Kiespijn Persil Denken aan 3 dingen: GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeling. en AangezichtspUn verdrijft men het beste door Sanapirln-Tabletten (Mynhardt). Per glazen Buisje 75 et. B(j Apoth. en Drogisten. DÜITSCHLAND. Hef ongeluk op de Weeer. In het proces tegen luitenant Jordan, dat te Minden plaats vindt, is het ver hoor der getuigen begonnen. Ben luitenant verklaarde dat 'beklaagde heim voor dat de soldaten over de brug trokken verzekerd heeft dat de ponten niet te zwaar belast waren. Toen getuige het'ongeluk zag aankomen heeft hij de soldaten nog bevel gegeven de ransels en geweren weg te werpen. In hun verwar ring hebben de soldaten echter niet meer gehoorzaamd. Beklaagde Jordan verdedigt zich rus tig en systematisch. Hij beroept zich steeds op de bestaande voorschriften. Ze ker, zegt hij, de ponten1 waren zwaar be last maar niet zwaarder dan in de voor schriften werd voorzien. Beklaagde schijnt geen rekening te hebben gehou den met de sterke strooming en met het zeer hooge water. LITAUEN. Ben rumoerige Kamerzitting. In de sejm van Litauen hebben zich Maandag woeste tooneelen afgespeeld. Op de agenda stond een wetsontwerp betref fende de rechten en bevoegdheden van de pers. Het wetsontwerp werd door den sociaal democraat Biiiunis heftig bestreden. Zijn rede lokte luide protesten uit hij de chris telijk democratische meerderheide De voorzitter .wilde Biliunus daarop buiten de zitting sluiten maar deze weigerde de tribune te verlaten en sprak steeds ver der. De voorzitter ontbood de politie en liet den weerspannige afgevaardigde uit de zaal verwijderen. In de avondzitting van het parlement stond een wetsontwerp aangaande de vrijheid van vergaderen op de agenda. Ook dit ontwerp werd door de oppositie bestreden aangezien het zeer fnuikend voor den aanstaanden kiesstrijd der oppositie zal zijn. Tot deze avondzit ting had het publiek geen toegang. Het ontwerp werd bestreden door den volkssocialist Lapinskas, die in zeer op gewonden bewoordingen de politiek der christelijk democraten geeselde. Een af gevaardigde verlangde, dat Lapinskas het woord zou worden ontnomen. Lapins kas sprak echter verder en sloeg voortdurend met zijn vuisten op tafel. Hij zeide, dat de vrijheid van pers en van vergadering aan de burgers van Litauen werd ontnomen en dat de president de waardigheid van het Huis had geschon den door het ontbieden van de politie en het verwijderen, van een afgevaardigde. De voorzitter stelde nu voor ook Lapins kas uit de zaal te doen verwijderen daar deze niet objectief sprak. Het voorstel werd aangenomen, maar Lapinskas riep uit, dat hij er niet aan dacht zich aan den dwang van den president te onderwerpen; hij sprak door en werd daarop voor de eerstvolgende tien vergaderingen uitge sloten. Een helsch kabaal volgde. Op be vel van den voorzitter verschenen er agenten in de zaal om Lapinskas té ver wateren. Na een korte onderbreking van de ver gadering kreeg de volkssocialist Slusesit- sohius het woord. Hij keurde de houding van den president af, die geen afgevaar digde, die het woord voert, met geweld uit de 2aal mag laten verwijderen. Hij stelde voor de bespreking voort te zetten' nadat de politie uit de zaal zou zijn ver dwenen maar zijn voorstel werd niet aan genomen. Vervolgens werd de houding van den president nog gehekeld door den gewezen president Grinius, een voorvechter van de Litausche vrijheidsbeweging, die voor zijn Idéalen lange jaren in Russische ge vangenissen heeft doorgebracht. Hij werd door de christelijk democraten in de rede gevallen, waarop de oppositie de nationale hymne zong. Na het zingen klapten de afgevaardigden der oppositie vijf minuten in hun handen. De voorzitter verlangde nu, dat ook GTinius uit de zaal zou wor den verwijderd en de meerderheid besloot Grinius van éen' vergadering uit te slui ten. Grinius bleef echter In ae zaal en nu ontstond er een vechtpartij. Met stoelen sloegen de afgevaardigden op elkaar ln en* in de diplomaten loge werden de banken tijdens de vechtpartij vernield. De leden der oppositie schaar den zich om Grinius, die werd gewond en ten slotte door de politie uit de zaal ver wijderd. Daarop verlieten alle leden van de oppositie de zaal. In de wandelgangen werd de vechtpartij nog voortgezet. In Kowno heerscht naar aanleiding van deze incidenten een opgewonden' stem ming. Ben menigte, die voor het parle ment te hoop liep, moest door de politie in bedwang worden gehouden. SPANJE. De Spanjaarden ln Marokko. In dé westelijke Spaansche zone treft de vijand toebereidselen voor een spoe dige n aanval. De „Orfeo Catalan" opgeheven. De militaire gouverneur van Baroelona heeft blijkens een B. T. A.-bericht de we reldberoemde zangvereenlging van Bar- celona „Ofeo Catalan" opgeheven, aan gezien volgens hem het programma voor een te houden ooncert niet uitsluitend ar- stistleke oogmerken had. 008TENRIJK. Uit Weenen meldt Belga, dat daar een reuaaobtige menigte, bestaande uit voor- Ingezonden Mededeeling. standers van de aanhechting van Oosten rijk Aan Duitsohland een betooging voor het stadhuis heeft gehouden. De me nigte eischte voor Oostenrijk het reoht over ^eigen lot te beschikken en protes teerde tegen de in het buitenland bestaan de opvatting, waarbij het verlangen der Oostenrijkers naar aanheohting beschouwd wordt als een Duitsche annexionistische gezindheid. ZUID-SLA VTE. De Neue Freie Presse meldt uit Belgra do dat de obstructie in de Zuid-Slavische Skoepsjtina voortduurt, zoodat elk parle mentair werk onmogelijk is. Hetzelfde blad verneemt uit Agram dat militairen en politie daar de omgeving doorzoeken naar geheime wapendepots. Bij verscheidene boerenleiders moeten wapens en munitie ontdekt zijn. Er zijn talrijke arrestaties verricht BULGARIJE. De aanslag op koning Borls. Uit Sofia wordt gemeld, dat volgens een dagblad-bericht eén militaire afdeeling er Dinsdag in geslaagd is, de geheele bende op het spoor te komen, die op 14 April den aanslag pleegde op den koning. De afdeeling kwam in het Srendagorageberg- te ten Noorden van Ichtiman met de bende in gevecht. De aanvoerder der bende, Was- sili Bonef, werd gedood, de anderen wer den gevangen genomen', twee gewonden wisten te ontkomen. De achtervolging wordt voortgezet. („Telegr."). PALESTINA. - t De Wababieten, die Djeddah beleger den, hebben hun stellingen ontruimd'en zijn in de richting van Mekka terugge trokken. EGYPTE. Noodlottige brand. Kavie, 24 Juni. In het dorp Aboe- hamr in Boven-Egypte zijn 350 woningen van inboorlingen door brand vernield. Achttien personen kwamen in de vlammen om. Sedert het begin van dit jaar zijn er een reeks ernstige branden voorgekomen, vermoedelijk toe te schrijven aan het toe nemend gebruik van benzine. PERZIE. Een staatsgreep in voorbereiding? De Parijsche oorrespondent van de „Daily Express" seint een sensationeel an3oh ambtenaar te Kanton (op Zater- verhaal over een samenzwering tegen g den verfclaard ha(L Het geval den Sjah van Perzië die, naar men weet, m(m was een nog steeds in Frankrijk vertoeft, en er tenaar vaa bet ziekenhuis en uit die met aan denlrt om naar zijn Iwé dat hfl hoedanigheid van hem valt te besluiten, bun® één en toe kwart jaar geleden ver- dat me* met moedwillige geweld- liet, terug te keer daad te doen heeft. Het Chineesche mini- De samenzwering zou worden gelei sterie van buitenlandsohe zaken dat ook door den Perzischen premier Riza Khan. die een jaar geleden door de geestelijk heid weid genoopt om een plan tot uit roeping van de republiek in Perzië, waar van hij zelf president zou worden, op te geven. Het nieuwe plan van Riza Khan doet dan ook een concessie aan de 'geeste lijkheid door tot opvolger van den Sjah een van diens drie jonge zemen te be- 1. Per»ll in koud water oplotsén; 2. Het waschgoed in dat koude sop doen 3. Het waschgoed gedurende een kwartier eenmaal koken 1 Zoo. Dames geschiedt het was» schen op de juiste manier! Indien Gij dan nog grondig naspoelt, eerst in goed warm vervolgens in koud water, is Uw waschgoed zoo welrie» kend en helder wit als Gij nimmer beter zoudt kunnen verlangen. Gebruikt echter uitsluitend Zelfwerkend Wasdimlddel, zonder eenlge toevoeging van zeep of zeeppoeder; want alleen dan bereikt Gij een volmaakt succes en wascht Gij inderdaad op z'n voordeeligst 1 Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenige Imp.: E. Oster- mann Co. Amsterdam. Fibtikante: Henkei Cie.. A.G., Diisscldorf. stemmen» terwijl hij zelf het regentschap zou waarnemen. Riza Khan schijnt bij het Perzische le ger zeer geliefd te zijn. Hij is de organi sator van het Perzische leger, dat thans 40.000 man telt, en in den beginne in hoofdzaak werd gebruikt om achterstal lige belastingen te innen, waaruit iq de eerste plaats de soldij moest worden be taald. Nu alle belasting betaald is, worden Riza Khan's inkomsten echter kleiner en ondervindt hij moeite om zijn leger in stand te houden. Als regent hoopt hij nu macht te krijgen om nieuwe bronnen van inkomsten te openen. Hij is een imposante figuur. Het verhaal gaat, dat zijn soldaten eens op een slecht begaanbaren weg naast elkander op den grond gingen liggen, zoodat hun aanvoer der over hen heen kon wandelen. Wellicht is dit een niet onjuist symbool van wat Riza Khan zich voorstelt met Perzië te doen. MAROKKO. Uit Marokko werd Dinsdag gemeld, dat er een hevige aanval van de Riff-kabylen tegen de Fransohe versterkte posten ten N. en ten O. van Wezzan gaande is. Daar had eerst een mobiele Fransohe kolonne geopereerd, zonder veel suoces blijkbaar, want/op haar operatie is een hevige te genaanval gevolgd. Wezzan ligt op den linker vleugel van de Franschen, 45 K.M. ongeveer ten Noorden van de Werga- rivler en zij moeten daar stand houden, om niet opgerold te worden tegen de Wer- ga en al hun versterkte posten aan de genade van den vijand over te laten. De Parijsche Intransigeant geeft juist een relaas uit Fes, hoe een Fransch luitenant, die met zes man overgebleven was van de geheele bezetting in den eenzamen post Tiffrant, zoodra zijn machinegewe ren niet meer werkten en de Riff-kabylen tot de prikkeldraadversperring waren ge naderd, den geheelen post in de lucht liet vliegen, zichzelf en zijn manschap- Een ten doode wijdende; liever dan in de anden van den vijand te vallen. In de Westelijke Spaansche zone be reidt Abd-el-Krim tegelijk een offensief voor. Het Fransch-Spaunsohe acooord over de bewaking van de Marokkaansche kust, tot bestrijding van den sluikhandel in wapens, is, volgens een telegram uit Ma drid, geteekend. N. R. 't. CHINA. Ben Chlneesch-Ruaslsche conferentie? Karakan, de Russische gezant te Pe king, heeft verklaard, dat Rusland be- I reld ls onmiddellijk een Russisch-Ohlnee- sche oouferentle te openen. De zenuwachtig stemming die te Sjanghai heerscht, heeft al, zooals gemeld Is, aanleiding gegeven tot geruchten dat Japan wegens den moord op een Ja- in zijn tweede antwoord' op de nota der mogendheden weer een verwrongen ver klaring geeft, om de oproerlingen van schuld vrij te pleiten, zal moeite hebben, om dezen moord vrh te praten. Japan kan van zijn kant er gemakkelijk een aanlei ding in vinden tot krasse maatregelen. Het zal zeer zeker een hooge schadever goeding eischen en als het daarmee af loopt, mag China dankbaar zijn. Ook de Westersche mogendheden zuüen hopen, dat er niets ergere uit voortkomt Voor Japan is de verleiding groot» de gelegenheid waar te nemen, nu een groot rijk vlak bij zijn deur, dat onbegrensde mogelijkheden voor zijn handel biedt, een baaierd is en door burgeroorlog ver scheurd wordt. De andere mogendheden, die totnogtoe Japan's eerzucht in toean hebben kunnen houden, zullen het nauwe lijks kunnen verhinderen, als de boete zwaar uitvalt. De haat tegen de Japanners is in China zoo groot, dat herhalingen elk oogenblik te vreezen zijn. Dan behoeft de ■militaire partij ih Japan maar flink in beweging te komen, opdat een toestand vol gevaren ontstaat. De moorden op den kanselier der Ja- pansche legatie en den Duitschen gezant von Ketteler ware nln 1900 oorzaak van de gewapende tusschenkomst der mo gendheden en den tocht naar Peking. Een Engelsche blad, zien wij, herinnert in zijn ongerustheid ook aan den moord van Sarajewo in Juli 1914, die in Europa alles in vlam zette. Zoo pessimistisch wenschen wij op dit oogenblik nog niet te zijn, maar daar de bolsjewiki op velerlei wijze de hand in het spel hebben zijn er toch ge noeg verontrustende factoren ln den toe stand. De moeilijkheden van den toestand in China worden nog verergerd doordat thans ook verontrustende ,berichten ko- meh uit Mantajoerjje, een land dat onder het strenge bestuur van Tsjang-tso-lln tot dusver het rustigst was. De aanleiding tot deze onrust is niet precies bekend, maar men neemt aan, dat bolsjewistische agenten van de afwezigheid van Tsjang- tso-lln gebruik maken om de bevolking op te hitsen. Voor 'het overige is de bestorming der banken in China nog steeds groot. Thans wordt uit Macao gemeld dat de zilvervoor- raad der banken langzamerhand uitgeput is. In bijna alle havensteden haasten de hypotheekgevers zich hun geld op te vragen. In de Britsche kolonie Hongkong duren de ongeregeldheden voort. De beweging tegen de vreemdelingen. De berichten van Dinsdag uit China zijn ongunstiger. Zoo werd de Japansche consul te Sjinkiang op straat door een menigte stakers met steenen geworpen. Hij verlangt een officieele verontschuldi ging dreigt anders met krachtiger maat regelen. Een boot van de P. en O. zou te Sjanghai geladen worden en wel op de werf van de Franache concessie. De koe lies verlangden 10 shilling extra. Daarop werden Russische arbeiders te werk ge- Bteld onder bewaking van 200 gewapende Annamletsn. Uit Hongkong wordt gemeld, dat er voldoende levensmiddelen zijn ln de Euro- peesohe wijk, zoodat men zich eventueel op een belegering kan voorbereiden. Een botsing tnsschen Chineezen en Franache en Engelsche mariniers. Duizenden Ohineesche arbeiders, bur gers, studenten en soldaten trokken Dins dagmiddag langs de ,3und" (het haven front) en rond de Europecscöe nederzet ting Sjamin te Kanton. Toen zij zioh tegen over het Victoria Hotel in de Britsche ooncessie bevonden, begon inien te schie ten. Engelsche en Fransch e mariniers ant woordden met mitrajlleura Het schieten duurde twintig minuten. De Franache koopman Pasquier werd gedood. De douaneoommissaris Bdward, een Britsch marinier en twee burgers werden gewond. Alles wijst er op, dat de eerste schoten door de Chineezen werden gelost. Londen, 24 Juni. De Amerikaansche consul-generaal te Kanton heeft alle Ame rikanen aangespoord, de stad te verlaten. Duizenden Chineesche burgers^ soldaten en arbeiders trokken gisteren door de Europeesche wijk. Bij hotel Victoria be gon een schietpartij. Britsche en Fransche matrozen antwoordden met machinege weren. Chineesche soldaten vuurden van de Westzijde van den Bund vit. Twee Britsche matrozen werden gewond, even als twee burgers; een Fransch koopman werd gedood. De verliezen der Chineezen zijn onbekend. Nadat de banken ongeveer 1 mlllioen pond sterling aan deposito'shadden uit betaald, staakten zij de betalingen, die zij echter ria eenige dagen zullen hervatten. De autoriteiten hebben een proclamatie uitgevaardigd, volgens welke de banken voorlooplg slechts 10 pet. der deposito's behoeven uit te betalen. De kooplieden onder elkander hebben een moratorium ingsteld. Nadat de banken hun uitbeta lingen hadden gestaakt, zette ook het gil de van de 24 handelshuizen zijn werk zaamheden stop en deed een beroep op de regeering om financieele hulp. Te Peking is het op het oogenblik rus tig, doch op 30 Juni zal de nationale sta king beginnen. De zoon van Tsjang-tso-lin heeft Sjang hai verlaten en is met spoed naar Mant- sjoerjje vertrokken, waar zijn troepen aan het muiten zijn. Zijn troepen te Sjanghai blijven thans zonder leider, zoodat er nog I pijnlijke verrassingen in deze richting mogelijk zijn. Hongkong, 24 Juni. De Amerikaan sche kanonneerboot „Helena" is naar Kanton vertrokken, waar de toestand van ochtend woeliger is geworden dan giste ren. De Britsche landingsdfvisie van de marine treft voorzorgsmaatregelen voor I nieuwe onlusten. Vijfhonderd vrouwen en kinderen van buitenlanders zijn vanoch tend*- met een Engelsch stoomschip uit Kanton naar Hongkong vertrokken. Te Peking némen de teekenen van een anti-Britsche boycot toe. Uit Amoy meldt men, dat de toestand er ernstiger is geworden wegens het aan houdend ageeren der studenten tegen de vreemdelingen. De Britsche, Amerikaansche en Japan sche consulaire vertegenwoordigers heb ben aan hun onderscheidene regeeringen gevraagd, om oorlogsschepen naar Amoy te dlrigeeren. Middelerwijl liggen stoomschepen klaar, om vrouwen en kinderen weg te voeren. Ongunstige berichten uit Pe king. Plannen voor een studentenleger. Londen, 24 Juni. De berichten uit Peking worden zeer dreigend, ofschoon de Chineesche rqgeering zich bereid heeft verklaard de onderhandelingen te Sjang hai in Peking te hervatten. De studenten te Sjanghai zijn voorne mens een studentenleger te vormen om tegen de buitenlandsche imperialisten te strijden en -hebben den christen-generaal Feng verzocht hun wapens te leveren. VEREENIGDE STATEN. Belastingverlaging. President Coolidg© heeft in een rede verklaard dat hij in Deoember het Con gres een nieuwe verlaging van de belas tingen zal voorstellen. Hij verwacht een g slot van 200 miilloen dollar aan het eind van het loopende begrootingsjaar. Gevangenisstraf voor echtbreuk. Londen, 24 Juni. De „Daily Express" meldt uit New-York, dat op grond van de wet in den staat New-York volgens welke schuldigen aari echtbreuk straf rechtelijk kunnen vervolgd worden, een kolenhandelaar heeft terechtgestaan. Op grond dezer wet kan twee jaar gevange nisstraf worden opgelegd. KORTE BERICHTEN. De Baitische vloot der sowjet-unie heeft zijn manoeuvres in de Oostzee aangevan gen. Volkscommissaris Froenze maakt persoonlijk de manoeuvres mede. Volgens een bericht uit Konstantinopel is er te Angora een Turksoh-Grieksoh verdrag onderteekend, waardoor het con flict nopens den patriarch is opgelost. Kastekort Een gemeente-commies van Magelang is voortvluohtig. Hij heeft een kastekórt van 5000. De onlusten ln China. De Java-China-Japan-lijn tracht het te Hongkong liggende stoomschip Tjilatjap van voldoende schepelingen te voorzien voor de terugreis naar Java. De paketstoomer an Cloon heeft te Hongkong de passagiers gedebarkeerd. De lading is niet gelost De reis wordt zeer spoedig voortgezet LUCHTVAART. Luchtverkeer. De Kon. Luchtvaartmaatschappij opent op 1 Juli een dagelijkschen dienst Rot terdamDortmund. Vertrek van Rotter dam: 11 uur 15 min.; aankomst te Dort mund: 12 uur 85 min. Uit portmund zal een toestel om 1 uur 45 min. vertrekken; aankomst te Rotter dam 4 uur. Op 1 Augustus wordt de lijn doorge trokken tot Amsterdam. Het vliegtuig vertrekt dan van Amsterdam: 10 uur 25 min.; aankomst te Rotterdam 10.55; ver trek van Rotterdam: 11.15; aankomst te Dortmund: 12.85. Vertrek van Dortmund: 1.45; aankomst te Rotterdam: 4 uur; ver trek Van Rotterdam: 4.20; aankomst te Amsterdam: 4.60. Deze dienst zal in Dortmund aanslui ten op de Duitsche lijnen op Leipzig en Frankfort, zoodat men des namiddags reeds te 8 uur te Frankfort kan aanko men en te 5 uur 6 min. in Leipzig. Om 8 uur uit Leipzig vertrekkende en om 11 uur 45 min. uit Frankfort, is men reeds om 4 uur des namiddags te Rotter dam. Bovendien bestaat er van Frankfort een verbinding op Zurich, waar men des avonds te kwart vóór 7 aankomt. Het tarief NederlandDortmund zal 30 bedrqgen. De K. L. M. zal de Fokker-eendekkera met gesloten kajuit, plaats biedende voor 5 personen, op deze lijn in dienst stel- len. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 22 JunL Een lekker hapje als toegift 'Onze geaohte politierechter heeft de gewoonte, bij wijze van smakelijk desert, de speciaal Heldersche zaakjes het laatst op het menu te zetten. Zoo kregen we vandaag 'n portie stu dentenhaver in den vorm van een geani meerd standje, dat op 14 Mei had plaats gevonden tusschen mej. P. M. B., de ge lukkige moeder van een 14-jarig daghitje en mevrouw de V., bij wie bedoeld meiske oenigen tijd in betrekking was geweest De jonge dame had zich opgegeven als ziek, doch daar mevrouw haar niet op het ziekbed maar wandelende door HeldeFs straten had aangetroffen, was haar den dienst opgezegd. Daarop was moeder op mevrouw afgestevend, doch deze had haar verzocht de reeds door haar bestegen trap naai- het bovenhuis weer te willen afdalen. Voorts weigerde mevrouw het gevorderde loon, waarop het meisje hJ. geen recht had, uit te keeren, waarop de moeder haar goed verzorgde educatie ver getend, mevrouw eenige woorden had toe gevoegd. waarvan de qualificatie „smeri ge tor" feitelijk nog de vriendelijkste was. Albuno disce omnes, uit deze enkele zult gij de overige leeren kennen, zegt Cicero. Het slot van het conflict speelde voor den politiereohter, waar bleek dat moeder nog niet geheel tot bedaren was gekomen en de getuige ojn. toeriep: O mevrouw, wat staat toch vreeselijk te jokken! De op gelegde boete 10 of 10 dagen viel zeker nogal mee, althans, moeder lachte triom- phantelijk tegen haar aohterzittende doch ter. 008T-INDIE. Verduistering. Uit de kas van de Biliton-Maatschappij te Tandjong-Pand an is 40.000 gulden ver duisterd; de hoofddader is gevat Vlootultbreldlng. Het A. I. D. verneemt, dat op de Indl- De vergiftigingszaak te Amersfoort Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak te gen den drogist V. te Amersfoort, be schuldigd van poging tot doodslag op zijn vrouw, tweemaal gepleegd. De Utrecht- sche rechtbank had beklaagde veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf, met af trek van de voorloopige hechtenis. De ad vocaat-generaal had bij dé. behandeling voor. het hof bevestiging van het vonnis van de reohtbank geëischt Het hof overwoog, dat er in verband met den geestestoestand van beklaagde Lelijk lagere straf op te leggen en veroordeelde termen aanwezig waren, een aanmerkélhl hem tot tien jaar gevangenisstraf. Malversaties aan de Maas- en Waaische Bank. De reohtbank te Arnhem heeft Dinsdag uitspraak gedaan in zake de malversa ties aan de Maas- en Waaische Bank te Nijmegen. J. G. J., bankier te Nijmegen, gewezen* directeur van die instelling, thans gedetineerd, werd wegens valsch- heid in geschrifte veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met vrijspraak van het sub 8 ten laste gelegd. De eisch was 2 jaar. De „Orptaeus" lek gestooton. Volgens een telegram uit Vigo is het Nederlandsohe stoomschip „orpheus"op weg van Oporto naar Amsterdam op een rots geloopen en lek gestooten. De positie van het schip wordt niet als gevaarlijk, beschouwd. Met de pompen kan men het binnendringende water meester blijven. De Onder den hamer. kazernegebouwen te Hoorn, die sche begrooting voor 1920 een post van thans ontvolkt zijn wegens opheffing van ruim 11 mlllioen gulden is gebracht voor het garnizoen, zullen deze week in pu- de uitbreiding ven de vloot blieke velling onder dan hamer koman.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2