IE COURANT Zeilwedstrijden 2 Juni. VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 23 MEI 1925. Met ingang van heden zijn door den burgemeester tot agent van politie be noemd: H. van Laar, hulpbewaarder bij de Rijkswerkinrichting, Hoorn; G. van Poelwijk, korp. bij de Militaire politie alhier, en met ingang van 6 Juni T. Stel, agent van olitie te Wagening. De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Helder maakt bekend/ dat, ingaande 31 Mei e.k., de postbestelling op Zondag wordt opgeheven. IMet ingang van dien datum zal des Zon dags tusschen 12 en 1 uur njn. koeteloos gelegenheid tot het afhalen van de ten kan tore aanwezige poststukken worden gegeven. De uitvoering van den dienst op feest dagen (Hemelvaartsdag, 2de Paasch-, 2de Pinkster- en 2de Kerstdag) zal geen veran dering ondergaan. Op den 2den Pinksterdag kan men de „Oranje-Harmoniekapel" vergezellen naar het conoours te Enkhuizen. Zie voor ver dere bijzonderheden de advertentie In dit nummer. TENTOONSTELLING „STAD HELDER 1925" De tijd van de Tentoonstelling nadert met rassche sohreden. Het prachtige vaste weer doet ten opzichte van de Pinkster dagen de beste verwachtingen koesteren omtrent het bezoek en het welslagen de zer tentoonstelling. Het Comité is onver moeid bezig; de werkzaamheden aan de Buitenhaven vorderen met den dag, on naar buiten is op uitgebreide schaal door de Pers- en Reclame-oommissie reclame gemaakt. Reeds nu kunnen wij de verze kering geven, dat een zestal bladen uit de provincie voor deze gelegenheid ver tegenwoordigers naar hier zullen zenden ter bijwoning van de feestelijkheden. En ongetwijfeld zullen nog wel meerdere toe zegging doen. Wjj hebben inmiddels een voorloopig kijkje genomen in de groote exercitie- loods aan de Buitenhaven, waar het ge ëxposeerde ondergebracht wordt Maakt deze loods uiterlijk al een reusaohtigen indruk, het inwendige is nog veel ge weldiger. De ruimte die er is, is waarlijk overweldigend, en dat deze loods door de marine beschikbaar is gesteld, is voor het tentoonstellingsoomité een niet gering buitenkansje. De loods is, zooals ingewij den weten zullen, verdeeld in de eigen lijke exceroitieloods en (behalve een kan toortje) een afgeschoten gedeelte, dat als gymnastiekzaal gebruikt wordt. Dit laat ste nu wordt ingericht als restaurant; een buffet is erin getimmerd, en door prac- tische stoffeering en meubileering zal men hier een gezellig geheel krijgen. Hierachter is nog een terrein beschikbaar voor zomertuin. In de loods zijn thans tal van werk- t lieden bezig met de opstelling der ver schillende stands. De marine, die op on bekrompen wijze daadwerkelijk steun verleent, heeft in hare stands betengelin- gen van vliegtuigdoek aangebracht Een kwastje verf hierover geeft een aardig ef fect en verder zal het aan den huurder overgelaten worden een smaakvol inte rieur aan te brengen. Het Tentoonstel lingsbureau heeft een flinke ruimte ge reserveerd waar het Dagelijksch Bestuur werkzaam is, deze is telefonisch verbon den met de stad. In de ruimte daarnaast was men bezig met het opstellen eener periscoop; schilders bemoeiden zich den stand der banketbakkerij van Alphen van een opschrift te voorzien. De firma van Alphen laat haar bedrijf namelijk in volle werking zien; de firma de Boer zal een automatische degeldrukpers in vol bedrijf demonstreeren. j Midden in de loods is een groot vuur- f toreniicht opgesteld; het zal des avonds zjjn draaiend licht verspreiden. Een tweede komt bij den ingang. Bij den in gang hangt ook een complete, geheel ge monteerde vliegmachine, een tweede in het andere gedeelte der loods. Interessant belooft de „sohepenhoek" te worden. Zeer vele modellen van sche pen staan hier reeds uitgepakt, op het oogenblik nog op een hoop bij elkander, maar dit gedeelte van de expositie zal vooral yoor onze zeelieden belangwekkend zijn. Wij deelden vroeger reeds mede, dat er o.a. een model is van een boot, de „Amsterdam". Dit model, tot in alle on- derdeelen een vrachtboot weergevend, is met dè uiterste zorg en nauwkeurigheid afgewerkt; een tweede, even groot, van de passagiersboot „Venezuela", wordt mede geëxposeerd. De vele andere scheeps modellen kunnen wij onmogelijk noemen; Hare Majesteit de Koningin stond o.a. een model van een onderzeeboot at Zooals men begrijpen zal; verkeert het meeste nog in zeer onvoldoend gevorder den staat van afwerking, om daarover nu reeds een oordeel te kunnen zeggen. Dit is trouwens ook niet onze bedoeling; wij wilden alleen het Heldersche publiek eens wijzen op de belangrijkheid van deze tentoonstelling, de eerste, die men hier organiseert Dit zijn nu ggen sport- of an dere feesten, die georganiseerd zijn uit sluitend ter wille van een bepaald publiek, dat eens een pretje wil hebben, neen, hier is inderdaad serieuze arbeid ver richt ten doel hebbend onze plaats meer dere bekendheid naar buiten te geven. wet geheele uit ruim ingezetenen ..estaande Comité heeft zich met kracht ervoor gespannen en ziet thans als resul taat eene tentoonstelling die er wezen mag. Deze tentoonstelling moet slagen, dat sta, boven alles, vast. Het is het groote en afdoende middel onze plaats economisch te verheffen en uit haar iso lement weg te halen. De vreemdeling, die hier straks komt, de journalist, die er over schrijft-in zijn blad, moet een gun- stigen indruk van onze stad medenemen. Daarom en daarom alleen is de tentoon stelling georganiseerd; de rest is bijzaak. Natuurlijk behoorén bij zoo'n tentoonstel ling eenige vermakelijkheden, maar deze liggen buiten het eigenlijke doel der ten toonstelling. Slechts een strijkje is in de loods aanwezig; op het grasveld aan de noordzijde der loods den kant van het Ankerpark komen een tweetal tenten; hier ook is een tribune getimmerd voor de muziek, die in de open lucht concer ten zal geven. De geweldig-groote loods is van binnen geheel voorzien van electrische gloei lampjes, welke door prikkabels langs alle binten zijnaangebracht. Behalve deze worden nog groote lampen aangebracht, zoodat des avonds, mede door de kust lichten, de zaal „zwemt" in licht. Enorm- groote letters zijn aan den westkant der loods geschilderd om den van de zijde van het N. H. Kanaal komenden bezoe kers in te lichten omtrent de ligging van het gebouw. Zoo is alles gedaan om een welslagen mogelijk te maken, en, als het fraaie weer nog een veertien dagen aanhoudt, belooft het een voor Helder belangrijke week te worden! Dat ieder naar zijn krachten hieraan medewerke! Allerwege in de stad en ook buiten de gemeente is thans het programma voor de feestelijkheden in de komende week verkrijgbaar. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd, dat alleen het Heledrsche programma een volledig over zicht geeft omtrent het geëxposeerde, en van alle feestelijkheden, cenoerten, enz. Men koope tijdig het programma. Zeilwedstrijden voor visschersvaartulgen en vletten. Regeling der zeilwedstrijden op Dinsdag 2 Juni 1925 voor visschersvaartuigen en vletten ter reede Texel voor Nieuwedieper en Texelsche visschers. (Visschersvaartuigen zonder motor, vletten van 2224 voet met en zonder zwaarden en haringvletten kunnen aan den wedstrijd deelnemen mits zij zich voor Woensdag 27 Mei, des middags 12 uur, opgeven bij den heer O. Bot, Binnenhaven. De vletten ontvangen Donderdag 28 Mei na 6 uur 's namiddags bij den heer O. Bot een stel nummers, diie ter weerszijden boven in het zeil genaaid moeten worden. Na af loop moeten deze nummers teruggebracht worden. Alle vletten zeilen met hun gewone tuig en zeilen. De bemanning bestaat uit: kleine vletten 2 man, haringvletten 4 man. Het gebruik van riemen is na het passeeren van de afvaartlijin verboden. Elke vlet moet vol doende ankertuig hebben om te ankeren. Alle vletten zorgen ten 1.80 uur aanwezig te zijn geankerd be-Westen de afvaartlijn. Wierhoofd Roode ton. Om 2 uur precies valt een kanonschot op het Wierhoofd en wordt de vlag aan de vlaggestok haven gestreken, waarop het anker wordt gelicht, zeil gezet en be^Zuiden de Roode ton ingang haven wordt gezeild van West naar Oost, daarna wordt de licht boei van de Mok bakboordzijde gerond en vervolgens de lichtboei van het Molengat eveens aan bakboord en daarna naar de Roode ton haven-ingang, die aan bakboord gepasseerd wordt De gezeilde tijd wordt gerekend vanaf het eerst passeeren van de Roode ton tot de tweede maal passeeren van dezelfde ton. Elk vaartuig, dat de baan aflegt zonder fouten ontvangt: botter 6.—, haringvletten 8.en kleine vletten 4. Ais prijzen zijn bepaald voor de: Haringvletten: le prijs 20, 2e prijs f 10, 8e prijs 5. Botters: le prijs 16, 2e prijs 7.60, 8e prijs f 2.50. Kleine vletten: le prijs 15, 2e prijs f 7.60, 8e prijs f 2.50. Wanneer 2 vaartuigen gelijke tijden ma ken beslist het lot. Bjj het zeilen wordt het reglement op het uitwijken gevolgd. Wie deze regels niet in acht neemt, en daardoor aanvaring veroor zaakt, komt niet in aanmerking voor een pr» Men deelt ons van officieele zijde mede, dat voor de wedstrijden van visschersvaar tuigen, haringvletten en vletten, behalve Prijzen in geld, ook nog een 10-tal medailles beschikbaar worden gesteld. Ingezonden Mededeellng. Dringend wordt verzocht om zoo spoedig mogelijk de inschrijvingen voor do zeil wedstrijden op 2 Juni in te zonden bij den Secretaris van de Kon. Marine Jacht club, Koninkl. Instituut van de Marine Willemsoord. Deze oproep geldt voor Jachten, sloepen, visschersvaartuigen en vletten. Zie verder de aankondigingen In dit blad. Ingezonden Mededeellng. (291) MIJNHARDTs Staal-Tabietten «W* Maag-Tabletten..Ti Zenuw-Tabletten Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpij-Tabletten 00* Vereeniglng „Ambachtsschool voor Helder en Omstreken". Woensdagavond had in het gebouw der school de algemeene vergadering plaats van bovenigeneamde Vereeniging. Zoo als steeds, was ook ditmaal de belangstel ling uiterst gering. Door den secretaris, den heer F. Dek ker, werden de notulen der vergadering van 25 November 1924 gelezen, welke zonder bemerking goedgekeurd werden. De rekening en verantwoording over 1924 werd vastgesteld in ontvangst op een bedrag van 70518.22, in uitgaaf op 69647.60; het batig saldo 870.62 moet, ingevolge de nieuwe bepalingen, aan de subsidieerende lichamen, incasu Rijk en Gemeente, gerestitueerd worden. Van dit bedrag ontvangt het Rijk 19.48, de Ge meente Helder 841.19. De finantleele commissie, waarvan geen enkel lid ter vergadering was, had de rekening nage zien en als accoord geteekend, in verband waarmede de Voorzitter, de heer D. H. Grunwald, den heeren Meyers, Zegel en de Wit voor hun bemoeiingen dank zegde. Het verslag over 1924 werd vervolgens goedgekeurd en zal t. z. t gedrukt wor den, en onder de leden verspreid. De begrooting voor 1926 werd vastge steld in ontvangst en uitgaaf op 72271. Mede gedeeld werd, dat het plaatselijk Instituut voor de Beroepskeuze veel jon gens, oud-leerlingen, van de school, bij de Bataafsche Petroleum-Maatschappij heeft geplaatst Zij hebben in Indië goede vooruitzichten als boormeester, maoMnist, werkmeester, enz. De jongens moeten den 20-jarigen leeftijd hebben bereikt om te kunnen worden aangenomen. Het schijnt dat speciaal de jongens van de Ambachtschool een goeden indruk ma ken bij de Maatschappij. De Burgemeester, ter vergadering aan wezig, vult deze mededeeling aan en wijst er op, dat dit succes in hoofdzaak is te danken aan onze plaatselijke Arbeids beurs, die de kwestie vlot en onbureau cratisch regelde. Zoo is dit dus ook een groot succes voor deze instelling. Ook fle heer van Meurs deelt hieromtrent nog een en ander mede. Blauwe Week 1925. Men verzoekt ons uwe aandacht te ves tigen op de ook dit jaar weder georgani seerde Blauwe Week, welke vanaf Hemel vaartsdag tot Pinksteren gehouden wordt Deze bizondere propaganda van de drank bestrijders, welke reeds thans zichtbare kenteekenen draagt door de allerwege aangebrachte blauwe doeken en aanplak biljetten gaat uit van het Centraal Comité voor Drankbestrijding „Helder". Vanaf Maandag ba zullen de bekende propa- ganda-middelen langs de huizen ten ver koop worden aangeboden, waarmede veel succes wordt toegewensoht Zeetochtjes Tweede Pinksterdag. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat de Harlinger boot „Prins Hendrik" op Tweeden Pinksterdag alhier weder arriveert en de gelegenheid biedt tot zeetochtjes op het Marsdiep. Indien het fraaie weer aan houdt, zullen ongetwijfeld vele Harlingers van de gelegenheid gebruik maken om de tentoonstelling te bezichtigen. INGEZONDEN. Geachte Redactie, Het zfj mij vergund, door middel van uw blad een paar opmerkingen te maken, die, naar bet mij toeschijnt, ten algemee- nen nutte kunnen strekken. Voor de op name mijn beleefden dank. Met genoegen kunnen wij constateeren, dat het gemeentebestuur van Helder den toestand onzer voornaamste straten aan zienlijk verbetert. De veiligheid en het ordelijk verkeer is hierdoor evenzeer ge baat, als de fraaiheid er door verhoogd is. Bovendien begint, althans bij het rij dend publiek, het gezond verstand 'n weinig te spreken en dank zij het tact vol optreden van de politie worden de verkeersvoorschriften geleidelijkerwijze meer in aoht genomen. Toch zijn er nog een paar zwakke punten aan te wijzen in het verkeerswezen. In de eerste plaats het Koningsplein. Doordat op dat plein uitloopen 'n drietal belangrijke verkeerswegen: Koningstraat, Prins Hendriklaan en Polderweg, wier eigenaardige richting wel eens verwar rend werkt op den wielrijder of automobi list, geloof ik, dat dit plein nog wel eens bijzonder de aandacht hebben mag van de betrokken autoriteit. Het wil mij voorkomen, dat een „vluchtheuvel" mid den op t plein aangebracht in 'n doel- matigen vorm, het vereker zou kunnen normaliseeren. Het zou daarenboven ge- wenscht zijn, hierop een electrische boog- lantaarn te plaatsen en vooral op drukke tijden van den dag b.v. om 12 uur des middags 'n agent van politie als verkeers agent te stationeeren. In de tweede plaats zijn de hoeken Spoorstraat—Koningstraat en Spoorstraat —Keizerstraat gevaarlijke punten.- Zeker inzender heeft onlangs gewezen op het nut van het plaatsen van spiegels. Het wil mij toeschijnen, dat zulks inder daad nuttig kan zijn, te meer, daar op deze punten, ondanks de plaatselijke po- litie-verordeningen, voor hotel Bellevue en het Alg. Mil. Tehuis nogal geconver seerd wordt door de bekende Heldersche flaneurs. In de derde plaats zou ik willen wijzen op de smalle bruggen. Ik denk aan de Postbrug, de Keizersbrug en enkele an dere, die bij het toenemend autoverkeer 'n steeds grooter gevaar gaan opleveren. Daar deze bruggen over 'n kanaal ge legd zijn met goede rijwegen aan iederen kant, lijkt het mij zeer gewenscht bij ver ordening, evenals in andere plaatsen, in te voeren het op- en neergaand auto* en motor-verkeer. In de richting Helder zou den dan b.v. de auto's en motorrijwielen slechts den Kanaalweg kunnen berijden en terug langs Kerkgraoht en Loods- gracht moeten rijden. Dan werden onze smalle bruggen slechts van een zijde opgereden. Ik geef de gemaakte opmerkingen gaarne voor beter; maar beveel het onder zoek dezer zaak in de aandaoht van de autoriteiten aan. E. H. BOS. Correspondentie. Den Heer S. Uw ingezonden stuk werd niet ge plaatst, omdat in dit geval napledten over een afgedane zaak geen zin had. Red; H. Ot PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 MEI 1925. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Weeterkark: 's Morgens 10.80 uur, De. W. A. F. van Dijk. Huisduinen: Geen dienst. Jnllanadorp: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. M. G. Blauw, van Haarlem. Geref. kerk (Spoorstraat). 'b Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. C. Zwaan. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): '8 Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 'sMorgenB 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur Ds. JKoster. Algemeene vergadering van „Liefde Sticht". Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur Ds. Th. B. W Gramberg, van Zwolle. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Als dé zomer weer In het land is, vooral als hij er in zulk een glorie ia als de laatste week dag na dag het geval was, valt het niet gemakkelijk van de stad naar de pro vincie te schrijven, de provincie, die ligt middenin het jonge groen en de witte bloe sems, de malsche weiden of aan het strand en de open zee waarover de gouden zon speelt. Men schrijft niet gaarne aan hen waar men.... jaloersoh op is en, als men 't toch doet, dan verbergt men zoo goed mo gelijk zijn benijden en geeft hoog op over de Ersatz, die men onder zijn bereik heeft 'tegenover de bezitters van de echte waar. Ik schrijf dezen keer, om te beginnen; overparken en tuinen.... Niet om hen, Ersatz voor U en mij misschien hoog op te hemelen, maar om te gewagen van 'de groote liefde voor dé natuur, die in het hart van het Amsterdamsche volk, dat voor 't meerendeel de „echte waar" niet of nauwelijks kent leeft en in onze par ken en tuinen tot uiting komt. In de par ken min of meer verstolen en passief, maar in de tuinen openlik en actief. En dan heeft U hij het woord tuinen niet te denken aan de lommerrijke groote tuinen zooals men ze achter onze patriciërshuizen aan de grachten vindt, waar de bewoners vanuit hun ruime achterkamers, als 't zoo te pas komt, zoo nu en dan hun blikken over laten waren en waarin nooit iemand' anders dan, op gezette tijden, de plichtgetrouwe tuinman, maar aan de z.g. „volkstuintjes", die men tegen woordig aan alle buitenkanten van de stad vindt. Van op een afstand' en in een blik overzien, niet veel meer 'dan een lap weiland door allerlei soort hekjes en haagjes in kleine rechthoekjes verdeeld en bezaaid met een groot aantal vreemdsoortig gevormde schuurtjes, tentjes en tuinhuisjesmaar van meer nabij1 beschouwd' een verzameling vruchtbare paradijsjes, waarin de huurders met aandoenlijke zorg, geduld en liefde hun groente, hun zaaibloemen en hun vrucht- boompjes kweeken. Hier, op deze stukjes grond van enkele vierkante meters, vindt de Amsterdamsche volks-man of -vrouw voor enkele luttele guldens het heele jaar door „zijn" of „haar" natuur. Geen echte waar, geen echte natuur zeggen misschien U en ik. Wat doet t er toe: de liefde is echt en in deze Meimaand komt zij ook van dien anderen kant nu het eigenhandig gestekte en-gezaaide bloeit en geurt. Men 'heeft ongetwijfeld goed gedaan onze Koningin, bij haar laatste bezoek aan de hoofdstad, ook langs en door één dezer oom- plexen volkstuintjes te voeren: zij heeft daardoor kennis kunnen maken met een der beste en aandoen lijkste uitingen van het Amsterdamsche volksleven. De diverse vereenigingen, die deze tuintjes onder hun leden verhuren, kwamen voor een groot deel „van onder op" en dat is mede een mooie kant van de zaak. Over die andere beweging „van onder op de speeltuinbeweging, heb ik U, ter gele- gjnheid van het 25-jarig. bestaan van den ond van Speeltuinverenigingen, een vorig maal al een en ander verteld Deze week heeft men dit feest nog nader onderstreept met de opening van een speeltuin-tentoon stelling in het oude directiegebouw van de Gemeentetram, wat men voor de gelegenheid fleurig heeft aangekleed en waarin men door middel van foto's, platen, modellen, enz. de geschiedenis van deze sympathieke be weging kan nagaan en verder allerlei door de jeugdige speeltuinbezoekera zelf vervaar digde producten bijeengebracht vindt. Over een andere tentoonstelling, die dezer dagen iri het Stedelijk Museum open ging, die van den schilder Piet van Wijngaardt een paar woorden. Géén kritiek, voeg ik er haastig en angstvallig bij. Met schilde- rijennkritiek moet je, ook al vat je de rol van criticus zuiver als een goedmeenend- bemiddelende rol op, tegenwoordig als een voudig krantenschrijver namelijk voorzichtig zjjn nu onlangs in Den Haag op een verga- Burgerlijke Stand van Texel van 16 tot en met 22 Mei 1925. GEBOREN: Maria, d. v. H. Smit en M. Witte. GETROUWD: D. de Ruijter en A EL Visman. OVERLEDEN: D. Kalf, Bfi Jaar, we duwnaar van G. Bakker. dering van afgevaardigden van beeldende kunstenaars de fiolen van den artistieken toorn over alles wat perskriti k heet zijn uitgestort en er zelfs gedreigd is alle critiefc- schrijvenden in den vervolge deni toegang tot exposities te ontzeggen. Peccavi! mijne heeren, kritiek wordt dit niet; slechts enkele woorden en dan nog niet eens de mijne, maar die van den criticus A. M. de Jong, <Me bij de opening (dit mag dan blijkbaar nogi) een inleidend woord sprak. Hij wees erop, hoe ook deze „mo derne" (Van Wijngaardt heeft alle moderne kunststroomingen van nabij meegemaakt) na veel zoeken en streven meer en meer terugkomt tot een eerlijk en sober werk manschap en daardoor weer in rechte lijn aansluiting vindt bij' de beste tradities onzer 17e eeuwsche kunst, zonder de winst aan stijleerende verdieping, dhe de nieuwere tijd bracht, te verwaarloozen. We hebben deze ontwikkelingsgang al een enkele maal meer onder de modernste jon geren 'kunnen constateeren. (Mattias Lau was er met zijn laatste weer een voorbeeld van). En men mag het beschouwen als een overwinning van het gezonde schlldersbloed op een, mogelijk op zichzelf goed, maar zeker niet beeldend1, niet schilder-krachtig philoso- pheeren. Van tweeën één: èf men trekt de Mondriaan-ljjn (Mondriaan „schildert", naar men weet, nog slechts vierkantjes en streep jes) tot aan het verste eind door, laat het witte doek heelemaal blank, legt het penseel neer, en sluit zich met zijn abstracte gepein zen in een kloostercel op (zooals de Russi sche schilder Maslakow dan ook deed), öf men keert tot de vreugd in het beelden enhet handwerk weer. Van Wijngaardt's tentoonstelling heeft, houdt men dit voor oogen, dian ook meer be tekenis dan een te kijk stelling van een aantal doeken van een afzondierlijk kunste naar. Tentoonstellingen zijn in deze dagen van blauwe lucht en zon en groen anders het laatste waar men aan denkt. En ook „ver gaderingen" komen heel achteraan op onze agenda. Is dat misschien de reden, dat we nog maar altijd zoo goed als niets merken van de verkiezingen, die toch vlak voor de deur staan? De enkele verkiezingsvergade ringen, die er nog waren, zoo deze week een van de S.D.AJP. in „Bellevue", waren matig bezocht en van een ook maar eenigs- zins oplaaienden kies-strijdlust viel niets te bespeuren. Neen, de verkiezingen staan tot nu toe onder-een slécht gesternte: het weer en.... de Olympiade propaganda werken tegen. Want mocht er al hier of daar een poging tot meer openbare verkiezings-pro- paganda opkomen, dan wordt zij aanstonds tegen den grond geslagen door de propa ganda voor de Olympiade-mallioenen. De bladen wijden nog altijd' heele en halve pa gina's aan de Nationale Inschrijving, bren gen in alle rubrieken, soms langs de meeat gekronkelde omwegen „de" zaak ter sprake; in de. straten slieren ritsen enthousiaste H.B.8.'ers en Gymnasiasten per fiets, als lulde bellend: en schreeuwend langs ons heen en heffen borden met „Steunt het N.O.O.!" enz. En wat dan verder door deze zaken nog niet van de publieke belangstelling in beslag is genomen, gaat uit naar de watersport; waarvan het seizoen.deze week met een ge- meenschappelijken tocht op de Nieuwe Meer, en nu, vandaag, met de studenten- roei wedstrijden op het Noordzeekanaal opende; en ook, natuurlijk, met het straiid-seizoen vpor oogen, naar. de ndeit- we Noordwijksche, zeden-beschermende zee bad-bepalingen Hirsch, op het Lefdsche plein, iaat in één van zijn vitrines al enkele dames (van „was" wel te verstaan) im keu rige, uiterst décente badpakjes pootje ba den. Waarbij, naar ik me heb laten ver tellen, de voorschriften, lengte-maait, col- leté-diepte en wat dies meer zij, van de Noordwijksche vroeds vaderen, nauwkeurig in acht zijn genomen. BurgerlQke Stand van Anna Paulown* GEBOREN: Maartje Elisabeth, d. v. P. O. Blaauboer en S. Dekker; Maria Marga- retha, d. v. Th. Wijnker en A Koppes. GETROUWD: Francois Corners Ver- brugge en Maria Johanna van Boven. Het TentoonsteïUngsprogramma. Deelnemende vaartuigen. Nummers. Tuig en bemanning. Aanvang wedstrijd. Afvaart. Wie binnen een kwartier nahet af vaart schot nog niet de lijn gepasseerd is, valt buiten de mededinging. De gezeilde tijd. Prijzen. Uitwijken. Parken en tuinen. Moderne schilderkunst. - Propaganda. Ope ning van het watersport-seizoen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9