GEMENGD NIEUWS De arbetdstlJdverlenglEfr ln de Provinciale Ziekenhuizen ln Noord-Holland. Provinciale Staten van Noord-Holland. Ingezonden Mededeeling. In Bloemendaal en Castricum hadden in huishoudelijke vergaderingen van den Centtalen Nederlandschen Ambtenaars- Bond besprekingen plaats omtrent de actie, die gevoerd zal worden tegen het opnieuw te 'behandelen voorstel van Ged. Staten betreffende invoering van de 64- urige arbeidsweek. In Castricum en Bloemendaal zullen 9 en 10 Juli a.s. openluchtvergaderingen worden gehouden, terwijl 17 Juli a.s. het personeel in Haarlem tot een groote pro testvergadering zal bijeenkomen. Bovendien zal op den dag van de Sta- tenzitting het personeel demonstratief optrekken naar het Prinsenhof, om aldus tegen den aanslag op den 8-urendag te demonstreeren en de Statenzitting bty te wonen. In de vergaderingen werd de houding van de meerderheid van Ged. Staten, die, ondanks voldoende bezuinigingscijfers, den 8-urendag met geweld willen doen verdwijnen, ten scherpste afgekeurd. Sabotage aan boord van de Java. Uit Vlissingen wordt aan de N. R. Ot. gemeld: Aan boord van den kruiser Java moet een geval van sabotage hebben plaats ge had. Er moeten mondstukken van kanon nen overboord zijn gegooid en geweerrie- men en brandslangen stuk gesneden. Gisteravond heeft de politie in een ca fé te Vlissingen een marinier gearres teerd, die van deze sabotage wordt ver dacht. De bezulniglngscommlssle-Rlnk. Naar het Corr.-bur. verneemt, zijn thans op hun verzoek eervol ontslagen, resp. als voorzitter, onder-voorzitter en leden der bezuinigings-commissie-Rink, lid van de Eerste Kamer, baron De Vos van Steen- wijk, lid van de Eerste Kamer, mr. Oud, lid van de Tweede Kamer, Zuyderhof, lid der Algemeene Rekenkamer, ir. Fruytier, lid van de Tweede Kamer, en M. G. de Bloeme, met dank voor de 7ele en ge wichtige diensten, den lande bewezen. Voorts verneemt het Corr. Bur., dat be noemd is tot lid en voorzitter der Bezuini- gingscommissei, de heer W. F. Pop, oud minister van Oorlog. Het nieuwe Academisch ziekenhuis te Leiden. Wij vernamen, dat de afwerking van het nieuwe Academisch Ziekenhuis te Leiden in twee gedeelten zal geschieden. De ge bouwen voor de huishouding, de klinieken der kinderziekten, der verloskunde en gy naecologie, der neus-, keel- en oorheel kunde en der huid- en geslachtsziekten komen het eerst aan de beurt. Daarna de kliniek voor de heelkunde en die voor in wendige ziekten. In 1927 zal met de over brenging worden begonnen. Het hoofdge bouw (administratie) zal eerst worden vol tooid na de klinieken, vermoedelijk na 1928. Goedkoope stroom in de nachtelijke uren. 2 cent per K.W.U. Naar de Telegraaf verneemt, koestert de directeur van de G. E. W. te Amsterdam het voornemen voor te stellen tusschen elf uur 's avonds en halfacht des morgens, electrischen stroom voor huishoudelijke doeleinden dus ook voor bad- en keu kengebruik beschikbaar te stellen voor den prijs van 2 cent per. K.W.U. De ioonen der Amsterdamsche gemeente werklieden. Het Hbl. verneemt, dat de in enkele Êersorganen gedane mededeeling, dat L en W. aan de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg hebben voorgesteld de bestaande loonregeling voor één jaar te continueeren, mits de vertegenwoordi gers der werkliedenorganisaties toestem den in het vormen eener Commissie van onderzoek naar de loonen in het particu liere bedrijf, ter vergelijking met die, in gemeentedienst betaald, geheel onjuist is. Het voorstel tot verlenging van de vi- geerende collectieve arbeidsovereenkomst tot 1 Juli 1926, staat geheel op zichzelf. Daartoe zou reeds Vrijdagmiddag kunnen z]jn besloten als de arbeidersafgevaardig den er geen prijs op hadden gesteld, dit voorstel, alvorens een besluit werd geno men, eerst in hunne ledenvergaderingen te behandelen. Voorts kwam ons ter oore dat het voor stel van B. en W., om de overeenkomst te verlengen.... voor een jaar, uitgaat bo ven het aanvankelijke voornemen van den wethouder voor de Ambtenaars- en Ar beidszaken. Deze moet bij het begin der uitvoerige beraadslagingen over deze zaak, waarmee vele, langdurige vergade ringen van het College werden gevuld, hebben voorgesteld: lo. Verlenging van de bestaande collec tieve overeenkomst voor den duur van een half jaar. 2o. het instellen eener Commissie van onderzoek ter vergelijking van de loonen in de particuliere bedrijven met die in ge meentedienst. 8o Op grond van de door de Commissie verkregen resultaten herclasseerjng van het gemeente-personeel op den grondslag der bestaande loonen, met dien verstande dat niemand van het tegenwoordig in dienst zijnde personeel in loon achteruit gaat, doch het eventueel te blijken gun stige verschil van de gemeente-geëm ployeerden tegenover de salarieering in het particuliere bedrijf, voor een deel zou worden verlengd, en is tevens vast gesteld, dat het instellen van een Commis sie van Onderzoek aan de C. C. W. zou worden voorgesteld. Ten opzichte van die Oommissie is geen enkel verder gaand Besluit genomen. De resultaten van het onderzoek zullen worden afgewacht Provincialerekening 1923. Ged. Staten bieden aap Prov. Staten ter vaststelling aande rekening van de provinciale inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1923; de verantwoording wegens het beheer van de provinciale inkomsten en uitgaven over den dienst van 1923 en een ontwerp-besluit tot vast stelling der ontvangsten en uitgaven van die rekening, De ontvangsten sluiten met een bedrag van f 23.483.315,19, de uitgaven met een bedrag van f 20.699.927,18, zoodat batig slot is f 2.883,388,01, welk voordeelig slot op de begrooting voor 1926 zalbehooren te worden geregeld, voor zoover dit niet reeds vroeger is geschied. Zomerzitting. De agenda voor de zomerzittiüg ver meldt o.m. de volgende punten Mededeelingen naar aanleiding van de rapporten van de Bezuinigingscommissie voor de Provinciale Ziekenhuizen. Voortzetting der behandeling van het voorstel ten aanzien van de arbeisvoor- waarden van het provinciaal personeel in verband met de .rapporten van de Be- zuinigings-Commissie voor de Provinciale Ziekenhuizen met brief van Ged. Staten. Het aangehouden voorstel tot wijziging van het „Ambtenarenreglement 1920". Voorstel tot wijziging van het „Salaris reglement 1920". Voorstel ten aanzien van een verzoek van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" om subsidie ten be hoeve van de wijkverpleging voor 1926, en id. ten behoeve van de zuigelingen bescherming voor 1925. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ten behoeve van de malaria-be- strijding in Noord-Holland. IVoorstel tot het verleenen van een bij drage ten behoeve van de verruiming van het Noordzeekanaal. Voorstel betreffende de exploitatie van het aan zee gelegen gedeelte van het Provinciaal Landgoed te Castricum. Voorstel ten aanzien van een aanvrage van het Nederlandsch Olympisch Comité te 's-Gravenhage om subsidie in de kosten der spelen van de IXde Olympiade. Bij suppl. begrooting wordt 438.000 aangevraagd voor uitbreidingswerken en overneming van laagspannings netten van het provinciaal electrisch be drijf. Steeds meer gemeenten willen haar laagspanningsnetten aan de provincie overdoen. Gedeputeerde Staten stellen aan de Staten voor, aan de N.V. Terschellingsche Stoombootmij. te Terschelling voor het tijdvak van 1 Juli 192481 Deoember 1924 een bijdrage van 4000 en voor het jaar 1926 een 'bijdrage van ten hoogste 8000 toe te kennen. Gedeputeerde Staten stellen verder voor, voor 19,000 van het rijk aan te koopen peroeelen grond en water in de gemeente Ouderamstel, bestemd voor ver- breeding van den weg. zou wonïen weggenomen door de invoering, voor het nog aan te stellen personeel, van periodieke verhoogingen, beneden de be staande loonen. Bij de langdurige gedachtenwisseling In het College van B. en Wheeft de meer derheid in het college besloten tot het te rugnemen der periodieke verhoogingen, werd. zijn wij goed ingelicht, eveneens met meerderheid van stemmen bepaald, dat de bestaande overeenkomst met een Jaar LUCHTVAART. Het vliegongeluk bij Landrecles. Uit een telefonisch onderhoud, dat de directie der EL L. M. heeft gevoerd met haren vertegenwoordiger dr. Groeneveld Meyer te Le Quesnoy blijkt het volgende: Hoewel de weerberichten, door den meteorologischen dienst van de verschil lende waarnemingsposten uitgeseind, de aanvaarding van de vlucht wettigden, immers ook op de routes naar Londen, Bazel, Hamburg en Kopenhagen zijn de diensten regelmatig doorgegaan schij nen op het traject bij Maubeuge en St Quentin plaatselijk zware, laaguithangen- de regenwolken, z.g. „drabwolken" het zicht ernstig te hebben 'belemmerd. Uit verklaringen van ooggetuigen en uit den toestand van het vliegtuig valt. op te maken, dat het ongeval zloh als volgt heeft toegedragen: Klunder is, om de zware wolken te ver mijden, eenigszins van de route afgewe ken en is daarbij den 180 meter hoogen heuvel genaderd, die tusschen Le Ques noy en Andrecies ver boven de omgeving uitsteekt en in dit landsohap geheel afzon derlijk staat. Vliegende uit een drabwolk is hij toen met het rechteruiteinde van den vleugel in aanraking gekomen met een boom van het bosch van Mormal, op dezen heuvel gelegen, en is een halve zwaai makend loodrecht in volle snel heid neergestort. Een houthakker was terstond ter plaatse en zijn .verklaringen luiden, dat geen der inzittenden nog eenig teeken van leven vertoonde. De toestand van het vliegtuig, dat met zulk een groote snelheid op den grond te pletter is gesla gen, laat ook geen twijfel, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden en dat de slachtoffers zich geen oogenblik van Bet gevaar bewust kunnen zijn geweest. Het toestel is, noch tijdens den val, noch daarna in brand geraakt en alle be richten, die daaromtrent de ronde doen, moeten met de grootste stelligheid wor den tegengesproken. Het officieels verslag omtrent de ramp, uitgebracht door de Nederlandsohe en Fransche overheden, dient te worden af gewacht. Als les, die uit dit ongeluk valt te trek ken. zal alleen op de onvoldoendheid van de weerberichten kunnen worden gewe zen. Le Bourget krijgt alleen weerberichten uit Compiègne, St. Quentin en Valencien- nes, welke plaatsen eohter 20 tot 80 kilo meter Westwaarts van de route liggen. Le Bourget heeft geen weerberichten van Bergen, terwijl boven die plaats door den schoorsteenrook vaak een vuile nevel hangt en voorts ook niet van de plaats Bavai, in de nabijheid van 't bosch van Mormale, waarboven eveneens bjj vaak ongunstige weersgesteldheid de mistlaag zeer hinderlijk is. Het vliegongeluk bij Landrecles. 's-Gravenhage. De Directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, de heer Plesman, heeft gisterochtend in een bespreking met de pers nadere bijzonder heden medegedeeld over het ongeluk met 't vliegtoestel van de K. L. M. bij'Lan- drecies. De lichamen der verongelukten zijn bijna ongeschonden aangetroffen. Allen, die voor de K. L. M. naar Le Quésnoy zijn geweest, benevens de fami lieleden der verongelukten, die zich er heen gespoed hebben, zijn vol lof over de medewerking en hulp van Fransche zijde verleend In het bijzonder werd dankbaar gewaagd van al hetgeen in het belang van een goede verzorging en het vervoer der lichamen van de verongeluk ten door den waarnemenden burgemeester van Le Quésnoy, den heer Paul Monneret, en den Nederlandschen consul te Rijssel, den heer Roozendaal, is gedaan. Eerst genoemde heeft zijn eigen auto ter be schikking van de Nederlanders gesteld. Namens het gemeentebestuur van Le Quésnoy heeft hij, bij vertrek van de lichamen uit de gemeente, vier bloem stukken op de kisten gelegd, in een rede herinnerend aan den moeilijken tijd, waarin vele bewoners uit den omtrek door hulp uit Nederland waren gevoed en verzorgd. Het transport is Zondag in Nederland aangekomen. De heer Plesman deelde voorts mede, dat thans met zekerheid, op grond van de verklaringen van de bevolking, de deskundigen en de familieleden, die den toestand ter plaatse hebben gezien, valt te zeggen, hetgeen ook door de offl- cieele rapporten zal worden hevestigd dat de bestuurder door de bewolking, die op de bommen van het Bois de Mar- mal, dat den heuvel 180 benoorden Landre- cies begroeid dreef en door den regen, pas op het laatste oogenblik bemerkt heeft, dat hij tegen de toppen van de boomen in het bosch zou aanvliegen. Hij heeft zijntoestel nog snel in de rechter bocht gebraebt, om het geboorte te ontgaan, maar de rechter Aileron werd krachtig geraakt. Die is dan ook eenige honderden meters van het toestel af ge vonden. Het toestel schoot daarna met< volle vaart in het geboomte. Een paar boomen werden gewoon afge knapt. Berekeningen hebben uitgemaakt, dat het toestel in het geboomte te pletter is geslagen één kwart seconde nadat de rechter aileron getrffen was. De inzitten den moeten op slag gedood zijn. Uit een en ander blijkt, dat alleen de piloot den angst van het ondeelbaar oogenblik, dat hij den gevaarlijken toestand begreep en moest handelen om hem nog te ontslaan, heeft doorgemaakt. De inzittenden moeten den dood zijn ingegaan zonder het zich bewust te zijn geweest. De rand van het Bois de Marmal, zeide de heer Plesman, is voor den piloot, die den weg naar St. Quentin op de kaart moet volgen, op een gegeven oogenblik wegwijzer. Bij het onderzoek ter plaatse is gebleken, dat een belangrijk deel van het bosch den laatsten tijd is gerooid, waardoor de bosch rand meer naar bet oosten is verlegd en de piloot den bosch- rand zoekend, dus van zelf meer naar den, geleidelijk oploopenden heuvel 180 is gedreven. Het ongeluk is echter te wijten aan een samenloop van ongelukkige om standigheden, waarin het plaatselijk zeer slechte weer eon groote rol heeft gespeeld. Had de bewolking niet op het geboomte gehangen, dan had de piloot, die zelf reeds moet hebben bemerkt, dat hij een beetje te veel naar het Oosten was ge- koersd, het bosch tegen en op den heuvel vanzelf tijdig in zicht gekregen. In ieder geval is het droevig ongeluk niet het gevolg ge weest van een technische storing. Motor en toestel waren perfect in orde. In zekeren zin is dit een geruststelling. Het ongeluk geeft der K. L. M. echter aanleiding na te gaan, of onderweg nog meer weerberichten kunnen worden afge zonden ten behoeve der vliegers, dun nu reeds geschiedt. De Engelsche luchtparade. Zaterdagmiddag heeft op het vliegveld Croydon bij Londen de buitengewone pa rade der Engelsche luchtvloot plaats ge had. De Koning, de Koningin en verschei dene leden van het Koninklijk huis waren aanwezig. Meer dan 70.000 personen wa ren voor het schouwspel opgekomen en er was een leger van automobielen als nooit te voren bij eenige gelegenheid in Londen of geheel Engeland gezien was. De gezamenlijke luchtvloot voerde den geheelen middag manoeuvres uit, zonder dat het kleinste ongeval voorkwam. Interessant waren de radiotelefonische bevelen, welke de Koning van den baga- nen grond af gaf en die dadelijk door een smaldeel op een hoogte van duizend voet precies werden uitgevoerd. Voorts werden demonstraties gegeven van bomaanvallen dicht bij den grond, van luchtacrobatiek en van een aanval met bommen op een nagemaakten krui ser, die gebouwd was van afgedankt vlieg tuigmaterieel Een nieuwe postverbinding Londen—Moskou. Van 29 Juni af is er een nieuwe post dienst per vliegtuig van Londen naar Berlijn, vandaar per {rein naar Konings bergen, daarvandaan weer per vliegtuig over Memel, Riga, Reval. Helsingfors en Smolensk naar Moskou. De geheele duur van Londen naar Moakou ia 86 uur, tegen 41/, dag nu. Poblonderzoek met luchtschip. De Zeppelin-Mpij. en het Internationaal genootschap voor Poolpnderzoek hebben de laatste dagen onderhandelingen ge voerd met de Duitsche rijksregeering over een Duitsche luchtschip-expeditie naar de Noordpool. Naar de draadlooze dienst te Berlijn meldt, is men het gis teravond daarover eens geworden. De rijksregeering zal den Gezantenraad ver zoeken, den bouw van een Zeppelin voor dit doel toe te staan. Wordt dit verzoek ingewilligd, dan zal de tocht in het voor jaar van 1927 beginnen. Het luchtschip zal later voor andere wetenschappelijke on derzoekingstochten ter beschikking staan. Dr. Eckener heeft aan een vertegen woordiger van het „8-Uhr Abendblatt" medegedeeld, dat het in het voornemen ligt, om een aantal geleerden, namelijk den Duitscher dr. Mohr, den Noor Graan en een kleinen staf van wetenschappelijke medewerkers per Zeppelin naar de Noord pool te brengen, waar zij zullen overwin teren teneinde daar zeer uitgebreide en grondige wetenschappelijke onderzoekin gen te kunnen instellen. Na verloop van een jaar zou de Zeppelin de geleerden terughalen. Een gedupeerde notaris. Notaris G. C. van Houweninge te Hoorn, heeft tot den Gemeentenraad een schrijven gericht waarin hij opkomt tegen de op dracht van de veiling der kazernegebou wen aan notaris Tillema. Het bleek dat B. en W. den weg volg den dat de notarissen om beurten het gemeentewerk kregen, maar daarvan Is I hier afgeweken. De burgemeester heeft verklaard dat daarin thans een vergissing is begaan door een ambtenaar ter secre tarie. Notaris Van Houweninge acht zich moreel en financieel benadeeld en vraagt den gemeenteraad hem schadevergoeding te verleenen tot een derde van het bedrag dat notarieel aan deze veiling wordt ver diend (er zijn drie notarissen ter Btede en de heer Van H. oordeelt dat zulk een veiling zou zijn moeteh opgedragen aan de notarissen gezamenlijk) en hem den ,naam van den ambtenaar te noemen, voor wien hij zich in het vervolg kan wachten. Het auto-ongeluk bi) Muiden. Zondagmorgen is de 64-jarige heer S. Domhof in de Majellastichting te Bus sum overleden aan de gevolgen van het auto-ongeluk op den rijksstraatweg bij de Hakkelaarsbrug. Vier zijner kinderen, medeslachtoffers,worden nog in het ziekenhuis verpleegd. Auto-ongeluk. Zondagavond zijn bij de Hilte, tusschen Gieten en Bareveld, dd auto's van nota ris Buining te Stadskanaal en G. Zuur- man, te Borg^rcompagnie, tegen elkaar gereden, waartusschen E. Smit en mej. G. Nienhuis, beiden van Veendam, die te flets waren, bekneld geraakten. Mej. Nienhuis heeft een enkel gebroken en erge hoofdwonden gekregen. De toestand van Smit, die deze week eindexamen H.B.S. moest doen, is niet buiten gevaar. Beide zijn naar Groningen vervoerd. Waardeloos uienzaad. De Kring Steenbergen van den N. C. B. heeft de volgende motie "aangenomen: De Kring Steenbergen van den Noord- Brabanfechen Boerenbond, met veront waardiging kennis genomen hebbende van den zwendel met geheel waardeloos uienzaad, waarvan dit voorjaar talrijke leden van afdeelingen tot den Kring be- hoorende, het slachtoffer zijn geworden; overwegende, dat het nog mogelijk bleek, dat honderden kilo's uienzaad, dat in alle door het Rijksproefstation onderzochte gevallen een kiemkracht gelijk nul had, aan te goeder trouw koopende landbou wers voor grof geld werden verkocht en geleverd, waardoor, zoo het bedrog niet tijdig aan het licht gebracht ware, deze hmd bouwers voor duizenden guldens zou den zijn opgelioht alleen aan inkoop van zaaizaad; kennis genomen hebbende van de pogingen, die in den laatsten tijd in het werk gesteld worden om opheffing of wijziging te bewerken van de wet tot bestrijding van bedrog in den handel van zaaizaden, enz.; protesteert tegen deze pogingen, om de toch reeds zoo geringe wettelijke bescherming van de koopers van zaaizaad nog te verminderen; brengt dank aan het Rijksproefstation voor Zaadoontrolé voor de in bovenbedoeld geval bedoelde medewerking, enbesluit deze motie ter kennis te brengen van Z.Exc. den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, het hoofdbestuur van den N. C. B. en het bestuur van den Ne derlandschen Boeren- en Tuindersbond. De onbewaakte overwegen. Gistermorgen gebeurde bij een onbe- waakten overweg té Heilo een ongeluk dat goed afliep. De machinist van trein 2115, welke te 9.12 van Amsterdam naar Helder vertrok, bemerkte een paard en wagen op< den spoorweg, doch kon den trein niet tij dig genoeg tot staan krijgen. Door het remmen had deze echter niet zoo'n groote vaart meer. De locomotief raakte den kop van het paard, dat daarop neerviel.... doch vóór de trein weder vertrok weer op de been gebracht kon worden. Door oplettendheid van den machinist werd hier een groot ongeluk voorkomen. Een meisje van 8 Jaar doodgereden.' .Op de Rozengracht, ter hoogte van de tweede Bloemdwarsstraat, had Zondag middag een treurig ongeluk platts. Om trent arle uur stak een 8-Jarig meisje, dat daar ln de Bloemstraat woont, de tram baan over, nadat juist een tram gepas seerd was. De kleine beging de onvoor zichtigheid, niet uit te kijken en zag niet, dat van de andere zijde een tramtrein van lijn 14 naderde. De bestuurder kon niet bijtijds stoppen en ofschoon de tram bijna onmiddellijk tot stilstand werd gebracht, geraakte het meisje onder de wielen. Het zware rijtuig moest worden opgevijzeld en toen pas kon men het slachtoffertje bevrij den. Haar toestand was hopeloos en tij- flens 't transport naar 't Wilhelminagast- huis blies zij den laatsten adem uit. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat den be stuurder van fijn 14 geen schuld treft. (TeL) Winkeldieven gearresteerd. De politie van het bureau Overtoom te Amsterdam, heeft een paar goede vang sten gedaan, die in verband staan met eenige inbraken, waarvan manufacturen winkeliers het slachtoffer zijn geworden. Onder het ressort van het genoemde bu- reiu, namelijk in de Jan Pieter Heijestraat en Kinkerstraat, werd op en na 22 Mei in eenige magazijnen ingebroken. In beide gevallen verschaften de inbrekers zich des nachts toegang via het trapportaal van het bovenhuis. Hier werd het luik dat toe gang geeft tot de hoofdkraan van de wa terleiding. verwijderd. Onder den vloer gingen de daders verder en lichtten zij een zelfde soort luik, dat in den winkelvloer gemaakt was, op. Hetzelfde gebeurde in de Dusartstraat en in de Albert Cuyp- straat Donderdagavond Verd een van de in brekers gearresteerd. Hij bevond zich met een aantal gestolen goederen juist op weg naar een opkooper. De ander werd dien- zelfdeft avond thuis aangehouden. Van deze beide personen kwam de po litie op een opkooper. Hier werd een ge deelte van het gestolen goed aangetroffen en natuurlijk in beslag genomen. Er ont brak echter het een en ander en dit werd per saldo in een onderstuk gevonden, dat beide inbrekers in de Kerkstraat hadden gehuurd. Groote voorraden waren hier - aanwezig en alles werd met een vracht auto naar het bureau Overtoom gebracht. Daar bevinden zicb thans ongeveer 2700 par?n kousen en aokken, twee kisten met wollen dekens en eep zeer groot aantal dames-mantels, overhemden, jumpers, zij den- en tricot ondirgoed, lakeqs enz. enz. Ruim geschat, vertegenwoordigt het ge- stolene een bodrai van acht a negendui zend gulden. Versgnllende artikelen zijn al door de benadeelden herkend; een klein gedeelte is niet teruggevonden en men vermoedt, dat dit op |e markt door andere opkoopers van de haid is gedaan. Aati den anderen kant is van een klein gedeelte niet te bepalen, waar het gestolen werd. Bij het verhoor zeide een van de daders, dat hij voor zijn misdrijf winkels met hou ten puien uitzocht; deze hebben, zoo ver klaarde hij, in den regel een verbinding met het portaalluik. (Tel.) Korte vrijheid." Toen Zaterdagmorgen een van de in brekers bij de firma Pander uit de Kal- verstraat te Amsterdam door een inspec teur op het bureau Singel werd verhoord, zag hij kans het openstaande venster te bereiken en naar beneden te springen van een hoogte van ongeveer 6 meter. De man kwam zonder bijzondere ongevallen in een steeg terecht en koos snel het hazenpad. Veel genoegen heeft hij van zijn vrijheid niet gehad, want bij den Heiligenweg werd hij door toegesnelde politie-agenten gegrepen. Smokkelaars. Tusschen Bellingwolde en Papenburg zijn gisteren kommiezen in aanraking ge weest met smokkelaars, die vuurwapens gebruikten en in een motorboot trachtten te ontvluchten. Een der smokkelaars kreeg een beenwonde tengevolge van een revolverschot van een ambtenaar. De smokkelaars ontkwamen, een motorboot en 300 pond gesmokkelde koffie achter latende. De gevaren van ahampoolng. Een kapper te Liverpool, die een zijner vrouwelijke klanten met drooge shampoo het haar waschte, beging de onvoorzich tigheid dit in de buurt van een gasvlam te doen. Het gevolg was, dat door de hitte het lichtontvlambare poeder in brand vloog, en het meisje zware verwondingen kreeg aan hoofd en beenen. Zes maanden werd zij in een hospitaal verpleegd; toen zij er uit kwam,.was zij verlamd, haar ge zicht was misvormd en haar haar had zij verloren. De rechter veroordeelde den kapper tot een schadevergoeding van 632, omdat zij niet meer zou kunnen dansen, zwemmen en allerlei soorten van sport doen, terwyl ook haar kansen op een huwelijk zeer ge daald waren. „Zelfs in 1926 kunnen wy dit niet ontkennen," zeide de rechter. Een geweldige reclame. Een staaltje van zeer groot °PSfezette reclame geeft wel de Fransche autom - biel en-firma Citroën, die voor 18 maanden de Eifeltoren' gepacht heeft met hei do om deze te gebruiken voor een k - reclame. De firma is thans bezig om langi het geraamte van den toren kabels te eg gen om rondom in roode lette™> van e reusachtige lengte het woord ltroëü doen oplichten. Vanuit te spits van^den toren zal een rood zoeklicht eiken avi nd Parijs beschijnen. Behalve de enorme pachtsom, die de flrmu Citroën heeft te betalen, heeft de regeerhig op deze h' ht- advertentie een belasting geheven, die in de honderdduizenden franken loopt.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2