T n h Hotel „BELLEVUE" VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. BEZOEKT ons CONCERT VAN ZATERDAG 18 JULI 192S. DE COMENIUSSCHOOL. Het Bestuur der Heldereche School- vereeniging verzoekt ons het volgende schrijven te plaatsen. Nu onze Gemeente binnenkort een in richting van onderwijs rijker zal zijn, is het in het belang van deze schooi en misschien ook wel in dat van het onder wijs in het algemeen, dat de redelijke bestaansgrond van deze school nader wordt belicht.. In de eerste plaats verwijzen wij naar ons ingezonden schrijven van 6 Juni 1924, waarin wij uitvoerig uiteenzetten, waarom wij het bijzonder onderwijs prefereerden boven het openbaar. Naar aanleiding van dit schrijven werd een polemiek gevoerd tusschen ons en de Afdeeling Helder van de Vereeniging Volksonderwijs, waarna wij evenwel uit drukkelijk konden vaststellen, dat de kern van ons betoog zelfB niet was aangeraakt. •Dit was trouwens ook niet mogelijk. Want immers: Het openbaar onderwijs is door de Wet van 1920 achtergesteld bij het bijzonder onderwijs. De z.g. gelijkstelling was geen gelijkstelling, maar inderdaad een achter- uitstelling. Wel was «r een gelijkstellin ten opzichte van de publieke kassen, doo! in alle andere opzichten was het bijzonder onderwijs bevoorrecht boven het open baar onderwijs:! Ie. door zijn veel grootere bewegings vrijheid 2e. doordat het mogelijk is, door bij dragen het bijzonder, onderwijs te doen uitblinken boven het openbaar onderwijs; 8e. door den eigenaardigen, wij zouden leggen, meer natuurlijken, organisator! ■enen en dus sterkeren band, welke ouders, kinderen en onderwijzers bij het bijzonder onderwijs bindt Deze voordeelen kwamen minder uit, toen het openbaar onderwijs in 't alge meen nog kon rekenen op den steun en de sympathie der regeering; toen kwam het openbaar onderwijs nog behoorlijk tot zijn recht al stond het ook toen reeds ver achter bij het bijzonder onderwijs. Doch, wanneer, zooals thans, door fatale regeeringsbepalingen (o.a. de wet van 1924, waarbij het aantal leerlingen op 48 per klas werd bepaald), het openbaar onderwijs zich moet vergenoegen met een uiterst minimum; wanneer tengevolge hiervan het confessioneel (kerkelijk bij zonder) onderwijs gaat bloeien en leer lingen tot zich trekt, wier ouders niet uit beginselwille toelating vragen, maar uitsluitend uit een oogpunt van beter onderwijB wanneer het openbaar onderwijs dus dientengevolge wordt ontwricht, de kin deren, zoowel als de onderwijzers worden verplaatst, de soholen opgeheven ofwel gereorganiseerd wanneer tengevolge hiervan onzeker heid en twijfel ten opzichte van de op voeding van hun kind bfj de ouders ont staan; wanneer de klassen te groot worden, om behoorlijk onderwijs te doen geven wanneer ten slotte voor onze kinderen een groot geestelijk te kort dreigt; ja, dan is het geen wonder, dat wij gaan vragen: Kunnen wij dan diezelfde rustige bestaanszekerheid niet verkrij- Jen, welke thans het voorreoh s der eonfessioneel-Protestant- sohe en Katholieke Soholen? Mogen wij dan niet van de wettelijke bepalingen proflteeren, of zijn die er uit sluitend voor een bijzonder deel der natie? Wanneer deze vragen zich opdringen dan zal dit het antwoord moeten zijn Zeker, dat kunnen wij en wanneer wi; den toestand Bleohts onbevooroordeelc onder de oogen willen zien, zullen wj; tot de overtuiging komen, dat het zelfs onze plioht is dezen vorm van onderwijs voor ons kind te verkiezen boven hu thans voorgoed aohteruitgestelde open baar onderwijs. En wanneer wij dan ter wille van ons kind, onze keuze hebben gesteld op een eigen, vrije school, dan dragen wij nief de verantwoordelijkheid van den achter uitgang van het openbaar onderwijs, maar dan trekken wjj eenvoudig de consequen ties van de wet 1920, waarbij het open baar onderwijs werd verkwanseld,ten einde andere z.g. politieke winst te behalen. Het woord „openbaar onderwijs" heeft zoo langzamerhand voor velen de betee- kenis gekregen van een dogma. Al zou den alle verschijnselen er op wijzen, da'; dit instituut niet meer de voorwaarden biedt voor het onderwijs, dat de ouders verlangen, toch moeten zij er aan vast houden, al gaat dit ook ten koste van hun kind. Wij, de voorstanders van den ouden, humanen geest, welke het openbaar on derwijs kenmerkte, willen dien geest overbrengen in den nieuweren vorm. Wij willen bij ons onderwijs streven naar de harmonische ontwikkeling van die eigenschappen van geest en gemoed, welke leiden tot karaktervorming, zelf standig denken en handelen, liefde voor den medemensch en plichtsbetrachting tegenover de gemeenschap. Bij deze doelstelling zullen wij eener- zijds denken aan de vrije, zelfstandige ontplooiing van de menschelijke persoon lijkheid, doch anderzijds niet uit het oog verliezen, dat deze persoonlijkheid eerst dan tot volle ontwikkeling kan komen, wanneer het kind in en voor de gemeen schap leert leven. En daarom wenschen wij van de Co- meniusschool te maken een volksschool ■E den goeden zin van het woord. Wjj willen niemand buiten sluiten en lebben een regeling getroffen, A-aarbij ieder, zelfs de financieel minst-draag krachtige, zijn kind naar onze schooi kan zenden. Voor de ouders met een inkomen be neden f 2400.wordt slechts gevraagd een toeslag van f 16.voor het eerste kind, van f 6.voor het tweede kind, terwijl voor het derde en volgende kind niets wordt gerekend. In bijzondere gevallen wordt zelfs van dit bedrag geheele of gedeeltelijke ontheffing ver leend. Uit deze gegevens blijkt vol komen duidelijk, dat de insi nuaties, als sou het onze voor opgezette bedoeling zijn van deze school een standenschool te maken, volstrekt allen grond missen. Neen, het gewone volkskind zal juist in grooter aantal, dan het kind uit de meer gegoede standen, proflteeren van ons onderwijs, dat gegeven in kleine klassen (hoogstens 30 leerlingen), door geschoold, toegewijd personeel, niet anders kan dienen dan tot verhooging van het saamhoorigheidsgevoel, dat alle menschen moet verbinden. Ter verduidelijking van het voren staande worde opgemerkt, dat de klas sen in de Heldersche openbare scholen gemiddeld 48 kinderen zullen bevatten, wanneer het stelsel volgens de laatste wetswijziging (1924), door den Gemeente raad alhier aanvaard, zal hebben door gewerkt. In onze school zullen kinderen uit alle rangen en standen van de maatschappij naast elkaar op de schoolbanken zitten, hetzelfde onderwijs ontvangen, doortrok ken van dien geest van samenleven en samenwerken, welke ons waarborgt, dat zij zich op de juiste wijze voorbereiden voor hun later leven in de groote men- schenmaetschappij, waar deze gevoelens maar al te zeer worden gemist. Zoo zal ook deze school kunnen bij dragen tot verwezenlijking van het groote ideaal, dat eens den grooten opvoedkun dige Joan Amos Oomenius bezielde,, het Ideaal, dat alle menschen eenmaal mèt en vóór elkander zullen leven. Goedkoope retourkaarten per Ejuuul Het denkbeeld om bij wijze van premie goedkoope retourkaarten naar Amster dam verkrijgbaar te stellen voor de lezers der Heldersche Courant, is blijkbaar bij velen in goede aarde gevallen. Verschil lende onzer abonné's hebben reeds een retourbillet gekocht. Wijherinneren eraan dat da vervoer prijzen zijn: Retour le kajuit f 2.—. 2e f 1.60. Kinderen half geld, mits men deze billetten uitsluitend afhaalt te onze kan tore. Het kantoor ls daarvoor open op werkdagen van des morgens 8 tot des méli 7 wa. Ingezonden Mededeellng. CAFÉ-RESTAURANT. op ZONDAG 19 JULI a.o., van 8i uur tot 11 uu*. W. J- M. SCHOUTEN Serenade Burgemeester. Een wonderheerlijke zomeravond 1 roer loos stil ligt de natuur, als vermoeid van de hitte van den afgeloopen dag. Geen windadem, die de boomtoppen roert. Daar buiten ligt de zee, zoo groot en zoo stil, met breed pad van goud, getooverd door de stralen van de zinkende zon en vlam mend rood hangt de lucht erboven met purper en violet doortint. Op de Buitenhaven is het druk, daar loopen de mensohen bij tien- en bij hon derdtallen. Vanonder de boomen op de Hoofdgraoht komen de klanken van het koper aangegolfd, héél ver nog, en al meer menschen komen er, in groote, golvende, onrustige drommen, gestuwd en geduwd, vrooQjk en blij door den klankenregen die nu over hun hoofden uitgestort wordt V Is nu onrustig hier, maar daar buiten die woelige mensohenzee ligt toch de roerlooze stilte van den avond nog. Voor de beide eafé's op het Havenplein zitten tien, twintig, dertig menschen met glunderende geziohten achter hun pot bier of glas ranja de drukte gé te slaan. „Zltte me hier effles fijn", „zoue ze ons niet benije" en dergelijke opmerkingen doen ze hooren. Dlohter komt de muziek, breeder wor den de klankengalmen, dan zwijgt het koper en de trommels roffelen een fünken marsoh. Burgemeester en Mevrouw Houwing zijn naar buiten gekomen. Op het plein stellen de muziekvereenigingen zioh op. Voorop staat het „Stedelijk daaraohter volgen Winnubs'% de „Oranje-Harmouie- kapel", „Helder's fanfarecorps" en het „Leger des Heils", dat apart een ovatie aan den jubilaris zal brengen. De politie, die geheel gemobiliseerd is, heeft voor een uitstekende afzetting zorg gedragen. Keurig zien de agenten er met hun witte handschoenen uit. De commis saris is ook op het terrein aanwezig, terwijl de inspeoteur voor de regeling zorgt. Daar klinkt bazuingeschal I Een lange- donkere roffel wordt door de 40 tamboers geslagen. Dan speelt het „Stedelijk" de prachtige 42ste Psalm, breed en statig galmen de klanken uit, en onder de duizenden men schen die te luisteren staan, is groote stilte. Gezamenlijk wordt hierna uitgevoerd, onder leiding van den heer Jb. ter Hall „Rucphensche feestmarsch" en de „Se- renade-marsch". Machtig is het koper, dat sterk het slagwerk overtreft en breed uitjubelt en over de hoofden heendeint. Met de vaandels, vijf in getal, zijn reeds de eerbewijzen gebracht. De drie jongste muzikantjes komen hierna met een prachtige bloemenmand naar voren en bieden namens de vier korpsen deze bloemenhulde aan, waarna de Burgemeester en Mevrouw Houwing door de directeuren van de korpsen wor den gelukgewenscht. De heer Jb. ter Hall spreekt daarna den burgemeester toe. Mijnheer de Burgemeester, het initia tief, om U op den dag van uw 10-jarig jubileum een ovatie te brengen, is uit gegaan van het stedelijk muziekkorps. Het was voor ons niet moeilijk hierbij de medewerking te krijgen van de andere plaatselijke korpsen, die daartoé direct bereid waren. Deze ovatie, M. de Burgem. is niet slechts uiterlijk, doch komt van binnen uit Wjj hopen, dat U nog lang aan het hoofd van onze gemeente mag staan, omdat wij weten, dat we bij U steeds een warm hart vinden voor de belangen der plaatselijke muziekvereenigingen. De burgemeester treedt hierna voor de korpsen en spreekt het volgende: Mijne heeren, de Gemeenteraad van Helder heeft gemeend in zijn laatste ver gadering, mij bij dit 10-jarig jubileum een bewijs van waardeering te geven. Ik behoef niet te zeggen, dat mij dit groote voldoening gaf. Vanavond nu, is deze waardeering voor mijn arbeid, nogmaals onderstreept door de plaatselijke muziekvereenigingen. Ik dank u daarvoor. De muzikanten heffen een driemaal ..hoera" aan voor den burgemeester. Nadat de besturen van de muziekkorp sen bij den burgemeester zijn binnen geweest, komt het Leger des Heils naar voren om Z. Edelachtbare een ovatie te brengen. Een heele durf van het Leger, om na de machtige muziek van de 160 orkest leden, met hun pover korpsje voor den dag te komen. Maar toch sloeg het „Leger" lang geen slecht figuur en werd hun sympathieke en welgemeende daad èn door de burgerij èn door den jubilaris en zijn vrouw ten zeerste geapprecieerd. Zij speelden: „Dat 's Heeren zegen op U daal". De kapitein van het Leger sprak den burgemeester toe. Het ls mij aangenaam, U op dezen, voor U bizonderen dag, een blijk van waardeering te geven. Den korten tijd, die ik hier als officier van het Leger des Heils ben, heeft mij etoond, dat U ook het werk van het er weet te waardeeren. hoop, dat in de toekomst de burgerij veel van onzen arbeid mag zien, zoowel wat wij naar buiten, als het werk dat wjj in stilte doen. De burgemeester dankte met een kort woord het korps, terwijl hij zeide, alle respect te hebben voor het werk van het „Leger des Heils". Door een van de vrouwelijke leden was Mevr. Houwing een bouquet aangeboden. Een koortje van 9 vrouwen zong eenige liederen en het korps speelde nog een vers, waarna de muzikale stoet, onder een pittige marsch van de tambours, vertrok. Onder het spelen van vaderlandsche liederen ging het langs Hoofdgracht, Weststraat, naar de Werf, waar te ruim 9 uur ontbonden werd. Nogmaals kunnen we betuigen, dat het brengen van deze serenade zonder een enkele stoornis verliep, hoewel er eenige duizenden menschen op het Havenplein en de Hoofdgraoht aanwezig waren. Alles ging even vlot en geregeld, daar voor past een >oord van hulde aan onze politie, die de zaak zoo uitstekend gere geld had. Jubileum mej. P. Krijn en. Aan offloieele belangstelling heeft het Mej. Krjjnen, bij haar jubileum, niet ont broken. Donderdagmiddag kwam de burgemees ter de jubilaresse namens het Gemeente Bestuur feliolteeren. De heer Bommel heette Z. Edelaohtbare welkom. 't Is mij aldus de heer Bommel een aangename taak, U een woord van dank te brengen voor uw bereidwilligheid aan onze uitnoodiging gehoor te hebben gegeven en dat, b0 uw drukke werkzaam heden van de laatste dagen. Wjj calvinisten zijn niet gewoon iedere gelegenheid die zich voordoet aan te grijpen om feest te vieren. Toch zijn er tijdstippen, waarop wij, terugblikkend op de voorrechten en ze geningen die ons in personen geschonken zijn, uiting moeten geven aan datgene wat in ons gemoed omgaat. Zoo'n tijdstip hebben wij nu, bij het jubileum van Mej. Krjjnen als directrice van onze school. Wy stellen het op hoogen prijs dat U het niet beneden U hebt geacht, uw be langstelling te toonen. Wij hadden daar aan trouwens ook hiet getwijfeld, omdat wjj kennen de groote belangstelling, die U voor het onderwijs hebt. Spr. feliciteert namens de Ver. „Jachin" den burgemeester met zijn 10 jarig ambts jubileum en spreekt den wensch uit, dat God hem kracht mag geven onze gemeente nog lang te besturen. De burgemeester betuigt zijn dank voor de waardeerende woorden tot hem gericht. De Gemeenteraad zeide de burge meester is voorgegaan, dezen dag te toonen, dat ik in de Gemeente gewaar deerd word en alle die zich daarbij aan sluiten zeg ik dank. Ik voel me hier in Helder geheel thuis en ik hoop, als God mij de kracht geeft, nog lang deze gemeente te besturen. Na deze woorden richt de burgemeester zich tot Mej. Krijnen. Mej. Krijnen, U viert vandaag ook uw jubileum, dat langduriger is dan het mijne. Ik kan me dus ook begrijpen, de gevoelens die in U omgaan, waar U deze school, die voor jaren zoo nietig was, hebt ge bracht tot een flinke school. 't Is mij daarom een aangename taak, U geluk te wenschen en ik hoop dat ook U nog lang de kracht gegeven wordt, deze Bchool te besturen. De genoodigden begaven zich, na dit offlcieele gedeelte van den middag, naar de schoollokalen, waar het werk van de kinderen was tentoongesteld. Het personeel van de fröbelschool had hier veel zorg aan besteed, het tentoon gestelde werk was keurig verzorgd en hieruit bleek, dat waar de kinderen onder goedé leiding staan, zij reeds op jeugdigen leeftijd aardig boetseer vlecht- en teeken- werk kunnen maken. Dat de onderwijzeressen heel wat ge duld moeten oefenen spreekt vanzelf, maar zij hebben dan ook de voldoening van de vorderingen die de kinderen maken. Na de bezichtiging van de tentoonstelling zongen de kleintjes nog eenige versjes, waarna ze als een troep dragonders af marcheerden, om achter de coulissen een heerlijk glas ranja naar den inwendigen mensch te doen verhuizen. Het bloemenspel, dat de kindertjes voor den burgemeester zonden uitvoeren en dat de aardigste attractie vormde, viel in duigen door ongesteldheid van een der onderwijzeressen. Na het offlcieele bezoek op Donderdag middag kwamen de ouders van de leer lingen Mej. Krijnen feliciteeren, terwijl gisterenavond om 8 uur nog een verga dering was belegd, die ook drukbezocht werd en waar de noodige gelukwenschen w erden geuit. En zoo behoort dien jubileum voor Mej. Krijnen weer tot het verleden en neemt zij, na haar ongesteldheid, met vernieuwde kracht de leiding weer ter hand. Zeevaartschool te Helder. Bevorderd tot de eerste klasse: J. Besier, H. L Burger, P. J. Greiner, J-. Harms, L F. Kasteel, J. W. Lotgerink, O. J. de Schipper, en J. G. van 't Veer. Niet bevorderd 4. Bevorderd tot de tweede klasse: J. Been, J. Bennink, M. de Beurs, A. H. Brouwer, A. de Bruin, A. J. v. d. Heijden, D. Kaan, J. Kerkhove, J. Leijen, M. A. Smits, H. W. H. Tieskens en C. A. Zagt. Niet bevorderd L Extra-trein Amsterdam. Woensdag 29 Juli zal een goedkoope trein rijden van Helder naar Amsterdam en terug. Vertrek Helder 7.51 's morgens, aankomst Amsterdam 9.48. Vertrek Anf- sterdam 'a avonds 8.58, aankomst Helder 10.46. De kaartverkoop vangt aan Woensdag 22 Juli PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1» JULL Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkertt: 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Huisduinen: 's Morgens 10 uur, De Heer G. A. Niesaink. Jullanadorp: Geen dienst.- Anna Paulowna. s Morgens 10.30 uur, Ds. Snethlage, van Eenigenburg. Evangelisatie (Palmstraat): s Morgens 10 uur, Ds. T. J. W. Cieremans, van Princenhage. GereL kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. J. H. Koers, van Oosterbeek. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. v. d. Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. K. P. O. A. Gram berg, van Enkhulzen. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 'h Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.30 uur, Openluchtbijeen komst, Prins Hendriklaan. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. „Helders Mannenkoor". (Dir.: A. J. Leewens). Bovengenoemde Liedertafel zal Dinsdag 21 Juli a.s., des avonds te half negen, in de Muziektent (Plantsoen) de volgende nummers uitvoeren: 1 De Wonderbloem 2. Goeden Nacht- 8. t Is Dai 4. De Brui 6. Jerusalem 8. a. Stuurlui Keereweer Roeske. Maassen, Den Hertog. Olman. Leewens b. Der Apotheker (Humoreske). Gasontploffing In hot Ankerpark. Het Ankerpark werd Vrijdagmorgen omstreeks half twaalf in rep en roer ge bracht door een gasontploffing, die aldaar plaats had en welke van tamelijk ernstigun aard is. Toen wij te twaalf uur op de plaats van het ongeluk kwamen, lag de geheele straat bezfiaid met fijne glasscherven van de ruiten uit een der bovenvoorkaiuurs. Het huis zelve, dat nog niet bewoond was, doch waar reeds de meubelen ingebracht waren der toekomstige bewoners, vertoon de bij het binnentreden een geweldige ruïne; de gang, de beneden-zijkamer, waar vele meubels nog bijeen stonden, waren bedekt met het puin van het plafoüd. Van het plafond dezer zijkamer was niets dan wat planken en de balken over; al he> stucadoorwerk was stukgeslagen. De gang vertoonde ter hoogte van deze kamer een zelfde beeld van verwoesting. Op de bovenverdieping, waar de ont ploffing was ontstaan, was de ruïne niet zoo erg; de slaapkamer, de haard der ont ploffing, vertoonde slechts eenige gebro ken ruiten, en omgeworpen meubelen. Op onze informatie deelde men ons hei volgende mede: Het bewuste huis, Ankerpark No. 21, eigendom van den heer Govers, had eeni- gen tijd leeg gestaan en zou thans weder bewoond worden door den heer Smith, hoofd-officier M.S.D. Daartoe waren de meubels reeds in het huis geplaatst en de bewoners bezig met ordenen. Fitters had den juist de verschillende gasleidingen aangesloten, toen zij gaslucht bespeurden en een nader onderzoek hiernaar instellen wilden. Hoogstwaarschijnlijk heeft zich een groote hoeveelheid gas opgehoopt op een plaats tusschen den vloer der slaap kamer; bij een onderzoek, dat werd inge steld in de badkamer, waar juist de leiding was aangesloten, ontstond de ontploffing verscheidene meters verder, midden in de aangrenzende slaapkamer. In de hieronder liggende zitkamer beneden aan de straat en een gedeelte van de gang kwam dien tengevolge, zooals wjj boven zelden, he i plafond naar beneden. Een begin van brand kon bijtijds worden gebluscht. Een toevallig zich voqr het huis bevin dend man kreeg een vallende glasscherf op zijn hoofd, tengevolge waarvan hij niet ernstig werd gewond. Begrijpelijkerwijs verwekte het gebeurde in de omgeving- veel consternatie. Ernstige braad te Koegras. Gisterenavond te ongeveer 11 uur brak brand uit in de boerderij bewoond door den heer O. Bakker aan den Middenvliet te Koegras. De heer Klop van „Duinoord" belde de politie op, die den opperbrandimeester, den heer Dokter, waarschuwde. De brand weer van Helder trok onmiddellijk uit, ook was de 'brandweer van Jullanadorp ter plaatse aanwezig. De boerderij brandde geheel af, per soonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar de bewoners bijtijds het huis konden ontvluchten. De vermoedelijke oorzaak van den brand is hooibroeï. Eigenaar van de boer derij is de heer Beek van Heider. Door verzekering wordt de schade gedekt. Op het terrein van den brand waren aanwezig de opperbrandmeester, de heer Dokter, de oamimiasaris en inspecteur van politie, de heer Visser, hoofdopzichter en een aantal nieuwsgierigen uit Helder en omgeving. (Zie verder het bericht onder Koegras.) Operette Muziekschool „de Toonkunst". Zooals eene advertentie in dit nummer vermeldt, zullen de leerlingen van de heer De Hoogh een herhaling geven van de mooie operette (kinder-zangspel noemt de componiste het zelve) van Hendrika van Tussenbroek, „De Schoone in het Slapende Bosch". Dit kinderzangspel is 1 Juli met zeer veel succes opgevoerd door de kin deren; de toen aanwezigen hebben in den volsten zin des woords genoten van de muziek, den zang, en bovenal, van het be koorlijk gezicht dezer vele kindertjes in hun buitengewoon schilderachtige pakjes. Het is te verwachten, dat thans wederom velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Ditmaal wordt de voorstelling des middags te half drie gegeven: den vorigen keer werd het, doordat vele decorwisselin gen moesten geschieden, wel wat erg laat, maar zoo'n Woensdagmiddag is daarvoor uitstekend geschikt Zooals men weet wer ken hieraan verschillende „grooten" mee: mevrouw De Hoogh zelve vervult de rol der booze fee, en de heer Jao. Polak heeft de leiding van den smaakvollen en keurig gestyleerden feeëndans in het eerste bedrijf. Aanvang half drie; voor plaatsbespre king en toegangsbewijzen raadplege men de advertentie. Ons Stafmuziekcorps naar Bulten. Het Stafmuziekoorps der Kon. M|rine heeft een dienstreis gemaakt en daarbij o.a. ook Gorinchem bezocht Het aldaar gegeven concert gaf der N. Gor. Ort aan leiding tot een zeer vleiend verslag. Wfj ontleenen daaraan het volgends: Voor 't eerst zoover ons heugt heeft het Stafmuziekcorps der Kon. Marine Gor- cum met een bezoek vereerd. Dit bezoek van enkele dagen gaf mu zikaal Gorcym Zondagavond in den Doe- lentuin gelegenheid kennis te maken met de prestaties van dit muziekkorps, onder leiding van den kapelmeester Louis Lei» tikow. Met een Marche de Concert van ge noemden kapelmeester werd het concert geopend op een wijze, welke een schoone belofte was voor wat dezen avond zou worden vertolkt En deze belofte beeft het korps gestand gedaan. Met klimmende belangstelling hebben wfj naar de verklanking van de verschil lende ooncertnummers geluisterd, telkens en telkens opnieuw geboeid door de schit terende klankkleur in zijn machtige ffs, of de blonde weekheid van de pp"s van het gansche ensemble, of wel verrast door de virtuositeit van allen, welk» de soll er Ingezonden Mededeellng. (890) Ooo«.6Q'EOd,ttuAgftl&et1 L-' I ski-

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 19