GEMENGD NIEUWS gelijke mantfentatien niet langer meer mogen worden geduld. Hij heeft den diensten van Posterijen, Telegrafie en Telefonie opdracht gegeven, alle relatlea met de Fédération te verbreken. Dr. Bougrat In verband met de zaak van dr. Bougrat, te Marseille, waarin het onderzoek voort duurt, is een soldaat té Parijs aldaar bi] den rechter van instructie komen vertellen, dat hij eens te Marseille, toen hij onge veer 20.000 frank in zi)n portefeuille had, wat op bepaalde dagen het geval was met dr. Bougrat voor een koffiehuis heeft gezeten. Bougrat wist, dat de soldaat de aanzienlijke som bij zich droeg. Toen zij daar zoo zaten, en een glas dronken, werd de soldaat aan de telefoon geroepen. Van de telefonische boodschap begreep hij niet veel en hij keerde verwonderd bij Bou grat en' zijn glas terug. Toen de soldaat nu zijn glas wilde leegdrinken, smaakte de drank zóó bitter, dat hij den inhoud van het glas op straat 'omkeerde. De sol daat is overtuigd, dat dr. Bougrat tijdens zijn afwezigheid iets in het glas had ge daan. MARÓKKO. De Matin imeent te weten, dat Palnlevó tijdens ■zijn reis door Marokko zekerheid verkregen heeft, dat Abd-el-Krim, dank zij deru steun van zekere avonturiers en de hulp van verschillende muzelmannen een offensief op zoo groote schaal heeft kun nen ondernemen. Toch zal hij binnenkort, nu hij reeds aan het noorderfront geblok keerd ia, aan de kusten van het Rif vol komen geblokkeerd zijn. De Spanjaarden houden de wacht voor de internationale zone en de Franschen zijn meester over de verbindingswegen aan de Alg^rijnsche grens. Painlevé is dan ook van meening, dat het mogelijk zal zijn, zonder een groot offensief te beginnen binnen enkele maanden Abd-el-Krim bulten staat te stellen de vijandelijkheden voort te setten. De Spaanech-Franache entente zal onge twijfeld de blokkade van het Rif verge makkelijken. De regeering acht het nut tig dat Lyautey zijn talenten als diplo maat gebruikt, maar de militaire beschik kingen zijn getroffen gelijk behoort. Alle gevaar is overwonnen, en men mag de overgave van Krim afwachten, zonder gevaar een (misrekening gemaakt te heb ben. CHINA. De troebelen. De toestand in China is in zooverre ernstiger geworden, dat de studenten dienst nemen in het leger van generaal Feng. Te Sjanghai verstrekken de Rus sische consulaire agenten openlijk gelden aan de leiders der stakingen. De oorrespondent van een officieus Japansch nleuws-agentsohap meldt uit Peking, dat de vertegenwoordigers van 60 belangrijke organisaties.door den Chi- neeschen minister van oorlog zijn ontvan gen; zij eischten het verbreken der diplo matieke betrekkingen en een oorlogs verklaring aan Engeland, terwijl zij bo vendien verlangden, dat Chineeache troe pen naar alle handelshaven zouden wor den gezonden ter bescherming van de Chineesche bewoners. De minister ant woordde, dat het voor het oogenblik het verstandigst zou zijn zich te beperken tot een vreedzame patriottische beweging en af te wachten tot de buitenlanders zelf uit hun waan ontwaken. Mocht het echter tot het ergste komen, dan zal de regeering niet in strijd met de verwachtingen van het volk handelen. De houding van Amerika. Senator Borah, de voorzitter van de oommissie van Buitenlandsche Zaken van den Senaat der V. St., heeft zich volgens bericht uit Washington verklaard voor het prijsgeven van exterritoriale rechten in China, om daarvoor in de plaats te stellen een politiek, „die de onaantastbaar heid en de nationale rechten van een groot volk eerbiedigt". Hij is verder van meening, dat de Vereenlgde Staten zich in geen geval in den strijd gen. OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kroniek. Den Haag, 18 JunL mogen men- Te Tsjoenking zijn ongeregeldheden uit gebroken, die zich zoo ernstig lieten aan zien dat de Engelsche consul het raad zaam achtte het consulaat te verlaten en elders zijn intrek te nemen. Brltsche on derdanen werden op straat aangevallen en met steenen geworpen. De etablisse menten van de Asiatlc Petroleum Oo. wor den door een Engelsch oorlogsvaartuig beschermd. De staking van 'het scheeps- personeel is thans ook te Swatau uitge broken. Generaal Feng heeft eenige van zijn bolsjewistisch-gezinde troepenafdeelingen gezonden om de legaties te Peking te „beschermen". Meer vertrouwen heeft men echter voor de troepen van Tajang Tso Lin, die thans voor de poorten van Peking staan en wier anti-bolsjewistische !ezindheid, waaraan aanvankelijk getwij- eld werd, gebleken is door hun aanval op het gepeupel, dat zioh op het spoor wegstation in de onmiddellijke nabijheid van de buitenlandsche kolonie aan onge regeldheden» schuldig maakte. Twee Sov jet-agenten werden geëxecuteerd en de zoon van Tsjang Tso Lin heeft last ge geven iedereen neer te schieten, die zioh aan het verwekken van onrust schuldig maakt. Een burgeroorlog tussohen Feng en Tsjang wordt niet onwaarschijnlijk geacht. In elk geval is de toestand nog zeer verward. Nog meer Japansohe oorlogs schepen naar China. De Japansohe regeering heeft onder den Indruk van den ernst der .beweging trgen de vreemdelingen in China, nog vier torpedojagers last gegeven, koers te zetten uur China. Over de vergadering, welke onze 8enaat op Donderdag 11 Juni j.1. hield, valt hog 't een en ander te memoreeren. i Dat de herziening van het Indisch Re geering»-reglement met groote meerder heid zou worden aangenomen, wat im mers geschiedde kon ieder makkelijk voorspellen. Minister De Graaff heeft er in berust, dat de Tweede Kamer zijn ont werp „denatureerde" door er de bepaling in op te nemen, dat de Gouverneur-Gene raal de „aanwijzingen", den landvoogd door het Haagsche Plein gegeven, zal hebben te gehoorzamen. Daardoor werd het ontwerp feitelijk een, dat zal moeten worden aangeduid als de lex-De Graaff- Feber. Men moge de zelfstandigheid van Insulinde zóó ver willen doorvoeren als de heer De Graaff, die welhaast zijne portefeuille van Koloniën zal hebben over te dragen, oorspronkelijk beoogde dan wel aan de zijde staan van Ir. Feber o.s„ betwisten kan niemand, dat door de aanneming van het „aanwijzingen"-amen- dement de herziening tot iets geheel an ders is geworden dan men zich aanvanke lijk had voorgesteld dat geschieden zou. Nu redeneerde Z.Exc. van Koloniën wel: „De G.-G. wordt, voor huishoudelijke aan gelegenheden, baas-in-huis te Buitenzorg. Het oppergezag in Patria zal slechts in uiterste gevallen, wanneer de minister, achter den stoel van den landvoogd staan de, zekere besluiten of beslissingen, te Buitenzorg getróffen niet met zijne ver antwoordelijkheid wenscht te dekken, wor den uitgeoefend. De minister voegde er bij, dat de nieuwe regeling z.L „voor lan gen t]jd in Indië bevrediging zal bren gen".... Laten wij er 't beste van hopen. De toe komst moet leeren, nogmaals gezegd, of Exc. De Graaff niet te optimistisch in deze heeft geoordeeld. Vermoedelijk was 't op 11 Juni j.L de laatste maal, dat de heer De Graaff, als minister van Koloniën, met het Parlement in contact kwam. Zijn aftreden zal stellig niet door velen worden betreurd. Hij is een door-en-door kundig, met Indische bestuurs-inrichting j e.a. bekend als weinigen. Voor optreden in de vertegenwoordiging mist hij elke gave, die van het friseche, overreden de woord allereerst. De heer Idenburg heeft hem indertijd aan de groene tafel gebracht en de periode varf zijn minister schap zal vermoed ik, niet tot de aangenaamste herinneringen behooren in het leven van dezen voor „de ambtenarij" in de wieg gelegden, achtenswaardigen Nederlander. Op dien llden Juni 1926 was er een oogenblikje, in de Eerste Kamer, van het voorstel tot zeker leek. voorname punten van dit onderwerp waren: vereenvoudi ging der werkwijze van het Centraal Stembureau; verhooging van den kiesdee- ler (tot het tegengaan der verdere voort- woekerihg van de kleine partijen) en.... de kern der zaak: de wijziging der in richting van de poenale sanctie-stemplicht Minister Ruys de Beerenbrouck had oorspronkelijk voorgesteld: afsohaffing van de poenale sanctie. Behoud van de. stemplicht, als zedelijke verplichting voor den Nederlandschen staatsburger, zonder eenige strafbepaling, Toen kwa men de heeren Wintermans en Van Sasse van IJsselt, in het Lagerhuis, met een amendement, dat heelemaal geen amende ment wasWant: het ging lijnrecht in tegen de voornaamste bepaling der wij ziging van de Kieswet: de afschaffing van de poenale sanctie. Het „amendement" handhaafde haar. Leggend den loodzwaren last op de reeds met alerlei werk overladen burgemeesters. Volgens de gedurende het bestier van het kabinet-Ruys IH geboren nieuwe „mode", berustte de Regeering in het aannemen van dit amendement-Wintermans en Van Sasse Burgemeester De Vlugt heeft den llden Juni het duidelijkst van allen doen be grijpen, waarom de poenale sanctie vol- Ïens dit „recept" gansch-onuitvoerbaar is. erwijl bovendien erdoor in het leven wordt geroepen de onduldbare ongelijk heid, dat de ,,wegblijvers"(-sters) in de groote gemeenten na absentie ter stembus niet worden vervolgd (wijl dit in de prak tijk der dingen onmogelijk is) terwijl de „spijbelaars" in de kleine gemeenten 72 menschien gered. Het Volk meldt: De bekende zwemmer Dirk Rietveld te Amsterdaim, bijgenaamd Dirk de Duiker, heeftheeft Donderdagavond zijn 72e red ding volbracht Omstreeks acht uur reed een jongen per fiets het water van de Prinsengracht bij de Elandsgracht in. Voorop het rijwiel was een kist bevestigd, waarin een knaapje van zeven Jaren gezeten was, dat mee te water ging. 'De wielrijder wist zich zelf op het droge te brengen, maar het kleine jongetje zou dit gevaarlijke grapje waarschijnlijk met den dood hebben moeten bekoopen, als Dirk Rietveld niet in de buurt was ge weest. Hij tprong als steeds gekleed te water en braoht den reeds zinkenden knaap in veiligheid. Vergiftiging. Dinsdagavond is op advies van haar hulsdokter, wiens hulp even te voren waa lnsreroenen, naar het gemeente-zleken- wèl de gevolgen van de poenale sanctie aan den lijve ondervinden. De Senaat heeft op 11 Juni j.1. tóch het ontwerp tot wijziging van de Kieswet (strafbepaling incluis) „geslikt".... Maar: onder welk „beding"?.', wijl mi nister Ruys de Beerenbrouck zeer duide lijk had doen beseffen, dat zijn opvolger genoodzaakt zal wezen van het Parlement te vragen: het te-niet doen van de bepa ling, in het amendement van de heeren Wintermans en Van Sasse v. Ysselt ver vat!.... Z.Ex. had het ontwerp gehandhaafd, malgré tout!, omdat hij ,niet ook de beide andere wijzigingen, hierboven ge noemd, over-boord wilde werpen. Eene dergelijke houding, door een ver antwoordelijken bewindsman aangenomen tegenover de Volksvertegenwoordiging, is in flaj^anten strijd met elke parlemen taire tratidie van goeden aard, welke tot nu toe in het oonstitutioneel-geregeerd Nederland heeft gegolden, 'tls te hopen, dat de 1ste Juli a.s. een Raad der Kroon aan het bestuur zal brengen, welke niet als het nog zittend kabinet genoodzaakt wordt door de politieke omstandigheden om telkens, en telkens weêr, te buk ken voor, zich te wringen naar de wen- schen en grillen van het Parlement. Inderdaad, een „groote schoonmaak" in de sfeer van parlementarij en politie- kerij kon niet langer worden uitgesteld. A.s. Dinsdag, 28 dezer, komt de Eerste Kamer voor het laatst gedurende deze legislatieve periode bijeen. Na 1 Juli zal het Kabinet-Ruys Hl fei telijk demissionair zijn; kan 't zich slechts formeel nog in het Parlement aan wat- 't-ook-zij binden. Van 28 tot 26 Juni a.s. zal de Eerste Kamer haar „slot-agenda" voor deze cam pagne afdoen. Daarbij behooren o.m. de Militaire Pensioenwetten, alsook het ini tiatief-ontwerp van mejuffr. Westerman, strekkend om.het Fransoh toe te laten, als leervak, op de lagere school. Ik vermoed, dat de Senaat met eenigen „bekwamen spoed" dit staartje zal weten af te werken. Schoon nog een énkel iet- wat-bewogen kwartiertje in de komende week in de oude zaal der voormalig-mach- tige Staten van Holland kan worden door leefd. De aandacht is nu gericht op de „ko mende dingen", van nt 1 J' Op het plaveisel der straten en pleinen van onze steden en ook „dorpen" ia door de verfkwast geklodderd het „kiest....". In de brievenbuis vinden wij zóóvele „po litieke strooibiljetten", dat bet gevaar van postwissels-gapperij niet weinig vergroot wordt. Onze parlementariërs cj. zijn „den boer op". Slechts.de ware „animo" bij het kie zersvolk blijft nog steeds ontbreken. Zeker, de vraag, wat Juli „zou kun nen geven", of inderdaad mr. Dion Kooien, Hendrik Colijn of misschien wel De Geer de „coming man" zal zijn op de Rijks-commando-brug de groote kwes tie of dan per slot van rekening tóch nog zwqrt-met-rood het nieuwe bewind zullen vormen, er wordt wel over bespiegeld. Scherpzinnige politieke profeten durven weddingschappen aangaan over het cijfer, dat Rechts op 1 Juli zal halen. Boven de 66 op de 100 van de Tweede Kamer wordt al zeer weinig „gewaagd". Ook over de vraag, of de heer Braat met gerust hart, wórdt hij herkozen, den zuiverings-eed zal kunnen afleggen, wordt vrij druk geredeneerd. Voor de zooveelste maal: de echte ouder- wetsche „animo" ontbreekt!.... Toch is 't ons-aller dure plicht om van de kiesbevoegdheid gebruik te maken. Daarmeê toonend, dat het Nederland- sche Volk hoog genoeg staat om, bij het vervullen van dien plicht, niet een „stok achter de deur" noodig te hebben. En ook: om te verhoeden dat onbegeer de, bijv. fascistische elementen, of zich daarvoor niet ruiterlijk, uitgevende, doch niettemin dergelijk doelwit nastrevende, zich gaandeweg veel meer invloed te on zent veroveren, dan men oppervlakkig denkend thans zou zeggen. Men denke aan de vermelingsmaoht van het nietig-lijkende paalwormpje, op de machtigst-schijnende zeeweringl Mr. ANTONIO. boom gereden. De heer Van dor Feltz kreeg inwendige kneuzingen en mevrouw Van der Feltz brak een been. Zij werden naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. Beider toestand is thans bevredigend. De valsche handteebcnlngen op de lijsten voor R.-K. scholen te Arnhem. Voor het Arnhemsche Gerechtshof werd Donderdag in hooger beroep behan deld de zaak betreffende de valsche hand- teekeningen op de lijsten, welke voor den bouw van twee scholen door het R.-K. Schoolbestuur van St. Wiliebrord aan het Arnhemsche gemeentebestuur werden overgelegd. De advocaat-generaal, ztyn requisitoir namende, ging van de veronderstelling uit, dat de veroordeeling van beklaagde door de rechtbank op grond van art. 226. Sr. juist is geweest. Spr. eischte met ver nietiging van het vonnis der rechtbank veroordeeling van beklaagde tot dezelfde straf n.1. 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak eubs. oplegging van een voorwaardelijke straf. Bedorven roomijs. Te Rivesaltes in de oostelijke Pyrenee- en zijn dezer dagen ongeveer honderd- vijftig personen, voor het meerendeel kin deren, ziek geworden na het gebruik van z.g. roomijs. Een jongetje van tien jaar is gestorven, twee meisjes verkeeren in bij kans hopeloozen toestand. De oorzaak wordt in bedorven melk gezocht, waarvan het ijs bereid ia. Ingezonden Mededeeling. GRENADINE5AUS huls in den Haag overgebracht mej. j. W., eohtgenoote van J. S. In het ziekenhuis werd rrj] spoedig vastgesteld, dat de patiente lijdende was aan loodwitvergiftiging. De nadere inlich tingen, welke de dokter van haar ver kreeg, gaven hem aanleiding, nog dien zelfden avond de politie in kennis te stellen van hetgeen hem was gebleken en ter oore gekomen, waarna de patiënte 's nachts nog door de politie werd ver hoord. Op de meest nadrukkelijke en plech tige wijze verzekerde zij, zelf geenerlei vergif en dus ook geen loodwit opzettelijk en met eigen voorkennis te hebben inge nomen. Iemand anders moeat haar dus het vergif hebben toegediend. De politie heeft aanleiding gevonden, den echtgenoot van de patiënte hiervan te verdenken en hem nog dienzelfden nacht uit zijn bed gelicht en opgesloten. De man ontkent. De toestand van de patiënte is thans naar omstandigheden redelijk. Het gezin bestaat uit man, vrouw en drie minderjarige kinderen. Auto-ongeluk. Woensdag is de auto van den burge meester van Voorst, mr. A. C. baron van der Feltz, tuaaohen Meppel en Steenwljk, waarachljnlljk door het springen van san tl* op ï1/* gemakkelijk te koop. band, van dan weg garaakt an tagan aan ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Met een enkel woord maakten wij reeds meldiqg van de actie voor dividendbeta ling der Jurgensaandeelen. Thans is een bericht verschenen, dat de Rechtbank te 's-Hertogenbosch de directie San het Jur- gens-concern heeft gedagvaard, om te worden gehoord over den eisch van de tegenpartij tot betaling van 8 dividend over 1922, en 6 over 1928 en 1924, zijn de volgens haar de niet-betaling in strijd met de statuaire bepalingen. Met nieuws gierigheid mag worden afgewacht, wat ten slotte in hoogste instantie ter zake zal worden beslist Het zal allicht geruimen tijd duren, voordat de eindbeslissing valt aangezien bij de beslissingen in eerste instantie zich geen der partijen waar schijnlijk zal neerleggen. Wat betreft een ander industrieel fonds blijken de opvattingen ook zeer uiteen te loopen, n.1. de Stoommeelfabriek «Hol land". De laatste maanden werd er nogal reclame gemaakt voor dit aandeel en tipte men de stukjes sterk a la hausse, zoodat er op alle prijzen gemoedelijk werd ge kocht en zelfs 88 werd betaald. Ook het bezoek van de Koninklijke familie b haar jongste verblijf in Amsterdam d' er veel toe bij den indruk te vestigen, dat de zaken goed gaan. Daarenboven ver scheen het jaarverslag, waarin veel gun stigs voorkwam, aangezien een groot ver lies was ingehaald, terwijl de gemaakte winst ter versterking van het bedrijf werd aangewend. Men is echter tegen woordig blijkbaar niet met weinig meer tevreden, en wil haring of kuit, zoodat er geïnformeerd werd of die koersopdrij- ving naar 88 werkelijk op verbetering wees of aan opzetterij was te danken. Dit laatste bleek maar al te waar, de Holland werkt met een enorme schuld aan de In- cassobank en heeft zware obligatiever plichtingen, zoodanig dat het een toer zal zijn om daaraan te voldoen. Verder bezit de maatschappij belangengemeenschap met een dochtermaatschappij, de Nefavo, die in een paar jaar tijd reeds 4 ton kostte. En allerlei fraaiigheden meer, welker pu bliciteit den koers heden Dinsdag tot 741/» drukte,-terwijl de gedachte is, dat binnenkort de oude prijs van 65 weer bereikt zal worden, wat echter volgens de gegevens nog veel te hoog is. In elk ge val mag hieruit weer eens ten sterkste blijken, dat tips over dergelijke incourante aandeelen hoogst gevaarlijk zijn. De scheepvaartmarkt is als steeds nog onbewogen. De koersen varieeren niet of weinig en er is al zeer weinig belangstel ling. Toch zijn er buiten de groote maat schappijen b.v. Nederland, Paketvaart, Lloyd (Rotterdamsche), wel enkelen, die de aandaoht alleszins waard zijn, b.v. aandeelen Maas. Deze maatschappij werkt met een kleine vloot van slechts 40.000 ton, en heeft vrachtbooten, ingericht voor olie- vervoer. De vloot staat sleohts voor nog geen 2.— per ton te boek, zoodat de waarde practisch is afgeschreven. Verder vindt zij vrij geregeld emplooi en heeft dusdanige kasmiddelen, dat z'ij nieuwe schepen-aanbouw geheel zonder leening kan bekostigen. De Maatschappij gaf over het misèrejaar 1924 zelfs 5 dividend, na behoorlijke afsohrijvingen en reservee ringen, zoodat er gereede aanleiding is te verwachten, dat bij eenige opleving der vrachtenmarkt dé maatschappij behoor lijk daarvan zal kunnen profiteeren. De koers, circa 90 is verre van hoog. De beurs gaf de laatste week een mat ter aanzien over de geheele linie, de koer sen brokkelden af bij gebrek aan belang stelling en niet omdat de toestand ongun stiger was. B.v. Rubberwaarden daalden Dinsdag voor sommige fondsen een per- oent of 6, 7, bij een luttele prijsdaling van het product van 8/0l/» tot 2/11V., wat van geen beteekenis is. De beurs heeft trou wens steeds overdrijvingsnelgingen en dan komt de baisse-partij er nog bij, zoo dat er weinig voor noodig is ae boel te drukken. De rest der fondsenmsrkt was naar ver houding lager, speciaal ook Kunstzijde- aandeelen, waarin den laataten tijd ook duchtig gewerkt ia. De wisselkoersen zijn ook aan 't afbrok kelen, Parija weer 11.90, Brussel 13.70 en Italië daalt nog harder en kan de 10 niet meer halen, zoodat hier ook aterke infla tie gaat ontstaan (Dinsdag 9.56). De geldmarkt blijft zeer ruim, prolonga- mi"" SCHAGEN. De voorjaarshandel ia afgeloopen. Het warme weer heeft de beëindiging ver haast. Deze handel is voor velen met een nadeelig slot afgeloopen. De laatste hees te q moesten, noodgedwongen, met ver lamde prijzen van de hand worden ge daan, wat natuurlijk mèt een zeer tragen handel gepaard ging. Deze lusteloosheid bestond niet alleen bij het bedrijfsvee, maar sloeg tevens over op het consump tievee: Men kan dan ook van geen marktr bericht kennis nemen, of het is overal: prijzen lager. Alleen de eerste kwaliteit vette koeien wisten hun prijs te handha ven, dat wil zeggen van J 1.20 tot 1.26 per kilo, mindere kwaliteiten liepen vrij algemeen belangrijk terug: 2e kwaliteit l.p5 tot 1.16, 8e kw. 0.85 tot 0.96. Wat voor rundvee gold was ook bij de var kens het geval. Bij vette slachtvarkens kens liep deze week de prijs tusschen 70 en 80 cent per kilo. Voor den export was dit artikel een gewaagde onderneming, wat dan ook te Londen met verlies werd verkocht. Deze teruggang voorspelt voor onze binnenlandsche markt ook al een minder vooruitzicht. Wolvee was te Lon den mede lager. Van al het marktvee wis ten de melk- en kalfkoelen het best den prijs te behouden. Zij hielden zich aan de kaasprijzen vast. Zoo is elke verhooging of verlaging bij den handel altijd het gevolg van een In vloed, die niet steeds terstond is aan te geven, maar heel vaak eerst na eenigen tijd is vast te stellen. Te' Schagen waa Donderdag de invloed van de warmte goed merkbaar, hoewel de gevolgen ver zacht werden door de kermis, die op 21 Juni aanvangt Dan is er zooveel op aller lei gebied noodig, dat onwillekeurig die prijzen daardoor iets omhoog gaan. Er was Donderdag goede vraag naar vette koeien, en omdat de aanvoer klein was, waren de prijzen vast, met een kleine verhooging. Voor le kwaliteit werd een paar centen per pond mper besteed, die werd 1.22 tot 1.26, een paar liepen tot 1.30; 2e kw. 1.15 tot 1.20; 8e kw. 0.85 tot 1.05. Melk- en kalfkoeien blijven vast, 270 tot 450. Zoolang de kaas haar hoogen prijs betaalt, zullen de melkproducten ook wel hoog blijven. Nuchtere kalveren onveranderlijk vast 14 a 81.60. Vette schapen waren wegens lager Londen iets minder: eene verlaging van 2.50 tot 8.00. Een uitgelezen kop pel bracht nog 64 op. Verdet noteerden oude vette schapen 45 tot 60, jonge melkschapen 47 tot 50; lammeren piet zeer kleinen aanvoer 24 tot 82. Var kens bleven onveranderd vast. Voor goede slachtvarkens werd 42 cent besteed. Zou ters 150 tot 200 pond 0.39 tot 0.41. De Stroet, lang 1800 Meter, de weg tus sohen StsMaarten en Dirkshorn, zal wor den geëlektrificeerd. Het net zal uit een ondergrondsoh laagspanningsnet bestaan. Het werk is opgedragen aan den heer O. Uilenhoed te Bloemendaal, tegen den zelfden eenheidsprijs als voor het werk in HarencarspeL De Westerkoog herkoos tot lid van het bestuur den heer A. Wit te Tolken. De heer Wit werd tevens herkozen tot voor zitter. Bij gelegenheid van de kermis te Scha- gerbrug zal de Tooneelvereeniging V. V. V., te Schagen, bij den heer J. Broer eene uitvoering geven. Wij hebben voor een paar weken mede gedeeld, welke kermisvermakelijkheden officieel toestemming tot plaatsing had den ontvangen. Natuurlijk zijn er ook al tijd nog ondernemers, die op het laatste oogenblik nog met een verzoek om een standplaats aankomen. Is er dan nog ruimte, goed; is er geen ruimte, dan heb ben die aanvrager# hun tijd verzuimd. Wij vernamen, dat nog een plaats is ge geven aan Schinkels' Bioscoop, aan Woli's Lunapark, met de verschillende vermake lijkheden, en aan de groote wafelkraam van Hoefnagel, benevens nog enkele klei nere tenten. Er komt dus weer genoeg af wisseling om met genoegen uit te kunnen gaan. De cursus in dekken en dienen aan de Landbouwhuishoudschool te Sohagen, is geëindigd. Een diploma werd toegekend aan de Dames: M. G. Dam, Harencarspel; M. C. Kaan, Wieringerwaard; J. Geer- lings, Anna Paulowna; A. C. Geerligs— Schermerhorn, Anna Paulowna; A. wa tertor Schagen; M. Hoogschagen, Scha gen, G. van der Oord, Winkel en J. v. Laar, Dirkshom. Op Zaterdag 20 Juni zal de heer K. To ten, van Alkmaar 65 aohtereenvolgende jaren de Schager kermis hebben bezocht. Op dien dag herdenkt de heer Tolen te vens zijn 50-jarig huwelijk. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 2842 lammeren; 87 schapen; 80 varkena; 9 koelen; 22 kalveren; 1 paard. Ingezonden Mededeellng. (808) BIJ Openbaar Optreden. Qewichtige Bettprekingen en ExameD» be hoeden Ml|nhard«'s Zenuwtebletlen voor Innerlijke Opwinding en Angntgevor!ze maken Rustig en Kalm en b'>ud»u uw Oeeat Helder. Pr(ji 75 ot B(j Apoih. en Drogietsn. Bevredlgd? De poenale sanctie. ^taartje". Naar 1 Juli. Vreemd beleid! Het eenpafye ,o, 'Amdn'delt]houMir

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2