GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeeling. ZWEDEN. Achteruitgang der geboorten. Een aanval op de Spaansche stellingen Verduistering door ambtenaren. OP EN OM HET BINNENHOF. bediende van Barclays Bank, welke van die bank juist 1000 pond aterling had ont- vangen, en dit bedrag naar een filiaal waarvandaan het geroep opklonk, maar deaiasporingen waren moeilijk tengevolge van den heerschenden mist. Toen de bal lon ondekt was, is de scheepskapitein in het water afgedaald om de twee mannen te helpen, wat na groote inspanning ge lukt is, daar de zee ver van kalm was. Ais dat juist is, zou Veenstra gediskwa lificeerd moeten worden, maar in de Luchtvaartclub weet men nog niet zeker of deze berichten wel juist zijn, ook al om dat zij in tegenspraak zijn met een ander telegram. N. R. Ot. Zweden had, volgens de officieele cij fers, op Januari 1926 6.036.118 inwoners, hetgeen tegenover het vorige jaar een stijging van 5J56 beteekent. Het sterf- tecyifer was in 1924 naar verhouding ge ring en bedroeg 11.96 pér duizend. Daarentegen is de geboorte-statistiek minder gunstig. Hewel het aantal huwe lijken ongeveer even groot was als in 1923, werden er maar 109.009 kinderen geboren tegen 112.937 in 1923. (Per dui zend is de verhouding tusschen deze jaren 18.10 en 18.83). Zweden overtreft in dit opzicht zelfs Frankrijk, en is, met uitzon dering van Ierland, v het land inet het kleinste aantal geboorten. MAROKKO.' verwacht Een officieel communiqué zegt, dat de druk van den vijand in Marokko iets krachtiger wordt rondom de Spaansche stellingen. De troepen staan klaar om eiken aanval af te slaan. Een vijandelijke afdeeling werd teruggeworpen. Spaansche oorlogsschepen naar Marokko Een Spaansch eskader, bestaande uit de slagschepen „Alfonso XIII" en „Jaime I" met de torpedojagers „Alsedo" en „Velasco", is te Algesiras aangekomen waar vandaan het na kolen te hebben in genomen naar Marokko zal vertrekken. VEREENIGDE STATEN. De staatsreedertJ. Leigh Palmer, president van een groote scheepvaart-maatschappij, heeft dezer da gen in een vergadering te Washington betoogd, dat de regeering met de ex- Eloitatie van de zes groote stoomschepen leviathan, Washington, Roosev* ding, Amerika en Republic in i heer de z.g. United States steeds grooter wordende verliezen lijdt, ten koste van de belastingbetalers. Voor al de Leviathan de Duitsche Vaterland en het grootste schip ter wereld kan bij de tegenwoordige prijzen niet met eeni rendement in de vaart blijven en in 192 heelt dit schip den staat ruim een rail lioen dollars gekost. Het gezamenlijk ver< lies op de zes groote schepen bedroeg 3 millioen en aangezien tot 1 Mei van dit jaar reeds een nieuw exploitatieverlies van 9 1.600.000 was geleden zal het totaal cijfer voor 1926 nog wel hooger worden. CHINA. Ten overstaan van de gemengde com- «missie te Sjanghai, die een enquete houdt naar de oorzaken van de troebelen, heeft een Amerikaansch methodist-zende ling verklaard, dat het schieten door de politie ongerechtvaardigd was geweest De menigte had geen verzet gepleegd, enkel was er veel volk op de been, waar mee echter gemakkelijk te praten zou zijn geweest. Een tweede Amerikaansche zendeling, een voormalig president van de univer siteit van Soutsjou vertelde hetzelfde. De verkiezingen ln Nieuw Zuld-Walea Het definitief resultaat van de verkie zing in Nieuw Zuid-Wales is, dat de ar beiderspartij twee stemmen meerderheid heeft Fuller, de premier, is afgetreden. Lang, die opdraoht heeft gekregen het nieuwe, ministerie samen te stellen, heeft verklaard, dat de arbeiderspartij niet voornemen is iets te ondernemen, dat het evenwioht in de nijverheid zou verstoren. De aanstaande premier is in zijn jeugd krantejongen geweest. OOST-INDIE. Naar het „Soer. Hbl." vernam, zou de ontrouwe algemeen ontvanger van Ban- joewangsi, die er met een flink bedrag aan kasgeld tusschenuit ging, 11 dezer daarvoor voor den raad van justitie te Soerabaja terecht staan. Vast is komen te staan, dat de door hem op zijn vlucht uit de kas meegenomen som 76.000 bedroeg. Hiervan werd te Bandoeng en Batavia, op laatstgenoemd^ plaats bij een Ghineesche vrouw van ver dachte zeden, resp. 46 en 2 mille achter haald. De raad van justitie te Makassar ver leende rechtsingang met instructie tegen den civiel-gezaghebber van Boeloekomba met bevel tot zijne in hechtenisstelling, wegens primo verduistering van gelden, welke hij uit hoofde van zijn dienstbetrek king onder zijn berusting had te Boeloe komba gepleegd: secundo valadhïeid in ge schrifte met een authentieke acte ge pleegd: tertio opzettelijke en wederrechte lijke vrfjheidsberooving, meldde Aneta. Het „Soer. Hbl." vernam uit Makassar, dat daar nu ook vertoefden de gewezen assistent-resident van Madjene Blume, die verdacht wordt van verduistering van 38 mille, alsmede de geschorste onderop zichter van de landschapswerken van Madjene. LUCHTVAART. Een luchtschip voor poolonderzoek. Volgens den Berlijnschen correspondent van „Tidens Tegn" heeft het internationaal genootschap voor poolonderzoek per lucht schip, waarvan dr. Nansen voorzitter is, besloten, dat aangezien geen enkel van de bestaande typen van luchtschepen geschikt Is voor onderzoekingen in het poolgebied^ een speciaal luchtschip zal moeten gebouwd worden. Het zal 150.000 kub. m. inhoud moeten hebben en voorzien zijn van Inrich tingen voor verschillende wetenschappe lijke doeleinden. Dr. Nansen hoopt, dat er gelden zullen gevonden worden om een ge schikt luchtschip binnen twee jaar klaar te hebben, dat vijftig personen kan vervoeren en voor negentig dagen voedsel kan bergen en een volledige toerusting voor pooltoch ten in geval men genoodzaakt is neer te dalen. In verband met den wind zou men op een tocht van 50 tot 100 uur moeten kunnen rekenen. Van de Moermankust in Rusland uitgaande zou men dan over de Pool naar Alaska varen en na zich daar opnieuw van gas te hebben voorzien weer naar de Moer mankust terugkeeren. Het genootschap heeft ook al plannen voor een vasten dienst tusschen Europa en Japan over het poolgebied. Men zou dan een reis van zes weken kunnen bekorten tot een van zes dagen. Om den Gordon Bennet-beker. Het is thans zeker, dat de Coupe gewon nen is door den Belg Veenstra. Hij is ge land in Spanje aan de Kaap Torijana bij Vigo. Afstand ongeveer 1400 K.M. Egypte—Brits ch-In dl6. Sir Samuel Hoare, de minister van luchtvaart, heeft in het Lagerhuis meege deeld, dat de regeering in beginsel haar goedkeuring heeft gehecht aan de instel ling van een particulieren vliegdienst tus schen Egypte en Britsch-Indië, ter ver vanging van den 14-daagschen militairen dienst Egypte-Irak, die thans bestaat De dienst zou eenmaal 's weeks in beide rich tingen worden uitgevoerd. De draadlooze dienst voegt aan Hoare's mededeeling toe, dat de lijn zal loopen van Kantara over Ramleh in Palestina naar Amman, dan over de woestijn naar Bag dad en verder over Basra en Boesjir en langs de kust naar Karachi. De weg door de woestijn is op den grond aangegeven door een meteggen getrokken voor. Langs dien weg bevinden zich verzegelde benzin edepoW. Men verwacht, dat reizigers naar Indië druk gebruik van de nieuwe lijn zullen maken. De reis van Port-Said naar Kara chi per vliegtuig duurt 21/» A 8 dagen, in plaats van 8 of 9 per schip. Als de dienst opneemt, zal er spoedig een rechtstreek- sche dienst EngelandBritsch-Indië wor den geopend. Een „aardigheidje" 1* de lacht Een Amerikaansche onderwijzer heeft aan boord van een toestel van de Imperial Airways ZürichLonden een gevaarlijk „aardigheidje" uitgehaald, toen hij trachtte op den vleugel van de machine te klimmen, terwijl deze over het Kanaal vloog. Olley, de piloot, zag het plotseling op het kritieke oogenblik, toen de passagier zijn armen en beenen reeds uit de cabine had gestoken om op den vleugel te klimmen. Olley besefte wat ging gebeuren, keerde naar de kust terug en maakte een landing op het vlieg veld St. Inglevert in de nabijheid van Galais. Olley vroeg den Amerikaan zijn gedrag te verklaren. De onderwijzer vertelde, dat 't een „aardigheidje" was om z'n zuster te laten zien, hoe een filmster werkte. Olley bleef nog eenigen tijd op het vlieg veld en vertrok niet vóór de Amerikaan de plechtige verklaring had afgelegd, zulke „aardigheidjes" niet te herhalen. Een huwelijk ln een vliegtuig. In het vliegtuig Hl AE, dat door den piloot Roeder werd bestuur en Donder dag van Malmö naar Hamburg vloog, vond een gebeurtenis plaats, die niet alle dagen in het vliegverkeer voorkomt. Het vliegtuig was geheel bezet met internatio- neel publiek. Daaronder bevonden zich ook een jong Zweedsoh echtpaar. Toen het vliegtuig 600 meter boven de Sond was, werd in de kabine een trouwaltaar opge richt. Een mede-reizende dominéé zegen de het paar in en de mede-reizende fami lie was getuige. Na de huwelijksinzege ning werd aan boord van het luchtvaar tuig een lunch gebruikt. De dominéé on derbrak zijn reis te Hamburg; het jonge paar zette de reis naar Amsterdam voort (TeL) Week-kroniek. Den Haag, 21 Juni Mr. Marchant. Van menschen en dingen. Patrla en Insulinde. Langs de spitsroeden. Het zilveren jubileum van den ledder der vrijzinnig-democratische partij, mr. H. P. Marchant, is achter den rug. Het heeft gebracht een festijn, waarbij de hartelijk- ongekunstelde toon, zooals „het feest varken" met blijdschap erkende, allen ep alles beheerschte. v 'Dat volkomen-echte en -waarachtige is ook mag en moet van onpartijdig stand punt worden erkend1 wat door allen (ook door hen, die ver staan buiten zijne poli tieke sfeer) in den heer Marchant zoo zeer wordt geëerd. HJj en zijne lieve, trouwe gade, eene zuster van den Staatsraad, oud-minister Rambonnet, hebben zich steeds gegeven voor de belangen, welke zij met de „res publica", het welzijn van de gemeenschap, strookend achten. Mr. Marchant heeft op zijn feest, na al de blijken van hulde en sympathie, hem toen geboden, den wensch geuit, dat in dien men mocht bespeuren, te eeniiger tijd, dat hij „minder werd".niet meer genoegzame kracht kon ontplooien voor de vrijzinnig-democratische zaak, men hem zou hebben te waarschuwen, wenk te geven. Bij héél veel anderen dan mr. M. zou zulk woord worden uitgelegd als een ont boezeming-A la Tartuffe; erop berekend om te doen uitkomen, hoe bescheiden, zich- zelf-uitschakelend en op den achtergrond schuivend, hoe altruïstisch en nobel de aldus-sprekende man ls. Bij den heer Marchant is ook dit vol- maakt-eoht en -waar. 't Was werkelijk een mooi feest van den parlementairen veteraan, waar ook tal van nietgeestverwanten via post en telegraaf van-harte deel aan hebben genomen. Op 'de „politieke markt" wordt het nu metten-dag woeliger. In de Regeeringstuisine is de bedrijvig heid nog lang niet afgeloopen, schoon „de dag des oordeels" door het kiezersvolk nog slechts twee weken van ons verwijderd ligt. (De Bezuirigings-commissie-Rink heeft haar zooveelste Verslag uitgebracht, toe lichtend waarom zij met het Kabinet niet langer kon samenwerken en haar ontslag aanvroeg, 't Zeggen blijft, dat deze „per kara" zal blijven zwemmen totdat de nieu we mannen-der groene tafel zijn opge treden. Wat allicht 't verstandigst zou wezen. Iets benauwends, in periode van hitte golf, is de jobs-tijding, dat de Spoorwegen van 1 Januari tot 30 April j.1. ongev er vier millioen minder in kas kregen, dan gedu rende de eerste vier maanden in 1924. Voor het zwart-roode Kabinet, onder de auspiciën van mr. Dion Kooien, ln samen werking met de heeren Wibaut en Vliegen, dat met taaie hardnekkigheid voorspeld wordt, iets alvast-bemoedigends.... Den 9en Juni j.1. heeft de nummering der lijsten plaats gehad door het Centraal Stembureau. „Tot den aanvang!" zou 't in Plankenland heeten. Terwijl in het gebouw der Tweede Ka mer alles nu doodsch, stil en uitgestorven is, heeft de Senaat nog een dikken stapel legislatief goedje af te werken. Op Woensdag 10 Juni vatte de Eerste Kamer aan de ontwerpen tot herziening van het Indisch Regeerings-reglement. Men kent de lijdens-historie van deze drie wets voorstellen, bestemd om uitvoering te geven aan de belofte van Gouv.-Generaal Van Limburg Stirum ten opzichte van zelfbe stuur, verruiming van zelfstandigheid voor Insulinde. BJj de behandeling der voorstellen in de Tweede Kamer duikten amendementen op, die het oorspronkelijk ontwerp werkelijk „denatureerden", ganschelijk van aard en karakter veranderden. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Aan het einde der vorige week zt)n er dreigende wolken aan den politieken hemel verschenen in verband met de rapporten der geallieerde controlecommissie in Duitsch- land, waaruit blijkt, dat dit land maar matig aan zijne verplichtingen voldaan heeft, wat betreft de ontwapening. Van Engelsche zijde werd zelfs beweerd, dat de toestand gevaarlijk voor den vrede kan worden, doch alt zal wel het ergste van alles zijn, aange zien voorloop ig toch niet verwacht mag worden, dat Duitschland op oorlogsgebied iets belangrijks kan presteeren. Intusschen heeft de kwestie, die al of niet ernstig kan worden opgevat, niet nagelaten indruk te maken op den handel in het algemeen. Vooreerst de geweldige daling van den frankenkoers, die van Parijs op 11.70, van Brussel op 11.55 te land kwam. Om onver klaarbare redenen echter trokken de koer sen Maandag weer even hard aan en noteer den Dinsdag circa 12.20 en 11.95, zoodat deze schommelingen weer herinneren aan de beweging van voorjaar 1924. Waarschijnlijk heeft de mededeeling van minister Caillaux, dat hij van plan was met het Morgancredlet den koers te steunen, grooten invloed gehad op angstige contramineurs, doch zeker is dit allerminst, er zijn vermoedens genoeg, maar het rechte van de zaak wordt toch niet rechtstreeks bekend. Intusschen is de spe culatie in francs hoe langer hoe gevaarlijker geworden en is het niet genoeg af te raden, zich daarin te begeven. De vorige week gaven wij een overzicht van de suikermarkt en sedert verschenen diverse jaarverslagen over 1924, waaruit blijkt, dat de verwachtingen omtrent boek jaar 1926 niet te hoog gespannen zijn in verband imet daling van de opbrengstprljzen. De suikerfabriek Tjoeklr b.v. calculeert thans reeds voor 1926 slechts de halve netto winst als die van 1924, en eveneens zoo de Koloniale Bank. Het ls duidelijk, dat de win sten niet zoo groot zullen zijn als de op- Vooral het voorstel-Feber, waarbij den Gouv.nGeneraal de plicht is opgelegd, „de aanwijzingen", hem vanuit Den Haag ge geven, te gehoorzamen, maakte de herzie ning tot iets geheel anders dan deze oor spronkelijk was geweest Minister De Graaff flikte ook dat amendement En 't was vooral de soc.-democratische senator mr. Mendels, die Z. Exc. van Kolo niën Woensdag jJ. in de Eerste Kamer steenharde noten te krakeni gaf.... Over het verschil tusschen 's ministers waar schuwing tegen de gevaren van dat amen dement, tot de Tweede Kamer indertijd ge richt in schril en scherp contrast met zjjn „het amendement heeft weinig te be duiden", zooals Z. Exc. pas de Eerste Kamer inlichtte. De heer pendels richtte tot zijn „inci- denteelen buurman", zooals hij het noemde, den chr.-historischen mr. De Vos van Steenwijk, toevallig vlak naast hem neergestreken, de vraag: keurt gij dat nu goed!?" De „incidenteele buurman" zweeg. Wat genoeg zei Voor minister De Graaff was dit ver moedelijk laatste samenzijn mèt het Parle ment verre van behagelijk. De Vrjjheidsbonder Ir. De Muralt ver heerlijkte en huldigde de verandering welke de ontwerpen door amendeering in de Twee de Kamer hebben ondergaan. En vlocht ln zjjne rede een (tijdig door den Praeses on derbroken) verkiezings-speechje, waarin hij schetste eene komende „roode, Linksche Coalitie", waarjn Marchant, Cramer, Van Embden, Van Kol en.... misschien de Communisten op-den-koop toe een broeder lijken rondedans zouden ondernemen. De heer Mendels waagde te betwijfelen, of mr. Rink, de leider der Vrijheidsbond- sche senatoriale fractie, dit politiek Jnter- mezzo"-De Muralt met onverdeelde instem ming had aangehoord. En ik, die het senatoriaal tafereel ob serveerde durf, op mijn beurt, niet be weren, dat mr. Mendels in deze geheel ver keerd zag.... De vrjjz.-democraat mr. Slingenberg, uit Haarlem, heeft verduidelijkt, dat zijne party de leuze „Indië los van Holland!" niet steunt, maar dat zij „de eenmaal gegeven, welover wogen beloften" wenschen in te lossen. Hij onderstreepte, dat minister De Graaff het „onaannemelijk" had behooren uit te spreken over voor de ontwerpen destruc tieve amendementen, na de aanneming daarvan intrekking aan de Kroon had moe ten vragen. Ir. Cramer, de soc.-demoeraat, sloot zich daarbij van ganseher harte aan. Verzekerde, dat deze herziening een nog felleren strijd zal uitlokken, het verscheuren van den band tusschen Patria en Insulinde zal vervroe gen. De hoogbejaarde oud-minister van Kolo niën De Waal Walefijt fluisterde eene rede van beschreven bladen, waaruit viel op te maken, dat hij de ontwerpen ondanks enkele bedenkingen zal steunen. De katholiek Janssen sprak in gelijken geest. Op Donderdag 21 Juni 1925 zullen deze verhakstukte en wezenlijk-gedenatureerde wetsvoorstellen door den Senaat in groote meerderheid worden goedgekeurd. Het debat was Woensdag-namiddag nog niet uitgeput. De chr.-historische senator mr. Verkouteren, de zoo genoegeljjk histo rische herinneringen opdiepende, stond nog op het lijstje. 't Was een politiek spiegelgevecht. Met het onvermijdelijke politieke kleurtje, dat zich overal vertoont wanneer de Stembus dicht-nabij is. Ondanks de kille, onaandoenlijke onver schilligheid van het kiezersvolk, dat de „douche" van de Evenredige Vertegenwoor diging ondergaat. Mr. ANTONIO. Een brutale overval. Een stoutmoedige overval heeft Don derdag in Londen plaats gehad op een wilde brengen. De roevers hadden den overval klaar blijkelijk van te voren nauwkeurig be raamd. Zii naderden den bankbediende, die een motorrijwiel bereed, met een Ford auto en veroorzaakten een botsing. Nadat zij het geld hadden geroofd reden zij in groote vaart met den buit weg. Een politie-agent nam terstond In een anderen Ford-auto plaats en zette de die- ven na. Er ontstond een wedren, doch de roovers konden echter ontsnappen Aardrijkskunde.... onvoldoende! De Franschen staan met de aardrijks kunde op gespannen voet; 't is een be kend feit, waar over al vele geslaagde moppen zijn gemaakt. De Kopenhaagsche bladen vertellen thans, dat toen de Deen- sche kroonprins dezer dagen de Parijsche Kunstnjjverheidtentoonstelling bezooht om het Deensohe paviljoen te openen, Doumergue, de president der Fransche republiek, een gloedvolle rede hield, waarin hij de schoonheid van de Deen- sche hoofdstad.Kristianla hoogelijk prees. De Deensohe kroonprins hoorde het gewillig aan. Toen de toestand echter tè pijnlijk werd, wilde een heer uit Dou- mergue's gevolg de situatie redden en hij maakte den president zoo kiesch magelijk er op opmerkzaam op, dat hij zioh ver giste, daar Kristianla de hoofdstad van. Zweden is! brengstprijzen zoo blijven als thans het ge val ia Door elkaar kan gerekend worden op 10.50 10.75 verkoopprijs per pikol, tegen 14.60 15 het vorige jaar, terwijl de kostprijs blijft schommelen tusschen 9 en 9.60, zoodat aandeelhouders degelijk rekening móeten houden met lager dividend, mede in verband met de reserveeringen voor de toekomst. Men is ter beurze voor de koersen dezer branche thans pessimistisch gesterad, doch tot nu toe dalen de aandeelen met van belang, wat waarschijnlijk daaraan geweten moet worden, dat dezer dagen ver schillende dividenden bekend worden, welke niet tegenvallen. B.v. Koloniale Bank 20 vorstenlanden 17 Panggoengredjo 80%, Tjepper 120 allemaal dus behoorlijke cijfers. Alles hangt dus at van de suikermarkt gedurende het verdere verloop van het jaar, en met belangstelling mag worden afge^ wacht, hoe de koersen der aandeelen zich zullen houden. De geheele beurs is de laatste dagen eer der luier, en inen zoekt daarvoor allerlei redenen, b.v. de warmte, de mindere goede politieke toestand ln Duitschland en last not least de minder behagelijke stemming der buitenlandsche beurzen, speciaal die te New- York. Veel affaire is er nergens te zien, zoodat de koersen hier en daar eerder af brokkelen. Zelfs in kunstzijde aandeelen, die zoo in trek zijn, gaat niet veel meer om, ofschoon de koersen zich kunnen hand haven. In verband met de lichte daling van het product rubber ls de rubberaandeelenmarkt iets aan het zakken, doch èigenlijk niet van belang, terwijl zelfs sommige fondaen Iets vaster waren Dinsdag, b.v. Vloo's 1161/.. Wai-Sumatra 186 Verdere belangrijke dingen gebeurden er niet, zoodat wjj moeten besluiten. SCHAGEN. Meestal is er van half Mei tot half Juni eene stagnatie in den aanvoer van vet vee op de art arkten. Dat heeft dan ook eene prijsverhooging van 26 40 ten gevolge. Maar dit jaar ls op dit gebied een tegenvaller. Wel zijn de stalkoelen, als gewoonlijk, op, doch de overvloed van gras heeft de weidekoeien bijzonder vlug marktrijp gemaakt, zoodat men reeds sedert een week weidevee op de markten aangevoerd ziet Het buitenkansje van hooger prijs is daarmee vervallen, vooral I ook omdat de vraag naar vette koeien niet- overgroot is. De burgerstand gebruikt thans sla met eieren, wat op het vleesch- gebruik in 't algemeen nog al invloed heeft Het staat te bezien, dat weldra nog een nieuwe factor zijn invloed zal laten gelden. Met den goeden groei bestaat er groote kans, dat de aanvoer van weide- vee 'belangrijk zal toenemen, wat de prij zen zal drukken. Het een bij bet ander genomen zien wij den eersten tijd geen prijsverhooging van het vleesch tegemoet te meer daar de alom heerschende warmte ook op de buiteniandsohe vraag nadeelig werkt. In hoeverre dit ook op het wolvee en de varkens zal werken is nog niet te zeggen, maar eene prijsverlaging is ook in deze richting wel te verwachten. De vetmarkt was op Donderdag 11 Juni te Sohagen al bijzonder stug. Met den aard der markten tè Amsterdam en te Purmerend was dit al te verwachten. Uit het mindere bezoek van de Amsterdam sdie slagers en grossiers bleeek wel, dat in de groote steden geen behoefte aan vleesch bestaat. Een deel van den aan voer, die al niet groot was, ging weer naar de weide. Besteed werd voor le kwa liteit 1.16 1.20, voor 2e 1.10 k f 1.15, voor 3e 0.90 i L—alles p. kilo. Melk- en kalfkoeien vinden nog eendgen steun in de hooge melkprijzen, als even wel de kaasprijzen naar beneden gaan, dan is het met het melkvee ook gedaan. Te Schagen is de handel matig inet prij zen van 8O0 tot 425. Nuchtere kalve ren waren minder graag, dan wij wei ge zien hebben. Voor de slachtbank werd van 15 tot 26 besteed; de prijzen van 25 tot 34 waren voor het bedrijf. In de vette schapen zat de vereisohte gang voor een goeden (handel. Voor geknipte vette schapen noteerden wij 48 66.50. Oude melksohapen voor bermen en dijken golden 40 45. Met den vluggen han del van lammeren is het afgeloopen. De lager prijzen van heden vonden een terugslag te Sohagen. De hoogste prijs voor bedrijfslammeren was 88. Van aankoopen voor het buitenland bemerk ten wij niets. Goede vette slachtvarkens golden per kilo 76 81 oent, zouters met kleinen aanvoer 74 76 oent. Op 1 Juli aA zal het 26 Jaar geleden zijn, dat de heer S. Schut te St. Maarten, geboren te Schagen, aldaar de betrekking van brievenbesteller heeft waargenomen. De heer H. Burggraaf, kommies 2e klas, wordt van WeU naar Sohagerbrug overgeplaatst. In de plaats van wijlen den heer O. Visser te Sohagen is de heer Mr. G. O. B. van der Feen de Lille te Alkmaar gekozen tot lid van het College van Toezicht op de Hervormde kerkvoogdijen ln Noord-bol land, Herkozen werd ojn. de heer G. J. van Leersum te Winkel. Te Schagen zal op 14 Juni een groote demonstratie voor Staatspensioen worden gehouden. Ais sprekers treden op de heeren U. G. Dorhout te Hoorn, A. G. A. Verstegen te Helder en prof. Heeres te 's-Gravenhage. Een optocht zal de bij- eenkotmst voorafgaan, terwijl de bijeen komst door muziek en zang cal worden opgeluisterd. e De hooioogst is ln de Sohagerfcogge vrij algemeen begonnen; dit is 4 weken vroe ger dan verleden jaar.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2