T DE TENTOONSTELLING. DERDE EN LAATSTE BLAD.' no. 60 Telegraaf-Maat schappij PLAATSELIJK NIEUWS »!M-n beltencie merken, is hierin een zeer aarmge omzet verkregen, uit den aard der I voor ^e tropen. Ook voor water tjes, picnics e. d. worden de OTba-con- serven veel gevraagd. De levert' -te' der U-i brood S 8U^' em en Spaart boter op het .J-cadio-Holland". Groote firma, d.e bij alle amateurs-radioliefhebbers bekend is. In VAN ZATERDAG 6 JUNI 1925. Ingezonden Mededeeiing. Zorgzame Moeders hebben altijd een dooa Pnrol in huis ■Wfl zijn nog altijd niet aan het eind onzer rondwandeling langs de verschillende stands, en hoewel de zoo uitstekend geslaagde ten toonstelling langzamerhand ten einde loopt, willen wjj toch ons overzicht vervolgen. Gebleken is thans wel, dat er op de ten toonstelling zeer veel interessants te zien is, en ook blijkt uit verschillende uitlatingen wel, dat rij voor vele standhouders succes heeft gehad, 't Is waar, het rookverbod in deze houten loods (waaraan vrij streng de hand gehouden wordt), heeft de sigaren- stands min of meer gedupeerd. Daartegen over zijn andere exposanten zeer tevreden over het bezoek en de resultaten daarvan. 'Wij krijgen nu allereerst: Stand no. 12 Slnger Naaimachines. De Singermerken zijn wereldberoemd en be hoeven geen aanbeveling meer, maar niet algemeen bekend zijn wellicht de allernieuw ste modellen, die de plaats der verouderde trapmachlnes Innemen. Deze machine werkt op een electrisoh motortje en is tevens van een lampje voorzien. Met één enkele voet beweging schakelt men den motor uit Deze machine is In bedrijf te zien. Stand no. 17 Ramie Gloeikousjes, lampe katoen, magnesia-artikelen, electrqtechnisch poroelein. Stand no. 18 ffirma G. J. de Jong, Zuid straat, alhier, heeft een osoilleerende ven tilator, die op warme middagen en avonden reeds zeer goede diensten heeft bewezen. Verder diverse soorten radiotoestellen, loudspeakers, de Reglna-stofzuiger en de in deze dagen van pas komende badkuipen. Ook Philips* radiolamp wordt u getoond In verschillende stadia van afwerking. Stand no. 26 N. V. Eerste Rotterdamsche Meetinstrumenten- en Apparatenfabriek te Rotterdam exposeert met een collectie gas- en watermeters, alsmede de gasdompel- brander. Deze dompelbrande^is gemakke lijk en goedkoop en is voor verwarming van water een onmisbaar apparaat. De afdeeling Elektriciteit van genoemde firma brengt, in hoofdzaak transformatoren, gelijkrichters en aocumulatoren, terwijl di verse radio-apparaten in werking te zien zijn. Wij maakten kennis met de Pallas stof zuiger, die naast een billijken prijs een groot zuigvermogen heeft. Stand no. 27 Broodfabriek „De Volhar ding". De producten onzer broodfabriek „De Volharding" zijn hier genoegzaam bekend. De firma heeft gemeend goed te doen haar verbruikers eens te laten zien, dat brood- bereiding met volle-melkpoeder beter is dan die met voUe melk. Melk is altijd min of meer onzuiver (gaat u maar eens bij „Jong- Holland" kijken), en melkpoeder bezit een veel grooteren graad van zuiverheid. Door analyse-tabellen wordt dit aangetoond. Het brood van deze fabriek staat onder voort durende contróle van het Wagenlngsche station voor Maalderij en Bakkerij, en daar mee is de zuiverheidsgraad van dit brood absoluut gegarandeerd. De stand zelf is zeer verdienstelijk gearrangeerd. Stand no. 86 B. J. Gelder. Deze bekende firma exposeert haar staaldraad- en vis- scherij-artikelen. Stand no. 41a Middenstandshank. De Middenstandshank heeft op aardige wflze gezorgd voor een duidelijk, overzich telijken kijk op den groei van haar bedrijf. Er is een overzicht geëxposeerd van den stand der spaarbank van de jaren 1920 1928, door middel van spaarvarkens aange geven. Men ziet hieruit, dat het ingelegde bedrag in die jaren vertienidubbeld is, n.1. gestegen van 400.000 gulden tot 4 millioen gulden. Er is verder een overzicht van het gestorte kapitaal van 19151924, ruim 81/ millioen, terwijl er voorts reclame wordt uitgereikt voor verzekeringen op elk gebied en alle soorten bankzaken, die de bank ver richt Stand no. 45 A. Schets, Rijswijk (Z.-H.) Specialiteit dezer firma zijn de kleine, reuk- looze gaskacheltjes,-die in menigte geëxpo seerd zijn. Verder: onbrandbare gasslangen, uit aluminium en asbest vervaardigd, en de praktische messenslijpertjea Stand no. 64 Vuurwerk Firma Ruysch De firma Ruysch levert het vuurwerk, dat morgenavond wordt ontstoken en heeft in dezen stand de verschillende stukken ge- exposeerd. Wie er. belang in stelt, kan gaarne inlichtingen en explicaties kragen. Stand no. 66 A. J. ten Hope's Handel maatschappij. De firma heeft allerlei Lie- big*s artikelen geëxposeerd; deze zijn na tuurlijk bekend genoeg, maar de groote verscheidenheid, die Li^big fabriceert, mis schien minder de Oio-bouillon is het voor naamste hier geëxposeerde artikel, ook sel derijzout (de versche selderij' vervangend) «n het bekende vleeschextract. Stand no. 57 R Bakhuis Zonen. De groota, verleidelijke étalage van hammen, worsten en andere lekkernijen is afgebro ken en vervangen door de Olba-conserven. firma heeft een bijna lOO-jarige repu- *f ,°P gebied' van vleeschwaren, en In latere jaren toegelegd op de fabrl- "Ht* v*a oooaervea. Ondanks ooncunwerenr dezen stand vindt men een heel interessante radio-!nrichting voor sloepen, voor licbt- sohepen, ontvang-installaties, dhz. Stand no. 61 Oudkerk Van Praag. Zeer fraaie meubelen, tapijten, enz. zijn hier ge ëxposeerd. De stand maakt een voornamen 1 naruk en geeft een goed denkbeeld van de soliditeit dezer bekende Heldersche firma. Stand no. 62 Firma Ohef Kreuger. De haar Kooter heeft hier prachtige photogra- phieën in natuurlijke kleuren. Het kostbare toestel daarvoor is Duitsch fabrikaat, Jos- ''p genaamd. Eene beschrijving van het procédé vergt meer plaatsruimte dan wf beschikbaar hebben, maar de firma laat he' u gaarne zien. Er worden drie opnamen ge lijktijdig gemaakt, nl in rood, geel en blauw. Men stelt de roode plaat juist in, en de beide anderen worden dan automatisch ook juist ingesteld. De drie verkregen druk platen worden in een verfbad gestopt. De bewerking is dus nogal omslachtig en dus kostbaar, maar de heer Kooter heeft al vele orders gekregen. Vooral voor bloembollen- handelaren, textiel- en piateelfabrieken is het toestel geschikt. Dit is eerst het tweede, dat in ons land in gebruik is. Stand no. 68 Maatschappij „Nutricia' Hier zijn de verschillende bekende melk producten dezer maatschappij geëxposeerd, ale onder elke weersgesteldheid goeablljven. Zij worden veel aan boord van thuisvarende schepen gebruikt. De maatschappij fabri ceert ook speciaal voedsel voor zuigelingen, lijders aan suikerziekte, aan Basedow'sche ziekte, enz. Stand no. 64 Meterfabriek J. Brunt Co. Droge en natte gasmeters, meters voor pen ningen, electrische meters, enz. Uit den aard der zaak geen stand voor het publiek, doch uitsluitend voor groote lichamen als rijk en gemeente. Wel voor het publiek zijn de constateurs voor postduivenwedstrijden. ingericht voor 10 duiven, en natuurlijk bij duivenliefhebbers welbekend. Stand np. 65 Handelmaatschappij „Hihat" Manometers, indicateurs, appendages, scheeps-hulpwerktuigen. Ook een nadere bezichtiging overwaard. Stand no. 67 Nationaal Kasregister. Deze was toen wjj hem bezochten, gesloten; de nationaal kasregisters zijn echter overbe kend. Wij zijn hiermede aan het einde van ons overzicht. De stands van de Marine (artil lerie stand po. 60, pyrotechnische werk plaatsen stand no. 48, electriclteit stand no. 55, vliegdienst stand no. 66, enz.) zijn reeds eerder vermeld bij ons algemeen overzicht, en trekken terecht zeer de belangstelling. De tentoonstelling is, ondanks de sombere bespiegelingen van zwartgalligen en pessi misten, een onbetwistbaar succes. Dat ver tellen, voor wie het niet gelooven mocht, verschillende standhouders, die in deze week uitstekende zaken deden, relaties aanknoop ten of vernieuwden of contant verkochten. Verscheidene hunner waren dan ook met deze tentoonstelling jioogeljjk ingenomen. Over het algemeen beschouwd, en men moet zulke dingen altijd in het groot zien, zijn de resultaten van deze feestweek schitterend, en in de toekomst zal onze stad er zeer zeker de vruchten van plukken. In engeren zin genomen, heeft de gemeente er nu reeds voordeel van. De gemeentekas ontvangt een aardig direct voordeeltje in den vorm van belasting op de entréegelden, terwijl er voorts massa's menschen van buiten hier zijn geweest. De 20.000ste - bezoekster (kinderkaarten niet meegeteld), Mejuffrouw Dusseldorf, Oranjestraat 20, ontving Vrijdagavond van het Comité een doos bonbons en een groote overzichtsfoto van de geheele tentoonstelling. De ouden van dagen naar de Tentoonstelling. Vrijdagmiddag brachten de ouden van dagen een bezoek aan de Tentoonstelling, die dit spreekt wel vanzelf gratis voor hen toegankelijk was. Des morgens te ongeveer 10 uur werden zij door een tweetal autobussen en een achttal parti culiere auto's van de verschillende tehui zen gehaald. Te half elf arriveerde men op het tentoonstellingsterrein, alwaar ver schillende bestuurs- en commissieleden aanwezig waren om de oudjes rond te leiden. Ze keken de oogen uit. Verschillende exposanten droegen het hunne 'bij om het den bezoekers aangenaam te maken. Zoo werden de iheeren op stand 7 (J. S. Niéuw- buurt) getracteerd op een fijne sigaar, Bij de stand van de N.V. Sluis' Biscuitfabrie ken jen stand 21 (Liga-biscuit) werden biscuits gepresenteerd. De Firma Peynen- burg-Soheepers tracteerde op koek, de „Union" op bonbons. De N.V. ten Hope's Handel Mij. en de fa. Bakhuis offreerden bouillon en worst. In het tentoonstellings restaurant werd door de heeren Pluy- laar en Pieters een kop koffie aangebo den. Is het wonder dat allen buitengewoon voldaan waren over alles wat ze gezien en genoten hadden? Ongeveer half een werd de terugtocht aanvaard. Het weer was prachtig en dus besloot men nog een rondritje door de ge meente te maken. Wat natuurlijk ook weer In den smaak viel. Het Tentoonstellingsbestuur zag deze sympathieke daad door de glundere en voldane gezichten bij het vertrek ruim schoots beloond. De toegang tot de tentoonstelling zal op Zondag van 6—7 uur nam. gesloten zijn. Om 7 uur wordt de ingang van het terrein verplaatst naar den Vischafslag. Het entrée is na 7 uur 0.50 per persoon Kinderen beneden de 12 jaar onder geleide 0.10. Kaarten voor het vuurwerk zijn thans reeds verkrijgbaar aan de gewone loketten en Zondag na 7 uur aan loketten in den Vischafslag. Een handwijzer zal de plaats der loketten aanduiden. Het entréebiljet is geldig voor de tentoon stelling en tevens voor het vuurwerk. In verband met dein te verwachten groo- ten toeloop van het publiek, wordt dringend verzocht, de orde-maatregelen van de politie nauwkeurig op te volgen. Van de gelegenheid, die de Kon. Lucht- vaarteMaatschappij den bezoekers der ten toonstelling aanbiedt o:m tochtjes boven het Marsdiep en Helder te maken, wordt een buitengewoon-druk gebruik gemaakt. EI ders vermeldden wij reeds, dat zooveel liéf hebbers zich aanmeldden, dat een tweede vliegtuig noodig zou zijn; Vrijdag, den eer sten dag dezer vluchten, maakten over de 70 passagiers een tochtje mede. Een tweede vliegtuig, eveneens een F 8, arriveert he denmorgen te htflf twaalf. Gezien den toe loop, verwacht men voor heden wel 100 lief hebbers voor deze .vluchten. Met de Fokker F 8 van de K. L. M. de lucht ln. Durf jij? Ik voeldb deze vraag als een soort uit daging, en het in mij overgebleven jongens- eiement van alles-durven, deed mij dan ook direct antwoorden met een: „zeker durf ik!" Ik peddelde alzoo Vrijdagmiddag naar het Vlkgkamp „de Kootf", om een vliegtoöht met de F. 8 mee te maken. Het weer was prachtig. K)e zon klaterde overal bundels licht op de wegen en het land, een Oostenwind woei niet al te sterk; hoog boven me ronkte de F 8, de groote óénaekker, die me straks in hooger sferen zou brengen. Om twee uur was ik op het vliegveld. Juist daalde de F 3 met een sierlijke bocht op het veld en een vijftal verrukte passa giers stapten uit. Dat gaf rustl En toen onze burgemeester, met nog een viertal Helderschen, Mevr. Smith, de hee ren J. Bakker, Ten Klooster en Feyting v. Walsum ook den tocht aandurfden, zag ik er in het geheel niet meer tegenop. Nu is het mijn beurtJ Ik stap in de oom fortabel ingerichte kajuit, met vier mede passagiers, één uit Winkel, Warmenhui- zen, St. Maarten en den heer Kreijger uit Helder. De motor begint te> ronken, eerst licht, dan sterker en stdlker, de vin draait met donderend geweld, het gras waait, door den sterken wind, aan beide kanten van het vliegtuig,1 hoog op. We rijden, we dansen over het veld, al sneller en sneller, eerst in de richting van de 'duinen, om straks te keeren en tegen wind in op te stijgen. We zijn reeds gedraald, straks zullen we vliegen, al meer geweld maakt de motor, al harder draait de vin. Wat is dat? We minderen van vaart, we staan stil eni moeten uitstappen. Een kleine stagnatie! Onder de staart van het vliegtuig zit een verlengstuk, dat met elastieke banden aan het gevaarte verbonden is en dient, voor het veeren van het achtergedeelte als het vlieg tuig met 80 of 40 K.M. vaart Over het veld rijdt. Deze elastieke banden nu zijn ge broken. Spoedig hebben ©enige vliegtuigmakers van de Kool} dit ongelukje hersteld en op nieuw wordt de motor aangezet, opnieuw* dansen we over het veld, nog één sprong en daar vliegen we over de hoofden van de toeschouwers heem Nu stijgen we, al hooger en hooger, 800, 400, 600, 600 Meter. Nu zijn we zoo ver van de wereld vandaan! Zoo om de wereld maar over te slaan. O, wat Is nu alles klein! De hulzen, de doornen, de koelen, 't is alles miniatuur, kinderspeelgoed, grooter niet. Ik zie de velden wijd en de slooten als zilveren linten, trekken lange rechte stre- sen door het groen. Hier en daar staat een joerenhoeve, met kleine» boompjes er om heen, alles niet grooter dan het speelgoed uit een speelgoeddoos. We vliegen over ons vuurtorentje, en de duinen, we zien Texel, een klein rond stukje land in zee. De zee zelf lijkt zoo van boven een groot Ijsveld. En daar is onze stad. We lachen dat het davert, als we ito de Spoorstraat de bewegelijke poppetjes zien loopen, en het Huishoudschooltje zien staan op den hoek van den Polderweg. Kijk, daar staat een spoortje, een heel klein treintje, dat is de trein voor Amsterdam. O, wat is alles nu klein! De grachten van Erfprins zijn» smalle slooten. We dalen alweer ln snel tempo, nog een paar tellen dan huppelen we weer over den ?rond en stappen, voor de hangar van de Koolj, uit. Onze tocht is volbracht, andere, passagiers stappen in. Ik benijd ze. Dat is waarlijk een heerlijke tocht ge weest. En wie nu nog beweert, dat je dui zelig of draaierig wordt in een vliegtuig, bij het stijgen of dalen, behoort een draai om z'n ooren te krijgen. Je zit in het toestel zoc rustig als thuis op een stoel en 't is verbazend Interessant zoo van boven de wereld te bezien. Het gevaar van ongelukken is zeer mi niem, want zelfs Ml weigering van den motor, heelt het Fokkor-vliegtuig zoo'n groot zweef-vermogen. dat het altijd nog wel een geschikte landingsplaats kan vin den. De constructie van het toestel is u'tste- kenct De romp is uit staalbuizem gebouwd en met doek overtrokken. De vleugels zijd1 van triplexhout, terwij] hef 'nwendige van ae vleugels als benzine-bergplaats dienst doet. D t is een veiligheidsmaatregel om de benz'ne zoover mogelijk van den motor t verwijderen. De piloot, in dit geval een zeer geschikte en zeer voorkomende, heeft zijn plaats naast den motor, waarop hij 'zoodoende goede contróle heeft. Het vliegtuig biedt plaats voor 5 passa giers. De F 7 voor negen. In geval de animo zoo groot is, zooals gisterenmiddag, zal een tweede toestel gerequireerd worden. En dit zal vermoedelijk wel noodig zijn, want reeds waren er nu in een uur tjjds vijftig kaarten verkocht. Ge heer Groenevdd Meijer zorgde voor een uitstekende regeling oj> het terrein, zoodat alles vlug van stapel liep. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JUNI Ned. Herv. Gemeente» Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.30 uurDs. C. O. de Kloet Westerkerk: Geen dienst. Huisduinen: Geen dienst Jullanadorp: 's Morgens 10 uurDs. W. A. F. van Dijk. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. Hoek, van Amsterdam. Geref. kerk (Spoorstraat). 'a Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. J. Ëuskus, van Oosterend (Texel). Chr. Geref. Kerk (Steen gr acht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. J. van Wier, van Scheveningen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat):' 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur: Ds. J, Koster. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur: Prof. Dr. J. W. Pont, van Amsterdam. Elders in dit nummer vindt men een in gezonden stuk van den heer S. N. Bakker, aangaande de Tentoonstelling. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden genoemde heer zich vrij pessimis tisch toonde, met 'betrekking tot de kans van slagen van een dergelijke onderneming in onze gemeente. Het doet ons daarom dubbel genoegen, dat de heer Bakker niet schroomt mede te deelera, dat zijn verwachtingen niet zijn ver wezenlijkt en de tentoonstelling geworden is, wat de commissie wenschte dat zij wor den zou, n.L een succes voor onze Gemeente. Wanneer bereikt wordt, dat allen, die van Helder weinig goeds verwachten, er thans over gaan denken tals de heer Bakker, dan reeds is de Tentoonstelling als een succes te beschouwen^ Concert te geven door Helderis Fanfareoorps op Donderdag 11 Juni des avond van 8.8010 uur in de Muziektent in het Plantsoen. Programma: De nieuwe autobus-dienstregeling. Nadat verschillende pogingen 'om te komen tot een goede en afdoende rege ling van het autobusvervoer hier ter stede waren mislukt, is sinds 1 Juni een overeenkomst getroffen tusschen de ver schillende eigenaren van autobussen, auto's en rijtuigen vereenigd onder den naam „Samenwerking" ©enerzijds en de Commissie voor verbetering van den Economischen toestand der gemeen te, daartoe gemachtigd door het dag. be stuur der Gemeente Helder, anderzijds. Daarbij verbindt zich de vereeniging „Samenwerking" tot het onderhouden van een geregelden dienst, te beginnen op 81 Mei U. en eindigende 80 Sept. aa., vol gens de dienstregeling, onder de adver- tentien in dit blad vermeld. Voor dezen dienst worden minstens 5 autobussen beschikbaar gesteld, terwijl bij groote drukte ook gewone auto's en rij tuigen beschikbaar zullen worden ge- steld, alles tegen een bij deze overeen- bruikt kan worden als dansvloer en rol- 't Lijkt ons verrukkelijk om zoo van korten afstand het verkeer op den weg gade te slaan en als dit verveelt keert men zijn stoel om en ziet de duinen, de den nen, etc. Achter dit buitenterras bevindt zich de 8 M. breede waranda, die rond bet geheele gebouw loopt en waarvan de ramen, vol gens een vernuftige vinding van den ar chitect, geheel weg kunnen zakken, zoo dat men dan tot de paradoxale conclusie kan komen, dat men binnen-buiteu zit. In deze waranda bevindt zich het strijk je onder dirigentschap van den heer Cór Rijf. Schemerlampjes, op de tafeltjes, zullen 's avonds de intimiteit en gezelligheid verhoogen. Van de waranda komen we ln het In wendige van het gebouw. De geheele aankleeding en decoratie Is zeer rustig gehouden. Alles is hier in eiken uitgevoerd. De lambriseering ls keurig en smaakvol, de meubelen zijn so- liede en sterk. Voor hygiëne is in alle op zichten zorg gedragen. De gebruikte gla zen, die eerst in een waterbak worden uitgespoeld, worden door middel van een modernen sproeier nogmaals schoonge maakt De toiletten voor dames en heeren zijn geheel gescheiden en zien er keurig uit Buiten treffen wij aan een prachtigen speeltuin. Alles, 'letterlijk alles vindt men er. Om te beginnen een draaimolen, die door de kinderen zelf bewogen kan wor den. Daarnaast zfin drie wippen, op beton gebouwd; daarachter een slingerpaal, ver der links van het gebouw een zweefmolen voor kinderen van pl.m. 1012 jaar. Deze molen is geheel van ijzer geconstrueerd en absoluut gevaarloos. Vervolgens drie groote schommels van zwaar manilla touw. Alle athletische oefeningen kan men uitvoeren op bruggen, paarden en met halters, er is verder een korfbalterrein en een tennisveld van 35 X 20 M., dat ge- komst vastgesteld tarief, eveneens in die advertentie vermeld In die overeenkomst zijn verder bepa lingen vastgelegd betreffende de te vol den routes naar Huisduinen en naar de Donkere Duinen. De vereeniging „Sa menwerking" is verder verplicht te zor gen, dat de passagiers tegen ongelukken jij dat vervoer worden verzekerd. De Economische Commissie betaalt aan de vereeniging „Samenwerking" voor de uitvoering van deze overeenkomst een subsidie van 500.—, uit te betalen na iet beëindigen van den dienst en nadat de opgenomen verplichtingen zijn nageko men. Zomerdienst Neder 1. Spoorwegen. In de door ons verstrekte zomerdienst regelingen is een kleine onvolledigheid. De trein van 8.48 uit Helder vertrekt niet op Zon- en feestdag, doch ook niet op Zaterdag. v Men kan dit dus op het kaartje invul* en. Sportpark „Dennenheuvel". De heer P. Pluylaar, eigenaar van .Dennenheuvel", is een man met durf. .ang niet iedereen is een ruimen blik ge geven, de meeste menschen zijn bekrom pen en conservatief, en dat openbaart zich n alles wat zjj aanpakken. Het is daarom een geluk, dat de heer 'luylaar de oprichting van een „sport- >ark" te Huisduinen heeft ter hand geno men, want nu is er waarlijk iets goeds tot stand gebracht, een park dat niet wei nig mee zal werken om Huisduinen voor uit te brengen. Want immers, de badgasten, die den zomer in Huisduinen komen doorbrengen, lebben naast strand en zee en duin een gelegenheid noodig, waar zij, bij ongun stig weer, als het te koud of te winderig is om op het strand te zitten, met hun kinderen een aangename afleiding kun- nen vinden. En die vinden ze in „Den nenheuvel". Architect en ontwerper van dit bouw werk is de heer S. Krijnen, die de beschik king had over een terrein van 6410 M2., zoodatr het hem aan ruimte niet ontbrak. In de eerste plaats dan zette de heer Krijnen het paviljoen neer, ongeveer 16 meter van den weg. Om het geheel loopt een terras van 4 M. jreed, waar de stoelen den bezoeker uit- aangelegd, waardoor hét gevaar voor kin' noodigen tot een gezellig en aangenaam deren, door het aanraken van electriacha zitje. <iraden, la voorkomen. schaatsenbaan. Het veld zal zomersavonds verlicht zijn. door 4 lanjpen van 1000 kaars. Onze laatste wandeling was naar den uitkijktoren, die men vanaf Helder kan zien, en waar tevens een rutschbaan aan verbonden is. De toren heeft een hoogte van 18 M., en heeft om de 6 treden een bordes, waardoor het naar boven gaan zeer vergemakkelijkt is. - En dan het uitzicht! Het wijde, fraaie uitzicht. Overal perspectieven. Op dezen mooien zonnedag was het een genot, hier even te toeven. Naar het Oosten het pa norama van Helder, Wieringen, de Zui derzeewerken en het polder landschap in zijn wijde uitgestrektheid. In het Noorden Texel met zijn heuvelende duinenrij en zjjn kerktorentjes en molens. Naar het Zuiden de duinen, golvende duinen in lange lange rijen. Deze uitkijktoren zal wel een van de grootste aantrekkelijkheden vormen van „Dennenheuvel". De Rutsohbaan van 40 M. lang is voor de kinderen wel de grootste attractie. Deze glijbaan is de 6erste die in ons land in een speeltuin geplaatst werd. De heer Pluylaar zal op den toren een grooten kijker plaatsen, waardoor het uit zicht nog aanmerkelijk ruimer zal worden. Op zij van het paviljoen is een auto stalling aangebracht van 15 M. diep en 7 M. breed, een fietsenstalling waarin 600 fietsen geplaatst kunnen worden. Het geheel is afgesloten van den weg, door een monumentaal hek, dat ingangen heeft voor auto's fietsers, voor de be zoekers van het hoofdgebouw en een in rijpoort voor rijtuigen. Aannemer van „Dennenheuvel" is fle heer de Groot, die tot volle tevredenheid van den heer Pluylaar het werk heeft uit gevoerd. De heer Kwak van de Held. timmerfa briek leverde de tuinmeubelen naar En- gelsch model, in wit lak. De firma J. de Kok, Dijkstraat ver zorgde het schilderwerk, dat in de mo derne kleuren is uitgevoerd. Smaakvol ziet dit werk eruit en geeft het gebouw een keurig aspect. De heer de Jong, Zuidstraat, heeft de ondergrondsche electrische Installatie Het Vuurwerk. De passagtersvluchten. 1. Vers L'Avenir, marach S&m Vleeelng Fête Provencale, Ouverture F. Popy 8. L'Aurore d'un beau jour, Fantasie J. Martin 4. Oorbelle de Glroflée®, Valse C. Feremans 5. Rose Marle, Ouverture 8am. Vlesslng 6. Brie© de autonune, Fantasie A. Aldébert 7. La Garde Marine, Marsdh V, Turine

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9