I De officieels Gids der Tentoonstelling, tevens Programma der Feestelijkheden A 25 cent. Derde Blad. BINNENLAND BUITENLAND VAN ZATERDAG 23 MEI 1925. Henrl Poolman, f De bekende tooneelapeler Henrl Pool man ia gisteren te 's-Gravenhage, op bijna 72-jarigen leeftijd overleden. De Amsterdamsche begrooting goedgekenrd. Yaeantletoeslagen voor het laatst toegelaten. Naar de Tel. verneemt, hebben Ged. St de Gemeente-begrooting van Amsterdam voor 1925 thans goedgekeurd. Tevens besloten zij aan het gemeente bestuur te berichten, dat voor ditmaal de vacantietoeslagen nog worden toegelaten, doch het volgend jaar de begrooting geen goedkeuring zal erlangen, als de vacan tietoeslagen niet van de begrooting zul len zijn geschrapt. Openluchtsamenkomst van Vrijzinnig Godsdiens tlgen. Was in de laatste jaren de openlucht- samenkomst van Vrijzinnig godsdiensti- Ïen op den Hemelvaartsdag gehoudeh op er Ooulster, voor dit jaar meende het comité eens de proef te moeten nemen met den Muziektuin te Alkmaar. Die proef is volgens velen uitstekend ge slaagd. Begunstigd door heerlijk weer waren ongeveer 1150 menschen daar sa mengekomen om te luisteren naar wat vrijzinnig godsdienstigen bij monde van de heeren Bruins, ds. Van Wijngaarden en ds. Swijghuisen Reigersberg hadden te zeggen en te genieten van wat op vocaal- en instrumentaal gebied ten gehoore werd Ïebracht door het Doopsgezinde koor on- er leiding van den heer Joh. Brands, het Heldersch Kerkkoor onder die van den heer T. de Hoogh en 't Stedelijk Muziek corps van Alkmaar. (Alkm. Crt) De bloemententoonstelling te Heemstede. Donderdag is de tentoonstelling geslo ten a een leven van twee en een halve maand. Het is de grootste tentoonstelling ge weest, die de Alg. Ver. van Bloembollen cultuur tot nu toe heeft gehouden, en zij heeft ook het grootste aantal bezoekers getrokken: in totaal ongeveer 275.000. Het aantal betalende bezoekers is vermoede lijk ongeveer 830.000 geweest (Hbl.) Uit de bouwvakken. Naar het HbL verneemt, heeft het re ferendum, gehouden onder de leden van den Algemeenen Nederlandschen Bouw- arbeidersbond, uitgewezen dat het com promis-voorstel van den rijksbemidde laar mr. S. de Vries Czn., met betrekking tot de collectieve arbeidsovereenkomst is aanvaard. De eisch van de patroons, dat de Haag- sche staking zal moeten worden opgehe ven vóór de overeenkomst wordt ge tee kend, zal echter tot gevolg hebben, dat er geen collectief arbeidscontract tot stand komt, tenzij de patroons hun hou ding alsnog wijzigen. De Olympische Spelen. B. en W. van Amsterdam stellen aan den gemeenteraad voor, een leening groot ten hoogste 5 mihoen aan te gaan. Zij lichten dit voorstel als volgt toe: Het is bekend, dat het Nederlandsche Olympische Comité een actie heeft op touy gezet tot het bijeenbrengen van een bedrag van./600.000 uit particuliere bijdragen en een garantiefonds van 1 millioen. Het N.O.C. heeft aan ons verzochit, daarnaast een bijdrage fonds perdu van 500.000 van de gemeente te mogen ontvangen, en dacht zich als een mogelijkheid, dat dit bedrag zou kun nen worden verkregen uit een door de ge meente uit te geven premieleening. Nu van particuliere zijde belangrijke be dragen worden bijeengebracht, en daar wij het voor de gemeente van groot belang ach ten, dat de Olympische Spelen in onze stad worden gehouden, zijn wij van meening, dat er alle aanleiding is, ter bereiking van dit doel van gemeente medewerking te verlee- nen. Wij hebben daarom het door het N.O.C. aan de hand gedane denkbeeld van het door de gemeente uitgeven van een premieleening ernstig overwogen en zijn tot de overtuiging gekomen, dat dit denkbeeld inderdaad uit voerbaar is. De bedoeling i^ dan," dat de ge meente een premieleening sluit groot 5 millioen nominaal, verdeeld in seriën groot J 1000, onderverdeeld in stukken van 100, dragende een vaste rente van 8 pet. 's jaars, terwijl bovendien jaarlijks een aantal stuk ken van 100 wordt aflosbaar gesteld met premiën. B. en W. hebben zich ervan verzekerd!, dat een dergelijke leening, waarvan het plan wordt overgelegd, op voor de gemeente aan nemelijke voorwaarden door een bankiers- consortium zal worden overgenomen. Aan het N.O.C. zullen 500.000 fonds perdu worden verstrekt, onder de volgende voorwaarden: le. De bijdrage zal ter beschikking van het N.O.C. worden gesteld, nadat aan B. en W. aannemelijk is gemaakt, dat met inbegrip van de bijdrage van de gemeente de geld middelen van het comité van dien aar', zijn, dat redelijkerwijs mag worden aangenomen, dat die toereikend zijn ter dekking van de koaten der Spelen, en voorts tusachen dat comité en B. en W. overeenstemming s verkregen ten opzichte van: a. den omvang en de kost ender voor de Olympische Spelen uit te voeren werken; b. de bestemming van die werken na afloop van de Olympische Spelen. 2e. de uitbetaling van de bedrage geschiedt op de tijdstippen en tot de beuragen door B. en W. te bepalen. De gemeenteraad heeft het voorstel van eD aangenomen met 28 tegen fl stem men. In de Dinsdag te houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken komt in behan- deling een motie van den heer Beynes cj., om voor 10.000 deel te nemen in het garan tiefonds voor de Olympiade. Het comité, dat in Indlë is opgericht onder leiding van den heer Westenenk, garandeert anderhalve ton voor de Olympiade, Het Nederlandsch Olympisch Oomité deelt het volgende mede: Hoewel alle kringen in Nederland reeds op buitengewoon gulle wijze hun hulpvaar digheid hebben betoond, ontbreekt nog een bedrag om het doorgaan der spelen aanne melijk te maken. Daarom doet het N.O.C. met den meesten nadruk een ernstig beroep op alle Nederlanders om in de laatste dagen, welke nog resten voor het Olympisch con gres te Praag, het ontbrekend bedrag bijeen te brengen voor de nationale inschrijving en voor het garantiefonds, zoodat inderdaad de beide voorwaarden verwezenlijkt worden. Aan de algemeens vergadering van den Nederlandschen bond1 van koffiehuis-, res tauranthouders en slijters zal worden voor gesteld, tot een bedrag van ƒ5000 deel te nemen in het garantiefonds voor de Olym pische Spelen. De Amerikaansche fabrikant Wrigley, dfe op het oogenblik in Den Haag vertoeft, heeft een gift van 10.000 voor het fonds van het Nederi Olympisch Oomité geschonken. De zomertijd. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft de aandacht van de gemeen tebesturen gevestigd' op het Kon. besluit van 13 Mei (StbL 187), waarbij is bepaald, dat in dit jaar de vervroeging met een uur van den wetteMjken tijd zal aanvangen 5 Juni en eindigen 4 October. De minister verzoekt aan de gemeentebesturen, toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door den beheerde klokken gedurende genoemd' tijd vak in'overeenstemming zij met de tijdsver- vroeging. Het veiligheidsvraagstuk. De Matin meldt: De Britsche regeering heeft gisteren opheldering gevraagd ten opzichte van de Fransche nota betreffen de de veiligheid en de Quai d'Orsay is terstond begonnen een uiteenzetting voor te bereiden. Twee uitingen hebben de laatste dagen de atmosfeer van het veiligheidsvraagstuk gewijzigd. Stresemann verbert niet, dat verbetering van de Oostelijke grenzen een van de politieke oogmerken van Duitschland was. Mussolini heeft ken baar gemaakt, dat ook Italië zich tegen mogelijke schending door het Duitsche element van de Tyroolsche grens wenschte te Vaarborgen. Engeland, dat in nauwe diplomatieke betrekkingen tot Italië pleegt te staan, Wenscht dat punt op te helderen en evenals Mussolini zich krach tig te verzetten tegen iedere mogelijkheid van een aanhechting van Oostenrijk aan Duitschland. Het ontwerp der Fransche nota hield reeds bij voorbaat rekening met deze verschillende belangen. De moeilijkste kwestie voor het Engel- sche kabinet is, volgens den diplomatieken medewerker van de Daily Telegr. welke positie Engeland in moet nemen, in ge val er oorlog uitbreekt tusschen Duitsch land en Frankrjjk's oostelijke bondgenoo- ten en Frankrijk vrijen doortocht eischt door de gedemilitariseerde zones om zijn bondgenoot bij te springen. Briand verdedigt de stelling, dat de grensbepalingen van de vredestractaten nooit ondergeschikt geacht kunnen wor den aan art. 19 van het handvest van den Volkenbond. (Dit artikel bepaalt, dat de Assemblée van tijd tot tijd de leden kan uitnoodigen tot herziening van ontoepas selijk geworden tractaten en van zooda nige Internationale toestanden, waarvan de bestendiging den wereldvrede in ge vaar zou kunnen brengen). Londen gelooft niet, dat de nota over de ontwapening vóór de komende week vastgesteld kan worden. BELGIE. Een Brusselsch wethouder aan diefstal schuldig? Elen pijnlijk geval heeft in Brussel nog al beroering gewekt. „Schepen" Brassine wordt beschuldigd van diefstal van vier 'koffers, toebehoorende aan een Hongaar- sóbe, die gedurende den oorlog te Brussel woonde en welke (hem 'bij het vertrek der bezetting door een Duitsoh officier in be waring waren gegeven. De wethouder zou de voorwerpen, welke zich in de kof fers bevonden, o.a. kantwerk en lijfgoed, hebben verduisterd. Reeds vroeger was er een vervolging tegen den heer Braisslne ingesteld, doch de zaak was verjaard. Kort geleden echter deed men tengevolge van een nieuwe klacht huiszoeking bij de dodhter van den wethouder, die onlangs In het huwelijk was getreden en vond linnengoed, dat aan de Hongaarsohe had toebehoord. Bij de naaister der jonge vrouw werden.zelfs de van het goed afgenomen monogrammen nog aangetroffen. 'De heer Brassine verdedigde zloh met kracht en verklaarde in een valstrik te da kant van een kantwerkster, die aan de deur versoheen, gekooht, evenals het lijf goed. waarvan deze zich, naar zij verze kerde, uit geldgebrek wilde ontdoen. Mevr. Braissine kon niet vermoeden dat het goed van diefstal afkomstig was, an ders had zij toch zeker zelf de merken er af genomen en dit niet aan de naaister overgelaten. Zelfs verzekerde hij niet eens de koffers der Hongaarsohe in zijn bezit te hebben gehad, wel andere koffers. De reohter van instructie denkt er echter anders over. Hij heeft de dames Brassine, haar dochter (mevr. Leroy) en man verhoord, en mevr. Leroy in staat van beschuldiging gesteld wegens heling. Kabinetscrisis. De Kamer ia, gistermiddag bijeengeko men om over het lot van het kabinet Van de Vyvere te beslissen. De belangstelling was heel groot. Om vijf minuten vóór half vier komt de motie van wantrouwen van Max (lib.) in stemming. Van de 187 leden, waaruit de Kamer bestaat, nemen er 180 deel aan de stemming. Negen stemmen worden blanco uitgebracht 98 vóór de motie, 78 tegen. Het kabinet Van de Vyvere is dus omver geworpen. De uitslag der stemming werd temidden van groote beroering ontvan gen. Van de Vyvere zal den gebruikelij- ken gang naar den Koning doen. En nu gaan er geruchten in de Kamer gangen, dat er toch een katholiek-socialis tisch kabinet gevormd zal worden. Tegen 5 uur diende Vandevijvere het ontslag van hét Kabinet bij den koning in, die het aanvaardde. Onweer. Wij hebben reeds melding gemaakt van de hevige onweders, die de laatste dagen ln België hebben gewoed en waar bij verscheidene menschen het leven heb ben verloren. Naar men uit Brussel ver neemt, zijn er twee personen, die zich te Luik in de overstroomde straten hadden gewaagd, verdronken. Een arbeider die tijdens het onweder op een kolenhoop stond, werd door den bliksem doodgesla gen. Te Zinik (Soignies), in Henegouwen, sloeg de bliksem herhaaldelijk in, doodde een 14-jarig meisje en verlamde er een ander. Ook te Aast bleef een jonge vrouw dood. Een inwoner van het dorp Neer- linter, bij Tienen, kwam op dezelfde wijze om. ENGELAND. Generaal French. t De Engelsche veldmaarschalk, graaf van Yperen, beter bekend als generaal French, zijn oorspronkelijke naam, over leed gisteren in zijn kasteel te Deal nabij Dover, na een langdurige ziekte, in den ouderdom van 71 jaren. (TeL) FRANKRIJK. Een succes voor de Franschen. Fez, 23 Mei. De Fransche troepen on der bevel staandè van Chambrun leverden gisteren heftig slag aan de Rif-Kabylen. De berichten wijzen op een volledig suc- ces der Franschen. In het gebied van Ain Aicha ontwikkelt zich een actie. SPANJE. De Spanjaarden ln Marokko. De oorrespondent van de „Times" te Tandzjer heeft uit Tetoean vernomen, dat de Spaansche militaire overheid instructies uit Madrid wacht om alle vijandelijkheden tus schen de Spaansche troepen en de strijd krachten uit het Rif te staken en een wa penstilstand te openen. Tijdens dezen wa penstilstand zouden de vredesonderhandeling gen krachtig worden voortgezet. De voor waarden van den wapenstilstand1, die van beide zijden schijnen aanvaard te zijn, om vatten: 1. staking van alle vijandelijkheden; 2. geen verander! t in de positie der Spaan sche troepen; 8. de opening van onzijdige markten op drie of vier plaatsen bij oe Spaansche linies. Ahmed Hariro, de commandant van Abd el Krim aan het Spaansche front, is belast met deze onderhandelingen. Hij' bevindt zich op het oogenblik niet ver van Tetoean ln Beni Idiri met een strijdmacht van ongeveer 1500 man Jabala- en 400 man Riff-troepen. Indien Madrid de actie, aanbevolen door de autoriteiten te Tetoean, goedkeurt, dan is het waarschijnlijk dat een-hooge funotlon- naris van Tetoean een bezoek zal brengen aan Hariro en alle bijzonderheden zal rege len voor het «taken van alle vijandelijkheden tusschen de Spanjaarden en de strijdkrach ten van Abd el Krim. Het 1» reeds eenigen tijd: bekend, dat de Spanjaarden in voortdurende onderhandeling zijn met Abd el Krim ln de hoop een oplos sing te krijgen van de Riff-quaestle, doch tot nu toe weigerde Abd el Kriip alle voor waarden, die de Spaansche regeering. met behoud van haar waardigheid'kan aanbieden De toestand ls bij de opening van de vijande lijkheden aan het Fransche front echter on getwijfeld gewijzigd en de voorwaarden van Abd el Krim rijn gematigd. Hij is zich be wust van het gevaar, als Parijs en Madrid tot een gezamenlijke actie besluiten en daar Abd' el Krim den strijd1 tegen de Franschen wenscht voort te zetten, moet hij zich be vrijden van het gevaar uit het Noorden. ZWEDEN. Een communistische samenzwering? Naar Belga meldt, maken enkele Stockholmsche bladen gewag van een be sluit der Zweedsche communistische par tij, om in opdracht van de derde inter nationale een. bolsjewistisch oproer in het leger te ontketenen. Het plan dateert van Mei 1924, toen het communistische militaire comité werd gesticht dat zich voorlooplg wijdde aan mondelinge en schriftelijke propaganda ln het leger en op de vloot voor het raden-stelsel. Er werden ln het geheim soldaten- en matro zen-raden gevormd en op ruime schaal splonnage bedreven. O. m. werd uitge- vischt hoe men zich meester zou kunnen ta HELDER, Is In dsn Boek handel, de DepOts der Held. Courant en aan ons Bureau - Koningstraat verkrijgbaar Allóén dit Programma, het verkleinde aanplakbiljet als omslag, bevat de volledige opgaven betreffende de Tentoonstelling en alle te Helder plaats hebbende Feestelijkheden snz. zijn gelokt Zijn echtgenoot* had destijdsmaken van spoorwegen, bruggen en tuig huizen en hoe men oorlogstuig zou kun nen binnensmokkelen. Venier waren over al in den lande roode honderdschappen op gericht Het plan strekte om in het noorden van Zweden den burgeroorlog te doen uitbarsten; slaagde de opzet, dan zou Zweden als Karelisohe republiek deel uit maken van de Russische Sowjet-repu- bliek. Te Stockholm alleen zouden de re volutionaire samenzweerders over een duizend manschappen en veel wapens hebben beschikt en buiten de hoofdstad over vele soldatenraden en honderschap pen. De derde internationale zou een half millioen kronen voor de onderneming hebben besteed. ITALIË. Verklaringten van MuseoiinL In den Italiaanschen Senaat heeft Mus solini verklaringen afgelegd over de bui- tenlandsche politiek. Hij zeide over de gevallen van de verkiezing van Hinden- burg niet ongerust te zijn. Integendeel was hij van meening, dat onder een sterke regeering in Duitsohiand meer uitridh was op een verzoenende oplossing der han gende kwesties. De keuze was volgens hein een gevolg van de onzekere Europee- sche toestanden en van de politiek van de entente. Hij sprak de 'hoop uit, dat Duitsohiand na het sluiten van het veilige heidsverdrag tot den Volkenbond zou toe treden. Men zou het een permanenten zetel in den Volkenbondsraad moeten ge ven. Een waarborg van grenzen moest in- tussohen niet alleen op Dultschlamda Westgrenzen slaan. Mussolini sprak zich verder met klem uit tegen aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland. Omtrent de schulden van Italië en in het bijzonder omtrent de 60 milliard lire, die Italië aan Amerika schuldig is, zeide Mussolini, dat gezien de 682,000 dooden, 400,000 Invaliden en 1 millioen gewonden, die Italië in den oorlog gehad heeft, een zeker iets in aller gemoed trekt, wanneer Amerik oorlogsschuld opeischt. Maar de Amerikaansohe politiek is nu eenmaal realistisch en wordt niet betheerscht door idealisme. De Flatfabrleken te Turijn. In het „Handelabl." vertelt G. Nijp els een en ander over de Fiat-automobielfa brieken te Turijn. De attractie van de groote automobiel fabriek van Turijn voor den leek; dat, waarvoor zoovelen speciaal een reis daar heen maken, is natuurlijk de autobaan op het dak van deze enorme fabriek. Dezelfde groote lifts, die de onderdee- len en half-tklare auto's telkens een ver dieping hooger brengen, brengen ook de klare chassis en naderhand, als het chassis proefgereden heeft en goedge keurd ls door de controleurs op de baan, ook de klare auto of vrachtwagen op het dak. Daar is 80 meter 'boven den beganen grond, 'n prachtige baan aangelegd van oement met aap' alt bedekt, van meer dan een kilometer lengte, ln de rechte einden 24 meter breed en met 'bochten van 6 me ter hoogte, waarop de wagens zich gerust 120 K.M. per uur en meer snelheid kun nen veroorloven. Opdat de voorbijgangers niet bij onge luk eens een auto van dertig meter hoogte op hun hoofd kunnen krijgen, is otm deze baan een dikke 'betonnen muur aange bracht, die anderhalven meter hoog is in de rechte einden en langs den binnenkant der bochten, en drie meter aan den buiten kant. Onder den vloer loepen overal bulzen met stooip onder hoogen druk, opdat ln den winter de sneeuw onmiddellijk smelt en wegloopt, zoodat, zomer en winter, zonder onderbreking, de chassis en auto's ingereden en geoontroleerd kunnen wor den. Zoowat elke twee minuten verschijnt uit een der drie li ft torens naast de baan een auto. Opdat er geen druppel 'benzine in het gebouw zelf aanwezig behoeft te zijn, wordt dit gevaarlijke goedje langs een speciale buis van buiten naar het dak ge pompt. Daar krijgt elke auto precies wat deze voor de proefritten noodlg heeft. Alvorens weer, ter verdere afwerking, aanbrengen van de carrosserie of verzen ding, teruggestuurd te worden, wordt da overgebleven benzine er weer secuur uit gehaald ook. De olie wordt langs andere bulzen op de juiste temperatuur naar bat dak gela- l verd, evenals bat koelwater. En da moto ren worden ar electrisch aangezet. Zoo loopt alles daar boven op het dak vanwaar men bij mooi weer, hetgeen in Turijn toch groote regel ls, een heerlijk uitricht op de Alpen imoet nebben in prachtige regelmaat: zware vrachtwagens, en van de dure luxewagena tot de 609, het kleine wagentje, dat Fiat dit jaar voor 16.600 liren op de Italiaanache markt bracht (waarom kost soo'n ding bij ons nog zoo duur?), alles cirkelt ln alle moge lijke vaarten, over het dak, om telkens van twee verschillende ohauffeur-oontro- leurs een berwijs van goed gedrag te ont vangen; of teruggestuurd te worden naar een der groote herstel werkplaatsen, die naast de baan op het dak, of onder de hooge 'bochten liggen. Men 'bedenke eens welk voordeel en' 'besparing aan personeel zoo'n baan voor proefrijden op het eigen dak beteekent, boven het moeten proefrijden ergens bui ten, ver van de fabriek, waar men bij snel rijden nog kans loopt zoo nu en dan iets aan of dood te rijden. Ze hebben verder in Turijn nog het voordeel van de goedkoope drijfkraoht De Fiatfabrleken betrekken de 20.000 paardekraohten, die ze noodlg hebben, van de Alpen, waar, ln het meer van den Mont-Oenis, thans 80 imillioen kubieke meter water op 1921 meter boven den zee spiegel en 1400 boven het electrisch sta tion van Susa, door loqpend ln voorraad gehouden worden. Dat meer, dat 87 K.M.* groot was, wordt thans op 66 KJM.* gebracht, door er nog andere wateren heen te leiden. Als dit watewerk klaar is. krijgt Turijn en Pië- monte de 'beschikking over 67.000 kilowatt Bij Fiat werkt men thans aan twee nieuwe enorme gebouwen ook weer stijl Philips links en rechts van het gebouw, waarop reeds sedert twee jaren heel den dag de auto's snorren. Als die klaar zijn, zal deze fabriek een lengte hebben van een kilometer, en zal imen 200 auto's per dag afleveren kunnen. Toch was op de jaarbeurs te Milaan het nieuwe Flatje al een gokobject geworden. Daar men slechts koopen kan op levering binnen een imaand of tien, of een jaar, kocht men een stel in de hoop deze con tracten later, tegen den tijd dat de auto's geleverd kunnen worden, met flinke winst te kunnen verkoopen. EGYPTE. Het parke tte Kairo heeft last gegeven, Nokrasjibei, onderminister van binnen landsche zaken tijdens Zagloel's bewind, opnieuw in hechtenis te nemen. Vroeger was hem al te laste gelegd, dat hij het on derzoek in den moord op den Slrdar be lemmerde. PALESTINA. Auto-ongeluk. Reuter meldt uit Beiroet: Een auto, waarin leden van de malarla- ocxmimissie van den Volkenbond gezeten waren, is in een afgrond gestort. Drie personen zijn gedood en twee gewond. Een der gewonden ia de Nederlandaohs dokter SwellengrebeL De berichtgever van het Hbl. te Ge nève meldt de volgende bizonderheden, betreffende het auto-ongeluk. De Ame rikaan Taylor Darling, de Engelschman Lothlan en mademolselle Besson, van het Volkenbondasecretariaat, werden gedood. Dr. Lothian was verbonden aan de hy giënische afdeeling van den Volkenbond en zes-en-dertig jaar oud, Taylor Darling, bekend malarialoog, lid van het lnterna- etionaal hygiënisch bureau der Stichting Rockefeller, was 88 jaar oud en maakte voor de eerste maal de reizen der malaria- commissie (naar Palestina en Syrië) mede. De commissie was eerst eenlge dagen ln Syrië. Verdere bijzonderheden ontbreken. MEXICO. Troebelen ln Mexico. Een troep gewapende boeren en een af deeling van het 88ste (Mexlcaansch) regi ment, die beide een bende roovers achter volgden, zijn in het donker met elkaar in een bloedig gevecht geweest. Zij zagen elkaar abusievelijk aan voor de Zij zagen elkaar abusievelijk aan voor de gezochte rooverbende. Van de soldaten sneuvelden er drie, van de boeren veer tien. Ook rijn er vele gewonden. Het ge vecht viel voor in den staat Jalisco. KORTE BERICHTEN. Het departement van volksgezondheid maakt bekend dat ln 1924 ln Engeland en Wales 1407 menschen aan lnheemache slaapziekte bezweken zijn. Een Amsterdamsche premieleening. x

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5