5 BINNENLAND ZATERDAGAVOND 4ÜULI de bekende lage prijzen. HERMAN NYPELS, Advertentiën. KORTE BERICHTEN. Moord. Ingezonden Mededeellng. eindigt onze Tot en met dien datum H.betreft valt met dankbaarheid te oonsta- e. drijver-Smits. j. drijver. m. roos—smits g. -bloemendal- - t. smit8. h. n. van den Bos. De Amerlkaansche vloot, ter sterkte van 66 «oh epen, Is van Honoloeloe ver trokken om een bezoek aan de voornaam ste havens van Australië te brengen. OOST-INDER. Een tuinjongen beeft de familie K. Krult, commies der posterijen te Lawang, bij thuiskomst des avonds overvallen; hij vermoordde mevrouw Kruit, verwondde den beer Kruit zwaar en de kinderen licht Prof. Dr. Jan Veth. f In den ouderdom van 61 jaar is Woens dag overleden prof. dr. Jan Veth. Hij was een bekend portretschilder, etser en litho graaf, die ook als schrijver van werken op het gebied der kunst naam heeft ge maakt. Zijn portretten, die o. a. verschenen in het weekblad „De Amsterdammer" als „Bekende Tijdgenooten" (18911897), en in „De Kroniek" kenmerkten zich door buitengemeene fijnheid van teekening. Hij wist zijn personen scherp te karakterisee- ren in hunne uitbeelding. Als schrijver verwierf hij zich naam met zijn werken over Rembrandt. In het Rijks- en Stede lijk Museum zijn verschillende werken van hem vertegenwoordigd. De regeering erkende zijn groote ver diensten. Hij was ridder van de Orde van van Nederlandschen Leeuw, officier van het (Fransche) legioen van eer, lid der Kon. Academie van Wetenschappen, doc tor honorls causa en hoogleeraar. Prof. Dr. J. Huizinga schreef verleden jaar naar aanleiding van Veth's zestigsten verjaardag over hem: „Veth behoort tot de zeldzame sterken van geest en lichaam, die vroeg rijp en mogen wij reeds wel zeggen van dezen zoon uit een taai geslacht laat oud zijn. Nu hij zestig jaar is, vertoont hij nog zoo weinig het beeld van een, die op zijn werk terugziet en rusten gaat, dan dat men schier zou vergeten, hoeveel er reeds ach ter hen} ligt. Het kost even een inspan ning, om te bedenken, dat het nog dezelf de Veth is, die, bijna een jongen nog, midden in de Nieuwe Gids-beweging heeft gestaan." De begrafenis heeft Zaterdagmiddag plaats op Westerveld. De scheepsklok van Hr. Ms. Java. Aan boord van Hr. Ms. Java, die dien dag uit Vlissingen te Rotterdam was aan gekomen, had Dinsdag de aanbieding plaats van de scheepsklok, geschonken door de Vereeniging „Onze Vloot". Op het achterdék van den oorlogsbodem hadden zich in den namiddag verzameld de heer H. M. v. Bemmelen, voorzitter van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot", de leden van het hoofdbestuur O. v. d. Voort v. Zijp, L. J. H. Willinge, admiraal Mouton en de heer Staal, oud-gouverneur van Suri name. De commandant, kapitein ter zee Quant, liet daar ook officieren, onder-officieren en manschappen aantreden en gaf het woord aan den heer Van Bemmelen. Deze, zijn toespraak aanvangende, wees er op, dat de sobere aankondiging in de „Staats courant", dat H. M.'s Java 19 Mei in dienst gesteld en dat het bevel opgedra gen werd gedragen aan kapitein ter zee Quant een feit van beteekenis Inhield, voor de marine en voor ieder Nederlan der, die zijn vaderland een warm hart toe draagt. Zij luidt een nieuwe periode in. Jarenlang werd de eene kruiser na de andere afgevoerd, zonder door nieuw ma teriaal te worden vervangen. Zoo raakte de marine hoe langer hoe meer in verval en de gevolgen daarvan konden niet uit blijven. Onder het personeel vertoonden zich sporen van moedeloosheid. Die pe riode is thans voorbij. Over een paar maanden is ook de „Sumatra" gereed, be nevens twee flottielje-vaartuigen en twee torpedo-jagers.'Al dit materieel kwam in betrekkelijk korten tijd gereed. Indië zal weer een betere vloot hebben, bestaande uit materieel waarop het een lust is te dienen. Iedere Nederlander verheugt zich daarover, maar wel het allereerst de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot", geen mi litaire, maar een zuiver nationale vereeni ging van burger, die de vloot een warm hart toedragen en die niet alleen voor het materieel, maar ook voor het personeel opkomen. Spr. feliciteert den commandant, die het bevel voert over het mooiste en nieuw ste schip der Nederlandsche vloot. Een schip, dat aan het buitenland kan toonen wat de Nederlandsche industrie tot stand kan brengen en overal ons rood, wit en blauw kan toonen. Wij wenschen ook ons zelf geluk, aldus spr., omdat wij weten dat het bevel over dit schip is toevertrouwd aan een com- mant, die absoluut berekend is voor zijn taak. „Onze Vloot" wil haar vreugde op tastbare wijze toonen en spr. onthult nu de scheepsklok, die tot nu toe onder doek verborgen was. De klok draagt het mono gram van „Onze Vloot": den naam van het schip en den datum van indienststel- ling. De rand draagt het opschrift: „Elke klokslag zij een beroep op uw trouw aan het Vaderland". Spr. merkt op dat een klok haar stem laat hooren in alle omstandigheden des levens. Op deze klok zullen niet alleen ieder half uur de slagen geBlagen worden, haar metalen stem zal ook oproepen tot plichtsvervulling. Spr. besluit met den wensch dat haar stem steeds moge klin ken in tijden van voorspoed, geluk en glo rie. De commandant, kapitein ter zee Quant, ZOMER-UITVERKOOP. Heeren- en K1 nder-Kleedingmagazi|nen Op ««mus ut «to f"* D""" is vervuld met trots, dat hij het bevel mag voeren over dit schip. Zijn streven zal zijn uit dit schip, dat door de Nederlandsche industrie werd afgeleverd en dat op den proeftocht aan alle eischen heeft voldaan, te halen wat er in zit. Hij weet dat hij bij dat streven mag rekenen op de medewer king van alle opvarenden. Naar buiten schijnt het soms wel eens anders, maar de werkelijkheid is dat spr. op allen kan rekenen als er een beroep op hen gedaan wordt. Iedere slag van deze klok zal her inneren aan de Vereeniging „Onze Vloot", die zoo dikwijls een ondankbare taak heeft Zij is een nationale vereeniging, wier daden vooral in Indië gewaardeerd wor den. Hoe menigmaal heeft zij daar, ver van huis, niet gezorgd voor- gezellige St Nicolaasvieringen, hoe vele tijdschriften deed zij er niet circuleeren, die anders niet onder het bereik van de bemannin gen der schepen zouden komen. Spr. dankt nogmaals voor het geschenk en besluit met de woorden: Elke klokslag is een bewijs van trouw aan het vader land. De sabotage op de „Java". De marinier, verdacht van sabotage op den kruiser „Java" is door de politie ter beschikking gesteld van den comman dant van de „Java". Een commissie op dezen bodem heeft de zaak verder in on derzoek. Geweigerde vragen. De heer Wijnkoop had, naar hij in De Tribune meldt, naar aanleiding van de gebeurtenissen in China aan den minis ter van buitenlandsche zaken de volgen de vragen willen stellen: Is het den minister bekend, dat groote organisaties van werkers en studeeren den in China aan de ingestelde buiten landsche commissie van onderzoek naar de oorzaken van de thans in gang zijnde massale beweging in dat deel van de we reld onder meer den eisch hebben ge steld, dat de buitenlandsche mogendhe den, dus ook Nederland, afstand moeten doen van hun exterritoriale rechten en speciaal van hun consulaire jurisdictie in China? Acht de minister het in dit verband niet noodzakelijk, waar o.a. zoo uiteen- loopende staten als Duitschland, Perzië, Chili, de Sowjet-Unie en Mexioo in de zen afstand reeds zijn voorgegaan of hebben bewilligd, dat Nederland onver wijld deze vreemde inmenging tegenover een groot, eeuwenoud volk doet eindigen? Of geeft de minister er wellicht de voorkeur aan, eerst door den strijd in Azië tot dezen afstand van vreemde heer- schersrechten te worden gedwongen? Deze vragen heeft de heer Wijnkoop aan den voorzitter van de Tweede Kamer gezonden, om ze aan de regeering mede te deelen. De voorzitter van de Tweede Kamer deelde hem evenwel mee, over wegend bezwaar te hebben tegen zijn derde vraag en alleen indien de heer Wijnkoop die wegliet, hetgeen hij hem adviseerde, zou hij voor doorzending naar de regeering zorgen. De heer Wijnkoop heeft den voorzit ter van de Tweede Kamer gemeld, zich niet met zijn advies te kunnen vereeni gen en de vragen daarom in haar oor pronkelijken iliceeren. vorm elders te zullen pu- De Haven-Arbelds-Reserve. „Het Volk" deelt mede, dat de Scheep vaartvereeniging „Noord" besloten heeft tot opheffing der Haven-Arbeids-Reser- ve. De directeur, de heer Wessels, zal worden gepensionneerd en voor de overige employés zal een plaats worden gezocht. De directeur van de Scheepvaartver- eeniging „Noord", bij wien het Hbl. naar aanleiding van dit bericht inlichtingen inwon, sprak de opheffing van de H.A.R. pertinent tegen. Hij zeide, dat er nooit over was gesproken en dat er ook niets is, dat in de richting van opheffing wijst Verkiezingsrelletjes te Brunssum. Te Brunssum (Limburg) hebben ern stige onregelmatigheden plaatsgehad, waarbij verschillende personen, leden der S. D. <A. P., gewond zijn. De oorrespon dent van „Het Volk" geeft er de volgende beschrijving van: Toen de soc.-dem. propaganda fietsclub uit Treebeek, een troepje van 15 men- schen daar aankwam, is volgens Het Volk de burgerwacht en de oude sohutterij In het geweer gekomen, al gauw een optocht van een- paar honderd man, onder wie eenige geestelijken. Na eenlg gescheld is het op handtaste lijkheden uitgeloopen, die tot gevolg ge had hebben, dat mevrouw Blanke met een ernstige verbloeding in het onderlijf'is opgenomen en, omdat de dokter verder vervoer gevaarlijk achtte, bij een familie lid ter plaatse binnengedragen; haar man het gebruik van zijn rechterarm eenigen tijd zal moeten missen en het Heerlensch De socialist Boels kreeg een sabelhouw over het hoofd en ook de propagandisten Weinema, Nyholt en mej. Guyker liepen ook verwondingen op. Daarentegen - geeft de correspondent van De Telegraaf de volgende lezing van het gebeurde: Gisteravond werd door de R.-K. een op tocht gehouden, waaraan door ruim 600 personen werd deelgenomen, waaronder ruim 200 kinderen. Ook namén verschil lende praalwagens deel en niet minder dan drie schutterijen. Tegelijkertijd had echter op het Bodemplein een meeting plaats van de S. D. A. P. Beide betoogin gen hadden een ordelijk verloop. Het viel op, dat toen de optocht het plein passeenie, waar de meeting werd gehouden, de socialistische leiders hun partijgenooten verzochten stil te zjjn, aan welk verzoek voldaan werd. De kinderen daarentegen, die aan den optocht deelnamen, waaronder dreumes- sen van 10 en 12 jaar, hieven een oorver- doovend geschreeuw aan, zooals: „Weg met de socialisten" en vooral „Liever dood dan rood". Toen nu de optocht ontbonden was, be vond zich een vijf minuten later op één van de drie wegen, welke naar het mee- tingtergin voeren, een troepje wielrijders van de S. D. A. P. die roode vlaggen en transparanten bij zich hadden. Zij stelden zich terzijde van den weg op, waarna hun leider de heer Blanke hun verzocht stil te zijn, totdat de deelnemers aan den optocht, die daar moesten pas- seeren, voorbij zouden zijn. Zij werden echter omgeven door een groot aantal kinderen. Tevergeefs trachtte de heer Postma, de leider der R. K., hun een door gang te verleenen. Op dat moment ont stond nu plotseling een vechtpartij, waar van men de directe oorzaak nog niet nauwkeurig heeft kunnen vaststellen. Een uitgebreid en, naar dit blad voorts mededeelt, zeer onpartijdig onderzoek is door de politie ingesteld, doch heeft nog niet kunnen vaststellen wie begonnen is. Naar van politiewege werd medegedeeld, is de schuld van het gebeurde noch bij de leiders der katholieken te zoeken, noch bij die der sociaal-democraten, welke bei den het uiterste deden om deze botsing te voorkomen. Opgelegde schepen. In de haven van Amsterdam zijn thans opgelegd de volgende Nederlandsche stoomschepen Manoe (9878 bruto reg. ton); Sumatra (5850 ton); Ambon (8598 ton); Borneo (6660 ton); Sallawatti (6640 ton); Kambangan (6917 ton); Simaloer (6587 ton); Billiton (6890 ton); Lombok (6934 ton); Batjan (6854 ton); Vliestroom (665 ton); Jason (3209 ton); Ino (703 ton); Strabo (684 ton); Willy (1242 ton); Betsy Anna (880 ton). Voorts zijn nog opgelegd de Nederlandsche motorschoener Boven- karspel (615 ton), het Grieksche stoom schip Brompton Manor (1726 ton). (HbL) Nationale zangwedstrijd. Het Mannenzangkoor „Oresendo" van de bekende fabriek der Erven wed. J. van Nelle te Rotterdam, opgericht 10 Juni 1916, herdenkt het volgend jaar zijn 10- jarig bestaan. Het heeft naar aanleiding daarvan besloten tot de organisatie van een Nationalen Zangwedstrijd in de maanden Mei en Juni 1926, voor vrouwen, gemengde- en mannenkoren, en hiervoor aan de zustervereenigingen in den lande een circulaire tot deelneming verzonden. 26.479.410.— o olreüFaire «aarn'e j IMtf. SM. Noord-Holland. Het provinciaal electriciteltsbedrijf i in 2.465.600.— gewoon kapitaal, waarop heeft in 1918 voor de gemeente Vlieland noK was te storten 661.800.—- en een laagspanningsnet, benevens een elec- f 1.752.IOO.— preferent kapitaal. De bi^ito trisohe centrale met toebehooren aange-!winst be(jraagt f 1.070.830.— (vorig jaar legd. Terwijl reeds een deel van de daar voor verschuldigde som door de gemeente betaald is, heeft deze zich onlangs plot- Beiing er over beklaagd dat met alle ge leverde materialen deugdelijk zouden zijn geweest, en weigert zij op dien tot dus verre nimmer ter kennis van het bedrijf of van Ged. Staten gebradhten grond, het winst bedraagt 1.186.637.—), de onMpsten beliepen 898.205.— (v. J. f 891.2».—), zoodat een netto-winst resteerde van 178.626.— te bestemmen voor afschrijving op dehiteu. ren en op den post Reorganisatiekost» en overname Middenstandsbanken. Wat de finantieele uitkomst over 1924 nog overschietende bedrag van 10.7001 teeren> dat de winstcijfers bij vrijwel alle in hoofdsom, vermeerderd met de wegens kantoren zich in stijgende richting ble- de late betaling daarop gevallen rente, te ven bewegen. Nog slechts 4 kantoren voldoen. werken met een bedrijfsverlies, doch ook Behalve dat naar het oordeel van Ged. Staten de beweerde ondeugdelijkheid uit niets is gebleken, meenen zij, dat, nu de garantie-termijn der materialen reeds bij deze kantoren was een vooruitgang te zien. De hooge disconto-rente van de Ne derlandsche Bank, gepaard aan het hooge bedrag dat, tengevolge van den terugloop lang is verstreken^daarop thans in geen yan bpt (jep08it0.bedrag, bij de Neder ~*J-| ge- jarnjgcbe Bank geherdisconteerd geval een beroep meer kan worden daan. Voor het geval een laatste poging om vrijwillige betaling te verkrijgen mocht faltn, zouden Ged. Staten cr toe wi'len overgppn, de gemeente in rechten aan te spreken Ged. Staten stellen voor, een wijziging in de Verordening Vakonderwijs Noord- Holland aan te brengen, in dezen zin, dat voortaan ook het provinciaal subsidie worde berekend naar de werkelijke netto- kosten van de school. Gedep. Staten stellen verder voor aan de besturen van inrichtingen voor han delsonderwijs, waarvan de rekeningen over de jaren 1923, 1924 en 1925, ten ge volge van de uitbetaling van een provin ciaal subsidie, berekend naar de geraam de kosten van haar inrichtingen een na- deelig saldo, laten, tót dekking van dit saldo, een extra-subsidie toe te kennen, gelijk aan het verschil tusschen het uit betaalde provinciaal subsidie en ten hoog ste 1/5 van de ontvangen rijksbijdragen over die jaren. Algemeene Centrale Bankvereenlging voor den Middenstand. ■PPEE worden, en daarbij de nadeelige saldi van de opgeheven kantoren, hebben het winst cijfer van het hoofdkantoor sterk aange tast. In 1926 heeft eohter de daling van de disconto-rente reeds haar gunstlgen invloed doen gelden. Algem. Spaarbank voor den Middenstand. Gevestigd te Amsterdam. Aan het jaarverslag over 1924 ontlee- nen wij het volgende: Ulto. December 1924 bedroeg het Inleg gers-tegoed 8.414.986.20, verdeeld over 11.756 spaarboekjes. Het gemiddelde bedrag van het tegoed rr boekje bedroeg op genoemden datum 290.48. In de rentevergoeding, welke sinds de oprichting 4 bedraagt, kwam geen ver- andering. In 1924 werd aan rente uitge keerd of bijgeschreven een bedrag van 147.291.60. Met genoegen kan worden geconsta teerd, dat de netto-winst vrijwel gelijk bleef aan die van het vorige jaar. De bedrijfsresultaten waren van zoo- danigen aard, dat de Rekeningen „Inven taris" en „Voorraad drukwerk" beide tot op 1.konden worden afgeschreven, terwijl na uitkeering van het maximum Aan het Jaarverslag over 1924 ontiee- n<Na*er aanïlïïfben herinnerd, dat de TsÓO0"1 &aan ,„1, 10oa KantAnii bovendien nog ongeveer 8.500.— aan Bank in 1924 tien jaren bestond en na in het licht te hebben gesteld welke om standigheden aanleiding waren tot de op richting der Bank en ook tot hare reor ganisatie in het jaar 1919, geeft het ver slag een overzicht van de ontwikkeling der Bank en der bij haar aangesloten Middenstandsbanken. Alle bedrijfstakken (effecten, assurantiën, valuta, incasso) ga ven een regelmatige vermeerdering der omzetten te zien. Kon in vorige verslagen ook worden gewezen op stijgende cijfers voor het uitstaande crediet en voor het totaal der deposito's, in 1924 is in die cij fers een daling ingetreden. De terugloop van het totale credietbe- drag wordt verklaard doordat de uit nor male oorzaken afloopende credieten niet door nieuwe werden vervangen omdat de deposito-gelden zich in teruggaande lijn bewogen. Sedert het laatst van 1924 is hierin weder een verandering gekomen en 'worden weder regelmatig nieuwe credie ten verleend. Het onkosten-cijfer heeft in het afge- loopen jaar nog een geringe stijging on dergaan, hetgeen hoofdzakelijk een ge volg was van dé belangrijke onkosten, welke het in 1924 ingestelde nauwkeurige onderzoek der geheele credietportefeuille medegebracht heeft. Had dit onderzoek voorkomen kunnen worden, dan ware zeer zeker een daling ingetreden. Buiten de in 1924 becijferde risico's, waarmede reeds in de balans per 81 December 1923 reke ning gehouden is, deden zich vrijwel geen nipuwe risico's voor, integendeel kon men enkele riskante posten aanzienlijk ver sterken. Zoowel Commissarissen als Raad van Toezicht en Hoofddirectie zijn een stemmig van oordeel, dat met 1924 het moeilijkste jaar achter den rug is en dat het tot tevredenheid stemt te kunnen con- stateeren, dat desniettemin het bedrijf over dat jaar een zuivere exploitatiewinst heeft gebracht. Het uitstaand crediet daalde van nog ongeveer de Reserve kon worden toegevoegd, na welke toevoeging de Reserve 15.800. bedraagt Mali voor Hr. Ms. pantserschepen Tromp en Heemskerck, torpedobooten Z. 3 en Z. 4 en de onderzeebooten K. XI en O. 8. Gewijzigde opgave. naar Falltnn (Reval): 4, 6, 7, 8, 9 en 10 Juli: laatste bus hoofd kantoor 6.80 m., stadsbussen 6 Juli 8.80 m., overige data daags te voren lich ting 4. naar Helstngfors: 13 Juli t/m 16 Juli: laatste bus hoofdkantoor 8.30 a.; stadsbussen lichting 2. naar Stockholm: 22 Juli t/m 25 Juli: laatste bus hoofdkan toor 5.80 m.; stadsbussen lichting 4 daaga te voren. 27 Juli: laatste bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen 8.30 morgens. Daarna wordt de correspondentie te Hel- Mall voor Hr. Ma. „Java". Naar Edinburg: 4, 6, 7, 8 en 9 Juli: laatste buslichting hoofdkantoor 5.80 m.; stadsbussen op 6 Juli 8.80 m., op 8, 6, 7 en 8 Juli lich ting 4. N^ar Drontheim: 17,18, 20, 21, 22 en 28 Juli: laatste bua- lichting hoofdkantoor 5.80 m., stadsbus sen op 20 Juli 8.80 m.; op 16, 17, 20. 21 en 22 Juli: lichting 4. Naar Oslo: 4, 5, 6, 7 en 8 Aug.: laatste buslichting hoofdkantoor 6.80 m., stadsbussen daags te voren lichting 4. Na de verzending op 8 Aug. wordt de correspondentie naarVllsstngen gezonden. Volstrekt eenige kennisgeving M VAN DIJK en C. M VAN DLJK—Mellema, geven kennis van de geboorte van een lavsnloozen Zoon. Helder, 1 Juli 1925. 8poorstraat 66-70 M J. H REUSER en M. J REUSER—Verheys, geven kennis van de geboorte van hun Zoon HENDRICU8 J0HANNES Helder, 1 Juli 1925 Van Galenstraat 71. Ondertrouwd M. EKKERS en JOH. SLIJKERMAN. Helder, 1 Juli 1925. Huwelijksvoltrekking 21 Juli a.ste 10 uur v.m., in de Pa rochiekerk van de H H Petrus •11 Paulus. sprak namens alle opvarenden woorden gemeenteraadslid van Berghem een dolk van dank voor deze daad van „Onze steek in den rug heeft gekregt Vloot" aan boord van H. M.'s Java. Spr. Ujke klappen van ploertendood Iers. Ondertrouwd i. P SLEMMER en A W. H C BAKKER Helder, 2 Juli 1925. Loodsgracht 18 Tuinstraat 81. Huwelijksvoltrekking Vrijdng 3 Juli s. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling overiyden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer BEERT SMITS, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Helder, 1 Juli 1925. Keizerstraat 96 Helder, J. SMITS—Luidinga. Oosthuizen, Deventer, Smits H. BLOEMENDAL. Helder, A SMITS'. G. 8M1TS. N Helvoet, J SMITS—Schild. Folder, J VAN 8TRAATEN— Smits P. Samboe, N. O. I., A VAN 8TRAATEN ew Kleinkinderen Verzoekegeon rouwbeklag. Hedeu ontsliep, in haar Heer en Heiland, na een geduldig ïyden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Gi ootmoe- der, Mej. JANNETJE v. d. ZEE BIJL, in den ouderdom van 55jaar. Helder, 80 Juni 1925. Steengracht 10. Uit aller naam: R. v. d. ZEE. Geen bloemen. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartslljken dank aan het onderwyzeud Personeel (wchool 6) voor de genoegelyken dag hun kinderen bezorgd. De Ouders. Hieimede betuigen wy onzen hartslljken dank aan buren, vrien den on de vereeniging van Moed, Vertrouwen en Zelfop offering in het byzonder aan de Heeren ROETMAN, VAN DOK en R. BOOGAART, voor de laatste eer, aan onzen Echt genoot en Vader bewezen. Wed. J. STEEMAN— van Oosten, en Kinderen. Helder, 2 Juli 1925. Vlsohstraat 64. Voor de treffende en vele be- wyzen van deelneming onder vonden. gedurende de ziekte en by het overiyden onzer lie ve Vrouw, Moeder, Dochter, luster en Nicht, betuigen wjj onzen hartslljkan dank. Helder, P van den Bos. Piet. W H Bühoeks E. BurgersKwant. Dordrecht, A. van den BosDroogendije. Helder, h j. Büroers, J, C. Burgers—Bakker. G. E. JarinqBurgers. S. Jaring, Eindhoven, Dordrecht, F 8. de Voogd van der 8traaten. J H de Voogd van der Straatkn. M Verkerk. Helder, Juli 1926. 't NI ZENDING VISCHMARKT. Samenkomsten eiken avond om 8 uur. Donderdag 2 Juli. Sprekers: Da. J. J. BU8KE8, van Texel, P. STORM, hoofd der Chr M U.L O.-School, „ORANJE-HARMONIE-KAPEL". Vrijdag 8 Juli. Sprekers: Da. 0, B. WE8TENBURB, van Beverwyk, Da. 0. RIEMER8. Luth. gemengd koor „EEN VA8TE BUR8" en Chr. Zaugver. „ZINGT DEN HEERE". Toegang vrij. Toegang vrij.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2