KOOPMANS'ZElfRIJZ£NDBAKMfEL GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededpellng. 5PECIAALVOOR HUISHOUDELIJK GFRROIK Het verblindende licht OP EN OM HET BINNENHOF. Den Haag, 29 Mei. De eiintttocht Van de Militaire Pensioen-wetten. De ond-gedlenden. 1 Van aa ol aei. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Uit „Het Damape' TARWEBLOEM.KRISTAL BOEKWEITEMEEl Siberië, Mongolië en de Gobi-woestijn. Aan den tocht nemen zes vliegtuigen deel. De afstand bedraagt 6000 K.M. Het doel van den tocht is, de „politieke toenadering tusschen de Aziatische volken te bevor deren" en waarschijnlijk tevens de moge lijkheid van een eventueele luchtverbin- ding te onderzoeken. Het electrocutle-gevaar. De leiders van onze groote electriclteite- bedrijven zijn, in samenwerking met pae- d agogen, iberig iets te ondernemen, in het belang der eiectricdteitsverbruikers. Wat dat is blijkt uit een schrijven^ dat wij van hen ontvingen en waaraan het volgende is ontleend: (De ontwikkeling van de massa heeft geen gelijken tred gehouden met het voortschrijden der techniek. Vooral de kennis van de electriciteit is zeer gering. En om in dat gemis te voorzien, is het vol gende propagandaplan ontworpen. De Vereeniging van Directeuren van Electriciteitsbedrjjven in Nederland, zal door geheel ons land paedagogisohe eleo- triciteitstentoonstellingen oxganiseeren, met het doel, de elementaire 'beginselen der electriciteitsleer aah de massa te onderwijzen. De heer O. L. van Balen, directeur der Amsferdamsohe Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen, schrijver van onze bekende aardrijkskundige boekjes, heeft voor de hoogste klasse der O. L. en M. U. L. O. scholen een boekje gesoh reven over: „Opwekking, voortgeleiding en toe passing der electriciteit". In dit boekje komen reproducties voor van de sohoolplaten, welke in een serie van drie stuks, tegen geringed prijs ver krijgbaar worden gesteld en als leermid del dienen bij het onderwijs, dat aan de hand van dit boekje wordt gegeven. Geheel Nederland is verdeeld in distric ten. Het ligt in de bedoeling, in de centra die districten paedagogisohe electriciteite- tentoonstellingen te houden, waarop o.a. voor de schooljeugd en de volwassenen films zullen worden vertoond, die het in de schoolboekjes behandelde en op de schoolplaten afgebeelde proces weergeven. 27 Juni a.s. zal al het leermateriaal ge reed zijn en te Amsterdam ter bezichti ging worden voorgelegd aan autoriteiten en belanghebbenden op onderwijs- en electrotechnisch gebied. Daarna zullen dezen zomer in alle plaatsen, waar de bo venbedoelde tentoonstellingen zullen wor den georganiseerd, propaganda-bljeen- komsten worden gehpuden voor gemeen tebesturen, oommissies voor lióhtbedrij- ven, enz., waarop ook het leermateriaal zal worden getoond. De schooljeugd zal de paedagogisohe tentoonstelling eerst bezoeken, als de leer stof minstens zes weken op de scholen is behandeld. Met extra-vervoergelegenheld zullen alle plattelandbklnderen uit den omtrek opgaan naar de expositie, om de groote openbare les bij te wonen. Eigenaardige rechtspraak. De Pozlednlje Iswestia maakt melding van een voor de St. Petersburgsche recht bank behandelde strafzaak, waarbij eigen aardige dingen aan het lioht kwamen. Te recht stonden de direoteur, twee oommis- sarissen en eenige geëmployeerden van de eenige in Rusland bestaande speelkaar ten-fabriek, beschuldigd van malversaties. Volgens de boeken zouden groote partijen speelkaarten, vervaardigd in de jaren 1922 en 1926. „vernietigd" zijn geworden. Iü werkelijkheid zijn deze kaarten echter verkocht aan particulieren en is de op brengst er van door de betrokkenen ten eigen bate aangewend, in totaal tot een bedrag van 2 millioen roebel. Bij het verhoor deelden de betrokkenen mede, dat deze malversaties gepleegd zijn met voorkennis en instemming van Zi- nowjef en eenige andere voormannen uit de communistisohe partij, die daarvoor 80 pet van de opbrengst ontvingen ten bate van de kas van de communistische inter nationale. De behandeling van .deze zaak ls daarop verder volgens de Pozl. Inzw. geschorst, terwijl het openbaar minis terie zich tot Moskou gewend heeft om in structies: of de vervolging al dan niet moet worden doorgezet! De kantonrechter te Leeuwarden, wlen de vraag werd voorgelegd of de z.g.n. Duplo-lamp van Phillp'8 Gloeilampenfa briek, gemonteerd op een auto, al dan niet verblindt, heeft heden in deze zaak een vrijsprekend vonnis gewezen. Week-kronlek. We gaan nu, zeer merkbaar, naar het „eindstation". Het contact tusschen Kabinet en Parlement wordt tme het uur losser. 't Verbretoen ervan zal voor beide partijen eene vorlosaing, herademing zjjn. Zoo staan nu de zaken. Niet vaak in onze parlementaire historie is de situatie geweest zóó vreemd als nu. Over wat 1 Juli 1926 voot de Reohtsahe groepen zal brengen is heel-groote ver deeldheid van inzicht „t Kan vriezen!, t kan dooien!" zooals de Indische medicus in Brooshoofts „Zijn meisje komt uitl" zegt En verzeker ik u, ook ras- en wasch-echte Rechtsche politici zeggen dien dokter dat thans na! De Communistische partij is versplin terd. Dat de bh- Wijnhoop en van Ravesteyn in September aa. niet meer in de Tweede Kamer zullen verschijnen, staat vast Eigenaardig, tevens psychologisch toch wel begrijpelijk was, dat er, in de hoofdvèrgadering zeker gevoel van „kassian", medelijden, ontkiemde met de twee uitgestooten Nederiandsche bolsje wieken. Van wie de heer Wijnkoop in het begin eener parlementaire vergadering nu en dan toch even verscheen. Ook hij heeft aan-den-ljjve van den kant der zijnen het „ondank is 's werelds loon" in zeer sterke mate ondervonden. Dat er in September aa. nog één Commu nist in ons Lagerhuis zal verschijnen is nogmaals gezegd, lang niet zeker. Met den Haagwhen heer Louis of Lou de Visser zou zeer zeker niet een be schaafd man in de Nederiandsche Volks vertegenwoordiging treden. De Tweede Kamer heeft nog een reeks ontwerpen op de agenda geplaatst met het Bioscoop-ontwerp nummer-zooveel ais „finale". Wie in het Binnenhofsohe Jeruzalem geen vreemdeling is, zal beseffen, hoe de kans, dat dit Bioscoop-ontwerp nog wordt aangevat miniem is. De Katholieken (althans in beduidend getal) moeten er niets van weten. 't Is: het werpen van een knuppel in het Rechtsche hoenderhok 1 De afschaffing der Staatsloterij i3 reeds door Rechts wijselijk uitgeschakeld. De behandeling van het Bioscoop-ont werp zou In nog véél sterker mate doen uitkomen, hoe groot in de Rechtsche ge lederen de „ruimor in casa", na den ,termo interfrates", de verdeeldheid, 6m in begrijpelijk-Hollandsch te spreken, is. De Tweede Kamer zal dus wel cus. Vrijdag-namiddag 29 Mei uiteengaan, na dat zij het Biosooop-oütwerp heeft „uitge worpen". Misschien na wat finale parlementaire herrie. In de vergadering van Dinsdag en Woensdag zijn de Militaire Pensioen wetten afgedaan door de Tweede Kamer, kan, voor de bijzonderheden, ver wijzen naar de in dit blad gepubliceerde verslagen. Minister Van Dijk heeft gezegevierd met eene uitzondering. Bij art 4 van het eerste ontwerp, dat de gevallen noemt, waarin het recht op pensioen teloor gaat, leed ZJ3xc. een ne derlaag. De heer K. ter Laan wilde hier den wegens wangedrag niet-eervol omsla gen militair recht op pensioen geven. Deze poging mislukte. Maar, een amendement-K. ter Laan, dat aan het bestaande artikel eene bepa ling wilde toevoegen om in geval van ver loren gaan van het pensioen als strafbe paling afwijking daarvan mogelijk te maken (bij K. B.), na advies van den Raad van Beroep, is met 29—27 door de Kamer aanvaard. Dat was hier de eerste en eenige zegt K. ter Laan. Heel lang, nu en dan vrij .geani meerd", is geboomd" over een voor stel van den chr.-historischen officier Ti- lanus, dat de thans voorgestelde beper king van de cumulatie van pensioen met inkomsten uit na het ontslag ter hand genomen arbeid, waaruit de 'bezoldiging uit de publieke kas wordt gekweten, niet wilde toepassen op degenen, die vóór 1 Juli 1925 op pensioen zjju gesteld. Ministervan Dijk 'beriep zich telkens op hetgeen bij de behandeling van de burgerlijke Pensioenwetben principiëei is uitgemaakt en 'beslist, won het pleit Eigenlijk heb ik bitter weinig na te plei ten over hetgeen op Woensdag 27 Mei nog in de Tweede Kamer over de Militaire Pensioenwetten is gezegd. De eindstem ming werd bepaald op Vrijdag 29 dezer. Zijnde de allerlaatste dag, waarop het in 1922 gekozen Lagerhuis zal samenzijn, hóél-bultengewone omstandigheden daargelaten. Wederom verwijs ik naar uwe veis slagen. Met óóne exoeptie. Er zijn nog die oude gepemsdonneenden. De mepsohen, op pensioen gesteld vóór 1 Januari 1920. Voor wie onze „revue- koning" Ter Hall zoo dikwijls In het par lementaire 'krijt is getreden. Voor wie de heer K. ter Laan heden voor de zooveelste maal een lans brak. Deze oude gepensionneerden verkee- ren niet allen in dezelfde ellendige om standigheden. En daarin schuilt, verduidelijkte Minister Van Dijk Wbensdag, juist voor de Regeering de moeilijkheid 'De „svmpathle" voor deze menschen ls er. Maar: van die „sympathie" kunnen de stumpers niet eten!. Het wachten is op „blijvende verbete ring" der Rijksinkomsten. „De millioenen aocrès vloeien 1" werd den minister toege roepen. En imr. Dresselhuys diende zelfs eene motie In, onmiddellijke verbetering vra gend van den toestand der hierbedoelde 'bejaarden. Op voorstel van den President zal deze motie op nader te bepalen dag worden behèndeld. Dit lijkt, zeker gezien het aocrès der middelen en (zooals de heer K. ter Laan in herinnering bracht) voorstellen als voor het half millioen voor ambtswoning Bui- teniandsche Zaken) bard. Maar de Minister van Oorlog verduide- 1 ijkte, dat de Regeering *t hier niet zal laten bij betuiging van „warme sympa thie". De berekeningen zijn gemaakt Ver schillende percentages voor verhooging zijn uitgewerkt „Lavérltéesten mardhel" De arme, oude stumpert» zullen worden geholpen, 't Had iets vlugger kunnen en moeten gebeuren. Dat staat vast, als "to paal 'boven water. Hoofdzaak is en blijft: het zèl geschieden. De Kamer heeft Woensdag nog in den laten middag, een uurtje „ge boomd" over het ontwerp Bijzondere rege ling voor het verkenen van mijn-oonoes- siën. De strekking daarvan ls: het de mede werking der Staten-jQeneraal vereisahen voor elke ooncessie-verleening voor ont eigening voor delfstoffen-ontginning ih terreinen^ waar de Rijks-opsporingsdienst van Delfstoffen aanwezigheid van delf stoffen heeft aangetoond. Dit 'betreft dus, zooals Ir. v. d. Weerden, de soc.-democra- tische afgevaardigde zei, den golioelen mineralen rijkdom van Nederland. Tegen heit ontwerp zelf had niemand bezwaar. De heer v. d. Waeiden bepleitte slechts staats-erpioitatie zonder meer, kwam op tegen wat hij noemde „de koers verandering" door den staat. Terwijl de Katholieke Limburger Her mans mèt Ir. v. d. Weerden werk-verrui- ming noemde een der belangrijkste fac toren voor onze volkswelvaart, aanbeve lend sterke Rijks-hulp aan het particulier initiatief. 'Minister Van Swaay was natuurlijk genoodzaakt te wtfzen op de zuinigheid, ondanks alle aocrès door Vader Staat in het oog te houden. Hoofdzaak is, zei ZJSxc. van Water staat, zooveel mogelijk schatten uit den bodem te halen, t Zal wel een der laatste „speeches" zijn geweest, door Ir. Van Swaay als bewindsman in het Parlement gehouden! 't Was op Woensdag 27 Mei, dat de op volger van wijlen De A(onté Verloren, de heer J. Warnaara, uit Hillegom, als lid der Kamer werd geïnstalleerd. Dit geschiedde eerst na wat lldhtelijk- venmakelijk geharrewar n. a. van het feit, dat het Oentraal Stembureau den naam van dezen anti-revolutionairen Benjamin der Kamer met ae, in plaats van met twee a's, had vermeld. De grijze, maar nog steeds wat Voltairi- aansch-studentikoze mr. Marchant, stel de de vraag: „Maar als nu eens een „val- sahe" Warnaars of Warnaers daar stond te wachten tot de griffier hein, als Kamer lid, binnenleidde?" De zaak kwam terecht De heer War naars (met twee a's!) Is geïnstalleerd. Edoch, gij ziet reeds op dien 27en Mei was de echte recèe-stemming aan t ontkiemen!. BJj de regeling van werkzaamheden be sloot de Kamer Donderdag met 87-28 stem men ook nog te behandelen o.a. de ver- hooging der subsidie voor de Kweek school voor vroedvrouwen te Heerlen. Zonder stemming werd goedgekeurd het ontwerp Pensioenwet voor de vrijwilligdÉs bij den Dandstorm. Waarna aan de orde kwam de aanvulling der Kieswet (de ge moedsbezwaarden). Hierbij leed minister Ruys zijn zooveelste échec, doordien met 3725 stemmen werd verworpen art 8, bepalende dat een kiezer, die gewetens bezwaren tegen den stemplicht heeft deze ook nog kan doen gelden, wanneer hij ter verantwoording bij den burgemeester is geroepen. Het ontwerp zelf werd met 4021 stemmen aangenomen. De Kamer was genaderd tot het ontwerp tot vereeni ging van de hoogere landbouw- en veeart- senijkundige hoogeschool met de Utrecht- sche universiteit Hierbij leed minister Ruys nogmaals nederlaag; met 88—24 stemmen werd verworpen de bepaling, waarbij de naam „veearts" zou zijn veran derd in die van „dierenarts". In verband met dit votum werd de verdere behande ling geschorst tot morgen, Vrijdag, ten einde het ontwerp te herzien, teneinde het in overeenstemming te brengen met de zooeven gemelde beslissing. Tot 't aller laatst toe had zooals men ziet minis ter Ruys de Beerenbrouok te .kampen met tekort aan vertrouwen der Kamer in zijn beleid. Mr. ANTONIO. N.V. Texels Eigen 8toomb.-Ontferneming ZOMERDIENST tngaarde 1 April 1925. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 8.— vjn. 11.15 v.m., 2.35 non., 5.80 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 9.50* v.m., 12.16 n.m., 4.16 n.m., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 11.v.dl, 6.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— v.m., 12.— midd., 6.40 n.m. Van 1 April—-6 Juni autobus van trein aankomst Helder 9.40 v.m. naar boot vertr. 9.50 v.m. Niettegenstaande de benoeming van Oaillaux tot minister van financiën In Frankrijk, van wien men grootere dingen dan van rijn voorganger verwacht, ls de franc eigenlijk constant aan het doorzak ken tot nu Dinsdag 12.66 ongeveer, zoodat daaruit mag 'blijken, dat deze minister tot nu toe geen pogingen heeft gedaan den koers te steunen, en het er op gaat lijken), alsof men den koers lager zou willen zien daar te landen, in evenredigheid met een voorstel om de bankfbiljettenciroulatle nogmaals uit te breiden^ om in de behoefte aan 'betaalmiddelen te kunnen voorzien. De handel in dit devies is echteer buiten gewoon gering en ook schijnen er zeer weinig 'baisseposities te loopen, zoodat van de koersverlaging betrekkelijk weinig wordt geprofiteerd. Zoo gering de handel in valutanB ls, w>o welig tiert do effectenhandel en vieren vooral Rubberwaarden hoogtij, en worden door het publiek groote bedragen afge nomen, misschien met het doel een goed dividend over dit jaar te mogen touohee- ren. De prijs van het product blijft bij zonder vast tot heden en kan zich op dit hooge niveau nJ. 2 sh. 9 p. goed hand haven. Het is echter de vraag of er niet eens een kentering kamt, waardoor de markt gevaarlijk zou kunnen inzakken en wordt veelal geloofd, dat men zich in het algemeen te mooie resultaten heeft laten voorspiegelen, zoodat er wel teleur stelling zou kunnen volgen. Ook nu weer kwam de publieke belangstelling opdagen, toen de koersen ongekend hoog waren, wat zoo het gewone verschijnsel ia. Ditzelfde verschijnsel doet zich voor op de KunstziJafemarkt, waar aandeelen Ne deriandsche zelfs een koers van 620 bereikten of zelfs 90 koerswinst in éép dag. De onvermijdelijke reactie volgde dadelijk en noteert het fonds heden circa. 486 wat ook nog belangrijk rekening houdt met hooge verwachtingen. Ook Hol- landsche Kunstzijde trokken belangrijk bestelling en noteerden 185 ongeveer, terwijl de nieuwe aandeelen Maekubee op gezet werden tot zelfs 144 95, en dat, terwijl het bedrijf nog niet eens in wer king ia Het is echter niet onmogelijk, dat de koersen gewettigd rijn, doch lijkt hot wei, alsof er veel te veel met over drevenheden wordt gewerkt Met aandeelen H.VJL is heit wat andera daar is de rijzing van 615 tot 566 alles zins gewettigd en niet overdreven. De maatschappij geeft eerst 40 96 dividend en daarbij een waardevolle claim, aan gezien er 6 millioen aandeelen ad 100 worden uitgegeven uitsluitend voor aan deelhouders. Hier krijgt dus de geluk kige bezitter alleszins waar voor zijn geld, en behoeft er niet in het minst bang voor te zijn, daar de maatschappij schitterende zaken doet en over enorme bedragen kan beschikken. Ook van de betere rubber- prijzen kan de H.A.V. profiteeren, omdat de maatschappij eveneens groote belangen heeft bij de nibber-exploitatie. Een andere faeture van de beurs was de geweldige rijzing van het aandeel Stoammeelfabriek Holland tot 76 ko mende van 60 95, waarop het reeds wekenlang stond. Het jaarverslag was weliswaar gunstig, doch wordt er in som mige kringen betwijfeld of de tegenwoor dige toestand wel zoo goed is, als dit zou schijnen, zoodat verwacht wordt, dat de koers zich niet zal kunnen handhaven. De industrieele afdeeling trok ver der weinig belangstelling en zakten de koersen der Jurgenswaarden weder iets in, de gewone tot 96 95, toch was het aanbod gering en blijft de koers toch weer vaster, n.1. circa 98 De gemeenteraad van Amsterdam be sloot in spoedvergadering tot het aangaan van een 8 96 preimieleening tegen 100 teneinde uit de opbrengst een half mil lioen ter beschikking te stellen van het Nederl. Olympisch Comité, voor de Olym piade in 1928, waardoor er zekerheid is verkregen, dat deze te Amsterdam kan worden gehouden, aangezien onmiddellijk door de grootste bankiers de geheele lee ning van 6 millioen werd gegarandeerd. Ingezonden Mededeellng. SCHADEN. In den regel is er zoowat elk jaar, van half Mei tot half Juni, deze datums kunnen natuurlijk niet letterlijk worden opgevat, gebrek aan goed slachtvee. En dat moet wel, want In dien tijd zijn de stalkoeien op en het weidend vee is nog niet klaar. In den beginne van dit voorjaar kon men de hoop koesteren, dat de weide- koeien wat extra-vroeg naar de markt zouden kunnen. De weiden toch hadden door een zachten winter weinig geleden er zou dus wel veel en vroeg gras zijn, maar dat viel niet mee. Door de vele regens waren de landen zóó doornat, dat men ze oubeweid moest laten liggen. De koude schrale winter en de vriesnachten tem perden den grasgroei in hooge mate Wel kwam half Mei heerlijk groeiweer, wel begon het gras met kracht te groeien! maar dat alles hielp niet voor vroeg slacht vee. De toestand is nu zoo, dat van vroeg geen sprake meer kan zijn; ook een koe moet men den tijd voor vleesch en vet vorming geven. En waarvoor zal de wei- dor ook met half klaar vee naar de markt gaan? Hij heeft nu gras genoeg en kan gerust den tijd afwachten, dat zUn vee goed rijp is, dat geeft allioht een hooger markt. De prijzen waren toch al niet hoog en de vraag waa door het warme weer niet groot, dus het verloop maar afgewacht, maar in Holland heeft nu eenmaal het weer geen bestendigen aard. In de laatste dagen 1b de temperatuur belangrijk ge daald, wat de vraag naar vleesch deed toenemen. De voorraad is bjj de grossiers en slagers niet groot; er bestaat dus kans, dat. de vraag zal toenemen en de prijzen iets omhoog zullen gaan. Op de Schagermarkt van 28 Mei was dit reeds het geval. Bij den aanvang van de markt ;ingen de goede beesten vlug weg, tegen 11.26 en fl.80 per K.G.; ook te Amster dam en Rotterdam werd deze prijs be steed. Wel werd de vraag bij den toe- nemenden aanvoer iets minder, maar toch kon men van eeng oeden handel Bpreken het bewijs daarvan ie, dat er geen beest overbleef. 2de kwaliteit f 1.16 flen sde f 0.96 f 1.06. Bij den goeden grasstand waren melk en kalf koeien goed te verkoopenr; bestcArn werd f800.- f400.-. Ook nuchtere kalveren waren goed te verkoopen #1C A 09 Fan VaomIü. rrlJS w ai OU UUUI x a i Od.uu. V 0H0 var- kens met veel goede slachtvarkens f 0 74 k f 0.76 per K.G.; zouters f 0.70 f0 72 per K.G. De kaasfabriek De Loet", te Schagen, heeft over het tijdvak 6 Maart—89Apri gemiddeld f 6.66 per 100 K.G. melk uit betaald. De heer W. O. Beekman, commies lste klas te Oud-Karspel, gaat naar Alkmaar terwijl de commies lste klas J. M. Bosch van Amsterdam naar Oud-Karspel gaat. Bij het afgraven van een noL laag vnorduin nabij St. Maartena-Vlotbrug zijn een belangrijk getal munten gevon den. Volgens de aan ona verstrekte mede- deeling van een betrouwbaar persoon, die de munten had gezien, waren er bij van het Jaar 1800. Polder B. van den polder Zijpe zal electriaoh worden bemalen. Tegen de aanbesteding van het eleo- trisch gemaal, van den walpolder zijn door ingelanden verschillende bezwaren ingebracht. Te Schagen werd een schaap met 4 lam meren aangevoerd. De lammeren werden verkocht tegen f 26.—per stuk. Een goed rentebriefje. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Damredacteur der Heldereche Courant, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. Een eenvoudige combinatie voor be ginners. Zij, die het nog niet zoover in het dam spel hebben gebracht, moeten probeeren het volgende op te lossen, zonder de schijven aan te roken of in de hier onder staande oplossing te kijken. Zwart6 schijven op7,8,12,17,26,28. Wit6 schijven op29,81,84,86,89,42. Wit moet met Bchljf 86 een vijlslag maken en terecht komen op veld 22 tegen over schijf 12. Hij maakt van zijn tempo gebruik door 42—88 te spelen. Zwart slaat 26 87; Nu moeten er nog twee schijven gebracht worden op de lijn 286. Daarom volgt eerst 29—28, dan 88—82 en 8988 en de zaak ia klaar II Eenvoudig, maar men moet het zien. Zoo is het ook met de volgende com binatie, samengesteld door den beer G. L. Gortmans, Londen. Ontleend aan „The Draughts Revieuw" Oflfcieel orgaan van de Englisb and Welsh Draugts Associationa. Zwart9 schijven op 8,7/10,18, jj Wit: 9 schijven op 27, 28,80,86, «8.- 48, 44 47. De zwarte schijf van 86 ®oet worden gebracht en als er dan ci g zwarte schijf op 17 staat, sla»! wlt 1 Hoe gebeurt dit nu 1. 27—21 2. 47—41 8. 89—84 4. 80—24 6. 86 18 I 1. 87 2. 86 8. 47 4. 49 17 47 49 80

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2