Eerste Blad. BUITENLAND. Het geheim van de Verpleegster Hotel „BËLLEVUE" BEZOEKT-önsTcONCERT N r. 6064 DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1926 De besprekingen tusschen Briand en UDmuDwalIl De Engelsche bladen vernemen, dat het -doel van de onderhandelingen tweeledig is; n.1. de opstelling van het antwoord aan Duitschland en de bespreking van het door Frankrijk opgestelde ontwerp voor bet veiligheiaspact. Van Engelsche zijde werd nogmaals verklaard, dat de Britsche regeering de voorstellen, die in Februari werden ge daan, heeft aangegrepen als een gelegen heid om Engeland's bereidwilligheid te toonen om mede te werken aan ae bevei liging van West-Europa en tevens de rechtmatige wenachen van Frankrijk te bevredigen. Beide regeeringen zijn het er over eens, dat het antwoord aan Duitsch land zoo spoedig mogelijk dient te worden verzonden, en zij hopen dat het niet moeilijk zal vallen het eens te worden over den tekst van dit antwoord. Deze tekst zal geheim worden gehouden tot na de over handiging van de nota te Berlijn. Wat het ontwerp voor het pact betreft, bestaat er thans een toenadering tus- schen de Fransche en de Engelsche re geering, maar de vraag waar het thans voornamelijk om gaat is, in hoeverre de Britsche regeering, met het oog op de openbare meening in het land, de voor stellen van Frankrijk kan aanvaarden. Engeland blijft nog steeds van meening dat de regeling zich tot het Rijnland dient te beperken. Te Parijs verwekt het gunstige verloop der besprekingen eenige ongerustheid. Men is ongeduldig, te vernemen, wie de grootste concessies doet, Briand of Cham- berlain. Overigens vreest men 'voor on tevredenheid te Brussel en te Rome, die wantrouwen aan den dag zouden leggen. Reuter verneemt dat de staatslieden het Fransche ontwerp-antwoord aan Duitsch land inzake het veillgheidspact bespre ken. Ofschoon het antwoord in het Fransch is opgesteld, zal het met voor kennis en goedkeuring van de Britsche regeering worden verzonden. Het voor genomen veiligheidspact werd eveneens besproken. Het Fransche ontwerp-pact is reeds opgesteld. De adviseurs van Briand en Chamber- lain kwamen Woensdagmorgen te half- tien bijeen voor de formuleering van het antwoord aan Duitschland, nadat Briand zich met de vooretellen, die hem dienaan gaande door Ohamberlain waren gedaan, had vereenigd. Te halfdrie waren de besprekingen ge ëindigd, van Fransche zijde werd toen een communiqué uitgegeyen, waarin ge zegd wordt dat de besprekingen hebben geleid tot volledige overeenstemming ten aanzien van het antwoord aan Duitschland. Verder, zegt het communiqué, had een gedachtenwisseling plaats over het vei ligheidspact. Dit pact kan evenwel niet definitief worden geformuleerd, alvorens een conferentie zal hebben plaats gehad van alle belanghebbende partijen. De thans gevoerde besprekingen hebben ech ter het tijdstip, waarop deze conferentie zal kunnen plaats hebben, belangrijk na der gebracht. FEUILLETON. door MURRAY HERBERT. Barbara gaf een schreeuw en hield een oogenblik de handen voor hot gezicht Voor Barbara was het eene beproeving, eene marteling, om de gloeiende woorden te moeten hooien, die Dane in een oogen- blik van dwaze verblinding geschreven had, van de lippen komende op dien ge- lijkmoedlgen toon van de vrouw, die haar haatte. Hij was bereid en gereed om elke opoffering te doen, verzekerde hij haar, alles te doen op haar bevel. Hij1 verzocht haar hem dienzelfden middag te willen ontmoeten op de oude plaats in het park. Hij weigerde hare beslissing aan te ne men, dat zij elkander moesten vergeten. 'Misschien was het verkeerd van hem, zoo bij haar aan te dringen, eindigde Sidney Dane, maar hij kon het niet laten; zij had zoo bitter geleden en hijzelf leed bijna even erg. De meedoogenlooze stam brak kort ar. Zuster Arvnin vouwde langzaam den brief op en een oogenblik, Barbara als het ware geheel voorbijziende, staarde rij op het karpet van de kamer, terwijl een onaan genaam lachje van voldoening om hare lippen speelde. Daarop zag zij op met de vingers vast oom den kostbaren brief ge sloten. Barbara stond onmiddellijk voor De Londensche avondbladen trachten dit communiqué, dat zH weinig zeggend noe men, aan te vullen door nogmaals den na- oruk te léggen op de verschillen tusschen net Fransche en net Engelsche standpunt. De „Evening News" zegt, dat de voor naamste vraag voor Engeland blijft, on der welke omstandigheden de garantie- verplichtingen ten aanzien van de be staande grenzen in het Westen in wer king zullen treden. Frankrijk wenscht nauwkeurig te omschrijven, in welk ge val Engeland automatisch genoodzaakt zal zijn, zjjn verplichtingen na te komen. Engeland wil zich echter tot geen enkele verplichting binden, die automatisch van kracht zou worden. Het wil zijn vrij heid van handelen behouden en in ver band hiermede dient nog te worden vast gesteld in hoeverre het parlement en de Dominions zullen hebben te beslissen, of zich een casus foederis heeft voorgedaan. De tijd is thans gekomen, zegt het blad, om alle moeilijkheden op te lossen op een conferentie van alle geallieerden met Duitschland, daar men met voorzichtig argumenteerende nota's niets verder komt. De „Evening Standard" uit zich veel scherper. „Het is Frankrijk's doel", zegt bet blad, „een krachtige natie van 70 mll- lioen menschen tot blijvende machteloos heid te doemen, terwijl Duitschland tracht aan dit dwangbuis van militaire overheer- schlng en diplomatieke omsingeling te ontkomen. Frankrijk gevoelt, dat zijn po sitie in Europa kunstmatig is en dat het met z'n geringe bevolking voor de toekomst voortdurend moet vreezen weer te verlie zen wat het thans heeft gewonnen. En geland wenscht zich slechts te verplich ten tot garanties voor de Westelijke, doch niet voor de Oostelijke grenzen. Het zal echter moeilijk vallen, al Is het dan maar op papier, een formule te vinden, waar bij Engeland den status quo in het Wes ten waarborgt, terwijl het de vrijheid be houdt bij conflicten in het Oosten neu traal te blijven. Een dergelijke beperking is in de praktijk niet mogelijk. Reuter verneemt dat er verdere bespre kingen zullen plaatshebben, waaraan Bel gis en Duitschland zullen deelnemen, al vorens een definitief pact wordt gesloten. DUIT8CHLAND. De tarlefnovelle aangenomen. Naar het W. B. meldt heeft de Rijks dag de tarlefnovelle in derde lezing aan genomen. De communisten en soc. had den de zaal verlaten, de democraten ver klaarden wegens twijfel aan de rechtsgel digheid van de wijze van tot standkoming van de wet niet' aan de stemming te wil len deelnemen. De ontruiming van Duisburg. Volgens mededeeling van Belgische zij de zullen op 17 dezer de in Duisburg in beslag genomen woningen worden vrij ge- gegeven. De familieleden der Belgen zui len 18 dezer vertrekken. Eveneens zal op 18 Augustus het eerste bataljon van het Belgische regiment infanterie ver trekken, het tweede en derde drie dagen later en het laatste op 24 dezer, zoodat met ingang van 26 Augustus Duisburg vrij van vreemde bezettingstroepen zal zjjn. Noodweer. Maandagavond heeft over geheel Oost- friesland een ongekend zwaar onweder met vele regens en hier en daar hagel- steenen heel wat schade aangericht. In West-Holstein zijn vooral de stad Uetersen en de gemeenten Neuerdeich, Heidgraben, Moorege en Tornesch getrof fen. De hagelslag heeft tusschen Ueter sen en Elmahorn over een breedte van 10 KM. de veldgewassen stukgeslagen. Te Heidgraben sloeg een hagelsteen van 41/, haar met vlammende oogen. Door dat vlugge, onverwachte toeschieten had zij gehoopt de andere den brief te ontrukken, doch dit was tevergeefs. Zuster Anna's hand had zich te stevig er omheen ge sloten. „Hoe durf je dien brief stelen," riep Barbara uit De kleur was nu van haar gezicht geweken; het zag bleek van toom en de hartstocht die in hare oogen lichtte, weertrilde in hare stem. „Geef hem aan mij," ging zij wild voort Voor het oogen bllk was zij half buiten zichzelve. „Als je het niet doet zal ik. „Voor getuigen bellen, denk ik?" viel zuster Anna droogjes ln de rede en de koele toon van deze tusschenkomst bracht Barbara weder tot zichzelf. Hare vast besloten handen Het los. Begrijpende, dat eene worsteling cm den brief te ontwrin gen niet zou baten, herstelde zij zich met een klein hoofd knikje. Die beweging scheen haar overvloedige zelfbeheer- aching terug te geven. Zuster Anna sprak langzaam en naar het scheen geheel onverschillig: „Ik zou wel eens willen weten» of je met hem weggeloopen zou zijn, Barbara." Maar hoe zij ook haar best deed om hare jalousie te verbergen, zij slaagde daarin niet ge heel. „Ik ben werkelijk nieuwsgierig" dit met een spotlach „om te weten, wat Je antwoord wel geweest zou zijn." „Mijn antwoord?" riep Barbara dade lijk, en eene niet te miskennen oprecht heid klonk in hare stem, „neen, duizend maal neen! Ik heb te veel eerbied voor Sidney Dane om iets zoo berekenend slechte tegen hem te doen. Dat is mijn antwoord. Ik zal 0L Gaul verlaten en Ingnonden Medederifaog. CAFÉ-RESTAURANT. op ZONDAG 18 AUaUSTUS p.p., W. J- M. SCHOUTEN. pond gewicht door hét pannen dak .van een huis. Verscheidene huizen zijn ten deele verwoest, waardoor tal van gezin nen dakloos zijn. Het noodweer heeft één doode en tien gewonden geslacht, van wie één ernstig gekwetst is. Da oogst in de getroffen dorpen is vernield. Fabrieksbranden. Maandagnacht is de Wurzener papier fabriek van Heinrich Veda totaal afge brand. Alleen de muien staan nog over eind. De oorzaak is zelfontbranding. De schade wordt op millioen M. geschal Te Wies baden ontstond Dinsdagmor gen in een filmfabriek een ontploffing. De directeur en vier vrouwen verbrandden. Twee spoorwegongelukken. Dooden en gewonden. Zaterdagnacht is de om half acht uit MQnchen naar Ledpzig en Berlijn ver trokken D-treln ongeveer 18 ïï.M, voor het station Weiden op een goederentrein geloopen. Een beambte werd gedood, een reiziger stierf aan een beroerte als gevolg van den schrik. Talrijke reizigers zijn ge wond. De goederentrein was wegens een de fect blijven staan en had daardoor ver traging gekregen. De D-trein reed met een 70 KAL vaart, toen plotseling ln een bocht de achter lichten van den goederentrein werden waargenomen. Remmen hielp niet meer, de trein liep op den anderen, waarvan een twintig wagens uit de rails werden gewor pen. Geen buitenlanders werden gewond. Een tweede ongeluk had Zorulagoch- tend vroeg plaats op de lijn GOrlifo— Hirachberg, waar twee goederentreinen op elkaar reden. Twee man werden ge dood, twee zwaar gewond. De moord op prof. Rosen. De moord die Zondag op prof. Rosen, directeur van het Botanische Instituut vau de akadiemle te Brecdau, ls gepleegd is nog steeds niet opgehelderd. Meer en meer is men er echter van overtuigd dat mej. Neumann, de hulshoudster van den geleerde, bij de misdaad de hand in het spel heeft gehad. Toen proT. Rosen haar ruim 20 jaar geleden leerde kennen was zij een proetituée, die onder toezicht van de politie stond. De professor interesseer de zich voor het mooie meisje en haalde haar weg uit haar milieu en nam haar vervolgens als huishoudster. Hij zorgde voor haar opvoeding en haar ontwikke ling en deed dit met zooveel succes dat iedereen in de omgeving van den geleer de respect voor haar kreeg. Men noemde haar algemeen Frau Professor. Haar dochter die door den professor was ge adopteerd, ie vermoedelijk het kind van den vermoorde. Mej. Neumann weigert echter dienaangaande de noodlge verkla ringen af te leggen. Een nieuwe brandstof. Uit Frankfort a. M. wordt gemeld, dat het Aniline Concern aldaar op groote schaal proefnemingen doet met een nieu we brandstof, wélke bij de benzine wordt gevoegd om het stooten van den motor te voorkomen. (Hbl.) ENGELAND. Conflict tusschen Oook en MacDonaL Het conflict tusschen den secretaris van den Mijnwerkerebond Cook en Ramsay mijn strijd alleen uitstrijden.* Zuster Anna lachte. „Er la niets, dat je tegenhoudt," Beide zij, „en het is nog gelukkig voor je, dat □iemand anders dezen verschrikkelifken brief vond!" Barbara keek haar aan, met niet be grijpende oogen, trachtende de volle be- teekenis te begrijpen van de verandering, die weder in stern en manieren van de an dere had plaate gegrepen. „Indien iemand andere hem zag zou dat een verschrikkelijk schandaal voor St Gaul veroorzaken," ging zuster Anna voort met bestudeerde ir ischlkkelijkheid. „Ik geloof, dat ik hieromtrent niet het stilzwijgen behoor te 'bewaren, werkelijk maar ik doe niet gaarne iemand kwaad. Het zou voor jou in bet geheel niet aan genaam zijn en voor dien armen Sidney Dane zou het wel het einde van zijn doc torale loopbaan bier beteekenen. Mmt ik zal ervoor zorgen, dat niemand anders dan wijzelf hem ooit te zien krijgt zoo lang als JiJvoegde de gesmoorde, ver raderlijke stem er veelbeteekenend bij, „geen woord zegt tegen Sidney of wien ook over dit allee." En zuster Anna wuifde luchtig naar de open laden en de verwar de hoopen van voorwerpen op den grond, die zij daar neergeworpen had. Barbara wist niets te zeggen van stomme verwon dering bij de koele vermetelheid der an dere. „Dat kun Je toch niet meenen? Al die leugens van jou en die kuiperijen, heeft dat alles dan niet té beteekenen?" „Neen, in het minst niet," hernam zus ter Anna onbeschaamd. „Waarom?* Niettegenstaande hare bedoeling om te Mac Donald schijnt thnna onherroepelijk te zijn geworden. Oook verklaarde in een Interview, dat de vakbeweging haar han den al vol genoeg had met aen strijd tegen het georganiseerde kapitalisme dan dat zij gesteld zou zijn op aanvallen van men schen, die zich leiders der arbeiders noe men. Mac Donald heeft door zijn aanval len op de leiders der vakbeweging aan die beweging veel schade berokkend, zeide hij. Blijkbaar is h]j naijverig op onze suc cessen. Het Is echter te hopen dat de ar beiders thans zullen inzien, aan welke zijde hun ware vrienden te vinden zijn. Het is niet voldoende bij verkiezingscam pagnes groote woorden te gebruiken een crisis als die der afgeloopen weken is eerst de proef op de som. Wij staan nog voor groote moeilijkheden die slechts kunnen worden overwonnen door een sterke beweging, welke den moed heeft de feiten onder de oogen te zien en te er kennen, dat het kapitalisme bankroet is en dat een bevredigende loonregeling niet mogelijk is zoolang het particulier bezit blijft bestaan. De crisis ln.de Engelsche textiel nijverheid. Uit Bradford wordt gemeld, dat de on derhandelingen ln de textielnijverheid zijn afgesprongen. De staking duurt voort. Zwaar weer. Het Oosten en Zuidoosten van; Enge land' is Dinsdagmiddag opnieuw getroffen door hevige onweersbuien, die vooral in Great Yarmouth en verder langs de kust tot Grimsby groote verwoestingen hebben aangericht. FRANKRIJK. MededeeUngen over Marokko en SyrlS. Parijs, 12 Aug. In den Ministerraad be vestigt Painlevé, dat maarschalk Pétaln naar Marokko terugkeert om zich te over tuigen van de genomen maatregelen. Painlevé deed mededeeling van de aan komst van een offlcdeelen koerier met na dere berichten van generaal Sarrail, en verklaarde dat het werkelijke cijfer der Fransche verliezen in de Djebel-Drusen waarschijnlijk veel kleiner is dan het cij fer van achthonderd dooden, gewonden, gevangenen en vermisten, dat werd op gegeven. De post te Boëeida is thans nog omsingeld, doch zl) bezit voor 40 dagen proviand' en ammunitie, terwijl het in de bedoeling ligt, haar te hulp te komen. Ben boycot De Parijscihe maatschappij, die de traos en bussen ln die stad exploiteert, heeft onlangs de tarieven met 20 tot 100 pok ver hoogd. Dat was den Parijzen aars te veel en rij hebben besloten de trams en bussen zooveel mogelijk te mijden. Twee Zonda gen achter elkaar hebben nu de bussen vrijwel leeg door de PariJsche straten ge daverd. 1'Oeuvre 'beveelt het middel van boycot ook aan om een poging te wagen om de prijzen van vleesch en suiker, die volgens het blad ormoodig hoog zijn, naar 'beneden te krijgen. De ramp van HardeJot De ramp op het strand van Hardelot heeft alierwege verslagenheid gewekt. Enkele telegrammen hebben reeds de hoofdzaak van de catastrofe meegedeeld. Te Condette bevond zich een kolonie vacantiekinderen, meest kinderen van ar beiders. Père de la Porte uit Rijssel was leider, 's Morgens waren een twintigtal kinderen onder geleide van twee geeste lijken naar het strand van Hardelot ge gaan om te baden. Ook de geleiders be vonden zich in zee, terwijl de vloed op kwam. Nu moeten op dat gedeelte van de kust bij vloed dikwijls plotseling geheele stukken strand onder Ioopen, aie lager liggen dan verder naar zee en hooger ge legen gedeelten, zoodat men, wanneer men baadt op dat hooger gelegen gedeelte door het water wordt afgesneden van de kust Dit schijnt op den ongeluksmorgen het geval te rijn geweest. Het water is on verwachts den kinderen ln den rug ge komen. En de kleintjes, verschrikt door dit gericht hebben den raad van hun lei ders in den wind geslagen om over een verhoogd gedeelte om het water heen te loepen, maar bobben ln hun engst den koristen weg genomen dwars door net wa ter, met het gevolg, dat 18 kinderen zijn omgekomen. Althans zoo vertelt de correspondent van ,4'Oeuvre" het verloop van het on geluk, volgens de verhalen der bewoners. Hebben de geleiders deze eigenaardig heid van het strand niet gekend? En heb ban zft er niet op gelet, dat de vloed op kwam? Onmiddellijk heeft een ambtenaar van het parket een onderzoek ingesteld. BELG IE. De schold van België aan de Ver. Btaten. Washington, 11 Augustus. De eerste voorstellen, door de Belgische delegatie gedaan terzake van de terugbetaling der schuld aan de Unie, zijn door de Ame rikanen onaannemelijk bevonden. Heden worden de beraadslagingen van de Bel gische met de Amerlk&ansche oommissie voortgezet, teneinde zoo mogelijk tot een voor belde partijen aannemelijke schik king te komen. ITALIË. Een auto in een ravijn gestort De „Oorriere dltalia" verneemt uit Perma, dat een automobiel met achttien personen bij Monchio in een ravijn stort te, met het gevolg, dat vier personen werden gedood en verscheidene gewond, terwijl vier passagiers nog niet zijn terug gevonden. T8JBCHO4L0WAEUE. Noodweer. Reichenberg, 12 Aug. Een hevige storm, die hier en daar het karakter van een wervelstorm aannam, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag ln dit district en in dat van Gablonz groote verwoestin gen aangericht. Ontelbare daken werden van de huizen geworpen, de boomen in uitgestrekte boschgebleden ontworteld, telefoonleidingen vernield. Vele personen werden gewond. De ergste verwoestingen werden aangericht te Proschwltz, waar het textielbedrijf moest worden stopgezet en ln het plaatsje Katzenioch bij Gablonz, waar een groot aantal hulzen werden ver woest RUBLAND. In een toespraak, gehouden tot de dit jaar afgestudeerde cadetten der militaire academie te Moskou, heeft volkscommis saris Froenke, volgens de Roel, o. m. ge wezen op het gebrek aan orde en disci pline in het roode leger, waardoor de strijdvaarigheld van het leger in niet on aanzienlijke mate verminderd wordt. Ver der wees hti op het antagonisme, dat zoo sterk gevoeld wordt tusschen het oudere en het jongere kader, en wekte hij de jonge officieren op om van hun kant zoo veel mogelijk te doen, om een goeden geest in net officierenoorps te handhaven. De opstand in Georgië. Op 15 Juli is voor het opperste gerechts hof van Georgië de behandeling begon- spreken was Barbara daartoe niet in staat O, waarom had toch Sidney Dane, juist toen zlji op het punt was om hem te red den, dien brief geschreven en daarmee haar overwinning waardeloos gemaakt Maar al te duidelijk voorzag zij, welk een verschrikkelijke macht om kwaad te stich ten, die brief aan deze vrouw verleende. Zij ging weder op het 'bed ritten. Er htrng een mist voor hare oogen. ZIJ voelde meer dan zij zag, dat de andere vrouw 'heengegaan was en niet langer tegen over haar stond. Reeds bij de deur geko men bracht zuster Anna haar een laatsten hoon toe een hoon, die vervloekt was en vergiftig en laag. De baleedlging daar van was niet te verdragen. „Het is een leelijk ding voor 8t Gaul, dat er onder de verpleegsters een! listig vrouwspersoon voorkomt als Jij! Als Je wilt weten hoe ik er over denk, hoe eer der je uitrukt, hoe beter voor het zieken huis!" Maar er kwam geen antwoord van de roerloos op het bed zittende gestalte en ruster Arm» liep door naar hare kamer en daar glimlachend tegen haar tamelijk onbehagelijk beeld dat in den spiegel bo ven den schoorsteenmantel weerkaatst werd, mompelde zij genoegelijk: „Dat ziet het einde van zuster Barbara, zou ik mee nen." Nog eenige oogenblikken nadat zij ver trokken was, bleef zuster Barbara zonder 'beweging te maken ritten. Hare gedach ten waren wild en verward maar diep was zij zich van één ding duidelijk en volko men bewust een alles oveiheerschend verlangen naar vergetelheid. Zij sloeg de oogen op om dof de kamer rond te zien Ingezonden Mededeeling. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen ^voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Deos Met welk een nobel verlangen om hulp en troost te brengen aan hen, die ln den levensstrijd gewond waren, met welk een dapper besluit om haar biest te doen in hunnen dienst, was zij ln ÖL Gaul binnen getreden om daar te werken. Vergetel heid was het, waar zij toen naar streefde en die had zij bijna bereikt zij was reeds begonnen iets van het geluk terug te winnen, dat 'haar zoo langen tijd ver laten had tot de man, die in St. Gaul als No. 89 aangeteekend stond, als een schrikbrengende schaduw uit de reeds be graven jaren op kwam duiken. Barbara huiverde, terwijl zij daar zat. Haar blauwe kleedje was een armzalige bescherming tegen de doordringende koude. Daarop begon zij; zich beter te kleeden, met ijlen de, koortsachtige haast. Eene groote ver moeidheid stond in hare oogen te lezen, maar zij wist, dat het haar toch onmoge lijk zou zijn te slapen. „Br zal dit alles achter mij laten," mom pelde zij, „en Ik wil geen tijd verliezen 1" Misschien kon zij een bijzonder onder houd met éen van de bestuurders verkrij gen en hem bewegen haar onmiddellijk te ontslaan. In elk geval was er veel te doen. Zij moest eene veilige schuilplaats zoe ken, haar nieuwe levenswijze vaststellen, hoe die ook zijn mocht, en zich inspannen om een bestaan te verwerven. Twintig minuten later bevond Barbara Bellalrs zich in de drukke zwaarmoedige straten en hield zich zelve bitter, doch zonder 'boosheid voor, dat zij geen enkelen vriend bezat in de geheele wereld. Hier mede deed zij echter éen man onrecht, en diens naam was Gberry Plummer. (Wordt vervolgd.) HELDERSCHECOURANT Lioht op voor auto's en fietsen Donderdag 13 Aag8.58 aar. Vrijdag 14 8.56 rmoMiKnwlafM De eerste ontmoeting. Een officieel bericht. Overeenstemming bereikt. 60) Engelsche persstemmen. Nadere besprekingen met België en Duitschland. van 8} uur tot 11 uur, 86-60-90 et. PUROL

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1