6.29 (van 1 Juli tot 6 8ept.) 8.45 Zondags niet 6.29 9.01 7.29 sneltrein 9.01 10.05 Zondags niet 12.17 10.06 in Jnll en Angnstns op Zondagen, aankomst Amsterdam 12.38 12.27 Alleen Zaterdags 12.44 Zaterdags niet 2.62 1.10 alleen Zaterd. 2.52 3.48 Zaterd. en Zond. niet 6.48 4.15 Zondags niet 6.30 7.20 9.28 5.21 8.24 8.03 9.33 9.12 11.19 12.02 2.36 3.11 6.09 3.40 6.09 6.60 8.02 9.07 10.63 11.24 11.31 1.04 Gewijzigde opgave. kwam hij den tuinmansjongen Darr tegen. Ook dezen ging' h# met de bijl te lijf. Darr verdedigde zich en vluchtte naar de badkamer, -waar ook hij neergeslagen ■werd. Hij -was onmiddellijk dood. Benige oqgenblikken na deae laatste misdaad kreeg Angeretedn bezoek van een eleo- tricien, die een paar lampen kwam leve ren. Toen de man ging, verzocht Anger stein hem een brief voor zijn broeder in de bus te werpen. In den brief stond o.a, „mij gaat het goed." Ook beloofde Ange- stein den volgenden Vrijdag met zijn ■vrouw bij zijn broeder te komen eten. Angerstein 'bekent den brief te hebben geschreven nadat hij zijn vrouw had ver moord. Uit den verderen loop van de zit ting bleek nog, dat Angelstern twee levensverzekeringen, elk van 2500 dollar had gesloten, de tweede ongeveer tien da gen voor de moorden. Hij was ook ver- sekerd tegen brand en inbraak en wel voor een bedrag van 50,000 mark. Dinsdag is het getuigenverhoor begon nen. Eerst kwamen zij aan de beurt die den zwaargewonden Angerstein hebben gevonden na zijn poging tot zelfmoord en het stichten van den bïand. Tot enkelen zeide hij wel twintigmaal: „Redt mijn vrouw." Dan vertelde hij, dat een bende van wel twintig roovers zijn huis was bin nengedrongen en hem met een bijl had gewond. In de middagzitting verzocht de ver dediger Angerstein te laten onderzoeken door prof Herbertz van de universiteit te Bern, een specialist op het gebied van de psychoanalyse. Het O. M. bestreed dit verzoek, daar een psychiater en geen psycholoog moest vaststellen In wélke mate een beklaagde verantwoordelijk voor tjjn daden ia De rechtbank besloot prof. Herbertz als deskundige te hooren, maar niet toe te staan, dat deze beklaagde in de gevangenis onderzoekt Daarna werden de geneesheeren ge hoord, die de lijkschouwingen hebben ge houden. Vervolgens legde de agent van politie uit Frankfort, die het eerste onderzoek ingesteld heeft, zijn verklaring af. Hij zeide, dat de aanblik van de lijken zoo vreeselijk was, dat de agenten het nauwe lijks konden aanzien. Nergens waren spo ren van de roovers, waarvan Angerstein gesproken had, te ontdekken. In de wo ning heerqchte een pijnlijke orde. Anger stein hield echter zijn onschuld staande. Bij de confrontatie met de lijken was hij in het minst niet ontroerd. Gisteren zijn de ouders van den ver moorden kantoorbediende en tuiniers aan het woord gekomen. Hun uitlatingen wa ren over het algemeen niet ongunstig voor den beklaagde, evenmin als de ver klaring van een vriendin van het ver moorde schoonzusje, die vertelde dat het jonge meisje veel van haar zwager hield en zelfs gezegd had, dat Angerstein een vader voor haar was. Nooit had zij zich over haar zwager beklaagd. Graden van snelheid. De oorrespondent van de N. Rott Ort te Parijs schrijft dd. 6 Juli aan zjjn blad: We hebben hier gelezen, dat te Ber lijn de overstekers van drukke plekken geringeloord worden en in Den Haag op straat afgeteekende figuren de veiligheid van voetgangers moeten waarborgen. We hadden hier al lang sindsdien volslagen uitgewischte banden over den boulevard, waar het snelle verkeer zijn vaart moet vertragen en later zijn er in Ohamps Elysées witte borden bijgekomen, die den wandelaar meedeelen, dat daar een over zet plaats is. Het overzetten zelfs ge schiedt door den agent, die er de wacht houdt Zijn Btok bedwingt de zich aaneen schakelende auto's zoo dikwijls zich een plukje oversteeklustigen verzameld heeft In het midden vinden ze twee vluchtheu vels, die als keitjes bij het doorwaden van een beek dienst doen. Er blijven particularistische lieden, die zich deze wet niet willen laten voorschrij ven. Zij zoeken hun weg tuaschen zulke voorden dwars door het jagen van de automobielen heen. Dat is tegen den re gel en zoo'n padvinder is op een goeden dag geverbaliseerd. De zaak kwam voor den politierechter en de rebel is vrijge sproken. De prefect van politie bleek er de persoonlijke vrijheid mee te hebben aangerand. Hij moet antwoorden, zoodoende het pu bliek tegen zichzelf in bescherming te ne men. Uilskuiken en kippen zonder kop zijn er overal en ook hier is het aantal voetgangers, dat de techniek van de zelf beweging niet kent, legio. Op de vrijmoe digste manier loopen menschen vlak voor auto's over. De een ls in een krant ver diept, een ander aoht dit het gewenschte oogenblik, zijn meisje te zoenen, een der de doet heelemaal niets, maar Boest een voudig. De overheid kan dit niet beletten, maar wel het risico breed uitmeten, waar aan deze onvoorzichtigheid zich blootstelt Met het afstappen van de motorbus el ders dan aan de halten staat het hetzelfde. De opstoppingen in het verkeer dwingen ze herhaaldelijk tot onregelmatig stilhou den. Dan maken ongeduldigen van de ge legenheid gebruik eraf te wippen. De oon- ducteur verheft daar onvermoeid een pro fessioneel protest tegen. Als er een on geluk gebeurt heeft hij zich te verant woorden. Hij kan de menschen niet vast houden, maar hij houdt hun voor, dat ze kwade gevolgen alleen aan zich zelf te whten zullen hebben. De bron van de verkeersongelukken ligt elders. Sommige Parjjsohe bladen ge ven geregeld een lijst van wie den vori- gen dag overreden werden. Wie rijk ver zekerd is, kan niet volstaan met dengene, die door zijn schuld letsel kreeg, of in ge- mgeluk, schappij wijzen, die er goed voor is. Een hoog per- val van een doodelijk ongeluk, de nabe- staanden, naar de maai pij te ver- centage van de vergoeding moet hij uit eigen zak dokken. In het algemeen wordt hier voortreffelijk gereden en er bestaat een solidariteit tuaschen de bestuurders onderling. Ben uitvinding van hat groots sportblad L'auto moet ze versterken. Dit heeft een geel vaantje in omloop gebracht, waarop enkel een A staat. Die letter duidt zonder verdere formaliteiten een genoot schap van wederkeerig dienstbetoon tus- schen autobestuurders aan. Als eenige verplichting verbindt zich ieder, lid, over macht voorbehouden, dat vlaggetje voor op zijn rjjtuig te zetten. Dit sluit in, dat hij in geval van andersmans ongeval voor hulp ter beschikking is. Bij ons heeft het tijdschrift Auto-leven zich hierbij aange sloten. Ook over de Nederlandsche wegen zullen de A-vaantjes nu wel wapperen. Het initiatief is dadelijk ingeslagen en zelfs kan dit vlaggetje te voeren tot een vrijmetselarij van hQofschheid voeren, want veie leden, die elkaar op den wég ontmoeten, brengen elkaar den groet ol glimlachen alleen. OitroSn en de reclame. Zaterdag werd de verlichtings-instal- latie aan den Eifeltoren te Parijs, de re clame van den autofabrikant Citroën aldaar, voor het eerst vertoond. Om tien uur schoot voor een der zijkanten van den toren plotseling een reeks lichtjes aan, die de ranke lijnen ervan aangaf. Daarna werd de middenruimte gevuld door een zestal geweldige sterren, die door staarten die eraan groeiden tot ko meten werden. Een geweldige vlam schijnt eènsklaips omhoog te laaien en aan den top een groot licht te ontsteken en daar vlammen dan de bekende let ters van den wereld-beroemden naam van boven naar beneden, in de ruimte tus- schen de derde en de tweede verdieping, vergezeld van het fabrieksmerk, de dub bele chevron, en het wapen van Parijs. Veertig seoonden lang blijven ze schitte ren in wit, rood en goud; dan dooft plot seling het licht. En een oogenblik later begint het spel opnieuw. Gezien van het tentoonstellingsterrein was dit werkelijk een feeëriek gezicht, dat aan de gevari eerde en intense verlichting van de expo sitie zelf nieuwen luister bijzet e Het is een handige combinatie die de groote kleine man hiermee maakt. Op het .program van de tentoonstelling stond ook de verlichting van den ELffeltoren, maar het comité deinsde terug voor de enorme kosten die dit meebracht Weet je wét zei Gitroën, ik zal alles 'betalen als het meteen een reclame voor mij worden magl Dat werd aangenomen, en de ingenieurs gin gen aan het werk. In een speciaal gegra ven kanalisatie werd de stroom, met een sterkte van 12.000 volt naar den zuide lijken pijler gevoerd. Óp dit punt werd een complete fabriek aangelegd om den stroom te transfonmeeren. Twee-en-dertig kabels, te zamen 16 ton wegende, brengen hem daarna naar het distributie-punt, ge legen op de tweede verdieping. Daar be- heerscht de dienstdoende electriclën met zijn knoppen en handvatten een geheel van 200.000 gloeilampen, verdeeld over een afstand van zes-en-vijftig kilometer. Op het oogenblik is nog maar één kant van den toren gereed, maar binnen enkele dagen hoopt men ze alle vier te kunnen verlichten, en dan zal de Eiffeltoren met zijn elegante vormen voortaan ook tot diep in den nacht op de meest afgelegen punten van de stad zichtbaar zijn. Wat deze onderneming den Partjsclien Ford kost durf ik niet te schatten. Dat hooren we allicht nog wel eens. Maar hij heeft zijn doel bereikt voor langen tijd is hij weer alle mogelijke andere adver teerders ver vooruit. SPORT. Sparto-nieawa. Quheel volledig speelden de reeerree Woens dagavond een match met Atlas 1. Was de 6tand met de rust 21 voor S., zoo kwam bet einde met een stevige 81 overwinning. Het 2e elftal zit momenteel zeer goed is elkaar, en aal zich In de as. competitie weten te hand haven. De door dien heer Duivelshof beschik baar gestelde medaille kwam hiermede in haar bezit. Heden CDonderdag) avond speelt SV9 8 een medalllowedetrijd tegen Batavier S. Ook dese prijs is uitgeloofd door den heer Duivelshof. Vrijdagavond komt Atlas 2 op bezoek bij SVS 4. Beide wedstrijden beginnen des avonds om 7.30 uur. Zorgt een kwartier voor den aan vang present te zijn. Gymnastiek. Scherm- sn Qymm. Vereeniging „O.K.K." met damesafd. „Hygdéa". Onder bekwame leiding van den heer J. F. van Leo werden door de dames- en heerenafd. van hg. vereeniging deelgenomen aan de fcun*- feeeten van den turnkring Hollands Noorder kwartier, welke gehouden werden j.1. Zater dagavond en Zondag te Anna Paulowna. Door de dames werd Zaterdagavond een nummer knotsz waaien en stok oefeningen ge geven, dlie keurig werden afgewerkt en waar voor veel applaus in ontvangst moest worden genomen. De hoeren gaven een nummer etaaf- oefeningen en paard-voltigeeren. Vooral de staafoefeningen werden pittig uitgevoerd en vielen bijzonder in den smaak. Zondiage was het een openluchtdag, waar mede aan het gymnastisch gedeelte wederom met veel succes aan de verschillende nummers werd deelgenomen. Met de wedstrijden was de deelname niet minder succesvol, vooral wat de dames betreft. In den manachwedstrijd werd een 8e prijs behaald. Met verspringen voor dames won mej. G. Bakker den len, mej. B. de Graaf den 2en en mej. 8. Boogaard den den prijs. Met de 80 Mieter hardloopen voor damee was de le prijs voor mej. G. Bakker en de 5e prijs voor mej. B. de Graaf. De heer van Wolferen won den 2en prijs 100 M. hardloopen. De dames wisten bij den estafetteloop thans definitief beslag te leggen op den len prijs (wleeelprijs, zilveren lauwerkrans) wat zeer zeker een mooi resul taat ls. Deze krans moest n.1. driemaal achter elkaar gewonnen worden, hetgeen hun vanaf de beschikbaarstelling gelukt ie. De ploeg be stond' uit de dames G. Bakker, 8. Baaymakers, B. de Graaf en 8. Boogaard, waarvan de 8 eerstgenoemde dames alle koeren hebben mee- geloopen en mej. S. Boogaard de laatste 2 maai. De hoeren estafetteploeg, welke bestond uit van Wolferen, Boot, DorlJJn en Jansen, won den ten prijs. Door dese resultaten kunnen da leden ven kg. Ter—nAglng mat kan wekkaiea en oovermoeiden leider, den heer J1. F. van Leo aan het hoofd, mot genoegen op dezen Buooesvollen dag terugzien. De prijzen, welke behaald zijn, «nl en de volgende week geëtaleerd -wenden in het nieuwe sigarenmagazijn van den neer w. ia- bout, Koningstraat. Postdrfvcnapnrt Door de poetduivenvereenlgtng Hollands Noordpunt zijn met de jonge fuiven eerste africhtingen gevlogen Zondag 28 JHml Sdw, Woensdag 1 Jluli Alkmaar, Zondag 5 Juli Haarlem, Woensdag 8 Juli Delft, welke vluch ten alle voorspoedig zijn geslaagd. Ajboo zijn de joi«e duiven wederom gereed aan de groote vluchten deel te namen. As. Zondag zal gevlogen worden Hoozen- daal, afstand 168 K,M. Deze vlucht, nu de Doms Rijkers-vlucht, ibelooft goed te_Troroen, tennnim^rte vam den kant onfc©** teden. Door en- kele andere liefhebbers, niet aangesloten bij óme vereeniging, ie reeds toezegging gedaan om mee te concoursen. De postduiven vereeni ging de Poetduif gaf hierin het voorbeeld. Deze vereeniging toch, bestaande uit meeren- deels heel jonge liefhebbers, gaf n schitterend voorbeeld, door eenparig te besluiten deel te nemen. Laten de andere en vooral de oudere hieraan een voorbeeld nemen; bet is toch veel mooier om stedelijk te concoursen van Roozen- daal deun in vereeniging van Lier, wat goed 40 K.M. veTder ligt. De deelname en de concur rentie wil toch ook wat «eggen, en dan is het werkelijk een eted. concours ale allen, niemand uitgezonderd, deelnemen. De vereeniging Hol lands Noordpunt en haar leden biedt allen duivenliefhebbera de gelegenheid in groote massa te verzenden en te concoursen. Komt allen, niemand uitgezonderd, Zaterdag van 1 uur tot 6 uur met uw duiven naar de Graven straat No. 12. Voor deze Dorua Rijkers-vlucht zijn reed» aardige eere-prijzen binnengekomen. V erder kan elke prijswinnende liefhebber maar één eereprijs winnen van de le af bij keuze. 6 uur sluiten der manden. Coostateurs s.v.p. mee brengen. De eereprijzen zijn geëtaleerd bij den heer Koorn, sigarenmagazijn, Spoorstraat, tegen over die melksalon van A. Lenaen. P.D.V. „Het Noorden". Bovengenoemde (vereendging hield Zondag j.1. nalde 3 africhtingevluchten van Schagen, Alkmaar en Wonnerveer haar eerste wed vlucht vanaf Dordrecht. Het weer was des morgens zeer gunstig, zoodat dit concours zeer vlot verliep. Het aantal deelnemende duiven bedroeg 161 etuka en deze werden om 7 uur •gelost. Prijzen, diploma's en punten werden als volgt behaald: Wblf, le, 6e, 7e, 20 pot; Spek 2e, Se, 10e, 18 pot.; Holt® 4e, 14 pnt; Vos 5e, 20e, 21e 12 pnt; Boeman 8e, 6put; rv. d. Vijver 9e, 14e, 27e, 4pnt.Pieten», 11e, 17e, 18e; Klaassen 12e, 22e, 26e; Schellinger 13e, 16e, 25e; O. Cheret Sr. 16e, 24e; Hankes 19e, 23e, 28e; L. ten Kat» 29e, 30e. Vrijdag van 36 uur inkorven voor Lier (België). Na de vluoht Dax zal over de vluchten der oud» duiven In *t geheel een overzicht worden gegeven. Correspondentie. •Een Ingezonden stuk van den heer S. wordt ln het volgend nummer opgenomen. WIERINGEN. Door de ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek werd ln hare 1.1. gehouden vergadering besloten met de kinderen der O. L. scholen van Oosterland en Hippolytushoef, welke niet aan het school feestreisje hebben deel genomen, op Vrijdag 24 Juli a.a., een plaatselijk school feest te vieren. Een autorit naar den Oever, diverse spelletjes optochten, trac- tatiën, enz., enz., sullen de genoegens van 't feest zjjn. Men deelt ons mede dat voor de va cante betrekking van melk-controleur bij de rundveefokvereeniging alhier, zich 19 sollicitanten hebben aangemeld. Uitslag der door B. en W. gehouden publieke aanbesteding van 't maken van rioleeringswerken te den Oever. Ingeschreven werd door de heeren 1. P. Bakker Evtz., voor de Hofstraat, voor te plaatsen straatkolk f 89.20 en voor te maken riool f 8.19 per meter, en voor de Zeestraat voor te plaatsen straat- kolk f 89.24 en voor te maken riool f 1.94 per meter. 2. D. Bakker Dz„ f 42.— per te plaatsen straatkolk en f 2.50 per meter te maken riool over het geheele werk. 8. Gebr. S. en D. Lont, f 41.50 per te plaatsen straatkolk, f 2.80 per meter te maken riool in de Hofstraat en f 2.15 per meter te maken riool ln de Zeestraat. 4. Gebr. Hegeman f41.99 per te plaatsen straatkolk en f 2.26 per meter te maken rioól over het geheele werk. 5. Gebr. Brakenhof, voor het geheele werk f 889.—, (inschrijvingsbiljet niet volgens bestek, dus van onwaarde ver klaard). 6. A. Doves, f 89.95 voor te plaatsen straatkolk en f 1.92 per te maken meter riool, over het geheele werk. Gegund aan Gebr. Hegeman. Naar wij vernemen zal Z.K.H. Prins Hendrik, a.s. Vrijdag, een bezoek aan ons eiland brengen en de Zuiderzeewerken te van Ewijcksluis en te Wieringen even eens bezoeken. De Prins reist incognito, Liefhebbers genoeg. Voor de vacante betrekking van kaas maker aan de kaasfabriek Nooit Gedacht te Hippolytushoef, hebben zich niet min der dan 41 sollicitanten aangemeld, waar onder uit Utrecht, Groningen, Friesland en Noord-Holland. Uitslag aanbesteding, gehouden door het bestuur van het Heemraadschap Wie- ringen van het rijden van grind en® vxrr de wegen. Laagste inschrijvers waren de heeren: a. Wegen van den Oever naar Stroe, J. Tijsen Mz., 1.49. b. van den Oever naar Oosterland J. Tijsen Mz. 1.84. o. van de Haukes naar Normert en Wes ter land, J. Wiegman, 1.66. d. van de Polder neer Elft en Noord- buren, Evert Huybers voor 1.49. e. van den Polder naar den Kremera- weg en Koogerweg, Evert Huybers, f 1. <7- Alles per M8. Alles gegund. Burgerlijke Stand ven Wieringen over de maand Juni 1925. GEBOREN: Alida Marie, d. v. S. Fer- faille en M. Smit; Herman, z. v. M. He geman en M. Adam. ONDERTROUWD: O. Doesburg en A. H. Boot; Jb. Huijbers en Fr. Bakker; Jb. Wigbout en M. Wiegman; J. Metselaar en l Wiegman. GETROUWD: P ^1 Dnenhurff (BH et je - edhtgen. v. J. Evert; IX Heyblok, 43 j iOUWD: P. Poppen en N. M. Kaan; C. Doesburg en A. H. Boot OVERLEDEN: Mietje Pruimboom, 78 j., echtgen. v. A. Minnes; M. Lont, 89 J. wed. v. M. Tijsen; H. W. Lenselink, 68 J. wedn. v. E. H. van Gelder. Levenloos aangegeven een kind van N. J. Bruul en Tr. J. de Vries. Een levenloos kind van O. de Haan en A. Rotgans. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. ZOMERDIENST. Ingegaan 5 Juni 1925. Aankomst ta Amsterdam Vertrek van Helder: tot Alkmaar De trein naar Schagen (des Donderdags) vertr. 7.42 morg., aank. te Schagen 8.32 Vertrek van Aankomst ts Amsterdam Helder: Zondags niet sneltrein Zondags^ niet Zondags niet alleen Zondags Zondags niet Zondags niet. In Jnli en Ang. Zondags ook Op Zon- en Feestdagen aankomst alleen Zondags Tljdstippenvan verzanding der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndlB. Verzendings- weg. Per zeepoat via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genna (id. nazending) (ld. nazending perlnchtpoat Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 17 en 81' Juli 10 en 24 Jnll 11 en 25 Jnll 18 en 27 Jnll 13 en 27 Jnll 18 Jnll 19 Jnli Eiken Woensd. Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 6.80 'sav. 6.80 'sav. 11.80 'sm. 9.— 'sm. 6.80 'sav. 11.80 'am. 5.80 'sm. 6.80 'b av, Naar Ned. Wost-IndlB. Naar Suriname: Per zeepoat via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 5 Ang. 9 en 28 Juli 6.80 'aav. 6.80 'aav. 6.80 av. 4 Aug. Naar 8 a b a, 8t. E u a t a 11 u en 8t. M a r 11 n Per zeepost via Amsterdam (ColonlUn) (Idem Zuid- Paciflclijn) (Idem Curaèaolijn) Per mail over Engeland 9 en 28 Juli 18 Juli 16 Juli 6.80 'aav. 6.80 'a av. 6.80'a av. 5.80,'s m. Eiken Vrijdag. Naar Aruba, Bonaire en Cu ra ga o: Per zeepoat via Amsterdam (Colonlijn) (Idem Zuid- Pacificlijn) (Idem Curagaol|jn) Per mail over Engeland 9 en 28 Juli 18 Juli 16 10 6.80 'aav. 6.80'sav. 6.80 's av. 6.80 'a m. De per zeepoat te verzenden stukken z(jn te voorzien van de aanwijzing .zeepoat," Alleen brieven en briefkaarten (per luchtpost van Rotterdam naar Bazel). Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, ïndragiri, Djambi, Riouw eu de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Aan Hr Ma. kruiser J a v a" te Tront- helm; 16,17,20,21 en 22 Jnll, 680'aav. 19 Juli 6.80 'a m. Mali voor Hr. Ma. pantserschepen Tromp en Heemskerck, torpedobooten Z. 8 en Z. 4 en de onderzeebooten K. XI en O. 8. naar Hdstngfora: 18 Juli t/m 16 Juli: laatste bua hoofdkantoor 8.80 a.; stadsbussen lichting 2. naar Stockholm: 22 Juli t/m 26 Juli: laatate bua hoofdkan toor 6.80 m.; stadsbussen lichting 4 daags te voren. 27 Juli: laatate bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen 8.80 morgens. Daarna wordt de correspondentie te Hel der bewaard. MARKTBERICHTEN. Federlandschc Eierveilinz Amsterdam. 7 Jhli 1925. Ondanks slechtere berichten, die one van alle kanten bereikten, was de koop. lust van heden bepaald «eed te noemen, en stagen de prijaen dan ook een weinig. Van Engeland' ontvingen wij bericht, dat do markt zeer flauw was. Verwachting voor Vrijdag a.s. ie zelfde noteering. Men besteedde heden in Amsterdam: Kipeieren wit: 64/56 6.50—6.75; 66/68 6.76—6.90; 68/60 6.90—756; 60/60 7-7 80. Kipeieren, bruin: 60/62 730—7.55; 62/64 7.66—7.75. Eendeieren: f 6.90—6.96. BOVENIKARSPEL (Station), 7 Jnll. Aamdeppelen,Xok» 2.90—8.40, Duo 2.90— 3.40, Ninetyfold 2.90-3.40, Sohoteche 8.80- 4.56, kleine 240—350, ronde 8.95—430, blauwe 4—150 per baal. Aanvoer 21,900 baal. Bloemkool le eoort 11.60—86.00. 2e soort 9.70—28, Se eoort 250—6.90, per 100 etuke. Aanvoer 18,700 etuka. Roode kool 110016.60 per 100 kg. Aanvoer 10.876 kg. NiOORDSaHARWOUDE 8 Juli. Schoteohe nrulzen 7—950, diuken f 5, schoolmeester 450—7.40, glad'bl. 10.10— 10.30, drielingen 4.80—5.60, kleine 1.60, tuinboonen 650, drielingen (zllveraien) 16.10, zilvernep 29.90—36.10, peulen 24.90, roode kool 13.9014.10, witte kool 12.1013, allee per 100 kg.; bloemkool le srt. 11.10—25.10 per 100 stuk». Aanvoer: 454,600 kg. aardappelen, 160 kg. tuinboonen, 750 kg. zilverulen, 5 kg. peulen, 1200 kg. roode kool, 1650 kg. witte kool, 650 «tuks bloemkool. BROEK OP LANGENDLTK, 8 Juli. Schoteohe muizen 710.60, sohoolrooeetera 79.60, hlauwé eigenheimers 9.10, ronde 8.70, drielingen 4.70—6.50, roode kooi 15.40—18.80, allos per 100 kg.; boewortelen 6.70—40 per 100 boe; bloemkool le art 1526.70 per 100 stuks; «percieboonen 050. Aanvoer: 564500 kg. aardappelen, 4900 kg. roode kool, 4100 bos wortelen, 1900 etuka bloemkool, 20 kg. spercieboonen. HOORN, 8 Jkili. Vee. Aangevoerd 60 varkens, vette 098— 0.94, Londenache 0.64 per kg. Handel vlug. Eieren Aangevoerd 18,600 etuka kippen 6.50-7.60, bruine 7.ÖO-7.80; 1106 at i dien- 6.50—6.60, 26 at. kalkoenen 10.40. i Purmerend, 7 Juli 1926. 14 stapels fabriekskaas f 64.00, R.M. f 67.00, 64 stapels boerenkaas f 68.00, R.M. f 69.50, 2 stapels Goudsche R.M. f 69.00, alles per 60 kg., 971'/j kg. boter per kg. f 1.20 f 2.30; 358 runderen: 220 vette per kg. f 1.00 f 1.25 matig, 138 molke en gelde f 176 f 400 matig, 26 stieren f 000 a f 000, 63 paarden f 100 f 250 stug, 77 vette kalveren per kg. f 1.20 f 1.40 matig, 322 nuchtere id. voor de slacht per stuk f 15.00 f 42.00 matig, voor de fok per atuk f 16 f 88 matig, 445 vette varkens yoor 'de zouterij par K.G. f 0.70—0.74, vlug, voor de slacht f 0.880.94, vlug, 68 magere varkens per stuk f 25.0045.00, stug, 154 biggen per stuk f 10.0026.00, stug, 219 schapen f 45.0054.00. matig, 38 bokken, 417 lam meren f 20.00—32.00, matig, kipeieren per 100 stuks f 6567.26, eendeieren per 100 stuk f 5.60, kuikens f 0.40—2.20. Eierenveiling. 29490 kipeieren A f 6.70—7.90,215 idem B f 4.90—5.80, 21669 eendeieren f 6.60 6.70. (Reeds ln een gedeelte van de oplaag van het vorig ao. opgenomen.) Sehagerm&rkt van Donderdag S Jluli 1926. 16 paarden 150—050; 11 stieren 180 236; 8 geldekoeien magere 226—320; 63 Idem vette 300—520; 10 kalfkoeien 860—426; 2 pinken 176190; 48 nuchter» kalveren 18 00; 26 schapen magere 8340; 163 Idem vette 46—64; 68 lamineren 20—30; 66 var kens magere 28—40; 44 Idem vette per kg. f 0.84-0.90; 186 biggen 16-26; 21 konijnen 0.16—1; 141 kippen f 0.60-1.76; 117 kg. •boter 2—2.30. Eierenveiling. (Voorloopig bericht.) 26821 kipederen 6.60—7.80 per 100. LAATSTE BERICHTEN. Brand. Hedenmorgen half tien geraakte door onvoorzichtigheid van een kind een hooi berg in brand op de boerderij van den heer Kruyer onder Julianadorp. Gelukkig was de wind van die woning af, anders was deze zeker ln de vlammen opgegaan, daar de klamp niet meer dan 2 M. van het huis verwijderd stond. De opperbrandmeester, de heer Dokter, en de Inspecteur van Politie, vertrokken per auto naar Jullandorp. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln den morgen van 9 Juli 1026. Medegedeeld doof het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.6 te Valentia. Laagste stand 751.6 te Stockholm. Verwachting: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind, half jtot zwaarbewolkt, weinig of geen ragen, Iets warmer.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6