GEMENGD NIEUWS e» Het is niet ieder gegeven een zoo duide lijke aanwijzing voor zijn verscheiden van de „geschiedenis", die zoo vaak een ne- mesis is, te ontvangen. Wie die les niet leeren wil, zou m. i. niet ten onrechte door den heer Staalman als een asinus ad lyram kunnen worden gekarakteri seerd. E. H. B. Nederlandsche Reisvereeniging. Zij, die instemmen met het denkbeeld hier ter stede eene afdeeling op te rich ten van de Nederlandsche Retevereeni- ging en daartoe willen medewerken, wor den verzocht hun adreskaartje onder let ter R aan het Bureau van dit blad te zen den. die eerst het tentje weg en daarna De verwekker van kanker. Blijkens een bericht aan het Hbld. uit Londen deelde de „Daily Express" mede, dat 't het Britsch nationaal instituut voor medische studie gelukt is den verwekker van kanker op te sporen. Aanvulling en bevestiging van dit be richt zijn zeker noodig. Uit een nader bericht van de „Br. Dr. D." blijkt, dat de onderzoekingen in het Britsch nationaal instituut voor medisch onderzoek reeds 4 jaren lang zijn gedaan. De medische correspondent en de „Times" vermeldt, dat verleden jaar een micro organisme was gevonden door dr. Gage in tumoren, die zich wel bij vogels voor doen en die bekend zijn als „chicken sarcoma". De ontdekking van den kankerverwek ker opent nog in geen geval onmiddeüjk het vooruitzicht, dat men nu cok het middel zal vinden om kanker te genezen. Wel zou men een stap hebben gedaan in de richting, die daartoe kan leiden. In vervolg hierop wordt nog uit Londen gemeld, dat omtrent de ontdekking van den verwekker van dén kanker door het Britsch Nationaal Instituut voor Medische Studie van ernstige zijde wordt bevestigd, dat er inderdaad vor deringen zijn gemaakt. Eerstdaags zal in het Britsch Geneeskundig Weekblad de offlcieele mqdedeeling worden gepubli ceerd, o.m., dat de ontdekking in hoofd zaak te danken is aan de verbetering der microscopische toestellen door den Britschen onderzoeker, Bernard, lid van genoemd instituut. BINNENLAND. De ingestorte hulzen te Dlemen. Naar het Handelsblad verneemt is tjjans de oorzaak vastgesteld van het instorten van de twee bijna voltooide woonhuizen te Diemen. Het desbetreffende onderzoek is, naar men weet, verricht onder leiding van ambtenaren van het Amsterdamsche Bouw- en Woningtoezicht Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het instorten te wijten was aan een fout in de fundeering van den penant. De pij ler stond namelijk, in plaats van geheel op de houten fundeering, half erop en half ernaast Hij is dientengevolge van de fundeering afgegleden, waardoor het geheele bouwwerk is gaan verzakken. Goed afgeloopen. Vrijdagavond ruim half elf heeft een agent van politie op de Valkenbosch kade in Den Haag drie schoten gelost op een motorfietsrijder, die zonder licht reed, weigerde te stoppen, toen hem dit gelast was, later hard was doorgereden, toen de agent hem had toegeroepen: halt ik schiet, politie 1 en ook nog niet stopte, toen de politieman twee schoten in de lucht loste. Met het eerste schot schoot de agent hem den hoed van het hoofd, waar bij de vluchteling een schampschot op liep; het tweede schot trof hem in den voet, het derde miste. Nog stopte de mo torrijder niet, hij versnelde zijn vaart en trachtte langs de Hanenburglaan en door de Sneeuwklokjesstraat te ontkomen. Toen hij langs de Anemonestraat weer in de Goudenregenstraat terugkwam, werd hij aangehouden. De motorrijder, die uit de wond aan het hoofd hevig bloedde, werd door den geneeskundigen dienst naar het zieken huis gebracht; de verwondingen zijn niet van ernstigen aard. Het is de 18-jarige K. de B. uit de Van Imhoffstraat; de mo torfiets was niet zijn eigendom, hij had ze geleend van een vriend. De houding van den motorrijder zou van dien aard zijn geweest, dat de agent slechts denken kon aan een ernstig feit, in verband waarmee de motorrijder de politie trachtte te ontvluchten. Omtrent deze schietpartij kan nader worden gemeld, dat toen de motorrijder aangehouden was, en de agent hem een verklaring vroeg van zijn zonderling ge drag, deze naar den motor ging met het oogenschijnlijk doel om weer weg te rij den. De agent was hem echter voor en nam het rijwiel in beslag. De jonge man heeft een schampschot aan zijn achterhoofd opgeloopen en is ge troffen in zijn hiel. De kogel drong de hiel in en kwam in de holte van den voet weer naar buiten. De hoofdcommissaris van politie en de commissaris van afd. O. hebben heden nacht dadelijk het onderzoek ter hand ge nomen en ofschoon de uitslag van het voorloopig onderzoek er op wijst, dat den agent geen blaam treft, zal uiteraard de justitie van deze zaak moeten kennis he men en nader moeten beslissen. Een onverlaat Te Zlerlkzee is een dame, die bezig was zich aan het strand in een tentje aan te kleeden, overvallen door een jongeman. egtrok het verschrokken meisje bij de keel greep, waarop een worsteling ontstond. Het meisje wist zich los te rukken en naar buiten te loopen, waarop de aanran der het hazenpad koos. Als verdacht van deze aanranding is aangehouden de 24- jarige S. van D. Inbraak. Er is Ingebroken ten kantore van de British American Tobacco Cy„ aan de Schiekade te Rotterdam. Laden en kas ten zijn doorzocht, en het is den dieven gelukt, de brandkast open te scheuren en daaruit een bedrag van 4000 aan klein bankpapier te stelen. Voorloopig ontbreekt elk spoor van de daders. I Ruzie en brandstichting. Zaterdagmiddag is Kattenburg te Am sterdam in rep en roer geweest door een familietwist, welke gevolgd werd door brand. De twist liep tusschen het echt paar De Wolff, dat op het Kattenburger- plein 1, hoek Groote Kattenburgerstraat woont. De man, die bootwerker is, dreig de het huis in brand te .zullen steken en maakte reeds aanstalten door met een kan met benzine of petroleum rond te loopen De vrouw werd begrijpelijkerwijze bang en liep de deur uit om bescherming te" zoeken op het politiebureau Kattenburg. Nauwelijks was zij daar of in het brand weerstation, dat naast het politiebureau gelegen is, werd brand aangezegd. Het breek, dat de man uitvoering aan zijn be dreigingen had gegeven. Hij begon met een hoed van zijn vrouw te begieten en daar den brand in te steken. In een oog wenk stonden de achterkamer en de keu ken, beide uitkomende in de Grootè Kat tenburgerstraat in lichte laaie. De brand weer wist het vuur, dat om kwart voor vijf was uitgebroken met één straal op de motorspuit te dooven. Vermoedelijk dekt verzekering de schade. De dader, wien bu ren de kan met petroleum of benzine had den afgenomen, werd naar het bureau ge bracht, en daar ter zake brandstichting achter slot en grendel gezet. Bij de boven buren kwam een papegaai en een kanarie door den rook om het leven. Verkochte schepen. Het linie-oorlogsschip Bulwark, ge bouwd in 1902, groot 16250 ton., hetwelk tijdens den oorlog in de rivier de Medway bij Chatham door ontploffing van beide ammunitieruimen zwaar beschadigd werd, is door de Engelsche regeering verkocht aan de N. V. Upnor Scheepsslooperij on der directie van den heer Frank Rijsdijk te Rotterdam, en moet ter plaatse worden gesloopt (N. R. O.) Te vroeg uitgestapt. Een 27-jarige juffrouw die Zondag avond met trein 66, die te 11 u. 25 aan het station W. P. uit de richting Utrecht bin nenliep, arriveerde, stapte, zooals bij vele reizigers gebruikelijk is, uit, vóór de trein stilstond. Zij geraakte daardoor beklemd tusschen de treeplank en het perron. Eerst te 11 u. 43, is het gelukt haar door het uitzagen van de treeplank, te bevrijden. In ernstigen toestand is zij door den G. G.-dienst naar het Ned. Israëlitisch Zie kenhuis gebracht en daar opgenomen. Verkeersongelukken. Tusschen Sluis en Draaibrug is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Een meisje, dat bij haar moeder op de fiets meereed, geraakte met haar voetje tusschen de spa ken van het wiel van de fiets. Een achter opkomende auto, bestuurd door den eige naar, den heer L. L. uit Antwerpen, die het ongeval zag gebeuren, remde om het kind te ontwijken, maar het meisje werd aan het hoofd door den auto getroffen en is kort daarna overleden. De auto, waarin man, vrouw en vier kinderen zaten, reed in een sloot en sloeg over den kop, waarbij de man op slag werd gedood. De anderen kregen allen meer of minder ernstige verwondingen en werden ter verpleging naar het gasthuis te Sluis vervoerd. Zondagavond ongeveer 8 uur is de chauffeur J. v. E. uit Veenendaal met de motorfiets in een scherpe bocht bij het spoorwegstation aldaar geslipt en in volle vaart tegen een ijzeren hek gevlogen, waar drie meisjes stonden. Twee van deze meis jes werden ernstig gewond; mej. J. v. D. werd dadelijk per auto naar het ziekenhliis te Utrecht vervoerd, en mej. N. J. zou daar nog heengebracht worden. Het derde meisje kreeg enkel eenlge ontvellingen. Zondagmiddag is de 18-jarige H. ten K. uit Den Haag, die op het middenbalcon van een electrische tram NoordwijkLei den stond en op den 'Rijnsburgerweg te Leiden het hoofd buiten de tram stak, tegen een paal gekomen, met het gevolg, dat hij een ernstige schedelbreuk kreeg. Hij is naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht Zaterdagavond is op den Apeldoorn- schenweg nabij de Woeste Hoeve bij Arn hem een auto-ongeluk gebeurd. Een Am. hemsche familie ging een proefrit maken. Ter hoogte van de Woeste Hoeve sprong lotseling een achterband van den auto. Ie bestuurder reed aanvankelijk met de zelfde snelheid door, doch op verzoek der inzittenden stopte hij. Hij remde echter te sterk, waardoor ook een voorband sprong, met het gevolg, dat de auto, waarin zich zeven personen bevonden, over den kop sloeg. Een der inzittenden brak een schou derblad, een tweede werd aan den rug gewond, terwijl de overigen allen minder ernstige verwondingen opliepen. ZJj wer den per auto-branoard naar het Arnhem- sche ziekenhuis vervoerd. De automobiel werd zeer beschadigd BUITENLAND. De diefstal In de Stat Pleter. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" schrijft aan zijn blad een brief, waarin hij vertelt op welke wijze men de gestolen schatten uit de Sint Pieter heeft weggenomen, hoe vernuftig de politie te Rome te werk is gegaan om den dief en zijn kameraden op te sporen. Deze correspondent sch'ijll' dan: Een twintigtal dagen geleden meldden rechercheurs, die zich steeds bij groote drukte onder de menigte bevinden in Sint Pieter en in de omstreken, dat een ze ker iemand aan vreemdelingen en pel grims van goeden stand juweelen en kost baarheden ie koopen voorstelde. Het hoofd der recherche Cadolini, een zeer be kwame speurhond, belastte een onder commissaris van politie, die slechts sinds korten tijd te Rome verbleef zich in be trekking te stellen met dien persocp. Deze onder-commissaris doet alsof hij een vreenideling is, die Rome bezocht. Langzamerhand wordt de kennismaking intiemer; eindelijk laat de man los, dat er voor den vreemdeling, die rijk blijkt te zijn gelegenheid bestaat om juweelen te koopen onder de waarde. „De vreemdeling beet toe. Maar onder de waarde, fyoe kan dat? Ja, ik zal 't je zeggen, 't zijn voorwerpen te Parijs gesto len en die hier moeten verkocht worden. De commissaris beloofde geheimhouding en de verkooper zou hem waarschuwen als de kostbaarheden aangekomen waren. Twee dagen later gebeurde de diefstal in de schatkamer van Sint Pieter. De recher che bracht onmiddellijk dezen diefstal in verband met het aanbod van de kostbaar heden uit Parijs. De commissaris zocht terstond z'n man op, die hem al triomfan telijk tegemoet trad. De steenen zijn aan gekomen, hoor. 'n Pracht! Tweehonderd duizend lire! Ver onder de waarde. Goed, zei de commissaris, wanneer? Vanavond, in mijn woning, via Flavia. Dit had hij er niet bij behoeven te voegen, de recher che wist al vóór den diefstal in Sint Pie ter wie die verkooper van juweelen was, waar hij woonde, en wat hij deed. 't Was een schoenmaker, die 'n klein schoenen winkeltje er op nahield. Nu kon er ook geen twijfel meer bestaan over de be trekkingen van het aanbod der juweelen uit Parijs en den diefstal in Sint Pieter. Alvorens hun slag te slaan, waarover ze zekerheid bezaten, hadden de dieven reeds bijna een maand vooruit iemand trach ten te vinden, die de zaken onmiddellijk zou opkoopen en buiten het land bren gen." De rechercheur ging nu 's avonds den 7den Juli naar de afgesproken plaats, van uit de verte gevolgd door andere recher cheurs. Hij fcerd in een achterkamertje gelaten en zag daar al de gestolen schat- staan. ,'nOogenblik speelde hij den verbaas de, Maar trok z'n portefeuille en-begon op de tafel de biljetten van 1000 te tellen. Opeens wordt stil van buiten op de deur geklopt. Wacht even, zei de schoenmaker, 't is een vriend, die weet van de zaak af. Hij deed even de deur open op een kier, maar forsche handen stootten ze met ge weld open en het hoofd der recherche met z'n makkers waren binnen. De schoenma ker werd gepakt en weer naar de tafel geleid, waar de gevreesde vreemdeling exouus aanbood, hem ér zoo fijn ingeloo- pen te doen hebben. De schel van Sint Pieter werd naar het hoofdbureau van politie gebracht De koster van Sint Pie ter, Eerw. heer Boochini, die in het ka nunnikenhuis woont uit bed gehaald, om den schat te herkennen. Al het ontvreem de was aanwezig, behalve eenlge steenen, die men reeds in een paar schoenen bij den schoenmaker had teruggevonden. Eenlge voorwerpen waren iets of wat ge havend of gedeukt maar kunnen hersteld worden. Op den avond werd nog gearres teerd een juwelier uit dezelfde straat als de schoenmaker, ook als heler van den diefstal van den schat van Sint Pieter." Thans bevinden zich in hechtenis, be halve de schoenmaker en de juwelier, de schilders en metselaars, die in den Sint- Pieter werkzaam waren. De 48-urlge werkweek bij de scheepvaart Londen, 12 Juli. Op een heden te Lon den gehouden gemeenschappelijke con ferentie van de internationale zeelieden- federatie en de groep zeelieden van de Internationale Transportarbeiders Fede ratie, welke werd bijgewoond door ver tegenwoordigers uit alle deelen der wereld is men tot de conoluBie gekomen dat het met het oog op den huldigen toestand van het scheepvaartbedrijf on geschikt is om op een acht-en-veertige werkweek voor zeelieden aan te dringen en werd in overweging gegeven de quaestie van den werktijd ter sprake te brengen op de internationale arbeids- conferentie te Genève. Het proces-Angera te in. Berlijn, 13 Juli. Het Openbaar Ministerie in de stad Limburg heeft tegen den acht- voudigen moordenaar Angerstein acht maal do doodstraf geëischt. Hij eindigde zijn rede met te constateeren, dat Anger stein een comediant is en een zuiver type van pen misdadiger zonder betere op wellingen. Niet alleeh de bloedverwanten der slachtoffers, maar alle weldenkende menschen in Duitschland, aldus eindigde hjj, eischen zijn dood. Hitte ln Rusland. Te St Petersburg heersoht, naar ge- meldt wordt, een ongewone hitte, zooals sinds 1819 niet meer is voorgekomen. Tal rijke gevallen van zonnesteek en dood door oververhitting zijn voorgekomen. NIEUWE UITGAVEN. Helaas hebben wij door allerlei omstan- digheöen „Noord-Holland in Woord en Beeld" eenigen tijd uit het oog verloren. Uit het oog slechts maar, niet uit het hart. Het tijdschrift is 'er fhooier op ge worden, beter papier en dientengevolge fraaier afdrukken, hetgeen de blijvende waarde ervan verhoogt Het nummer van heden bevat op de titelpagina een kiek van den burgemees ter van Bergen, die een krans hecht aan de locomotief van den eersten doorgaan den trein Amsterdam—Bergen, en op de volgende bladzijden verschillende andere, die dit heuchelijk feit in beeld brengen. Verder zijn er opnamen uit Purmerend en Uitgeest uit Alkmaar vele opnamen van athletiek- en zwemsport, uit Hoog- karspel, uit Edam (uitstapjes met de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer!, uit Velseroord en Zaandam, enz. Voor Helder ditmaal dus van minder belang. 8TOOMVAARTBERICHTEN. De Don Ju&n. - *k Heb Je gisterenavond in den schouwburg gezien, met 'n dame; imam. "k herkende d'r niet Was t je vrouw? Natuurlijk! Maar, doe mie pleizier: vertel t niet verder! AJblreo, 11 Juli v. Freetown.' LEG ERBERICHTEN. VISSCHERUBEBICHTEN. MARKTBERICHTEN. Mail voor Hr, Ma. „Java". Naar Drontheim: 17,18, 20, 21, 22 en 28 Juli: laatste bus lichting hoofdkantoor 5.80 m., stadsbus sen op 20 Juli 8.80 m.; op 10, 17. 20 21 en 22 Juli: lichting 4. Naar Oslo: 4, 6, 6, 7 en 8 Aug.: laatste busllchting hoofdkantoor 5.80 m., stadsbussen daags te voren lichting 4. Na de verzending op 8 Aug. wordt ds correspondentie tux&iVllsslngen gezonden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van, 14 Juli 1025. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste «tand 770.3 te Sbensele. Laagste stand 740.7 te Reykjavik. De elsch: acht maal de doodstraf. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Karimoen, u., 13 Juli te Port Beid. Prinses JHillaaa. t-, 13 Juli v. Algiers. Bengkalle, t, 10 Juli v. Pondicherry. Rotti, u., 11 Juli v. Balawan, Singkep, u., 11 Juli v. Psdamg. Grotiue, tl, 12 Juli v. Algiers. Geraan, 11 Juli te Gibraltar. Rondo, 11 Juli v. Londen. Jlan Pistere*. Ooen, u., pae«- 10 Juli Pertm. Kon. Ned. Stb. Mij. Neptuxros, 12 Juli te AletxaialriS. Penseue, IS Juli .te Kopenhagen. Ariadne, 18 Juli te A'dam. Dido, 11 Juli v. La Palllce. Erato, 12 Juli te A'dem Hetoe, pass. 12 Juli Gibraltar. Hennee, 12 Juli te Constants*. Minerva, 12 Juli v. Vigo. Nero, 12 Juli v. Holtenau. Nereus, 18 Juli te A'dam. Pluto, 11 Juli v. Malaga Stella, 12 Juli te Llvoroo. Str&bo, 12 Juli te A'dam. Theeeus, 12 Juli te Pasage». Veeta, 18 Juli te A'dam. Aurora 9 Juli te Smyrna Oeree, 10 Juli v. Malta Clio, 10 JUli te Tunis. Herculee, 11 JUli te Hamburg. Irenet, 10 Juli v. Sebenica Orpheua 10 Juli v Vigo. Zohls, 10 Juli Malta Venue, ll Juli v. R'dam. Ulyeee, 11 Juli v. R'dam Nero, 11 Juli v. A'dam Kon. West-Indische Maildienst. Alkmaar, t., 11 Juli v. Talcabuaao. Breda u., 11 Juli v. Valparaiao. Rector, t. ,11 Juli te Guayogeul. Coimmewyue, 10 Juli v. New-York. Nickerie, 11 Juli Oueesant gep. Stuywèaant, u., 10 Juli v. Barbadoa Aramenmon, 12 Juli te Bremen. Almelo, 12 Juli te Hamburg. Cryueeen, 12 Juli te Hamburg. Oberon, 12 Juli te A'dam. Van. Rensselaer, u., 12 Juli Ldaard gep. Luua 9 Juli v. Curacao. Koa Hollandsche Lloyd. Kernland, u., pass. 11 Juli Oueesant. Momtferland, 13 Juli te Antwerpen. Orania t, 11 Juli te Pernambuoo. Poeldijk, u., 12 Juli te Bahia Zaanland, 12 Juli te Hamburg. Zijldijk, u., 12 Juli v. Rio Grande. FUundria u-, 10 Juli v. Bahia Kon. Paketvaartmaatachappij. Tasman, 12 Juli te Singapore. Holland—Afrika Lijn. Banka <u-, 10 Juli v. Buez. Jagersfontein, 13 'Juli v. Tanga Nij'kerk, t., 11 Juli te Maraeilla Rietfontein, u., 12 Juli v. Antwerpen. Boeroe, t., 12 Juli v. Port Soudan. Madioen, u., 10 Juli te Kaapstad. HaJcyon Lijn. Emmapark, 11 Juli v. Piraeua Julianupark, 12 Juli v. Summa Stad. Dordrecht, lj. Juli v. St. Thomas. HollandAmerika Lijn. Breedijk, pas». 12 Juli Sable Ialand. Loahk&trine, 12 Juli te Londen. Noorderdijk, vertr. 11 Juli v. Sao Di^o. Lochmonaar, arr. 11 Juli te Londen. Beemstendijk, 11 Juli v. Norfolk. Dkvteldijk, 18 Juli te R'dam. Maasdam, 11 Juli V. Teneriffe. Rotterdam, 11 Juli v. New-Yoik. Spaarndam, 11 Juli v. Boulogae. C&rdlgunahlre, 10 Juli v. Taooma Rijndam, werd 19 Juli te Plymouth verwacht Veendam, 10 Juli te New York. Holland—Auatralië Lijn Aagtekerk, u., 12 Juli te Antwerpen. Arendakerk, t, 10 Juli v. A'HMdfi. HollandWest-Afrika T.ifo Delfland, u., pas». 12 Juli Dumgenew. Helder, 10 Juli v. Monrovia. Iteggeetroom, 18 Juli te Umuiden. Vlieland, u., 18 Juli v. Las Palmae. Java, t., 10 Juli te Sekondee. Rijnland!, 10 Jlull te Hamburg. Soheldeetroam, 10 Jlull v. Kotonow. Saturnu», t, 10 Juli te Liberia. HollandBritach-Indië r.tjw, Beanekom, paaa. 19 Juli VHealngeu Sohiedijk, t, 18 Jluli te Hamburg. Streefkerk, u, 11 Juli v. Madras. Bovenkerk, t, pass. 11 Juli Gibraltar. Kield recht, fc, 10 Juli v. Colombo. Ridderkerk, t., 11 Juli te Antwerpen. Hoogkerk, 10 JVill te Antwerpen. HollandO.-Aaië Lijn, Salabangka, t., 10 Juli v. Manilla. Zoema, 11 Jlull v. A'dam Oowtkerk, 10 Juli te Hamburg. Rotterdam sche Lloyd, Patria, t., 13 Juli v. Saibang. Rlndjani, u., 18 Juli v. Suec. Slamat, u.. 18 Juli Sabang Ttertomd, t, 13 Juli r. Cowae DJeuriber, t, 11 Juli T. PWt SaM. Kedoe, u., paea. 12 Juli Bevealer. Soekaiboemi, 12 Juli te Hamburg. Taibanan, u, 12 Jnll te Boulihaanpten. Ga roet. u, pe«" 11 Ju'1 Pwta. Toba, 10 Juli te Hongkong. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, tl, paea. 11 JW1 Donaviea Merak, t, paea 12 Juli Fernando Noronha Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eoryimedon, 11 Juli te Batavia. Patroolus, 11 Juli r. öhlnwamgtao. Rhexcnor, arr. 11 Juli te Londen. Macbaon, 11 Juli te Schiedam. Nolerue, 10 Juli v. Port Sald. Polydorua, paee. 10 Juli Haard. Pyrrhua, 9 Juli r. Colombo. Rhexenor, 10 Juli v. Portland. Sarpedön, 9 Juli v. Port Baidi. Adraetua, 18 Juli v. Japan. Teireeiuo, 10 Jtili Padang. Emxeteo Lijn. Jonge Anthonie, 12 Juli Oueaaant gep. Jonge Jaoobus, 11 Juli v. Tr&pani. JavaChina—Japan Lijn.v TjiWboet, 10 Juli te Batavia Tjitaroem, 9 Juli te Yokohama. Java—Bengalen lijn. Calcutta, 11 JUli v. Java Groot vcriof. De dlenetpl. korp en manschappen der on bereden art. van de lichting 1926 I, niet aan gewezen voor kaderopleldir^, worden op lfi JVill in het genot van groot verlof gesteld. Onderaoheidirigitceken voor trcmwan dienst. Aan den «erg. O. Geurt» van het rog. kust- art. wordt op 22 JuM aa. de bronaen medaille voor trouwen dienst toegekend. Benoemingen. Benoemd tot le lult, bij bet wapen der art.: de 2e luit». H. Altlng, B. G. Peereboom en Ol C. W. von Bergh, alle van het reg. kust-art. 11 Juli 1925. Aangevoerd door 19 korders: 1340 tongen per stuk 0.500.70, 650 kleine tongen per stuk 0.10—0.15, 20 tarbotten per etuk 47, 82 kisten zetecbol per kiet 8—48, 36 kisten kleine eohol per kiet 46, 4 kieten pieter mannen per kiet 18. 13 Jlull 1926. Aangevoerd door 1 trekker: 2 tal geep per tal 1080. BROEK OP LANGENDUiK, 13 Jfcli. Aanvoer 266,000 kg. aardappelen, Scboteche .muizen 6.80—0.10, koksianen 2.40—6, schoolmeester» 6.70—10, bl. eigenheimer» 7.60, ronde 8.10—6.00, drielingen 66.90, kleine 2; 27 kg epercieboonen 34, 266 kg. tuiuboonen 220, 900 kg. zilveruien, drielin gen 480, zilvernep 21.60, 27,600 kg. roode kool 11.10—02.50, allee per 100 kg.j 3400 boe boewortelen 860—10.30 per 100 bos; 8900 staike bloemkool 12.10—1660, 2e art 8— 7.70 per 100 stuk». N0OKD6OHARWOÜDE, 19 JWi. Aanvoer 268600 kg. aani&ppelen, Schotacha muizen 4.908.10, ideaal 4.80, eahoolmeee- ters 5.70—6.90, negentigvoud 4.70, drielin gen 5.906.60, kleine 1.60-2.10, 1900 kg. zilveruien, zilveruien 8.80, drielingen 9.10, zilvernep 21.40-26.70, 2000 kg. roode kool 10.70—*11.60, 1500 kg. -witte kool 1060, allee per 100 kg.; 9900 etuke hloeuAool ƒ720— 17.90, 2e art 8 per 160 etuke. ALKMAAR, 19 Juli. Vee. Aanvoer 28 koelen 275—470, 17 vette kalveren 60—110, per kg. 1.10-1.40, 26 nuchtere kalveren 16—80. PURMEREND, 14 Juli 1906. 14 stapel» fabriekskaai per 60 kg. 56, R.M. 66; 16 stapel» boerenkaas per 60 kg. 54, R.M. 69; 6 stapel» Goudsohe per 60 kg. R.M. 60; 133B4/» kg. boter per kg. f 220-226; 560 runderen: 826 vette per kg. f 1126; 229 inelke en gelde 276460; 42 «tieren; 40 paar den 100—260; 67 vette kalveren per kg. 1.201.40; 334 nuchtere idem: voor de slacht 1642, voor de fok 1688; 812 vette var kens: voor de zouter ij per kg. 0.70—0.76, voor de slacht per kk. f 0.880.94; 126 magers varkens 26—46; 180 biggen 1026; 697 schapen 4062; 20 bokken; 616 lammeren 20—82; kipeieren per 100 stuk» 626—7.26; eendeieren per 100 stuk» 5.50; kuiken» 0.80-2.10 Eieren veiling. 27800 kipeleren A 6.60—7.00, 212 idem B 6.80—6.70, 16637 eendeieren A 6.80—6.10, allee per 100 stuks. Verwachting:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6