T PupoI geneest en verfraait de Huid. DERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 20 JUNI t92S. Ingezonden Mededeellng. PREDIKBEURTEN. WÊÊ Correspondentie. Op 19 Juni slaagde voor 8en stuur man groote vaart te 's-Graverihage onze plaatsgenoot de heer M. Wildschut. Als bewijs van tevredenheid heeft de Burgemeester aan het politie-personeel 2 dagen extra-verlof gegeven, voor de uitstekende dienstvervulling, tijdens de feestweek van de Tentoonstelling „Stad Helder". Gewijzigd reisplan eskader voor de Oostzee. Het reisplan van het eskader naar de Oostzee is eenigszins gewijzigd. Het verblijf te Memel is nu van 24 tot 25 Juni. Te Riga van 1—5 Juli en te Reval van 9-14 Juli. Overigens blijft het onveranderd. Voor de gewijzigde brievenmail zie pag. 2 van het 8e blad. Aanbesteding SchoeffelenBorger. «In de advertentie van den heer Schoeffe- lenberger betreffende aanbesteding te Bar- tingerhorn staat, dat het bestek van Zater dag 27 dezer af verkrijgbaar ia Belangheb benden zullen wel begrepen hebben, dat deze datum foutief is en moest luiden: Zaterdag 20 Juni. Ziekenfonds „Helpt Elkander". BJJna een halve eeuw reeds werkt het Ziekenfonds „Helpt Elkander" in onze ge meente en reeds vele ziekte-ultkeerlngen heeft het aan hare leden gedaan. Periodiek werden vergaderingen gehouden, waarop de stand van de kas en de leden werd bekend gemaakt, en d)e vereenlgingszaken bespro- en als wij de laatste maanden geene derge lijke vergaderingen meer bijwoonden, ge schiedde dat, omdat er in den boezem aer vereeniging geene zaken van belang werden behandelde. Gisterenavond was dat andera, en werd een zeer geanimeerde vergadering gehouden, waarin belangrijke reglementswijzigingen werden besproken. Wat is n.1. het geval? Het ledental blijft de laatste jaren vrijwel statBonnair en beweegt zich dm dn 200. Sterft er al eens een lid, af, een ander Sterft er al eens een lid af, een ander leden vermeerdert niet noemenswaard. Dat dit op den duur voor eene vereenlging als deze ongewenscht is, zal men begrijpen, als men-bedenkt, dat de leeftijd der leden steeds ouder wordt. ReedB voor eenige jaren terug was de gemiddelde leeftijd der aangesloten leden 46 jaar. Dft getal is te hoog, daar de risioo van ziekte telken jare grooter wordt, en het is dus noodig, dat „Helpt Elkander" zich nieuwe, jongere leden traoht te werven, die de ziektekans verkleinen. - Nu zijn op de voor eenige maanden terug gehouden algemeene vergadering van den Provincialen Bond, waarhij ook „H. E." is aangesloten, reglementswijzigingen aange nomen. Ofschoon eïk plaatselijk fonds zelf standig werkzaam blijft, moeten enkele al gemeene normen worden vastgesteld, die voor alle fondsen in gelijke mate gelden. Te eeniger tijd namelijk zullen de. bestaande fondsen worden opgenomen in een alge meene rijksregeling, waarop nog altijd het wachten is, en men dient dan goed' georga niseerd te ztja Voor deze reglementswijzigingen nu was de sanctie der vergadering noodig en ditmaal had men ons gevraagdi deze vergadering eens te willen bijwonen, opdat men naar buiten omtrent deze belangrijke aangelegen heid wat vernam. Bij het gebruikelijke appèl nominaal ble ken 86 leden tegenwoordig te zijn, hetgeen den Voorzitter, den heer R. Boogaard, de opmerking ontlokte, dat dit aantal tot tevre denheid1 stemde. De notulen' en het finantieel verslag over het afgeloonen halfjaar werden gelezen en goedgekeurd; uit het laatste bleek, dat de Ilnantleele toestand van het fonds als volgt was (het verslag loopt van 80 Nov. 1924 tot 80 Mei 1926): ƒ2028.05 1292.84 De ontvangsten bedroegen De uitgaven Voordieellg saldo 735.71 9 Kas op 29 Nov. 1924 477.94 Kas op 80 Mei 1925 ƒ1218.65 De reservekas had' aan uitgaven f 52.20 Ontvangsten 16.50 AIzoo een nadeelig slot van f 86.70 Op 29 Nov. was de kas groot 275.62* Af: nadeelig slot 85.70 geeft een kas op 80 Mei 1925 239.92* Het ledental was op 29 November 209 op 80 Mei 206 In het laatste halfjaar zijn overleden: L. Boendermaker en J. H. Bischoff. De vereenlging telt heden 90 donateurs. Deze rekening werd op voorstel der finan- tteele oommissie, onder dankzegging aan den penningmeester, deni heer Roggeveen, goed gekeurd, en na afhandeling van enkele in- gekomen stukken1 kwam de bedoelde regie- mentsherziening aan de orde. Wat wij boven reeds mededeelden, werd bf) deze gelegenheid door den voorzitter, den heer R. Boogaard, uiteengezet. Er zijn nog veel arbeiders, zoo zeide hij, die zich op het gebied' der ziekteverzekering niet hebben georganiseerd, hetgeen misschien voort vloeit uit hst feit, dat zij hopen op een spoedige rijksregeling, een ziektewet. Maar spr. is gebleken op de algemeene vergade ring te Amsterdam, is voorloopig geen kijken op zoo'n Ziektewet, zelfs de nieuwe regeering, die wij straks krijgen, zal er wel niet dadelijk mee kunnen komen. In ieder geval duurt het nog geruimen1 tijd en heeft „H. E." vooralsnog reden van bestaan. Een fonds als dit, zeide de heer Boogaard, moest in eene gemeente als de onze in plaats van 200, wel 800 1000 leden tellen. De jongere arbeiders redeneeren aldus: wij krijgen hij ziekte van dien patroon 70 van ons loon uitgekeerd. Van de Vereeni ging ontvangen wij sléchts 30 maar be talen evenveel als de leden, die de volle uit keering krijgen. Door de reglementewijzi ging, die thans wordt voorgesteld, wordt dit bezwaar ondervangen, zoodat deze wijziging een prikkel is om toe te treden. De thans voorgestelde regeling is aldus: Men krijgt uitbetaling bh ziekte, indien men 3 maanden Md is, en betaalt daarvoor aan contributie 2V» cent voor eiken verze kerden gulden. De uitbetaling is als volgt: gedurende 26 weken het volle bedrag, gedu rende de volgende 26 weken de helft, het tweede jaar der ziekte een vierde gedeelte. Voorgesteld wordt voorts het reglement al dus te veranderen, dat men zich gedurende 6 weken verzekeren kan tegen ziekte voor slechts 1l/» cent per verzekerden gulden, gedurende 13 weken voor 1 ct. Wil men zich dus 6 weken lang verzekeren voor 14, dan betaalt men 14 X l1/» 21 ot. per week en ontvangt dan bij ziekte 80 van 14. Na afloop van die 6 weken krijgt men de volle 14. De risioo hieraan verbonden is, dat iemand, die van zijn patroon niet de 70 uitbetaald krijgt, dus slechts 80 ontvangt in die weken. Verder kende het reglement geen uitkee- ring toe over de 8 eerste degen der ziekte. Hierover is in de vorige bestuursvergadering gespreken. Al deze cijfers zijn opgemaakt volgens wiskunstige tabellen en uniform geregeld voor alle ziekenkassen. Teneinde nu toch eene uitkeering over de eerste 8 dagen mogelijk te maken, stelt het Bestuur voor .de uitkeering te brengen op f 12. Hiervoor is de contributie dus 12 X 2l/« 80 cent. Voor de andere leden Is de contri butie 85 cent per week; het Bestuur wil nu de contributie op dit bedrag handhaven en van de 5 cent een speciale reservekas vor men, waaruit de uitkeering over de eerste 3 dagen zal plaats hebben. Daar deze rege ling op 1 Januari zal ingaan, zal men uit de beslaande reservekas 7100 voor de spe ciale resevekas leenen. Resumeerend krijgen we dus de volgende veranderingen: Jongens kunnen thans al lid wonden van hun 14e jaar af en betalen 2 cent per ver zekerden gulden contributie. Vroeger be stond deze regeling niet Vroeger moest men een half jaar lid zijn om In aanmerking te komen voor uitkeering. Deze termijn is thans teruggebracht tot 8 maanden. De penningmeester Roggeveen merkt hieromtrent op, dat ook vroeger de termijn van 8 maanden bestond, doch door de veranderde omstandigheden waB die de laatste jaren veranderd in 6 maanden. Men wil dus weer tot de vroegere regeUng terug. Opgemerkt wordt nog, dat tengevolge van de landelijke aansluiting alle rechten bij vertrek uit de gemeente automatisch op andere kassen overgaan. De uitkeering bedraagt gedurende 26 we ken 1/1, gedurende de tweede 26 weken 1/2, gedurende nogmaals 52 weken 1/4 van het loon. Naar aanleiding van gemaakte opmer kingen zegt de Voorzitter, dat de statistiek uitwijst, dat 98 der ziektegevallen binnen den termijn van 6 weken blijft. Bovenomschreven reglementswijzigingen worden door de vereeniging met algemeene stemmen geaccepteerd. Het reglement regelt niet de uitkeering bij overlijden. „Helpt El kander" en ook de meeste plaatselijke ziekenkassen koeren nochtans bij over lijden een bedrag uit. Voor „H. E." bedraagt dit 60 ineens, benevens 16 oenit extra van elk Md, n casu dus 200 X 15 ct. 80, zoodat de weduwe dan f 80 krijgt. Regle mentair kan dit niet worden vastgelegd, omdat „H. E." een Zieken fonds is; het Bestuur staat evenwel' op het standpunt deze uitkeeringen te blijven doen, maar ze, nu ook jongelui als lid' worden aangenomen, te beperken tot de gehuwden of kostwin ners. De weduwen-uitkeering van 25 wil men- eveneens handhaven. Sommige bestuursleden achten het ge- wenscht de extra-uitkeering van 15 ct. per lid in de kas terug-té doen vloeien, en dus slechts ƒ50 uittekeeren, maar de voorzitter meent, dat „H. E." deze uitgaaf wel dragen kan, daar de Vereenlging veel donateurs bezit. 'De heer De Zee maakt bezwaar tegen den datum van 8 maanden; juist omdat „H. E." het niet volhouden kan, is de termijn op 6 maanden gebracht. Het nieuwe regle ment keert meer uit dan het oude, en het lijkt spr. ongewenscht op de donateursgel- den te steunen. Men kan deze beter gebrui ken om daarvan een hoogere reserve te kweeken. Ook de uitkeering van f 25 aan de weduwe wiü spr. doen vervallen, die het niet wel mogelijk zal zijn te handhaven. De voorzitter meent, dat dit laatste punt wel in overweging kan worden geno men. Wat de 8 maanden lid-zijn betreft, daarop is de wiskunstige berekening geba seerd'. Wij hadden 6 maanden en op de Hoqfdbestuursvergadering achtte 'men het geen punt van discussie. Ons fonds gaat Langzaam vooruit, het is volstrekt onnoodig, zelfs ongewenscht, dien vooruitgang met sprongen te doen geschieden. Het Hoofdbe stuur heeft ons geheel vrij gelaten, en wij wijden voor nieuwe leden een gunstige be- paMtg scheppen, die het mogelijk maakt, dat wij een ledenaanwas krijgen. De heer De Zee repliceert De premie is uitsluitend berekend op ziekte-verzeke ring, niet voor overlijden, waarvoor een nieuwe verzekering noodig zou zijn. Ook tegenover het Rijk is het beter de weduwen- uitkeering te doen vervalen. De philan- tropie schuive men zooveel mogelijk op den achtergrond. Tenslotte wordt het voorstel-De Zee om de weduwen-uitkeering te doen vervallen, aangenomen en de verschillende wijzigingen aamgenomen. Deze nieuwe regeling gaat met Januari in. By de Rondvraag kwam o. a. de kwestie der dokteraoontröle ter sprake. De heer De Zee meende, dat deze wel eens te wenschen liet, maar de voorzitter zet uiteen, dat deze oontróle goed is geregeld. In zijn slotwoord1 wekte de heer Bogaard leden op propaganda te maken voor de Vereeniging, opdat zooveel mogelijk nieuwe en jongere leden toetreden. Tot het aan wezige eereïïd, oud-president Goudswaard, die ter vergadering was, richtte hij eenige vriendelijke woorden. Kermesse «Fété ten bate van het Trainer fonds der V. V. „Helder". Sinds 1 Mei heeft «^Helder" een vasten oefenmeester in dienst genomen. Verhoo ging van de spelkwaliteit, de spelers meer eikennis bij te brengen en om eindelijk onze stad eens een 2e klasser te bezorgen, dat waren de oorzaken, dat een 3e klasse- vereeniging als „Helder" de risioo op zich durfde nemen tot het engageeren van een trainer. Want durf is het zeker en maar weinige clubs in den lande kunnen zich een dergelijke luxe veroorloven. En dat daar voor geld' veel geld noodig is, spreekt vanzelf. Hoewel natuurlijk de grondslagen van het Fonds er reeds zijn, heeft men in gezien, dat een versterking van de kas heusch geen weelde is. En om hierin te voorzien, ontstond de gedachte van het hou den van een Kermesse d'Eté, van een fancy- fair, welke thans in „Oasino" gehóuden wordt. Woensdagmiddag om 4 uur had' de ope ning plaats, en nadat \wjj alles in oogen- schouw hadden genomen, kunnen wij niet anders zeggen dan dat het geheel een keu- rigen en prettigen Indruk maakt. En dat dit alles door een handjevol menechen en in weinig tijd is tot stand gebracht, dwingt respect af. Om 4 uur nam de heer Goes, voorzitter van .Helder", het woord en riep de aan wezige genoodigden, onder wie de Burge meester en de Gem.-Secretaris, een hartelijk woord vhn welkom toe, zette het doel van de fancy-fair uiteen en bedankte allen, inzon derheid de zakenmenschem, voor de kracht dadige medewerking om een en ander naar wensch te doen slagen. Hij hoopte, dat de moeite en inspanning, welke dit alles ge kost heeft, haar verdienste zal beloond wor den. De Burgemeester werd daarop uitge- nooddgd de fancy-fair te openen, waartoe hij dadelijk bereid bleek. Z.Ed.Achtb. hoopte, dat het financieel succes zoo groot mogelijk zou zijn en verklaarde daarna de Kermesse d'Eté voor geopend. Daarna, en terwijl het strijkje zich liet hooren, maakten we, geleid door den voorzitter, een wandeling langs de verschillende stands en vermakelijkheden. Er was veel' en velerlei. De firma Keg bood op het podium gratis thee aan; dezelfde firma heeft in de groote zaal een stand en draagt 20 pet. van den verkoop af. De firma Van Houten Zn. imponeerde door een keurige uitstalling cacao en chocolade en draagt 40 pet. van den omzet aan het Trai nerfonds af. Hoe meer thee en chocolade men dus koopt, des te beter vaart het fonds er bij. Liga biscuits, De Jong's rijwielen, en nog meer kan men hier bewonderen. En een ieder draagt een steentje bij ter ver sterking der kas. Aan attracties is evenmin gebrek; het Kunstmuseum, de Gruwelkamer, de vroo- IJjke keuken^ waarin vernielzuchtige bezoe kers hun lusten kunnen botvieren, schieten, lijntrekken, de grabbelton, het koekrad, enz„ enz., dat alles wat men op een heusche ker mis aantreft, is ook hier vertegenwoordigd. Een verloting ontbreekt evenmin; tegen 25 ete. per lot heeft men de kans een zeer mooien prijs te winnen. Dorstige zielen kunnen bovendien voor 6 stuivers een pint bier bekomen. De groote en kleine zaal, zoomede de tuin, zijn geheel bezet en „Oasino" biedt dan ook een fleurigen aanblik. De plaatselijke mu- ziekvereenigingen zorgen door het geven van goede muziek voor een aangename af wisseling. Hoewel het bezoek tot op heden bevredi gend is te noemen, is de toeloop, vanwege de ongunstige weersomstandigheden toch niet van dien aard als waarop gerekend was. En met den voorzitter hopen wij van harte, dat Zaterdag en Zondag de toeloop zoodanig zal zijn, dot verkoopers en amusements- „exploitanten" handen te kort zullen komen om aan de vele aanvragen te voldoen. Dat zij zool Hedenmiddag is het van 8 tot 6 uur matinée. De Gebr. Rijf, welbekend, verzor gen het muzikale gedeelte, wat bij hen-in góede handen is. Daarna weer opening om 7 uur. Zondag, den laatsten dag, wederom opening om 7 uur. Lezing A. P. Staalman. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de heer A. P. Staalman, oud-Hd der Tweede Kamer, hier Donderdag a.s. een politieke lezing houden. Ook mr. A. M. O- Sandberg, de Voorzitter der Obr.-Dem. Federatie, zal op die vergadering het woord voeren. Lezing van der Hoop. De heeren Gebr. Polak verzoeken ons in ons verslag omtrent deze lezing te wil len rectificeeren, dat het aantal bezoekers geen 250, doch 200 bedroeg, en dat de or ganisatie voor dezen avond niet in handen was van het comité, in ons verslag ge noemd, maar geheel bij henzelf berustte. Leger des Heils, Men deelt ons mede: Het Leger dee Heils houdt élk jaar rijn Bloemenfeest met tentoonstelling. Heilssol daten en vrienden brengen dan bloemen en planten enz., die tijdens de tentoonstelling worden verkocht. De opbrengst komt ten goede aan het' plaatselijk werk. Dit jaar zal het Bloemenfeest met ten toonstelling van bijzonderen aard zijn; vele heilssoldaten en vrienden hebben medege werkt, waardoor verschillende stands kun nen worden ingericht van vervaardigde en geschonken artikelen. Ook heeft men een theeschenkerij ingericht en is er een visch- tent. Een bezoek aan deze tentoonstelling met bazar zal de moeite zeker loonen. Dinsdag 23 Juni, 's middags 3 uur, heeft de opening plaats, door adjudant Verkaaik; tegenwoordig zullen zijn vele heilssoldaten en vriendten van het Leger des Heils. De heer Eppinga, evangelist te Wierin- gen, zal vermoedelijk de openingstoespraak houden. Voor verdere aankondigingen verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit blad. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand Mei 1925. Mannen. Aanvragen van werkgevers kwaimen in oan: 1 ass. machinist, 20 ass. boormeesters, 2 controleurs, 4 colporteurs, 1 dekkneoht, 1 electricien, 10 bankwerkers ben. 18 jaar, 4 grondwerkers, 1 houtdraaier, 1 kellner, 1 kantoorbediende, 19 losse-werklieden, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 4 loopknechts, 8 metselaars, 2 4e machinisten, 2 land arbeiders, 1 opperman, 8 schilders, 1 stuurman, 1 stoker, 1 reiniger ben. 18 jaar, 80 transportarbeiders, 4 timmerlie den, 4 timmerlieden-halfwas, 1 verpleger, 3 wakers, 1 winkelbediende ben. 18 jaar, Totaal 177 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 ass. machinist, 24 asa boormeesters, 1 bankwerker, 4 bankwerkers ben. 18 jaar, 1 boekbinder, 8 controleurs, 4 colporteurs 1 banketbakker, 1 bediende* gr. vaart, 8 draaiers, 1 olectricien, 20 grondwerkers, 1 incasseerder, 1 kellner, 1 kok, 25 losse- werklieden, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 landarbeider, 1 leerling-letterzetter, 8 loopknechts, 1 lichtmatroos, 2 matrozen, 2 4e machinisten, 1 motordrijver, 2 metse laars, 1 meubelmakersleerling ben. 18 jaar, 5 opperlieden, 1 reiniger 'ben. 18 jaar, 1 smid, 1 smidsleerling ben. 18 Jaar, 1 stoker, 1 stuurman, 3 smid-bankwerkers, 1 straatmakerhandlanger ben. 18 jaar, 112 transportarbeiders, 1 leerling scheepma ker ben. 18 jaar, 8 timmerlieden, 1 tim- mermansleerling ben. 18 jaar, 8 wakers, 1 winkelbediende ben. 18 jaar, 1 zee- visscher. Totaal 243 personen. Geplaatst werden: 1 ass. machinist, 4 ass. 'boormeesters 2 oontroleurs, 4 oolporteurs, 1 electricien, 10 bankwerkers ben. 18 jaar, 4 grondwer kers, 1 kellner, 1 kantoorbediende, 19 losse-werklieden, 2 loopknechts, 2 metse laars, 2 4e machinisten 2 landarbeiders, 1 opperman, 1 schilder, 1 reiniger ben. 18 jaar, 80 transportarbeiders, 4 timmerlie den, 4 timmerlieden-halfwas, 1 verpleger, 3 wakers, 1 winkelbediende iben. 18 jaar, 1 kleermaker. Totaal 152 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 aardappelschilster, 2 breisters ben. 18 jaar, 8 dagmeisjes ben. 18 jaar, 5 dag dienstboden, 11 dienstboden intern, 1 naaister, 1 stopster, 1 wasohvrouw, 3 winkeljuffrouwen, 1 winkeljuffrouw ben. 18 jaar, 6 werksters. Totaal 40 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 aardappelschilster, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, 3 dagdienstboden, 6 dienstboden intern, 1 wasohvrouw, 10 werksters, 1 naaister, 2 winkeljuffrouwen. Totaal .25 personen. Geplaatst werden: 1 aardappelschilster, 4 dienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar, 1 dagdienstbode, 1 naaister, 1 wasohvrouw, 5 werksters, 8 winkeljuffrouwen, 1 winkeljuffrouw iben. 18 jaar. Totaal 19 personen. ZONDAG tl JUNI Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerirerki 'b Morgens 10.30 uur, Ds. O. O. de Kloet, „Het boek Jona". Huisduinen: 's Morgens 10 uur, Ds. Snethlage ot Ds. Van Loon. Jnllanadorp: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. F. van Duijne, van Zaandam. Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. C. Zwaan. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. v. d. Berg. Oud Geref, Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. O. O. G. Visser, van Rotterdam. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdlenst. 's Namiddags 3.30 uur. Openluohtbljeen- komst, Prins Hendriklaan. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. Een echtpaar in de Oude Schoolstraat was het met bovenstaande Donderdag echter niet eens en gaf daar blijk van, om elkaar gloênd de huid vol te schelden. Zoo erg, dat andere bewoners van die straat poUtiehulp ver zochten. Een agent ging er heeh, en binnen enkele minuten, na de komst van dezen psycho loog-vredestichter, was de rust in 't straatje teruggekeerd'. Voor uitzending naar Ned. Oost-Indië. Voor uitzending naar Ouragao. Uit het Politierapport Woensdagmiddag 1 uur reed' een luxe auto uit Rotterdam tegen een lantaarnpaal op de Hoofdgracht. De kap van de lan taarn viel in gruizelementen naar beneden en de chauffeur, die het blijkbaar niet raad zaam vond lang bij zijn vernielingswerk te wachten, reed in de richting van de Buiten haven verder. Hij had echter buiten den waard gere kend, in casu een brigadier van politie, die hem op zijn rijwiel met 25 KM. gang ach terna peddelde. Op de Buitenhaven haalde de brigadier de auto in en noteerde 's chauf feurs naam en adres, waardoor deze wel meer van de aanrijdterij zal hooren. Woensdagavond viel in de Sluisdijkstraat een slachtoffer van de voetbalaspiraties van onze üeve jeugd. woest geweld tegen het leer, dat men voet bal noemt De bal kwam terecht tegen de fiets van het meisje, die niet bestand bleek te zijn tegen zulke aanhalingen en tegen den grond' werd geslingerd, met gevolg, dat de berijdster haar arm brak. De vader van het meisje deed van boven staand aangifte, zoodat de voetbalmaniakken vermoedelijk wel «enigszins van hun ver heffende sport zuMen genezen zijn. „Twee zielen gloênd aaneengesmeed", zong Vondel in zijn Gijsbrecht van Aemstel, bedoelend den echtelijken band tusschen twee geliefden. GEMEENTERAAD. Versohenen is een Vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Helder op Dinsdag 28 Juni 1925. Begrooting. Voorstel tot het doen van af- en over schrijving op de begrooting, dienst 1924. Onderwijs. Voorstel tot opheffing van school 18 en tot het afstaan van het schoolgebouw aan de Heldersche Schoolvereeniging. Mededeellng. De voordracht .opgenomen ln bijlage no. 75 (1925), tot het toekennen van een gratificatie aan de weduwe J. J. Roos, wordt ingetrokken wegens het overlijden van belanghebbende. Politiedienst Jnllanadorp. Burgemeester en Wethouders deelen den Raad mede, dat de te Julianadorp gesta- tionneerde brigadier van politie J. P. Ho ving onlangs den politiedienst met pen sioen heeft verlaten. De in verband daar mede ontstane vacature is niet aangevuld om redenen van bezuiniging en mede om dat thans te Koegras een rijksveldwachtef is geplaatst, door wien voldoende politie toezicht ter plaatse wordt uitgeoefend. Het gemis van een persoon voor het verrichten van speciale diensten, als het toezicht op de café's en het toezicht bij het heersohen van besmettelijke ziekten on der het vee en enkele uit de Veewet voort vloeiende administratieve werkzaamheden, met welke werkzaamheden de brigadier destijds o.m. was belast, deed zich echter reeds dadelijk gevoelen. Daarom heeft de Burgemeester overleg gepleegd met de desbetreffende autoriteiten, omtrent de vraag of bovenbedoelde rijksveldwachter de aangegeven werkzaamheden ten be hoeve van de gemeente zou kunnen ver richten. Een gunstige oplossing is naar aanleiding hiervan verkregen. Overeen gekomen werd n.1. in het vertrouwen, dat de Raad met deze voor de gemeente geschikte regeling zou instemmen dat de rijksveldwachter daarvoor een gratifi catie in den vorm van een tegemoetkoming in zijn huishuur, ad 4- per week, zal ontvangen, terwijl bovendien zijn woning op kosten van de gemeente aan het tele foonnet wordjt aangesloten. Opgemerkt wordt, wat de telefoonaan sluiting aangaat, dat de woning van den brigadier van politie destijds ook op kos ten van de gemeente aan het telefoonnet was aangesloten, hetgeen in het belang is van den opsporlngs- en bewakingsdienst. Op het financiëel gedeelte van boven staande regeling wordt 'sRaads goedkeu ring verzocht. Een meisje reed in dé Sluisdijkstraat op haar rijwiel. Eenige jongens trapten met Dé heer Tieseen zendt ons een tweede ingezonden stuk naar aanleiding van ons onderschrift onder zijn eerste. -In dit stuk wordt met veel woorden betoogd, dat zijn eerste stuk slechte de bedoeling had op de veranderde houding van den heer Van Loo de aandacht te vestigen. De heer Hessen meent, dat deze heer, door zijn verklaring, dat hij persoonlijk wel voor eene schade vergoeding aan den heer Moorman was, doch zich wenschte neer te leggen bij den wensch van God. Staten om die vergoeding niet uit te keeren, ndet heelt gehandeld1 naar eer en geweten, en hij vraagt ons of wij dit kunnen goedpraten. 'Wq denken er ndet over ons te verdiepen in de motieven, welke den heer Van Loo geleid hebben tot zijne houding, en wij zul len het schrijven van den heer Tieasen voor kennisgeving aannemen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9