I Vrouwen en TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 23 JUNI 1925. Zaterdag slaagde te Den Haag voor de akte van bekwaamheid in de Ge meente-administratie de heer J. M. P. J. Verstegen, ambtenaar ter secretarie - al hier. Te 's-Gravenhage slaagde voor het Machinisten-diploma O, theoretisch ge deelte, onze plaatsgenoot, de heer J. W. Fritz. Gisteren slaagden voor de acte L. O. onze plaatsgenooten, de dames C. A. Dito en Kuiper. Aan de Rijkskweekschool te Alkmaar slaagden voor onderwijzer, de heeren P. Smits en N. Bergwerff, beiden alhier. Ben jubileum. Donderdag 25 Juni hoopt de heer J. Bruin, onderladingmeester bij de Nederl. Spoorwegen alhier, zijn 25-jarig ambts jubileum te herdenken. De heer Bruin is ruim 14 jaar alhier bij de afdeeling Bagage werkzaam, en alzoo geen onbekende voor het reizend publiek. Wij hopen, dat het hem dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Lezing Mr. Oud. Door Mr. Oud, lid van de Tweede Ka mer, zal Maandagavond an. alhier een lezing worden gehouden. Tentoonstelling Noorder Kunstkring. De „Noorder Kunstkring" houdt eene tentoonstelling in het gebouw der vroegere Handelsschool, waarin thans het atelier is. Deze vereeniging van kunstbeoelenaars heelt ten bate van de schrale kas van elk harer leden één stuk cadeau ontvangen. Nu wil ze die exposeeren, om daardoor gelegenheid te hebben met hef Heldersche publiek in aanraking te komen. Ter opluis tering zijn tevens vele andere stukken in gezonden. De tentoonstelling duurt van Zaterdag 27 Juni tot en met Woensdag 1 Juli. De Kunstkring heelt gemeend deze eer ste tentoonstelling geheel gratis voor het publiek te moeten openstellen. Dit eischte groote opoliering, gezien de weinige li- nantiën, waarover men beschikt en en- tréegelden zouden zeer wel kunnen wor den gebruikt, ook al tot dekking van de vele onkosten, aan de tentoonstelling ver bonden. We willen echter de inwoners van Helder laten zien, wat er gepresteerd wordt en rekenen op andere wijze op hun steun. Wie kamer ol salon wil verfraaien, die koope nu. Wie voelt voor het streven geve zich op als begunstiger voor 't luttel bedrag van 1 per jaar. Er zal ook een verloting worden gehouden; wellicht reeds worden op de tentoonstellingsdagen de loten verkocht, maar mocht de tijd daartoe te kort blijken, dan de weken daarna. Inwoners van Helder, toont uw belang stelling door uw druk bezoek. De verkiezingen. Hoewel de dag der verkiezingen met rassche schreden nadert, is van eenige actie tot nog toe weinig ol niets bemerk baar. De vergaderingen, die door de een ol andere kiesvereeniging worden gehou den, zijn sporadisch, en de enkele, die plaats heelt, kan het meestal niet verder brengen dan een 50- ol 60-tal aanwezigen. Het is trouwens over het geheele land zoo; de invoering der Evenredige Vertegen woordiging heelt aan de verkiezingsactie haar kraent en fleur ontnomen, en wel licht werken andere oorzaken mee. Intusschen is de biljetten-oorlog in vol len gloed ontbrand; allerwegen, op schut tingen en gevels, vindt men de platen en affiches, en, het moet gezegd worden, wij maken tegenwoordig geen slecht liguur op dit gebied. Trouwens, Nederland is vanouds het land van Rembrandt; het aan tal bekwame teekenaars, dat wij tellen, is legio en zoo zien wij ook thans weder tal van fraaie en smaakvolle alliches aange plakt. Het is niet ons doel deze billetten nier de revue te laten passeeren. Wij willen evenwel op een ergerlijke onbeleeldheid wijzen. Bij alle verschil van inzicht brengt de burgerlijke beleeldheid mede, dat men elkanders arbeid ontziet en de biljetten van den tegenstander niet vernielt ol be smeurt. Dat publiek van de straat het meer-dan-levensgroote portret van Henri ter Hall verscheurde, geschiedde mis schien uit de overweging, dat men op par tijen allereerst, en geenszins op personen stemt. Maar dat een groepje anarchisten, anti-parlementariërs, gemeend heelt op alle mogelijke plaatsen, zoowel op verkie zingsbiljetten als op particuljere muren, enz., haar reclame te plakken, dat kan o. i. niet door den beugel. Zij wenschen niet aan de verkiezingen deel te nemen, het is hun goed recht. Maar zij dienen de vrij heid van hen, die het wel wenschen, te eerbiedigen. Ook dienen zij de door ons gepubliceerde weerberichten, die wij aan onzen gevel hebben hangen, en die ook ten dienste van henzeli zijn, niet onlees baar te maken: het eenige gevolg zal zijn, dat zij, inplaats van medestanders, zich nog meer tegenstanders zullen verwerven en dus hun doel voorbijschieten. Wij ho pen, dat deze heeren de vermaning in het oor knoopen en voor hun reclame plaatsen uitzoeken, waar zij een ander geen over laat aandoen Muziekschool „De Toonkunst". Op W oensdag 1 Juli geven de drie Dal- croze-klassen van de Muziekschool „De Toonkunst", directeur Toon de Hoogh, een uitvoering in „Casino". De kinderen dezer klassen zullen opvoeren het Kinder- /angspel ,;De Schoone in het sL.ende bosoh van Hendrica van Tussen) toek. Dit werk componeerde Hendr. v. Tussen broek op haar 69ste levensjaar; 3 Decem ber 1924 vierde zij haar 70sten verjaardag. Deze componiste zegt in haar voorwoord: „Een Oude Sproke in de 20ste eeuw! Een tij<J, waarin onze stoutste en meest fantastische Jules Verne-droomen over- troflen zijn door de werkelijkheid. Monsterlibellen doorkruisen de lucht. Langs ijle draden, ja langs onzichtbare wegen snellen geheimen naar Oost en naar West. Ook onze droomen van geluk?".... De componiste eindigt dan met deze woorden: „Hier ligt nog, in al zijn eenvoud, een oude Sproke, bewerkt door een oude vete rane, vreemd aan haar tijd". Dit jongste werk van deze bejaarde componiste werd in Utrecht, Amsterdam en Rotterdam ten tooneele gebracht. In Amsterdam werd het opgevoerd door de leerlingen van Willemien van Tussen broek met een comité van belangstellen den, waarvan we alleen noemen Mevrouw J. RoyaardsSandberg. Het ging ten bate van de Boddaert-tehuizen. Zoowel in Am sterdam als in Utrecht woonde de com poniste de opvoering bij, van de invitatie van den heer De Hoogh om ook deze op voering bij te wonen, kan zjj tot haren spijt geen gebruik maken met het oog op de lange reisl De personen, die voor de opvoering noodig zijn, zijn: Feeën, Holdames, Edel lieden, Vreemde Gasten, Pages, Kamer meisjes, Kamerjonkers, Matrozen, Feeën- Koningin, Booze Fee, Kleine Feetjes, Prinses, Prins, Koning, Koningin, Hof- meesteres, Heraut. Het ereste bedrijl speelt in het Rijk der Feeën, het tweede ten Hove van den Ko ning. het derde in de Feestzaal, het vierde bedrijl speelt bij de met duizend rozen be groeide Slotpoort, het laatste bedrijl we derom ten paleize. De kinderen der zangklassen wel licht gesteund door de handen hunner moeders hebben voor dit leest ter eere van Prinses Roze ongeveer 4000, vier dui zend, rozen gemaakt. De verschillende costuums zijn ontwor pen door Mevrouw De HooghBauer en gemaakt door de ouders der leerlingen. Een Feeën-dans komt voor in het eerste bedrijl, hiervoor is de welwillende mede werking ingeroepen van den heer Jac. Polak, dansleeraar aan het Koninklijk In stituut voor de Marine. Een advertentie in dit blad vermeldt nadere bizonderheden. Ziekenfonds „Helpt Elkander'*. In ons verslag van de vergadering van dit Ziekenlonds, in de Held. Crt. van Zaterdag jJ., deelden wij mede, dat tenge volge van de reglementswijziging de we- duwenuitkeering van 25 is vervallen. De bedoeling hiervan was de uitkeering van 25, die verstrekt wordt aan de weduwe van een overleden lid als bijdrage in de begraleniskosten, te doen vervallen. Deze uitkeering zal dus met de nieuwe regeling niet meer worden verstrekt. Verloting Kermesse d' été H. F. O. Bij de verloting der Kermesse d' etó is het rijwiel gevallen op no. 142. Het kan worden afgehaald bij L de Jong, Spoor straat SB. i 1 I VfriÈËÈ Rectificatie. In de advertentie van Alb. Heijn staat als prijs voor Zaansche koeken vermeld per bus van 20 stuks 20 ct., dit moet zijn 30 cent. Leger des Hells. Men deelt ons mede, dat het Leger des Heils in verband met de opening van haar Bloemenleest en Tentoonstelling een marsch door de stad zal houden, heden avond 7.30 uur, vanal het Koningsplein, langs Koningstraat, Spoorstraat, West gracht, Spoorgracht, Jonkerstraat, Jan in 't Veltstraat, Vijzelstraat tot Spoorgr. 88. Ingezonden Mededeeling. Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. OEBLfcmNTER A AD. Heldersche Schoolvereeniging. B. en W. hebben het volgend schrijven tot den Raad der gemeente gericht (be kort): In Uwe vergadering van 16 December 1924 werd, overeenkomstig het door ons gedane voorstel, besloten tot het verleenen van medewerking ingevolge art. 72 e. v. der L. O.-wet 1920, aan het Bestuur der Heldersche Schoolvereeniging alhier, door het beschikbaar stellen van een bestaand gebouw. In ons zooeven genoemd voorstel deel den wij U o. a. mede, dat U omtrent de aanwijzing van een bepaald gebouw nog nadere voorstellen zouden berpiken, om dat wij dit mede alhankelijk meenden te moeten stellen van de omstandigheid, hoeveel kinderen, door de oprichting der school door de Vereeniging, aan het open baar onderwijs zouden worden onttrok, ken. Wij konden deze mededeeling doen, omdat ons door het Bestuur der Vereeni ging de toezegging was gedaan dat ons een vertrouwelijke opgave zou worden verstrekt van de leerlingen, die de op te richten school zouden bezoeken. Deze toe zegging is evenwel na dien tijd door het Bestuur weder ingetrokken en het is ons tot heden niet mogen gelukken een op gave van de zoo juist bedoelde leerlingen machtig te worden. Het Bestuur der Ver eeniging meent deze Vpgave thans n.1. niet eerder te kunnen verstrekken, dan nadat delinitiel is uitgemaakt, welk ge bouw als schoolgebouw aan de Vereeni ging zal worden toegewezen. Waar het twijlelachtig is, ol de desbe- trellende voorschriften ons de bevoegd heid geven een opgave van de leerlingen, die de op te richten school zullen bezoe ken, te eischen, zal' door Uwe vergadering, zonder dat U alle gegevens ten dienste staan, een beslissing moeten worden ge nomen omtrent de vraag, welk gebouw aan de Vereeniging zal dienen te worden algestaan. Een tweetal, thans leegstaande gebou wen, in eigendom toebehoorende aan de gemeente, zou, voor wat de inrichting be treft, als schoolgebouw dienst kunnen doen, n.1. het gebouw waarin voorheen de Normaalschool was ondergebracht en een gedeelte van de school aan de Hoofd- gracht, hetwelk niet als Handelsschool is ingericht. Het gebouw der Normaalschool bevat echter slechts vier lokalen en biedt dus als schoolgebouw, waar in de op te richten school 180 leerlingen moeten kunnen wor den ondergebracht, geen voldoende ruim te. Dit zou wel het geval zijn met het ge deelte van het schoolgebouw aan de Hooidgracht. Waar evenwel de toezegging is gedaan, dat zoo noodig het geheele ge bouw aan de Hoofdgracht als Handels school in gebruik kan worden genomen, kan ook dit gedeelte niet aan de Vereeni ging worden algestaan. Wij meenen dan ook de oplossing van deze aangelegenheid te moeten zoeken in het afstaan van een thans in gebruik zijnd schoolgebouw. Uit de ons thans reeds ten dienste staande gegevens blijkt, dat het aantal leerlingen der openbare scholen sinds 16 Juni 1924 met ruim 400 is ge daald. Naar onze meening kan dan ook zonder groote bezwaren voor het onderwijs tot opheffing van een der openbare scholen worden overgegaan. Een dergelijke maat regel is zeker in het financieel belang der gemeente te achten. De Heldersche Schoolvereeniging zal naar onze meening haar leerlingen voor het overgroote deel onttrekken aan de op leidingsscholen, zoodat o. i. voor het ver volg met twee inplaats van drie openbare opleidingsscholen zal kunnen worden vol staan. Voor de opheffing zou dus in aanmer king komen öf de school aan de Vlaming straat 61 de school aan de Oostslootstraat. In het belang van het openbaar onderwijs komt het ons wenschelijk voor de school aan de Oostslootstraat te behouden. B. en W. stellen voor in dezen geest te besluiten. Omtrent .de overplaatsing of opwacht- geldstelling van het wegens opheffing der school overcompleet komende personeel hopen wij U binnenkort nadere voorstellen te kunnen doen. Een bewoner van de Binnenhaven, die de jongens op verdachte wijze op het pak huis zag sluipen, stelde de politie hier mede in kennis, met gevolg, dat deze de jongens op heeterdaad konden betrappen. Na verhoor op het bureau Zuidstraat, werden de jongens aan hun ouders afge geven. v Tusschen een bezoeker en kellner in een café aan den Kanaalweg ontstond Zondag avond twist over het betalen van de con sumptie. De politie, wier hulp ingeroepen was, liet de bezoekers vertrekken, omdat het sluitingsuur was aangebroken. Door dezen maatregel was de twist te vens beëindigd. Geworden voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: v. Politie: Een bruin tasohje inhoudende een sleutel en een zakdoek, twee sleutel tjes aan een touwtje, een ring met vier sleutels, een laarzenknecht, een bril in etui, een thermometer, 'n rijwielbelasting- merk en een ledig kinderportemonnaitje. Aan de volgende adressen: Spigt, Zuidstraat 61, een geel kinder- sohoentje. van Tol, Kerfcgraoht, een gouden broche. Marinehospitaal, een ijzeren 5 K.G. ge wicht Bregman, Smidstraat 28, een malthezer hondje. P. Wijmans, Florastr. 18, een grijze pet. van Dalen, Polderweg 17, een Lipssleutel met koperen plaatje. Noordeloos, Spoorstraat 25, een portemon- naie met inhoud. G. Maarsen, 2e Schagendwarsstraat 0a, een' groen zakmesje. J. Noot, Sluisdijkstr. 99, een haarschuier. Minnebo, Vischstr. 55, een gouden broche. Holleman, Vischstraat 81, een duif. Uit het Politierapport Vrijdagmiddag kwart voor drie kwam ln flinke vaart een jongeling aangerend uit de Spoorstraat naar het Station. Uit de P. H. Laan reed een auto in de richting Keizerstraat. De hardlooper, die in 't geheel geen rekening had gehouden met de mogelijkheid, dat een van deze moderne monsters zijn weg zou versper ren, holde pardoes tegen den wagen aan. Zijn inwendige deelen bleken echter van goede constructie, want zonder eenig let sel werd hij opgenomen. Den chauffeur trof geen schuld, daar het ongeval geheel te wijten was aan de onvoorzichtigheid van den voorbarigen jongeling. Een andere „wildeman", in dit geval een slagersjongen, reed Vrijdagavond in motortempo in de Spoorstraat. De woes teling reed een kinderwagen omver, waar in een jongetje van 4 jaar zat. Het jochie viel uit den wagen en werd daarna nog door den slagersjongen overreden. Gelukkig bekwam het geen ernstig let sel. Tegen den woesten rijder werd proces verbaal opgemaakt. Twee jongens hebben Zaterdagavond kans gezien, hun vernielzucht bot te vie ren op het achterwiel van een fiets, die onbeheerd op de Binnenhaven stond. Het wiel werd geheel vernield. De van dalen, die vermoedelijk bekend zijn, wor den opgespoord. Zaterdagavond werd aan het bureau Zuidstraat assistentie gevraagd voor een vechtpartij hi de Broodsteeg. Een agent begaf er zich heen en trof twee matrozen aan, waarvan een met be bloed gezicht. De zeevaarder deelde hem mede, dat hij door een marinier geta- toueerd was geworden. Hjj was met zijn vriend in een café op de Binnenhaven geweest, waar een korp.- vliegtuigmaker opzettelijk twist had ge zocht. Een marinier had het voor den ruziemakenden korporaal opgenomen en hem alzoo op zijn zielement getimmerd. De verhouding tusschen een vader en zoon, wonende in de Brouwerstraat, was in den nacht van Zaterdag op Zondag van dien aard, dat de vader niet zijn woning in durfde, daar hy bang was van zijn zoon een pak slaag te krijgen. Hij vond het dus raadzaam met ver sterkte macht naar zijn woning op te ruk ken en verzocht eenige agenten van politie hem tot geleide te willen zijn. Gezamenlijk gingen zy in de woning, waar de agenten den zoon op zyn kinder plicht dezen, met gevolg, dat de vader dien nacht in zyn woning geduld werd. Zondagnacht zyn aan de Binnenhaven uit verschillende woningen de bellen ge trokken en de stangen krom gebogen. Op heeterdaad werden Zondagavond twee jongens betrapt, die op het pakhuis van de fima Wysmüller aan de Buitenha ven lood stalen. Mail voor Hr. Ms. pantserschepen Tromp en Heemskerck, torpedobooten Z. 3 en Z. 4 en de onderzeebooten K. XI en O. 8. Gewyzlgde opgave. naar Memel: 22 en 23 Juni: laatste bus hoofdkantoor 6.30 m.; stadsbussen 22 Juni 3.30 m. en lichting 4. naar Riga: 27, 29, 80 Juni en 1 en 2 Juli: laatste bus hoofdkantoor 8.30 a.; stadsbussen lich ting 2. i-naar Fallinn (Reval): 4, 6, 7, 8, 9 en 10 Juli: laatste bus hoofd kantoor 6.30 m., stadsbussen 6 Juli 3.30 m., overige data daags te voren lich ting 4. naar Helshigfors: 13 Juli t/m 16 Juli: laatste bus hoofdkantoor 6.30 a.; stadsbussen lichting 2. naar Stockholm: 22 Juli t/m 25 Juli: laatste bus hoofdkan toor 6.30 m.; stadsbussen lichting 4 daags te voren. 27 Juli: laatste bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen 8.30 morgens. Daarna wordt de correspondentie te Hel der bewaard. s (Coloniyn) 26 Juni MARINEBERICHTEN. STOOMT AARTBESICHTEN. HAVEN VAN NIEÜWEDIEP. Tijdstippen van verzending dar brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndiB. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus- lichting a. h. Postkantoor. Per zeepost via S en 17 Juli Amsterdam 6.30 'sav. of Rotterdam 26 Jnni 6.30 'sav. Per Holl. mail via Genua 27 11.30 'sm. (id. nazending) 29 9.— 'sm. (id. nazending 29 per luchtpost 6.30 'sav. Per Holl. mail via Marseille 4 en 18 Juli 11.30 'sm. (id. nazending) 5 en 19 Juli 5.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille 2) Eiken Woensd. 6.30 's av. Naar Ned. West-IndlB. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 8 Juli Per mail via Amsterdam Per mail via St. Nazaire 6.30 'sav. 6.80'aav. 7 Juli 6.80'aav. Naar Sa b a, St. Enstatlus en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) 25 Juni 6.30'aav. (Idem Zuid- Paciflciyn) 6 Juli 6.30'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrydag. 5.30 's m. Naar Aruba, Bonaire en Curagao: Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) (Idem Zuid- Paciflciyn) 25 Juni 6 Juli 6.30 'sav. 6.30'sav. De per zeepost te verzenden stukken zpn te voorzien van de aanwijzing .zeepost." Alleen brieven en briefkaarten (per luchtpost van Rotterdam naar Bazel). Alleen correspondentie voor Bengka lis, Siak, Indragiri, Djambi, Rionw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Lult. ter zee 2e kl. J. F. N. Tuijbens en off. van adm. 3e kl. R. H. Cooke zijn per par ticuliere •gelegenheid naar Oout-Indiê vertrok ken; zij zijn bestemd voor den dienst aldaar. De luit ter zee 2e kl. M.-R. J. P. de Vries wordt den 2en Juli ae. geplaatst aan boord Wachtschip Willemsoord voor een oefening van drie achtereenvolgende maanden. De ld. L. den Hoedt wordt den len Juli geplaatst bij de O.zeed-kazeme voor een oefe ning van drie achtereenvolgende maanden. 2e luit der mariniers L. Langeveld, van de afdeeling te Roterdam, wordt 1 Augustus ge detacheerd bij de militaire gymnastiek- en sportschool te Utrecht, voor opleiding tot hoofdonderwijzer in de gymnastiek. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Johan de Witt, u., 21 JUni te Sabang. Koningin der Nederlanden, u., 22 Juni te Port Said. Prins der Nederlanden, t, 22 Juni v. Port Said. Singkep, n., 21 Jhinl te Port Said. Vondel, t, pass. 21 JUni Perim. M&pia, u., 20 Juni te Padang. Prinses Juliana, t, vertr. 19 Jiuni v. Singapore Banka, 21 Juni te A'dam. Jan Pietersz. Coen, u., 21 Juni te Southampton Madoera, 20 Juni te A'dam. Grotiue, 20 JUni te A'dam. Kom. Ned. Stb. Mij. Joino, 20 Juni te New-York. Nererua, 22 Juni te Kopenhagen. Theeeus, 19 Jluni v. Algiers. Adonis, 21 Jluni v. Algiers. Ariadne, 21 Juni te A'dam. Aurora, pass 20 Juni Gibraltar. Berenice, 21 Juni te Valencia. Calypso, 21 Juni v. Constantinopel. Fauna, 20 Jluni v. Plraeus. Hebe, 21 Jiuni v. Brunsbüttel. Hercules, 20 Jluni v. Constantinopel. Irene, 21 Juni te Carthagena. Mlnerva, 20 Jtunl v. Lissabon. Nero, 21 Juni v. Brunsbüttel. Otdates, 21 Jluni v. Constantinopel. Orion, 22 Jhni te A'dam. Orpheus, 21 Juni te Vigo. Ulyssee, 21 Jluni te A'dam. Venus, 20 JUni v. Carthagena. Veeta, 21 Jluni te Napels. Zeus, 21 Juni te Fiume. Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, t-, vertr. 22 Juni v. d. Noordkaap. Oranla, u, 21 Jluni v. Rio Janeiro. Gelria, vertr. 21 Juni v. Hammerfest. Zoelandia, t., pass. 21 Jluni Fernando Norcmba. Kon. West-Indische Maildienst. Alkmaar, u., 20 Jluni te Mollende. Area, t., 19 Juni te Guayaquil. Hector, u., 20 Juni te Corral. Oberon, 19 IJUni v. Curaqao. Poseidon, t., 21 Juni te Greeaock. Agamemmon, t., 19 Juni v. Horta. Nickerie, t, 19 Jluni te Madera. Helder, 22 Juni te A'dam. Venezuela, u., arr. 18 Juni te Colom. Almelo, t-, 21 Jluni te Havro. Arnor, 21 Juni te Breinen. Bennekom, 21 Juni te Hamburg. Astrea, 19 Jluni v. New-York. Medea, 19 Juni v. New-York. Oranje Nassau, 20 Juni v. Cristobal. Prins F red. Hendrik, t., 19 Jluni v. Madera. Stuyveeant, 22 JUni te A'dam. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, u., 22 Juni te Port Said. Randfonlein, t, pass. 18 Juni Dakar. Meliekerk, 19 Juni te Hamburg. Boeroe, 20 Jluni v. Mozambique. Heemskerk, t., 21 Juni te Genua. Klipfontein, u., 19 Juni te Kaapstad. Nijkerk, t., 21 Juni v. Killndlni. Rietfontein, 20 JUni te Hamburg. Haloyon Lijn. Florapark, pase. 21 Juni Penlche. Jonge Anthony, 22 Juni v. Gandla. Stad .Arnhem, 19 Jluni te Teneriffe. HollandAmerika Lijn. Veendam, 22 Juni v. Plymouth. Edam, 19 Jluni ie 'Havana. Leerdam, 20 Jluni v. Antwerpen. Maasdam, 19 Juni v. N.-Orleane. Cardigankhire, arr. 19 Jluni te San Pedro. Beemsterdijk, pass. 21 Juni Sable Ieland. Blommersdijk, 20 Juni v. Newport News. Spaarndam, 21 JUni v. Santander. Volendam, 20 Jluni v. New-York. HollandAustralië Lijn. Bawean, u, 21 Juni te Melbourne. Aibbekerk, t., 21 Juni te Hamburg. Almksrk, u, 20 Juni v. Genua. Arendskerk, 20 Jiuni v. Brisbane. HollandBritsch-IndlB Lijn. Bilderdijk, u., pass. 21 Juni Dover. 20 Juni 1925. Aangekomen, van Harlingen en vertrokken naar Goole Duitsch sa. „Diaou*". 22 Juni 1925. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlisgea Eng aa. „Haren". Sommelsdijk, pass. 22 Juni Vlieslngen. Meerkerk, t, 19 Juni v. Colombo. Schiedijk, t., 19 Jluni Port Said. Andijk, 20 Jluni v. Antwerpen. Vechtdijkt, m, 20 Juni v. Colombo. HollandO.-AzlB Lijn. Oldekerk, u., 20 Juni v. Singapore. Zosnta, t., 22 Juni te Hamburg. Gamma, u., 21 Juni te Genua. Oostkerk, t., 21 Jluni te Suez. HollandWest-Afrika Lijn. Djocja, 19 Juni v. Freetown. Rijnland, t., 19 JUni v. Freetown. Vlieland, 20 Jhni te Hamburg. Scheldestroom, u, 19 Jluni v. Bordeaux. Rotterdam sche Lloyd. Djember, t, 19 Juni v. Padang. Medah, u., pass. 19 Juni Malta. Lnsulindte, vertr. 21 Juni v. Marseille. Geroet, 21 JUni te R'dam. Kedoe, 21 Jluni te Hamburg. Kertosono, u., pass. 20 Juni Perün. Menado, u., pass. 22 Juni Oueesant. Sitoebondo, t., pass. 22 JUni Oueesant. Buitenzorg, u., 22 JUni te Genua,. Samarinda, 22 JUni te Batavia. Slamat, u., 22 Jluni te Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, u, pass. 21 Juni Finieterre. Alwaki, 21 JUni te Breinen, Poeldijk, u., pass. 21 Juni Oueaeant Zijldjjk, u., 80 Juni r.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5