T V BIJ Muggebeten - TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND VAN DONOERDAG 30 JULI 1925. Den 28gten Juli slaagden te Alkmaar voor hot M.UJL.O. diploma: Jao. Dekker, L. Gillissen, Iz. Grünwald en Nelly Zan- <Hjk leerlingen der Openb. M.U.L.Ó. school, alhier. 5e Zomer-concert te geven door het Stedelijk Muziekkorps, op Maandag 8 Augustus (Verjaardag H. M. Koningin-Moeder) des avonds van hall 9 tot 10 uur, in de muziektent Plant soen. Directeur Jb. ter Hall. Populair Programma: Naar wfl vernemen, zal het Stedelijk Muziekcorps cls. Zondag 2 Augustus van B tot 6 uur een matLnée geven in de Mu ziektent te Alkmaar. Telefoongesprekken met omliggende plaatsen. Reeds geruimen tijd zijn door Burge meester en Wethouders dezer gemeente, in samenwerking met het Gemeente bestuur van Anna Paulowna, pogingen aangewend om een telefonisch .streeknet ,te verkrijgen voor Helder en omliggende 'plaatsen. Thans is van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie bericht Ont vangen, dat aan het verzoek niet kon worden voldaan. Door verlaging van het tarief voor telefoongesprekken, tusschen plaatsen, op niet meer dan 15 K.M. af stand van elkaar gelegen, van 0.85 op 0.20 per gesprek van 8 minuten, is aan het bezwaar van het hooge tarief voor telefoongesprekken met omliggende plaat- echter tegemoet gekomen. Gratis reis naar Zwitserland. Wij hebben indertijd melding gemaakt van het sympathieke plan, door de N.V. Van den Bergh's Margarinefabrieken te Rotterdam (fabrikanten van de Blue Band margarine) om aan de oudste leer lingen van diverse middelbare scholen een gratis reisje naar .Zwitserland aan te bieden. De deelname hieraan werd afhanke lijk gemaakt van het laatste schoolrapport, zoodat hierin tevens een prikkel was ge legen voor de jongens en meisjes om hun uiterste best te doen teneinde ook van dit buitenkansje te kunnen profiteeren. Het doet ons thank bizonder veel genoe gen een plaatsgenoote te kunnen geluk- wensohen met het feit, dat zij een der ge lukkigen is, die dit gratis reisje mag mee maken. Het is de jongejuffrouw N. de Boer, Gravenstraat alhier, leerlinge van de Handelsdagsohool, en wij wenschen hnwr mooi weer en heel veel genoegen. Revue-voorstellingen. Henri ter Hall's bekende revue-gezel schap zal op 17, 18 en 19 Augustus as. alhier opvoeren, de zoo zeer in 'de pers geprezen revue "*t Kan verkeeren", zoo dat voor het uitgaand publiek weder een genotvolle avond te wachten staat Plelzlertrein. Met den goedkoopen trein, die gister morgen om 7.51 u. van hier naar Amster dam vertrok, gingen 762 mensohen mee. Het weer hield zich den geheelen dag nogal tamelijk goed, zoodat velen wel oen genoegelijken (lag in Amsterdam zullen doorgebracht hebben. Om ongeveer 11 u. gisterenavond kwam de treinblnnen. Uit het Politierapport Maandagmorgen deed een bewoner van den Brakkeveldweg aangifte dat hij 's nachts iemand op zijn erf had gehoord. Toen hf) ging kijken, zag hij een man, die zich haastte om over do schutting van zijn erf te komen. Den volgenden morgen kwam hij tot d« ontdekking dat er uit het kippenhok op zijn erf een HolL Patrijs Kriel" was ontvreemd. De portemonnaie met 40 a 50 in houd, die verleden week door een bewoon ster van Huisduinen uit haar winkel wad vermist, is door haar in een verborgen hoekje teruggevonden, zoodat hier van ontvreemding geen sprake was. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd door een bewoonster van de Ach tergracht W.Z. politiehulp ingeroepen- omdat zjj op het dak van haar keuken le- vep had gehoord. Zij vermoedde dut men wilde inbreken in een perceel naast haar woning. Een brigadier en twee agenten begaven zich onmiddellijk op pad, om de even- tueele inbrekers op heeterdaad te be trappen. Toen zij echter op het terrein van de vermeende inbraak aankwamen, ontdekten zij nergens een spoor van in braak, zoodat het nachtelijk leven door Iets anders veroorzaakt moest zijn. GEMEENTERAAD. De Raad der Gemeente Helder verga dert op Dinsdag 4 Augustus 1925, des avonds 8 uur ten Raadhuizé, ter behan deling van de volgende agenda: Notulen. V aststelling der notulen van de ver gaderingen van 6 en 18 Mei, 9 en 28 Juni en 14 Juli 1925. Ingekomen Stukken. waaronder: Afschrift van de besluiten van Gede puteerde Staten dd. 22 Juli 1925 naar aanleiding van de adressen van W. O. van der Meer, Directeur van de Rijks Tloogere Burgerschool en andere inwo ners der Gemeente Helder, waarbtj be zwaar wordt gemaakt tegen de voor het jaar 1925 voorgestelde belastingverhoo- ging en wordt aangedrongen op verla ging van dé salarissen van de gemeente ambtenaren, en van J. G. van Kregten en andere inwoners der gemeente Helder, waSTbij bezwaar wordt gemaakt tegen de verhooging van den vermenigvuldigings factor en wordt aangedrongen op ver- hnoging tot 81/» van het verhaal van bedragen voor pensioenen op de ambte naren en werklieden in dienst der ge meente, inhoudende, dat voor het verlee- nen van tusschenkomst geen termen zijn gevonden. Mededeeling dat is opgerioht een af- deeling „Helder" van den Bond van Christelijke Politie-ambtenaren in Neder- land, houdende tevens in het verzoek om met eventueele billijke verzoeken dier or ganisatie rekening te houden. (V oorgestelde wordt overeenkomstig dat verzoek te besluiten en de mededee ling overigens voor kennisgeving aan te nemen). Verzoeken om ontslag van J. Jager als hoofd van school 18, N. Swart en M. Hao- kenitz, als onderwijzeres aan school 18, N. Pronk, als onderwijzer aan school 13 en T. A M. Oorporaal, als onderwijzeres aan school 8. (Voorgesteld wordt het ontslag eervol te verleenen met Ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum). Dankbetuiging van het Comité der Ten toonstelling „Stad Helder 1926" voor de door den Raad verleende medewerking, zoowel vóór als tijdens de Tentoonstel ling. (Voorgesteld wordt dat de Raad zijn waardeering uitspreekt over de krachtige poging van het Tentoonstellingsbestuur om te trachten Helder vooruit te bren gen). Adres van O. Boonen, houdende ver zoek zijn fruitwinkel na het algemeen sluitingsuur geopend te mogen houden. Voorgesteld wordt dit stuk te Btellen ln handen van B. en W. om p ra e-ad vies). Onderwijs. Voorstel om het aantal leerkrachten van School 1 (Juiianadorp terug te bren gen van 6 op 5. t Tapverbod. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthou ders en slijters, afdeeling Helder, hou dende verzoek om de Verordening op den verkoop van sterken drank gedurende den kermistijd in te trekken. Bedrijven. Voorstel, naar aanleiding van een des betreffend adres van de afd. „Helder" van de R. K Middenstandsvereeniging „De Hanze" om de tegenwoordige gas tin electrioiteitstarieven te handhaven. Raadhuis. Voorstel inzake het verbouwen van het Weeshuis tot Raadhuis. Tehuis voor ouden van dagen. Voorstel tot het verbouwen van het Ziekenhuis tot Tehuis voor Ouden van Dagen. Kasgeldleenlng. Voorstel tot het aangaan van een kas geldleenlng met de Woningstichting. Onderwijs. Voorstel tot het toekennen van vergoe ding overeenkomstig art. 18 der L. O.- wet aan O. van Dijk en anderen. Zeevaartschool. Voorstel tot het huren van een loods van de werf „De Lastdrager" ten behoeve van het onderwijs aan de Zeevaartschool. Handelsschool. Voorstel ln zake het verhuren van oen gedeelte van de Hoofdgrachtsohool voor Handelsschool. OnderwtJa Voorstel om ingaande 1 September 1925 aan school 8 onderwijs te doen geven in de vakken: a tan. k en r. Bouwverordening. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van J. D. Okel, houdende verzoek om ontheffing van een bepaling der bouwverordening ten aanzien van de woning Parallelweg 22. 11 Ingezonden Mededeeling. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROLdadelijk verlichting Erfpacht Voorstel tot uitgifte van grond ln erf pacht aan T. Griek. Begrooting. Voorstel tot vaststelling van de 8e wij- zigingsbegrooting dienstjaar 1925. Autobus-diensten. Adres van den ondernemer van auto bus-diensten H. Heeman in zake den autobusdienst Helder—Huisduinen met voorstel van Burgemeester en Wethou ders om het adres voor kennisgeving aan te nemen. Onderwijs. Keuringsverordenlng. Voorstel om over te gaan f tot intrek king van de Verordening "P de keuring van" voedings- en genotmiddelen en ge bruiksartikelen. Procedure O. V. B. Voorstel tot 'het aangaan van een ac- coord met den staat in verband met de uitkeering uit het Restitutiefonds van het C, y. B. Vragan van mevrouw van der Hulst— Heeroma, nopens de aangifte van leerlin gen voor de Comenius-school. Hospitaal Mededeeling ln zake de verlaging van particuliere verpleegprijzen der derde klasse in het Marine-hospitaaL v Benoeming. Voorstel» tot benoeming van J. Biere in vasten dienst als onderwijzer in de li chamelijke oefening. Besloten zitting. Pension Huisduinen. Door T. Griek alhier wordt in een adres gevraagd in erfpacht te mogen ontvangen een gedeelte van het te Huisduinen gele gen duinterrein, kadastraal bekend in Sec tie O, No. 7688 (god.), ter grootte van pi. m. 2100 M'., voor den bouw van een pension. Bedoeld terrein, hetwelk in totaal groot is 8 HA.., 29 A., is door het Departement van Oorlog aan deze gemeente in erfpacht uitgegeven. Met de Commissie voor het Grondbedrijf zijn B. en W. van oordeel, dat tegen Inwil liging van het verzoek geen bezwaar be staat, mits: lo. by de bebouwing van het terrein voor zooveel noodig ln acht worden geno men de bepalingen van de Bouw-Verorde- ning en het ultbreidlngs- en bebouwings plan voor Hulsduinen; 2o. de termijn van uitgifte den datum van 81 October 1988 niet overschrijdt, én 80. een erfpachtscanon wordt betaald van 0.02. Bfj de bepaling van het bedrag van den erfpachtscanon is rekening gehouden met de rente van het aan den Duinweg, over de lengte der grondbreedte van het te stichten gebouw besteed kapitaal, en met de jaar- lijksche onderhoudskosten van dat wegge deelte. Voorts achten B. en W. het gewenscht, dat de „Algemeerfg voorwaarden voor de uitgifte in erfpacht, van aan de gemeente Helder toebehoorende gronden" op deze erfpachtsuitgifte van toepassing worden verklaard, alsmede de voorwaarden, welke door den Staat aan deze gemeente zijn op gelegd, en nog opgelegd zullen worden. Nu door den aanvrager de in art. 4 al. 1, dier „Algomeene Voorwaarden" bedoelde waarborgsom,' ten bedrage van 42.is gestort, stellen B. en W. voor, het betref fende raadsbesluit te nemen. Huur loods Zeevaartschool De Directeur der Zeevaartschool deelt aan B. en W. mede, dat het onderricht ln splitsen en knoopen aan die school wordt gegeven op een der zolders van het gebouw, waar beneden zich het leslokaal der le en 2e stuurlieden bevindt, welk lokaal een zeer geornamenteerd, zwaar plafond heeft. Gedurende den laatsten tijd vertoont dit plafond teekenen van zwakte, zoodat de vrees niet ongegrond is, dat door de tril lingen in de betrekkelijk zwakke balklaag, welke trillingen worden veroorzaakt door het geschuifel en geloop van de leerlin gen op den zolder, dit plalond zal neder- storten. Het verblijven van de leerlingen op den zolder is bovendien voor het geven van onderwijs aan de stuurlieden zeer hin derlijk. Waar een andere lokaliteit voor het ge ven van onderricht in „schiemannen" in dé school niet aanwezig is, geeft de Direc teur in overweging hiervoor tijdelijk een loods van de werf „De Lastdrager" te hu ren. De huur zal 8.per week bedragen. B. en W. kunnen zien met het idee vnn den Directeur zeer wel vereenigen, terwijl ook de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hiertegen geen be zwaar heeft Huur schoolgeflouw. In de raadsvergadering van 9 Juni j.1. werd 0. a. besloten tot het verhuren van een gedeelte van het gebouw aan de Hoofdgracht No.. 79 aan de Algemeene Heldersche Winkeliers-Vereeniging. By kantbeschikking van 18 Juni j.1. ver zoeken God. Staten dezer Provincie te wil len bevorderen, dat in bovenbedoeld besluit de huurtermyn wordt vermeld. In overleg met het Bestuur van de Al gemeene Heldersche Winkeliers-Vereeni ging meenen B. en W. den huurtermijn op 10 jaar te moeten stellen, met dien ver stande, dat de huur telkens voor een jaar verlengd wordt wanneer niet een der par tyen minstens 6 maanden te voren opge zegd heeft, en geven den Raad in overwe ging het betreffende besluit in dien geest te wyzigen. In die raadsvergadering van 7 Juli 1922 werd; bij gelegenheid van de reorganisa tie van het lager onderwijs in deze ge meente, o. a. besloten, dat aan alle zee- klassige scholen onderwys zou worden ge geven in dé vafckén a t/im. k der L. O. wet 1920. De invoering wan het vak „Handen arbeid", waartoe de L. O.wet pok aan zeaklassige scholen de bevoegdheid geeft, kcm toen voor deze gemeente nog geen toepassing vinden omdat de noodige leerkrachten, voor het geven van dat on derwijs aan alle scholen, ontbraken. Ook thans is dit nog het geval. Toch komt het B. en W. gewenscht voor, dat aan een der scholen met het geven van onderwijs ln bedoeld vak eeen proef wordt genomen, omdat vooral met dit onderwijs aan de leerlingen een groote mate van handigheid kan worden bijgebracht B. en W. achten school No. 8 aan de Schoolstraat voor het nemen van deze proef uitstekend geschikt Dit toch Is een school waarvan weinig leerlingen be stemd' zijn voor het ontvangen van voort gezet onderwijs, terwyi het Hoofd dier school de bevoegdheid bezit om het vak handenarbeid te onderwijzen; Het ligt in de bedoeling, <Mt het ondier wijs in genoemd vak gedturende het eer ste jaar alleen wordt gegeven aan de leerlingen van het 8e, 4e, 5e en 0e leer jaar, en wel des namiddags van 81/» tot 4Vi uur. De schooltijd zal hierdoor met- een half uur worden verlengd, hetgeen noodig is, omdat met het geven van dit onderwijs niet. steeds de noodige rust en stilte gepaard kunnen gaan, die voor de aangrenzende klassen noodig zijn. v De Inspecteur van het L. O. in de In spectie Helder en de Commissie van By- stand voor het Onderwys, kunnen zich met het nemen van de bedoelde proef geheel vereenigen. In verband met het vorenstaande, stellen B. en W, voor te besluiten, dat aan de O. L. School Not 8 aan de School straat met ingang van 1 September as. onderwijs zal worden gegeven in de vak ken 0 tot en met k en r dér L. O.wet 1920. B. en W. merken hierbij ten slotte nog op, dat voor dé aanschaffing van de be- noodigdé materialen voor het geven van bovenbedoeld onderwys voor het eerste jaar waarschijnlijk geen ertra credjot be- noodigd zal zijn, omdat het Hoofd van school Na 8 meent de gelden voorloopig uit het voor de aanschaffing van gewone scthoolbehooften toegestane credlet te kunnen bestrijden. Indien dit laatste echter onverhoopt niet het geval mocht kunnen zyn, zal een credlet - van ton hoogste 100.hiervoor bomoodigd zijn. Zij verzoeken den Raad dit credlet wél te willen verleenen. De kabinetscrisis. Omtrent het nieuwe ministerie kan „Het Vad." thans het volgende mededeelen: le. dat het nieuwe ministerie zoo goed als voor elkaar is; 2e. dat van het oude ministerie slechts twee leden in het nieuwe overgaan: de- heeren Coiyn en Van Karnebeek; 8e. dat de heer Ooiyn Financiën en de heer Van Karnebeek Buitenlandsche Za ken zal aanvaarden; 4e. dat Onderwys weer by Blnnenland- sche Zaken komt en Oorlog en Marine worden samengevoegd; 5e. dat er dus 8 portefeuilles zullen zyn, die verdeeld worden den heer Van Kar nebeek daargelaten over 8 katholieken, 2 anü-revolutionnairen en 2 chrlsteUjk- hlstonschen; 6e. dat de bezetting van Justitie de oor zaak is der vertraging, aangezien er moei- ïykheden zyn gerezen omtrent den heer De Geer, hoewel deze ernstig candidaat voor deze portefeuille biyft. De Avondpost" geeft het volgende be richt, dat op sommige punten in strijd is met de medédeelingen van het „Vader land". Naar wij uit parlementaire kringen vernemen zal het mlnisterie-Ooiyn als volgt zijn samengesteld): EL Colijn: mi nister-president en minister van finan ciën; mr. V. H. Rutgers: minister van bininenlandsohe zaken; jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland: minister van bul- tenlandische zaken; mr. D. A P. N. Koo ien: minister var^ arbeid; jhr. mr. D. J. de Geer: minister van justitie; ir. OVL O. G. Bongaeris: minister van waterstaat en waarschynilijk ir. L. J. M. Feber: minister van koloniën. De departementen oorlog en marine worden tot één departement van defen sie vereenigd; de bezetting daarvan Is neg niet bekend. Ook blijft de mogetykheid dat de por tefeuille van koloniën wordt opgedragen aan den heer EL Betrgmeijer (a. r.), oud lid van den Endisohen Volksraad. Het „Hbl." heeft dr. F. A O. graaf van Lynden van Sandenberg, den oud-commis saris der Koningin in Utrecht, genoemd als aanstaand Minister van Buitenlandsche Zaken in het nieuwe kabinet. Deze heeft echter om gezondheidsredenen bedankt. Het is waarschijnlijk, dat na dien jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, chef van de afdeeling Diplomatieke Zaken aan het De partement van Buitenlandsche Zaken is gepolst voor het ambt, zonder succes. Thans kan men als vrywel zeker aanne men, dat jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek als Minister van Buitenlandsche Zaken zal aanbiyven. Einde dezer week is de benoeming van het volledige Ministerie te verwachten. „De Telegraaf" meldt: Het einde der kabinetscrisis komt ln zicht. Naar wy vernemen, kan Zaterdag, uiteriy'k Maandag, het nieuwe kabinet worden tegemoet gezien. Het heeft geha perd op een tweetal portefeuilles, die van Defensie en Koloniën, terwyi voorts ook de critiek van verschillende zyden op de plannen tot samenvoeging van Onderwijs bij Binnenlandsche Zaken en Landbouw by Waterstaat den heéb Coiyn genoopt, deze materie nog nader onder de oogen te zien. Naar wy inmiddels uit betrouwbare bron vernemen, staat de verdeeling der volgen de departementen zoo goed als vast: Financiën en Premier: Colijn. Binnenlandsche Zaken: Rutgers. Arbeid, Handel en Nyverheid: Kooien. Justitie: De Oeer. Waterstaat: Bongaerts. Buitenlandsche Zaken: Van Karnebeek. Defensie: De Quag. Voor Defensie en Koloniën ls de toewy- zing niet zoo gemakkeiyk gegaan, omdat men moest rekening houden me* de wen schen der drie fracties betreffende de ver deeling der portefeuilles in het nieuwe kabinet. Daardoor was het juist moeiUjk, geschikte candidaten voor deze departe menten te krygen. De onderhandelingen voor Defensie hebben, naar wy vernamen, tot het resul taat geleid, dat generaal De Quay (R.-K.) de minister-portefeuille van dit departe ment zal krygen. Men zit thans nog met het departement van Koloniën. De -moeüykheid is, dat de Ohristeiyk-Historischen voor een twee den zetel ln aanmerking komen, terwijl men juist candidaten van de andere frac ties voor dit departement heeft. Voor Buitenlandsche Zaken schijnt jhr. Beelaerts van Blokland, die aangezocht was, voor de eer te hebben bedankt en wordt nu de herbenoeming van Van Kar nebeek tegemoet gezien, mede door de ver onderstelde tegemoetkomende houding der Belgische regeering inzake het tractaat. Over het regeerprogram van den heer Coiyn vernamen wij nog de volgende by- zonderheden: Naast de bezuiniging op dé Defensie met 20 tot 80 millioen komt op het pro gram voor: invoering der Ziektewet, en verdere uitbouw der sociale wetgeving, met wijziging der Invaliditeitswet. Verder uitvoering van groote werken tér beste ding der werkloosheid, zooals kanaalannleg in het Oosten en Zuiden van het land, en wegen-aanleg. Zooals reeds gemeld in, wordt het pro gram zoo democratisch en vooruitstrevend geacht, dat, nóar een recbtsch staatsman ons verzekerde, een katholiek democraat het niet verbeterd zou hebben. Het Ned. Verbond v. Vakvereenlglngen en de Party van den Arbeid. In Het Volk publiceert het dageiyksdh bestuur van het Nederl Verbond van Vakvereenigingen een verklaring, waar aan het volgende ls ontleend: De plannen omtrent de stichting van een nleuwé arbeidersptp-ty zyn persoon- iyke uitlatingen van R. Stenhuis. Hy zelf heeft geen andere voorstelling: gewekt Deze aangelegenheid is noch in het Ver- bondsbestuur, noch in de hoofdbesturen- vergadering besproken. Instituut voor Internationaal Recht In de groote rechtzaal van het Vredes paleis is gisteren de 33ste zitting van het Instituut voor Internationaal Recht ge opend. De president dr. B. O. J. Loder, oud president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, hield by deze ge legenheid in de Fransche taal een openingsrede, die tevens een herdenkings rede van het werk van Hugo de Groot was. 1 Na de openingsrede van dr. Loder sprak de minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, uit naam. van de Nederlandsche regeering een begroetingsrede uit. Nederlandsche oorlogsschepen te Stockholm. De Zweedsche draadlooze dienst meldde Dinsdag: Het Nederlandsche eskader, dat enkele dagen te Stockholm heeft vertoefd, zal Woensdag weer vertrekken. De officieren en manschappen zyn in de Zweqdsche hoofdstad zeer harteiyk ontvangen; tal van feesten zyn te hunner eere aangericht, ondanks de verzengende hitte. Te Stock holm stond Maandag de thermometer even hoog als te Alexandrië. Keedersvereenlglng voor de Ned harlng- vteseherJJ. Omtrent de Dinsdag te 's-Gravenhage gehouden tiende algemeene jaarvergade ring der Reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscbery wordt gemeld, dat een uitvoerige discussie ontstond over de steeds voortgaande knoeierijen in den ha- ringhandel en de schier onoyerkomeiyke moeiiykheden om daaraan paal en perk te stellen. Het hoofdbestuur verklaarde ziofc bereid, iedere poging om daartoe te ge raken te steunen. Omtrent de „pufvisschery" en de over- bevissohing van de Noordzee, drong de vergadering er by het hoofdbestuur op aan, stappen by de regeering te doen ten einde het politietoezicht ten oosten van Doggersbank in /September en October zoo uitgebreid mogelijk te doen zyn, om-» dat de stoomtreilers en snurrev aardens het den haringvisschers onmogeUjk ma ken de netten uit te zetten, daar er zelfs niet tegenop wordt gezien het vischwant geheel te vernielen of eenvoudig af te kappen. Ten slotte hield mr. A W. Schippers uit Rotterdam een inleiding over „Het nieuwe Zeerecht en de Noordzeevisscherii". De Communistische partij. „De Tribune" bevat een verklaring, onderteekend door geestverwanten, die daarin om toelating tot de communisti sche party verzoeken. De onderteeke naars zyn ten deele ten gevolge van de ontwikkeling van de inneriyke crisis in de party, uitgetreden, anderdeels zyn het gewezen B.K.S.P.-leden en tot dusver nog niet in een communistische party georganiseerden. Onder hen zyn o.a. E. Bouwman, J. Brandsteder, Th. J. Dissel J. Bokma, M. de Boer, H. Sneevliet, T. J. Zeytveld, al len te Amsterdam, H. Roland Holst, te Zundert (N.-B.), H. J. Bastiaanse te Utrecht, A Baars te Haarlem, P. Harke- ma te Groningen. I a. Wien Neérlandsch bloed. Wllms. b. Keep sake Marsch. Scbmidt Lustspiel Ouverture Kéler Béla. 3. Le Premier baiser Valse, I -amnth» 4 a. Het beleg van Bergen op Zoom ióaó, b. Strijdzang der Geuzen 1570, (Oud-Neder- landsche liederen), Valerlus. 3 a. Wij willen Holland houwen, Hamers, b. Holland is een heerlijk land, id. Grand Potpourri populaire, J. ter Han. Finale op verzoek: Marche Laat je kop niet hangen 1 Davids. Onderwijs school 8.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5