Hoofdpijn Mijnhard! voor halven prijs Weststraat 11 - Helder GEMENGD NIEUWS OP EN OM HET BINNENHOF. Week-fcroniek. De Haa^, 18 Augustua Reeds mocht Ik erop wijzen, dat ook de heer Wel ter, de nieuw-benoeónde minis ter van Koloniën, eene „bonne presse" had, nadat de tijding dat Z.Exo. zich be reid had verklaard als opvolger van den heer De Graaff op te treden, wereldkun dig was geworden. Ook het sociaal-demo cratische Eerste Kamer-lid ir. Oramer, heeft zich op wezenlijk-waard eerende wijze uitgelaten over de bekwaamheid van den nieuwen bewindsman, Oen hoer Wel ter nochtans karakteriseerend als van een bureaucraat". at dit betreft, zal Exc. Weiter toch moeite hebben, zijn voorganger te over treffen! We hebben nu, ook wat dit betreft, af te wachten. Den 26sten dezer maand vertrekt het schip, dat den minister van Koloniën naar Patiia zal brengen. Hij zal dus niet aanwezig kunnen zijn op den 15den September, als wanneer H. M. de Koningin de Troonrede in de Haagsohe Ridderzaal zal voorlezen. Maar als de Tweede Kamer, na de gebruikelijke formaliteiten te hebben vervuld van be- :in eener zitting, hare werkzaamheden ervat (ft zeggen is, dat men met den tijd, welke tot de Begrootings-periode rest, wil woekeren) zullen de dames en heeren ge legenheid hebben, met den heer Weiter kennis te maken. Opgemerkt is door menschen, die „kijk" hebben op dingen der politieker!!, dat een „zwak punt" voor het nieuwe Ministerie moet worden genoemd: het bij de vorming daarvan niet rekening hebben gehouden met „de democratische elementen" in de Katholieke partij. En thans komt het bericht uit, dat deze fractie in ons Lagerhuis niet twee, ge lijk men aanvankelijk dacht, maar vier Michaëlisten zal tellen. Als zoodanig wa ren weet men op 1 Juli jJL geko zen de heeren Veraart en Möller. Maar nu hebben zich de Kamerleden Van Rij- zewijk en Bulten bij deze „democratische" katholieke groep aangesloten. Dit is een eigenaardig geval!.... De heeren Van Rijzewjjk en Bulten waren op de lijst gesteld als niet-Michaëlisten. Nar dat zij het Kamer-mandaat verkregen, „ontpopten" zich beiden eensklaps als vol gelingen van dr. Veraart. Dit brengt de leiding der Katholieke partij in een zeer moeilijk parket.... Moet zij zich dezen „zwaai", door de heeren Van Rijzewjjk en Bulten genomen, laten welgevallen?.... Opent zij door dergelijke toegeeflijkheid niet het gevaar, dat nog andere leden van de katholieke fractie in het vaarwater van den Bond „St. Michaël" zullen wor den gelokt?.... En stigmatiseert de leiding de hou ding der beide genoemde afgevaardigden als incorrect, ontoelaatbaar, zoo dreigt natuurlijk, aangenomen, dat de hier- bedodlde tijding op waarheid gegrond is, een nog veel ernstiger „rumor in casa" voor de Katholieke fractie. 't Kan wezen, dat het bericht, waarvan Ik hier melding maakte, voorbarig of voor 't motoent zelfs ongegrond is?. Rest dan nog het „on dit", verkon dend dat de „democratische roering" in de Katholieke gelederen van ernstiger soort is dan velen vermoeden. Wat op 26 Oc- tober 1923, toen dQ, Vlootwet werd ver worpen, in de Tweede Kamer gebeur de, was nu wel niet te noemen „donder slag uit onbewolkten hemel", maar toch wel, zélfs tot op 't laatste oogenblik gerekend, eene „pijnlijke verrassing" voor de Regeering. De enorme spanning, welke dien middag van 26 October in het Lagerhuis heerscbte, toonde genoegzaam, hoezeer men zoowel aan de groene tafel als in de Rechtsche gelederen onzeker was omtrent den uitslag der stemming. Het geval herinnerde mij in zeer sterke mate aan een ander „spannend moment", door mij in de Tweede Kamer doorleefd. En wel: ruim dertig jaar terug, toen de aanneming van een amendement-De Meyler de Kieswet-Tak deed tuimelen. Ook toen was de uitslag der stemming eene „surprise" voor de meesten. En het verzoek van minister Tak van Poortvliet, tot president Gleichman gerioht, om de beraadslaging te schorsen, dus: „de intrekking van het ontwerp, waarna ont binding van de Tweede Kamer etcetera, niet minder! Er zijn menschen, die thans reeds dur ven profiteeren, dat het kabinet-Oolijn in het Parlement zal „stranden'' op een „klip", beaokkend door democratischen tegenstand van katholieken oorsprong. Voor de zooveelste maal: rustig afwach ten is de boodschap. Zij, die een „schisma* in de soc.-demo- cratische Kamerfractie hadden gehoopt of gevreesd, waren ook voorbarig. De ver zoening tussdhen Ir. Atbarda en den heer Stenhuis, den hetman van het N. V. V„ schijnt eene beklonken zaak. In hoever men hier met „schijn of werkelijkheid" te doen heeft moet wederom de nabije toekomst ons leeren. Gelijk zoovele andere dingen. Het gerucht dat minister Lambooy zal „aansturen" op een directeur-generaal schap van Marine komt mij voor, te moe ten worden gerekend tot de dingen, door fantastische zucht tot het uitbroeden van „primeurs" te rekenen. En daartoe behoort mi. ook de zeer- vage tijding, volgens welke herziening •van het Bezoldigings-besluit „in ruimhar- tigen dn* kan warden verwacht kas van Vader Staat verkeert thans, dit is zeker, in vrij florissanten toe stand. Maar wanneer, gelijk minister Oolijn in zijn vraaggesptek met den „Ti- <mes"-man deed gevoelen, voor de so ciale verzekering nu een bedrag van be- teekenis moet wordep uitgetrokken, dan is 't de vraag, natuurlijk, in hoever terug zal worden getreden op den weg, welke leidde tot korting van de trakte menten der Rijksambtenaren. Een „prlncipieele ommezwaai" is, met Exc. Colijn op de commando-brug, m.i. niet te wachten. Wèl bepalingen, die de situatie voor de ambtenaren minder drukkend zullen ma ken. Na al de bespiegelingen, over de op lossing der jongste kabinetscrisis ge waagd, is 't nu voor zeer korten tijd „kom kommen-periode" geworden. Stilte vóór den grooten „storm". En van zulk een tijdperk maken som migen gretig gebruik om soms kras-fan- tastische ontboezemingen" te lanceeren. Tot deze categorie behoort m.L ook stellig eene bespiegeling van mr. Van Haastert in „De R.-K. Boerenstand", waarin deze criticus bij voorbaat zijn wantrouwen te kennen geeft tegen de gestie, welke minister De Geer, als op volger van mr. Ruys de Beerenbrouck, als hoofd van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal vertoonen. De heer Van Haastrecht zegt o.a. dat mr. De Geer van land- en tuinbouw-zaken niets weet. Toch brengt hij warme hulde aan mr. Ruys de Beerenbrouck als mi- nisterr van Landbouw!.... Spreekt deze criticus de hoop uit, dat Exc. De Geer, „die van zijn voorganger nog kan leeren, hoe hij er van kan. maken wat ervan te maken is Was mr. Ruys dan misschien iemand van agrarische studie en kennis?.... In meerdere mate dan zijn opvolger?. De heer Van Haastrecht spreekt ver der de hoop uit, dat mr. De Geer „in het voetspoor van zijn ambtsvoorganger in den breede overleg met den georganiseer- den land- en tuinbouw zal plegen en dit overleg steeds verder zal uitbouwen. Dit „desideratum" zal wel door ieder, die 't goed met onzen lancU en tuinbouw meent, worden gesteund. Maar overi gens. Noch een afzonderlijk departement van Landbouw, noch de opheffing van het directeur-generaalschap, op zóó kranige wijze door den heer yan Hoek waargeno men, beide wenschen van mr. Van Haastrecht, kunnen geacht worden de waarachtige belangen onzer agrariërs in zoo hooge mate te zullen dienen. Een niet-deskundig minister van Land bouw zal, heeft hij „kijk" voor het wikken en wegen van de hem door fech- nisch-bevoegden voorgelegde adviezen, vaak op heel wat n'ter-onbevangen onpartijdiger wijze kunnen beslissen dan een aan bepaalde opvattingen gebonden, technisch- onderlegden man, die de ver antwoordelijkheid draagt. Zelfstandige departementen van Alge meens Besturen zijn in de praktijd der dingen soms, misschien dikwijls, „staatspaardjes", die duurder-op-stal blij ken te wezen, dan hun „intrensieke waar de" gedoogt! Mr. ANTONIO. Ingezonden Mededeellng. bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten Buisje 60 o. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Men wil het overgroote vreemdelingen- en wel speciaal Amerikanenbezoek wij ten aan de gevolgen van het buitengewoon gunstige jaar 1924, waarin de nieuwe we reld een bloeiperiode heeft doorgemaakt, als in de laatste 10 jaren niet gekend. Speciaal de schoone streken van België en Frankrijk worden thans overstroomd door vacantie-reizigers, die waarschijnlijk het aangename met liet nuttige vereonigen en tevens g«an opnemen hoe de economi sche toestand in die landen is. Doch ook het jaar 1926 belooft wat voor den Ame rikaan; er moeten enorme schatten ver gaard worden: de oogst is buitengewoon overvloedig en zal dus kapitalen opleve ren. Alleen in Canada zullen meer dan 40.000 extra arbeiders te werk gesteld worden om den graanoogst binnen te halen. De New Yorksche beurs geett niet tegenstaande den vaoantietijd een voort durend bewegelijk beeld te zien met op gewekte, meestul vaste tendenz, waarbij spoorwegwaarden eer grooten rol spelen. De ongekende rijzing b.v. in Wanaah- waardon, die inmiddels tot zelfs 87% op liepen maakten wfl aleohts te Am- Nlerdum mede, aangezien er hier te stede in andere Amerlkaantjea zoo goed als nier* omgeat. Tn New York echijnt men de Wnh»» üh-apoorwegmaatschapplj toch niet als een waardelooze te beschouwen, want het is haast niet aan te nemen, dat een koers op een hoogte van 36% zonder eenige reden gehandhaafd zou kunnen bljjvep. De beurs te Londen stond de vorige week geheel onder invloed van het voor stel der Engelsche regeering om subsi dies te geven aan de mijneigenaars ten einde een staking wegens loongeschillen, te voorkomen. Het is natuurlijk, dat de betaling der subsidie neerkomt op een aanstaande verbooging van den belasting druk, zoodat het begrijpelijk is, dat zulks remmend op den handel werkt. De Amsterdamsche beurs gaf een ver deeld beeld te zien, waarbij rubberwaar den vrij sterk fluctueerden op de gelijk soortige fluctuaties van het product. De markt la door allerlei fantastische verha len van niet- of wel bestaande voorraden, wat nerveus geworden en men heeft blijk baar de Juiste richting verloren, zooodat sommige angstige houders gemakkelijk het hoofd kwijt raken en den éénen dag la hausse gaan, om bij niet gelukken den volgenden dag te contramineeren. De positie van de markt is en blijft toch ge zond, aangezien de koersen slechts be trekkelijk kleine verschillen te zien geven en er van dringend aanbod geen sprake waarbij vooral Jurgens aandeelen een on gekende wilde rijzing te zien gaven tot 148% toe, doch wat de reden daarvan is, weet niemand, naar verluidde zouden En gelsche aankoopen tot een dergelijke koersopzetting hebben gedreven. Even eens bestond er groote vraag voor Kunst- zijdeaandeelen, vooral voor Nederlandsche, die thans een waardevolle claim betalen van circa ƒ450. De petroleumafdeellng is zwak voor aandeelen Koninklijke Olie, die tot 374% inzakten j.1. Dinsdag, terwijl Algemeene Exploitaties na tot zelfs 137% te zijn op gezet, belangrijk reageerden tot 125%. Sommige commissie huizen schijnen er op uit te zijn het publiek met het laatste soort aandeeltjes vol te stoppen, doch door de meesten worden deze waarden twijfelachtig beschouwd. Eenige Colbert-Coatuums, Kinderpakjes, Regenjassen. Op alle anderë goederen tot en met 22 Augustus lO pCt. korting. LUCHTVAART. De loodsen, welke tot bergplaats dienen voor de groote Amerikaansche luchtsche pen Shenandoah en Los Angeles worden gesloten door deuren, welke ettelijke dui zenden kilogrammen wegen. Daar het on mogelijk was de deuren door menschelijke kracht te openen, heeft men hiervoor een electrische Installatie gebouwd. De deu ren kunen thans in een half uur geopend of gesloten worden; de kosten, aan het openen of sluiten verbonden, bedragen telkenmale 120 dollar. De Fransche rondvlucht Arrachart en Caról, de vliegers, die in drie dagen tijd een rondvlucht over Euro pa hebben gedaan en wier behouden te rugkeer op het vliegveld yan Bourget in ons blad van Donderdag is gemeld, heb ben in 41 uur en 27 minuten 7460 kilo meter afgelegd!. Dat wil dus zeggen, dat zij met een gemiddelde snelheid van 180 kilometer per uur gevlogen hebben. LondenNew-York. De „Star" -meldt, dat de vliegtuigbou wer Navarro een groot vliegveld heeft ontworpen voor een passagiersdienst tus- schen Londen' en New York. Nadat Na varro de belangstelling van president Coolidge voor zijn plan had gewonnen werd in Engeland en Amerika een bedrag van 2 millioen bijeengebracht om het uitvoerbaar te maken. De bouw van een dergelijk vliegtuig zal 150.000 kosten, doch voor 'den geheelen dienst zou 6 millioen noodig zijn. Het vliegtuig zal een „vlucht'* van 186 M. breedte hebben en het zal een drie dekker zijn, voorzien van negen Napier- Lion motoren, elk van 450 P.K. De be manning zou 88 leden tellen, o.w. twee kapiteins, 2 stuurlieden, en 12 machinis ten, die elkaar om de 8 uur zouden aflos sen. De snelheid zou 150 mijlen per uur bedragen, doch berekend naar een snel heid van 100 mijlen kan de tocht van Londen naar New York in 34 uur worden afgelegd, met 160 passagiers, die voor hun passage ongeveer 66 zouden moeten be talen. is geweest. V« eel meer beweging was op te merken in de industrieel® afdeellng ter beurze Door den bliksem. Tijdens een hevig onweer zijn te Scbaik bjj Oss drie boerenwoningen, n.1. van C. Zeven, W. Jans en J. van Tummeren door den bliksem getroffen en geheel af gebrand. Het vee-kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Te RilLand-Bath is de bliksem geslagen in de woning van den heer A. Kloet en in die van den heer J. F. Ogier. Vooral in de eerste woning werd groote schade aan gericht, een deel van het dak werd weg geslagen, en ook verder veel materieele schade aangericht, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. (Msb.) De boffende dief. Een dame uit de Charlotte de Bourbon straat liep in den nacht van Woensdag op Donderdag op het Rijswijksche plein bij de Oranjelaan met de fiets aan haar hand, toen een individu, op de fiets, haar een handtaschje ontrukte en er mede vandoor ging. Toevallig werd dit opge merkt door een voorbijgaand heer, die op de fiets van de dame den dief achterna zette. Ongelukkigerwijs werd dit opge merkt door een agent van politie, want de man reed zonder licht en werd aangehou den en bekeurd. De dief had door dit op onthoud voldoende tijd om te ontkomen. Aangehouden. Op verzoek van den oommissaris van politie te Eindhoven is te Nijmegen ge arresteerd de 26-jarige kantoorbediende T. H. woonachtig en werkzaam te Eind hoven, terzake van oplichting van een bedrag van 800 en diefstal van een gou den' dameshorloge ten nadeel© van zijn meisje. Het horloge is door de recherche bij een horlogemaker te Eindhoven in be slag genomen. De verdachte Is na bekend te hebben ln hechtenis gesteld. Vechtpartij. Woensdagnacht omstreeks half 2, na afloop van de kermis, is te Valkenswaard gera H. 'lotsellng -trok B. een mes en bracht daarmede R. een diepen steek in de borst toe. R. is naar het ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. B. Is aangehouden door de marechaussee. Belden staan niet bijster gunstig bekend. zekere A. B. slaags geraakt met den on- gehuwden voerman H. R. uit Aalst (N.-B.) Aanranding. Zondagmiddag is een 17-jarig meisje onder St. Nicolaasga aangerand. Het meisje is daarbij ernstig mishandeld, doch kon, ook omdat een andere fietsrijder kwam aanrijden zich van den aanrander ontdoen, die zich per rijwiel uit d© voe ten maakte. Woensdagmiddag is als verdacht van deze aanranding te Oosterzee aangehou den D. V., die voor dén burgemeester een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij is gevankelijk naar Leeuwarden vervoerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Het auto-ongeluk bij Salzburg. Omtrent het aan dr. A. A. Boonakker uit Groningen overkomen ongeval wordt MDt!" Boonakker bevond zich met zijn vrouw, een andere dame en den chauf feur in den auto. Het gezelschap reed in de richting van IschL waarbij dr. Boon- akker zelfstuurde. Terwijl hij het pano rama beschouwde, kwam de auto in een hoop opeengestapeld© steenen terecht en sloeg door de groote snelheid over den kop, waardoor de inzittenden er onder werden bedolven. De verwondingen van dr. Boonakker zijn niet tevensgevaarlijk. (Telegr.) Door den stroom gedood. Een 2-jarig dochtertje van den heer de Vr. te Velsen, wonend© op een woonschip, liggende in het Noordzeekanaal, zou op den wal naar vader uitzien. De kleine trapte met de voetjes op een étectriscben kabel, dte niet voldoende geïsoleerd was en was dadelijk dood. Even later vond de moeder d© kleine over den kabel liggen. Zieke boomen. Men schrijft aan de Tijd: Het is bekend, dat hier te land© dui zendtallen iepenboomen aan d© zooge naamde „iepenziekte" zijn ten gronde ge gaan. Nog voortdurend moeten massa's dezer boomen vroegtijdig worden geroeid, ten doode gedoemd als zij zijn door deze verraderlijke boomenkwaaL Naar thans uit Mierlo (N.-Br.) wordt gemeld, doen zich soortgelijke verschijnselen voor in de kersenboomgaarden onder die gemeente. Boomen van 8 10 jaar, in fleurigen op bloei, worden van bovenaf door een dor heid aangetast, welk verschijnsel zioh in benedenwaartsohe richting, op d© hoornen voortzet Het paradijs der mlHlonnalrs. De staat Florida (Ver. Staten) heeft zijn beroemd mild klimaat en zijn haast on geëvenaard natuurschoon sedert vele ja ren „gekapitaliseerd", ml. door geen in dustrie toe te staan er zich vast te hech ten, doch nog meer door geen successie rechten te heffen. Het is dan ook het oord bij uitnemendheid geworden voor millionnairs, die zich uit zaken hebben teruggetrokken en er in hun monumen tale villa's zonder zorg hun tijd pogen te dood en. In Britsch-Oolumbia heeft dit voorbeeld tot navolging gewekt. Het klimaat is er mild en het is een land geknipt voor de genen die het werken moede zijn. Op het oogenblik zijn de successierechten er nog vrij hoog; zij brengen 150.000 pd. str. per jaar in. Maar er is een beweging op touw gezet om ze afgeschaft te krijgen, en deze beweging wordt luide toegejuicht door bouwondernemingen. In de eerstvolgende zittingsperiode der Provinciale Wetge vende Vergadering zal het voorstel in be handeling lcamen. Een genie. De „Manchester Guardian" gebruikt de stille zomermaanden tot het maken van een grappig© opmerking over een .ge nie* die zich in de vestiaire van een der Londensche Olubs bevindt. Dagelijks komen er ongeveer zeven- tot achthon derd heeren lunchen, die hun hoed aan de vestiar© afgeven. Zij krijgen geen num mer en hun hoofddeksel wordt ook niet op een bepaald nummer gehangen. De man in de vestiaire weet precies „op het ge zicht" wien de hoed toebehoort. Hij bezigt geen truc noch volgt hij eenig systeem, daar de bezoekers menigmaal zelf hun hoed ophangen als hij met een ander be zig is. Onlangs gaf deze hoeden-expert aan een vertrekkend club-lid diens hoed te rug. Deze lachte en zeid©: „Nee, manne tje, dat is de verkeerde". Waarop het ge nie antwoordde: „Pardon Sir, U hebt van daag uw ouden hoed op. Het wordt tijd dat u hem afdankt, want het bezit van twee hoeden is te lastig". SCHAGEN Mogen onze binnenlandsche toestanden den vee- en vleeschhandel werkelijke re denen tot gegronde klachten geven, het buitenland overtreft nog die drukkende malaise in vele opzichten. Ons geld heeft in den loop der tijden zijn volle waarde nog weten te houden, maar in dit opzicht maken wij in Europa met Engeland de eenige uitzondering. Wij willen1 over het totale verlies der papieren waarde van vele landen maar niet spreken, doch wij zen alleen maar op een paar van onze groote afnemers vam vee en vteesch, Bel gië en Frankrijk, dl© beiden als afzet gebied tegenwoordig uitgeschakeld kun nen worden. De franc is in beide landen vrijwel tot een vierde van hare oorspron kelijk© waarde teruggebracht Daardoor moet men aldaar d© ingevoerde vleesdb- waarde 4 maal hooger betalen dan zulks voor den oorlog het geval was. Daar men in die landen ook in andere opzichten nog al te klagen heeft, kount er van het ge bruik van duur Hollandsch vleesoh niet veeL Wat men daar als vteesch op tafel krijgt, vraag het maar aan hen, die een reisje naar België maakten, is dan ook niet veel bijzonders. Het zijn de overge schoten kwaliteiten uit het buitenland, waar men tevreden mee moet zijn. Voorloopig kunnen België en Frankrijk voor den uitvoer van eenige beteekenis wel uitgeschakeld worden. Wat Engeland betreft, daarover later. De veehandel is op eigen land aangewezen. „Wij zullen maar rekenen," zei een koopman tot ons, „een klein winstje maar een zoet winstje. Wij moeten ons schikken ln het onvermijde lijke." De aanvoer van runderen en wol vee was op 18 Augustus weer belangrijk, en wat meer zegt, er was nogal goede kwaliteit bij ook. De le kwaliteit vette koeien gold f 1.20 1.25, de 2e 1.10 ft 1.16, de 3e 0.90 ft L—De afzet was goed Stieren, tamelijk stug liepen van 0.76 tot Lper kilo. Melk- en kalfkoeien traag, vrees voor mond- en klauwzeer, 275 450. Nuchtere kal veren 14 28. Schapen waren stug. Jonge vette voor den uitvoer 52.60; oude schapen voor de wei, om ze over een paar maanden weer voor de slacht te verkoo- pen, 40 ft 46; uitvoerlammeren 6 pond is 86; weidelammeren 24 ft 82. Goede slaahtvarkens liepen tot 46 cent, welken prijs J. Borst te Schagen ontving. Voor de vacature-Kistenmaker bij het openbaar lager onderwijs alhier hebben zich 45 sollicitanten aangegeven. De Vrijzinnig Democraten te Schagen mogen met hunne lijst voor den Ge meenteraad wel zuinig zijn. Het grootste deel van de aanvuliingscandidaten is reeds verbruikt. Nu ook de heer A de Heer zioh niet beschikbaar heeft gesteld, telt de lijst nog aleohts 4 personen, waar van één waarschijnlijk wel bedanken zal, omdat hjj uit de partij is getreden, en een 2e kan door familiebetrekkingen met een' zittend lid niet in aanmerking kamen, rest 2, waarvan thans de heer D. Leguit voor den heer de Heer is aangewezen. Wat de heer D. L zal doen is nog onzeker. De heer D. Sohoorl, particulier klerk aan het kantoor voor de Directe belastin gen enz. te Schagen, wordt overgeplaatst naar 's-Gravenhage. Tegen een koopman uit Schagen is op de Amsterdaimache markt proces-verbad opgemaakt wegens den aanvoer van een melkkoe, dte aan mond- en klauwzeer leed. Te Haarlem slaagde voor het examen hoofdakte de heer P. Partevllet te Schagen Nieuwe Uitgave. Noord-Holland in Woord en Beeld van deze week bevat op de voorpagina een por tret van onzen burgemeester met een uit voerige biographie en blzonderheden over onze stad. Het nummer bevat verder aotueele kieken uit onze provincie, atrand- gezlchten, terwijl voorts aardige opnamen van bezoekers (en vooral bezoeksters I) onzer stranden de aflevering verluchten. OUDESCHILD. Deze week werden van hier verzonden: 516 lammeren, 162 schapen, 20 kalveren, 38 varkens, 8 koeien, 1 paard. INGEZONDEN. Geachte Red. Ondergeteekende verzoekt Uw Red. be leefd een plaatsje in Uw geëerd blad voor het navolgende: Doordat hij in Uw blad van Donder dag 12 Aug. 1925 gelezen heeft, dat zijn adres gericht aan den Raad betreffende AutobiuHiiensten Haldei^Huisduinen, Dinsdag 18 Augutus s, behandeld zal worden. Dientengevolge zal d© Raad nogmaals in de gelegonheid gesteld worden die zaak onder de oogen te .zien, wel vertrou wende, dat de Raad zich niet door scheve voorstellingen zal laten verleiden en dit serieus zal nagaan, am te zien aan welke zijde de fout zit, en waardoor kunnen wor den opgeloBt de verschillende onaangena me uitingen, die ten onrechte aan hef adree van ondergeteekende worden ge daan en het volle licht ln deze zal doen schijnen. HESMAN. Minister Weiter. ,fit. MlehaBT en nog iets. - Dertig Jaren terug. Deskundige of leek-minister. ingezonden Mededeellng. Bramlage's Volkskleedingmagazijn, N

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2