DERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 14 JUNI 1925. De heer W. O. van Breda, Wethouder voor de Publieke Werken, enz., zal in plaats van Maandag 15 Juni a.s. spreek uur houden op Donderdag 18 Juni a-s., des namiddags van 84.30 uur. Oefeningsdivisie voor de Oostzee. De torpedobooten Z 3 en Z 4 en de onder zeebooten O 8 en K 11, behoorende tot de oefeningsdi visie voor de Oostzee, zijn Vrij dagmorgen van hier vertrokken. Doodelijk ongeval aan boord van Hr. Ms. Heemskerck. Donderdagmiddag heeft aan boord van bovengenoemd schip een tragisch on geval plaats gehad. De matroos 2e kl. A. H. Dupker, was voor het klaren van den vlag in den mast Hij viel uit den mast en werd ernstig verwond. De Heemskerck, die voor oefeningen buiten was, zond draadloos bericht naar de directie, waarop de torpedoboot G. 12 direct vertrok en den gewonde naar het Marine-Hospitaal alhier overbracht De matroos is Donderdagnacht aan de gevolgen overleden. De tentoonstelling. Blijkens de opgave van het Tentoon- stellingsbestuur is de Tentoonstelling be zocht door 80.638 personen. Hieronder zijn begrepen 4635 kinderen. Den laat- sten Zondagavond den avond van het vuurwerk bedroeg het aantal bezoe kers (volwassenen) 2142. Schilderij verlotin g. Het sohllderij van den heer Jaarsma, verloot ten bate van eene tb.a patiente, ls gevallen op No. 18. N. V. Zeebad Huisduinen. Donderdagavond werd de jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders van de N. V. Zeebad Huisduinen gehouden in het Hötel „Bellevue". Nadat de Voorzitter, de heer Biersteker, de aanwezigen welkom had geheeten, en daarbij zijn leedwezen uitsprak, dat zoo weinige aandeelhouders aanwezig waren, werd het woord verleend aan den waarn. directeur, den heer H. Nypels, tot het uit brengen van het jaarverslag over 1921. Daaraan ontleenen wij het volgende: In het afgeloopen boekjaar werden we derom verbeteringen aangebracht. In de waranda werd namelijk een terrasvloer ge legd en het terras verbreed, terwijl het Bad paviljoen van huiten geheel werd geschil derd. Verder werden de noodige reparaties aan dak, woonkamer, enz. uitgevoerd. (De inventaris van het Badhuis werd evenr eens uitgebreid, o. a. mat ijskast, 86 terras stoelen, divers glaswerk en kop en schotels. De strandinventaris werd uitgebreid met 6 badhuisjes, die in het afgeloopen 'seizoen uitstekend hebben voldaan; en 26-tal strand stoelen moesten worden afgekeurd, welke gedeeltelijk door nieuwe werden vervangen. De bouw van een bergplaats voor het op bergen van het materieel moest wegens ge brek aan de noodige middelen weder worden uitgesteld, hoewel deze dringend noodig was. Zooals reeds in de vorige vergaderingen is medegedeeld, blijven eenige personen, toch ook belanghebbenden bij den econo- mischen toestand van onze stad, weiger achtig het door hen ingeteekend bedrag te voldoen, hoewel zij daartoe naar de meening der Directie in staat zijn. - Op een verzoek der Vereeniging „Het Vrije Strand", om samenwerking ten op zichte van de orde en de reddingsmiddelen, werd medegedeeld, dat men daartoe gaarne bereid was. Indertijd werd van den heer Griek alhier een verzoek ontvangen om afstand van een gedeelte van het terrein, gelegeo naast het Badpaviljoen, dat de N. V. in erfpacht be zit, waarop dan voor diens rekening een hótel-penslon zou worden gebouwd. Na ver schillende besprekingen met den Ontvanger der Registratie, waarbij vele besvaren wa ren te overwinnen, kon ln de vergadering van 6 April 1925 het besluit worden geno men, den grond aan den heer Griek af te staan, zij het dan ook op voor „Zeebad Huisduinen" minder gunstige voorwaarden. Commissarissen namen dit besluit, omdat daardoor weder meerdere badgasten kunnen worden ondergebracht Met 1 April 1924 is de heer Juust de Boer pachter geworden van het Badpavil joen, die de belangen van het Badhuis, enz. op uitstekende wijze beeft behartigd. De pacht voor het seizoen 1924/25 werd vast gesteld op 2500 (met 1 van den omzet, terwijl voor het seizoen 1925/26 dezelfde icht werd bedongen, doch met eene uit- reering van' 5 van don omzet boven 15000. In het begin van 1924 kreeg de N- V. de beschikking over „Duinoord" No. 2» dat- tot dusver bewoond werd door luitenant Behoeve ra. Deze woning is inwendig geheel opgeknapt en gemeubileerd. Het aantal aan vragen voor de zomermaandon was weder groot; toch is de verhuring niet zoo goed geslaagd als men wel gehoopt had. Door het slechte weder in Augustus is in de gJieeie maand September niets verhuurd. De vijf woningen zijn in huur geweest: pa Driehuizen No. 1 van 21 Juni tot 7 Sent. 2 17 Mei tot 25 Md. 8 10 Juni tot 11 Juli. 10 Juni tot 81 Aug. 21 Juli tot 31 Aug. Duinoörd 1 81 Mei tot 23 Juni. 6 Juli tot 19 Juli. 2 Aug. tot 29 Aug. 2 10 Juni tot 26 Aug. Ook dit jaar is gebleken* dat de woningen uitstekend hebben voldaan. De huurders waren zonder uitzondering zeer tevreden. De huurprijzen voor Juli en Augustus zijn eenigszins verhoogd, en zijn voor het sei zoen 1925. dezelfde gebleven. Op dit oogenblik is verhuurd voor het seizoen 1925: Driehuizen No. 1 van 25 Mei tot 20 Juni. 27 Juni tot 30 Aug. 2 26 Mei 'tot 14 Juli. 17 Juli tot 31 Aug. 3 16 Juni tot 30 Aug. Duinoord 1 11 Juü tot 30 Aug. 2 29 Juni tot 30 Aug. Aan de Balans en Verlies- en Winstreke ning ontleenen wij het volgende: Dit jaar is weder afgeschreven op: de koopsom van het Badpaviljoen 4 de verbeteringen 10 den inventaris v/h Badpaviljoen 10 den strandinventaris 10 de Villa's /Driehuizen" en Duinoord" 2 het meubilair idem 10 de oprichtingskosten 20 De verbeteringen en uitbreidingen wer den evenals vorige jaren in het actief ge boekt. Het Badpaviljoen komt hierdoor op de Balans voor ad 24.989.02, waarop in totaal is afgeschreven ƒ5.427.85, zoodat de boekwaarde bedraagt ƒ19.561.17. Inventaris Badpaviljoen ƒ4.064.92®, to tale afschrijving merop ƒ1.439.22, blijft 2.625.70®. Strandinventaris 6.508.92, totale af schrijving ƒ2.062.60, blijft ƒ4.446.26. Villa's Driehuizen" en „Duinoord" 14.324.65, totale afschrijving ƒ426.79, blijft 13.897.86. Meubilair Villa's „Driehulzen" en „Duin oord" ƒ7.029.16, totale afschrijving 976.68, blijft 6.052.50. Oprichtingskosten 2.144.30, totale af schrijving ƒ1.608.51, blijft 535.85. In totaal ls nu sinds de oprichting afge schreven een bedrag van ƒ11.941.69. Op de exploitatierekening Villa's ls ge boekt: Ontvangen huren Te verminderen voor: onkosten 771J.6 onderhoud 60. afschrijving 989.39 ƒ179455 1810.56 zoodat de exploitatie een ver- lies heeft geleden van 16.20 terwijl aan onkosten ten laste van 1923 moest worden betaald 124.21 Het verlies wordt derhalve 140.41 Op de exploitatierekening Badpaviljoen is geboekt: Ontvangen pachten ƒ2633.20 Te verminderen wegens: kosten v. onderhoud ƒ542.32 alg. onkosten „509.78 Afschrijving: Badpaviljoen 1538.90 Inventaris id. 406.49 Strandinvent. 650.89 „2596.28 8648.33 Deze exploitatie heeft dus een verlies opgeleverd van 1015.18 Op de algemeene Verlies- en Winstreke ning is geboekt: Ontvangen aan gekweekte rente 8551 Aan rente en voordeelig koers verschil effecten 267.49 Te verminderen wegens: Afschrijving oprichtings kosten 428.95 alg. onkosten 148.68 exploitatie villa's 140.41 exploitatie Badpaviljoen „1015.18 802.50 „1733.17 Tenslotte ls dus een verlies geleden in het afgeloop n boek jaar van 1430.67 Dit verlies wordt hoofdzakelijk veroor zaakt door de stijging der afschrijvingen, hetgeen uit het volgende staatje blijkt: afgeschreven werd in 1921 f 1909.56 1922 2759. 1923 8258.50 1924 4014.62 ƒ11.941.68 De voorzitter deelt vervolgens mede, dat er reeds meer dan 100 aanvragen om pen sion zijn ingekomen, ln hoofdzaak voor de maanden Juli en Augustus, en dat de mees ten moeten worden teleurgesteld door ge- mis aan pensionruimte. Het ifl zoo jammer, dat gebrek aan kapitaal ons weerhoudt b.v. ter zijde van het badhuis een vijftal kleine villa's te bouwen. De heer Houwing heeft in het „Han- delsblad" gelezen, dat te Apelcoorn met gemeentesteun door particulieren een wo ningpark wordt opgericht. "Die steun bestaat in de veratrekking van enkele honderden guldens per perceel, en voorts uit hypo theek. Particuliere bouw wordt daar aange moedigd. Dit is wellicht ook hier mogelijk, b.v. door goedkoope erfpacht. Iets dergelijks is geschied volgens den voorzitter met het hötel Kijkduin door steun van de gemeente 's-Gravenhage. De heer Nypels meent, dat we reeds heel ver zouden komen als de gemeente Helder b.v. 25 mille op hypotheek tegen 5 aan het Badhuis verstrekte, desge- wenscht met een kleine jaarlijksche aflos sing. Immers daarvan zouden 6 kleine en gemeubelde villatjes kutinen worden ge bouwd, die gemakkelijk 500 600 gulden per jaar zouden opbrengen. De rente ad 1250 en een kleine aflossing zou hier ge makkelijk voor kunnen worden betaald. Risico voor de gemeente is gering, immers Ingezonden Mededeeling. STUKLOOPEN de gemeente zou zich hypothecair verband kunnen voorbehouden» De heer Teune vraagt of het mogelijk is particulier een villatje te doen bouwen naast het badhuis, en of het badhuisbestuur zich daartegen niet verzet De voorzitter deelt den heer Teune mede, dat zulk een houw mogelijk is (het terrein strekt zich over 160 M, lengte uit) en zelfs wordt toegejuicht. Aan den heer Teune wordt gevraagd een begrooting voor de electrische verlichting van badhuis en villa's te maken, nu de kos ten niet zoo groot zullen zijn» daar de kabel tot hèt badhuis is verlengd. De heer Nypels meent, dat mocht zulk een begrooting heel billijk uitvallen, er toch geen geld voor beschikbaar is. De effecten daarvoor te verkoopen is niet aan te raden, daar een kleine reserve gewenscht is. Van B. en W. is een schrijven ingeko men, waarin gevraagd wordt of het Badhuis er prijs op stelt, het strand op de oude con dities weer in te huren, aangezien het huur contract dit jaar afloopt. Met algemeene stemmen wordt hierop bevestigend geantwoord. Vervolgens wordt de heer W. Biersteker, die volgens rooster moest aftreden, met al gemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag geeft de heer Terra te kennen, dat een remise voor de bad koetsen zeer gewenscht zou zijn. Thans staan ze ln regen en wind Hem wordt ge antwoord, dat het bestuur thans geen geld middelen daartoe heeft. Ook zou de heer Terra gaarne zonneschermen aan het badhuis zien aangebracht. Dit is evenmin mogelijk gelet op de geldmiddelen. Voorts vindt hij den weg naar het badhuis te smal. Verbreeding zal aan Waterstaat en aan Oorlog worden voorgesteld Qp een vraag of autobussen op het voor terrein van het badhuis mogen staan, ant woordt de voorzitter, dat dit verboden is. Slechts particuliere auto's mogen daar plaats nemen. Ook over de beplanting van den Hulsdui- nerweg nabij Huisduinen wordt geklaagd. Deze klacht zal aan het gemeentebestuur worden overgebracht. Over de strandvervuiling wordt van ge dachten gewisseld, en blijkt, dat het strand thans heel proper en netjes is. De proef met het wegwerpen van vuil in zee is gestaakt. Nadat voorts het dividend betaalbaar is gesteld op 1 Juli en de voorzitter den bur gemeester heeft dank gezegd voor den ge meentesteun, wordt de vergadering ge sloten» Van der Hoop te Helder, In hoopvolle spanning heeft ook Hel- der's burgerij de gevaar-volle tocht van onze kranige vliegers gevolgd. Het en thousiasme bij het welslagen en bij den terugkeer van het bekende drietal deelde zich ook aan ons mede. Wij kennen uit de couranten-verslagen de grootsche hul diging in Amsterdam en Den Haag. Thans krijgt ook Helder den leider der HollandIndië-vlucht, den heer Thomas sen a Thuessipk van der Hoop, op bezoek, Wat méér zegt: de heer Van der Hoop, die ook een geestig spreker is, zal vertel len van dien tocht aan de hand van fraaie lichtbeelden. Wij Heldersohen, levende tusschen twee vliegkampen, zullen natuurlijk too- nen dit bezoek te waardeeren. Wij zullen elkaar het voorrecht betwisten, de vele wetenswaardigheden te mogen hooren, van de beroemde vlucht, uit den mond van één der koene vliegers. Musis Sacrum behoort Woensdag uit verkocht te zijn. Het batig saldo zal worden afgestaan voor een doel, nader door den Edelacht- baren Heer Burgemeester aan te geven. Zie de advertentie in dit nummer. Kermesse d'été. 17, 18» 19, 20 en 21 Juni in „Casino". De Kermesse d'été, georganiseerd door het Trainerfonds der V.V. „Helder", be looft iets goeds te worden. Verschillende groote firma's hebben hun medewerking toegezegd, onder anderen de firma's Van Houten, Keg, enz., welke mét een eigen stand komen. Verder zijn aanwezig net koekrad, schiettent, Hjntreksport» hoepla, de platenwerptent, koekhakkraam, enz., enz., terwijl men een mooi uitzicht heeft over de zaal vanaf het tooneel, waar gele genheid is tot het gebruiken van een kop thee. Bovendien is er eiken avond tuincon- cert van de plaatselijke muziekcorpsen, die vooraf een marsch door de gemeente maken. Leger des Heils. Men deelt ons mede dat het Leger des Heils, tijdens de zomermaanden, des Zon dags haar Openluchtbijeenkomsten hoopt te houden nan. 3.30 in de Prins Hendrik laan nabij de Koningdwarsstraat Waar een prachtige gelegenheid is om rustig de Openluohtmeeting bij te wonen. In verband met het plotseling overlij den van Commandant Povlsen, Leider van het Leger des Heils in Nederland, zal Zondagavond in het gebouw Spoorgracht 88 een bijzondere gedenkdienst gehouden worden des avonds 8 uur. Uit het Politierapport Donderdagavond kwart voor twaalf, werd door een bewoner van de Wilhel- minastraat kennis gegeven, dat een ver pleegde uit het Oudeliedenhuis ln de Breedwarsstraat, die te ongeveer half zes bij hem was vertrokken, daar nog niet was aangekomen. Vermoed wordt, dat het oudje met den trein van half acht naar familie in Am sterdam ls vertrokken. Een onderzoek hiernaar is door de po litie ingesteld. Een excursie naar de Zuiderzeewerken. In het Handelsblad vinden wij_ (Och tendblad van Vrijdag) een verslag om trent een excursie, door een 400-tal leden der Ned. Maatsch. voor Nijverheid en Handel (uit de afdeelingen Amsterdam,- Haarlem en Zaanstreek) naar de Zuider zeewerken, Wieringen en Helder ge maakt. De excursionisten hebben den af sluitdijk bezichtigd en* zijn daarna per boot naar Helder vertrokken, waar zij vervolgens een kijkje namen. Te kwart voor vieren vertrok de boot, de „W. F. van der Wijck" van den veerdienst, we der richting Enkhuizen, vanwaar de te rugtocht per trein werd aanvaard Naar aanleiding van dit bericht moeten ons enkele woorden van het hart. In de eerste plaats deze, dat wij reeds eenige malen gepoogd hebben toegang te ver krijgen op een boot met journalisten en bezoekers der Zuiderzeewerken, omdat wij daarover, buiten de uitteraard wat kil- officieel Driemaandeüjksohe Mededee- lingen, waaruit wij geregeld een en ander overnemen, ook wel eens iets uit eigen ervaring aan onze lezers willen aanbie den. Het mocht ons niet gelukken. Van dezen tocht was ons niets bekend, en blijkbaar evenmin aan de hier bestaan de afdeeling der Mij. van Nijverheid. Had de afdeeling Helder hiervan ken nis gedragen, dan ware het logisch ge weest, dat zij pogingen gedaan hadde, ook de Heldersohe afdeeling hierin te betrek ken, of dit .uitstapje te doen samenvallen met de tentoonstelling. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.30 uur, Da. W. A. F. van Dijk. Westerkerk: Geen dienst. Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: Geen dienst Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. C. J. de Kruijter, van Hasselt. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. v. d. Berg. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster, Jon gerendag. Lnthersche Kerk: 's Morgens, Geen dienst. 's Avonds 7 uur, Ds. K. H. Wallien, van W eesp. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.30 uur. Openluchtbijeen komst, Prins Hendriklaan. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. AMST ERDAMSCHE BRIEVEN. We beginnen er dan toch eindelijk publiekelijk wat van te (merken. Van den stembusstrijd. Tot nu toe hadden we zoo nu en dan al eens een propagandisti sche verkiezingsvergadering gehad, maar de opkomst was steeds „zeer matig" of „slecht" en enthousiasme viel, blijkbaar, in de vergaderzalen niet te wekken. Men liet addh blnnonshuis niet warm maken; buiten 'had men het, onder het gloeiend staartje van de Amerikaansche hittegolf al warm genoeg. Er behoefde niets meer bij. Beter dan het bijeenkomen in be dompte lokalen is: het, in dé koelte van den laten avond of den nacht er op uit trekken met witte verf-emmer en kwast en het met „kiest X of IJ" 'beschilderen van' tot nog toe maagdelijke trottoirs en schuttingen. En de politieke plaveisel- artisten zijn er deze week, nu er dan tooh eindelijk wel eens iets mocht ge daan worden: we hebben nog maar een goede veertien dagenl dan ook in groote zwermen op uit getogen. Zoo loo- pen we nu al over allerlei namen van candidaten heen, over pijlen* uitroeptee- kens en gestyleerde partij-monogrammen, welke laatste voornamelijk een vondst zijn van de S. D. A. P. Overigens zoekt „links" het in 't algemeen meer op den grond, terwijl „rechts" het, hooger op, op de schuttingen zoekt. Waarin U s.v.p. geen al te verstrekkende beeldspraak moet gaan zien.Ten eerste zou dit in een neutraal overzicht allerminst passen en ten tweede zou u dan misschien gaan denken dat er op die schuttingen met geen „nuchtere feiten" rekening werd gehou den en.niets is minder waar. De Anti- Rev. toch hebben allerwege, ter be vordering van de candidatuur-Colijn, lijstjes van geldkoersen van verschillen de 'landen pesp. uit 1914 en 1924 naast elkaar geschilderd waarbij de Nederiand- sche gulden met zijn gehandhaafd 100- centen-peil als overwinnaar naar voren treedt En dat zijn zeer zeker nuchtere feiten» Waaruit u nu, omgekeerd* ook weer niet moet oonoludeeren, je kunt in dieesen verkiezingstijd, ook al brandt het vuur der politieke hartstochten laag, niet voorzichtig genoeg zijn! dat ik nuchtere feiten op de schuttingen boven alles steil Ik wandel evenongraag over de linksohe trottoirs als over de rechtsche schuttingen en troost me slechts met de gedachte dat moeder gemeente in de eerste dagen van Juli schielijk groote schoonmaak zal gaan houden. Als goede huisvrouw heeft zij indertijd hiervoor al een potje gemaakt. Deze paar weken laat zij het maar over haar kant gaan en mogen 'haar politieke kinderen een beetje met kwast en kaükemimer door huis ra votten. Ben uitzondering op de matig of slecht 'bezochte politieke vergaderingen van den laatsten tijd, maakte de bijeenkomst door het hoofdbestuur van den Vrijz. Dein. Bond jJ. Maandagavond in Bellevue ge organiseerd. Ware het een gewone VJ).- verkiezingspropaganda-avond geweest, dan had men waarschijnlijk van geen uit zondering kunnen spreken en zou alles met het slappe sausje van dezen lauwen tijd overgegoten zijn geweest» Maar de VD. 'had geboft: men stond er juist deze dagen voor het 25-jarig Kamerlidmaat schap van den leider, Mr. Marchant, te vieren. En zoo had men gelegenheid het jubileum met de propaganda te ootmibi- neeren. Den vorigen dag Zondag had men den jubilaris in meer intiemen partijkring -gehuldigd en 's Maandags trad de geheele vijf koppen tellende V.D.- fractie ter eere van den stembusstrijd ten overstaan van een meer algemeeen pu bliek op. De zaal was goed gevuld: wie dan al niet gekomen was uit zuivere po litieke partij-belangstelling, was geko men om den scherpen hekelaar, en fjjn- zinnigen spotter, mr. Marchant eSns te zien en te hooren. Een figuur, die met zijn typisohen kop, mengeling van de fijne ingetogenheid van een geestelijk droomer en het bijtend sarcasme van een practicus, die veel van 's werelds IJdel heid doorzien 'heeft en zijn kernach tige taal in den loop van zijn 25-jarig publiek werk veel persoonlijke sympa thieën won. Evenmin als men de menschen nu nog ln grooten getale naar vergaderingen krijgt, evenmin krijgt men er meer dan een paar luttele tientallen een schouw burgdeur binnen. Al werkt men nog zoo met goedkoope eeriekaarten en bioscoop- aohtige reclames. Maar wat wil men? De toon eelmenschen, die dikwijls slechts een negen-maandsch contract hebben* moeten in de zomermaanden toch ook leven. En zij probeeren het dan toch nog maar in de diverse theaters en zalen, die thans tegen gereduceerde seizoenprijzen verhuurd worden. Met allerlei combinaties en aller lei, meest luchtig en kluchtig reper toire. Zoo o.a. Hubert Laroche met een troepje in het Theater Nöggerath en met zijn oude succes-stuk „De Veroveraars"; zoo een Schouwtooneel-oombinatie in het Centraaltheater; zoo binnenkort de „ar- tisten van het Nederlandsch Tooneel", die, nu Rooyaards het volgend jaar, in afwachting van zijn nieuwe tehuis niet spelen zal, voorloopig dakloos zijn, in den Stadsschouwburg.Toeschouwers bij dit alles: 20, 25op z'n hoogst 30. „De Optimisten" noemen zich de leden van de deze week gevormde nieuiwste en zooveelste zomer-oombinatie.Als er ooit een naam terecht gekozen werd* dan zeker wel deze. De openluohters hebben, als dit zonne- weer aanhoudt, misschien wat meer kans. En dit warme zomertij* voorspellen ons enkele Berlijnsche metéreologen* zal in derdaad aanhouden. Tot diep in Septem ber toe zelfs! In 1893 had men ook zoo'n warm voorjaar en toen duurde 't ook tot in September! Verkade en Verbeek, die den 20en de zer op Frankendael, waar de gemeente een ekurige openlucht-schouwplaats bouwde, op zullen treden, hopen natuurlijk, dat de Duitsche wetenschappelijke weer- profeten gelijk zullen krijgen. En ook doet dat het Zandvoortsohe Comité, waar van men de oprichting zoo juist vernam, dat zioh ten doel stelt in deze badplaats gedurende dit seizoen enkele openlucht- voorstellingen te doen houden door Louis de Vries en de zijnen. Lukt de proef, dan wil men dit Zandvoortsche zomer-tooneel tot een jaarüjjksohe attractie trachten te maken» Zoo kan men dan binnenkort ln Zand- voort middels Louis de Vries, wiens genre van spel nog het meest op dat van ge storven grootmeester gelijkt, aan. Louis Bouwmeester herinnerd worden. Al heeft men dan op 't oogenblik een andere herinnerings-prikkel nog dichter bij huis. Dezer dagen ging nd. in de ex positie-zaait jes van de firma R. W. .J\ de Vries aan het Singel een „Bouwmeester- tentoonstelling" open, georganiseerd vanwege het Ned. Tooneelmuseum. Vanaf het geboortehuis in Middelharnis tot aan het sterfbed in de Ziekenverple ging flfln onze Prinsengracht kan men er den levensgang van den kunstenaar, mid dels beeld en schrift, middels een ver geeld oud geboortebewijs en het nog kort geleden, toen spreken al niet meer ging, door den meester gekrabbelde briefje, middels programma's, kritieken» brieven van bewonderaars, ridderorden, enz. enz. nagaan. En dan ook hangt er, om een standaard heen, als een ding dat om zijn heengegane ziel treurt het Shylock- oostuum, versleten, oud en kaal door hei gebruik. Behalve deze tentoonstelling herin neringen wekkend uit nieuweren tijd, ging de vorige week een andere tentoon stelling open, die beelden weergeeft uit een ver verleden: uit oud-Testamenti- sohe tijdén. Deze tentoonstelling zal per manent, onder gemeentelijk beheer ge opend blijven onder den naam van: Bij- belsch Museum en werd aan de Stadhou derskade 187 ondergebracht Het ia esa Badpaviljoen. Exploitatie Badpaviljoen. Gemeubileerde villa's. Ftnantteél verslag. van huid en voeten, Doorzitten bij Wielrijders. Schrijnen en Smetten der huid verzaoht en geneest men met Doos 80 ets. PUROL Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. F. van DuijDe, van Zaandam. Naar de verkiezingen. Zomer-tooneel. Historische tentoon- stellingen. Gemeenteraad. I

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9