GEMENGD NIEUWS De kabinetscrisis. De toestand ln de Nederlandsche locomotief-Industrie. De bezuiniging b(J de Spoorwegen. Fe te— Bovendien is het blad gebleken, dat er Hierop la de direktie tot uitsluiting over- noor de drie coalitiepartijen vóór de ver- gegaan, kiezingen, geenerlei afspraak is gemaakt voor het geval wederom de coalitie in de meerderheid zou komen. De Koningin heeft Dinsdag ter confe rentie ontvangen de heeren mr. V. H. Rutgera, mr. J. SchokMng en J. H. A. Schaper, voorzitters van de fracties in de Tweede Kamer onderscheidenlijk van de anti-revolutionairen, de chriateliJk-histo- rischen en de sociaal-democraten. De Koningin heeft gisteren nog ter con ferentie ontvangen de heeren mr. H. O. Dresselhuys en mr. H. P. Marchant, voor zitters van de fracties in de Tweede Ka mer reap. van den Vrijheidsbond en van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Minister Aalberse. Het Centrum deelt mee: In de veronderstelling dat Z. Exc. mr. P. J. M. Aalberse als minister van arbeid zal aftreden, is hem een belangrijke plaats in de hoofdredactie van het dagblad Het Centrum aangeboden. Mr. Aalberse heeft dit aanbod in zeer ernstige overweging genomen. Snppletolre begrooting Noord-Holland. Ged. Staten van Noord-Holland bieden Prov. Staten ter vaststelling aan een der de provinciale suppletoire begrooting voor 1925, opgemaakt tot een totaalbedrag van 646.000. Georganiseerd overleg bfj den P. T. T.- dlenst t Naar de Tel. verneemt, is na gehouden bespreking tusschen den minister van Waterstaat, den heer Van Swaay en het hoofdbestuur van den C. B. P. T. T. door de regeering besloten, het contract met genoemde organisatie te herstellen. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de C. B. P. T. T. thans weer zitting zal nemen in de postale commissie voor georganiseerd overleg. De velligheldsconferentle. Wil hebben in ons vorig nummer mel ding gemaakt van een stap, dien de Duit- scbe gezant in Den Haag bij het Neder- landsche ministerie van buitenlandsche zaken zou hebben ondernomen „om te vernemen, of de Nederlandsche regeering bereid ware, als gastvrouw op te treden voor een internationale conferentie over de veiligheidskwestie, die in den a.s. herfst gehouden zal worden, zoodra de voorloopige onderhandelingen tusschen Duitschland en de geallieerden tot succes hebben geleid." Naar Duitsche bladen thans uit Lon den vernemen, achten politieke kringen daar het waarschijnlijk, dat in September a.s. een groote Europeesche conferentie tot regeling van het veiligheidsvraagstuk te Brussel zal bijeenkomen. Onderwijs in autorijden aan de Nijverheidsscholen. Dezer dagen werd aan de Nijverheids school voor de Techische vakken te Utrecht het eindexamen van den eersten cursus in het autorijden aan deze schoo afgenomen. De lessen werden gevolge door 2 dames en 20 heeren. In het gehee' werden 19 diploma's volgens art. 29 der Nijverhgidsonderwijswet uitgereikt. In het geheel genoten 12p rijders en rijdsters aan deze school hun opleiding. De heer H. J. Zeeman, directeur der ambachtschool te Velsen en de heeren W P. Verzijden en S. Kingma, leeraren aan de ambachtsscholen te Breda en Hilver sum volgden den cursus, omdat in deze steden plannen bestaan het onderwijs in autotechniek en dat aan chauffeurs in te voeren. De nieuwe cursus is met ,21 cursisten, onder wie zich wederom enkele leeraren van ambachtsscholen bevinden, aange vangen. Vaste bruggen over Rijn, Waal en IJaeL Arnhem, T Juli. In de a.s. zitting der Provinciale Staten van Gelderland zul len Gedeputeerden een positief antwoord ontlokken, op de vraag: Wil en kan de provincie zich voor de totstandkoming van vaste bruggen over den Rijn alhier, over de Waal bij Nijmegen en over den IJsel bij Doesburg groote finanoieele of fers getroosten? Gedeputeerden stellen zich voor een voor-onderzoek in deze kwestie toe te ver trouwen aan een veelzijdige, maar vooral beperkte commissie. Waarschijnlijk zal de oud-commissaris der Koningin in deze provincie, Jhr. 8. van Cutters hiervan de leiding op zich nemen. Gedeputeerden stellen voor om 10.000 beschikbaar te stellen ter bestrijding van aan het onder zoek verbonden kosten. Wie den toestand, vooral bij de belang rijke rivier-overgangen te Arnhem en Nijmegen, kent, weet hoe deze kwestie al vele jaren urgent is en absoluut onhoud baar voor het enorme verkeer daar te plaatse. Ernstig conflict aan „De Nieuws Waterweg". Aan de Scheepsbouw-Mij. „De Nieuwe Waterweg" te Schiedam is een konflict uit gebroken, dat tot verstrekkende gevolgen aanleiding kan geven. Het gezamenlijke personeel heeft stelling genomen tegen een door de direktie ondernomen poging om de 48-urlge werkweek te vervangen door de B8-urige. De oombinatie van metaalbewerkers organisaties heeft met den Metaalbond een konferentle gehad. De heer Schou ten deelde namens den Metaalbond mede, dat de 68-urige werkweek zou worden In gevoerd en hiervoor 48\" uur zal worden betaald. Dit beteekent dus een joonsver- Inging vart ongeveer 2 per week. Dins dagmorgen hebben de arbeiders een- Sa>-lg besloten de fabriek niet om T uur. och om kwart voor 8 binnen te gaan. ij het konflict zijn 1200 arbeiders be trokken. (Het Volk). ff D Scherpe buitenlandsche concurrentie. De Febriekaoourant van Werkspoor be vat een verslag van een1 bespreking van de Directie van Werkspoor met het per soneel uit de locomotiefwerkplaata. Daar aan ontleent „De R. K. Werkgever" het volgende: „De heer Muysken geeft een uiteenzet ting van de redenen, welke tot bijeenroe- en van deze vergadering hebben geleid, eze abnormale bijeenkomst vindt haar oorzaak in de abnormale omstandigheden, waaronder de locomotiefwerkplaats werkt, hetgeen ongetwijfeld door de werklieden zelf ook zal zijn waargenomen; de thans bestaande omstandigheid, dat geen en kele locomotief onderhanden is, of zelfs het onderwerp van onderhandeling uit maakt, is nog nimmer voorgekomen. Om den toestand, welke daarvan het gevolg is, eens rustig onder de oogen tq, zien en te kunnen bespreken, heeft spr. aan den chef der werkplaats verzooht, een aantal uit het werkliedenpersoneel aan te wijzen om hier samen te komen. „De toestand is zoo, dat, dank zij dé aanwezigheid van werk in de andere werkplaatsen, een deel der werklieden uit de Locomotiefwerkplaats aldaar te werk gesteld kon worden, terwijl een ander deel op wachtgeld is geplaatst „De verschijnselen nu wijzen erop, dat nog meer personeel op wachtgeld ge plaatst zal moeten worden. „Doch helaas is ook daarvoor een grens; een dergelijke maatregel toch is alleen verantwoord indien inderdaad verbete ring in den toestand te voorzien is, wat naar spr.'s oordeel, niet het geval is. „Spr. wil trachten een beeld te geven van den algemeenen toestand in de loco motieven-industrie en wijst er dan op, dat de oorzaak van het gebrek aan werk moet worden gezocht in de veel te groote capaciteit der locomotieven-fabrieken,, waarvan alleen Duitschland er reeds 19 heeft, de een met nog grooter productie vermogen dan de ander. „Daardoor ontstaat een geweldige con currentie, waarbij dan nog komt, dat reeds door zijn lagere loonen Duitschland, en in nog veel meerdere mate België, bo ven ons in het voordeel is; alleen Enge land is wat dat betreft, ongeveer aan Ne derland gelijk, doch geniet altijd nog het voordeel, door zijn groot wereldrijk een enorm afzetgebied te hebben. Met verschillende voorbeelden werd de bestaande felle concurrentie aangetoond. Slechts door tariefsverlaging kan haar het hoofd worden geboden. Voorgesteld wordt een tariefsverlaging van 1016 „Zonder nu voor deze verlaging de goedkeuring der betrokken werklieden te vragen, moet spr. er wel zeker van kun nen zijn, dat een ieder naar zijn beste krachten zal medewerken om uit deze verlaagde tarieven te halen, wat mogelijk is, omdat van het falen van deze poging om goedkooper te produceeren het eenig resultaat zal zijn, dat wij ook met het werken tegen deze verlaagde tarieyen zou den moeten ophouden en het daardoor overcomplete personeel zullen moeten ont slaan. Slaagt daarentegen de voorgestelde maatregel, dan zullen we rond en eerlijk zeggen, wanneer de toestanden weer ver beterd zijn en dus de oude tarieven weer kunnen worden hersteld." Welke houding de arbeiders tegenover dit voornemen der directie van Werkspoor zullen aannemen is nog niet bekend. De beteekenls van onzen landbouw. Onder dezen titel schrijft het Handels blad: In landen, zooals het onze, waar de nij verheid zich meer en meer ontwikkelt en uitbreidt, verkeert men dikwijls in de meening dat de bodemcultuur voor de na tionale welvaart van ondergeschikt be lang is. Met name is men in onze groote steden, waar de industrieele-, handels- en scheepvaartbelangen schijnbaar overheer- schen, geneigd, de beteekenis van den landbouw te onderschatten. Dat onze bo demcultuur in den ruimsten zin van het woord van zeer groot belang voor onze volkshuishouding moet worden geacht, zal het blad aan de hand van eenige bereke ningen ter bepaling van de waarde van onzen oogst, aantoonen. Het heeft daartoe het jaar 1928 als grondslag genomen. De waarde van de totale productie van dierlijke voortbrengselen bedroeg volgens de berekeningen van dit blad voor: Mill. gld. •Runderen 865.8 Varkens 185.4 Hoenders 80,5 Schapen 9.6 Paarden 5.6 Geiten 4,8 Eenden, kalkoenen en ganzen 4.0 Konijnen 1.5 Bijen 1,5 Totaal 608,2 Voor de akkerbouwproducten komt het tot de volgende cijfers: Mill. gld. Knol-, wortel- en bolgewassen 179,8 Granen (zaad) 40,7 Granen (stroo) 82,5 Handelsgewassen 22,9 Peulvruohten 18,9 die van de boschproducten 7,4 millioen. Totaal 1087,4 mill., verminderd met de waarde der ingevoerde grondstoffen ad 172,0 mill., blijft als waarde van den oogst 866,4 mill. gulden. Het blad meent met dit bedrag niet te hoog te zijn, daar de opbrengst in sommi- ge gevallen wel meer zal hebben bedra gen dan officieel wordt vermeld. In een tweede artikel zal het de betee kenis van dit bedrag uiteenzetten. Sprekende cijfers. 's-Gravenhage, 8 Juli. Uit onderstaand overzicht kan blijken welke resultaten de bezuinigingen op de personeelsuitgaven bij de Nederlandsche Spoorwegen in de laatste vier jaren hebben opgeleverd. Het aantal personen in dienst der Maat schappij bedroeg op 31 December van de jaren 1921, 1922,1923 en 1924 respectieve lijk 51078, 47567, 44549 en 42386. De personeeluitgaven floon, premies, gratificaties, bijdrage fondsen, dienstklee- ding, etc.), bedroegen in genoemde jaren respectievelijk 129.585.000, 125.748.000, 109.683.000 en 96.141.000. De exploitatiekosten zijn over het vorig jaar 20.408.725 minder dan die over het jaar 1923. In drie jaren zijn zij van ƒ194 millioen teruggeloopen tot rond 180 millioen. In deze 64 millioen zijn ook inbegrepen de ruim 38 millioen, welke op de perso neeluitgaven bezuinigd werden. Oostenrtyksche kinderen. Voor het comité V. P. O- te Hilversum worden op 15 dezer 8 u. 21 min. 's mor gens te Utrecht verwacht ongeveer 800 Oostenrijksche kinderen, die in verschil lende plaatsen van ons land zullen vertoe ven. Een Nederlandsche uitvinding op fotografisch gebied. De N. Rott. Ct heeft bij Nebo, in den Haag, een verrassende, Nederlandsche uitvinding op fotografisch gebied gezien. Zij bestaat hierin, dat het Nebo-filmpak absoluut lichtvrij is, zoodat de teleurstel ling van eenigszins belichte en gestreepte filmen tot het verleden behoort Het eerste resultaat is verkregen door het aanbrengen van de trekstrook in het midden van het chassis en door nog een andere constructie van het chassis zelf. Niettemin kunnen door een zeer kleine verandering alle chassis voor het Nebo- filmpak geschikt gemaakt worden. De ontwikkeling geschiedt in een han dig mofje en een nog handiger koperen ontwikkelingsdoos. Dit toestel is nuttig voor den amateur, die zijn toestel mee neemt naar Zwitserland en streken, waar de lichtsterkte verschilt van de onze. Met dit toestelletje maakt men even drie proefjes van verschillende instantanés en men is gewaarborgd tegen onder- en overbelichting. De uitrusting wondt voltooid door de Nebo-ontwikkelingtabletten, die een ont wikkeling geven, wélke zoowel te hooge als te lage temperaturen automatisch cor rigeert en dus b.v. In Indië het werken niet op eens overbodig maakt Proeven in onze tegenwoordigheid en in de brandende zon met filmpak en dag lichtontwikkelaar genomen, slaagden. Het Itallaansch eskader. Het Italiaanach eskader, dat een bezoek aan ons land brengt wordt Donderdag 16 dezer tegen den middag te IJmuiden verwacht Het christelijk mfjnwerkerscongres. Afgevaardigden uit Duitschland, Frank rijk, België, Nederland* Oostenrijk, Polen, Hongarije en het Saarbekken zijn thans te Genève bijeen voor een oongres van het internationale Chistelijke Mijnwer- kersverbond, onder voorzitterschap van het Duitsche Rijksdaglid Lmbusch. Er zal hoofdzakelijk worden gesproken over drie punten, de mijnwerkersloonen, den ar beidsduur voor mijnwerkers en de mijn ongelukken. Stins, de afgevaardigde van den Nederlandse hen Christelijken Mijn- werkersbond, hield een rede, waarin hij erop wees, hoe de toestand in het mijn bedrijf de laatste jaren algemeen is ach teruitgegaan. De Nederlandsche mijnwer kers hebben tot nu toe hun. 46-urige werk week weten te handhaven en met hun loonen komen zij lang niet achteraan. De doodende Duitsche concurrentie op de Nederlandsche kolenanarkt boezemt hun echter ongerustheid in, vooral omdat Duitschland deze concurrentie uitvoert met langeren arbeidsduur en lagere loo nen. Naar zijn meening moest het oongres bij een eventueele resolutie over de poli tiek van het verbond betreffende den arbeidstijd in ruime mate rekening hou den met verschillen in den toestand der onderscheidene landen. BINNENLAND. Totaal 294,8 De waardaachattlng der tuinbouwpro ducten: Mill. gld. Groenten 59,7 Bloembollen 80,0 Fruit 26,6 Boomkweekerij-producten 6,4 Rloemkweekerij-produoten 6,8 Tulnbouwzaden 1,1 Totaal 129,0 „Zljpendaal" openbaar wandelpark. De gemeenteraad van Arnhem besloot gisteren om het aanbod van de directie der N. V. Ned. Kunstzijdefabriek, om een deel van het landgoed „Zijpendaal" te bestemmen tot openbaar wandelpark, te aanvaarden. Ter bestrijding van de kosten voor noodzakelijke herstellingen ward 8000 beschikbaar gesteld. Heden zal een deel van het landgoed aan de gemeente in bruikleen overgedra gen worden. Spoorwegongeval te Amsterdam. Gistermorgen omstreeks 8 uur la op het atationaemplacement van het Willems- parkwegatatlon te Amaterdam een perso nentrein, die om halfaoht uit Aalameer was vertrokken, od een rangeerenden goederentrein uit TJlthoorn galoopen. De beide locomotieven botsten tegen tengevolge waarvan de eerste beide wa gens van den personentrein, een ba gag wagen en een compartiment tweede klas se, in elkaar schoven en van den goede rentrein de postwagen in elkaar zijn ge drukt. In het eerste compartiment van den ln elkaar geschoven personenwagen zat de heer K. uit Amstelveen, geëmployeerde van de Rotterdamsche Bank. Deze geraak te in het compartiment met zijn beenen bekneld. Hij moest uitgezaagd worden, en het duurde ruim een uur, voordat hij was bevrijd. Hij is per auto-brancsrd naar het Wilhelminagasthuls overgebracht De stoker van de locomotief van den personentrein, J. M. uit Hoofddorp, is op last van dan haar HaQannans, directeur van den geneeskundigen dienst eveneens naar het ziekenhuis overgebracht of schoon hij geen ernstige zichtbare ver wondingen had opgeloopen. De conducteur R. v. d. V. uit Uithoorn, die in den bagagewagen van den perso nentrein zat, is aan de armen verwond, doch behoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd. In het tweede compartiment van den in elkaar geschoven personentrein zaten twee heeren, die beiden niet ernstige verwon dingen opliepen en na verbonden te zijn, huiswaarts konden gaan. Verder werden enkele personen licht gekwetst De schade is vrij belangrijk. Van de beide locomotieven zijn de buffers en de bufferbalken geheel verbrijzeld. De loco motief van den goederentrein werd boven dien geheel ontzet door het breken van de drijfas. De schade aan den bagagewagen en den personenwagen is vrij aanzienlijk, en ook zijn twee wagons van den goede rentrein ernstig beschadigd. Daar het station Willemsparkweg slechts langs een enkel spoor te bereiken is, en het ongeval juist gebeurd op het be gin van h'et emplacement, konden een ge deelte van den morgen geen treinen het station binnenkomen of verlaten, zoodat de treinendienst ernstig gestoord werd. Na halftwee had men de Lrjn echter weer vrij. Een latei* bericht meldt: De heer Croon, een van de slachtoffers van het spoorwegongeluk bij het Wil lemsparkstation, is, na in het Wilhelmina gasthuls verbonden te zijn, naar huis ver voerd. Maten, de stoker, is er ernstiger aan toe. De doktoren hebben bij hem een schedelbreuk geconstateerd. Groote morphlne-imokkel ontdekt De Tel. meldt: Dank zij de activiteit van een bekend expediteur te Rotterdam, is men er in ge slaagd een groote morphinesmokkel op het spoor te komen. Men heeft beslag ge legd op een partij bedwelmende middelen van niet minder dan 75.000. De partij is naar het hoofdbureau van politie ge bracht en daar opgeslagen. De geheele zending was afkomstig van Bazel en moest in opdracht van een firma te Ham burg in transito via Rotterdam naar Dai- ren, in Mantsjoerije en Peking worden verscheept In werkelijkheid was het de bedoeling van de verbchepera om de partij achter te houden in New York en Tam- pico. Ze bestond uit 84 kisten en moest met twee scheepsgelegenheden worden vervoerd. Op den vrachtbrief stond vermeld, dat de kisten koffie, zeep en gecondenseerde melk bevatten. De partij wordt verbeurd verklaard en ten bate van het rijk verkocht Zoete koek en Kamerverkiezingen. Te Ouddorp had een anti-rev. kiezer aan een volgeling van Braat beloofd, voor iedere stem, die de candidaat van den Plattelandersbond boven de honderd zou verkrijgen, een zoete koek af te staan. Hij is thans verplicht 80 koeken te le veren, welk aantal reeds aan de fabriek is besteld. Het gebeurde te Brunssum. Het volgende politierapport is over het gebeurde te Brunssum verstrekt: Op 29 Juni 1925, plm. 9 uur 's avonds, kwam een afdeeling der 8. D. A. P. op rijwielen bij het kruispunt Kerkstraat- Dorpstraat, eenige roode vlaggen en transparanten medevoerende. Tegelijker* tijd trok een optocht der R. K. voorbij. De 8. D. A. P.-afdeeling was van mee ning, dat de optocht voorbij zou trekken, terwijl deze echter aan den kop reeds werd ontbonden. Deze "omstandigheid is indirect aanleiding tot de ongeregeldhe den geweest. Alleen reeds de tegenwoor digheid der 8. D. A. P.-afdeéling scheen als zóó uitdagend te worden beschouwd, dat spoedig tot gewelddaden werd over gegaan. Hun gedrag althans was van dien aard, dat daarin niet een aanleiding tot gewelddadig optreden van de zijde der R> K. kan worden gezien. De 8. D. A. P.- leden werden onder slagen en stompen voortgedreven; een vrouw werd met ge weld tegen het onderlijf getrapt, van één man werd een arm zwaar gekneusd, een ander kreeg een gapende wonde aan zijn hoofd, weer een ander een steek in den rug. Verder veel bullen, striemen en schrammen, alles aan SJXAJh-leden toe gebracht. Bil de schutterijen waren sleohts vier sabeldragenden. Van een slaanpartjj met sabels is niets gebleken. Bij den optocht der R. K. partij was een R. K. geeatelijke, die ook bij de ontbln dingen tegenwoordig was. Gezien het snelle verloop der gebeurtenissen is nog niet na te gaan, waar dezejuist was, toen de eerste klappen vielen. Wel staat vast, dat deze geestelijke niet naar het ge vecht heeft staan kijken en zeker niet 3> zee krankzinnig geworden. agavond is te IJmuiden binnen gekomen de stoomtreiler Nelly IJM. 9, die slechts drie dagen uit was. Bij een lid van de bemanning hadden zich op zee verschijnselen van krankzinnigheid voor gedaan. De 26-jarige tremmer R. uit Amsterdam had zich eenige uren in een luchtkoker verstopt an was daarna in het want geklommen met een stuk ijzer, van waar hij allen bedreigde, die hem wilden naderen. De schipper besloot toen terug te keeren. Bij aankomst te IJmuiden zat de man nog in den mast Per auto werd hij naar Amsterdam overgebracht Inbraak In een JnwellerswlnkeL Toen de winkeljuffrouw van den juwe lier G. B. aan de 8oetensteeg te Rotter dam gistermorgen den winkel geopend had, bij afwezigheid van den eigenaar, die in het filiaal te Scheveningen vertoefde, zag zïl met één oogopslag, dat vannacht een brutale diefstal in het winkelpand had .laats gehad. De geheele uitstalkast bleek eeggehaald, en verder was de geheele winkelinventaris doorzocht Daar het pand aan de voorzijde geheel geblindeerd is, zijn de inbrekers vermoe delijk over de daken en door een naast- bijliggend pand binnengedrongen. De po litie, die onmiddellijk een uitgebreid on derzoek instelde, vond spoedig sporen van braak, die naar andere panden voerden. Volgens een voorloopige schatting is er voor een bedrag van ongeveer 100.000 aan paarlen, briljanten en goud gestolen. Doodeltyke vaL Een 60-Jarige man voelde zich Dinsdag morgen ln de stoomtram bij Echt onwel worden. Hij wilde uit de tram springen, hetgeen de conducteur hem evenwel wilde beletten. De conducteur liet hem even los om aan de noodrem te trekken, op welk moment de passagier uit de tram wist te springen. Hij kwam met het hoofd op de steenen terecht. Bewusteloos werd hij op genomen. Zonder tot bewuatzijn te zijn gekomen, is hij 'a middags san de gevol gen van den val overleden. Bekneld. Op de glasblazerij „De Schie", te Schie dam waren Maandag een 20 werklieden, onder leiding van twee monteurs, bezig een ijzeren spant te zetten, dat met tou wen was vastgezet VenfiQedelljk door een vergissing van de werklieden, die meenden dat zij moesten loslaten, riep men: laat los!, waarop allen zich anel van het spant verwijderden. De beide mon teurs werden van de vergissing het slacht offer, aldus de „Schied. Crt.", want toen de werklieden het spant loslieten, viel dat omver en op de monteurs, die op den grond zaten te werken. Een van hen, de 82-jarige L. de Groot is gisternacht in het ziekenhuis te Schiedam aan de gevolgen overleden; de ander, de 22-jarlge Duit- scher Mant maakt het vrij goed. Rechtzaken. In het begin van April verschenen In de dagbladen oproepingen van den com missaris van het bureau Westeratraat Amsterdam houdende verzoek tot opspo ring en aanhouding van den conciërge van bet gebouw Keizersgracht 158, die sinds enkele dagen spoorloos verdwenen was, nadat hij 1000, welke hij had moe ten innen, verduisterd had. De man ia 68 jaar oud. Hij stond thans voor de Vacantiekamer der Amaterdamsche rechtbank terecht en zeide, zich niets meer van het gebeurde te herinneren. Het blijkt dat bekl. steeda een plichtgetrouw man is geweest Uit het rapport van het consultatiebureau, dat beklaagdes leven van vroeger heeft nage gaan, blijkt evenwel, dat hij één groot ge brek had en dat was, dat hij zich niet lek ker voelde, wanneer hij bij het ontbijt en voor het ter ruste gaan z*n borrel niet had gehad. Het vele drankgebruik heeft tot tweemaal toe tot delirium tremens ge voerd. Het O. M. wenschte zich evenwel aan het rapport te houden, en meende dat er van hem nog wel wat te maken was, wanneer hij zich onder zeer streng toe zicht stelt. Gevangenisstraf zou hem in zijn pensioen schaden en daarom wilde spr. liever een voorwaardelijke gevange nisstraf vragen van drie maanden met een proeftijd van drie jaar, een en ander on der strenge controle van het bureau. Inderdaad een uiterst clement requisi toir, dat nog eens weer de aandacht ves tigt op het prachtige instituut der voorw. veroordeeling, dat onze rechtspraak zoo veel milder heeft gemaakt heeft opgehitst. Het relaas der gebeurtenissen, zooals door getuigen medegedeeld, is ln den vorm van een ambtaeedlg proces-verbaal aan den heer officier van justitie te Maes- triaht gezonden. MARINEBERICHTEN. Pri» dier Nederlanden uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Schipper A. JL Warbout, korp.-konetabel W. H. Heyater, eerg.-vliegtuigmaker H. C. Möller, A. van Meenen, matroos le kl. K. Pelgrim aerg.-torpediomaker K. van 't Veld, «toker^lle- rnan H. Albertosma, eerg.-maj. der mariniers T. ^d!\ln*r- 19 kl G Kuiper en torpt- iaaj. P. Gemier. De off. van den M.SiD. 2e kl. F. Damera wordt den 19en Jtuli as. geplaatst aan boorf van Ht. Ma. Gelderland. Bevorderd tot hoofd-offloier der 2e kl der off. der adim. Ie kl. met tltailaiien rang van ihoofdoff. adm. 2e kl. W. L. G. J. F. Cramer yon Baumgarten en ie hem tevens wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend, met levenslang pensioen. Bevorderd tot off. adzn. le kl. die der 2e kl. D B. A. Franken. Met Ingang van 29 JHinl j.1. le a*a den off.- zeewaaraemer Se kl. bij de Kon Mar.-ree. P. Mans, op zijn versoek eervol ontslag verleend uit den dienst bij die OOST-DiDIB. Verleend weg. laagd. dienst verlof n. Eur. aan den 2en off. bij de gouV. mar. J'. H. Ver kerk. Benoemd1 bij ld. tot 2en. werktulgk. A. Llmvera; tot 8e ld. A. A. E. Fjnmele, H. F. Walt» en P. J. du Burek. Belast met de waarn. der betor. vag len eft R. F* r. j.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2