xxxxxx XXXXXX xxxxxx xxxxxx xxxxxx gende antwoord van de directie: „Naar aanleiding van uw schrijven heb ben wij de eer u mede te deelen, dat wij bereid zijn, de maandkaarten op 1 Juli 1926 op de heenreis geldig te verklaren tot en met den eersten trein, behalve D-treLnen, welke na 10 uur vjn. vertrekt van het station, vanwaar de kaart gel dig ia. Bultenlandsche oorlogsschepen te Amsterdam. Het Franache politievaartuig „Qulntln Rooaevelt" ia hedenmorgen uit Amster dam vertrokken. In de volgende maand, en wel van 8 tot 11 Juli, krijgt Amsterdam bezoek van den Britachen polltiekruiser ^Harebell', die ook verleden jaar hier is geweest Daarna, van 11 tot 17 Juli, komen in de Amaterdamsche haven drie Italiaan- ache 'torpedo-jagers, n.1. de „Tigre", de „Pantera" en de „Leone". Zij behooren tot de nieuwste en grootste jagers van de Italiaansche vloot en zij zijn dit jaar in dienst gesteld. De vaartuigen, alle drie van hetzelfde snelle type, meten 2200 ton en zijn bewapend met tien kanonnen en zes lanoeerbuizen. Ook hebben zij nog een aantal mijnen aan boord. Op het ©ogenblik maken de Italianen een tocht rond de Britsche havens. De ramp van de „Soerakarta". De Raad van de Scheepvaart te Amster dam heeft Dinsdag uitspraak gedaan inzake de stranding van het a.s. „Soerakarta". De Raad1 ia van oordeel, dat deze ramp wel aan ongunstige weersomstandigheden, maar tevens aan verkeerde navigatie is toe te schrijven en dat voor dezen laatsten fac tor de loods verantwoordelijk is. Het komt den Raad onbegrijpelijk voor, waarom in een geval als het onderhavige, waarin eigenlijk niets Is gebeurd, dat voor een zeeman onverwacht of onvoorzien moest zijn, schip en bemanning worden gewaagd aan een dergelijke onderneming, terwijl men slechts enkele uren had te wachten om met stil water, dus onder veiliger conditie bin nen te loopen. Hier is de geheele wijze van varen, reeds het feit zelf van het binnenkomen, onver antwoord. Hier kon en. moest tijdig worden ingezien dat, geheel onnoodig, een waag stuk werd ondernomen. De Raad betreurt het ten zeerste, dat een dergelijke ramp die nog bovendien indi rect zulke droevige gevolgen heeft gehad heeft kunnen plaats hebben. Christeiyk-Democratische Federatie. Voor de afdeeling Den Haag van den Christen-Democratischen Bond 'is Dinsdag avond als spreker opgetreden het oud-Twee de Kamerlid A. P. Staalman. De bestuurs leden van de Protestantsche Volkspartij, de heeren mr. A. R. van de Laar en dr. J. van Dorp, beiden uit Gendringen, hadden het voornemen te kennen gegeven op deze ver gadering te debatteeren, hetgeen hun ech ter niet zou worden toegestaan, tenzij zij souden intrekken hetgeen zij ten aanzien van de Chr.-Dem. Federatie hadden ver kondigd in woord en geschrift, wat de fede ratie als laster beschouwde. Beide heeren waren ter vergadering aan wezig. De heer Staalman zeide, dat de kleine man door de houding van het conservatisme dreigt te worden onder den voet geloopen, en die brutale houding tegenover het volk tot een uitbarsting moet leiden. De stilte, die aan de verkiezingen voorafgaat, vloeit voort uit onverschilligheid en ontevreden heid over het parlement. Het volk heeft in het parlement slechts een automaat gezien. En de meerderheid van het parlement legt zich weer neer bij de brutale proclamatie van Colijn, waarin hij kapitaalvorming be looft, safarisverlaging en in tien jaar geen sociale maatregelen. Deze proclamatie Is slechts een prikkel tot verzet. In deze pro clamatie openbaart zich, fel belicht, het con servatisme van dezen tijd. De Christen-democraten verfoeien de fu neste en oneerlijke coalitie-politiek. Zij wen- schen samenwerking met democraten van andere richting. De rechterzijde zoekt im mers ook die samenwerking. De ministers Westerveld en Van Karnebeek zijn geens zins van ChristeliJken huize. De ministers Pop en Van IJsselsteyn waren evenmin Christenen. De regeering beroept er zich op, dat Co- HJn de waarde van het geld heeft op peil gehouden. Maar hoe Is de begrooting «ui tend gemaakt? Door woordbreuk, door sa larisverlagingen, nieuwe belastingen en het nalaten van een storting In het Invallditelts- fonds, waartoe zij feitelijk verplicht was. De geldbezitters zijn bij het streven van den neer Colijn zeer gebaat geweest, maar het volk weet al heel weinig van de waarde vermeerdering van het geld. Zoolang het belastinggeld nog wordt vermorst door het uitgeven van 800.000 gulden per dag voor een waardeloos leger, een plattelands-schut terij en een waardelooze vloot, heeft de re- niet het reoht te spreken, zooals zij De christelijke partijen hebben geen ze delijk pand gemeen; gedurende de laatste bewindsperiode is op zedelijkheidsgebied niets gedaan. De christen-democraten voe len zich in de bedorven coalitie-lucht niet thuis. Het volk zou schuldig staan door zich op nieuw te krommen onder het harde juk van Colijn, dat hij opnieuw het volk wil opleg gen. De voorzitter schorste hierna do vergade- hen een verklaring voor, die zij te onder teekenen hadden, dat zij hun lastertaal In trokken. Zij wenschten deze verklaring niet te teekenen. De heer Van de Laar ontstak in woede en begon de vergadering toe te spreken, hetgeen hem verder belet werd door bestuursleden van den Christen-Demo- cratischen Bond. De heer Van de Laar, die boven alles uit trachtte te achreeuwen, werd bij lijn kraag gepakt en bet trapje alge- duwd. Hierop ontstond een hevig tumult. De leden der Protestantsche Vo liepen naar hert podium en eisohten heer Van de Laar het woord zou krijgen om zich te verdedigen tegenover beschuldigin gen, aan zijn adres geuit. Mr. Van de Laar en dr. Van Dorp kregen het woord niet. Na een langdurig lawaai werd de rust hersteld en had eenig debat plaats over het door den heer Staalman ge sprokene. De voorzitter deelde nog mee, dat hij allee ©daan had om de breuk met de heeren Van e Laar ca te heelen. (Interrupties: niet waart) Na dupliek van den heer Staalman, die voortdurend geïnterrumpeerd werd, werd de vergadering gesloten. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben, wat de ge wone bronnen betreft, in Mei 48.642.000 opgebracht, of 8.647.000 meer dan verle den jaar. Sedert 1 Januari was de op brengst 189.597.000, of 16.172.800 meer. Tot laatstgenoemde stijging hèeft de ver leden jaar nog niet bestaande rijwielbe lasting 6.088.000 bijgedragen. Ned. Banketbak kersver eenling. In Art is" is Dinsdag de 40e jaarlijk- sche algemeen© vergadering gehouden. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereeniging waren aan deze ver gadering eenige festiviteiten verbonden. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende voorzitter en vice- voorzltter, de heeren W. C. van Breda en W. Berkhoff, bij acclamatie herkozen werden:. Na een vrij uitvoerig debat werden voorstellen tot aansluiting bij den Ned. Middenstandsbond verworpen. VlsschertJ op de Spaansche kust Woensdagochtend kwam na een reis van drie weken te IJmuiden terug de stoomtrawler Christina Catharina IJM 18 van de Stoomvisscherij-Maatschapplj Ane- ta te IJmuiden, welk schip een proef reis gemaakt heeft naar de Spaansche kust voor de trawlvisscherij. Het resultaat van deze proef is zeker niet slecht te noe men. Een groote vangst tongen van bui tengewone grootte en zeer goede kwali teit vormt wel de hoofdvangst. Verder een goede partij rog, vleet en roode poonen, doch geen schelvisch of kabeljauw; in hoofdzaak dus platvisch en geen rond* visch. Wegens den langen reisduur en het warme klimaat was een bijzondere zorg besteed aan de ijsbehandeling, zoodat de vangst in even goede conditie aankwam als van de Noordzee. De tongen, die van een afmeting en ge wicht zijn, zooals men die niet op de Noordzee aantreft, brachten gemiddeld 1.80 per kg. op. De totaalbesomming van het schip be draagt 4800 ongeveer. In aanmerking nemende, dat onder ongunstige weersom standigheden is gevischt, daar veel last van mist is ondervonden, zijn de resul- ten niet ontmoedigend. Metselaarsnltsluitlng te Den Haag. In verband met de thans bijna negen weken durende staking van de metse laars, opperlieden en voegers alhier, be sloten de samenwerkende patroonsorgani saties in haar vergadering van Donder dagavond, waar óók een groot aantal on georganiseerde patroons aanwezig was, op Maandag 29 Juni a.s. de uitsluiting te doen ingaan voor alle vakgroepen, in het per 28 Febr. J.1. afgeloopen landelijk col lectief contract genoemd. Verslag Keuringsdienst 1924. Verschenen is het Verslag van den Keuringsdienst voor waren in het Keu- ringsgebied Alkmaar over het dienstjaar 1924. Wij ontleenen er het volgende aan: Met voldoening wordt geoonstateerd, dat in den loop van het jaar zoovele ma len van de kleinere gemeenten bewijzen van waardeering van den dienst werden ontvangen, dat wel als vaststaande mag worden aangenomen, dat de dienst in eene werkelijke behoefte voorziet en dit ook werd ingezien van die zijde, vanwaar men in den aanvang dezen dienst ais voor hen overbodig beschouwde. Omtrent de werkzaamheden wijst het verslag op het vele werk, dat dikwijls voor één enkel monster moet worden verricht Om bijvoorbeeld op Texel en Wieringen een stalmonster melk te kun nen nemen, moet daags te voren worden gereisd en ter plaatse overnacht ten einde des morgens tijdig in den stal aan wezig te kunnen zijn. In het geheel wer den in winkels, pakhuizen, op markten, dinga Nle overal waar waren voor den verkoop zich konden bevinden, 168168 voorraden voe- smiddelen en andere waren gekeurd, iet overdreven la, dat bij den aanvang van den dienst is gebleken, dat meer malen op gevaarlijke of zeer af te keuren wijze met allerlei waren werd omgespron gen en dat daarin eene heilzame verbete ring is gebracht. Vermeld zij o.a. dat tweemaal werd geoonstateerd, dat een huiskamer dienst deed als winkel en dat daarin een tuberculose patiëte haar ledi kant had en dat daarin nog eene bedstede voorkwam. 2866 schriftelijke en mondelinge waar schuwingen werden gegeven, waarvan de meeste op grond van even zoovele over tredingen. Vergelijkt men hiermede het aantal van 121 processen-verbaal, dan blijkt hieruit, dat zooveel mogelijk zonder vervolging wordt getracht den verkoop van waren in de gewensohte richting te leiden, vooral als men bedenkt, dat vervalsohing zonder uitzondering aanleiding was tot het doen Instellen eiener strafvervolging. 1864 voorraden werden aan dé con sumptie onttrokken. Van deze partijen verdienen extra vermelding groote per tijen oacao, bruine boonen of erwten te Helder, tarwebloem, bananen op de ker mis te Wieringen, 12000 pakjes stlffa en allerlei gedroogde groenten te Helder, overblijfsel uit de oorlogsjaren, enz. Dit jaar kwam het niet voor, dat de dienst overtuigd was een vooraad als on deugdelijk te moeten afkeuren, waarmede de eigenaar zich niet kon vereenigen. Het verslag vermeldt speciaal de in spectie op kermissen en openbare feeste lijke samenkomsten. Verder dient gewezen op de controle op den verkoop van ijs wafels. Deze verkoop neemt langzamer hand eene zoodanige uitbreiding aan, vooral op Zon- en feestdagen, dat het den dienst op die dagen belangrijk verzwaart Wie inziet, dat het toch niet aangaat de keurmeesters lederen Zondag dienst te laten doen, doch er mede bekend is, dat vanaf Mei tot October In vrijwel alle 77 gemeenten, die tot dit keuringsgebied be hooren, een of meer van de bekende ijswagentjes op de drukke verkeerspun ten hebben post gevat, zal deze moeilijk heid beseffen. Het gevaar, aan den ver koop van ondeugdelijke ijswafels ver bonden, is echter te groot om met deze controle de hand te lichten. Behalve op de waar zelve, had controle plaats op de deugdelijkheid en de zinde lijkheid der gereedschappen, waarin het „ijs" werd bewaard of waarmede de ijs wafels werden gevormd. Eenmaal werd een ijkbus aangetroffen, die inwendig sterk beschimmeld was, een bewijs, dat de dagelijksche reiniging hier niet veel beteekende. Een andere ijsbus bleek ge repareerd met een sterk loodhoudend soldeer (50 piet. lood). Bij de controle namen de opsporings ambtenaren steeds de reagentia en hulp middelen mede om ter plaatse te beoor- deelen, of bij de bereiding de waar, die later tot „ijs" werd afgekoeld, voldoende was gekookt. Was dit niet het geval, wat ook dit jaar voorkwam, dan werd de be trokkene onherroepelijk gelast den ver koop te staken. Daar de finantiêele voor- deelen, aan den verkoop op warme dagen op een gunstig punt verbonden, niet ge ring zijn gebleken, was zulk een 'maat regel al een gevoelige straf, die den ge troffene deed oppassen, dat hem die geen tweede keer moest worden opgelegd, afgezien nog daarvan, dat eene strafver volging niet onwaarschijnlijk zou zijn geweest. Bij een verkooper van ijswafels in de gemeente Helder werd saocharine aange troffen en, bjj herhaling eene strafver volging ingesteld. Ook werd ijs aangetrof fen met een hoog bacteriegehalte, gevolg van de samenvoeging van oude en nieuwe voorraden. Maatregelen werden hiertegen genomen. In het laboratorium werden onderzocht 16678 monsters, aan melk alleen 11688 monsters. Op de reinheid van dit artikel werd streng toegezien en uit een bijge voegd staatje over de drie laatste jaren blijkt wel, dat hierin aanmerkelijke ver betering is gekomen. Zoo waren van de onderzochte monsters in 1922 iets vuil 9.2 in 1928 6.8 in 1924 4.8 vuil 1.8 1.0 en 0.8 Gedurende het verslagjaar werd 8 maal eene strafvervolging ingesteld tegen ver- koopers van onreine melk. Dit geschiedde evenwel slechts dan, als de verkoopers zich niet aan het voorgeschreven gebruik van een doek hadden gehouden of als ondanks hun beweren, dit wel te hebben gedaan, de melk bepaald vuil was te noemen. Het gemiddelde vetgehalte der melk is gestegen- van 8.18 tot 8.16 en is voldoende te noemen. In zoo goed als elke gemeente was dat gehalte meer dan 8 hetgeen ongetwijfeld aan het werk van den keuringsdienst is toe te schrij ven. Meestal lag de oorzaak van slechte kwaliteit der melk bij het vee zelve. Om dit vast te stellen was eene geregelde controle over langeren termijn noodig. Daar de dienst zich daarmede echter niet kon belasten, kan als welkome aanwinst gewezen worden op de oprichting te Hoorn door de Vereeniging van Oud- Leerlingen der Rijkslandbouwwlnter- school te Schagen van het. Station voor onderzoek van melk en melkproducten, waarop de Rjjka-Zuiveloonsulent voor Noord-Holland toezicht houdt en waar naar meermalen veehouders werden ver wezen. Dit geschiedde ook meermalen naar plaatselijke melkoontroleurs. Van de 62 monsters gepasteuriseerde melk, die werden onderzocht, bleken twee steriel te zijn, acht hadden een hooger aantal bacterie per ca dan 26000, van twee was zelfs dat aantal ontelbaar. Te gen deze afwijkingen werd de verkoopers met klem gewaarschuwd. Geregeld werden alle bakkerijen be zocht en naast het onderzoek van het brood ook de wijze van fabricage gecon troleerd. Er werden troggen aangetroffen, die wegens ouderdom met zink waren -besla gen, welk zink echter bedenkelijk was aangetast, waarom werd bevolen het zink weg te nemen en de trog door ver kleining te repareeren. Een andere bakker klaagde er bij den keurmeester over, dat zijn brood sinds eenigen tijd een onaangenamen geur be zat; de oorzaak was hem onbekend. Deze moeilijkheid bleek opgehelderd te worden-, door het feit, dat het kleedje, waarin het deeg werd opgemaakt, bijna nooit werd gewasschen, zoodat het bij nadere beschouwing vol mijt bleek te zit ten en in hooge mate een duffen reuk had. Sindsdien bleek de aanleiding van de klacht verdwenen. Ter gelegenheid van 1014 inspecties, waarbij 8467 bezoeken aan bakkerijen werden gebracht, werden gewogen 27894 brooden, en werden bemonsterd 189 ge builde tarwebrooden, 59 onigebuilde tarwe- brooden en 148 melk-brooden. Dat met betrekking tot het drogestof- gewicht geen groote verbetering ia te eoa. atatearan tan opaieht* van hat vorig* var slagjaar, hoewel de controle even inten sief werd uitgeoefend, blijkt uit onder staand staatje, aangevende het aantal -monsters brood, dat niet voldeed aan den eisch van het gewicht aan droge stof daarin gesteld. 1928 1924 Gebuild tarwebrood 99 93 Ongebuild tarwebrood 66 87 Melkbrood 60 46 Bij cacao en cacaoproducten, evenals bij conserven, werden geen belangrijke afwij kingen aangetroffen; 688 partijen graan werden afgekeurd. Op het gebied van melange (roomboter en margarine) laat de toestand nog te wenschen over, niet altijd wordt de eisch van 16 boter ge handhaafd. 262 partijen suikerwerk moesten wegens besohimmeling vernietigd worden; andere waren met groote hoeveelheden meel ver- valsoht. Van de onderzochte monsters bleekpoeder bevatte ongeveer de helft niet ten volle 80 chloor. 7 van de 29 onderzochte monsters haarwater bevatten arsenicum. Op het gebied van bessensap is goede verbetering merkbaar; het per centage water is belangrijk verminderd (1922 49.8 1923 47.6 1924 27.8 van de onderzochte monsters). Aan het verslag zijn verschillende tabel len toegevoegd, die nadere specificatie ge ven. Tabel I bevat een overzicht van elke gemeente der in het laboratorium ver richte onderzoekingen, de afgekeurde par tijen, de waarschuwingen en de verbalen. Zoo vinden wij voor Anna Paulowna: Aantal onderzochte partijen: Brood 410 (8), cacao 96 (1), gedr. vruch ten 298 (6), graan 614 (0), specerijen enz. 240 (8), vaste spijsvetten 42 (1), suikerwer ken 124 (2), toiletartikelen 12 (1), vruch tensappen 22 (1), Zuidvruchten 866 (4). Callantsoog: Gedr. vruohten 82 (1), graan 117 (8), Zuidvruchten 78 (2). Helder: Brood 1452 (18), cacao 642 (18), conser ven 470 (1), gedr. vruchten 1878 (14), graan 2882 (68), jams etc. 741 (8), kaas boter en margarine 1280 (6), koffie en thee 764 (8), puddingpoeder 1041 (21), specerijen 1581 (15), vaste spijsvetten 898 (3), suikerwer ken 2259 (49), vleeschextracten 12 (1), wasohmiddelen etc. 863 (1), visch 128 (1), vruchtensappen 292 (1), groenten en ver- sche vruchten 836 (8), Zuidvruchten 2047 (66). Schagen: Gedr. vruohten 848 (1), graan 676 (8), jams 124 (1), puddingpoeder 189 (1), spe cerijen 279 (1), Buikerwerk 226 (6), groen ten en vereche vruohten 206 (1), Zuidvruch ten 603 (5). Wieringen: Azijn 87 (2), brood, koek 217 (9), cacao 172 (9), gedr. vruchten 623 (8), graan 798 (15), kaas, boter enz. 191 (1), koffie en thee 158 (8) puddingpoeders 82 (4), suikerwer ken 254 (8), vruchtensappen 40 (1), Zuid vruchten 690 (10). Texel: Azijn 120 (7), brood enz. 642 (4), cacao 390 (8), gedr. vruchten 846 (4), graan 1279 (24) kaas, boter enz. 466 (1), koffie en thee 411 (2), puddingpoeders 446 (6), spe cerijen 736 (2), spijsvetten 200 (1), suiker werken 768 (28), waschmiddelen enz. 616 (1), vruchtensappen 57 (1), Zuidvruchten 810 (24). Het tusschen haakjes geplaatste cijfer geeft het aantal der afgekeurde partijen aan. f Anna Paulowna Callantsoog Helder Schagen Wieringen Texel Tabel m bevat een gemeentelijk ge rangschikt overzicht der aan de consump tie onttrokken partijen. Tabel IV geeft de namen der verbalisanten, den aard hun ner overtreding en het vonnis. Veroor deeld werden te Helder 7 melkhandelaren, 2 broodbakkers, 1 banketbakker, 1 ijs- winkelier, 1 kruidenier; te Texel 8 melk handelaren, te Wieringen 1 broodbakker, te Schagen 1 melkhandelaar. MARINEBERICHTEN. Hr. Ma. „Jarva". Bfl bet Departement van Marine ls U legraflsóh bericht ingekomen, dat Hr. M, kruiser Java gistermiddag een redding boel heeft verloren. Het terugvindt daarvan behoeft derhalve geen rede tot ongerustheid op te leveren. De oefenl ngedlvi r1 e voor de Oostzee. De oefeningsdivlsde der Marine onde bevel van kap. ter zee Sluys ia Dinsdag te Kopenhagen gearriveerd en- zal aldaa tot 22 dezer vertoeven. Watervliegtuigen naar Kopenhagen. Drie zeevliegtulgen, onder bevel var luitenant tei zee le kl. O. A. Weemhoff zijn Dinsdagochtend 7 uur uit de Mok vertrokken naar Kopenhagen. Nabij Schiermonnikoog werd gedaald om brand stof bij te laden; om half negen is de tocht vervolgd. 5e heeren Van de Laar en Van Dorp begaven zioh naar het podium om zich als debater op te geven. De voorzitter legde ik spartfl dat de Pro cessen- verbaal 0 0 e- ih w Mond. en schrift, waar schuwin gen 16 6 103 18 16 64 Karne melk vetvrije drogerest beneden 7.60 n 0 li 0 0 v-t Toe voeging ▼an water rH -W vH 0 w< 1 V* O O 04 VI O Iets ▼uil ID 0 Vet gehalte beneden a-7S t- «O g «g Gemid deld vet gehalte in 8.12 3.09 3.13 3.08 8.09 8.13 BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN ie ean ondervolgende per sonen vergunning verleend om aur Nederland terug te keeren: Per se. Grotius, 20 Mei ven Priok: Korp.-tamboer H. Groen, korp -torpedomaker K. H. Grootveld. Per se. Ineulinde, 27 Mei van Priok: Off. van <ïen M.S.D. 2e kl. C. A. Voe, matr. 2e kl. D. Looye. Per se. Prins der Nederlanden, S JW van Priok: Lult. ter zee 2e kl. H. Jl Solkeez, eeng.- torpedom. K. van t Veld, schipper A j. War- bout, serg.-maj. der mare. F. W. Dubols, ito- ker-olleunen H. Albertsma, korp.-konstabel W. H. Heyster. Per a.s. Vondel, 8 Juni van Priok: Off. van gen. 2e kl. H. T. Hoekatra. Per sa. Tjerlmal, 10 Juni van Priok Off. van den M.S.D. 2e klaaee G. M. Fey. Per sa. Prinses Jullana, 17 Jiuni van Prior: Kap.-lu.it. ter zee C. J. E. Brutel de la 11- viere, luit. ter zee le kl. A. Voe Jr. Per sa. Rennb randt, 1 Juli van Priok: Off. van den MB.D. 2e kl. A A. Room, V. P. Plantenberg. Per a.e. Patrla, 8 Juli van Priok: Off. van den M.SD. 2e kl. R. de Vrlee. Per a.8. Johan de Witt, 16 Juli van Priok Kap.-luit. ter zee G. Ruhl. Aan den lult ter zee 2e kl. M.-R. S. E. Schipper ia vergund 8 maanden langer ln wir- kel ij ken die net te blijven. 19 Juni: luit. ter zee 2e kl. J. Tlssot an Patot van van Meerlant gesteld ter beech. jn de id. G. E. Robgans van Wachtschip VI iaën- gen naar van Meerlant 20 Jlonl: eerg.-machinist D. Smids van un Speyk naar Wachtschip Willemsoord en é- btetnd voor Ht. Ma. Hadda. 22 Juni: eerg.-timm. J. Toering van Marin- kazerne Amsterdam naar Schorpioen. Met ontslag nlt den Zeedlenet: Leerl.-zlekenverpl. F. B. Meyer en W. H» k amper. De lult. ter zee 2e kl. J. Tleeot van Patt is bestemd den 18en Jkill ae. per sa. Prins dr Nederlanden naar O.-I. te worden uitgezond*. Off. van den MB.D. 2e kl. M. dl A. van Ieral en M. Kraal zijn reep. geplaatst aan boord va Hr. Mé. torpedoboot Z 8 en bij dfc Onderzo dienst kaz. te Willemsoord. (Verb. bericht.) Maandagavond zijn Hr. Ma. Douwe Auk« en G 13, onderscheidenlijk onder bevel va lult. ter zee le kl. Gregorl en Eikebooin, u! Amsterdam te Hellevoetslule aangekomei Dinsdag zetten ze baar oefeningsrels met di adelborsten naar Veere, Vliseingen, Zierikz» en Rotterdam voort Off. van den MB.D. le kl. F. H. Heukelman bestemd voor dén dlenet ln Ooet~Indl8, zal 18 Juli per etoomsohlp Prins der Nederlanden daarheen vertrekken. Off. van den MB.D. le kl. J. A. Lanz wordt binnenkort uit Ooet-Indlfi terugverwacht. Off. van den MB.D. 2e kl. H. J. Oldemans heeft voldaan aan het examen voor off. van den MBJ). le kl. RangschlkJctogsonderzoek: eand. adelborst In de commissie van aanneming, welke in 1925 zal zijn belast met bet rangechlkklnge- ondenzoek van de candidaten voor adelborst (uitgezonderd die voor de administratie) bij het Kon. instituut, zijn benoemd: tot voorzitter, tevens lid: de gep. vice- admiraal W. C. J. Smit, voorzitter van de comm. tot bet eiamineeren van officieren en adelborsten; tot leden: de kap. ter zee T. A. van Hengel, ccxmm. Kon. lnst. voor de marine te Willems oord; de kap.-luit. ter zee H. Romrwinckel, comm. Hr. Ma. Schorpioen; de kap.-luit. ter zee F. J. Heeris, comm. De Kooij; de off. MB-D. le kl. G. A. W. Wagenaar, gepl. b. Dep. van Marine; Jl van Andel, dir. Qhr. F.BS. m. 5-J. o. te 'e-Gravenhage; G. O. Dibbetz Sr., leer. Kon. Inet. voornoemd; tot plv. leden: de kap.-luit ter zee A. Voe, gepl. Amsterdam; A. van Leeuiwen, leer. Chr. H.BB. m. 6-j. c. 'e-Gravenhage; P. F eenstra Kuiper, leer. Kon. Inet. voorn.; tot secretarie aan de comm. toegevoegd: off. v. adim. 2e kL W. F, L. Waleveld, tijd. te 's-Gravenhage. Voorts le bepaald, dat de kap.-luit ter zee H. A. Romswinokel in de commissie alleen zitting zal hebben voor zoover hare werk zaamheden betreffen de aanneming van adel borsten voor den zeedienst en bet kon* ma riniers, en de off. van den MBD. le kl. G- f- W. Wagenaar alleen voor zoover de wer zaamheden der commissie betreffen de aan neming van adelborsten voor den stoomvaar dienst. In de commissie van aanneming, 1925 zal zijn belast met het onderzoek van de candidaten voor voor de administratie bij bet Kon. instituut, 1 ^tot^oo^ïtter, tevens lid: de raai W. C J. iSmlt voorz. oornm. tot het exar mineeren van officieren en adelborsten; tot leden: de hoofdoff. van adlm. le kl E. G. de Wij», hoofdint. zeeni.; de kap. ter zee T. A van Hengel, comm. Kou. inet. voor de marine Willemsoord; A. van Koningstoruggen, leer RJCatib H.BB. W- c. VGravenhage; de heer A. Slingervoet Ramondt, leer Kon. tost. voorn.; tot plv- lsds»: dr J- Denl»!*. dir. R.-& H.BB. 6-1- WfrfcTantoafn; d* off- i

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14