T BRAMLAGE'S O korting weststraat 11. Zondags geopend tot 12 uur. Ingezonden Mededeellng. (296) Vrees geen Examen want er is een Middel dat n geheel bevrijdt van Zenuwachtigheid, een Middel dat u Kalm maakt en Kalm houdt, terwijl uw Geest Helder blijft. MIJnhardt'a Zenuwtabletten wetenschapel(jk samengesteld en onschade lijk, genezen u van uw Zenuwachtigheid. Glazen buisjes 76 ct B(j Apoth. en Drogisten. aankomst te Bentheim bestond zijn ge- heele bezit nog uit hemd, broek en een paar kamerpantoffels. Krab geen puistje open! De 82-jarige turfhandelaar J. H. Nij- kamp te Rijssen kreeg door het openkrab ben van een puistje aan zijn neus bloed vergiftiging en overleed na eenige dagen. Gasverstlkklng. Gistermorgen werd een 80-jarige man te Rotterdam, in zijn woning aan de Lede, door zijn dochter dood te bed gevonden. Het bleek, dat uit de pijp van een oude gaslei ding een kurk was gevallen, waardoor de man eerst bedwelmd en daarna overleden was. Tusschen een wals bekneld. Uit Hattem wordt gemeld. Op de Berghuizer Papierfabriek is Donderdagmorgen de 27-jarige gehuwde arbeider Van D. tusschen een wals be kneld geraakt. De ongelukkige was da delijk een lijk. Motorongeluk. Op den Rotterdamscheweg te Delft is Woensdagavond de heer Gentele uit Rotterdam met zijn motorrijwiel met zij span tegen een boom gereden, doordat het stuur defect raakte. Zijn echtgenoote werd uit de zijspan geslingerd en brak (beide beenen. Per ziekenauto is zij naar huis vervoerd. De heer Gentele Weef on gedeerd. Ontrouw gevangenbewaarder. Voor de rechtbank te Zwolle heeft Don derdag terechtgestaan een 82-jarige ge schorste gevangenbewaarder. Hij bracht volgens de telastelagging op verschillen de tijdstippen aan de gedetineerden brie ven over, welke hem de ouders verstrek ten en waarvoor hij een gift van 6 en porto in ontvangst nam. Voorts nam hij volgens de dagvaarding in ontvangst twee giften in geld van 26 en 10, hem per postwissel uit Amster dam toegezonden, wetende dat die giften hem gedaan werden om in strijd met zijn plicht: tijdens de detentie der ver dachten aan de inbraak in het correspon dentschap der Nederlandsche Bank te Kampen, brieven buiten het gebouw te brengen en te verzenden; aan die gede tineerden tabak, sigaren, sigaretten en andere versnaperingen te bezorgen en verder door het tot stand brengen van oommunicatie tusschen die verdachten en door het bijeenlaten van de gedetineer den of twee hunner in bet Huis van Be waring te Zwolle tot het houden van onderlinge 'besprekingen. Het O. M. eischte tegen den bekL ver oordeeling tot drie jaren gevangenisstraf. De dubbele moord te Wyehen. Het gerechtshof te Arnhem heeft Don derdag in hooger beroep uitspraak ge daan in de zaak van J. v. M., die door de rechtbank te Arnhem wegens den beken den dubbelen moord te Wyehen tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld is. Het hof vernietigde dit vonnis en veroordeelde beklaagde opnieuw tot levenslange ge vangenisstraf, wegens twee feiten van doodslag, gevolgd door diefstal en ge pleegd om dien diefstal gemakkelijk te maken en zichzelf bij betrapping straffe loosheid te verzekeren, alles bij herhaling. De eisch van den procureur-generaal was eveheens levenslange gevangenisstraf. Moordaanslag. De pianostemmer F. G. uit de Jan van Avennestraat te Rotterdam was gister morgen naar de Lloydkade geweest om piano's te stemmen. Op weg naar huis ontmoette hij J. W. uit de Blokmakers straat, een vroegeren kennis van zijn vrouw, met wien hij twist kreeg. J. W. be weerde nog geld te vorderen te hebben van de vrouw. De pianostemmer is naar zijn huis ln de Jan van Avennestraat gegaan, heeft aan zijn vrouw verteld wat er voorgevallen was en tevens, dat de zeeman J. W. om half een bij hem zou komen. Toen de vrouw van den planostemmer echter vernam, dat haar man mishandeld was en wetende wie de zeeman is, omdat hij al meer aan de deur geweest was om spectakel te makeft, zoo zelfs dat politiehulp moest ingeroepen worden, wa pende zich met een met vier patronen ge laden revolver. Even later werd er gebeld en kwam de zeeman boven, zooals de pianostemmer meende om de zaak te bespreken. JEr valt hier niets te bespreken", zou de zeeman toen gezegd hebben en toen hij tezelfder tijd een dreigende houding aannam tegen- over haar man, is diens vrouw, die met de geladen revolver in den schoot aan tafel zat, opgestaan en, zoo zij zelf verklaart, op den zeeman toegeloopen. A bout portant loste zij een schot, dat hem in de rechterborst trof. Verder zegt zij, dat de zeeman haar toen bet wapen ontnomen heeft, een schot op haar man gelost heeft, en vervolgens ook het wapen op haar richtte. Zij greep den revolver bij den loop en ontrukte die aan den door het schot in de borst reeds ver zwakten man. Deze ls toen de trap afge- loopen en ln het portaal ln elkander gezakt. Hij ls naar het ziekenhuis op den Cool- singel gebracht, waar zijn toestand gister avond nog zoo ernstig was, dat hJJ door den Inspecteur van politie niet gehoord mooht worden. In de woning van den pianostemmer heeft de politie de revolver, waarmede geschoten ls en waarop twee ledige hulzen en twee scherps patronen zaten, ln Bovendien nog een ongeladen revolver en een doosje met tien scherpe patronen. De vrouw van den pianostemmer is in arrest gesteld. Een goede vangst op den DoIIard. Woensdagnacht had het recherchevaar tuig „Zeehond", dat te Delfzijl gestation- neerd ia een goede vaegst Op den Dol- lard werd 'n motorboot aangetroffen, be mand met drie beruchte smokkelaars. Spoedig werden eenige waarschuwings schoten gelost, doch bij het langszij varen werd de douaneboot met een haak steeds afgeweerd. De trossen welke werden vast gemaakt werden tot tweemaal toe door gesneden. Het ontkomen mislukte echter. De schipper werd door een der smokke laars mei een scheepshaak in den linker arm gestoken, doch toegeschoten hulp kon erger voorkomen. De verwonding was echter van dien aard, dat hij zich bij binnenkomst bij een dokter heeft laten verbinden. Op een gunstig moment spron gen de ambtenaren over en werd da toe voerleiding van den motor stuk getrok ken, waardoor deze tot stilstand werd gebracht. Met de wapens werden de smokkelaars in bedwang gehouden en aan 't beleidvol optreden der ambtenaren is 't te danken, dat er geen verdere onge lukken voorgekomen zijn. Een der smokkelaars werd aan den voet gewond. Het motorbootje heette „Delta" en hoorde te Appingedam thuis. Het was gehuurd van een daar woonachtig per soon, die echter niet wist voor welk doel. Het had 600 liter spiritus aan boord voor frauduleus invoeren. Alles werd in beslag genomen en opgebracht. (Tel.) Aaiyandlng. Het bericht, dat het 7-jarig meisje dat het slachtoffer geworden is van de aan randing te Souburg, naar het ziekenhuis was overgebracht, blijkt onjuist. Het kind wordt thuis verpleegd. De aanvankelijk door de politie aange houden werkman de R. uit Vlissingen, heeft zjjn alibi kunnen bewijzen. Daarna is aangehouden A. F. I, uit Middelburg, een oude bekende van politie en justitie, die een volledige bekentenis heeft afge legd. Onjuiste belastlngopgave. De Rechtbank te Zwolle heeft wegens onjuiste opgave voor de Inkomstenbelas ting den boekhandelaar W. B. aldaar ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Bekl. gaf over 1921 zijn inkomen aan op 8000, terwijl het rijksaccantantbureau het vaststelde op 12.000. Moord op een butier. De 18-jarige jongen Bishop, die gezocht werd als verdacht van den moord op den butler van Sir George Lloyd, den nieuw- benoemden hoogen commissaris van Egyp te, te Londen, blijkt zich onder wel bijzon dere omstandigheden zelf te hebben aange geven. Terwijl meer dan tweeduizend agen ten in burger de uit Londen leidende wegen bewaakten, stapte hij den tuin binnen van den. veldwachter van Shoreham, bij Seven- oaks, in Kent, en deelde aan den politieman, die aan het tuinieren was, mede, dat hij de gezochte jonge man was, bedoeld in de krant, die hjj b(} zich had. Daar er in het dorp geen gelegenheid is voor opsluiting van arres tanten, sloot de veldwachter hem in de voor kamer van zijn woning op, en verwittigde zijn superieuren. Bishop werd daarop naar Ixmden overgebracht. Aan de politie be kende hij den butler in zijn slaap te hebben vermoord om hem te bestelen. Een modeshow ln een trein. In den trein van Londen naar Leeds is, in een speciaal daarvoor aangehaakt rijtuig, een modeshow gehouden van japonnen voor Ascot en Henley, zeer tot genoegen van de reizigers van beiderlei kunne, voor wie de acht mannequins een aangename afleiding vormden voor de lange reis. Weliswaar had den de mannequins moeite haar evenwicht te bewaren terwijl de trein met een snelheid van 76 Engelsche mijlen reed en ging in den voortijlenden Pullman-Express ook het verwisselen der japonnen met bezwaren gepaard, maar het lukte toch. De show werd driemaal vertoond. Vlsschensterfte. In het meer van Genève heerscht een geheimzinnige ziekte onder de visschen, en wel onder de visschen van allerlei soort. De sterfte is groot en de doode visschen worden bij duizenden kilo's uit het water ver- Ingezonden Mededeellng. Volkskleeding magazijn Op veler verzoek in plaats der Jubileum- cadeaux 10 korting op alle prijzen. schappij zal ten slotte wel aan den drang der bewoners moeten toegeven. Intusschen dient het wrak, dat bij eb gedeeltelijk bloot komt, tot vermaak der badgasten, die er op- en afklauteren. Een drama in een Lomdlensch hotel. In het Bramle'igh Hotel te Streathaim, Londen vond men Woensdagmorgen den 60-jarigen eigenaar Cariy venmoord in de kamer zijner vrouw, terwijl deze laatste, iemand van 50 jaar, er ernstig gekwetst werd aangetroffen. Zij overleed denzelf den dag. De wonden waren blijkbaar met een zwaar voorwerp toegebracht. Men wilde den mede-eigenaar, den 36-jarigen Dryden Cariy (vermoedelijk een broer van den eigenaar), gaan waarschuwen, doch vond dezen niet in het huis. Hij bleek zich in de garage te hebben opge hangen. Hoewel het hotel vol gasten was, heeft niemand iets verdachte gehoord. In het benedengedeelte van het huis bleken alle gaskranen opengedraaid te zijn. Vermoed wordt, dat Dryden Cariy door de hitte waanzinnig is geworden en zijn broeder en schoonzuster heeft aangeval len. Het wapen is intusschen nog niet ge vonden. Het hotel was een bloeiende onderne ming en het drietal, dat het beheer voer de, stond oogenschijnlijk op den besten voet (met elkaar. Een locomotief van 1823. Een locomotief, door George Stephen- son in 1823 gebouwd en de eenige die nog uit dien tijd over is heeft Maandag een proeftocht gemaakt onder eigen stoom van Darlington naar Sheldon, een afstand van 7 mijl. De bedoeling is de oude machine te laten loopen bij de aanstaande herden kingsfeesten van het honderdjarig bestaan van den spoorweg, maar zij moet eerst te Londen opgeknapt en nagezien worden, want ofschoon zij den voorgeschreven af stand aflegde, had zij voor de 11 K.M. ruim 6 kwartier tijds noodig. wjjderd. Een doodenechlp. Ongeveer anderhalf jaar geleden strandde aan die zuidkust van het eiland Sylt (ten westen van Sleeswijk-Holstein) een sohip, welks naam in langen tijd niet vastgesteld kon worden. Later werd ver moed, dat het de sohoener „Hermina" was en dat dit vermoeden werd bevestigd, toen een van de verongelukte bemanning aanspoelde. Niemand bekommerde zich verder om het wrak, dat meer en meer verzandde en door stormvloeden zuidelijk werd ge dreven naar de Noordpunt van het eiland Amrum, waar 'het thans nog ligt. Reeds lang ging het gerucht, dat de lijken der geheele bemanning zich nog ln het schip zouden 'bevinden, omdat tot voor kort, op één uitzondering na, nie mand waa aangespoeld. Onlangs werden twee lijken bij het wrak opgevischt, die vermoedelijk van de „Hermina" afkom stig zijn. De bevolking houdt hardnek- king vol, dat het wrak nog de lijken van vijf zeelui bergt en van de vrouw van den kapitein met haar kind. Wat ls nu het geval? De verzekerin maatschappij), aan wie het schip thans hoort, wil de lading, die zich in romp bevindt, niet in gevaar brengen en weigert dén romp te openen, waardoor alleen vastgesteld kan worden, of er nog döoden in zijn. Er wordt thans bij de regeering moeite gedaan om het ^rak te doen liohton of te laten doorbreken en door duikers te laten onderzoeken. De verxekeringaniaat- beslag genomen. den INGEZONDEN. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Schoeffelenberger en Ce commentaar van uw Redactie op het zelve, ben ik zoo vrij u beiden er opmerk zaam op te maken, dat u groote stukken schrijft, doch de hoofdzaak maar even aanroert, n.L de betere en goedkooperft verbinding met onze stad. Of vindt, u liet niet verschrikkelijk, dat als men b.v. '8 morgens om 10.06 uur van hier ver trekt, na een retour genomen te hebben tot Alkmaar, met een bommeltrein, die alle tusschenstations, zegge 10 stuks, aan doet, om dan eindelijk te 11.17 te Alkmaar te arriveeren, men daar tijd genoeg heeft om een buurtverkeerretour te nemen naar Amsterdam, om zijn reis te vervolgen met den sneltrein, die u in 3 kwartier te Am sterdam brengt en men dan nog op den koop toe 65 oent verdiend heeft, terwijl datzelfde ééndaagsch retour op alle snel treinen van de hoofdstad naar Alkmaar geldig is. En nu schrijft de Redactie wel: „De heer S. doet net of hij niet weet, dat al jaren lang èn Kamer van Koophandel èn Economische Commissie èn Gemeente bestuur zelf telkens en telkens weer po gingen in het werk stellen hier betere verbinding te krijgen". Doch het spreek woord zegt: „Wie niet hooren wil moet voelen" at zou u niet denken, dat als hier een geregelde autodienst was tot b.v. Noord-Scharwoude of desnoods tot Alk maar met subsidie van het gemeentetoe stuur of van de Kamer van Koophandel, die toch geld genoeg heeft, de directie der Ned. Spoorwegen niet spoedig het buurtverkeer alhier instelde. Precies zoo is het gegaan ln den Overijselschen Ach terhoek, waar thans tal van auto's rijden, ook sommigen met subsidie en de spoor wegmaatschappij nu ook den heelen dag treinen laat rijden met (buurtverkeer, doch het is te laat, want het publiek dóór is er niet meer van gediend en maakt lie ver gebruik van de auto's. En wat de postbezorging betreft, M. de Redacteur, noemt- u mij eens een twee de plaats met 80.000 zielen, waar slechts 8 bestellingen per dag zijn. U dankzeggende voor de opname, toe ken ik achtend, S. MANHEEM. De zaak waar het in het ingezonden stuk van den heer Schoeffelenberger om ging, was niet of Helder betere verbin dt i gen noodig had, doch de vraag of de Tentoonstelling ia het belang van Helder was geweest of niet. Zodat er voor ons geen reden bestond om op de quaestie der ver bindingen van Helder dieper in te gaan. Hoofddoel van het ondersohrift was, de schrijf-maar-raak-methode van den heer S. in het lloht te Btellen. moet men in het oog houden dat de spoor weg-directie en de ingezetenen van Hel der van twee tegengestelde standpunten uitgaan. De spoorweg-directie zegt: toon mij aan, dat er eene economische nood zakelijkheid voor betere verbindingen be staat. Eerst als dit kan geschieden, en de Ned. Spoorwegen er ook voordeel in zien, zal van die zijde geen bezwaar tegen be tere verbindingen meer worden gemaakt Te Helder redeneert men juist anders om. Geef ons betere verbindingen, dan komt ook de economische ontwikkeling van Helder. Dit is mogelijk ook juist. Doch dit brengt nog niet mede, dat men redelijkerwijze mag verwachten, dat men nu maar eens een paar treinen meer laat rijden. Voor den oorlog ging dat mis schien nog, doch die tijd is voorbij. Overigens verdedigen wij geenszins de gevoerde spoorwegpolitiek, die er toe leidde, dat door verkeerd mercantiel in- ziöht, overal een geweldige autobuscon- currentie in het leven werd geroepen. Daarmede komen wij aan het tweede punt van inzenders betoog. Ook hier staan weer twee belangen naast elkaar. Wanneer het erom zou moeten gaan, om een betere verbinding met Alkmaar en Amsterdam te krijgen, zou men moeten komen tot een sneldienst Helder—Alkmaar, in den geest van den dienst Utrecht—Amsterdam. Maar ook zijn voor onze stad autobusdiensten op verschillende plaatsen in den omtrek zeer gewenscht. Wij gelooven zelfs, dat deze het eerste op het programma zouden moe ten staan. Juist, nu de tentoonstelling druk bezocht door bewoners van den om trek een beteren dunk van Helder heeft gegeven, dan men over het alge meen had. Het bezwaar, dat het particulier initia tief achterwege blijft, omdat men voors hands geen loonende exploitatie verwacht, zal het inderdaad wel noodig maken, dat de dienst aanvankelijk gesubsidieerd moet worden. Dat men dit van de Gemeente verwacht, is ook niet onredelijk. Ai zou het wellicht verrassend resultaat geven, indien men bij allen, die het belang van Helder bij betere verbindingen bepleiten, eens om een bijdrage aanklopte! Dat is bij de oprichting van het „Zeebad Huis duinen" gebleken, een gebeurtenis, die toch zeer zeker van belang voor onze gemeente mag worden geacht. In dit ge val staat de rentabiliteit vrijwel vast, en nog kan men de noodige financiën niet bijeen krijgen! Wat de postbestellingen aangaat, ook te dien aanzien moet de noodzakelijkheid van een vierde bestelling worden aange toond. Indien uit de bevolking stelselma tig en sterk bij het bestuur der posterijen hierop werd aangedrongen, zou deze be stelling er zeker ook wel komen. Inderdaad is het vreemd, dat Schagen en Alkmaar (ook Hoorn, Wormerveer, .Zaandam) vier bestellingen hebben en Helder slechts drie. De reden van dit laat ste is ons niet bekend. Herhaaldelijk zijn pogingen in het werk gesteld om dit aan tal met één uitgebreid te krijgen, echter zonder succes. Het streven van het Hoofd bestuur der Posterijen om zoo mogelijk overal het aantal bestellingen tot drie terug te brengen, schijnt hieraan niet vreemd. Volledigheidshalve zij hieraan toege voegd dat Schagen slechts door bijzon dere omstandigheden de vier bestellingen heeft behouden. Volgens inlichtingen, ons te bevoegder Bandfabriek om aldus oefenen op onze jeugd, en algemeene ontwikkeling moeten tooh maar hebben inliet leren. En een drang uit te Want van kennis het ho- dat er heel veel goede pen dan ook maar, dat er neei eindrapporten worden Ingediend! Versdienen: het Junl-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift", uitgegeven door O. J. v. Houten en Zoon te Weesp. Otto van Tussenbroek opent de ry artikelen met een praatje over „Het wonen op een woonschip." Schrijver is zelf een enthou siast woonschipper. „Als ik maar schepe ling imag zijn" zegt hij, „want of 'het komt dat je dichter bij de natuur bent op het water; of het komt dat je.... minder be reikbaar bent dan in een strnatwoning met huisnummer en naambordje, of het komt, dat je met het schip zoo gemak kelijk „verhuizen" kunt, het is eiken dag opnieuw weer een heerlijkheid en er zijn helaas maar weinig menschen aan den wal, die dit van hun woning zeggen kun- nen." Maar het woonschip moet natuurlijk aan hooge eischen van soliditeit en comfort voldoen en de bewoner moet een goed schipper zijn. Foto's van verschillende woonschepen uit- en inwendig vergezel len het artikel. G. J. Peters beveelt in „zuiver Bè- toewsch" een bezek aan de kersenboom gaarden aan. Van Dr. Elise van der Ven—Ten Beusel vinden we een uitgebreid artikel over „Koning Arthur en zijn Tafelronde", de half historische, half fantastische perso nen uit de Ridderromans der Middel eeuwen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn zonne- en vruchtbaarheidsgoden en -go dinnen en de historische figuren van een bekwaam legeraanvoerder met zijn ge trouwen tot het schoone geheel van de Arthur-legenden omgewerkt. Een der kinderverhalen ls zeer mooi ge ïllustreerd door Edlth Pijpers. Het Junl-nummer van „Zonneschijn", het Tijdschrift voor de Jeugd, dat bij W. de Haan, Utrecht wordt uitgegeven, heeft als omslagplaat een geestige dierteeke- ning van den bekenden H. Verstijnen. De inhoud ls weer goed als steeds. David Tomklns schrijft en illustreert een grappige droom van een jongen, die in zijn ledikant uit vliegen gaat met zjjn vriend. H. E. Kuylman geeft een artikel over „Het Roodstaartje", of liever over ver schillende roodstaartjes en foto's van R. Tepe als illustraties. We treffen weer een verhaal aan uit In disch en Inlandsch kinderleven. „Dokter Kras" heeft weer een nieuwen patiënt gered. De teekeningen van George van Raemdonck zijn dit keer minder dui delijk dan gewoonlijk. Heel geestig heeft Anton Pieck het ver haaltje over „De Groote Witte Beer" ge ïllustreerd. Behalve enkele raadsels en andere aar digheden vinden we ln „Het Lente-hoekje" een heel aardige teekenwedstrijd. „Jutoileumcatalogus der Wereldbiblio theek." De Maatschappij voor Goede en Goedkoope Lectuur, die ln 1906 werd op gericht, herdenkt dit jaar haar twintig jarig bestaan. Naar aanleiding daarvan heeft zij.een uitgebreiden catalogus van haar fonds uitgegeven, die een volledige opgaaf (bevat van al de uitgaven der maat schappij, en verlucht is met vele portret ten van auteurs, illustraties uit verschil lende periodieken en boekwerken, en een omvang heeft van 180 pagina's druks (4° formaat). De band (wij ontvingen een on- geibonden exemplaar) is ontworpen door mevrouw MidderighBokhorst: symboli sche teekening eener vrouwenfiguur (de Mij. v. G. en G. I*) die kennis verzamelt van den boom der wetenschap aan baar linkerhand en deze opstapelt op een soort tafel, die de jaartallen 1906—1925 draagt. De beide directeuren der Maatschappij, de heeren L. Simons en N. van Suchtelen (eerstgenoemde opriohter) vertellen ln een voorwoord een en ander over bun be drijf. Begonnen in 1906, was bet ln 1914 gestegen tot een uitgebreide onderneming met een groote boekenproductie, tot de oorlog het van dezen geleidelijk opgaan- den weg afdrong. Hoe imen geworsteld Wat nu de door den inzender gemaakte opmerkingen betreft, hiermede zijn He ■■■vil het wat de misdeeldheid van Helder betreft volkomen eens. Wat de spoor wegen aangaat, hiervan heeft Helder ■teede weinig medewerking ondervonden" vreemd dit ook schijnt met vier bestel lingen de besteldienst te Helder over 't geheel genomen niet zoo belan verbeteren, als men meent. ïgrijk Red. plaatse verstrekt, zou overigens hoe met do wanhopige PaP^er" en An dere prijzen, hoe het bedrijf een oogen- blik dreigde ten onder te gaan, hoe men echter, dank zij uitnemenden financies- len steun van onbaatzuchtige kapitalisten, de moeilijkheden te boven kwam en boe er thans weder zij het op bescheiden schaal eene stijging ls waar te nemen, dat alles vertelt ons dit voorwoord. De tentoonstelllngsdrukte was oorzaak I desondanks allerlei nieuwe pe- dat enkele nieuwe uitgaven, die ons bereik- r^°d^e^en w.®r,c|®n ondernomen; hoe de ten, moeten blijven liggen. Zoo vinden wil Maatschappij thans eigen kantoren, eigen op onze schrijftafel het no. van 16 Mei van drukkerij, binderij, enz. heeft, zoodat zij NIEUWE UITGAVE. al bare uitgaven zelf kan vervaardigen. Wat dit voorwoord ons niet vertelt, ia het volgende: de heer Simons is, imet zijn Wereldbibliotheek, de grondlegger ge weest eener goedkoope, in den volsten zin des woords voor het volk geschikte leo- tuur. Tallooze uitgevers zijn na hem ge komen met goedkoope en niet altijd even een der mooiste plekjes van de wereld on goede herdrukken, en hebben de boeken- vangt aan 10 Augustus. Ook ln ons land productie in ons land daardoor zijn verschillende reisjes vastgesteld, die aan de lezers en lezeresjes worden aange boden. De voorwaarden, waarop men kan deel nemen aan deze reizen zijn slechte deze, dat men op het eindrapport der school 't hoog ste aantal punten heeft verkregen. Dat Is natuurlijk wel een heel ding, maar de Jon gens en meisjes begrijpen wel, dat ze Iets moeten doen voor zoo'n prachtrela, die ze gratis krijgen. De reis naar Zwitserland li uitsluitend voor de oudere leerlingen hoven zestien jaar. Tot 21 JuU kunnen zij een in het tijdschrift \oorkomend formulier in- boekenproductie, ia onaanvechtbaar. Wij vullen, of, als zij dan hun eindrapport nog raden iedereen aan den catalogus der niet hebben, tot 27 Juli, mits het hoofd der Maatschappij een» aan te vragen (wat de school daarop een aanteekening doet. dat prijs dezer jubileumuitgave ia, weten wfj verhoogd, duizenden en duizenden konden zoodoende in het bezit komen van goede en goedkoope lectuur. Deze oon- urrentie ia ln het bedrijf der Wereld bibliotheek natuurlijk geducht voelbaar geweest. Daaromverheugthetons zoo buitenge woon, dat zij desalniettemin het hoofd boven water kon houden en thans weder in opgaande lijn ia. De ontzaglijke ver dienste van den stiohter der Wereldbi bliotheek als de grondlegger eener laire, voor kleine (beurzen toerei! are het rapport niet eerder kon worden inge- niet, maar men kan den zonden Dit ls Julat, doch aan den anderen kant Het is een sympathiek ldte van de Blue- niet, maar men kan aen «wonen f catalogus aanvragen), dan tal hjj 1 altijd Iete van ajjn gading viadaa. fond»- het bekende Blue-Band tijdschrift voor de jeugd, da t aan de kinderen der verbruikers wordt toegezonden. Waarom wij dit ont vingen? Omdat er mededeelingen in staan over een réisje naar Zwitserland, dat onder nomen wordt en waarnaar de jongens en meisjes kunnen mededingen. De reis gaat naar Brunnen aan het Vierwaldstëttermeer,

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6