hem 10.000 lire heeft ontstolen, en door den hotelhouder. De Italiaansohe politie heeft uitge maakt dat het heerschap een maand ge leden te Messina was. Begin Mei werd de heer Flardi, van het Belgisch consulaat te Messina, in het gasthuis aan het ziuïc- bed geroepen van een jongen man, aio verklaarde verwant te rijn met de öeigi- sche koiilnklijke familie, maar „incognito te reizen, onder den naam van Allard d<> XDonrad, zoon van Huhert de Conrad, ge boren to Gent, 28 Mei 1808. Hij verzocht den heer Flardi hom in- een hotel te doen overbrengen. Be heer Fiardl deed hem naar het Grand Hotel brengen. Maar de houding van den jongen man ei\ diens ziekte, veroorzaakt door oocalne-schulven, boezemden hein geen vertrouwen in. Na inlichtingen in de ambassade te Rome, waar Conrad onbekend was, liet hij dezen aan zijn lot over. Hoe de avonturier Pqmpeji heeft be reikt en welke oplichterijen hij heeft ge pleegd, zal de Italiaansche politie nu wel gauw te weten komen. LUCHTVAART. NS de ramp bij Landrecies, Het „Hbld." schrijft: Het droevig ongeluk met een K. L. M. Fokkervliegtuig niet ver van de Belgisch- Fransche grens heeft ongetwijfeld een heel diepen indruk gemaakt in Nederland. Wij waren ondanks het ongeluk verle den jaar boven het Kanaal de bedrijfs zekerheid van onze luchtverbindlngen gaan beschouwen als iets zoo'volstrekts, dat het ongeluk bij Landrecies ons niet alleen diep treft door de rampzalige ge volgen, maar bovendien als een aanma ning, dat op geen menschenwerk absoluut kan worden vertrouwd. Van de duizenden en duizenden sche pen, die de zeeën doorkruisen, bereikt er nu en dan een de haven van bestem ming niet. Is het een N.ederlandsch schip -dat wordt vermist, of was het voor een Nederlandsche haven bestemd, dan treft ons dat, maar wanneer het een schip onder vreemde vlag geldt tusschen vreem de havens varend, dan lezen wij over een dergelijk bericht maar al te vaak heen. Meer indruk maakt een spoorwegramp, omdat wij de veiligheid en bedrijfszeker heid van het spoorwegbedrijf als iets zoo natuurlijks zijn gaan zien in den loop der jaren, dat welhaast niemand bij een trein reis ook maar een seconde de gedachte bij zich voelt opkomen aap de mogelijk heid van een ongeval. Bij de reis door de lucht is wanneer een ongeval geschiedt het risico na tuurlijk veel grooter dan bij een scheeps ramp waar dikwijls nog de mogelijkheid van redding in booten bestaat en bij een verkeersongeval op het vaste land. Wie een vliegtocht onderneemt denkt waar schijnlijk wel even aan dit risico, maar de anderen, die boven hun hoofd de postvliegtuigen hun snelle baan zien trek ken door het luchtryim, stellen zich al niet meer voor, dat dat zeker gevaar met zich brengt, en ongevallen ook in den vreemde of aan vreemde vliegtuigen over komen, maken mede daarom nog zeer sterken indruk. Het is de vraag, of het onderzoek naar de oorzaken 'van het ongeluk te Land- reciea ooit zal leiden tot de ontdekking van hetgeen de ramp veroorzaakte. Maar het is geen vraag, dat het alleruiterste behoort* te worden gedaan, om die oorzaak op te sporen. De beteekenis van een regelmatige ontwikkeling van'het lucht transport is te groot, dan dat niet alles zou behooren te geschieden om de veilig heid van dit verkeer te verzekeren met alle middelen die ter beschikking staan. De K. L. M. heeft de noodzakelijkheid daarvan beseft en haar experts naar de plaats van de ramp gezonden, waar een drietal betrekkelijk jonge landgenooten met een vreemdeling op rampzalige wijze om het leven kwamen. Voor onze lucht vaartmaatschappij, die zoolang reden had tot dankbaarheid, omdat aan haar bij de duizenden tochten in haar machines ondernomen, rampen bespaard bleven, is het ongeluk van Landrecies evenals dat boven het Kanaal verleden jaar natuurlijk een zware slag. Niet alleen omdat zij een bekwaam bestuurder op zoo droevige wijze verloor. Onwillekeurig zal bij enkelen de vraag rijzen, of de middelen, waardoor zij de veiligheid van het verkeer poogt te ver zekeren wel afdoend zijn. Wij twijfelen niet, of de K.L.M. heeft zoowel vertrouwen weten te vestigen in de voorzorgen, die zij neemt tot verzeke ring i'oorzoover dat maar mogelijk is der veiligheid van haar pussagiers, dat dit verfrouwen zelfs den schok van een droevig ongeluk als, dat bij Landrecies zonder Dezwaar doorstaat. Voor de Lucht vaartmaatschappij zal in het gebeurde ongetwijfeld een nieuwe aansporing ge legen :iju, om zoo mogelijk nog meer aandacht dan thans rcods h8t geval is, te wijden aan de machines, waarmede zij voorziet in den zich steeds meer uitbrei dende! dienst. Van de sympathie van het Nederlandsche publiek kan zij zich na deze ramp even zeer 'erzekerd weten als de nabestaanden der door dit ongeval zoo wreed getroffen slachiotfers. Noodlanding. Zaterdag was een Nederlandsch post vliegtuig der K. L. M., bestuurder Van Djke, den koers kwijt geraakt tenge- voge van dikke, laaghangende wolken. Hit vliegtuig, van Rotterdam naar Pa rty onderweg, was op 400 M. boven Phi- lipiine, toen het oliereservoir sprong. De beituurder was verplicht te landen, J.ot- getn naar wensch geschiedde ónder As- seinde in België. Door telefonisch uit Roterdam ontboden personeel Wi-rd het restrvoir spoedig gemaakt. Van Dijke hee-t Maandagochtend den tocht voort- gez«i. De ongeveer 600 K.G. poat en an dere bagage is Zaterdag per auto naar den vervoerd en vandaar doorgezon- Amundsen'g nieuwe plannen. t ?n Wo^eemn uit Berlijn d.<L 1 juli meldt, dnt Amundsen plannen maakt voor een nieuwe vlucht naar de Noord pool, waarvoor eveneens groote vllegtul- Dornier-type zullen worden gebruikt. Of er oen samenwerking tot stand zal komen tusschen Amundsen en Nansen's t woode expeditie hangt af van den uitslag d< r onderhandelingen, die reeds aange vangen zyn. Van Selne naar Theems. Een Fransch amphibie-vliegtuig vloog Dinsdag van de Seine naar de Theems zonder gebruik te maken van vliegkam pen^ Het streek neer op de Theems bij 'rabtree Wharf in dp buurt van Ham- mersmith, dat in rechte lijn ongeveer vier mijlen van hel centrum van Londen ligt VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 29 Juni. Een nieuwsgierig Aagje. Een 19-jarige boeretelg, P. L. te Wie- ringen, die wel eens op stap was geweest met de 19-jarige dienstbode van den landbouwer K., koesterde blijkbaar nog veel belangstelling in het doen en laten van voormelde jonge dame, «althans zwierf hij 's avonds laat op het erf rond, voor zien van een fietslantaarn, waarmede hij angstvallig de slaapkamer van het meisje belichtte, ten einde te controleeren of zij ook een galant op bezoek had. De be jaarde moeder van den landbouwer zat te bibberen van benauwdheid over de aan wezigheid van dien nachtelijken zwerver nabij het huls, zoodat haar zoon besloot er een eind aan te maken en den rijks veldwachter om bewaking verzocht. Met het resultaat dat de nieuwsgierige jonge ling werd aangetroffen op het erf eu ge verbaliseerd ter zake wederrechtelijk ver toeven oftewel huisvredebreuk. Dit zaakje werd heden behandeld. Bekl. was niet verschenen. Hij staat echter niet ongun stig bekend en is riog nimmer veroor deeld. Hij is alleen wat druk, wat in een 19-jarigen jongen geen abnormaal ver schijnsel is. Daar dé papa ^r goed bijzit, veroordeelde de Pol. Rechter zoonlief tot 30 boete of 30 dagen. Wie in dien wind spouwt, maakt zijn boord vuil. Aldus onze goede oude Vader Cats en dat spreekwoord is ook toepasselijk op den 21-jarlgen dooven boerenknecht D. S. te Wieringerwaard, die in den nacht van 7 of 8 Juni te veel gepimpeld had en zoo'n heidensch spectakel maakte, dat de politie collectief besloot hem maar op te bërgen. Welke attentie niet strookte met de ideeën van den lawaaimaker, zoodat een stevig verzet volgde. De Pol. Rechter legde dezen recalcitrant 25 boete of 25 dagen op, ten einde hean duidelijk te ma ken, dat overal, tot zelfs in de kleinste negorij de orde gehandhaafd moet wor den. Maar niet veel van zeggen. |Een kastelein's zoon alhier, die door ongunstig gedrag zijn ouders veel ver driet veroorzaakt, moest onlangs laat in den avond door de politie uit de ouder lijke woning worden gezet. Ter zake van woordbreuk en wederspanningh^d werd dezen oproerigen zoon, onlangs reeds we gens verduistering tot 1 maand veroor deeld, thans 2 maanden gevangenisstraf opgelegd. maar niet beklagen over onbeschoftheden van andere zijde, als de brutale procla matie van Oolijn „in geen 10 Jaar sociale verbeteringen" hier wordt naast gelegd. Ten slotte de vraag of deze rede chris telijk was of niet Och, arme, daar hebt ge het geval weer met het woord christen. In hun redevoeringen hebben èn de heer Staalman èn de heer Dutje tot ln den treure betoogd, dat er absoluut geen en kele christelijke daad door het z.g. „Chris telijk" ministerie is verricht. En nu komt deze enorme naïviteit van den heer Bos, die vraagt: was dit wel ohristelljk? Deze rede van den heer Staalman? Och „Ztyn Exc." zei het zelf reeds ln ztyn verkie zingsrede: „Er ie moedeloosheid onder de schare, de daad volgt niet op het woord." Inderdaad, mijnheer Qoltyn. de daad volgde niet en aan een naam hebben wtJ niets. Met dank voor de plaatsing. Achtend1, a N. BAKKER. INGEZONDEN. Geachte Redactie, Aan den vooravond der Tweede Kamer verkiezing meent de heer E. H. Bos nog even een prik te moeten geven op den (Jhr.-Dem. Staalman, in hoofdzaak om hem op zijn tekortkomingen in politiek fatsoen en onchristelijkheid te verwijten. Alhoewel geen geestverwant van den heer S. zijnde, meen ik toch even tegen de be weringen van den heer Bos te moeten opkamen, daarbij opmerkende, dat hij zijn stukje zeker in de pen gehouden zou heb ben, indien hij op die bewuste vergade ring ware tegenwoordig geweest Wat toch is het geval? Een verslaggever moet vooral in deze dagen woekeren met de ruimte, zoodat hij moet samenpersen, waardoor hij overgangen, die de scherpte eenigszins verzachten, weglaat terwille van de beknoptheid. Overigens moet men in de politiek geen blad' voor den mond nemen, het gaat om te groote belangen en er wordt van staatswege te zeer met de duiten gemorst (men denke slechts aan de enorme geldverspilling, die ons de nieu we lageronderwjjswet met haar secte- scholen-plan kost), dan dat men elkaar met zalvend wpordgepraal tegemoet treedt. Zeker de heer Colijn is koloniaal ge weest, doch is dit een beleediging? Is het niét heerlijk, als men er prat op kan gaan meegewerkt te hebben om de kapitaalbe- langen van Nederland gediend te hebben en daarmee het schoonste wat de inboor lingen in dit land der zon bezaten, hun vrijheid, te hebben geroofd in naam van Christus? Och, de Atjehers hebben stel lig in hun stervensure ook geklaagd over het politiek fatsoen van die Indringers, de Hollanders, die hen zonder mededoogen hebben neergelegd. Praat gij van politiek fatsoen? Gij moogt u allerminst beklagen. Dat imen op zijne Exc. Colijn zijn stem uitbrengt, volgens den heer B., geeft reeds een duidelijk beeld van misplaatste verheerlijking. Men kiest geen „Exc.", wel den staatsburger Oolijn, die m.L zijne Uitstekendheid ln meer dan een opzicht ia te kort geschoten. Maar ik sou mQ NIEUWE UITGAVEN. Inhoud: Prof. Dr. J, W. Muller, Recht, Wet en Staat. Overzicht van de geschiedenis dezer woorden, bijdrage dus tot de beteekenisleer of significa der be grippen. Dr. W. A. M ij s b e r g, Het Kin probleem. Slechts de mensch bezit een kin; geen enkel ander dier heeft een der gelijk vormsel. Het artikel behandelt de verschillende vormen bij de menschen- rassen aanwezig.' Prof. R. O a s i m i r, De Ethiek der Geldbelegging, dat is dus het vraagstuk van het sparen. Schr. behandelt de verschillende vormen der belegging. Mr. H. L. A. V i s s e r, Gelijkvormigheids- probleem en Menschheidsgedachte. Abso luut gelijke dingen bestaan er waarschijn lijk niet, zegt schr., zoodat wij dus steeds met vergelijkingen te doen krijgen. De wetenschappelijke beroepskeuze gaat ook van deze ongelijkheid uit. Interessant is het, wat schr. mededeelt omtrent verschil lende gelijkluidende of althans nagenoeg gelijkluidende woorden, soms over de ge- heele aarde, over sagen, legenden en sprookjes, die men overal weer ongeveer hetzelfde terugvindt, enz. Voor de ver schillende gelijkvormigheden is het voor alsnog onmogelijk één uniforme verkla ring te geven, concludeert schr. Slechts tot op zekert hoogte en ten deele mogen wij voor de verklaring hetzelfde verschijn sel, n.1. de natuurlijke gelijksoortigheid der menschelijke psyche aannemen. Dr. Jan de Vries, Het Sprookjes-onder- zpek der FinBche school (wetenschappelijk onderzoek naar den oervorm van een sprookje). In dit artikel wordt de Finsche methode behandeld. Behalve deze artikelen bevat de afleve ring Boekbesprekingen, Referaten (be sprekingen van tijdschrift-artikelen), e. a. rubrieken, alsmede een Officieel gedeelte van het Ned. Nat. Bureau voor Antropo logie. Het Tijdschrift voor Ervarlngsopvoed kunde, Mei-nummer, bevat de Voortzet ting van de interessante artikelenreeks van H. G. Cannegieter over „Ervarings- geloof". Hij behandelt hier de betrekke lijkheid van goed en kwaad. De zedelijke normen zijn goeddeels afhankelijk van het ras, dé omgeving en de omstandigheden, waarin de verschillende menschen ver- keeren. Groepsmoraal en beroepsmoraal bepalen, wat voor den betrokkene goed en wat kwaad zal heeten. Het volstrekte kwaad, in kerkelijke termen „de zonde" genoemd, is een bovenpersoonlijke nood wendigheid, een gemeenschappelijk lot, waaraan ook de deugdzaamste niet ont komt, die bij de aarde hoort, zooals de zon en de maan, en bij den mensch zooals de ''milt en de lever. Men zou haar in plaats van het zedelijk kwaad beter het tragische kwaad kunnen noemen, zegt Bchr. Achter na bezien is het leven een reeks van mis grepen en niemand ontkomt daaraan. De redacteur dr. Hamaker behandelt het begrip „Gehoorzaamheid"; in dit tweede artikel bespreekt hij de bevrijding der persoonlijkheid. De heer J. Vellenga heeft het over „Tucht en Orde"; het artikel is een vervolg op dat in een vorige afleve ring geplaatst, en uit den aard der zaak meer speciaal voor docenten en onderwij zers bestemd. Mevr. Dr. Mulder van de Graaf, zenuwarts te Soerabaja, behandelt het probleem der „sexueele voorlichting". Het kind moet hier, zoo zegt zij, als net ware mee opgroeien en er geleidelijk en vanzelf begrip van krijgen. Als er door de ouders maar vroeg mee begonnen wordt, gaat het zoo gemakkelijk. Schr. geeft een voorbeeld uit de praktijk van haar eigen leven. Zij licht de kinderen in naarmate zij vragen, niet meer ook dan zij vragen. ragen zij niet verder, dan bewijst dat, dat het antwoord hen bevredigt of de kwestie niet verder tot hen doordringt. Het is een interessant artikel, dat voor menigeen tot voorlichting kan dienen, al kan deze taktiek uit den aard der zaak ook slechts door ouders gevolgd worden, die dit lastige probleem aandurven en het be- heerschen. N.V. Texels Eigen Stoomb.-Ondernemlng Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— vun., 8.— vm. 11.15 vjn., 2.35 nun., 6.30 n.m. Vertrek Helder: 7.vjn., 9.60 vjn., 12.16 nun., 4.15 mm., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— vun., 11.— van., 6.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— van., 12.— midd., SPORT. Heldcr-nleawi. HJLO-nleuwe. Sparta-nieows. Xederl&agwedstrijden M.L.D. v ru-iuLclmppelijk. Zeemeeuw 1—DES 1 7-2. Rectificatie. Postduivensport Dorne Rijken Vlucht dén geëtaleerd ln een winkel, die later bol - gemaakt wordt 4 Terug te bekomen aan het Hoofdbureau ?an Politie: Een Fransche huisdeursleutel, een dol van een vlet en een pop. Aan de volgende adressen: M. Poet, Achterbixmenliaven 68, een dou blé armband. Denkers, van Gelenstraat, een Jongensjaa. van .Rammel, Parallelweg 75, een para pluis. G. Leen, Spulstraat 8, een bruin lederen taschjo. Brandt, BTeewaterstraat 8, een rtywleJ- belasüngimerk. J. 6. Orelio, Schagenstraat 80, een expe- ditiekruis 1806—1900. Ras, Vijzelstraat 83, een huisdeuisïeateL de Graaf, Middenweg Da, een Doberman pinoher. van Strejjen, de Rutyterstraat 5, een duif gemerkt A-6078 3-25. Keesman, Javastraat 83, een hangertje (zilver) van een halsketting. Wols, Oostslootstraat 61, een oeintuur. Letter, 8e Emmadwarsstr. 1, een blauwe ikindermuts. P. Rensmaag, Artilleriestraat 64, een zwart met geel meisjes muts. J. H. Ekhuiaer, v. d. D v. Maasdamstraat 14, een lorgnet ln etui. A. Eelman, Brouwerstraat 28, een zilveren heerenhorloge, de Graaf, Parallelweg 80, een jongensjas. L. Auigusteln, Sluisdjjkstraat 92, een por tret met beeltenis van een man. G. Eijlders, Sluisdijkstraat 87, 2 stukten zeep. Rieuwerts, Hartenstraat 2, een dames- portemonnaie met inh. Bergwerf, Ballstraat 11, een zakmesje. Ceus, Basstraat 24, een gouden ring. W. H. Baars, Leliestraat 65, een bruins regenjas. P. v. Rijn, Diaooniestr. 86, een1 jonge haan. J. Daalder, Anemonestraat 36, een grtyze handschoen. Schutte, le Schagendwarsstraat 6, een zilveren knipje (ledig), van der Werf, Dijkstraat 26, een paar wollen handschoenen. Verherne, Torensteeg 4, een portemon naie met inhoud. MARINEBERICHTEN. De Minister van Marine brengt Ier kennis van belanghebbenden, dat de uit betaling der tijdelijke en voorloopige Ïensioenen van het Departement van iarine, voortaan niet meer door de Rijksbetaalmeester of ontvangers der Directe Belastingen geschiedt, doch na opzending der attestatie de vita aan genoemd Departement (Afdeeling Comp tabiliteit), door toezending eener post- chèque. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, bij inzending der attestatie de vita, aan het Departement van Marine een nauwkeurige opgave van woonplaats toe te voegen. LEGERBERICHTEN. (Met Ingang van 1 JHiil aangesteld tot dlenstpl. korp. bij hst reg. kust-art. de navol gende dienstplichtigen lichting 1926 I: Mensch en Maatschappij, driemaandel. tijdschrift voor anthropologie, psycholo gie, erfelijkheidsleer, eugenetiek, prae- historie, ethnologie, sociographie, sociolo gie, criminilogie, ethiek en rechtsphiloso- phie, No. 2 (Juli). ZOMERDIENST 6.40 n.m. Zondag J.l. zou Helder gespeend hebben tegen „de Roode Duivel» van Haarlem"; oh verzoek van de gpértvereenlglng Spart» heeft Hélder echter niet gespeeld. A». Zondag zal deze wedstrijd nu plaats vinden-, dit belooft een mooie wedstrijd te worden. Volgens de opgave ven de vorige week sou bet elftal aldus uitkomen: J. de Vries (Haar lem 1 en reserve), d.; W. Grbuitinger (HFO 1), H. Holt (Haarlem, ree. Ie kl.), a.; Jérrlnga (Haarlem, ros. Ie kl.), J. Reden (Haarlem 1), B. Dik (Haarlem 1), m.; Berghout (Haarlem 1), Aldering (KPO 1), F. v. Stom» (HFO, roe. Ie kl.), A. de Vries (Haarlem, ras. lo kl.), B. 9mite (Haarlem 1). Er zal getracht worden- nu van Daalen (In ternationaal) mede te krijgen, zoodat bet elf tal, dat aa. Zondag komt, nader gepubliceerd zal worden. Zondag a.e. speelt HRO 1 een oefenwedstrijd tegen bet N.-H. V. B.-elftal, hetwelk als volgt le samengesteld1: H. Belmer (Woetzaan 1), d.; J. Teileman Alkmaar 1), Jlb Staan (Zaandijk 1), a.; J. Dijkehéorn (Helder 2), R. Duinmeijer (WFC 3), C. Vastbinder (Alkmaar 1), jil; N. Ooeter- hUy» (Zaandijk 1), H. Ram (Texel 1), P. Groot (Zaandijk 1), N. Ban (Texel 1), O. Donder» (VAiDO 1), v. Reserve: G. Vonk (Zilvermeeuwen 1). Voor de neder laagweds Lt rij den van MT.D 1» hedenavond' om 7.80 vastgesteld' MT.DSVS. De opbrengst komt ten goede aan bet Marine Sanatoriumfonde. Daar de entrée zoo laag mogelijk is gesteld verwachten we dat een groot aantal bezoekers naar deze geanimeerde match gaat kijken.. Terrein Aakarpark. ■Voor de nederl aagw edstrij den van SVS heb ben reeds de volgende vereenlglngen inge schreven: HRC 1, Geel Wit 1, Batavier 1, MLD 1 en Zeemacht 1. Van Helder 1» tot op heden nog geen bericht tot deelname inge komen. Hedenavond 7 u. 80 speelt M.LJD. op het ter rein Ankerpark zijn derde nederlaagwedstrijd en dezen keer zal SVS den strijd tegen hen opnemen om te trachten den beker, door het MSF -voor deze wedstrijden beschikbaar ge steld, mee naar bun home te nemen. Of ben dat gelukken zal, moeten wij nog afwachten, daar MUD momenteel over een elftal beschikt, dat niet voor de poes le. Werdi er van Geel Wit vrij gelukkig gewonnen en wae bon spel vooral na dé rust, Lang niet tegen dat van de Geel-Wïtteora opgewassen, tegen v. Speyk hebben onze'jongens getoond,; dat, als «ij wil len, ze heel wat beters kunnen prestoeren. Hopene, dat 'MLD vanavond met hetzelfe élan speelt en dgt ook SVS niet bij de pakken neer gaat zitten, belooft bet een spannende strijd te wonden voor het publiek, «eer «eker wel bet aanzien waard, temeer daar deze ne derlaag edst rijden voor «en zuiver liefdadig doel gespeeld worden. Ons verslag betreffende de opening van bet ,3parta"-terrein rerelaoht eenige aanvulling. Door H.R.C. werd n.1. nog aangeboden een prachtige bloemenmand met roode geraniums. De bouw van de kleedlokalen, loketten, W.C.'s en bergplaatsen is uitgevoerd door den heer G. dl Stolk, aannemer. In het verslag zelf komt nog een onduide lijkheid voor, wat betreft bet feit der opening. Dit geschiedde door den heer Grunwald, die na een kernachtige rede, waarin hij op de groote beteekenis der sportbeoefening wees, de blauw-witte band doorknipte. (Dit Is in bet verslag weggevallen.) Door de poetduivenver. Hollands Noordpunt werd Zondag j.l. gevlogen van Vleireon (Frankrijk), afstand 666 KUL De duiven wer den in vrijheid gesteld' om 6 uur v.m. met een fllnken Noordenwind op den kop, wat nu Juist voor de vogels niet prettig is. Maar was bet alleen dat, dan was het nog coo erg niet, maar bet weer was minder mooi, donkere luch ten trokken den geheelen dag voorbij, 's mor gens regen, zoodat ze dat wel den geheelen weg gekregen hebben. Eerst om 8 u. 28 m. 20 a werd die eerste duif geoonstateerd; Maandagmiddag 4 u. 46 zn. 8 s. die 17e duif, zoodat besloten werd' bet con- oours te sluiten om 7 uur 'e avond». Nu ik dit bericht schrijf, zijn er pas 20 dluiven terecht. Voorwaar een ranpvlucht, daar er 90 vogels verzonden waren. Menig liefhebber zit nu nog naar zijn duifjes te kijken. De prijzen en punten werden als volgt toe gekend: C. Puhl le, 7e, 14e pr., 15 put-, E. Heiligenberg 2e, 8e, 11e pr., 14 pnt; A. Fel- kers Se, 4e, 6e, 12e pr., 18 pnt.; O. Buis 6e, 10e pr., 10 put.; v. d. Giezen 9e pr., 7 pnt; Verkerk 18e, 16e pr., 8 put; W. Jans 16e pr.; Hendrikae 17e pr. De eerste diuif maakte een snelheid! van 767 meter per minuut; de 17e baalde nog 400 meter per minuut. Voor deze vlucht stonden de volgende eere- prijzen: le pr. zllv. med., 2e pr. Idem, 8e pr. zllv. vulpotlood, 4e pr. «llv. medaille. As. Zondég wordt gevlogen ven Corbelll, afütanjl 008 K.M. met de volgende eereprijzen: le pr. zilv. med. en één gulden, 2e pr. vulpen- houden, 3e pr. één gulden. 12 Juli Vendame, afstand 631 K.M., 18 Juli Bordeaux. Voor het kampioenschap ie de volgorde van de eerste liefhebbers: J. Nibbeling 86 pnt, F. Scholten 66 pnt., C. Puhl 63 int, Buis 60 pnt., Hendirikse 61 pt.; de anderen zijn nog onder de 50 pnt. Voor de vlucht van 12 Juli a.'s. met Jonge duiven, vanaf Roozendaal zijn nog eereprijzen binnengekomen of toegezegd van dien beer Brink, café de Grot; de postduivenvereeniging de postduif, de pluimvoevereeniglng Helder, den beer E Heiligenberg, den heer N. N. Wie volgt? Vooruit zij, die sympathiaeeren met de postduivensport. Toon dit door een prijsje beschikbaar te stellen of toezegging om aan dit concours deel te namen. Door bet bestuur van het D. R. Fonds is de toezegging gedaan voor een verguld zilveren medaille als wiaeelprije, met 'bet verzoek er zooveel mogelijk bekendheid aan te geven, opdat het 'bedrag, dat overblijft, coo groot mogelijk mag worden. Het ligt ln de bedoeling om deze vlucht, evenals in den N.-H. P. B. te Amsterdam die beroemde T.B.C.-vlucbt, leder Jaar te oigani- seeren, en opdat ieder liefhebber mee kan doen, de inleg zoo laag mogelijk te stellen en daardoor die deelname te vergrooten. Vooruit dan Heidersche liefhebbers, laat niet coo lang op u wachten, eensgezind de volgende wéék unr duiven mengen en flink mee doen aan déze vlucht. MJae.. deze vlucht later nog wel beroemd, wij kunnen spreken van onze De volgende week sullen de eeraprijeen i 4 Eervol ontslagen wegens lichaamsgebreken met levenslang pensioen de luit. ter zee ls kl. J, J, van Konijnenburg. Het verleende ontslag uit dén Zeedienst van dén tamboer 8e kl. D. Verschuur ie ingetrok ken. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN ia aan ondervolgende peis eonen vergunning verleend om naar Nederland terug te koeren: Per ae. Prima der Nederlanden, 8 JHiml van Priok: Torpt.-maj. F. Gemier, matroos 2e kl'. K. Pellgrim en mar. le kl. G. Kuyper. Per sa. Tjertmal, 10 Juni van Priok: Luit ter zee 2e kl. J. H. Rinkhuyzen, ld. le kl. A. G. Vromans, serg. d. mar? W. Bruin, mont-maj. G. H. Grijze, eerg.-kok A. Q. Jong man en A. J. Stinis. Per s.8. Prinses Jullana, 17 JHini van Priok: Luit. ter zee 2e kL F. 6. O. Bn. van Raad- wyck, bootsman A. J. de Beer, eerg.-hofm. M. Faas, torp.-maj. M. J. van den Heuvel, eohrij- ver-maj. H. E. Grervoling, korp-oelner F. Meyer, F. EL Kulker, J'. Broer», towartr. O. van der Pijl, korp.-bottelier P. Boot, korp.-schrijver J. F. M. Griffioen, korp.-hotmeieeter W. M. de Boolj, korp.-kok J. van Zijl, matr. le kl. H. EL Vélting, H. Kieviet», A. Boot kwartier meester W. van de Brand, matroos 2e kl. F. J. Smoelen, H. H. Poetrna, Q. J. B. F. Jansen, korp.-inaeht. 2e kl. M. Verschoor, H. Witte, Jl Mulder. G. Forrer, P. J. Hartjeeveld, mar. lt kl. R. H. Stadtman, W. F. Wouter», J. M. van de Roest Per e». Reanibrandt, 1 Juli van Priok: Off. van adm. 2e kL J. O. Kl&aeeen. De bevolen overplaatsing van den lult ter zee 2e kl. T. Boelen van Java naar Wacht schip Willemsoord ls ingetrokken. De off. van gez. le kl. J. J. Louweree, thima ter beschikking, wondt dén 9en Juli tijd. ge plaatst te Rotterdam, dan len Aug. tijdelijk aan boord Schorpioen en den 19en Aug. te Amsterdam. De luit ter zee 2e kl. W. F. H. Backer, bootsman O. Leget, dienende bij de Kaz. voor den O.zeedienst worden den 6en Juli a.s. tijde lijk geplaatst te Rotterdam en zijn bestemd de proeftochten znet Er. Me. O 11 "wi* te maken. Bevorderingen. J. vaa Twiak, W. de Boer, A. Dorlija, P. V. C. D. Boller, J. r. d. Bok, J. C. v. Puften, W. B«w>ut Jl Panman, O. J. Peur*», L. J.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7