NEELS. Let nu op onze prijzen I Slapeloosheid BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeellng. als gevolg; van de warmte of van over spanning voorkomt men door het ge t> ra ik van MIJnha dt's Zenuwtabletten. Balije 7b ot. Eindexamens Kweekscholen. By min, beeoh. zijn aangewezen als ge committeerden of piaatsverv. gecommitteer den ht) de eindexamens in 1906 der Rijks-, gem. en bijz. kweekscholen voor onderwij zers en onderwijzeressen te Alkmaar, Ber gen en Beverwijk als geoommitt: G. Oh. Dun, Alkmaar (voorz.); dr. J. R. Snethiage, Eenigenburg; mr. H. A. J. M. Kusters, Alk maar; als plv. geoommitt: P. M. de Wolff, Alkmaar; voor de Rijkskweekschool te Alk maar, R.-K. kweekschool Bergen (N.-H.) en R.-K. kweekschool Beverwijk. Opgelegde schepen. De J. P. Ooenhaven" te Amsterdam is thans in gebruik genomen, maar tot verheu- §enis geeft dit feit geen aanleiding, want de rie vaartuigen, welke thans daar heen zijn gebracht liggen er, omdat er tijdelijk geen emplooi voor is te vinden. Het zijn de „Moena", de „Borneo" en de „Sumatra" van de „Nederland". De „Singkep" van dezelfde maatschappij, welke eenigen tijd stil heeft gelegen in de oude Houthaven, ia thans weer in lading. De flnancieele positie van Amsterdam, De gemeente Amsterdam beschikt reeds gedurende eenigen tijd over ruime kas middelen, die, naar B. en W. den raad mededeelen, nog aanzienlijk versterkt zul len worden, wanneer de nieuwe geldlee- ning zal zjjn gesloten. In verband hiermede en in aanmerking nemende den tegenwoordigen rentestand voor gemeenteleeningen stellen B. en W., in overeenstemming met de commissie van bijstand in het beheer van de Financiën en der Belastingen, voor, het restant der 61/» geldleening van 1919, pro reeto groot 9.100.000, op 1 Juni as. vervroegd aflosbaar te stellen. 's-Gravenhage. De Haagsche Raad heeft den factor van de inkomstenbelasting van 1.3 tot 1.2 terug gebracht en de zakelijke bedrijfsbelasting afgeschaft Bezoek van buitenlandache oorlogs schepen. Binnenkort worden eenlge buitenland ache oorloge- en andere schepen in onze havens verwacht In Juni zullen de Itallaanscihe verken-- ningssohepen Pan te ra, Leone en Tigre Amsterdam bezoeken. Van 816 Juni zal dé Amerikaansche torpedobootjaiger Worden een ibezoek brengen aan Rotterdam en op diezelfde data is de Amerikaansche torpedoboot jager Converse te Amsterdam. Van 8—11 Juli zal de Engelsdhe vis- sche rij poli t ie- kruiser Harebell te Amster dam komen. De moeilijkheden in de Communistische Partfl. Te Amsterdam heeft Zondag een partij- oonferentie van de Communistische Partij in Nederland plaats gehad, in verband met de na het congres ontstane situatie, het af treden van het grootste deel van het partij bestuur als gevolg van het over de besluiten van dit congres door de executieve der oom- intern uitgesproken veto. „De Tribune" meldt daaromtrent, dat een aantal leden van de meerderheid uit solidariteit met het afge treden partijbestuur, geweigerd hebben, een verantwoordelijke functie te aanvaarden. Ondanks deze moeilijkheden is de conferen tie erin geslaagd, overeenkomstig de beslui ten der comintern, een partijbestuur samen te stellen, waarin de meerderheid en de min derheid evenredig vertegenwoordigd zijn. Het partijbestuur is, nadat het in een ver gadering na de conferentie de functies ver deeld had, als volgt samengesteld: L. de Visser, voorzitter; Alex Wins, L. Seegers, secretarissen; R. van Riel, A. de Vries, H. van der Glas, 2e voorzitter; L. Lakevelt,' Perfors, D. Scholker en H. van Weizen. Volgens besluit van de uitgebreide execu tieve worden de partijbesturen van kleine secties niet meer in een politiek en een orga nisatorisch bureau verdeeld, maar wordt een presidium uit het partijbestuur benoemd. Dit presidium bestaat van heien af uit de heeren De Visser, Seegers, Van Riel, De Vries en Wins. Al9 vertegenwoordiger van de Indonesi sche Zusterpartij heeft Semaoen zitting in het partijbestuur. De vertegenwoordiger van „De Zaaier" zal nog moeten worden aangewezen. Het partijbestuur benoemde tot redacteu ren van „De Tribune" de heeren Wins en R. van Riel. Na den terugkeer van den heer Vanter uit de gevangenis zal het partijbe stuur een eventueels nieuwe regeling ten redactlebureele onder de oogen zien. Verder heeft "het partijbestuur ten aan zien van de loopende organisatorische zaken de noodzakelijke maatregelen getroffen. De toenaderingspogingen der vak- vereenlglngen mislukt Genève, 26 Mei. Het bureau der Com munistische Internationale, welker zetel zich te Moskou bevindt, heeft den voorzitter van de Internationale van Amsterdam een mede- deeling van het hoogste belang doen toe komen. Men herinnert zich, dat de Sovjets het denkbeeld hadden geopperd1 een Internatio nale vakvereeniglngsconferentle bijeen te roepen, welke, naar zij zeiden, bestemd was om bet eenheidsfront van het proletariaat te herstellen. Het uitvoerend comité te Am sterdam stelde eenlge voorwaarden voor het j deelnemen aan ruik een oonferent.e. De roods vakvereenigingen moesten zich o. a. verbinden de reglementen der Internationale van Amsterdam te eerbiedigen. Thans verneemt men, dat de voorzitter der Internationale van Amsterdam een antwoord uit Moekou heeft ontvangen. Moskou hand haaft zijn standpunt, hetwelk het steeds te dier zake heeft ingenomen en noodigt het comité te Amsterdam uit zijn vroegere be sluiten te herzien, daar het de voorwaarden niet aanvaardt. Het antwoord! staat volgens de meening van de leden dér Internationale te Amster dam, die op het oogenblik de Arbeidsoonfe- rentie te Genève bijwonen, gelijk met een uitstel sine die der beoogde conferentie. Veiligheidsmaatregelen In de mfjreen. Uit Essen wordt aan de Voss. Ztg. ge mold, dat het bestuur dor interpatiomale mijnwerkersoTiganisatie naar aanleiding van do mijnrampen in den laatsten tijd een buitengewone vergadering heeft be legd, om een uniforme regeling van de veiligheidsmaatregelen in die mijnen vast te stellen. Vertegenwoordigers van dé kotend produoeerende landen en van het Intern. Arbeidsbureau te Genève zijn uitgenoo- digd aan deze vergadering, welke waar schijnlijk te Rotterdam zal worden gehou den, doel te nemen. JDe Schelde". L. Smit Oo.'s Internationale Sleep dienst heeft het bergen van de sleepboot „De Scheldt* te Hoek van Holland opge geven en het Bchip geabandonneerd. Belanghebbende assuradeuren hebben thans een no cure no pay-contract gesloten met de Duitsohe beigingsmaatsohappij Boegsier te Hamburg voor het lichten van de sleepboot. Het bergingsvaartuig Ober-Elbe is reeds te Hoek van Holland aangekomen. Het lichtingswerk zal geschieden onder leiding van een kapitein uit Hamburg. De Olympische Spelen. Nog een gift van f 25.000. Mr. William Wrigley Jr., de bekende Amerikaansche P. K. Kauwgom-magnaat, deelt ons mede: „Ter gelegenheid van mijn bezoek aan Holland en in herinne ring aan mijn vroeger bezoek aan Java, waar ik het Hollandsche werk zoo bij zonder bewonderde, geef ik, onder voor waarde, dat het fonds voor de Olympische Spelen bijeengebracht wordt, door be middeling van mijn agenten de firma B. Meindersma, Den Haag en Amsterdam, in het Telegraaf-fonds voor de Olympiade f 25.000. Ik ben niet geboren in Holland, maar ik heb een groote bewondering voor het Nederlandsche volk, omdat het is een volk van werkers. Het is volgens mij voor den bloei van Nederland een belangrijke factor, dat de Olympiade in Nederland zal worden gehouden". Mr. William Wrigley Jr., van de P. K. chewing-gum, is thans eigenaar van enor me fabrieken in de Vereenigde Staten in Canada, Australië, en binnenkort ook Duitschlanddirecteur van de First National Bank of Chicago, chairman van de Boulevard Bridge BankDirecteur van de Erie Railway Cy., en van de Wilmington Transportation Oy„ met 26 stoomschepen in de vaart, en ten slotte eigenaar van het eiland Catalina, tegen over de Californische kust. Alles veroverd in één enkel kort levenin één halve eeuw werken. Als krantenjongen begonnen, op zijn elfden jaar al weggeloopen van school, te „narrow" voor zijn breederen geest krantenjongen, op dertiende jaar al zeep- handelaar, dan koksmaat op een schip in een fabriek als zeepmenger, kellner etc. Zijn jonge lichamelijke kracht vol komen aangepast bij zjjn vindingrijken geest, handig businessman, komt hij tot handel in bakmeel en kauwgom. En ten slotte tot kauwgomkoning. Gij zijt een volk van werkers, zoo ver telt hij in een interview. Ik heb de Hol landers altijd bewonderd.... Holland is een land, dat elke „m a n" in de wereld zien moet. Maar ik heb vroeger al eens gemeend in Holland te zijn, al was de temperatuur er anders. Java! Your wonderfull Java. Overal stond Hol- landsch... ai kon ik het niet lezen. Welk een schitterend werk heeft Holland daar verricht, dat iB iets geweldigs... Drie-en-zestig jaar oud, ziet hij er uit als een man van veertig. Het is de spurt, die hem jong heeft gehouden. De Senaat van het Delftsche Studenten- oörps heeft in de laatste drie dagen we derom 6000 aan toezeggingen ontvangen vuor het garantiefonds van het Nederl. Olympisch Comité, thans in totaal voor 17.000. Van een Hollander te Londen, die on bekend wenscht te blijven, is toezegging gedaan van 10.000.— in het garantie fonds, van den heer Stoop, voorzitter der Holl. Club aldaar en der Ned. Kamer van Koophandel van 5000, de Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage zal met 6000.deelnemen in het garantiefonds en tevens 6000.ter beschikking stel len. Die te Groningen zal deelnemen voor 1000.— in het garantiefonds. Te Enschedé is door vier fabrikanten op de plaatselijke lijst voor 7760.ge- teekend. De kunst en de Olympiade. Het bestuur der Vereeniging „Sti Lu cas", te Amsterdam, is de meening toege daan, dat ook uit de kunstwereld de actie dient ondersteund te worden, welke thaps in Nederland wordt gevoerd, tot het bij eenbrengen van particuliere zijde van het benoudigde millioen voor de Olympische Spelen 1928. De Vereeniging „Sint Luoas" richt zloh nu lu de eerste plaats tot hare zusterver- uenigiugen, met het verzoek een bedrag, al is het ook klein, voor het welslagen van dit streven af te zonderen, ten einde i een gezamenlijk bedrag van de Neder- Ingezonden Mededeellng. Heeren-Cosluums, landsche Kunst en Kunstenaarsvereeni- gingen aan het N. O. O. te kunnen over maken. De verantwoordelijkheid voor de Olympische Spelen aanvaard. Aangezien de vertegenwoordigers van Nederland op het Olympisch Congres te Praag heden, Dinsdag, antwoord zullen moeten geven op de vraag, of Nederland in 1928 gastheer wil zijn bij de Olympische Spelen, en het antwoord op die vraag niet langer uitgesteld kan worden, heeft het Nederlandsch Olypisch Comité beslo ten, deze vraag bevestigend te beantwoor den. Het N. O. O. weet, dat het hiermede een zware verantwoordelijkheid op zich neemt, aangezien de gelden, noodig voor de Spe len, nog niet bijeen zijn. Uit de groote be reidwilligheid van alle kringen van Ne derland en IndiS, uit de groote medewer king, ondervonden van de Nederlandsche pers, en uit de royale toezeggingen in voorbereiding bij de besturen van de stad Amsterdam en de provincie Noord-Hol land, put het "comité den moed, die verant woordelijkheid te aanvaarden, vertrouwen de, dat het publiek voort zal gaan met gel- defijken steun te verschaffen, zoodat wer kelijk binnen korten tijd de benoodigde fondsen bijeen zullen zijn. Het N. O. O. spreekt zijn haytelijken dank uit jegens al degenen, die tot heden hielpen, en doet een ernstig beroep op hen, die hebben afgewacht, of de Spelen zullen doorgaan, om thans hup gift vast te stellen. Het N. O. C. vertrouwt, dat deze groep Nederlanders thans in enkele dagen het ontbrekende zal aanvullen. Het Hbl. teekent hierbij aan: De zaak is nu gekomen op het plan, waarop wij haar reeds voor maanden had den gesteld willen zien. Reeds dadelijk na de indiening van het wetsontwerp hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat dit leunen op de regeering in wezen niet- Olympisch was. Maar sedert is gebleken, dat het Ned. Olympisch Comité dien weg aanvankelijk was opgegaan en dat het de regeering zelf was, die om redenen, die wij thans niet willen beoordeelen het een anderen weg had opgeleid. Nu zijn wij toch weer bij het particulier initiatief ge steund op royale wijzei door de over heid van Amsterdam. De wijze, waarop na de beslissing der Kamer de zaak is aangevat is verblijdend. De wijze waarop het N. O. O. de reactie op de Kamerbeslissing in de goede banen heeft geleid, geeft vertrouwen in zijn ver der beleid. Onder deze omstandigheden was het voor verschillende Nederlandsche bladen een genoegen mede te werken. Ook hun werk had succes. De lezers hebben het parool van hun orgaan willig gevolgd. Met name onze lezers deden op hartver- heugende wijze blijken van de geestelijke eenheid tusschen courant en lezers kring. Wij willen onze resultaten niet met andere vergelijken, al behoeven wij die vergelijking zeker niet te schromen. Wij verheugen ons over het voorloopig suc ces, dat binnen 14 dagen werd bereikt, al staan naast de duizenden, die gaven soms zeer royaal gaven I nog duizen den, die eerst wilden afwachten het al of niet doorgaan naar wij hopen om zich in het geval van doorgaan dubbel royaal te betoonen. Zij hebben daartoe nog de kans. LUCHTVAART. Verkeersvliegtuigen van Koolhoven. Het Vad. kan thans mededeelen, dat de Koolhoven F. K. 33, het driemotorig verkeerstoestel, dat de Nationale Vlieg- tuig-Indnstrie te 's Gravenhage vervaar digd heeft voor de Kon. Luchtvaart Mij., vrijwel gereed is en in den loop van de volei nde week de fabriek zal kunnen verlaten. De afwerking van het toestel, dat het eerste van zijn grootte en soort is, hetwelk tot nu tóe in ons land werd vervaardigd, heeft meer tijd gevorderd dan aanvankelijk verwacht was. Men legt thans de laatste hand aan het overtrek ken van de enorme vleugels en bet be schilderen. De machine zal gedemonteerd per schip naar de Waalhaven vervoerd en daar na aankomst gemonteerd en direct ingevlogen worden. Voor het vervoer van den romp uit de fabriek naar het schip en van het schip naar net vlieg terrein heeft men een speciaal chassis moeten maken, waarop het gevaarte zal kunnen worden verrold. Zoodra de Koolhoven F. K. 88 de fa briek zal hebben verlaten, zal men in de werkplaatsen beginnen met de vervaar diging van het groote aantal F. K. 81 Jagerverkenners dat de Nationale Vlieg tuigindustrie aan eenige buiteulandscbe mogendheden zal móeten leveren, inmid dels is men reeds overgegaan tot uitbrei ding van de fabriek aan de Laakhaven. Koolhoven watervliegtuigen. De Nationale Vliegtuigindustrie gaat thans ook watervliegtuigen vervaardigen. De F. K. 81 jager-verkenners zullen voor zoover noodig daartoe worden verbouwd en van drijvers worden voorzien en daarna aan ds marine-autoriteiten te worden „voorgevlogen". Amunrisen's pooltocht Een V.D.-berlcht meldt uit Spitsbergen, d.d. 21 Mei: Ook tot op heden was geen enkel bericht ontvangen van Roaldi Amundt- sen. Het is momenteel mooi weer aan den Pool, doch een aanstaande depressie is aan gekondigd. De Amerikaansche luchtvloot voor hulp gereed. De Amerikaansche regeering heeft door haar diplomatieke vertegenwoordigers In Europa laten mededeelen, dat de beide Ame rikaansche luchtschepen „Shfnandoth" en „lx>s Angeles" gereed zijn om te zoeken naar 'de vliegtuigen van de Amundsen-expeditie, in de Poolstreek. („Telegr."). IDe AmerikaanHche Noordpool-expedltle. Een draadloos N.T.AJberióht deelt me de, dat de Amerikaansche Noordpool- expeditie, onder leiding van kapitein Do- nald Mac Millan, te New Yoiik is aange komen. De expeditie gaat eerst naar Kaap Hubbard en zal van daar met vier vlieg tuigen naar de 'Noordpool vliegen. Groote brand. Een millioen gloeilampen verbrand. Zaterdagmiddag is 'brand uitgebroken in een loods op het terrein van Gloeilam penfabriek der Vereenigde Industrieën' voorheen Ph. Verhagen en Zoon aan den Oudedijk te Rotterdam. In deze loods waren opgeslagen onge veer een millioen ballons voor electrische lampen, verder stengel-, stoof- en buis glas. Daar alles in stroohulzen verpakt was, breidde het vuur zich met groote snelheid uit. In een ommezien sloegen de vlammen naar buiten. De brandweer van de fabriek kreeg spoedig hulp van de Rotterdamsohe brandweer, die het vuur tot de eene loods wist te beperken. Loods en inhoud, die op beurspolis verzekerd waren, zijn echter geheel uitgebrand. Een zonderlinge bloem. Het jongste nummer van „Onze Tuinen'' geeft de laatste foto's van de bloementen toonstelling te Heemstede en voorts zeer interessante kieken met beschrijving van de Indische Amorphophallus Titaninn Begg, die een bloem vertoont zoo groot als een volwassen man en met een schede als een kleine badkuip. Deze schede toont een purper, sierlijk geplia&eerd kleed; de verschrompelde schutbladen hangen over den stengel heen. De bloem verspreidt echter een ondragelijke lucht, die doet denken aan den vreeselijken geur van den stinkzwam. Bchip op de rotsen geloopen. De Britsohe vrachtboot „Soeptre" is In dichten mist nabij Naaldkaap bij Kaapstad op de rotsen geloopen. Een reddingsboot is opgepikt, naar de twee andere wordt gezocht Een zeilboot op de Maas omgeslagen. Zondagmiddag is tijdens een zware bul vergezeld van hevige rukwinden, op de Maas ter hoogte van de Kuilhaven, een luxe-zeilboot omgeslagen, ten gevolge waarvan alle opvarenden, vier personen, verdronken zijn. De 46-jarige scheepsbevrachter J. O. Sneyers uit Schiedam maakte op de Maas met dit bootje een tocht vergezeld van zijn twee zoontjes, den 13-jarigen Piet en den 6-jarigen Johan en een logé, den 40-jarigen Jan van Vugt uit Tilburg. Het vaartuigje werd door een rukwind gegrepen en sloeg onmiddellijk om. De vier inzittenden schijnen direct in de diepte te zijn verdwenen, terwijl het scheepje onderste boven bleef ronddrijven. Het eigenaardige van dit ongeval is, dat het slechts door één persoon, Mie op 300 M. afstand stond, werd waargenomen. Aan het einde van de Lekhaven, nabij het Katoenveem, bevond zich een groote menigte, die daarheen gevlucht was om voor de bui te schuilen. Slechts één der aanwezigen wierp een blik op de rivier en zag het vaartuig kantelen. Hij kon echter niet anders doen dan luidkeels om hulp roepen. Weldra zag hij, dat twee zeilbooten zich in de nabijheid van het omgeslagen vaartuig bevonden, doch deze vaartuigen streken de zeilen en voeren door. Men had den man blijkbaar niet gehoord. Het hulpgeroep werd wel gehoord door den wachtsman van de gasfabriek, die .zich aan den overkant bevond. Deze ging onmiddeHijk met een roeiboot naar de plek, waar het omgeslagen scheepje nog steeds drijvend was, doch van de op varenden kon hij geen spoor ontdekken. Hij is toen weer naar den wal gegaan en heeft de rivierpolitie telefonisch van het gebeurde in kennis gesteld. De politie- boot was weldra ter plaatse. Er werd van alle kanten gedregd, doch men heeft de slachtoffers niet gevonden. Om de 7 dagen een trein. Naar het „Dagblad van Noord-Brabant" meldt, ligt er in ons land nog een plaatsje aan de spoorlijn, waar men een volle week moet wachten op een volgenden trein, als men het ongeluk heeft gehad den trein te missen. Dit illustre plaatsje is Rhenoy, gelegen aan de lijn Gorinchem—Geldor- malsen, tabel 9 van het Spoorboekje. Alleen Maandags vertrekt 's morgens vroeg, 6.22, een markttreintje van Rhenoy naar Gorinchem; 's middags *1.82 kan men weer terug naar dit gelukkig- plaatsje. Doet men echter te lang over rijn. kop koffie, dan vertelt de chef u mot een vriendelijk gezicht, dat over zeven dagen de volgende trein weer gaat. Vergiftiging. Te Mühlheim aan de Roer zdjn meer dan 40 menaohen na het eten van paarde- Ingezonden Mededeellng. vleeech onder vergil tiigingsverschfltoselen ziek géworden. Twee hunner zijn al over leden. Op zee krankzinnig geworden. De Zaterdag te IJtmuiden van IJsland binnengekomen stoomtreiler Aneta LTM 82 had een opvarende aan boord, die op zee krankzinnig was geworden. Men beeft den man 6 dagen gelbonden moeten houden. Bij aankomst van het schip werd de onge lukkige, J. A. uit Veteeroord, per zieken auto naar een gesticht overgebracht. Ontsnapt Vrijdagochtend is de 23-jarige W. v. V„ die te Apeldoorn als verdacht is gearres teerd en naar het huis van bewaring te Zutphen zou worden overgebracht, bij deze overbrenging aan de rijksveldwach ters ontsnapt. Vrijdagavond is hij te Delft op het spoorwegstation door een recher cheur gearresteerd. Hij wordt nu weer naar Apeldoorn teruggebracht Oudheidkundige vondst Van een merkwaardige voorhistorische vondst wordt in de jongst verschenen af levering van Die Heimat het tijdschrift van den Westfaalschen Heimatbond, ge wag gemaakt. Bij het 'graafwerk voor dén sluizen bouw noordelijk van Datteln is op een diepte van 14 M. in steengruis uit den IJstijd het gewei van een- reuzehhert ge vonden. Het is het grootste en het best bewaarde, dat in Duitschland opgegraven is. De afstand van de spitsen van 't schopt vormig gebogen gewei 'bedraagt niet min der dan 1.90 M., de hoogte van de hoofd takken L30 M. Ook de schedel en de bovenkaak met alle tanden zijn bewaard gebleven. De vondst is wegens haar we tenschappelijke waarde naar het Geolo gisch Rijksmuseum te Berlijn overge bracht, terwijl een gipsafdruk in Reckling- hausen zal bewaard worden. Naast den schedel van het hert werd een gladde ivoren speerpunt van 42 o.M. gevonden. Tot heden waren slechts frag menten van dergelijke wapens gevonden. Deze was geheel gaaf, doch daar de ar beiders meenden een stuk hout gevonden te hebben, sloegen zij het stuk. Herstel ling is gelukkig mogelijk. Uit alles blijkt, dat het dier door deze speer geveld ia. Behandeling van paralyse. In een lezing voor de Weenaohe Uranla heeft de bekende psychiater Wagner Jau- regg meegedeeld, dat hij sinds 1917 para lyse behandeld heeft met inentingen van malaria en dat hij daarmee goede resul taten heeft 'bereikt. Meer dan 70 percent van de patiënten waren na de 'behande ling weer in staat hun 'beroep uit te oefe nen. Jauregg is er ook in geslaagd lues in het tweede stadium als oorzaak van deze paralysen te genezen. Twee reddingbooten omgeslagen. Aan de kust van Bretagne is het Zon dag boos weer geweest Uit Quimper wordt gemeld, dat er voor Penmarck twee visschersschepen zijn vergaan. De twee reddingbooten, die zee kozen om hulp te verleenen, zjjn omgeslagen, zoodat er van de twee-en-dertig leden der bemanningen zeven-en-twintig verdronken zjjn Een groote diamant gestolen. Waarschijnlijk naar Nederland gebracht Na afloop van het diner ter eere van den hertog en hertogin van York werd Vrijdagavond een der damesgasten door een man aangevallen, die haar een in hart vorm geslepen diamant van ongewone grootte, welke zij aan een platina hals ketting droeg, ontrukte. De diamant is van Zuid-Afrikaanschen oorsprong en bij na een duim lang, en breed in verhouding. De steen heeft een licht roomkleurige tint De politie is van oordeel, dat de steen naar Amsterdam of Rotterdam gebracht is. Oneerlijke postbeambte. Te Almelo is Zaterdag gearresteerd een brievenbesteller, verdacht van het zloh on rechtmatig toeëigenen van aangeteekende stukken. Onwederg. Uit tal van plaatsen komen berichten om trent plaats gehad hebbende onweders. Te Koekange (Fr.) is de boerenwoning van den heer K. Geert» door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. De landbouwer R. Naayer te Gasselter- boerveensehemond, die op een in aanbouw zijnde schuin zat, is door den bliksem ge troffen naar beneden gestort en levenloos opgenomen. 'Te Vlachtwedde is Zaterdagavond de arbei der F. H&zelhof door den bliksem gedood. Een zwaar en .langdurig onweder, gepaard met hagelslag en veel regen, ontlastte zich Zaterdagavond boven de gemeente Steen wijk en haar omgeving. Verscheidene kelders He pen onder. Een vrachtauto en een vracht wagen, staande voor het huis van den eige naar, den heer' P. Jonker, werden door den bliksem getroffen. Een 'begin van brand kon gebluscht worden. Te Willemsoord werd het huis van den heer P. Herskamp en op den Woldberg (Steenwijkerwold) het huis van den heer H. Hetebrij door het hemelvuur getroffen. Bei de peroeelen gingen met de inboedels in vlammen op. Verder werden tal van hoornen gKru?f"i en enkele stuks vee ln de weide door den bliksem gedood. Te Wlldervank is de jonge vrouw vari den landbouwer Geertsema door den bliksem gedood. en xraagt ziehtzendlng. Ook onze goedkoops zijn aterk en goed passend, f 9, I lO, f 12 enz. enz. Zondag en 2den Pinkster- dag GEOPEND tot 12 uur. £1^^atüi kjj&u— i - in r»

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2