BINNENLAND GEMENGD NIEUWS 1 BULGARIJE. De olifanten-plaag. Ingezonden Mededeeling. Door «fen bliksem getroffen. Vechtpartijen- nen van het proree tegen 4? leden van het comité van actie, dat den jongs ten op stand in GeorgiB (in Augustus 1024) ge organiseerd had. Met het verhoor van de beklaagden en de 57 opgeroepen getui gen zyn ruim 14 dagen gemoeid geweest, waarna het gerechtshof op 8 Augustus vonnis hééft gewezen. Drie beklaagden zijn ter dood veroordeeld, terwijl bepaald is, dat zij niet voor amnestie in aanmer king zullen komen; een werd, wegens ge brek aan bewijs, vrijgesproken; de overi- Sjen werden veroordeeld tot drie of vijf aar gevangenisstraf; verscheidenen hun ner hebben evenwel voorwaardelijke kwijt schelding van hun straf gekregen, hetzij op grond van ziekte, hetzij omdat ze „voor de toekomst niet meer gevaarlijk" werden geacht. Een rooversbende vernietigd. Bulgaarsche troepen hebben een 15 a 20 man sterke oommunistische rooversbende omsingeld en alle leden dier bende ge dood. Zij hadden eenige dagen geleden verscheidene plaatsen aan de monding van de Isker in de Donau-vlafcte geterro riseerd. ZUID-AFRIKA. Naar de Daily Express uit Johannes- burg verneemt heeft men daar uit Malin» gunde in Nyassaland 'bericiht ontvangen, dat er een ware olifantenplaag heersdht Er is geen plantage, waarin zij geen ver woestingen hebben aangericht en zeven menschen zijn reeds door hen vertrapt Zelfs de met geweren 'bewapende politie beeft voor de dikhuiden de vlucht moeten namen. Men heeft nu hulp gevraagd' om de dieren terug te drijven naar Portu- geesch Oost-Afrika, waar zij vandaan zijn gekomen. Over een afstand van ongeveer 600ILM. tusschen Noheu en fort Manndng bevinden zich 84 troepen olifanten. VEREENIGDE STATEN. Een gift van 1 mlüloen dollar. Het Metropolitan museum te New York heeft van John O. Rockefeller een kapi taal van een millioen dollar ten geschen ke ontvangen, waarvan het de rente naar goeddunken mag gebruiken. Ook het ka pitaal mag uitgegeven worden, doch dan moet viervijfde deel van de commissie van toezicht deze uitgave goedkeuren. Het museum heeft door dit geschenk jaarlijks over 35.000 meer te beschikken. JAPAN. Het Japansche ministerie van marine heeft plannen ingediend voor den bouw van 4 snelle kruisers van 10.000 ton, 20 eerste klasse torpedobooten, 2 kanonneer- Ibooten en 2 schepen voor speciale dien sten. De begrooting van 18 millioen yen wordt over 6 dienstjaren verdeeld, in welke periode ook de bouw voltooid moei zijn. Oud-minister Afdberse. Het „Dentram" meldt thans, dat mr. P. J. M. Aalberse het aanbod heeft aangeno men om mede-hoofdredacteur te worden van dat blad. De oud-minister zal 16 Au gustus aa zijn functie aanvaarden. 8. D. A. P. en N. V. V. Het dagelijksch bestuur van de S.D.A.P. merkt, naar aanleiding van een mededee ling van het dagelijksch bestuur van het Ned. Verb. v. Vakvereenigingen, volgens welke mededeeling dit laatste bestuur zijn standpunt in de bekende congreskwestie „volkomen handhaaft", in Het Volk op, dat het thans in September te houden ge meenschappelijk congres, niet is „het" congres, dat eerst door het N.V.V. was uitgeschreven en waaraan het bestuur der 8.D.A.P. de deelneming had moeten af wijzen. In het nu te houden gemeenschappelijk congres, vervolgt het dagelijksch bestuur der S.D.A.P., zal immers geen sprake zijn van een nieuw op te stellen „Program van den Arbeid", doch alleen van ondersteu ning en onderstreeping van eenige voor name gemeenschappelijke eischen, die alle reeds stonden op het verkiezingsprogram van de S.D.A.P. De mededeeling, d;>t het dagelijksch 'bestuur van het N.V.V. zijn standpunt handhaaft, is dus praktisch niet juist. Baarn wil zijn gemeen te-woningen verkoopen. Burgemeester en wethouders van Baarn maken bekend, dat blijkens van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid ontvangen missives, bij de Regeering in bet algemeen geen bezwaar bestaat tegen verkoop van middenstandswoningen en dat van Rijkswege machtiging tot ver koop van arbeiderswoningen kan worden verleend. B. en W. noodigen degenen, die een gemeente-woning als bovenbedoeld wen- schen te koopen uit, een bod te doen aan den Gemeenteraad. De gemeente-begrooting van Petten. Nadat Gedeputeerde Staten van Npord- Holland tweemaal geweigerd hadden de begrooting van Petten voor 1025 goed te keuren, is deze goedkeuring na herhaal de wijziging der begrooting thans einde lijk verleend. Het vermenigvuldlglngs- ctffer der plaatselijke inkomstenbelasting is thans op 2.2 gebracht, boven 100 opoen- ten rijkslnkomstenbelasting. Rijks- en provinciale subaidlën zijn nu niet meer op de begrootlng uitgetrokken. Het zelfstan dig voortbestaan van dezs miniatuur-ge meente van ruim 800 inwoners wordt na genoeg onmogelijk. (Tel.) Onderzeehooteï? voor THrist*?, De heer L H. H. Verloop, directeur van het Etablissement Feyenoord, is uit Tur kije teruggekeerd. Het contract voor de levering van 2 onderzee/booten aan het Turksche gouvernement Is fchonja defini tief afgesloten. Salarisherziening RffkspersaneeL De Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst heeft aan de nieuwe regeering, in den vorm van een salarisprogram, hare wenschen inzake de salarieering van het Rijkspersoneel doen kennen. Zij stelde zich daarbij op het standpunt, dat de veranderde economische toestan den met de daaruit voortvloeiende ver lagingen van de salarissen en loonen van het Rijkspersoneel het noodig hebben ge maakt, dat de Centrale haar vroeger sa larisprogram aan een revisie onderwierp, rieering wordt het volgende gezegd: De functie van den overheidsdienaar is van zuiver publiekrechtelijken aard. Dien tengevolge kan zijn arbeid in 't algemeen genomen niet worden vergeleken met dien van personen van gelijke ontwikke ling, die in particuliere bedrijven werk zaam zijn, zoodat de arbeid van den amb tenaar geen marktwaarde heeft. Een der belangrijkste vraagstukken is wel, of het loon moet worden vastgesteld voor gepraesteerden arbeid of naar be hoefte. Beide stelstels hebben veel aan trekkelijks, maar zoowel aan het eene als aan het andere stelsel zijn groote, voor een streng doorgevoerde .toepassing on overkomelijke bezwaren verbonden. Daar om kan slechts een salarisregeling ge grond op een tusschenstelsel, dat eener- zjjds tot op zekere hoogte rekening houdt met de behoefte van den ambtenaar, an derzijds met de betrekkelijke waarde van den door hem te verrichten arbeid, billijk geacht worden. Het loon moet rechtvaardig zijn; daar toe is het noodzakelijk, dat het voldoende is voor het levensonderhoud. Bjj de samenstelling der salarisschaal voor den laagst bezoldigden arbeid zal al leen rekening kunnen worden gehouden met de behoefte van den ambtenaar. De bezoldiging in die schaal moet in verband met den diensttijd van het mini mum tot het maximum stijgen en wel op zoodanige wijze, dat rekening wordt ge houden met de stijgende behoefte van het gezin. De salarissen zullen voor alle ambte naren door twee factoren worden be- heerscht, n.1. behoefte en praestatie. Naar mate de arbeid meer in waarde stijgt, zal de tweede factor in overheersching Toene men. Op deze basis heeft de verdere opbouw plaats gevonden. Daar het salaris het equivalent behoort te zijn van de waarde van den verrichten arbeid, zijn bij de bepaling van dat salaris in aanmerking gebracht: a. de gepraesteerde arbeid; b. de te stellen eischen; c. de omstandigheden, waaronder het werk verricht wordt. Voorts spreekt het programma zich uit over het minimum-grondloon, den jeugd- aftrek, het maximum-grondtoon, de rangs bevordering, de periodieke verhoogingen, standplaatsindeeling, gelijke bezoldiging voor vrouwelijke en mannelijke ambtena ren enz. In het „ctjfer-gedeelte" zijn ongeveer 1200 functies verwerkt. Het programma zal mede dienen als handleiding bij de behandeling van de salarisvraagstukken in de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken en in de bijzondere com- missiën voor G. O. bij de verschillende dienstvakken. ten en aalmoezeniers er. Overigens is de geest hier in Indië beter dan in Holland, waar de jongens meer verpolitiekt zijn. Een factor, die hier in Indië evenwel te genwerkt, is het gemis aan een eigenlijke burgermaatschappij voor de Jantjes. Mis schien zou het niet kwaad zijn, dat zij bij wijze van proef zich 's avonds in politiek mochten vertoonen. Maar hoe 't ook zij, belooft u mij niet meer zulke stukjes op te nemen als over de „Java" en mij te helpen in m'n moeilijke taak om het peil van onze matrozen steeds hooger op te voeren!" De man van overtuiging, de man van impuls had als ware in één adem door gesproken en w}j beloofden hem ons best te zullen doen, zijn taak zooveel als wjj daartoe in staat zouden zijn, te verlichten. Ds. Bartlema is als geknipt voor vloot- predikant, zooals pastoor Fleerakkers het is voor vloot-aalmoezenier. Geëlectrocuteerd. Pekalongan, 11 Aug. De heer Hommes, eerste machinist bij de suikerfabriek Bandjaratma, toebehoorende aan de .Ko loniale Bank, is door den elecbrischen stroom gedood. OOST-INDIE. De nieuwe vlootpredlkant over onze Jantjes. Een mijnheer kwam bij ons het kantoor oploopen. Iets heel gewoons is dit. Ge beurt ettelijke malen per dag. En deze mijnheer in z'n bruine jas viel niet be paald op, had niets bijzonders, of het moest zijn, z'n gespierde armen, z'n ste vige handdruk. Dat was bepaald geen musicus, geen ka mergeleerde, geen dominé.dat was een zeeman of een natuuronderzoeker, schrijft de „Nieuwe Soer. Ct." „Ik ben dominee Bartlema," sonoorde hit, zich aan ons voorstellend, kort en zelfbewust. Even stonden we perplex. Toen begrepen wij, waarom de regeering dezen man tot bét ambt van vlootpredik; nt geroepen had. Deze heel gewone mensch met de religieuze ziel. Hij wil onmiddellijk met de deur in huis vallen, hij had wat op het hart. „U hebt geen goed gedaan -met uw stuk over sabotage, op üe „Java". Zooiets heeft geen nut. Het treft de enkelen, die schul dig zijn en het haalt ue anderen, ie moeite <1< en om het baantje van matroos hoog te houden, neer. Daar hebt u 't nou denken deze, wij kunnen geen goed doeu. Wij staan nu eenmaal slecht aangeschre ven en wij blijven dit. Dit is ontmoedi gend en doet de groote zaak geen goed. Ik ben zes weken in mijn nieuwe betrek king en ik kan alleen getuigen, dat de geest onder onze matrozen in Indië niet slecht is. Daar zijn pracht-elementen on der hen, kerels uit één stuk. Die ervaring heb ik opgedaan op een meerdaagsche reis met een onderzeeër. Er moest hard gewerkt worden en de geest, de toon, welke er heerschte, was uitstekend. Als ze aan wal zijn, hapert er wel is waar veel aan. Dit is de verveling en n i vraag ik mij af hoe zouden wij zijn, als w'j In hun plaats waren. Als wij ver keerden In hun positie. Deze positie is het, die vermaterialiseert, die idealen on mogelijk maakt. Zoo'n positie dringt naar lagere genoegens met als innigste wensch steeds heter eten. Met ontbreekt onzen Jantjes inderdaad aan meer geestelijke ontspanning. Dit moet in de naaste toekomst veran deren, en hiervoor zijn wij vlootpredikan- Ongeregeldheden bij de Rott Bank te Den Haag. Naar Het Volk meldt, hebben zich eeni- gen tijd geleden onregelmatigheden voor gedaan bij het Haagsche bijkantoor van de Rotterdamsche Bankvereeniging. De bank zou besloten hebben, dat voortaan haar verschillende kantoren elkander zou den controleeren, opdat de controle zoo objectief mogelijk zou zijn. Een dergelijk controle-systeem van het Haagsche bij kantoor, bestaat ook bij andere banken en tot den maatregel, dien de Rotterdamsche bank heeft genojnen, is naar analogie van den toestand bij andere banken overge gaan. Als gevolg van dien maatregel was het Amsterdamsche kantoor het Haagsche kantoor gaan controleeren en opheldering van eenige kwesties, dateerende van en kele jaren geleden was noodzakelijk ge bleken. Om die opheldering te verkrijgen, had men inlichtingen gevraagd aan ver schillende hoogere geëmployeerden, waar onder er waren, die thans Iniet meer bij de Rotterdamsche bank werkzaam zijn. In verband met het onderzoek door het Amsterdamsche kantoor van den toestand op het Haagsche kantoor zou, volgens het blad, ontslag zijn gegeven aan een onder directeur en 8 of 4 procuratiehouders. De onderzoekingen ten Haagschen kan tore zijn geschied onder leiding van den lieer Van Hengel uit Amsterdam en ook de heer Van Duyll uit Amsterdam was daarbij tegenwoordig. De Telegraaf heeft bij de directie van de Rotterdamsche Bank te 's Gravenhage navraag gedaan naar de juistheid van deze mededeelingen. Zij wenschte zich evenwel over een en ander niet uiit te laten. Aanvaring. Onder de gemeente IJsselmonde ia de motorboot Wilhelm H, kapitein F. W. Maandagavond op de Maas overvaren door Je vrachtboot Koopvaart 8, kapitein P. B. uit Geertraidenberg. De motorboot Wilhelm II had ongeveer 100 meter uit den wal op stroom voor anker gelegen langs het sleepschip Junior 10 en was van daar opgedraaid om zich naar Rotterdam te begeven, toen de Koopvaart 8, uit an dere richting komende, de motorboot van achteren inliep. De Wilhelm II zonk bijna onmiddellijk. Behalve de kapitein F. W. bevond zich ook aan boord de schipper N. B. H. W. van het scheepschik Junior 10. Beiden geraakten te water, de kapi tein werd gered, doch de schipper ver dronk. Wreedheid in circussen. Dikwijls wordt er geklaagd over de hardhandigheid en de wreedheid, waar mee in circussen wordt te werk gegaan bij het dresseeren en het vertoonen van afgerichte beesten. Een buitengewoon weerzinwekkend staaltje daarvan wordt vermeld in buitenlandsche bladen. Het geval viel voor te Praag. De dierentem mer Kludsky vertoonde een gedresseer de leeuwin, maar werd plotseling door het beest aangevallen en verwond in het ge laat en in den rag. Met groote tegenwoor digheid van geest wi/st de man de leeu win weer in haar kooi te krijgen. Dien nacht wierp de leeuwin yier welpen. Zondagavond omstreeks 11 uur eloeg tijdens het hevig onweder, dat zioh bo ven het Westland ontlastte, de bliksem in een woning in de Heerenstraat te 's-Gra- venzande, meldt de „Res-bode". Een 19- jarig meisje, dochter van den bewoner werd gedood'; haar verloofde kreeg een zwaren steen op het hoofd en is naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage vervoerd. Een zoontje van den bewoner, die in de zelfde kamer vertoefde, werd verlamd. Brand is niet ontstaan. De laatste dagen is Kerkerade het too- neel geweest van vechtpartijen. Bij de eerste bewerkte een mijnwerker een ke tellapper zoodanig met eeö bijl, dat men voor zijn leven vreest De dader is in ar rest gesteld. Verder hebben twee broers met hun re volvers een man aangevallen. Hij werd in den buik getroffen. Ook voor zijn leven wordt gevreesd. Door een koe aangevallen. De veertienjarige dochter van den vee houder V. d. Lee te Weesperkarspel werd, toen zij koeien opdreef, die gemolken moesten worden, door een der dieren aan gevallen, die haar op den grond wierp en een been stuk trapte. Overreden. Dinsdagavond is te Hardinxveldi 'n droe vig ongeluk gebeurd. Terwijl twee auto's elkaar passeerden, wilde het 6-jarig doch tertje van den heer S. overloopen. Hoogst waarschijnlijk de andere auto niet gezien hebbende, wachtte het kind tot de eene was gepasseerd en werd toen door den anderen gegrepen. Het was onmiddellijk dood. Een vloekende kapitein. In de gemeente Ede geldt een verorde ning, waarbij het vloeken op den open baren weg is strafbaar gesteld. Ter zake van overtreding dier verordening is, naar de Maasbode meldt een kapitein der veld artillerie geverbaliseerd, die tegenover zijn manschappen aan den Stationsweg bedoeld verbod zou hebben overtreden. Een beroover op heeterdaad betrapt Woensdagmiddag om kwart over zes bereikte de politie van het bureau Stad houderskade, te Amsterdam het bericht dat in het roofhol Kerkstraat 206 een man beroofd zou zijn. In verband hiermede begaven een rechercheur en eenige be plant» In 8 B en Hortus en Neerlandia in 8 O. Voor deze olube zijn in de plaato gekomen,; Punnereteijn, OSV, Zaanlandia en EVC. Alvorens een «beechouwing te houden ovar laatstgenoemde alube en hunne venhouding tot onze plaatselijke vereenigingen, volge hier de «tand. van het vorige eeiaoen door de 8 etrij. dors voor de le plaat» want dat eijn het toch allen KUHBC A. Heidér 14 0 9 2 «>-16 21 a) iö 14 9 1 4 84—28 19 (2) 14 7 2 5 28—22 16 (8 xSLmm. 14 6 2 a 85—48 14 A 14 0 3 2 00-16 21 14 9 1 4 94-28 19 14 7 2 5 28-22 16 14 6 2 6 26—19 14 8e klasse B. 14 7 4 0 E416 18 14 8 2 4 21—16 18 14 6 1 7 20-27 13 14 4 2 8 22—26 10 dot de nieuwe Indeel Eng Punmerotedjn 14 7 4 B »-i» IS (2) ngy 14 8 2 4 2116 18 (9) Zaanlandia 14 6 1 7 20— 27 19 (5) £YjO 14 4 2 8 ES—25 10 (7) 8 A zwaarder, dus feterkor, ie dan die van het vorige jaar, kunnen wij niet beamen. Wij denken eender van het tegendeel en kunnen niet gelooven dat onze pla&teelijke cluhe op nog méér tegenstand zullen etuiten dan die vorige oompetitie-periode. Kennemers ib.v. ja sterker samengesteld, vooral de voorhoed^ maar daaregenovcr is VSV verzwakt (afgaan, de op hun spel tegen 'HBO). Purmensteljn heeft de opstelling nog niet voor elkaar, en naar vat wij er van weten, zullen de bruintjes een minder sterk elftal in het veld brengen dan het vorige seizoen. Ook Zaanlandia is er niet o,p vooruitgegaan: Ramakers. Oornelissen c». zijn weer naar hun oude club (ZFO) terug gekeerd. Van 06V is ons niets (bekend, terwijl voor EVO hoegenaamd geen vreos behoeft ge koesterd te worden. Reeumeerende is om bo venstaande redenen 8 A niet zoo sterk als in 1924—*25. En hoe staan Helder en H!RC er zelf voor? Zullen ze weer de gunstige positie innemen ais het voorgaande seizoen? Hierop valt nog niet veel te zeggen. Da withemden zijn nog niet klaar voor den groo ten strijd; de juiste opstelling ie nog niet ge- vonden en momenteel weet niemand hoe deee zal worden. HKC ie daarentegen al een heel eind op streek en het elftal, dat achtereenvol gens tegen Amstel en West-Frleia zulk mooi spel leverde, zal, dunkt ons, wel geen ingrij pende veranderingen meer ondergaan Afgaan de op de positie van heide clubs op dit oogen- blik naar wat zij dezen zomer gepresteerd hebben hebben wij meer vertrouwen in de Racers dan in de aloude club van den Bolweg. Doch, dit ter geruststelling, het i» nog geen September, er kan nog heel wat -gebeuren. Maar de E.O. van Helder moet zich haasten. Thans iets over de nieuwe clubs In 3 A en hunne betrekkingen tot Helder en HRC. Punnereteijn speelt vanaf 1918 reeds in den N. V. B. en is reeds tweemaal 2e klasse ge weest. Tegen deze cluib speelde Helder haar allereerste N. V. B.--wedstrijd: 18 «Nov. 1914 wisten de toenmalige roodwitten Punnereteijn ambten zioh naar die straat en stelden zich (to Purmerend) met 41 te kloppen. Doch het daar verdekt op. Na eenigen tijd verliet een man, Edelman geheeten, en die be kend staat als de houder van deze ge legenheid, het huis. Hij koesterde niet de minste argwaan omtrent den strik, wel ken de politie hem legde. Na eenigen tijd geloopen te hebben, hield de recher cheur hem aan. Onverhoeds ging de ar restant op den loop en gedurende een paar minuten ontspon zich een wedren, die ln het voordeel van de politie ein digde. Na 'n korte worsteling, waarin Edelman het onderspit delfde, kon de ar restant naar het bureau Stadhouderskade worden overgebracht Op hem werden bij fouilleering gevonden een bedrag van circa 800 gulden in Amerikaansche bank noten en een browning. De vermoedelijke dader werd in arrest gesteld en zal binnenkort ter beschik king van de justitie gesteld worden. De beroofde schijnt een Duitscher te zijn ge weest De kapltelnsche op de brug. Het jongste bulletin van het Internatio naal Verbond voor vrouwenkiesrecht deelt mede, dat het Amerikaansche stoomschip „Ruth Martin" gevoerd wordt door een vrüuwelijken gezagvoerder. Jennie Crac ker heet deze bevaren vrouw, die afkom stig is uit Cliftondale, Mass. Haar echt genoot is tevens haar eerste stuurman, zoodat zij in ieder geval op het water de baas is. Een, baby in den vuilnisbak. Een vuilnisman in Glasgow deed dezer dagen een verrassende vondst. Toen hij 's morgens een vuolnisbak wilde ledigen, hoorde hij een gedempten kreet uit het vuil opklinken. Hij schudde den inhoud van den bak eens door elkaar en vond tot zijn verbazing een pasgeboren knaapje, gewikkeld in een oud huishoudschort. Het ventje was pas een uur oud, toen het door den vuilnisman werd gevonden. In een inrichting zal baby thans worden op gevoed. Esperanto. Weenen, 12 Aug. Heden werd hier het internationale Arbeiders-Esperanto-con- gres geopend, dat vijf dagen zal duren. Er zijn 18 landen door 850 afgevaardig den vertegenwoordigd. Een auto-ongeluk in Hongarije. Nederlander gewond. Ben N. T. A.-telegram uit Sadaburg meldt, dat Dinsdag -bij Sbgilgen een auto, die op weg was van Salzburg naar Ischl, waarschijnlijk tengevolge van het weige ren van de remmen, over een berm is ge reden. De wagen vloog tweeqnaal ov er den kop; de inzittenden kwamen onder het voertuig te liggen. De eigenaar bleek te zijn dr. A. A. Boonacker uit Groningen, die zwaar gewond was. Zijn vrouw en de chauffeur bleven ongedeerd. SPORT. Voetbal. De tegenstanders van .Rolder" «n „H.R.C." Het &.b. oompetitiesetzoen zal voor Helder het 12e en voor HRC het 4e ln den N. V. B. worden. In het no. van Zaterdag «hebben, wij kunnen lezen, dat belde clube weer ln de 8e j'j'te*0 A zijn Ingedeeld. Met hen ook weer V9V en Kennemers Afgevallen zijn: KFC, die het in de 2e en Swlft, die het ln de 4e klasee zullen proberen. omstel heeft MD ie ook deze club geweest, die H. haar Inder daad fraaie kampioenskans ontnam; 18 Maart 1917 wee de fatale datum, toen ln Purmerend, onder leiding van scheidsrechter Heijnert, bet steeds zegevierend Helder met 21 werd ge slagen 1 Helder was kampioen-af en P. ontwor stelde zich aan de laatste plaats. In het seizoen 1919120 speelden beide clube voor bet laatst in een afdeel ing; 12 Oct. '19 was bet de laatste maal, dat P. naar hier kwam en Helder wist een «blanco gelijk spel te foroeeren; 8 Febr. *20 verloor H. in Purmerend anet 30, een stand reeds met de rust verk regen. De olub van Po land werd toen kampioen en 2e klaaser en sindsdien ie EL niet meer tegen P. uitgekomen. De stand ie: Helder 6 3 1 4 11—18 7 HRC heeft eenmaal vriendschappelijk tegen Punnereteijn gespeeld; 11 Maart "28 kwam P. naar hier en won met 10. Het vorige seizoen bad P. bijna steeds de leiding, dooh de laatste en besliseende wedstrijd tegen KFC bracht de Koogere de overwinning en daarmede bet kampioenschap. We achten Punnereteijn, gezien de huidigs situatie, geen ernstige kampioenspretendent. (Wordt vervolgd.) 8parta-nieuwu Zondagmorgen speelde SyB 1 een oefen wedstrijd met Helder 2 onder leiding van scheidsrechter Dol, welke de nieuwe spelregels toepaste. 8. mist J. v. d. Wal en tJ. Vrij vogel, terwijl G. Bont bij het begin reeds moest uit vallen. S. is onmiddellijk in den aanval en zien we J Buije, P. Mallee en D. RUnijw juist over of naast schieten. Meermalen ontkomt hst H.-doel aan het gevaar. Als A. Verhagen, welke de linksbuiten-plaats bezet, den bal toe gespeeld krijgt, twijfelt hij geen seoonde en bezorgt S. de leiding met een mooi doelpunt in den r,bovenhoek Meermalen komt nu 8. een bezoek aan het H.-doel brengen, maar het geluk Is niet mee. Onverwachts komt de ge lijkmaker, als H. bij een aarzeling van ver schillende spelers ingrijpt. Nog voor de rust neemt H. zelfs de leiding door een penalty. Met 2«1 voor 'H. wordt gedraaid. INa de hervatting is 8. steeds ln de meerder- heid, inaar heeft geen schutter. Veel meer moet door het binnentrio worden geschoten. Al» een hoekschop op het 8.-doel wordt genomen, zien we H. niet een fraaien kopbal den voorsprong v ©rgrooten. In dezen stand komt geen ver andering meer, dooh door 8. Is onverdiend ver loren, daar gelijk spel hier de juiste verhou ding gaf. Het 2e elftal kwam met een 41 nederlaag thuis van Jullansdorp. Voortaan niet uitgaan dan volledig. Het 8e en 4e waren vrij. l>e adepiranten a waren de gast van HRC b, waarvan met 24 werd verloren, terwijl ds adspiranteii 'b het tegen de adsp b van Helder het evenmin tot een overwinning konden bren gen. Met een 13 achterstand kwam hier bel einde. Athletiek. De leden worden herinnerd de a.s H. A. K.-wedstrijden en aan den openlucht- «lag en atlhetiekwedstrijden voor leden van ootbalvereenigingen op 80 Aug. as. op hst Sparta-terrein, waarvan de bijzonderheden per advertentie in de Helderache Courant worden bekend gemaakt. Des V oensdags en Zondags athletiek beoefe ning. 'Het is te betreuren dat zoovele sportmen of> den Uolweg blijven staan, ln plaats van ds be trokken vereenlging met een entrée-bewija te steunen. De derde nederlaagwedstrijd wordt beden- avond gespeeld n.1. BVB 1—Helder 1 en 2 D* opstelling zal vermoedelijk zijn: Helder 1 en 2. Wit Blere Jurg 'Boogaard Qiroobveld Dijkshoorn Veen Hekman Zomer Bak de Boer Duivelshof Blansjaar Mallee Buije Öont N- Bezemer H. ds Wijn Q fitolk Jsc. v. d. W/d Wildschut Bezemer 8.VB- EkitrSe 16 osnt, kinderen 10 «ent Aaavan* 7 uur.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2