BINNENLAND RUSLAND. De wrijving met Engeland. Dreigende woorden van Fr oen re. Berlijn, 11 JulL In een toespraak tot de soldaten van het Russische roode leger heeft de volkscommissaris van oorlog Froenze verklaard, dat het roode leger zich op een oorlog met Groot-Brittannië moet voorbereiden. De jongste gebeurte- nissen, zeide hij, laten er geen twijfel aan bestaan, dat Engeland van plan is de vij andelijkheden te openen. Rusland is door zijn verdrag met Chi na gebonden en mag niet toelaten, dat Engeland met Japan over een verdeeling van China onderhandelt. Hij besloot met de waarschuwing, dat het bondgenoqt- schap van den Russischen beer met den Chineeschen draak een macht is, die de heele wereld kan trotseeren. n De Russische Marine. Dezelfde volkscommissaris heeft dezer dagen de manoeuvres op de Oostzee van het Baltisch eskader der sowjet-vloot m^gemaakt. Na zijn terugkeer te Mofkou heeft Froenze aan een medewerker ver klaard, dat de Oosjzee-vloot den aohter- hitgang, tijdens de eerste jaren van het sowjet-bestuur en den burger-oorlog ge leden, al *weer voor een groot gedeelte heeft ingehaald. Uit technisch oogpunt en wat den omvang der bemanning betreft is de toestand thans bevredigend. Echter is het scheepstype veelal verouderd, hetgeen z.i. een factor van veel beteekenis wordt, wanneer bet tot een treffen met oorlogs schepen van nieuwer type komen mocht. Waar Froenze ook niet al te best over te spreken was, was het peil van ontwik keling en algemeene vakkennis van het marine-officieren-corps. Verschillende be langrijke functies worden vervuld door personèn, die daartoe onvoldoende zijn voorbereid. Het aantal-marine-officieren, dat reeds onder het vroegere regiem als zoodanig werkzaam was en om hun rou tine en bekwaamheid als het beste ge deelte van het kader moet worden be schouwd, is betrekkelijk gering. CHINA. De onlusten. Terwijl do Engelsche bladen dag aan dag verzekeren, dat de rust in Sjanghai is hersteld en de staking dagelijks af neemt, is de „Morning Post" zoo oprecht te erkennen, dat weliswaar de volksop stootjes door de strengere bewaking heb ben opgehouden, doch dat dagelijks een groot aantal loyale Chinoezen uit de vreemdelingennederzettingen worden ver wijderd en naar Chineesch territorium overgebracht, waar ze geslagen en gepij nigd worden en slechts tegen betaling worden vrijgelaten, terwijl anderen heele- maal verdwijnen. Geïntimideerd door deze terreur, hebben duizenden Chineeaen zich bij de staking aangesloten, zoodat het electrisdh licht niet meer functionneert en de waterleiding eerstdaags zal worden afgesloten. De Chineesche militairen heb ben zooveel mogelijk hulp verleend, maar de Chineesche politie heelt zich bij de ter roristen aangesloten: Londen, 13 JulL In Britsche kringen in Sjanghai heerscht groote verbittering over de houding van de Italiaansche en Fransche gezanten in de commissie van drie, die zich op zeer ongunstige wijze pver de Britsche handelswijze hebben uit gelaten en in den gemeenteraad van Sjanghai voorschriften willen geven. Het diplomatieke corps heeft geenerlei wette lijke macht om den gemeenteraad van Sjanghai te dwingen, die slechts aan de belastingbetalers verantwoording schuldig is. Het is echter een feit, dat de Britten in China steeds meer geïsoleerd worden. He den seinde de correspondent te Tokio van de Times, dat de Japansche regeering be sloten heeft, op de conferentie over de exterritorialiteits-rechten in China een standpunt in te nemen, dat tusschen het Britsche en het Amerikaansche in staat, terwijl de pers er op wijst, dat Japan geen enkele verplichting heeft om zich onvoor waardelijk bij het B: te sluiten. iritache standpunt aan Peking, 12 JulL De Engelsche oonsul te Tsjentoe adviseert de vreemdelingen zich uit de provincie Tsesjoean te verwij deren, zulks wegens den hachelijken toe stand daar. De bevelhebber van de Engel sche oorlogsschepen is van hetzelfde ge voelen en beveelt, wegens den lagen wa terstand van de Jangtse onmiddellijke verwijdering van Britsche onderdanen aan. Peking, 12 Juli. Soldaten uit Kanton zyn op y dezer de Engelsche missie te Woekingfoe binnengedrongen en hebben drie zendelingen (een man en twee vrou wen) mishandeld en met messen gesto ken. De zendelingen hebben ten slotte weten te ontsnappen en zijn uitgeput te Swatow aangekomen. De Engelsche con sul aldaar heeft bestraffing van de schul digen, en verder verontschuldiging en schadevergoeding geëischL De toestand te Swatow is zeer kritiek. Het personeel van alle Engelschen en Japanners staakt en aan Engelschen en Japanners mogen geen levensmiddelen worden geleverd. Hankou, 18 JulL De Chineesche Kamer van Koophandel heeft besloten flnan- oleele maatregelen tegen Engelsche ban ken te nemen. Naar verluidt heeft zijook besloten de handelsbetrekking met Brit sche firma's af te breken en alle Ohlnee- sen in Britschen dienst te bevelen een anderen werkkring te zoeken. Peking, 18 JulL Drie Sovjet-vliegma chines zijn uit Rusland aangekomen. Onbloedige revolutie la Ecuador. Fen onbloedige revolutie heeft plaats gevonden in Eouador. Het leger heeft de regeering afgezet en de leiding der zaken overgenomen. De president, de militaire opperbevel- hebben en de premier zijn door de opstan delingen gevangen genomen. Engeland en China. De „Hennes", een schip van de marine, dat ingericht ls voor het vervoer van vliegtuigen, vertrekt eerlang van Malta naar China Voorts zal uit Engelsch-Indië een regi ment naar Hongkong gestuurd worden tot versterking van bet garnizoen. Tegen het bolsjewistisch gevaar. Het bestuur van de internationale en tente tegen de derde (bolsjewistische) in ternationale had in het begin van dit jaar den omvang van de propaganda der derde internationale nagegaan en besloten de tweede conferentie der entente voorstel len te doen ter bestrijding van het bolsje wistisch gevaar. De voorzitter der Entente, mr. Theodor Aubert, heeft daarop een memorandum ontworpen dat ter conferentie van 27 Mei LL te Genève met geringe wijzigingen is goedgekeurd en thans is gepubliceerd, nadat het aan de regeeringen der Euro- peesohe staten en aan die van de Ver. Sta ten en Japan was toegezonden. Het memorandum zet in de eerste plaats uitdén, in hoeverre de derde internatio nale (D. L) de binnen- en buitenlandsche veiligheid van elk land bedreigt en een ernstig gevaar voor den algemeenen vrede is geworden. Het toont verder aan dat de D. L in strijd is met de fundamenteele be ginselen- van het openbare recht en de moderne staatsmoraal. Dan bepleit het den plicht van alle regeeringen, zich te verstaan over een gemeenschappelijk op treden tegen de gevaren van de propa gandistische en revolutionaire werkzaam heid der D. I. Met name dient verhinderd dat bolsjewistische gezantschappen, han dels- en militaire missies de diplomatieke ex-territorialiteit of gastvrijheid van de onderscheiden volken of van het inter nationale Roode Kruis misbruiken en ge heime propaganda-bureaux van de D. L worden. De Kamerverkiezingen. Op de lijst van hen die tot heden de be noeming tot lid van de Tweede Kamer hebben aangenomen, komen voor* de mi nisters Aalberse, Colijn, Van Dijk en Heemskerk en de heer A Staalman. Niemand heeft nog voor de benoeming bedankt De Katholieke Kamerfractie en de crisis. Naar „De Rsb." verneemt, is de nieuwe Katholieke Kamerfractie nog steeds niet bijeen geweest en is zelfs van een even- tueele bijeenroeping nog niets bekend. Het blad geeft zijn bevreemding te ken nen over den gang van zaken in de Ka tholieke fractie. „De andere rechtsche fracties zijn bij elkaar geweest erf worden volledig van alles op de hoogte gehouden. In deze fractiebijeenkomsten is de aan te nemen houding bij de crisis gezamenlijk vast gesteld. „Alleen bij de Katholieke fractie is dit niet het geval. „Men is niet alleen nog niet eens bijeen geweest, maar de leden van de fractie worden overal buiten gehouden. „Het wil ons voorkomen, dat dit systeem niet geheel zonder bedenking is. „Vooral na hetgeen bij de Vlootwet is gebeurd, hadden wij meer contact en sa menwerking in onze fractie mogen ver wachten". Mevrouw M. van Reenen—VOlter. f De Alkmaarsche correspondent van het Hbl. schrijft: -- Het plotseling overlijden van mevrouw Marie van Reenen—Völter in den ouder dom van 71 jaren heeft te Bergen en te dezer stede groote ontroering gewekt. Het verlies van deze zeer begaafde vrouw, die een bekende op onderwijsgebied was en de eigenlijke stichteres der badplaats Ber gen aan Zee mag genoemd worden, is er met groote deelneming vernomen. Zij was nog vol Idealen over de toekomst van Bergen aan Zee, dat zonder twijfel mede door haar inzichten omtrent de exploita'ie zijn opkomst en ontwikkeling te danken heeft Mevrouw Van Reenen was de oprich- teres der Alkmaarsche Huishoud- en In dustrieschool en lid der «Staatscommissie voor onderwijsbelangen. Toen zij onder het ministerie Goeman-Borgesius ons land te Parijs op een onderwij scongres had vertegenwoordigd, werd zij benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bovendien vereerde de Russische regee ring haar eene onderscheiding voor het verdienstelijk werk, dat zij deed door het bijeenbrengen van gegevens over de Rus sen, die in 1799 met de Engelschen slag leverden tegen de Franschen. Toen het Russische monument te Bergen onthuld werd, had zij zich de Russische taal eigen gemaakt en kon den Russischen verte genwoordigers in hun landstaal te woord staan. De overledene was geliefd en bemind bij de Bergenaren om haar goed hart dat steeds tot hulp en steun bereid waa, waar deze gqvraagd werden; bijzondere belang stelling had zij daarenboven voor de be woners van Bergen aan Zee, die zich op haar advies daar gevestigd hadden, en wien dit nimmer heeft berouwd, want zij verdienden er een goede boterham. Vergrijp tegen de krijgitueht Op last van den minister van oorlog zijn alle militaire hoofdbestuursleden van de onderofficiersvereeniglng Ons Balang Ïestraft met verzwaard arrest, zoo meldt [et Volk. Deze straf is hun opgelegd, om dat in het Algemeen Militair Weekblad van 2 Juli een artikel ia opgenomen, waarin „onkrijgstuchteltJke uitlatingen worden gedaan aan den minister van oorlog. Hét hoofdbestuur van Ons Belang is verantwoordelijke redactie van dit or gaan. Aan het bovenbedoelde artikel ontleent Het Volk het volgende: „Zoo heeft dan het onrecht gezegevierd. De wetsontwerpen tot wijziging van de militaire pensioenwetten zijn door de Eer ste Kamer aangenomen met 28 tegen 18 stemmen. Minister van Dijk, die zijn rede begon met de opmerking dat wetsontwerpen als de onderhavige uit den aard der zaak met weinig enthousiasme kunnen worden ver dedigd, heeft deze wetsontwerpen in de Tweede zoowel als in de Eerste Kamer verdedigd met een kracht, met een en thousiasme een tfelïust gelijk, een meer rechtvaardige zaak waardig. Had Zijne Excellentie zich bepaald tot een beroep, op de overmacht, op de bezui- nigingsnoodzaak, soit! Er was dan slechts een verschil van in zicht geweest. Maar Z. E. heeft welbewust onrechtmatigheden en onbillijkheden trachtten goed te praten. Z. E. heeft ge tracht recht te praten wat onrécht was. Zoolang het ons heugt, hebben de minis ters van oorlog vrijwel altijd op de bres gestaan om het militaire personeel in be scherming te nemen tegen de niet-mili- taire volksvertegenwoordigers, al ge schiedde dit, wanneer het de onderoffi cieren betrof, door meerdere bewindsman nen vaak slapjes. Thans heeft de volks vertegenwoordiging de militairen in be scherming moeten nemen tegen hun hoogsten chef. En geen politieke overwe gingen waren daarbij de drijfveer. Vrijwel alle partijen, ook die waartoe de minister persoonlijk behoort, hebben aangetoond dat hier onrecht geschiedde. En tenslotte heeft het wetsontwerp niet een meerderheid in de Kamer verworven, omdat de leden, na 's ministers krachtige verdediging, van de rechtvaardigheid overtuigd waren, maar het geven van hun stem aan de wetsontwerpen ge schiedde louter uit politieke overwegin gen. Door telkens weer te wijzen op de en kele bepalingen welke in de militaire pen-1 sioenwet gunstiger zijn dan in de bur gerlijke wet, maar door daarnaast te ver zwijgen de redenen waarom die bepalin gen afwijken van de algemeene regeling en waarom ze daarvan moesten afwijken, alsmede het verzwijgen van andere bepa lingen, welke in de burger-pensioenwet gunstiger zijn dan voor de militairen gelden, heeft de minister van oorlog zelf stemming gemaakt tegen het militaire personeeL" Extra-treinen op Zondag. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kersten betreffende het inleggen van extra-treinen op Zondag, in het bijzonder ter gelegenheid van de kermis te Deven ter, beeft de minister van waterstaat ge antwoord Volgens artikel 100, vierde lid, van het A R. D., is de spoorwegdirectie bevoegd tot het inleggen van extra-treinen. Van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt ter vervulling van buitengewone verkeers- behoeften. Geschiedt dit niet en bepaalt men zich tot een poging om die behoef te door middel van de gewone dienstregeling te vervullen, dan wordt de kans vergroot, dat de dienst wordt ontwricht, mede ten nadeele van de Zondagsrust van het per soneel. De Provinciale Griffie van Noord- Holland. De Raad der gemeente Haarlem heeft in besloten zitting beraadslaagd over een voorstel van B. en W. om aan de Provip- cie een groot en zeer mooi gelegen ter rein aan te bieden, waarop een nieuw en volkomen voor de behoeften ingericht Provinciaal gebouw kan verrijzen. Dit voorstel is gedaan naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten om 860.000 uit te trekken voor de verbouwing van het Paviljoen in den Hout „buiten de in richting". Enthousiast voor dit laatste plan waren Ged. Staten zelf allerminst; het hoofdgebouw zou met de groote kos ten toch niet bruikbaar zijn te maken en bovendien zouden, bij ontruiming van het Paviljoen, de daarin gevestigde Ned. Mij. voor Nijverheid en het Museum, Haarlem waarschijnlijk verlaten. Het voorstel van B. en W. brengt een goede oplossing van dit voor Haarlem zoo lastige vraagstuk, en met spanning ziet.men het verloop der zaken tegemoet. Met het door Gde. St. beschikbaar gestelde bedrag van 350.000 kan al een belang rijk deel van de kosten voor het nieuwe gebouw worden bestreden. Belangrijke huur verlang ln de mijnstreek. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond heeft bericht ontvangen van den minister van Arbeid, dat deze, naar aanleiding van de door het hoofdbe stuur gevoerde correspondentie en gehou den conferenties, een onderzoek heeft in gesteld naar de huren in de mijnstreek. Thans is besloten om voor in 1918 met Rijksvoorschot gebouwde woningen in de mijhstreken een huurverlaglng in te voe ren met terugwerkende kracht van 1 April af (de datum, dat een loonsverlaging van de mijnwerkers is ingegaan). De nuurver- laging bedraagt voor enkele oomplexen ruim 6 per woning en per maana, voor andere woninggroepen minder. De R.-K. Werkliedenbond had reeda vroeger een dergelijk verzoek tot de regee ring gerioht. NederL Middenstandsbond. Wij ontvingen een tweetal geschrift jee van den Nederlandschen Middenstands bond, ni. het Jaarverslag 1924—26 en de Rapporten over het Aanbestedingswt**: Eerstgenoemd, opgesteld door den Secre taris, den heer L. de Groot, bevat tevens in een viertal bijlagen rapporten, en oonr clusiën over de Arbeidswet, Bedrijf sorga- nisatie en Medezeggenschap, Wet op de Kamers van Koophandel, en een Subridle aan het Station voor Maalderij en Bak kerij te Wagenlngen. Laatstgenoemd be vat de rapporten van den Bond van Steen houwerspatroons in Nederland, den Bond van Ned. Schilderspatroons, van Smeden patroons in Nederland, van de Vereeni- ging van Glashandelaren in Nederland, van den Nederlandschen Stuoadoorspa- troonAbond, van den Bond van I/xxlgio- ters- en Fittersparoons in Nederland, als mede het centraal rapport van L. de Groot, secretaris van het Alg. Bestuur va n den Nederlandschen Middenstand- bond Hel conflict bfl de „Nieuwe Waterweg" „Het Volk" meldt, dat de leden van het hoofdbestuur van den Algemeenen Neder landschen Metaalbewerkersbond tot een spoedvergadering uitgenoodigd zijn ter bespreking van de situatie. De Amerikaansche oorlogsschepen. De Amerikaansche torpedo-jagers „Bru- ce" en „Preston" zijn Zondagmiddag te Amsterdam aangekomen. De lange, smalle vaartuigen liggen aan den steiger Van Es en Van Ommeren, De Ruyter- kade. Onmiddellijk na aankomst zijn de gebruikelijke bezoeken gewisseld. De beide vaartuigen staan, als gemeld, onder commando van captain Evans, die aan boord is van de „Bruce". Op de „Pres ton" voert het bevel lieutenant oomman- der P. B. Haines. De „Bruoe" is groot 1200 ton» en te be mand met zeven officieren en 120 min deren. De „Preston" meet 1600 tons en heeft aan boord acht officieren en 140 man equipage. De beide vaartuigen zijn elk gewapend met vier kanonnen van 10 cM„ een lucht-afweerkanon, vier lanceerbul-| zen. De oorlogsbodems hebben een snel- heid van 86 knoopen. Demping MI dd en - Dam terrein. te Amsterdam. Thans stellen B. en W. den Raad voor hen te machtigen, den bouwput in het Midden-Damterein te doen dempen en een plantsoen ter plaatse te doen aanleggen.! Voor bedoelde werken vragen zij een bedrag van 27.500. De Haarlemsche Hanzebank. Heden wordt de algemeene vergadering van aandeelhouders in deze bank gehou den. Uit de door de directie over te leggen balans en verlies- en winstrekening blijkt een verlies-saldo van 68.018.29. Naast dit bedrijfsverlies blijft mede ten gevol ge van de poaitie van het bedrijf een verlies op debiteuren te constateeren ad 191.000, terwijl de reorganisatierekening in 1925 te gestegen tot f 676.015.231/». In deze vergadering zal worden voor gesteld de vennootschap te ontbinden. (Hbl.) Ingezonden Mededeellng. SCHAGEN. J. Jongejan, lid van Sparta te Schagen brak Zondag te Anna Paulowna bij het voetbalspel een pols. Te Rotterdam is aanbesteed het bouwen van een Roomsche Kerk met Pastorie, een Bewaarschool en een Patroneslokaal. Hoogste inschrijver was de N.W. Bouw bedrijf te Schagen, vroeger firma Over toom en Zonen, voor bovenbouw f 243. voor massa voor f 304.000. Onze vroegere plaatsgenoot, W. N. Bos, is aan de Kweekschool voor Zeevaart te Schevenlngen met goed gevolg geslaagd voor het eindexamen. WIER EN GEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de jonge heer P. D. Kaan Cz„ leerling aan de ö-j. R. H. B. S. te Amsterdam, is bevorderd van de le naar de 2e klas. Onze vroegere plaatsgenoot, de jonge heer A. J. Timmerman, slaagde te 's Gra- venhage voor het einddiploma der Han delsdagschool. Bij den gemeente-veldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een ge vonden portemonnaie met geld. De voordracht voor melkcontroleur bij de rundveefokvereeniginto- alhier, dofer het bestuur opgemaakt, luidt als volgt: 1. de heer D. Lont Kz. te Stompetoren 2. de heer N. J. Mostert teWieringen. 3. de heer H. Koeten te Abbekerk. In de j.L Zaterdagavond in 't hotel Lont gehouden vergadering werd hieruit benoemd de heer D. Lont Kz. te Stompe toren. Voor een goed bezette zaal gipg j i Zondagavond, in het hotel „de Haan" dé bioscoopfilm „Tom Mix", een buitenge woon Wild West drkma, hetwelk met groote belangstelling werd gevolgd en buitengewoon in den smaak viel, zoodat de aanwezigen volop hebben genoten. Tijdens de repetitie der muz.-ver. „Apollo", J.1. Zaterdagavond in 't hotel van den heer Tijgen te Den Oever ge houden, werd door een oommissie uit de burgerij bij monde van den heer Jb. Kuiper, met een toepasselijk woord de nieuwe muziektent aan „Apollo" aange boden. Zondagavond ging .Apollo" ln optocht een flinke marsoh blazende naar de nieuwe teift om deze in bezit te nemen. De voorzitter, de heer C. V. Koorn, zegde hier namens „Apollo" hartelijk dank voor de mooie muziektent hun geoffreerd. Ook de iieer D. Verfaille, welke Dog even in 't kort de groote «teun bij de opriohting der vereeniging ondervonden, de aan bieding van bet vaandel ens. memoreerde, bracht dank voor dit nieuwe bewijs van sympathie, de vereeniging aangedaan. Verder gaf „Apollo" haar eerste concert in de tent, hetwelk uitstekend van stapel liep en door een groote massa publiek werd bijgewoond. Met de aanbieding dezer tent fellciteeren ook wij .Apollo" van harte en hopen wij, dat zij vele jaren hun welluidende klanken er van uit zullen laten hoorën, tot groot genoegen der Oeversche burgerij, want zonder muziek geen leven. De voordracht voor kaasmaker aan de kaasfabriek „Nooit Gedacht", te Hippo- lytushoef, luidt als volgt: 1. de heer J. Mars te den Kreil Barsin- gerhorn. 2. de heer L. Blom te Hauwert 8. de heer A. Schot te Purmer. ANNA PAULOWNA. Veor de vereeniging „Geestelijke Vrij heid" gaf Zondagavond het Amsterdamsche Tooneelgezelschap van Willem van der Veer een voorstelling vap Heijermans „Allerzielen", in de zaal van den heer O. Slikker. Ruim 800 personen woonden ln gespannen aandacht deze voorstelling bij en herhaaldelijk werden de artisten na leder bedrijf teruggeroepen. Zondagmiddag had de hoer Jb. Jonge jan, Md van Sparta te Schagen, het onge luk op het voetbalveld alhier zijn potte te breken. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulowna polder, op Zaterdag 11 Juli 1926, dea v oormiddags te 10 uur in het Polder huis. Voorz. de heer CL Wijdenea Spaans, dijkgraaf; secretaris de heer O. Keijzer. Afwezig de heer i. Smit Az. Voorzitter heet de heeren welkom, waarna de secretaris de notulen leest, welke onveranderd worden vastgesteld. De heeren A. Langere is, P. J. Vlssoher Ai D. Stammes belasten zich met het on derzoek der geloofsbrieven van de beide herbenoemde hoofdingelanden A van den Berg en A de Graaf. Deze Oommissie rapporteert, alle bescheiden volkomen in orde te hebben bevonden en adviseert tot toelating waarna voorz. beiden feliciteert met het vertrouwen, door de ingelanden blijkens hun herbenoeming met bijna al gemeene stammen in hen gesteld en daarbij de hoop uitspreekt, dat zij weer de lust en krachten mogen hebben oan hun taak met evenveel toewijding te ver vullen als tot heden. Medegedeeld wordt: a. dat de heer P. J. Waiboer is herbe noemd als Heemraad; b. dat door Ged. Staten te goedgekeurd het geven van een stukje tuingrond in erfpacht aan S. Kuiper; c. dat de verpachting van het grasgewas aan wagen en dijken heeft opgebracht 1863, tagen 1188 in H vorige jaar, dus 220 meer; d. dat het onderhoud zeesluizen is op gedragen aan S. Jonker tegen 876 en dat van bruggen enz. aan J. de Graaf tegen 1021. Beide laagste inschrijvers waren beneden de raming; e. dat in verhand met de Zuiderzeewer ken het onderhoud van den aanlegsteiger te Van Ewycksluis met het verdwijnen van dien steiger komt te vervallen; f. dat bjj de gehouden kasopname alles volmaakt ln orde was bevonden; g. dat in t Jaarverslag betreffende de tramlijn Wieringen—Schagen over 1924 blijkt, dat het winstpercentage 4 be droeg, terwijl eenige aflossing kari plaats hebben; f. dat Ged. St. de ramingen voor onder houd der sluis te Van Ewycksluis en aan den Oosthoek hebben goedgekeurd. Al deze mededeeiingen worden voor kennisgeving aangenomen. 'De commissie, belast met het nazien der rekening over 1924 verklaart bij monde van den rapporteur, den heer A de Graaf, dat zij alle bescheiden nauwkeurig heeft nagezien en in orde bevonden. De gewone inkomsten hebben bedragep 168090.13, de buitengewone 82801, to taal 200891.18. (De gewone uitg. bedroegen 149477.01», de buitengewone ƒ8220, totaal ƒ181679.01». Het saldo der gewone uitgaven waa 18616.11', dat der 'buitengewone 101, totaal saldo 18714.11». De commissie ad viseert tot goedkeuring, waarna de reke ning wordt vastgesteld. Volgt voorstel tot aansluiting der daar voor in aanmerking komende gehouwen aan de waterleiding. Voorz. zegt, dat daarvoor in aanmerking komep de per- ceelen van Vermoet aan het Westeinde, dat van den sluiswachter Kuiper, het Pol derhuis en het perceel, bewood door den maohinist Geeverg. De bedoeling te, de aansluitingskoeten te namen voor reke ning van den Polder en voor koelwater leidingwater te gebruiken. Tot nog toe 'erd daarvoor water gebruikt uit de Van Bwycksvaart, hetwelk echter, wegens het zoutgehalte, daarvoor minder geschikt is. Het Prov. •Weterleidingtóedrijf heeft voorgesteld een watergebruik van 200 M» te garandeeren. Met het oog op het feit, dat de dokterswoning ln de nabijheid ligt kon deze schatting niet te hoog zijn. De kosten zouden, bij een dergelijke garan tie, minder wezen. Het Dag. Best, acht het watergebruik door den dokter echter een algemeen belang en meent dus, dat daar voor de Gemeente heeft te sorgen. De heer Stammes sou, «a 1 jaar g«- Versterkingen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2