GEMENGD NIEUWS ook dat volgen» de Manchester een groote vergissing, daar de mannen hiertegen volstrekt niet minder verbitterd zullen vechten. RUSLAND. Het doodvonnis der Duitsche studenten. CHINA. In Sjanghai werden drie Japanners door een Chineesche menigte aangeval len. De Ohlneesche politie kwam den aan gevallenen daar te hulp, nam hen In be scherming en bracht hen naar de vreem- delingenwljk. Naar trams en omnibussen werden steenen geworpen. Levensmidde len, welke voor de vreemdelingenwijk be stemd waren, zjjn gestolen. Juist bij de grenzen van de concessies maken Chinee sche soldaten loopgraven en draadver sperringen. In Santa Barbara zijn Vrijdagochtend om half negen nieuwe aardschokken ge voeld, waardoor verschillende reeds half ingestortte gebouwen geheel weggevaagd werden. Twaalf personen werden daarbij licht gewond, 's Middags kwamen er nieuwe schokken, bijna even sterk als 's morgens. Niemand werd gewond. De telefonische verbinding is verbroken, daar het telefoongebouw- dreigde in te storten en de beambten het verlaten hadden. binnenland. buitenland. Naar aanleiding van het te Moskou ge velde doodvonnis tegen de drie Duitsche Btudenten liet de Duitsche regeering door de ambassade te Moskou stappen dóen om de voltrekking van het vonnis te voor komen. Door den advocaat van den ter dood veroordeelden student, von Ditmar, is een verzoek om gratie ingediend. Van de plannen der beide andere veroordeelden is nog niets bekend. Wel heelt de Duit sche regeering er bij de Russische op aan gedrongen, niet tot de voltrekking van het vonnis over te gaan. Verdere Duit sche stappen zullen nog volgen. VEREENIGDE STATEN. President Ooolidge, die Vrijdag te Oam- bridge (Mass.) ter gelegenheid van een patriotische plechtigheid het woord voer de, zegde daarbij den moreelen steun der Ver. Staten toe aan het Veiligheidspact ter waarborging van den vrede in Europa. Aan deze belofte verbond hij de waar schuwing, dat van Amerika op geen an dere dan de daarin vervatte bepalingen kon worden verwacht, dat het verder zou bijdragen tot den financieelen weder opbouw der oude wereld. Indien de volken der oude wereld el kaar onderling wantrouwen, aldus Ooo lidge, laat hen dan wederkeerige verdra gen sluiten voor hun wederzijdsche veiligheid. Terwijl ons land zich onthoudt van het maken van politieke beloften daar, waar het geen politieke" belangen heeft, zouden dergelijke overeenkomsten steeds den zedelijken steun onzer regee ring hebben en stellig ook de instemming van de openbare meeningen der heele we reld. MAROKKO. Officieel wordt nu erkend, dat de Fran- schen in Marokko op sterker tegenstand stuiten dan eerst verwacht werd. Trouw gebleven stammen liepen de laatste dagen naar Abd-El-Krim over. Wegens de leng te van het front en de onmogelijkheid voor de Franschen het overal stevig te bezetten, heet dat onvermijdelijk. De leng te van het front wordt als 300 kilometer opgegeven en sterkte der Fransche troe pen op 60.000. Deze worden in aantal en materiaal geregeld aangevuld en het schijnt niet noodig die versterkingen te verhoogen. Bepaalde stammen, wier ver trouwen in de Fransche bescherming be schaamd werd en den oogst niet konden binnenhalen, sloten zich toen onder den druk der Riffijnen bij hen aan. Dit open de aan kleine afdeelingen der laatste den weg voor overvallen, waardoor de Fran schen zich hier en daar moesten terug trekken. In de communiqués heet dit na tuurlijk hergroepeering. Fez schijnt nog niets van Abd-El-Krim te duchten te heb ben. De nieuwe opperbevelhebber der Franschen is nog niet aangewezen. Ver schillende namen zijn genoemd, onder an deren Weygand en Targe, maar Guillau- mat, dé opperbevelhebber aan den Rijn schijnt de meeste kans te hebben. Die be noeming geschiedt in overlog met maar schalk Lyautey, die met de algemeene lei ding belast blijft ten opzichte der bevol king op wie zijn invloed met nadruk ont zaglijk genoemd wordt. Dit moet de iet wat bittere pil voor hem verzoeten. De aanstaande opperbevelhebber schijnt blan co-volmacht te krijgen. Intusschen duurt het overleg met Spanje voort. De Echo de Paris betwist opnieuw den persoon van Malvy, die de onderhan delingen leidt, omdat deze bij Koning Al- fons slecht gezien zou zijn. Tandzjer. Londen, 6 Juli. Chamberlaln heeft in het Lagerhuis gezegd, dat de regeering niet van meening was, dat de Engelsohe belangen in de zone van Tandzjer in eenig onmiddellijk gevaar verkeeren, maar dat zij den toestand nauwlettend gadeslqeg. Antwoordende op een vraag deelde hij mede, dat hij niet de verzekering kon ge ven, dat het Lagerhuis de gelegenheid zou hebben om den toestand te bespreken, voordat men tot eenige aotie zou over gaan, waardoor Engeland- tot vloot- en legeroperaties zou worden gebonden. Als de regeering tot de conclusie kwam, dat de zone van Tandzjer ernstig werd be dreigd, moest zij haar handen vrij hebben. Met betrekking tot het verzoek tot deel neming van Engelsche strijdkrachten zei Chamberlain, dat hij het standpunt_van de regeering in gesprekken had aange geven, maar dat er nog geen antwoord kon worden verzonden, voordat de regee- rdng de kwestie nader had overwogen. Taza door de vrouwen en kinderen verlaten. Wegens de „infiltraties" der laatste da gen, hetbbe nbij wijze van voorzorg de vrouwen en kinderen Taza op kalme wijze verlaten. De geheele mannelijke bevol king is er gebleven. Er worden uit China nieuwe opstanden gemeld en wel in Swatau, waar kort ge leden Engelsche matrozen landden. De winkels van Engelschen en Japanners werden geplunderd, terwijl ook geweld daden zijn gepleegd. Een Engelsch politie officier zou gewond zijn. De Ohlneesche regeering zou tegenover deze gebeurtenissen een onverschillige 'houding hebben aangenomen, zoodat de toestand daar met groote bezorgdheid wordt aangezien. Een troep koelies, waaronder zich ook vrouwen bevonden, heeft te Sjanghai een Engelschen politie-inspecteur, die een on derzoek instelde naar aanleiding van een stakingsincident, aangevallen en ernstig mishandeld. De stakingstoestand blijft onveranderd* Tsjang Tso-lin zal nog 6000 man naar Sjanghai zenden, zoodat zijn troepenmacht aldaar dan(13.000 man bedraagt Uit Hongkong wordt aan het Berliner Tageblatt gemeld, dat bij een schietpartij in de nabijheid van de nederzettingen der buitenlanders te Kanton ongeveer hon derd Chineezen, onder wie tal van studen ten en meisjesstudenten gedood zijn. De Duitsche bevolking nam niet aan den strijd deel. Te Hongkong is de staat van beleg afgeroepen. De uitvoer van levens middelen en geld is verboden. Alle voor Kanton bestemde postzendingen zijn aan censuur onderworpen. Hongkong, 6 JulL De staking breidt zich hier uit. De Chineesche beambten van de Great Northern Telegraph Com- pany en het omnibuspersoneel van Kow- loen hebben zich bij de stakers aangeslo ten. Ook de monteurs van de Britsche marine-werf staken. Fez., 6 JulL Op het westelijk gevechts- terein is een vliegende kolonne in het Bricka-gebied doorgedrongen. In het centrum heeft een groep het of fensief genomen in noordelijke richting en na een zeer hardnekkig gevecht de sterke stelling Bab Taza in haar geheel genomen, daarbij groote verliezen aan den vijand toebrengend. Aan het oostelijke gevechtsfront heb ben wij in den nacht van 3 op 4 'dezer De aardbevingen ln CaHfornië. Een optocht van het P.A.S. aangehouden. Twee figuranten geverbaliseerd. Zondagmorgen hield voor het gebouw van het P.A.S., gelegen in de Plantage Parklaan te Amsterdam, een vrachtauto stil, welke dienstbaar gemaakt was aan propaganda. Op den wagen stond een houten huisje met beschilderde tralies en daarin zat een man in gevangenis- kleedij. Te eener zijde van het huisje, dat een cel verbeeldde te zijn, stond een persoon met geweldige knevels, die de knaapje Van Llnschoten, die naast zjjn vader zat op een bankje verloor plotse ling het evenwicht en sloeg overboord. Oogenblikkelijk werd een dreg nagewor pen, doch het knaapje was reeds in de diepte' verdwenen. Het tweede ongeluk vond plaats aan de Beitelkade aan de overzijde van bet IJ, waar op een zolderschuit eenige jongetjes bezig waren met het vangen van stekel tjes. Om 7 üur geraakte een zevenjarig jongetje, wiens ouders in het Volewyk- kwartier wonen, door het verhalen van de schuit te water en verdronk. Nadat een uur gedregd was, werd het lijkje door de politie opgehaald. Amundsen te Oslo schitterend ontvangen. Amundsen's aankomst te Oslo is een grootsch feest geworden, dat. herinnerde aan Nansen's terugkeer met de „Farm in 1896. Zaterdagavond kwamen Amundsen enj zijn metgezellen aan boord van de ..Alb. W. Selmer" te Horten aan. Een.afdeeling marine-vliegers vloog hun tegemoet in de fjord en vergezelde hun tot Horten. Amundsen's vliegtuig werd na aan komst van de '.Selmer" direct gelost en op straat te geven. Toen de wagen toch ging rijden, werd dit door twee inspec teurs en eenige agenten van het bureau Jonas Daniël Meyerplein belet. De Fran sche en Duitsche soldaat sprongen van den wagen af en probeerden te ontsnap pen, doch de politie was hun te vlug af en ze werden op hun- beurt gevangen en meegenomen naar het bureau, waar zij de uniform moesten uittrekken. De ge vangene ontsnapte echter uit zijn van hout en linnen opgetrokken cel en nam de beenen. De cel werd van den wagen genomen en in het politiebureau opge- borgen, onder geschreeuw en gejoel van den vijand uit Bab-Tifilasen ten westen ,je personen, die aan den optocht deel- van Riffaan verdreven en ons in de stel-1 p x. UvvU v v y—p x.v—. - - TT Duitsche militaire uniform droeg, te an- gereed gemaakt voor de vlucht van Hor- derer zijde iemand in Fransche uniform. ten naar Oslo. Amundsen en zjjn metge- Beide warep met sabels gewapend. Het /e]]en vlogen onmiddellijk naar Oslo, bo- schijnt, dat de groep op den auto betrek- geieid door alle marine-vliegtuigen, die king had op de toestanden in China. te Horten gestationneerd zijn. Toen deze De politie stond den leider van den luchtvloot Oslo naderde, kwamen leger- optocht niet toe, met den auto te gaan vliegtuigen haar tegemoet In alle straten rijden, daar het verboden is voorstellingvan de haven tot aan het koninklijk pa ling genesteld. ZUID-AFRIKA. namen. Zonder militairen en zonde* gevangenis zetten deze hun tocht door de slad voort. Tegen de beide lieden, die in uniform op den auto hadden gestaan werd proces verbaal opgemaakt. (Telegr.) De vrijheid der pers. Geen nlet-onderteefcende stukken. De Volksraad heeft zioh in zijn jongste zitting bezig gehouden met Je bespreking spoorwegpersoneel uit Haarlem plaats Tragisch. Zondagmorgen had een excursie van eener nieuwe bepaling in de kieswet, be- naar het crematorium te Velsen, onder trekking hebbende op de pers. I>eze leiding van den 30-jarigen machinist J. nieuwe 'bepaling, welke aan de Australi- Haarlem. Deze was bezweet en ging sohe kieswet is ontleend, «egt dat het op n ^gyie hj een gang staan, waar hjj een straffe van 60 pd. st. boete is verboden flauwte kreeg en toen van een trap vieL om gedurende verkiezingen in de pers hoofdartikelen, ingezonden stukken of andere mededeelingen, die een politiek leis stonden de menschen dicht opeenge hoopt, terwijl overal de vlaggen uit de vensters hingen. Alleen de machine van Amundsen daal de, terwijl de andere vliegtuigen in de lucht bleven cirkelen, toen de ontvangst- plechtigheden plaats vonden. By Amundsen's landing barstte de me nigte los in donderende toejuichingen, welke vele minuten aanhielden. Amund sen zette het eerst voet aan land, gevolgd door Ellsworth, Riiser, Larsen, Dietrich- son, Omdal en Voight Zy werden verwel komd door den burgemeester van Oslol en den voorzitter van het Storting. Luide toegejuicht door de duizenden langs den weg reden allen orimiddeliyk naar het ko- j ninkljjk paleis, waar zy door den koning j werden ontvangen. De verkoop van de Amerlkaansche schepen. De correspondent vin de N. R. Ct te New York schrijft dd. 16 Juni: De United States Shipping Board heeft, zooals reeds telegrafisch is gemeld, aan gekondigd dat hy op 30 dezer tweehon- der dschepeq aan den hoogstbiedende zal afstaan. De verkoop geschiedt onder voorwaarde dat de schepen niet meer in Hy kreeg een hersenschudding en werd I de va^rt gebruikt mogen worden, maar per ziekenauto naar Haarlem overge- dat zij ontdaan moeten worden van alle karakter dragen, te publiceeren zonder ze te onderteekenen. Dr. Malan, de minister van binnenlandsche zaken, verdedigde de bepaling op grond van 'het feit dat schrij vers, die verdraaide *mededeelingen zou den doen, door de openbare meening ter verantwoording worden geroepen. De sprekers der oppositie antwoordden met te herinneren aan de schandalige aanvallen op generaal Smuts, die de ko lommen van „De Burger", tydens het hoofdredacteurschap van dr. Malan zelf, hebben ontsierd. De bepaling werd ten slotte met een groote meerderheid aangenomen. De .Ar gus" betoogt dat de maatregel recht tegen de z.g. vrijheid van drukpers ingaat. Het blad plaatste by wijze van spot de namen en adressen van alle redacteuren onder hun artikelen; zelfs de onbelangrijkste mededeelingen en notities waren onder teekend 1 Internationaal Spoorwegcongres. Te Bellinzona (Zwitserland) is dezer da gen een internationaal congres van spoor wegarbeiders gehouden, dat werd byge- woond door meer dan honderd afgevaar digden van 21 landen. Omtrent de hier genomen besluiten valt het volgende te vermelden: In de motie waarin het onbeperkte recht van vereeniging en vergadering wordt opgeëisoht voor het spoorwegper soneel, wordt met leedwezen kennis ge nomen van het'feit, dat ondanks de po gingen in deze richting door de Interna tionale Transportarbeiders Federatie by den Volkenbond aangewend, dit lichaam werkloos is gebleven en niet ln staat schynt te zyn de by den V. B. aangeslo ten landen te verplichten de beloften na te komen, vervat in de vredesverdragen en in de statuten van den V. B. nopens de vrijheid van vereeniging. Het spoor wegpersoneel van alle landen moet, al het mogeiyke doen ora de vakvereenigings- rechten te verkrygen, te verdedigen en uit te breiden; daarmee worden bedoeld het recht van vereeniging en vergadering, het recht tot staken en de deelneming van de vakvereenigingen aan de beslis singen omtrent alle vraagstukken, waar bij het personeel belang heeft. /Nog werd een resolutie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de gevolgen der electrificatie niet mogen zyn, dat de ar beidsduur, de loonen en de andere ar beidsvoorwaarden der machinisten, sto kers en andere leden van het spoorweg personeel ongunstiger worden dan by de stoomtractie. Een andere resolutie betreft de nationalisatie der spoorwegen en in een derde wordt aan de by de I. T. F. aan gesloten organisaties gevraagd te stryden le. voor de vermindering van den dage- ïykschen arbeid tot 8 uur; 2e. voor de af schaffing van overuren zelfs tegen beta ling van een extra-toelage, behalve in creval van een ongeluk of van buitenge wone omstandigheden; 8e. voor de af schaffing van het onderscheid tusschen den tyd van aanwezigheid en den duur van den werkeiyken arbeid. bracht, maar voor hy te Haarlem was aan gekomen, was de man reeds overleden. In het Merwede-kanaal verdronken. Zondag waren vier jongelui in het Mer- wedekanaal aan het roeien. Eén van hen, een 26-jarige man, had zich, hoewel hy niet kon zwemmen, ontkleed-te water be geven; hy liet zich door het roeibootje medetrekken. Plotseling echter liet hy het vaartuigje los en dadeiyk, vóórdat de roeiers konden beseffen wat er gebeurde, schoot hy weg in de diepte. Zyn broer, die zich ook in het bootje bevond, heeft nog getracht hem te redden; echter zonder re sultaat. Ook dreggen leverde niets op. Verbrand. Vrijdag is de werkman Kooien, stoker ,aan de mandenfabriek der firma Van Wagenberg te Viymen, by zyn werkzaam heden gestruikeld en voorover ln een ketel met kokend water gevallen. Met ernstige brandwonden over het geheele lichaam werd de man per auto van het WitnOele-Kruis naar het gasthuis te 's-Hertogenbo^ch vervoerd. Zy n -toestand la hoogst ernstig. De Amerlkaansche met een witte broek te Vllsslngen. Een politie-agent arresteerde een Ame- rikaansche dame, die, volgens zyn oor deel, niet voldeed aan de voorwaarde, dat iemand niet gekleed mag zyn in een cos- tuum van een andere kunne. De dame droeg nameiyk een witte sportbroek. De commissaris van politie huldigde een andere opvatting en stelde de dame onmiddeliyk in vrijheid. Een autobus rijdt een huls binnen. Te Houthem is Zondagmiddag op een recht stuk weg een groote autobus van de L.A.B., vermoedeiyk door het breken van den bedolven of in de "benedenverdieping de stuurstang, dwars over den weg in een opgesloten. Het aantal slachtoffers is nog huis gereden, bewoond door den beer niet vastgesteld. Reintjes-Debie. De voorgevel, zoowel van machinerieën, ketels, enz., hetgeen moet geschieden binnen de grenzen def Ver- eenigde Staten. Het staat den kooper vrij, onderdeelen van het schip té verkoopen of op andere wyze van de hand te dodn. Biedingen kunnen worden gedaan voor alle schepen, of voor een deel der sche pen. De tweehonderd tè verkoopen schepen meten tezamen 817.130 ton- Daarvan zyn er 150 die met kolen en 60 die met olie gestookt worden. Er zyn 67 schepen by van het type, dat op de groote Amerlkaan sche meren wordt gebruikt. Vele van deze schepen liggen op het oogenblik in de Hudson, ter hoogte van Peekskill, waar zy deel uitmaken van de zoogenaamde „Hudson HighlancLs vloot", of ook wel „de vloot by Caldwell's Lan ding". Want een vloot is het Sinds 1921 liggen daar 128 schepen te wachten tot de Shipping Board besloten zal hebben wat er met hen gebeuren zal. De schepen lig gen er deels onttakeld, deels nog in be vaarbaren toestand. De geheele vloot wordt in orde gehouden door een groep van 250 man, stokers, ingenieurs, machi nisten, bewakers enz. Volgens de verha len die er in omloop zyn, zou er niet veel meer van deze sphepen te halen zyn; ze zyn vrijwel leeg geplunderd.' Door de uit drukking tp gebruiken, dat hy de sche pen voor oud roest en afbraak aanbiedt, heeft de U. S. Shipping Board de zaak niet mooier willen voorstellen dan ze is. De Plckwlck Club te Boston. Een muur Ingestort; 82 personen bedolven. Boston, 4 JulL By een bal in de Pick- wick Club ter gelegenheid van den 4en Juli, waaraan 100 gasten deelnamen, stort te een geheele zijmuur, vyf verdiepingen hoog, in. Het puin kwam terecht op den dansvloer; alle aanwezigen op 18 na wer- de benedenverdieping, waar een winkel in kruidenierswaren gedreven wordt, als van de geheele bovenverdieping, werd door het zware gevaarte in elkander gereden. De autobus kwam met de voorkap in den winkel terecht, daar groote schade ver oorzakend. In de autobus zaten, behalve de chauffeur, twaalf personen, die.geen van allen letsel kregen. Toevallig bevon den zich de bewoners in het achterhuls, zoodat niemand gewond werd. De autobus is zwaar beschadigd. Het huis, waarvan de voorgevel finaal Is verdwenen is, met balken gestut, daar men door het doorbui gen der zoldering, verdere instorting vreesde. Twee knaapjes verdronken. Op en naby het IJ hebben Zondag twee treurige ongelukken met doodeUjken af loop plaats gehad. Het eerste gebeurde omstreeks elf uur. Toen voer in het IJ, ter hoogte van de Valkenwegpont, een «leizierboot. welke op we 'trecht naar Zaandam. ÏPet noi Een nader bericht meldt dat in het ge- lietel 39 lyken onder de puinhoopen van de Pickwickclub te voorschyn "zyn ge bracht. Nieuwe ramp ln Columbla. De stad Manizales is geheel in asch ge legd. De brand brak uit in de werkplaats van een cheraikaliënhandelaar en greep zoo snel om zich been, dat aan redden of blusschen niet viel te denken. De stad telt 46.090 inwoners. Hiervan zyn, voor zoo ver bekend, 80 personen gedood en twin tig gewond. De bevolking is in paniek de stad ontvlucht. Men schat de schade op 16 millioen dol lar. De staat van beleg is afgekondigd. Aardbeving In Japan. Zaterdag zyn door een hevige aardbe ving te rottori verscheidene gebouwen verwoest. Persooniyke ongelukken kwa- was van men ditmaal niet voor. vyfjarig De massa-moord te Halger. Het proces tegen den moordenaar Fritz Angerstein uit Haiger is gisteren begon- nen voor het hof van gezworenen te Lira- burg Daar men vreesde, dat Angerstein het slachtoffer van de volkswoede zou worden, waren uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen. Anjrerstein had aan tasch vol aanteeke- ningen bij zich. Hy heeft zich te verant woorden voor dertien misdrijven, nameiyk acht moorden, twee verduisteringen, valschheid in geschrifte, meineed en brandstichting. Angerstein is de zoon van een pen werker. Op veertien jarigen leeftijd kwam hH by een landmeter op het kantoor. Ein delijk kreeg hy een betrekking by de Nassaulsche Bergbau Oesellsehaft, die later door de firma van der Zype is over genomen. In 1917 heeft deze firma hem naar Haiger gestuurd als procuratiehou der en leider van haar afdeeling aldaar. Angerstein verzekert, dat hy gelukkig ge trouwd was. Toen hy trouwde bezat hij 1000 mark. Toen hy de misdaden pleegde, ging het hem financieel goed. Hy verifien- de 390 mark per maand en had een vrije woning. Voorts was de firma van der Zype hem 90.000 mark schuldig. Van verduiste ring is er geen sprake. Wel heeft hy amb tenaren moeten omkoopen en dientenge volge vervalschte kwitanties ln zyn kas gehad. BH het onderzoek heeft hy verze kerd, dat hy in deze aangelegenheid mede plichtigen had. Hy weigert ook thans hun namen te noemen, daar hy de firma van der Zype niet benadeelen wil. Vrijdag voor de misdaad verraste An gerstein zyn vrouw in de slaapkamer, ter- wyi zy haar doodshemd en een afscheids brief aan haar man gereed maakte. Me vrouw Angerstein schreef, dat haar kwaad ook een bezoeking voor haar man en haar moeder is en verzoekt haar man na haar dood haar moeder en zuster niet te ver laten. In 1928 had Angerstein met zyn vrouw een poging tot zelfmoord gedaan door in een vijver te springen. In den nacht van het drama was het echtpaar vroeg naar bed gegaan. Om mid dernacht werd Angerstein gewekt door zyn vrouw, die zich erg ziek voelde en zeer opgewonden was. Hy kop zyn vrouw niet langer zien ïyden en besloot met haar te slurven. Uit zyn kamer haalde hy een revolver, die hy nog een uur verborgen hield. Toen hy eindeiyk op zyn vrouw wilde schieten, ontrukte deze hem het wa pen met de woorden: „Zyn eigen vrouw! Vader vergeeft het hem." Angerstein haalde daarop uit zyn kamer een jachtmes en zonder dat zyn vrouw nog gelegenheid kreeg zich te verdedigen, stak hy haar dood. Zy sloeg nog eenmaal de cogen op. Weer keerde Angerstein naar zyn kamer terug. Hy wilde zich een kogel door het hoofd jagen, maar zyn beide revolvers bleken onbruikbaar. In den kelder vond hy een byi. Hy wilde zich den pols af hakken, maar hoorde zyn schoonmoeder, die op de slaapkamer gekomen was, gillen. Hy rende naar boven en sloeg zyn schoon moeder neer. Daar hy meende, dat zyn vrouw zich nog had bewogen, sloeg hy ook haar met de bijl de hersens in. Toen Angerstein zyn schoonmoeder neergeslagen had, zag hy de dienstbode in de deur staan. Hjj sprong op haar toe, doch zy vluchtte naar den zolder, waar hy haar met de byi doodsloeg. Na deze misdaden viel hy op een kist in slaap. Den volgenden ochtend ging hy naar zyn kantoor. Pas later, toen hy weer in de slaapkamer kwam en de lijken zag, herinnerde hy zich de gebeurtenissen van den nacht. Li zyn ontzetting nam hij Je bijl weer ter hand en sloeg den tuinier Geis, die in huis gekomen was, neer. De kantoorbediende Dittmar, die toevallig binnenkwam, onderging hetzelfde lot. Inbraak en diefstal te Rome tn den Sint Pleter. Zaterdagmiddag verspreidde zich in Rome het sensationeele bericht, dat in de schatkamers van den SL Pieter een in braak gepleegd was. De kerk olijke schatten worden bewaard in de z.g. Canonica, een groot gebouw op de Piazza Santa Marta, dat door een han genden corridor met de SL Pieterskerk verbonden is. Gelukkig hebben de dieven geen on vervangbare voorwerpen van historische en artistieke waarde meegenomen, ver moedelijk omdat deze te 'moeiiyk verkoop baar geweest zouden zijn. Zy gaven de voorkeur aan moderne sieraden van groote materieele waarde. Daaronder zijn: gouden misvaten en -kelken, die door Kardinaal Merry del Val geschonken zyn, gouden met edelsteenen bezette borst kruisen, de historische ring, die op het feest van SL Pieter ln de processie aan het beeld van den heilige gestoken wordt, en een kostbare ciborie. I>e verdenking viel op de metselaars en schilders, die by een verbouwing aldaar werkzaam waren geweest. De paus werd onmiddeliyk van den diefstal in kennis gesteld, en drukte er zijn diep leedwezen over uit, dat een zoodanige daad binnen het bereik van den SL Pieter had kunnen gebeuren. De Vaticaansche autoriteiten brachten de Romeinsohe politie op de hoogte en deze begon onder leiding van- een quaes tor onmiddeliyk een onderzoek. Benige werklieden zijn reeds gearresteerd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln den morgen van 7 Juli 19È6. Medegedeeld door bet Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 786.5 te Lyon. Laagste stand 762.0 te Alcureyrl en Vestmanour. Verwachting: Matige Zuidwestelijke tot Westelijke of N.westeiyke wind, zwaar bewolkt met tydeiyke opklaring, aanhankelijk regen buien met kans op onweer, koeier.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2