieele verbinte nissen gestand te doen en zich van de pro paganda in Engeland te onthouden. De koning heeft, vergezeld van de konin gin, de tweede Britsche rjjkstentoonstelling geopend. De opening werd door 90.000 personen bijgewoond. Francis John Lascelles, een oom van den schoonzoon van den koning van Engeland, werd Zaterdagmorgen met een kogel in het hoofd dood in de rookkamer van zijn land goed te Hampshire gevonden. Naast het lijk lag een dubbelloops geweer met een ledige huls. Men had hem sedert Donderdagavond niet meer gezien. Een onderzoek is ingesteld, waarvan het resultaat nog niet bekend is. Lord Grey heeft zijn in de „Westminster Gazette" gepubliceerde memoires'beëindigd. Dit slot is de moraal, die hij; trekt uit de ervaringen, die hij gedurende zijn elfjarig 'bewind als Engelsch minister van Buiten- landsche Zaken heeft opgedaan en in zijn memoires heeft vastgelègd. Hij richt daarin door een ernstige waarschuwing tot Europa en in het hijzonder tot de Geallieerden. Hij schetst den toestand in Europa van voor den oorlog aldus: oorlogstoebereidselen hadden vrees gewekt; vrees predisponeert voor ge weld en catastrofe, en gaat. dan als volgt voort: In de landen dérGeallieerden kan men met gerustheid zeggen, dat Duitschland, door het tempo der militaire en maritieme bewapeningen te forceeren,' meer dan iemand anders verantwoordelijk was voor dezen kwaden stand van zaken. Het was Duitschlands politiek en exclusieve bond genootschappen en bewapeningen na 1870, die dit resultaat te voorschijn riep. Wanneer de geallieerden de overwinnaars in den jong- sten oorlog, dezelfde' politiek voortzetten, die Duitschland na 1870 volgde, zal dit pre cies dezelfde onaangename gevolgen na zich slepen. Wanneer de geest van von Bülow en van von Tirpitz de politiek van Duitschland blijft, aldifs Grey, zal Europa opnieuw op denzelfden ongelukkigen weg van 1914 wor- De onmiddellijke verantwoordelijkheid den gedreven. echter wat betreft het onderzoeken van wat mogelijk is, wat betreft het aangeven van den toon voor een nieuwe Europeesche poli tiek, vervolgt Grey, rust eerder op de Ge allieerden, die de overwinnaars waren, dan op Duitschland/Zij moeten een begin ma ken ten beste en Duitschland de kans geven zich daarbij aan te sluiten. Een gestolen memorandum? Londen, 11 Mei. De „New-York World" publiceert een telegram uit Londen, dat be weert den volledigen tekst te bevatten van een memorandum van het Engelsche depar tement van Buitenlandsche Zaken gedateerd 20 Februari j J., hetwelk uitsluitend tusschen de leden van het Kabinet heeft gecirculeerd. Gemeld wordt, dat de nota ten doel had, het Kabinet ervan te overtuigen, dat een nieuwe entente tusschen Groot-Brittannië, Frank rijk en België noodzakelijk was, doch dit voorstel, zegt het telegram, werd verworpen ten gunste van de door Duitschland voorge stelde voorstellen nopens een wederzijd- schen waarborg. De „New-York World", die het telegram bespreekt, zegt, dat het memorandum aan toont, dat het Engelsche departement van Buitenlandsche Zaken er voor is om, zoodra de tijd daarvoor rijp is, het onrecht, aan Duitschland begaan door het Opper-Silezië af te nemen en den Poolschen corridor in het leven te roepen, te herstellen. Chamberlain is, zoolang hij het desbetref fende artikel niet heeft gezien, niet bereid zijn meening te zeggen. De ondersecretaris van Buitenlandsche Zaken, Mc Neill, ver klaart dat hij van het document nooit iets gezien of gehoord heeft. De concurrentie tusschen de scheepswerven. Er is, zoo seint Reuter, een. hevige strijd gaande tusschen Engelsche, Hol- landpche en Duitsche scheepswerven om de bestelling ter waarde van 24 millioen gulden, van acht koolschepen voor de Blue star-lijn machtig te worden. Naar verluidt, is de laagste Engelsche inschrij ving 240,000 gulden per schip hooger dan de laagste Hollandsche en Duitsche. De Engelsche scheepsbouwers bewegen in- tusschen hemel en aarde om de 'bestelling te krijgen. Opdat de Engelsche werven aan de con currentie van de buitenlandsche scheeps- bouwwerven het hoofd kunnen bieden, heeft Mulherion, directeur-generaal van de Tyne Iron Shipbuilding Company, in een rede bij het te water laten van een schip het denk beeld bepleit om invoerrecht te heffen van nieuwe schepen, die in den vreemde ge bouwd zijn. Met een subsidie van vijftig millioen in het jaar, zoo betoogde hij, zouden de Duit- 20) MURRAY HERBERT. „Hij ligt juist op hare zaal" Philips ge laat stond somber en pijnlijk en het kostte hem moeite te spreken. Nog niet 'beko men van den schok van déze. ontdekking, keek hij Firnim vaag aan. Firnim haalde de schouders op. Na een minuut viel Phi lip uit. „Die vervloekte Geoffreyl Wie zou nu gedacht hebben dat een vagebond als hij getrouwd zou zijn? Nu is alles af- geloopen, Maurice. Er is niets meer aan te doen." „Daar komt niets van in; voor mij is 'het heelemaal niet afgeloopen," sprak de an der kalm. „Ik 'ben nu eenimaal begonnen, en ik zal voortgaan ook, daar kun je ze ker van zijn. Ik zie, dat 'het tot je door gedrongen is, hoe erg de toestand hier door geworden is, Philip. Als die vrouw werkelijk zijne echtgenoote is en hem kan identifioeeren, komt natuurlijk meester Geoffrey's fórtuin aan haar. Maar voor- loopig weet zij nog nergens van, dat is zeker. Het is heelemaal voor een kwestie van een paar-maanden, alles wel 'be schouwd. Kunnen wij haar niet veilig een week of wat uit den weg brengen? Of. Hij brak plotseling af en Philip keek hem aan. De klank van de electrisohe bel weerklonk eensklaps schril tot in het kan toor, niettegenstaande de deur gesloten was. „Wie kan er om dezen tijd in hemels naam nog komen?" mopperde Firnim, .toen het gébel opnieuw begon. Deze keer scheen er geen einde aan te komen. Fir nim stond van zijn stoel op en ging, na nog een blik op Philip, naar buiten. Zijne vaste stappen klonken door het buiten kantoor. Philip, met al zijne aandacht luisterend, hoorde de zware, voordeur openen en ook den verwonderden lach van Firnim, voordat hij de deur weder sloot. Toen herkende hij1 tot zijne verras sing de stem van zijn vader, die een oogenblik later de kamer binnenstapte. „H&Uo, vader," riep Philip uit, zioh dwingende, om deze begroeting zoo ge woon mogelijk te doen klinken. „Ik dacht, dat u al lang te bed waart." Sir Stanton liep met zijn lichten tred de kamer door. De kraag van zijn overjas was opgeslagen en regendruppels glin sterden op zijne schouders en op den' 'hoed in zijne hand. Toen hij; een stoel, dien Firnim hem aaifbood, aannam, wis selden vader en zoon een blik. Sir Stan ton zag eruit, alsof hij zijne gemoedsbe weging met moeite bedwong. Zijn gelaal was nog bleekec dan .gewoonlijk. „Het spijt mij, vader," bracht Philip haastig in hefr midden, waarbij de onaan gename ontmoeting met zijn vader in het speelhuis op Suffolk Square hem in de gedaohten was. „Nu herinner ik het mij weder. U zeide, dat u een onderhoud met mij wildé hebben voor u naar bed ging." Ingezonden Mededeellng. Heeren- en Jongenskleeding. Vraagt zicht- zending en vergelijkt pnze prijzen, die 20°/0 lager zijn dan elders. schers de Engelsche industrieën kunnen nekken. Dit was een ernstige zaak in het leven van een natie, daar, indien het opnieuw tot moeilijkheden in Europa kwam, Enge land geen staal zou hebben. De regeering zou dit ernstige vraagstuk 'onder de oogen moeten zien. Hij was al vijftig jaar scheeps bouwer geweest en zijn hart bloedde, als hij zag, dat zijn werklieden niet konden werken. Frank Jones, president van de Metropoli tan, voor welke het nieuwe schip gebouwd was, zeide, dat het vreeselijk was, om de leege scheepswerven aan de Tyne te zien. Hij hoopte, dat het lang zou duren, vóór zijn maatschappij bestellingen in het buitenland plaatste. Parijs, 11 MeL Bij de herstemming voor 31 zetels van den gemeenteraad te Parijs zijn gekozen: 8 republikeinen, 4 links-republikeinen, 1 onafhankelijke ra dicaal, 5 socialistische radicalen, 4 socia listische republikeinen, 8 socialisten en 0 communisten. Bij de eerste stemming wa ren er 49 leden gekozen. De gemeente raad bestaat nu uit 4 conservatieven, 14 republikeinen, 23 links-republikeinen, 6 onafhankelijke radicalen, 6 socialistische radicalen, 5 socialistische republikeinen, 14 socialisten en 8 communisten. De nieu we samenstelling van den raad wijst op een lichte vermindering van het aantal candidaten van het nationale blok. Troelstra door Vliegen vervangen. Parijs, 9 Mei. Het uitvoerende cdmité van de Socialistische Internationale hield zich bezig met de voorbereiding van het vol gende internationale congres, dat op 22 Augustus in Frankrijk geopend zal worden. De president Vandervelde las een brief van Troelstra voor, waarin deze ontslag neemt als. lid van het uitvoerende comité. Op voorstel van de Nederlandsche partij werd Troelstra door Vliegen vervangen. 'Uitvoerig werd de Bulgaarsche en Balkan- quaestie besproken. Van de Vijvere, de nieuwe Kabinetsfor meerder, heeft aan de journalisten eenige imededeelingen gedaan over de samenstel ling van zijn kabinet Hij verklaarde, dat alle katholieke ministers uit het vorig kabinet hun portefeuilles behouden, op Theunis na, die zich niet weder voor de portefeuille van financiën beschikbaar ge steld heeft Voor de andere ministeries heeft hij zich tot de personen buiten het parlement gericht. Deze hebben bedenk tijd gevraagd. Van de Vijvere hoopt Woensdag met de samenstelling van zijn kabinet gereed te zijn en Dinsdag 19 Mei voor de Kamer te verschijnen. Men verwacht in politieke kringen, daf Van der Vijvere zelf de portefeuille van buitenlandsche zaken zal nemen. Janssen, directeur van de Nationale Bank van België, zon financiën krijgen, generaal Hellebout of generaal Kestens nationale verdediging. Voor de portefeuille van wetenschap pen en kunst wordt Wodon 'genoemd en voor de spoorwegen generaal IJpulon, maar deze bedde benoemingen zijnf nog zeer onzeker. Oslo, 9 Mei. De regeering heeft bij de Storting een wetsontwerp ingediend inzake gedwongen arbitrage 5n arbeidsgeschillen, welke afmetingen dreigen aan te nemen, waardoor zij gevaarlijk worden voor de ge meenschap. De gedwongen arbitrage zal al leen worden toegepast op voorstel van den bemiddelaar. Het wetsontwerp behelst stren ge bepalingen ten aanzien van onrechtmatige stopzetting van het werk. Indien b.v. de arbeiders in weerwil van het verbod over gaan tot een onrechtmatige staking, dan mag de andere partij hierop antwoorden met een uitsluiting/ Sofia, 11 MeL Met behulp van de be volking heeft de recherche bij Gawrilowe het toevluchtsoord ontdekt van een ster ke bende communisten, die pp het bevel zich over te geven gewapenden tegen stand-bood. De aanvoerder en eenige le den der bende zijn neergeschoten. Men heeft veel bezwarende stukken en een kleine drukkerij in beslag genomen. Oroote geestdrift in rechtsche kringen. 'Van Hannover naar de Rijkshoofdstad. Berlijn, 11 Mei. Vanmiddag is rijks president Hindenburg te Berlijn aange komen. Het geheel maakte een ©enigszins killen indruk. De intocht van Hindenburg werd uitslui tend bijgewoond door dat gedeelte van de Berlijnsche' bevolking, dat rechts georiën teerd is en dit demonstreerde door het dra gen van kleine zwart-wit-roode vaantjes. Aan beide zijden van den ruim 8 K.M. langen weg tusschen het station Heerstrasse en het paleis van den rijkskanselier stonden de toeschouwers lang tevoren in dichte ge lederen geschaard te wachten. Kilometers ver zag men niets dan zwart-wit-roode vlag gen en kilometers ver ook niets dan grijze uniformen van de leden der rechtsche orga nisaties. Opmerkelijk was het geringe aantal zwart- rood-gouden vlaggen, niet alleen in de stra ten, waardoor de stoet zou komen, maar ook in bet overig© gedeelte van de stad. Zwart- wit-rood was overal overheerschend en ,s]echts hier en daar zag men een republi- keinsche vlag. i Het afscheid van Hannover. Het afscheid van Hindenburg van de stad, waar hij zoo lang als ambteloos burger heeft gewoond, droeg een onmiskenbaar republi keinsch karakter. Overal langs den weg, dien Hindenburg van zijn. villa naar het station had af te leggen, stonden masten met vlag gen in de kleurên van de republiek. Aan het station sprak de regeeringspresi- dent van Hannover, de sociaal-democraat Noske, den rijkspresident hartelijk toe, waarop Hindenburg-zichtbaar bewogen ant woordde: „Het Duitsche volk moet weer eensgezind worden. Ik wil probeeren het tot eensgezindheid te brengen. Alleen eendracht maakt macht". Daarop schudde hij Noske, den burgemeester van Hannover en eenige andere heeren de hand en stapte in zijn salonwagen, die hij vandaag voor de eerste maal gebruikte. De aankomst te Berlijn. Te Berlijn werd hij aan het station Heer strasse opgewacht door den rijkskanselier dr. Luther, den minister van binnenlandsche zaken, Schiele, den rijksweerminister dr. Gessier, generaal von Seeckt, den eersten burgemeester van Berlijn, Böss en eenige toen maar eens dezen kant op, om te zien of je soms hipi* nog waart Uwe blinden zijn goed in orde, Firnim; ik kon geen spoor van licht gewaar worden en zoo belde ik maar op goed geluk. Het is ook juist gaan regenen, bovendien. Ik hoop toch, dat ik niet stoor?" „In het minst niet," antwoordde Firnim vlug. „Philip en ik hebben veel moeten bespreken, maar wjj zijn nu zoo wat aan het einde. Mag ik u een sigaar aan bieden; Sir -Stanton?" Terwijl Sir Stanton de sigaar aannam uit het kistje, dat de procureur hem voor hield, schoot er een blik van verwonde ring en vérwarring tusschen Firnim en Philip heen en weer. Het bezoek van Sir Stanton onder deze omstandigheden was volkomen natuurlijk, maar zijne vreemde, gedwongen manieren1 waren den beiden jongen lieden hinderlijk. Maurice Firnim zou er veel voor over gehad hebben, om Sir Stanton's ware gevoelens te kennen, waaromtrent zijn gelaat, zoo beheerscht en 'bewegingloos, niets uitdrukte. Terwijl hij daar zat met de niet aangestoken si gaar tusschen zijne lippen, staarde Sir Stanton eenige seoonden strak voor zich heen, alsof hij zich van hunne tegenwoor digheid niet bewust was. Een gevoel van berouw en medelijden greep Philip aan, toen' hij de starende uitdrukking en de treurige, lijnen om den mond opmerkte. Toen begon Sir Stanton te spréken zonder (le oogen van de tafel op te heffen. jk kwam eigenlijk niet, om over zaken te spreken, Firnim, maar ik geloof, dat je van mij eenige effecten ln bewaring hebt" andere hooge militaire en civiele autoriteiten. Nadat Hindenburg, die In civiel was en alleen door zijn zoon majoor von Hinden burg en diens echtgenoote begeleid werd, uit de salonwagen was gestapt, heerschte er eerst eenige oogenblikken een plechtige stilte. Daarop trad de rijkskanselier op Hin denburg toe en heette hem met weinige woorden welkom. Het dochtertje van den rijkskanselier bood den grijzen rijkspresi dent bloemen aan. Eerst toen 't kleine ge zelschap langzaam naar den uitgang van het station wandelde, brachten de medereizigers van Hindenburg, die natuurlijk allen vanuit de coupéraampjes de ontvangst hadden gade geslagen, een geestdriftig „Hoch" op den rijkspresident uit. Vóór het station wachtte reeds de auto met de standaard van den rijkspresident. Vlug en veerkrachtig begaf Hindenburg er zich heen en stapte in. Voor hij ging zitten bleef hij nog eenige oogenblikken rechtop staan en dankte met zijn hoogen hoed voor de daverende ovaties, die de dichte menigte hem bracht. Dr. Luther nam daarop naast den rijkspresident plaats. De tocht van het Station naar het paleis van den rijkskanselier werd een triomftocht. Zoodra de menschen het grijze hoofd van den rijkspresident in het oog kregen, barst ten zij in een geestdriftig gejuich uit. Overal voor de vensters verdrongen zich duizenden menschen en allen wuifden met hoeden en zakdoeken, groetten met vaandels en vlaggen. Hindenburg, bleek en zichtbaar onder den indruk door deze hartelijke ont vangst, zat maar stil te buigen. Toen Hindenburg voor het paleis van dr. Luther was uitgestapt, hief de menigte spontaan het „Deutschland, Deutschland über Alles" aan en bleef ook later, toen de rijkspresident reeds lang verdwenen was, nog staan zingen. Slechts eenmaal nog trad Hindenburg aan het venster en werd op nieuw daverend toegejuicht. Toen verdween hij voor goed en langzamerhand verspreidde zich de menigte. Incidenten van eenige beteekenis hebben niet plaats gehad. De orde werd nergens ver stoord. („Hbl."). De ontruiming der Keulsche zone zou, naar Berlijnsche bladen uit Parijs verne men, plaats hebben op 16 Augustus, gelijk met die van het Roergebied. Frankrijk zou hierin toestemmen, indien aan Duitsch land een serie dwingende maatregelen wordt opgelegd, die achtereenvolgens op 1 Juni, 1 Juli en 1 Augustus hun beslag moeten hébben gekregen-, en uit strenge verificaties is gebleken, dat Duitschland deze verplichtingen inderdaad is nageko men. Briand zal dit voorstel heden in den Ministerraad uiteenzetten. Aangezien daarna de gezanten eerst zullen moeten nagaan, welken1 indruk het bij hun verschillende regeeringen maakt, vermoedt men, dat de vergadering van den gezantenraad, die voor Woensdag uitgeschreven is, wel opnieuw verdaagd zal moeten worden. Berlijn, 11 MeL De instructie tegen de gebroeders Barmat en in de zaak-Kutis- ker is geëindigd. De dossiers zijn ter be schikking van het O. M. gesteld voor het indienen van een aanklacht. De verzoeken om Kutisker uit hechte nis te ontslaan zijn definitief van de hand gewezen. ton en dien Braziliaanschen wissel." „Dat alles moet je dan maar voor mij verkoopen, alstublieft. Nu ik toch hier ben, kan ik je wel meteen dien opdracht geven." De verwondering van Maurice nam steeds toe. „Het is daar nu niet de meest geschikte tijd voor, mijnheer," raadde hij. „de markt is slecht." I „Verkoop ze toch maar, allemaaL Ik moet realiseeren," beval Sir Stanton kort. „Ik heb er bijzondere redenen voor." „Zeer goed, Sir Stanton." Nu bemerkend, dat zijne sigaar nog niet brandde, zocht Sir Stanton in de zakken van zijn overjas naar lucifers, toen hij een uitroep slaakte, doordat zijn vingers met een vreemd voorwerp in aanraking kwa men). "Volgens zijn zorgvuldige methode had hij den-inhoud' van het kleine fleschje, dat Sidney Dane hem gebracht had, ge analyseerd en daarop, in de veronderstel ling, dat hij nog wel tijd zou vinden, om naar het ziekenhuis te gaan, had hij het flesohje in zijn zak gestoken, voor hfj zijne woning verliet. „Ma-g ik je telefoon een oogenblik ge bruiken, Firnim?" vroeg hij, het tafel toestel naar zich toehalende, terwijl hij sprak. Daar de procureur dadelijk toe stemmend geknikt had, nam hij den hoorn af en de anderen hoorden hem het num mer van het ziekenhuis opgeven en naar Sidney Dane vragen." „Ben jij daar, Dane?" Bij de volgende woorden van zijn vader ontstelde Philip verschrikkelijk. „Ik wilde je even zeggen, dat goedje, wat je mij meegaf om te analiaeeien, dat Ingezonden Mededeellng. Het beste geneesmiddel voor ee<n trage lever, schele hoofdpijn, verstopping eai slechte spijsvertering is een dosis Fosteria Ma-agpilleo. Deze pillen regelen dé vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Fosrter's Maagpillen verzekert goede werking van lever en in gewanden, en is het beste voorbehoedmid del tegen een sLeohte gezondheid. Prijs ?er flacon van vijftig vemsuikerde pillen 0.66; ln apotheken en drogistzaken. is vergift, Dane." Voor Dane weder sprak hoorde Sir Stanton de deur dicht slaan van de kamer, waarin deze zich bevond. „Ik wist het, Sir Stanton. Ik had er ook wat van behouden en heb dat zelf geana- liseerd, nadat u het ziekenhuis verlaten had. Ik wist niet, welk vergift het was. Ik kon daaromtrent geen zekerheid ver krijgen; Het is niet een van de algemeen •bekende vergiften. Het bezat eenige der eigenschappen van het vergift, dat uzelf ontdekt hebt, waarover u voor de medi sche faculteit een week of wat geleden eene lezing gehouden hebt. Als u het on derzocht hebt, kunt u mij wel zeggen, of ik het bij het rechte einde heb." Voor eenige seoonden antwoordde Sir Stanton niet. Hij keek op van het toestel en zag als door een imist het door vrees vertrokken gelaat van zijn zoon. „Kan u mij niet hooren, Sir Stanton?" vroeg Dane aan het andere einde.Sir Stanton boog nogmaals het hoofd. „Br stond eenig verhaal in verband met dat goed, dat je mij wilde vertellen, Dane. Wat was dat? Waarom heb je het mij eigenlijk gegeven?" Nu was het de beurt van Dane om te zwijgen, tot ten laatste zijn aarzelend ant woord kwam. „Het werd aangetroffen in een glas naast het bed van No. 39," zeide hij zacht jes, „Sir Stanton! Eén minuut!"

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1