T O®®*!»®* f s K TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 26 MEI 19?5. I OnM vroegere plaatsgenoot, de heer L. Blok, (leerling M.S.G. te Leiden), slaagde aldaar voor het eindexamen electro-techn ^k. Gisteravond werd onder matige be langstelling opgericht de afd. Helder van den Algemeene Nederlandsche Bond v. Handels- en Kantoorbedienden. Het secre- gevestigd bij Joh. Duinker, Doolhof 8. Aan de fa. Joh. Dienaar Zonen zijn de volgende werken opgedragen: Door B. en W. van de gemeente Velsen het aanleggen van verschillende wegen te Velseroord met bijkomende werken Dt»°a V> Bouw-Mij. ,,'tOvervaars- vest te Alkmaar, het ophoogen, rioleeren en bestraten van een terrein te Oudorp Door de Directie van de H. S. M., het verrichten van herstellingen en vernieu wingswerken met bijlevering der materia- au». len aan kunstwerken, gebouwen en inrioh- docb kon niet voorkomen worden, dat de tingen. «bouwkosten buitensporig hoog werden. Perceel I Heider-Amsterdam KM, 88.100. Collecte gewapende Dienst De dezer dagen gehouden collecte voor den^g^wapenden dienst heeft opgebracht Tentoonstelling „Stad Helder" 1925. Wij vernemen, dat de Oranje Harmonie- kapel eveneens zal deelnemen pan den mu- zikalen rondgang op Woensdag 8 Juni a.8. des avonds te 7.80 uur. De route van dit korps zal zijn: Tuindorp, Brakkeveldweg, Polderweg, Oronjéstraat, van Galenstraat, Wilhelminastraat, Koningsplein, Pr. Hen driklaan, Sohagenstraat, Sluisdjjkstraat, Ruyghweg, Nieuwstraat, Ankerpark, Bui tenhaven. De geldprijzen voor de wedstrijden van vlsschersvaartuigen en haringvlotten wor den verhoogd tot: le prijs 80.—, 2e prijs J 20.— en 8e prijs 10.De firma Van der Zee, Binnenhaven, heeft eenige kist jes sigaren beschikbaar gesteld om aan de geldprijzen nog sigaren te kunnen toe voegen. Zooals reeds bekend is gemaakt, zijn ook medailles voor de prijswinners beschikbaar gesteld. Opgaven van deelname kunnen tot Za terdag 80 Mei worden gedaan bij den heer O. Bot, Binnenhaven. Van degenen, die zich vóór Woensdag opgeven, komen de namen in het pro gramma. Woningstichting Helder. Sinds de exploitatie der woningen, in beheer bij verschillende bouwvereenigin- gen, waarvan de voornaamste was de Ver- eeniging voor Volkshuisvesting „Helder", is overgegaan aan de „Woningstichting", heeft dit lichaam geen nieuwe woningen meer gebouwd. De taak van de nieuw-op- gerichte Stichting bepaalde zich tot het ex- ploiteeren van de onder haar ressort ver- eenigde woningen. Op zichzelf reeds een zeer omvangrijke taak, daar het aantal wo ningen, door de Woningstichting beheerd, de 600 ver overschrijdt. Nochtans had Maandagmorgen op een terein nabij de Ruyghweg tusscnen den Ruyghweg en de Visohstréat gelegen de eerste steenlegging plaats van een nieuw blok van 20 arbeiderswoningen, welk blok, behoudens een paar woningen in de Schoolstraat, het eerste nieuw-ge- bouwde woningcomplex is, dat door de Stichting inbaar tegenwoordigen vorm wordt ondernomen. Dat er nog altijd be- hoefte bestaat aan betere woningen, be- wijst deze bouw, en voor wie nog niet overtuigd was, kon de troostelooze omge ving (troosteloos wat de hier staande huis jes betreft) wel de overtuiging bijbrengen. Het terrein is gelegen achter 'n zijstraatje van de Vischstraat; kleine huisjes, met wrakke en vermolmde schuttingen vindt men er, en zelfs de gloed der volle zomer zon vermooht niet hie'r wat kleur en glans te brengen in deze droefgeestige omge ving. Aan den anderen kant evenwel lig gen de wijde velden, die in den horizon verdwijnen; frisch woei er de wind en e duizenden x madeliefjes, die de weilanden bevolken, geven aan het landschap fleu righeid en frischheid. Aan dezen kant is het, dat de nieuwe huisjes komen te staan. Ze worden maar heel eenvoudig', niet grooter dan ongeveer 47, X 67- Meter en ze bevatten beneden een kamer, slaapka mer, keuken, portaal en W. O., boven een slaapkamer. Ze zullen een huurprijs moe ten opbrengen van omstreeks ƒ8. het geen strikt genomen nog te veel is voor de draagkracht der toekomstige bewoners. Maar het kon niet anders; de omstandig heden laten niet toe den huurprijs lager ^Op diUerrein, waar reeds de fundamen ten gelegd waren van de eerste dezer twin tig woningen, kwamen Maandagmorgen te half twaalf de verschillende autoriteiten en genoodigden bijeen om getoige d van de eerste steenlegging. Het College van Burgemeester en Wethouders was vertegenwoordigd door de heeren - wing, burgemeester, Kamman, socreta en de wethouders Verstegen en v. breaa, voorts was er de secretaris van de Gezon heidsoommissie, dr. Ketner, de directeui van Gemeentewerken, de heer Dokter, be stuursleden van de Stiohting» terwijl een tweetal oud-stadgenooten, tw. de heeren Michels en Adriaanse, beiden oud-be stuursleden der vroegere vereeniging voor g Helder", voor de ge legenheid uit Haarlem reep. Aerdenhout, waren overgekomen. Architect van dit blok woningen was de heer 8. Krijnen, aannemer van den bouw de heer Bosch, l September moeten de twintig huizen op geleverd zijn. De Voorzitter van „Woningstichting", oe neer P. van Dalen, ontvanger dezer ge meente, heette de aanwezigen welkom. Het doet ons bijzonder genoegen, zoo zeide hij, dat ons geacht College van Bur gemeester en Wethouders, onze oud-Voor zitter de heer Adriaanse, onze oud-pen ningmeester de heer Michels en de heer directeur der Gemeentewerken aan onze uitnoodiging gevolg hebben willen geven om aan deze plechtigheid door hun tegen woordigheid meer luister bij te zetten. De vraag zou kunnen worden gesteld of er reden bestaat om, wanneer men gereed staat een 20-tal arbeiderswoningen te bou wen, daarvoor zooveel drukte te maken. Toch meende ons bestuur dat die vraag bevestigend moet worden beantwoord. Met inbegrip van de 5 woningen in de Oude Schoolstraat, die verleden jaar ge reed kwamen en de 27 woningen van de onlangs geliquideerde vereeniging „Licht en Lucht", heeft de Woningstichting thans 569 woningen in .exploitatie. Tengevolge van de tijdsomstandigheden, nu eenige jaren terug, was de voormalige woningbouwvereniging „Helder", toen de noodzakelijheid dat er meer woningen werden gebouwd bleef bestaan, wel ver plicht te zorgen dat er woningen kwamen, Het gevolg daarvan was, dat de huren aangezien de Regeering de bijdrage in het exploitatietekort van de duurgebouwde woningen Verminderde in het algemeen, dus voor alle woningen in beheer bij de Stichting, moesten worden verhoogd, het geen ons bestuur .leedwezen deed. Wij blijven de verwachting koesteren moge ze binnen niet al te langen tijd vervuld worden dat de Regeering maatregelen zai treffen hetzij door afschrijving van een deel van het voorschot of op andere wijze dat de exploitatie weer zoodanig worde dat'met een lageren huurprijs ont vangsten en uitgaven elkaar dekken. Werd dus door ons de groote noodzakelijkheid ingezien dat tegen een matigen huurprijs geriefelijke woningen konden worden ge bouwd, ook bij anderen leefde de vurigen wensch dat iets in die richting gedaan werd. Bij. de behandeling van de begrooting der gemeente voor 1924 was het de heer Van Os, die aan dien wensch uiting gaf die weerklank vond bij alle leden van den Raad. Bij schrijven van 20 Maart 1924 ontving ons bestuur dan ook van het Col lege van B. en W. de uitnoodiging een plan te doen ontwerpen voor de Stichting van volkswoningen. Onmiddellijk besloot ons bestuur aan die uitnoodiging gevolg te geven en werd onzen technisohen ad viseur, den heer S. Krijnen, verzocht plan nen te ontwerpen in den geest als door den Raad bedoeld. Het eerste plan dat nu staat uitgevberd te worden bestaat in den bouw van 20 wo ningen. Het voorschot voor den bouw werd goedgekeurd bij Raadsbesluit van 18 No vember 1924. Evenwel hoe zuinig ook opgezet zal de huur toch hooger moeten worden dan de wensch is van den Raad en niet minder van ons bestuur. Daarom heeft ons bestuur het denkbeeld aan de hand gedaan om de kosten voor den bouw te vinden uit eigen deposito-gelden, reserve en onder- houdsfonds, waardoor de rente belangrijk lager zou zijn dan wanneet de gelden via de Gemeente van het Rijk worden geleend. Zekerheid dat wij daartoe de goedkeuring zullen verkrijgen, bestaat nog niet, de kans is echter groot en dan zal de huur dezer woningen varieeren tusschen 2.75 i 8.per week zonder de kosten der waterlevering. Het is U gelukt geachte heef Krijnen, zeker ook tot Uw genoegen, dat nu weer eens iets gebouwd kan worden voor hen die geen hooge huur kunnen betalen. Wij spreken gaarna den wensch uit, dat het U gegeven moge zijn de voltooiing van Uw plan, in Uw werkkamer overdacht, te mo gen zien. Den aannemer, mijnheer Bosch, felici- teeren wij met dit eerste min of meer groote werk dat hij met de hulp van zijn werklieden staat uit te voeren. Moge het werk vlot en ook naar zijn genoegen afge maakt worden. Moge voorts een goede en opgewekte geest onder U, arbeider, gezien worden. Door Uwe handen zullen deze arbeiders woningen worden gebouwd. Werkt mede, dat de afwerking later aan de bewoners en aan ons geen reden tot klagen ge-ft. De woningen die op deze plaats, naar wij hopen, zullen verrijzen, zijn zooveel moge lijk bestemd voor hen, die door den aard van hun beroep of bedrijf in deze omge ving wonen, doch de omstandigheden kun nen ons bestuur nopen dat daaraan mis schien niet altijd de hand kan worden ge houden. Immers wanneer deze woningen gereed zijn dan hebben wij 589 woningen in beheer, doch hoe onbegrijpelijk dit ook lijkt, er is nog geen voldoende woning reserve in de gemeente, zoodat tusschen aanvraag en gunning eener woning, thans nog vaak zes maanden verloopen. Zeker, wij hebben den tijd gekend van 2 k 8 jaar, doch ook van drie vier weken. Toen dachten wij de woningnood is straks op geheven, doch heden kunnen wij dat met zeggen. En bovendien er zijn in deze ge meente nog zooveel woningen die dien naam eigenlijk niet verdienen, dat wij niet mogen zeggen wij bouwen niet meef. Ons streven moet zijn: alle arbeiders van Helder in een behoorlijke woning. Daarom worden ook deze 20 woningen gebouwd, waarvan ik thans de eer heb U, mijnheer de Burgemeester, beleefd te ver zoeken wel den eersten stee nte willen leg gen, Ingezonden Mededeeiing. 7) een door de zon Verschroeide huid, l 5chrijnen en Smetten.verzacht en Hg fleneest mert met |pi Ëii Aporh.en Di-oóish~-" De Burgemeester neemt hierop het woord. Ik begrijp, zegt spr., dat deze dag voor het Bestuur der Woningstichting een dag is van groote voldoening. Tot nu toe bestonden de werkzaamheden der Ver. eeniging hoofdzakelijk in het beheeren der vroeger gebouwde woningen. Het ge not zelve iets te mogen scheppen, was aan de Stichting tot nog toe ontzegd. Te groo ter zal nu de voldoening zijn, daar het Bestuur erin geslaagd is een woningtype te ontwerpen, waarvan de prijs althans eenigszins benadert de huur, ie de toe komstige huurders kunnen betalen. Moge dit voorbeeld spoedig in het particulier bedrijf nagevolgd worden, zegt spr. Nadat de steenlegging had plaats gehad, nam de heer Adriaanse het woord. De heer Adriaanse heeft gaarne van de uitnoodiging gebruik gemaakt naar hier te komen en een oogenblik in tegen woordigheid van de oude bekenden te ver toeven. Spr. denkt terug aan ongeveer vijftien jaar geleden, toen de eerste plan nen van „Volkshuisvesting" vasten voet kregen en de hand aan de ploeg werd ge slagen tot het verkrijgen van een geschikt woningtype. Helaas is door de gedwongen regeeringsmaatregelen een terugslag ge komen, maar nu zich thans weder gelei delijk betere toestanden ontwikkelen, zal men tot gunstiger toestanden komen, En het doet spr. genoegen, te zien, hoe thans gebouwd wordt in eene omgeving, die zoo overduidelijk demonstreert hoe men niet moet bouwen. Spr. wenscht het bestuur met deze onderneming geluk. De heer Michels sluit zich gaarne bij de woorden van den heer Adriaanse aan, waar deze zijn erkentelijkheid uitdrukte over de ontvangen uitnoodiging. De funo- tle, die spr. in zijn nieuwe woonplaats het meest mist, is juist die van bestuurder der Woningstichting. Nu hij ziet, dat men we der begint met nieuwe woningen te bou wen, drukt hij den wensch uit, dat dit ge schieden zal met dezelfde energie en kun de als bij de voorgangers geschiedde. Kort voor spr. vertrek kwam bij hem de vraag op en hij heeft in het laatste jaarverslag daaraan uiting gegeven of men inder daad met nieuwbouw door moest gaan. Hij beantwoordde die vraag in zijn laatste verslag ontkennend, doch ziet thans in, dat dit onjuist was. Trouwens, deze omge ving bewijst wel, dat inderdaad nieuwe woningen noodig zijn, en dat s_pr. zich ver giste. Er is integendeel nog een eindeloos verschiet voor een woningstichting. Maar wel wil spr. waarschuwen, dat men tijdig zorge, dat de administratie enz. niet ach ter rake. Een tweede stichting, die zoovele wo ningen beheert als hier geschiedt, bestaat in ons land feitelijk niet; in Haarlem neemt men er hoogstens tweehonderd on der een beheer, en hier zijn er bijna drie maal zooveel. Als men op dezelfde wijze doorgaat, zal men tijdig maatregelen moe ten nemen om aan de steeds zwaarder wordende eischen die zoo'n exploitatie vergt, te kunnen voldoen. Misschien ziet het Bestuur dit zelf reeds in en is spr. woord alzoo overbodig, maar als vriend der Vereeniging meende spr. toch dezen raad niet achterwege te mogen laten. Spr. eindigt met den wensch, dat trots alle moeilijkheden, het Bestuur later met volle tevredenheid op zijn werk terug mag zien. De heer Van Dalen sprak vervolgens een woord van dank, aan den Burgemees ter, die de eerste-steenlegging heeft ver richt, aan de wethouders en den gemeente secretaris voor hun aanwezigheid, den Di recteur van gemeentewerken, de heeren Adriaanse en Michels, die door hun over komst blijk gaven van hun sympathie met het werk der Stichting, den heer Brouwer, die onze stad altijd op de hoogte houdt van alles wat er zoo al geschiedt binnen haar muren en deelde vervolgens mede, dat aan de arbeiders een halven dag extra- loon zal worden uitgekeerd. Inmiddels had de heer Jao. de Boer zijn kiektoestel opgesteld, en de aanwezigen zetten hun vriendelijkste gezicht vanwege de te maken photo. En in het gloeiend- heete direotiekeetje op het terrein parelde de champagne in de bokalen. En de vrou wen uit Vischstraaj en environs met en zonder zuigelingen -op den arm vroegen of er -nog meer kwam. Maar 't was afgeloo- pen, fini en de auto's wachtten alweer om de aanwezigen stadwaarts te rijden. De eerste steenlegging behoorde tot het ver leden. Een humoristisch inbreker of een reorganisatie in schooi VL Grappige inbrekers worden slechts zeer zelden aangetroffen, wel geroutenieerden, doch dezen hebben, door den lugubfcren kant aan hun bedrijf, in den regel den zin voor humor verloren. In school VI heeft er echter een inge broken, die tot het genre humoristische gerekend kan worden. Luister wat deze grapjas gedaan heeft. Zondagnacht tusschen 1 en 2 u. stond hij voor lokaal H van school VI te filoso feeren, hoe het beste van buiten naar bi Ti wen te ktxmen In een plotselinge in spiratie sloeg hij een van de (matglas ruitjes stuk, met het directe gevolg, dat de scherven op de straat rinkelden en het indirecte, "dat een bewoner van de Goveiv dwarsstraat in zijn eersten slaap gestoord werd, verschrikt om zich heenzag, zich omkeerde en toen hij niets ontwaarde, weer indcrrijneldft. Ziezoo, dat ruit was er tenminste uit De scherven verwijderde hij netjes van uit de stopverf en toen heesch hij zich door de opening naar binnen. „Die binne 'benne, benne binne," zei hij. Buiten sloeg de klok half twee. Wat nu? Om te beginnen nam hij de gaskousjes van de lamp en zette die voor zichtig op de schoolbanken neer. *t Is ook nonsens om midden in den zomer met gaskousjes op je lampen te zitten. Dat was de eerste uitvoering van zijn reorganisatieplan. Toen rukte hij in lokaal I den barometer van den- wand. „Die beroerde dingen heb je tegen woordig toch niks an," redeneerde hij. Ze staan maar steeds op „storm en regen", imaken je door die sombere voorspellingen uit je humeur, terwijl het lederen dag mooi weer ia Lang niet kwaad geredeneerd en ook deze handeling getuigde, evenals de eer ste, van doorzicht. „Nu nog die planten weg,* overlegde hij, die behooren (buiten te staan en niet achter matglazen ruiten, en dan kunnen we het 'hier voorloopig bij laten. Om langs denzelfden weg terug te gaan, vond hij niet origineel genoeg, 'k heb u imlmers gezegd, dat hij humorist waa Hij ramde dus k bout portant ruit nummer twee in, waarbij hij zich bezeerde en de bloeddruppels op den grond en de bank vielen. Toen klom hij door het raam, mum een palm en een margrietje mee. Zette in de steeg tegenover de school het kleine plan tje onder de breede bladen van den palm, die wuivend heen en weer bewoog, als was hij zeer tevreden over deze lotsverbete ring. Toen ging de inbreker zeer voldaan met den barometer onder zijn arm, een vroolijk liedje fluitend, de Goverdwars- straat door. De barometer deponeerde hij in deze straat voor een deur, waarbij hij den wensch uitsprak, dat hij in t vervolg altijd mooi weer aan zou wijzen. Hierna begaf hij zich ter ruste en sliep weldra den slaap des rechtvaardigen, met een tevreden glimlach om rijn mond. Drievier.vijf uur. Daar komt een politieman aangewandeld. Zwaar klinkt rijtn stap door de slaapstilte straten. Wat is dat? Zijn wenkbrauwen trekken zich saflm, zijn reeds moeë oogleden gaan wijder open, in zijn oogen komt blij licht. Glas op de straat, twee ruiten inge drukt Even diagnose samenstellen. De straatjongens slapen, voor honden is het te hoog, er kan dus niet anders gebeurd zijn dan inbraak of baldadigheid. School VT, hoofdgauw heengaan, en door de straten jaagt hij voort. Ring- king, king. De hoofdonderwijzer schrikt wakker. „Wat drommel is dat nou, om vijf uur 's morgens, t Is toch nog geen luilak. Nou, maar eens even zien." „Wie daar," klinkt het achter de deur. „Mijnheer, der is ingebroken in uw school," bast de agent met donkere stem. „O, dan kom ik," en in minder dan geen tijd staat hij buiten, in het vroege licht van den nieuwgeboren dag, nog knippe rend met de oogen. De agent vertelt, de hoofdonderwijzer luistert en samen stappen ze vlug voort In een oogwenk riet de hoofdonderwijzer wat er gemist wordt en niet al te verbou wereerd over deze „nette" inbraak, gaat hij weer naar huis. Den geheelen morgen zwermen rond de school buurvrouwen, met opgestroopte armsmouwen, die het (geval van alle kan ten bezien (die buurvrouwen bedoel ik) en die niet zullen rusten, voor ze weten wie het gedaan heit James. Lichter losgeslagen. Zondagmiddag 4 uur kwam hier op de reede, de Deensche sleepboot „Pluto", met de lichters „Cama" en „Cantinka". De sleepboot was op weg van Kopenhagen naar Vlissingen, met drie lichters. De derde, de lichter „Cata" sloeg echter ach ter de Zuiderhaaks los en dreef in de rich ting van de Haaksgronden. De lichter was leeg. De sleepboot „Drente" vertrok om kwart over vijven uit onze haven om de „Cata" op te sporen en eerst om drie uur 's nachts kwam de Drente" van zijn tocht met de lichter op sleeptouw terug. Deze gebeurtenis op den zonnigen Zondagmiddag veroorzaakte heel wat be weging aan de Buitenhaven. Met de NederL Arbelders-Relsvereenlglng op le Pinksterdag naar TexeL Door het Bestuur van de afd. Helder van bovengenoemde vereeniging is beslo ten a.s. Zondag (le Pinksterdag) een uit stapje te organiseeren naar bet eiland Texel, bestaande uit den boottocht er heen en verder een fietstocht over het eiland. De deelnemers nemen hun fietsen mede en tevens een twaalf-uurtje. Vertrek van Helder 's morgens met de boot van 9 uur. Vertrek van Texel 's avonds 6 uur. Terug keer in Helder 6.30 u. In „de Dennen" wordt gepauzeerd. De kosten van dit uit stapje zullen bedragen 1.10 (alles inbe grepen). Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Aanmelding en storting der reissom uiterlijk Vrijdag 29 Mei bij de penning- meesteres der afd. Helder, mevr. M. F. Tronchet, Janzenstraat 6, waar verdere in lichtingen zijn te bekomen. Leger des Hells. Naar men ons meldt, zal de Heldersche afdeeling van het Leger des Heils Maan dag 1 Juni 2e Pinksterdag, het eiland Wie- ringen bezoeken tot het houden van bij zondere bijeenkomsten. Men hoopt te Den Oever te arriveeren 10 uur v.m., waar men te half elf de eer ste bijeenkomst hoopt te houden. Des namiddags 8 uur zal men een groote bijeenkomst hebben, gewijd aan muziek en zang op het terrein van den heer Bruul te Hyppolytuihoef, daartoe welwillend afgestaan. En 's avonds 6.80 hoopt men te Den Oever een muzikale bijeenkomst te hou den, op het terrein van den heer Bakker, Bij gunstig weer zullen deze samenkom sten zeker wel slagen. Het muziekcorps en zangkoor der afdeeling zullen hun gewaar deerde medewerking verleenen. Uit het Politierapport Zaterdag deed een stoker le klas van het vliegkamp „de Kooy" aangifte, dat hij twee tientjes vermiste. Hij had de bank biljetten in een kast van de werkplaats van vliegkamp opgeborgen. In den nacht van Zondag op Maandag had er op de Bassingracht, tusschen bur gers, een knokpartij plaats. Een surveilleerend agent waarschuwde eenige zijner collega's; met gezamenlijke kracht werd de vechtpartij ontbonden en de vrede hersteld. In denzelfden nacht werd tegen iemand proces-verbaal opgemaakt wegens het ma ken van naohtrumoer en de beleediging van een ambtenaar in functie, in oasu een politiedienaar. Maandag deed een bewoner van de Ko ningstraat aangifte dat er een heeren-< rijwiel van voor zijn woning was ont vreemd. Elders in dit blad vindt men een ge schiedenis over de inbraqk in school VL De inbrekers schijnen het in den nacht van Zondag op Maandag speciaal gemunt te hebben op de scholen, want ook ln de Oude Zusterschool in de Jonkerstraat, had men zich toegang verschaft Hier werd een groen geschilderd kin derrijwiel ontvreemd, dat later voor de nieuwe zusterschool op den Polderweg werd teruggevonden. Een minderwaardige streek werd uitge haald door een individu, die in den naoht van Zondag op Maandag uit een haring net aan de Buitenhaven 4 vlerkante meter uitsneed. Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau terug te bekomen: 1 huisdeursleutel, 1 dop van een autobus, 1 bruin klnderschoentje en een bril in étui, en aan de adressen: J. Kok, Brouwerstr. 9: een dop van een wagenaa Kruif, agent „Esona": een autoband J. H. Smith, Krugerstr. 71: een portemon- naie met inhoud Van Gennep, Dijkweg 9b: een portemonnaie met inhoud Boendermaker, Paardenstr. 25: een passer. W. Zeilmaker, Stationdwarsstr. 8: étui met alpacarozenkrans. J. Graaf, Achterbinnenhaven 8: een porte monnaie met Inhoud De Vries, Achtergracht W.Z. 28: een grijze herdershond W. Berendsen, 2e Vroonstr. 72: een tabaks doos. P. B. Orné, Hoogstraat 95: een zakkamétuL N. de Wijn, Emmastr. 83: een vulpen. H. J. Mahieu, v. Galenstr. 47: medaillon. De Vries, Binnenhaven 26: een houten tabakspijp. Meerbeek, v. Galenstr. 99: een lorgnet in étui Nieuwenhuizen, BassLngr. 18: een rtJwiel- belastingtoerk. 4. IJbink, Palmstr. 14a: een portemonnaie met inhoud Kroon, Spoorgr. 84: een portemonnaie met inhoud Station Helder: een abonnement Rijksveldwachter te Koegras: een sleutel van een Ford-auto. Gomea, Hoogstr. 17: een rijwielbelasting- merk. P. Tuk, Laan 88: een jongensschoen en sportkous. K. Stort Sluisdjjkstr. 23: een groote elas tieken bal Bewaarschool Hoogstraat: een huisdeur- sleutel. M. Dekker, Gravenstr. 62: een wollen muts. Kweekei, Wachtstraat 45: een zilveren arm band met broche. J. Smolders, Molenstr. 40: een zweep. Buis. Vischstr. 21: een portemonnaie met inhoud. Kantoor Vlamingstr. 18: dameshandschoen. G. Harjer, Schagenstr. 18: een gouden ring met steen. Herper, Dahliastr. 82: een kolenschop. L. W. Visser, Oostslootstr. 82: een dame»' horloge in armband Jurg, Emmastr. 86: een rij^ltelastlng- merk. MARINEBEBICHTEN. Hr. Ms. Tromp en Heemskerck te Brest Reuter meldde Zondagavond uit Brest: De officieren van de op de reede alhier liggende Nederlandsche kruisers hebben vanmiddag aan boord van de Tromp een schitterend matinee dansante gegeven, welke bijgewoond werd doo ralle maritie me, militaire en burgerlijke autoriteiten. De kruisers vertrekken morgen, Woens dag, naar Helder. Hr. Ms. „Java". Gedurende het verblijf van Hr. Ms. „Java" te Rotterdam, hebben de leden van de Afd. Rotterdam van „Onze Vloot" het oorlogsschip bezichtigd. Hr. panteerboot Frlso is sistermiddag, onder bevel van den. commandant, lult. ter zee le kl. J. A. Sonneberg, van Hallevoetelule naar Ylifesingen vertrokken. Hr. Mis. Gruno, uit VUesingen te Helleroei- sluis aangekomen, is daar buiten dienst gesteld en ln conversatie opgenomen. De panteerboot Brinio ie van Hellevoeteluie hier aangekomen en naar 'e Rijke werf gedi rigeerd. Het korps mariniers zal van 13 tot en roe* 20 Jhini schietoefeningen houden ln de leger plaat* bij Harskamp en daarna tot 3 Juli al daar gelegerd blijven rota het honden vae andere oefeningen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5