BRAMLAGEs HEMELVAARTSDAG PINKSTERDAG GEOPEND TOT 2 UUR. Goedkoop solied adres. GEMENGD NIEUWS VOLKSKLEEDINGMACAZMN, WESTSTRAAT 11. •n verder van de grens wonen oneer Invoer recht moeten betalen (nJ. over grooter vrachtprijs) dan zij, die dichter bij de grens wonen. Ben ongelijkheid die nog sterker zal worden geaccentueerd na de in werkingt reding der Nieuwe Tariefwet 1924 met haar hoogere rechten. Het is ons Verbond bekend1 dat decla ratie volgens de factuurprijzen voor den aangever aanmerkelijk eenvoudiger is dan volgens den loopendien prijs hier te lande op den dag der aangifte, omdat deze laat ste eerst 'berekend moet worden. Het is daarom ook toe te juichen dat de douane administratie den aangever vrij laat de aangifte volgens de factuurwaarde te doen, en eerst b{j gebreke van een keuze de waarde volgens den' loopenden prijs, enz. aanneemt. Maar het vil ons voorkomen dat ook bij 'gebruikmaking van de methode der werkelijke koopprijzen, de aangever moest worden vrijgelaten de gemaakte trans portkosten te splitsen in die voor het buitenlandisetie en die voor het binnen- landsch© traject. Het adres vraagt eventueele wijziging der betrokken bepaling. Art 14 Pensioenwet Zeemacht Op de vragen van den heer K. ter Laan betreffende het bij de berekening van aan het personeel der zeemacht toe te kennen pensioen niet medetellen van den bijslag, met ingang van 1 Januari 1925 ter voorko ming van achteruitgang ta inkomsten op de bezoldiging verleend, antwoordde de Minister van Marine: De beschikking van 24 Maart 1925 berust niet op tweeërlei uitlegging van art 14 der Pensioenwet voor de Zeemacht 1922, aan gezien de bijslag ter voorkoming Van ach teruitgang in inkomsten volgens de desbe treffende bepaling uitdrukkelijk is beperkt tot het jaar 1925, derhalve als van tijdelijken aard moet worden beschouwd, terwijl zoo danige beperking niet is gesteld aan den bij slag, toegekend aan gehuwden of gehuwd geweest zijn don, die een bezoldiging van mindtr dan ƒ6.50 per dag buiten die keer kringen genieten. Laatstgenoemd© bijslag vormt, in den zin van bedoeld art 14, mits dien een vaste inkomst en moet geacht wor den niet tijdelijk te zijn. Ook bij de toepassing van de Pensioenwet voor de Landmacht en van de Burgerlijke Pensioenwet voor de Landmacht en van de Burgerlijke Pensioenwet wordt eerstbedoel de bijslag hij de vaststelling van den pen- sioensg ronds! ag buiten beschouwing gelaten. Uit het boven medegedeelde volgt- reeds, dat de Minister niet van oordeel is, dat beide bovenbedoelde bijslagen bfl de vaststelling van den pensioensgrondslag in rekening móeten worden gebracht. Wèl bepaalt het Kon. Besl. van 6 Juni 1922, dat voor de vast stelling van den- pensioensgrondslag o.a. ook in aanmerking krant „de bijslag op trak tement of soldij, verleend ter voorkoming van achteruitgang van inkomsten, voor zoo ver deze niet bet gevolg is van duurtebljslag of mobilisatietoelage", doch waar dit Kon. Besl. uiteraard de grenzen, door de wet ge steld, niet vermag te overschrijden er. de wet niet- toelaat, dat tijdelijke inkomsten in den pensioensgrondslag worden opgeno men, volgt hieruit noodzakelijk, dat de bij slag,' In bet Kon. Besl. genoemd, niet kan omvatten een zoodanigen bijslag voor het geval deze slechts tijdelijk wordt toegekend. Salarissen belastingpersoneel. „De Rsb." meldt, dat de minister van Financiën de volgende wijzigingen ln de salarissschalen heeft vastgesteld, ingaan de 1 Januari J-L, t.w. oommies 2e kl. max 1300; hoofdcommies max. 2900; com mies verificateur max. 8000 en verifioa- teur max. 4200. Fransch «P de Lagere School De „OodnT-kwestle. In de Dinsdag gehouden Tweede Ka merzitting was aan de orde gekomen het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling \an de begrooting van Financiën voor 1925 er toe strekkende 150.000 uit te koeren aan de Coöp. Vereeniging, Coöpe ratieve groent-endrogerij, inmakerij en handel voor de bloembollenstreek „Codro te Haarlem. De kwestie komt gelijk men zich her innert, hierop neer dat in het najaar van 1918 om redenen van staatsbelang aan de „Codro" geen consenten voor den uitvoer van produoten zijn verleend; eerst eenigen tijd later zijn de grenzen voor deze pro ducten opengesteld. Het wetsontwerp werd zonder debat .eu z. h. s. goedgekeurd. (Tel.) De Ktjwlelbelastlng. In verband met de in den maandstaat der Rijksmiddelen opgenomen opbrengst der Rijwielbelasting - *ie ona vorig nummer schrijft het „Hm-"'- (Het aantal in ons land gehouden rjjwieien blijkt wel merkwaardig onderschat te zijn. Zelfs wanneer ln de volgende maanden de belasting niet meer nadruppelt, dan blijkt het aantal fietsen in ons land op zijn minst 1.870.000 te bedragen, terwijl de regeering het op 1 mlllloen had aangenomen. En dan nemen wtj nog «*n» dat op alle rijwielen be lasting la betaald. In werkelijkheid zijn ech ter heel wat houders vrijgesteld krachtens de desbetreffende wettelijke bepalingen, zoo dat men het aantal rijwielen hier te lande thans veilig op meer dan 2 milMoen kan taxeeren, bij een bevolking van ruim 7 mü- lioen. Een dergelijke verhouding wordt stellig nergens anders ter wereld bereikt. Wat zou deze heffing een kostelijke bij drage hebben gevormd voor een -algemeen e wegenbelasting, wanneer niet voorbarig het betrekkelijk luttele bedrag, dat er uit werd verwacht, Maar dlat thans zoo 2eer blijkt te zijn meegevallen, gebruikt was tot dekking van het begrootrngstekorl Die dekking had, voor zoover dit bedrag betreft, wel bereikt kunnen worden door een wat krachtiger al gemeen© bezuiniging. Wij zouden dan thans met bijna 6 mil- lioen per jaar al een heel eind op weg zijn geweest voor de dekking der rente van een groot© leening voor wegenverbetering, ter wijl thans de onhoudbare toestanden op da- gebied wellicht nog jaren om een oplossing zullen blijven vragen, en de verkeersbelem- meringen, alsmede het aantal ongelukken op onze wegen, onafgebroken zullen blijven voortduren. Van wijs beleid heeft het optreden onzer regeering in dit opzicht stellig geen blijk gegeven. Wij hopen, dat een volgende regee ring niet zal verzuimen, de fout nog zoo veel mogelijk goed te maken, door alsnog bij een verdere verbetering onzer staats financiën de opbrengst der rijwielbelasting geheel of voor een groot deei naar een in te stellen wegenfonds over te brengen. De Olympiade. Een gift van 25.000 gulden van Edward W. Bok. Onze landgenoot, de heer Edward W. Bok te Philadelphia, zond gisteren uit Amerika het volgende telegram aan „De Telegraaf: „Onder voorwaarde, dat het fonds voor de Olympische Spelen bijeengebracht wordt, ben ik bereid daarin 25.000 te storten. De Nederlanders mogen deze gelegenheid niet voorbij laten gaan om zich voor het forum van de wereld te ver- toonen als een vooruitstrevende natie De Nederlandsche Spoorwegen hebben toegezegd, voor 25.000 deel te nemen in het garantiefonds voor de Olympische Spelen. Een lid van de Anglo-Batavian Society te Londen is bereid, 10.000 a fonds per- du voor de Olympische Spelen te storten, indien er ten minste nog andere personen zijn, die zijn voorbeeld willen volgen. De Nederlandsche Zwembond neemt voor 1000 deel in het waarborgfonds van het NederL Olympisch Comité. De K. v. K. voor Amsterdam stelde 25.000 beschikbaar voor de Olympiade. Bij het Alg. Handelsblad was tot gister avond ingekomen: Nat. Inschrijving 99.565J.26 en garantiefonds 849.565.12®. Bij de N. R. Ct kwam resp. in: 07.757.23 en 125.000. Voor zoover de bijdragen uit verschil lende plaatsen bekend zijn, is het eerste van de twee millioen ongeveer bijeen. Hei C.O.S. behoudt rijn beslissing tot het laatste oogenbllk voor. Het Comité Olympische Spelen 1928 deelt mede: „Dat het met groote dankbaarheid den buitengewpnen steun erkent van de pers, ondervonden bij de inzameling der gel den voor 1928; dat het zijn oprechten dank betuigt voor de boven verwachting ontvangen be dragen, groote en kleine, van zoovelen in den lande uit alle kringen der bevolking; dat het echter nog niet het bedrag bij een heeft, waarop gerekend moet worden om de Olympische Spelen in 1928 te kun nen houden; dat het, gezien het spontaan tot stand brengen van een zoo groot aantal plaat selijke oommissies, vertrouwt dat de eerst volgende dagen nog een aanzienlijk be drag bijeen gebracht zal worden; dat het daarom tot het laatste oogen- blik het besluit wil uitstellen om de ver antwoording voor het houden der Spelen te aanvaarden". Het bestuur voornoemd doet alsnog een beroep- op een leder, opdat de som, die nog noodig is, bijeengebracht kan wor den en spreekt de verwachting uit, dat bij een krachtige inspanning als in de afgeloopen week werd vertoond, de Olym pische Spelen voor Nederland behouden zullen blijven. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken in Friesland heeft in haar Maandag gehouden vergadering besloten 1000 beschikbaar te stellen voor het N. O. O. De heer K. ter Laan (s.cLa.p.) betoogde op grond van den verbetraden finamtieelen toestand van het rijk, het terugnemen door de regeering van deze ontwerpen en het herstel van de burgerlijke ambtenaren in hun rechten. De heer Duymaer van Twist (a.-r.) wilde een overgangsbepaling voor militairen, die vrijwillig op wachtgeld zijn gesteld' en na tien jaar voor pensioen in aanmerking zouden komen. De heer Deck er s (kath.) meende, dat er voor den minister aanleiding is om de ver houding tuusschen de militaire en burger lijke ambtenaren uiteen te zetten. Minister Van D ij' k betoogde, dat de hoofdzaak, welke geleid heeft tot de Me ning van deze wjjzigingsontwerpen, moet ge acht worden in de stijgende pensioenlasten als gevolg van de hoog opgedreven eischen der pensioenwetgeving. 'Een voorstel van den heer Snoeck Henkemans (chr.-hist) om dó beraad slagingen tot Dinsdag 26 Mei te verdagen, omdat heden wellicht niet voldoende leden aanwezig zouden zijn, o.a. in verband met den Hemelvaartsdag, werd vervolgens aan genomen. Het voorstel van mejuffrouw Wester man (v.-b.) tot weder Invoering van de mo derne talen op de lagere school (facultatief, d. w. z. niet verplichtend), werd, na een korte toeliohting, zonder verdere disussie aan genomen met 86 tegen 82 stemmen. pan, was het niet te harden. Daar braad de en stoofde u de zon. Hoog rees de leeu werik en jubelde, en een vlindertje kwam al hier en daar u goedendag zeggen, het duinviooltje gloeide ons in de oogen en lang zal het niet meer duren of ook het duinroosje lokt ons. En hooger en hoo- ger rijst zon, nader en nader komt de zomer. Die ach, zoo kort is en ons dik wijls zoo teleurstelt Maar deze verrukkelijke Zondag is waard aan de vergetelheid ontrukt te worden. Zeldzame en daardoor te meer gewaardeerde Meidag. En, terwijl wij dit schrijven sohrijdt de Meimaand verder, even schoon, even stralend, even glans rijk, en, mocht dan straks wellicht de zo mer tekort schieten, deze Meizon heeft veel aan ons goedgemaakt Want wij heb ben wat zonnige dagen wel noodig! Overredeh. Gistermiddag is een 70-jarige man, die op een fiets zat, in de Neckerstraat te Purme- overleden kinderen bloempjes geplukt hadden. Bovendien graasde in dat land al eenige dagen vee, dat nooit vergiftigingsverschijn selen vertoond©. Het had na de best rooiing dan ook zoo vaak geregend, dat het Parijsch Groen reeds lang ln den grond was gespoeld De bloemen en de zuring zijn onschuldig aan het geval. („Telegr."). Veenbranden ln Znld-Oost-Drente. Door onbekende oorzaak zijn, zooala reeds is gemeld, op verschillende plaatsen ernstige branden uitgebroken in ZuidWJost-Drente en wel te Klazinaveen-Noord, Emmer-Erf- scheiderveen en Bagger-Gompascum. Boven de velden hangt een grijze veenrook. Te Klazinaveen-Noord staan 20 H.A. van den heer Veldkamp en 15 H.A. van de maat schappij Eazinaveen in brand. Men heeft uit vier woningen het huisraad weggedragen. Er wordt met drie spuiten gewerkt, die uit Ter ApeL Emmen en van de firma Scholten. Het resultaat is tot dusver zeer klein, overal ziet men kleine vlammen. Te Emmer-Erfscheiderveen omvat de brand een oppervlakte van 40 H.A. Hier ver branden groote complexen turf. Men vreest ook voor het behoud van enkele baggerma- DE BLOEIENDE MEL I De telken jare wederkeerende strijd van den wijkenden winter met het ko mende voorjaar is in deze wondere Mei maand geëindigd met de overwinning der zon. Lang is de worsteling altijd op dit deel onzer planeet, en niet steeds is de Mei overwinnares. Bitter heeft zij het te verduren van de felle winden, die al de warmte, waarover zij beschikt, absor- beeren, vernietigen, verspreiden, die den bloei en de groeikracht tegenhouden, en ons het leven dikwijls zeer onaangenaam maken. Maar ditmaal heeft het voorjaar zich gewonnen gegeven, hoog en stralend is de zon opgerezen aan den blauwen he mel en hoog staat zjj, al vele dagen lang, onafgebroken en onverduisterd, ons koes terend en warmend. Onweilers noch re genbuien kunnen haar deren; telkens en telkens weer rijst zjj omhoog om ons van haar onuitputtelijke warmte en levens kracht mee te doelen. En wij armen, achl in plaats van dank baar te zijn, puffen wd en hijgen en bla zen. Met roode gezichten loopen we rond, en weten geen raad en zuchten.... De dames, ja, die hebben het goedl Want nu mag men meesmuilend spreken over de ongekleedheid van het vrouwelijk ge slacht. voorwaar, ik zeg u: een konink rijk voor een mouvlooze jas, een panta- on zonder pijpen en jour gewerkte nri door m iuS De auto chtoes- B» "en sterk6n en ZtXZ L h£ «"tte- Hier wordt slachtoffer is overleden. Uitgeleverd. Belgische marechaussees hebben gisteren aan de Nederlandsche uitgeleverd, 11. de G., ex-stationchef te Dongen, die enkele maan den geleden de stationskas had verduisterd en daarop naar Antwerpen was gevlucht, waar hij werd' gearresteerd. De aangehou dene is naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht. Hagel Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft zich boven Voorburg een uiterst zwaar onweder ontlast, gepaard «an zwaren hagelslag. Tal van ruiten zijn tengevolge van den hagel niet gespoten, daar de wegen voor brand spuiten onbegaanbaar zQn. Te Berger-Oom pascum kan men den straatweg bijna niet passeeren, zoo dik is er de rook. Het vuur verbreidt zich hier zeer snel. Er zfln eenige spuiten opgeroepen. Brand; een kind gestikt In den afgeloopen nacht te ongeveer 2 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in het perceel Amstelveenscheweg 132, tegenover Patrimonium te Amstel veen, bewoond door twee gezinnen. In het voorste huisje woonde het gezin Muis be staande uit man, vrouw en twee kinde ren; in het achterste perceel het gezin De Jong, bestaande uit man, vrouw en stuk geslagen. AUe groenten zijn plat ge- zes kinderen. Het eerste gezin kon zich hageld. Enkele boomen zjjn als het ware kaal gehageld. Ook sloeg op enkele plaatsen de bliksem in waardoor de telefoon ontred derd werd. Als een bewijs hoe overvloedig regen en hagel zijn geweest, diene, dat men des avonds 7 uur op verschillende plaatsen nog de hagel kon opscheppen. Hagetsrteenen ter grootte van duiveneieren werden op ver schillende plaatsen gevonden. redden, hoewel de man ernstige brand wonden opliep. Hij moest naar het bur gerziekenhuis worden overgebracht Met het gezin De Jong was het ernstiger ge steld, daarvan vermiste men het twee jarig dochtertje, dat toen men het bran dende perceel binnendrong, in den rook bleek gestikt te zijn. Het perceel brandde tot den grond toe af; verzekering dekt de schade. In hel voorste huisje was een winkel tje gevestigd waar men verschillende ar- De Arnhemsche steenengooler. Enkele jaren geleden heeft de fotograaf A. Lantema te Arnhem tijdens een raad»- tikelen verkocht o.a. petroleum, zitting van de publieke tribune steenen ge slingerd naar den burgemeester, waarbij deze licht werd gekwetst Sedert heeft L. zich rustig gehouden, doch Dinsdagmiddag heeft hij weder een soortgelijk stukje uitgehaald. In de woning van den wethouder van ge meentewerken, den heer B. Bakker, aan de sokken.... Om van moordenaarsdingen Pontanuslaan, wierp hij een groeten steen TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 19 Mei Een voorstel-Rutgers van Rozenburg, om de bioscoopwet nog op de agenda te plaatsen, wordt aangenomen met 88 tegen 26 stemmen (rechts tegen links) 1 Mej. Westerman (V.B.) verdedigt haar wetsvoorstel tot wijziging van de lager onderwijs-wet Onderwijs ln een vreemde taal op de lagere school bevor dert h. L de algemeene ontwikkeling. In i'e vergadering van Dinsdag kwamen aan de orde de wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling van de Pensioenwetten voor land1- en reeinacht en der militaire Wedu wen wet-1922. als stijf gestreken boorden maar niet te spreken. Neen, in dagen als deze zou een man wenschen vrouw te zijn. Met de Meizon fe ook het leven geko men iiv de natuur. Ging tot nu toe alles aarzelend,' schuchter, het ondanks koude en regen voortschrijdende voorjaar drong onverminderd tot groeien nu de volle zomer plots is opengebloeid, is op velden en akkers, krachtig en tierig le ven gekomen. De grasvelden rondom on ze stad zijn in enkele dagen bezaaid met madeliefjes, met gele paardenbloemen, en met boterbloemen. En kleine meisjes en jongens hebben zich beijverd ze tot een bouquetje bijeen te garen en aan moeder te geven. O, die kleine meisjes en jon gens! Zelve boterbloempjes en madelief jes, stoffeeren zij het laidschap en ma ken het tot een levend sokilderij. Hier en daar, waar het gras bijzonder hoog is op geschoten, gaan ze bijna te loor in het hooge groen; in gespannen aandacht zijn de kopjes gebogen en de oogjes spieden naar de bloempjes. Langt stengels moe ten het zijn natuurlijk. Ehn vlechten de meisjes de bloempjes in om krans, om de haren, en, onbewust van de schoonheid, die ze verspreiden, gaan z« weer weg, die kleine jongens en meisjes Ja, deze Mei is de bloeinaand, die haar naam eer aandoet, deze sclitterende, stra lende Mei, die zoo droevg inzette met dien eindeloozen regen. Met één slag zitten we niéten in den zomer. Het strandleven is ontplooid als ware het Juli, Zondag stonden reeds en kele tenten opgeslagen en tal van jeug dige* badgasten vermaakten ziet in en om hot water. Autobussen, volgeliden, ver voerden de menschen naar Hiisduinen, zandschopjes en emmertjes wurm van den zolder gehaald, en warme vaden vervoer den per rijwiel slapende of suffige moe gespeelde kinderen huiswaarts. Volumi neus© moeders peddelden moeiziam langs 's Hoeren wegen; opgewekte bacvissohen flirtten al fietsend en redeneereid en on getrainde hondjes waagden schtchter en aarzelend den eersten stap in zo». En zoo kalm en vreedzaam kabbelde ditti&al on ze zee, dat het een zware toer vas niet voor de verleiding te bezwijken en den kleerenrommel uit te smijten. Mjar wee! het nog ongeopende seizoen duflt geen inoonventioneele buitensporighicon en om een uur ver het strand op te loopen, was het, aoh, te warm! door de ruiten en liet daarop nog andere Ongevallen bij een heistelling. Dinsdagmorgen heeft op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam een ongeluk plaats gehad, dat, gezien de omstandig heden, nog 'betrekkelijk goed' is afgeloo pen. Tuaschen de RJL Kerk en den Haar- lememrweg is men (bezig met heien. Eén van dè tuien van de stelling was over projectielen volgend, o. a. een geheele vuil-1 den rijweg gespannen. Ben vrachtauto nisbak. De wethouder en rijn echtgenoot© vm een koekfabriek uit Koog afd Zaan bevonden zich in eèn ander vertrek. I reed met vrij snelle vaart met het voor- Omtrent de aanleiding tot dit optreden bestaan slechts vermoedens. L„ die in staat van faillissement verkeert, móet zijn met rijkspremie gebouwde woning verlaten en hy schijnt daarom zijn woede op den wet houder Bakker, die geheel buiten de kwestie van woningontruiming staat, te willen koeien. De steenenwerper is in arrest gesteld. Vergiftiging. Te Oulemborg hebben zich gevallen van vergiftiging voorgedaan bij kinderen, die langs den spoordijk bessen hadden geplukt en opgegeten, welke besproeid waren met een vloeistof tot bescherming tegen insecten. Hoog rees de leeuwerik uit de dunen o bh tientallen, bij dozijnen tegelijk ;nl en op, In de trillende luoht steeg hij, hooger, hooger en zijn lied galmde nog in onze ocren als het diertje zelf bijna niet meer ;e zien was. Een heerlijke, zoele zuldenwiid woel op de duinen, maar beneden, ln d> duin- Poging tot moord en zelfmoord. Voor de rechtbank te Rotterdam stond gisteren terecht de 82-jarige blokmaker M. Vogelenzang uit Overschiet Bekl. werd beschuldigd van poging tot doodslag op zijn gewezen verloofde, de 18-jarige A. den Breejen. Het meisje had de verkeering met hem afgebroken omdat haar vader er bezwaar tegen had. Op 8 Maart is hij het meisje tegenge komen. Bekl heeft toen een schot uit ziju revolver gelost, dat het meisje in hot sleutelbeen trof, volgens zijn zeggen wan dat bij ongeluk geweest. Hij had alleen zich zelf willen treffen. Bekl. is toen naar huis gegaan en heeft daar drie Bchoten op zich zelf gelost. Het meisje is geheel hersteld van haar verwondingen, maar bekl. zal waarschijn lijk nog geruimen tijd de gevolgen onder vinden van de wonden, die hij zich zelf toebracht. Het O. M. mr. Holstein, eischte tegen deu man drie jaar gevangenisstraf. Het O. M. nam aan dat bekl. het opZet heeft gehad het meisje te dooden. De verdediger, die dit bestreed, vroeg vrijspraak. De overleden kinderen te Harlch. Het bericht, dat te Harich (FriesL) twee kinderen, een jongetje van 5 en een van 8 jaar, van den veehouder A. ten gevolge van vergiftiging door Parijsch Groen zouden zijn overleden, is, wat de doodsoorzaak be treft, niet juist gebleken.De dtrie doktoren, die de kinderen onderzochten, hebben geen teekenen van vergif kunnen vinden. Het braaksel is opgezonden naar Utrecht ter onderzoek. Ook daar is geen vergif gevonden. Het merkwaardige is, dat later in het zelfde gezin nog drie andere kinderen onge steld werden ondier dezelfde verschijnselen, doch minder ernstig. De kinderen waren 2, 4 en 10 jaar oud. Hun toestand is thans goed. Deze hadden <nlet geloopen ln met Parijsch Groen bestrooid weiland, waarin de twee gedeelte tegen het touw op. Het gevolg was, dat de stelling naar den kant van de straat omviel en de vrachtauto trof. Deee werd geheel platgedrukt en ver splinterd. De chauffeur kreeg een wonde aan het gezicht. Vermoedelijk heeft hij het neusbeen gebroken. Ben1 jongen, die zich achter in dón wa gen bevond, kwam onet den1 scshrik vrij. De gewonde is voorloopig naar het Wil- helmina Gasthuis overgebracht. Schriftelijk beantw. vragen). Het wetsvoorstel van mej. "Wesberman, tot wederinvoering (facultatief) van het onderwijs in «en, vreemde taal op de La gere School, 19 met 85 tegen 82 stemmen aangenomen. Postduivensport Postdafvenvereen. „De Postduif" te Helder. Door de poetduivenwer. „De Poetduif" werd Zondag 17 Mei JJ. een wedvlucht gehouden vanaf Sittard, afstand 226 KM. Dit is van dit jaar onze 6e wedvlucht. Het weer was prachtig maar warm oni wij konden nierken aan onze vogels, dat deze vlucht hen zeer vermoeid had. Sr was zelfs een vogel, die, toon hij thuis kwam, zich zoo uit de goot op de plaats liet vallen on de eigenaar hom in hok moest zetten. Deze vogel behaalde den tweeden prijs. De vogels werden om 7 uur te Sittard' gelost met Westen wind. De eerste vogel bereikte zijn hok om 11 uur, 8 min. 33 toe. Prijzen un diploma's werden als volgt behaald: Verhoef le; Koopman 2e; Mooi 3e; Steeman 4e; Wildschut 6o; Frinks 6e, 7e en 8e; Booij 9o; Spaans 10e. Voor Sittard waren oenige aardige eore- prijzen beschikbaar gestold, o.a. door den hoer Heiligenberg, Klaas Duitstraat, een prima buitenband voor rijwiel en door een andere -Tportliefhebber een paar prima bevlogen post duiven. Aan'allen onzen oprechten dank. Voor de vlucht Snmpelvold wordt a». Vrijdag van 4 tot 6 uur ingekorfd. Als eerste prijs stellen wij van de vereeniging een keurige medaille be schikbaar. De afstand SlmpaheldHelder is 240 KM. P.D.V. „Victoria". Door bovengenoemde vereeniging weid Zon dag 10 Mei een wedvlucht gehouden vanaf Noyon (Frankrijk), afctaad 860 KM. Aantal duiven 116. Wind N.W. met regenbuien. Gelost werd om 7 u. vm met mooi weer. De «xnvoy- eurs berichtten, dat in lielgö regen njiel De» weer, dat 's morgens vroeg mooi wsa werd allengs slouhter en toen om plJ»- vju dó duiven verwacht werden. lucht zoo dik te worden, dat regen '"r werd. Alle liefhebborr wachtten vol «RRdjud op hunne duiven en hoopten «e v™51" binnen te heb ton. Tegen 1 regenen, en ja oen paar voorloopeis, welke d» buien steeds voor gebleven gelijk mot de oorste regendroppels op het hok. Do volgende kwamen nat burnen. Geluldrig was bet zoo nu en dan droog, maar u wa» het aan de uitslag dor vlucht te merken, dat do meeste duiven door den «««n vertraagd werden. Vele duiven eijn dan ook ka&lsven en kouten nu met het mooie weer hun hok

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2