GEMENGD NIEUWS I de wegen gevel !?n boem en. Ook met het herstellen van de electrlsche leiding Is men druk bezig. Gelukkig blijft men ook hier niet troosteloos bij de puinhoopen neerzitten van tempel en huis, maar be gint men reeds weer het bruikbare hout en de nog gave steenen te verzamelen, want men leeft hier in het volste vertrou wen, dat Nederland, zooals immer bij nationale rampen, ook hier op afdoende wijze zal weten te helpen. Reeds rollen de vrachtauto's aan met Eannen en planken beladen en komen andwerklieden zich aanbieden om bij den wederopbouw de behulpzame hand te bieden. De ruïne der kerk der Domini canen zal zeer waarschijnlijk worden weg gebroken en een nieuwe kerk gebouwd worden, als de gelden daarvoor bijeen zullen zijn. Duizenden menschen van heinde en verre, velen te voet, de meesten per fiets en honderden auto's begeven zich van 's morgens vroeg tot 's avonds laat naar de plaatsen des onheils. Deelneming van het buitenland. Verschillende buitenlandsche regeerin gen lieten door hun vertegenwoordigers deelneming betuigen met de ramp, die ons land trof. Zoo de gezanten van Argenti nië, Griekenland, Oostenrijk, Frankrijk, Duitschland, Hongarije, China, Japan en België. De gouverneur van Oost-Vlaande ren zond een zeer hartelijk telegram van deelneming. De Frankfurter Zeitung doet een oproep tot hulpverleening aan de door den storm in Nederland getroffenen. Daar Neder land in de moeilijkste tijden de Duitsche noodlijdenden krachtig heeft geholpen, heeft Duitschland thans een eereplicht van dankbaarheid te vervullen, aldus het blad. Het steuncomité bijeengeroepen. Het Nat Steuncomité tot leniging van den nood in de geteisterde streken is door den Min. van Biimenlandsche Zaken en Landbouw tegen Maandagmiddag a.s. bij eengeroepen. Het ligt in de bedoeling in die bijeenkomst o.m. over te gaan tot de benoeming van een dagelijksch bestuur. Ter beantwoording van ingekomen vra gen kan reeds thans worden meegedeeld, dat de oprichting van plaatselijke en pro vinciale oomité's door het 'Nationaal Co mité ten zeerste gewaardeerd wordt, al zal het, in het belang van een juiste en billijke verdeeling der ingekomen gelden, ge- wenscht zijn deze laiter aan het Nat. Co mité af te dragen. Tot het nationale steuncomité is alsnog toegetreden mgr. C. C. Prinsen, voorzitter van het R.K. huisvestingscomité te 's-Her- togenbosch. Plaatselijke comlté's. Wij kunnen onmogelijk melding maken van alle plaatselijke oomité's, die gevormd zijn, of nog gevormd worden, en van alle collectes, die in de bladen vermeld wor den. Indië bereidt een steun-actie voor. Het gezelschap Henri ter Hall1 heeft besloten op zijn tournée eiken avond tij dens de opvoering der revue een collecte houden voor de slachtoffers van de storm ramp. De eerste collecte, te Hoorn, bracht 86.681/, op. Verschillende gemeenten hebben gelden beschikbaar gesteld en gedeeltelijk reeds ter leniging van den ergsten nood, gezon den. Zandvoort besloot 600 af te dragen aan het Nationaal Steuncomité, Monster zal 100 toevoegen aan dé collecte, die onder de burgerij gehouden wordt, Hel- lendoorn geeft 2500, Gendringen 2000, Veenend'aal 1000, (en zond deze direct op), Haarlem zal een bedrag beschikbaar stellen, Wassenaar sendt 1000, enz. enz. Verder tal van corporaties, bjjeenkom- Fton, olube, enz., te ver,! «tn op te roemen. Het Papefonds te 's-Gravenhage gaf 16.000, met toezegging, dat zoo noodig, nog meer zal worden gezonden. De Nationale Bankvereenigliig en de Rotterdaimsche Bankvereeniging hébben op al hun kantoren hun kassen openge steld voor de storting van (bedragen tot leniging van de stormschade in Borculo. Deze bedragen worden gratis gegireerd naar het kantoor van de Nationale Bank vereeniging te Borculo en zuilen in de groote Dagbladen verantwoord worden. De Hoofddirectie van de Nationale Bankvereeniging heeft de lijst geopend met een gift van 1000. Verschillende artisten, theaters, caba rets staan percenten van de recettes af. Te Bergen is men onder de badgasten begonnen met gelden in te zamelen voor de slachtoffers te Borculo. Donderdag avond werd1 gecollecteerd in het café „De Rustende Jager". De opbrengst was ruim 194 guldén. 't Doel is in alle pensions te ooliecteeren. 's-Gravenhage en Utrecht houden reeds heden een straatoollecte. Het Ned. RJL Huisvestings-conüté, dat zelf 4000.gaf, verzoekt om bij de giften, welke het voor de slachtoffers van de stormramp worden toegezonden, wan neer men de gift voor een bepaalde streek wil bestemmen, te vermelden: voor den Achterhoek of voor Noord-Brabant. Er is reeds zeer veel geld ingekomen, want men geeft gul en graag. Het comité van graanhandelaren te Rotterdam, dat op de graanbeurs lijsten doet cireuleeren ten behoeve van de nood lijdende bevolking in het Oosten des lands, had Donderdagnamiddag reeds meer dan 20.000 ingezameld. Den burgemeester van Borculo is hier van 5000, dien van Zeeland 2600 toe gezonden. De rest wordt ter. beschikking gesteld van het plaatselijk hulpcomité, dat giste ren een straatoollecte heeft gehouden. Het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche predikanten doet een be roep op zijn leden om tezamen de kosten te dragen voor den herbouw der pastorie enz., terwijl het aan de Vereeniging van Kerkvoogden en de Federatie van Dia conieën ditzelfde in overweging zal geven ten opzichte van de Kerk en Diaconie te Borculo. Kenmerkend voor den nood onder alle standen was nog wat de burgemeester van Borculo vertelde. Eergisteren nacht was hy in zijn ontredderde huis één uur op bed gaan liggen. Hij kon echter niet slapen omdat hjj den regen beneden in zijn piano hoor de lekken. „Hoeveel erger moet dit dan zijn" zei hij, „voor menschen met een armoedig boeltje." Zijn echtgenoote is per ambulance naar de Emmakliniek in Utrecht "vervoerd en haar toestand is niet onbevredigend. De begrafenis der slachtoffers. Vrijdag had de teraardebestelling plaats der drie slaóhoffere. Te haiftien werd op de R.-K. begraafplaats de 64-jarige Guts hoven ter aarde besteld, In den stoet, die van het gemeentehuis door de bouwval len van het getroffen stadje ging, liepen de burgemeester, jhr. de Muralt en de ge meente-secretaris, de heer Poulie. Pastoor Kroot sprak treffende woorden van deel neming. Namens de gemeente legde de burgemeester een krans op het graf. Des middags te 1 uur werd het tweede slachtoffer, de slagersknecht M. Nijenhuis, grafwaarts gedragen. Ook hierbij waren burgemeester en secretaris aanwezig, be nevens de predikant ds. Ort. De teraarde ONDER VALSCHE VLAG. door DOROTHY ROSE. Nadruk verboden. Hij nam zijn hoed af. „Pardon," zei hij, is dit No. 6 Craven Mansions?" Zijn accent was zonder twijfel Ameri- kaansch. Het slanke meisje met de grij ze oogen, die de deur geopend had, glim lachte als antwoord op een onderzoeken de blik uit een paar intens blauwe oogen, waarvan de jongensachtige uitdrukking een opvallend contrast opleverde met de flinke lijnen om mond en kin. Zijn ma ger, gladgeschoren gezicht, wekte ge noeg vertrouwen om hem de deur verder te openen. „Dit is No. 6 B," antwoordde zij, en bij merkte op dat haar goudbruin haar bekoorlijke krulletjes had. „6 A is aan de andere kant van de trap." „Ja ziet U, de zaak is deze." De jonge man glimlachte. „Ik weet niet welk ik^ hebben moet. Ik zoek een jonge dame,' wier getrouwde zuster, Mrs. Harrison, een vriendin van mij is in Amerika. Ik heb het kaartje met naam en adres ver loren, en al wat ik mij herinner is, dat haar zusters naam Marjorie is, en dat zij in Craven Mansions in Chelsea woont ziet U, ik heb Mrs. Harrison beloofd om haar een aangename tijd te bezorgen, en ik wil mijn belofte niet verbreken. Mis schien kunt U mij helpen?" „Misschien wel," Maporie liet de deur kruk los, haar kin, met een kuiltje erin, stak zij vooruit met eeni energieke be weging als wlllde zij baar schepen achter zich verbranden. „MJjn naam ls Marge rie," zei ze „Margerie'Neil". „Nee maar!" Plotseling voelde zij dat zijn groote bruine hand haar hand om vat hield. „Nu herinner ik mij, het wan Neil of Neave, of zoo iets ziet U, zij spraken altijd van U als Marjorie. Wel! wat een geluk U te vinden!" riep hij uit, terwijl hij de hal binnenging. Een oogenblik wan Margerie aprake- looa door de snelheid waarmee de zeer voorbarige jonge man haar ln deze toe stand had gebracht eten toestand die gekomen was door eenzaamheid en een meisjesachtig verlangen naar vreugde en pleizier. Een uur geleden was zij teruggekomen van het kantoor waar zij secretaresse was bij den uitgever van „the Regent" eenzaam en uit haar evenwicht. Terwijl zij de tafel afgeruimd en haar Chinee- sche kopjes in het kleine keukentje af- gewasschen had, waren haar gedachten afgedwaald naar Marjorie Neave, een op pervlakkig persoontje die aan de ande re zijde van de trap woonde op No. 6 A. Marjorie bracht haar avonden door met uit dineeren of naar de schouwburg te gaan op kosten van anderen, of met haar garderobe in orde te maken voor dergelijke gelegenheden. Zij had altijd een collectie jonge man nen op sleeptouw met glimmende ha ren en fluweelen stemmetjes en een ge weldige voorkeur voor chocolade. Marjorie Neave was op reis met een rijke tante; haar naamgenoot herinnerde zich dat zij een bezoek verwachtte van Michael Bradley, een jonge Amerikaan, en een groote vriend van haar zuster, wier man groote verzekeringen afsloot en veel op reis was. Het idee kwam ineens bij haar op waarom zou zij de gelegenheid die de goden haar aanboden niet aangrijpen, nu Marjorie er niet was om een aange name tijd door te brengen; zij had zoo weinig vroolijkheid gekend in haar jeugd. „Dan bent U Mr. Bradley?" zei zjj be leefd, terwijl ze hem voorging in haar kleine woning. „Ga als 't U blieft zitten en vertel mij al het nieuws dat U hebt meegebracht. Michael Bradley was een goede vertel ler en sloeg geen van die kleine intieme bijzonderheden over die zoo veel betee- kenen voor hen die ver weg wonen. „Heusch, lk heb niet eens Mrs. Har- rlsons adres," besloot hij, „maar ik schrijf ook nooit brieven," een verzuim waarvoor Margerie bijzonder dankbaar was. „Wat is het heerlijk weer in Lon den te zijn. Denk er om, U moet mij hel pen mij te amuseeren, Miss Neil," voeg de hij er aan toe met een bewonderende blik op haar zacht bruin haar, waarop bestelling geschiedde op de gedeeltelijk verwoeste algemeene begraafplaats. Na mens de gemeente legde de burgemeester een krans op het graf. De 11-jarige Grooters werd te 2 uur be graven. De droeve stoet vertrok van het verwoeste ouderlijke huis. De burge meester sprak woorden van troost tot de ouders, broertje en zusje en legde een bloemstuk op het graf. Ook de predikant en het hoofd der school spraken woor den van deelneming. (Een mededeel!ng van het huis vestingscomité. Het huisvestingscomité van Borculo be richt: Wij werden diep in het hart getroffen door de buitengewone deelneming in de ontzettende ramp, die ons stadje trof. Wij mochten honderden brieven ontvangen met aanbiedingen om kinderen en dakloozen een onderdak te bezorgen. Maar de toe stand is op het oogenblik zoo, dat de men schen zich liever redden in de treurigste omstandigheden dan zich scheiden van hun kinderen. Alle plaatsen zijn hun goed genoeg. Er wordt trouwens haast ge maakt met het inrichten van noodwonin gen. Wjj verzoeken dus geen aanvragen meer te doen om opneming van kinderen. Men zal begrijpen, dat wij hoogBt dank baar zijn voer alle bewijzen van deelne ming. Dit verzoek beteekent niet, dat de nood gelenigd is; die wordt elk oogen blik erg&r, omdat nu pas de menschen tot bezinning komen en inzien, wat zij ver loren hebben. Wij houden ons dan oök aanbevolen voor allen financieelen steun. Orkaansche kieskeurigheid. Een correspondent van De Tijd schrijft: Hoe grillig het natuurgeweld geslagen en gespaard heeft, toont het oude patro naat sgebouw te Langenboom. Ik ben er gaan kijken omdat praeses Wennekendonk O.P. mij ervan verteld had: In al de ellende is dit toch nog een grappig geval. Acht jaar geleden werd het als te bouwvallig afgekeurd. Het heette revolutiebouw licht en dicht I En daar staat dit oude afgekeurde patronaatsge bouw nog overeind, ongedeerd, ongeschon den, als een hulp in den nood nu zoo ste vige bouwsels rondom bezweken. De nieuwe soliede kerk ligt in puinhet stevige groote klooster is deerlijk geha vend. de niet zoo lang gereed gekomen school met onderwijzerswoning kon den druk niet weerstaan en gaf den strijd op.... Maar ons oude, versmade, acht jaar ge leden bouwvallig verklaarde patronaats- gebouw zal ons nu kunnen dienen'om er voorloopik kerk te houden!" De diepte der zee. Volgens verslag van het wetenschappe* lijk personeel van het Duitsche onder zoekingsschip „Meteor", thans in de ha ven van Kaapstad, is de oceaan tusschen Buenos-Ayres en Kaapstad nergens on peilbaar. De grootste diepte is 6000 meter en de gemiddelde diepte ongeveer 4500 M. Men ontmoette drie bergreeksen; twee bergtoppen werden ontdekt nabij de Afri- kaansche kust, 1600 meter onder de op pervlakte. Een andere onderzeesche berg rijst tot een hoogte van 2500 meter, ge meten van de oppervlakte van den oceaan. De bevindingen aangaande onderzeesche stroomen blijken in vele opzichten in strijd te zijn met bestaande theorieën. De stroomen aan Kaap Agulhas zullen met nauwkeurigheid gemeten en vastgesteld worden. Hbld.) het vuur zoo'n mooie gloed tooverde. „Nu dat wil ik gaarne," Margerie voel de een trilling van vreugdevolle ver wachting door. zich heen gaan; zij keek niet meer treurig, maar glimlachte ge lukkig. „U moet niet vergeten, dat ik mijn brood moet verdienen, ik heb al leen de avonden en de week-ends vrij." „O! ja Uw zuster zei zoo iets over een kantoor." Michael Bradley stond op. „Ik moet ook overdag aan 't werk. Ik heb een nieuwe zaak daarginds. Ik heb wat aan journalistiek gedaan, en ik heb een aanstelling als medewerker aan „The Regent". Nog al een goed tijdschrift niet waar? Margerie's oogen schitterden; haar vin- 5ere speelden een uitgelaten marsch op e leuning van haar stoel. „Uitstekend," stemde zij rustig in. „Het voornaamste tijdschrift van Lon den; goede verhalen, mooie illustraties, en de beste artikelen. Alles wordt be werkt door een staf van personeel, zoo als er geen tweede te vinden is; op geld wordt niet gekeken." „Lieve deugd!" Bradley nam een hou ding aan van spot en verslagenheid ..fk zal aan Zulke eischen nooit voldoen. Ik hoorde dat Mr. Harcourt, de uitgever, heel knap was, maar ik hoorde nooit dat ze zulk goed personeel hadden. Hij zei wel, dat zijn secretaresse een uit duizen den was, dat is waar." „Neen! Heusch?" Margerie lachte bl „dat is het prettigste wat hij ooit over m gezegd' (heeft." „Over U?" Bradley keek alsof hij er niets van begreep. „U bedoelt toch niet Margerie maakte een kleine buiging „Ja, ik ben die uit duizenden," zei ze vroolijk. „"Een honderd en veertig woor den in een minuut, spelling gegaran deerd." „Dus we zullen samen op „The Re gent" werken," rie;) hij uit, terwijl hij zijn hand uitstak. „Wat een geweldig ge luk voor mij! Als de uitgever voor den inhoud van zjjn blad net zoo'n goeden smaak heeft als voor zijn secretaresse, dan verwonder ik mij niet dat het een tip top tljdsohrlft ls." Moord. Te Frankfort a.d, M. is cte 82-jarige echtgenoote van den directeur-generaal der Deutsche HttncUergiesellsohaft, Hof, in haar woning door vijf revolverschoten ge dood. Haar man was sedert «enige dagen naar Rhön vertrokken en zijn vrouw zou hem daarheen den volgenden dag volgen- Van den dader is geen spoor geyonden; weliswaar is het slachtoffer, nadat de po litie Kaar gevonden had, nog eenige oogenblikken bij kennis geweest, doch zij heeft over den moordenaar geen uitsluit sel kunnen geven. Daar er niets uit de wo ning gestolen is denkt de politie aan wraakneming. Mevr. Hof, die gescheiden was van haar eersten man, den automobielfabrikant Otto, was nog slechts drie maanden voor de tweede maal getrouwd. i Een griezelige vondst Te Middelburg is men bezig een ouden dijk, die geen dienst meer doet, af te gra ven om den grond te gebruiken bij den aanleg van een nieuwen dam over de vest. Bij dit graafwerk is men gestooten op een aantal geraamten, althansgedeelten van geraamten, vooral hoofden. En rond deze doodshoofden zitten meest zware ijzeren kettingen met schakels van ver schillende grootte. Men vermoedt, dat de kettingen dateeren uit den tijd dat ze nog met de hand werden gemaakt. Verschil lende doodshoofden bevatten nog mooie witte tanden. Vele kettingen vertoonen aan het einde een pin, die vermoedelijk in een paal of een muur is bevestigd ge weest. Het deel der gemeente faar de dijk zich bevindt, moet vroeger den naam van galgenveld hebben gehad, en dit zal er ook wel op wijzen, dat het zeer vermoe delijk met den dood gestraften zijn, die in een massagraf zijn begraven. De wijze waarop de lijken liggen, doet veronder stellen, dat men ze maar links en rechts door en over elkaar heeft .gelegd en er is dan ook tot nu toe geen geheel geraamte gevonden. Het graafwerk ter plaatse zal nog worden voortgezet. Auto-ongeluk. Donderdagavoond omstreeks half 9 is onder de gemeente Heeze op den provin cialen weg een auto-ongeluk gebeurd. Drie heeren uit Roermond hadden een be zoek gebracht aan de geteisterde gebie den. Achter Heeze lag op den weg een groote steen, waarover een der wielen uit gleed, met het gevolg, dat de bestuurder van den auto de macht over het stuur verloor en de auto in vliegende vaart tegen een boom reed. De inzittenden wer den uit den wagen geslingerd door de voorruiten heen en kregen verwondingen aan hoofd en handen. De heer A. Zeegers, reiziger te Roermond, die den wagen had bestuurd, was er het ergst aan toe; de beide anderen, onder wie de heer M. Hou- ben, waren maar licht verwond. Alle drie werden onder geneeskundige behandeling gesteld van dr. Kwisthout te Heeze, die het eerste verband legde, waarna zij per auto naar Roermond werden overgebracht. De auto is totaal vernield. Tragisch. Ten gevolge van de groote hitte werd de arbeidersvrouw Margarethe Brunner te Alsbach, op het land door een zonnesteek getroffen, ten gevolge waarvan zij spoe dig overleed. Hierdoor geraakte haar man in een dusdanige opwinding, dat hij zich in den afgeloopen nacht met zijn drie kinderen, van 9 tot 12 jaar, door middel van gas om het leven trachtte te brengen. De geneesheer, die hedenmorgen de lijkschouwing van de vrouw wilde verrich ten vond de deur gesloten. Nadat deze opengebroken was, vond men den man op den grond liggen en de kinderen op de sofa zitten. Allen waren bewusteloos. H. Bradley kwam den volgenden morgen op het kantoor en zag dat Margery al vroolijk aan 't typen was. „U moet deze kamer met mjj deelen," vertelde zij hem tot zijn pleizier, „ik hoop dat het tikken U niet zal hinderen.'* Bradley wist dat het niet zoo zijn zou. Hij had al gauw ontdekt dat hij van zijn schrijftafel uitstekend Margery's aardig profiel kon zien als zij tikte, en wat kon een man meer verlangen? Zij had juist met alle trots de nette en voorziene kast laten zien waar zij alle origineele teeke- ningen bewaarde, en probeerde het ver schil uit te leggen tusschen een lijn cliché en een zinoo, toen Mr. Haroourt in de kamer kwam en beslag legde op zijn nieuwe employé. Theetijd bracht een welkome afleiding, en onder het eten van de heerlijke room- cake waarop Bradley getracteerd héd, legde Margery hem veel uit. Daarna was hij met een berg manus cripten bezig en probeerde te vergeten dat er kuiltjes in een kin en lachende oogen bestonden. In de volgende weken moest Bradley vele dingen ondervinden, en onder de achtelooze doch bekwame leiding van Owen Harcourt, kwam hij tot een volko men begrip van zijn nieuwe plichten. Hij loerde dat de zonden van den uitgever, de schrijvers en de artisten allen op hem verhaald werden, dat, hoewel een ma nuscript dagenlang oningezien op de schrijftafel van zijn ohef gelegen had, hij een standje kreeg als het verhaal te laat voor den drukker was, dat van hem ver wacht was dat hij den drukker achterna zat; dat hij den olichéfabriek de dood schrik aan mjoest Jagen am zijn vadsigheid en dat hij onfortuinlijke bezoekers, die geen recht hadden het heiligdom van den uitgever binnen te komen, weg moest poeieren. Voor Margery was hij zoo Iets als een raadsel. Zijn gebrek aan routine was kolos- Mal. maar hjj wist de auteurswet uit het hoofd. Daarby gal hij met een gerustheid geld uit; ongehoord voor een onderge Hoewel men terstond alles in het werk stelde om de levensgeesten weder op te wekken, zijn de man en twee der kin deren vrij spoedig in het ziekenhuis, waarheen de ongelukkigen waren overge bracht, overleden. Het derde kind heeft men kunnen redden. Dronken hotelgasten werpen een kenner het raam uit Een Reuter-bericht uit New York meldt, dat in een duur hotel aldaar drie klanten die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden, een kellner uit het raam van een zesde verdieping hebben geworpen. De ongelukkige leefde nog, toen men hem naar het ziekenhuis bracht, doch hij overleed weldra na aankomst aldaar. De drie beschonkenen werden gearresteerd. Het bleek, dat.... hun de gepresenteerde rekening te hoog was geweest. CALLANTSOOG. Het restaureeren van de NedL Herv. Kerk te Callantsoog, zal, dank zij de toe- gezegde subsidies van Rijk, provincie, ge meente, synode en kerkvoogdij, een feit worden. Het werk is aangenomen door den heer P. Tuin te 't Zand (N.-H.) voor 16.250. ANNA PAULOWNA. I De heer G. Bakker, raadslid, verzoekt ons mede te deelen, dat van zijn vertrek uit onze gemeente vooreerst nog geen sprake is. In elk geval zou het nog wel ruim een jaar kunnen duren. Mej. A. Jonker ie benoemd tot onderwij zeres te Den Hoorn op Texel. BREEZAND. Te Haarlem slaagde voor de hoofdacte onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. B. de Vries, thans onderwijzer te SchoorL JULIANADORP. Donderdagnamiddag ten 8 ure had ten kantore ren den heer G. de Beurs, archi tect te Helder, de onderhandsche aanbe steding plaats van het herbouwen van de onlangs verbrande boerderij aan den Mid den vliet no. 8, eigenaar den heer L. 8. Beek te Helder. Ingeleverd werd 6 biljet ten van de volgende inschrijvers: Van Os, Helder, 16.580.J. van der Plas, idem, 16.636.K. Kreuger, Oude- sluis, 16.415.Gebr. Boekei, 't Veld, 16.400.G. Hoornsman, Koegras, 16.290.D. de Graaf Jz„ Koegras, 16.790.—. De gunning werd aangehouden. Burgerlijke Stand van Texel van 6 tot en met 14 Aug. 1926. GEBOREN: Gerrit Jan, z. v. H. de Rid der en J. van Sqp. ONDERTROUWD: D. Zeedijk en G. Mas; G. J. Bruin en A. J. van Liere; P. Mosk en H. Dekker; J. Blom en J. Duin- kor GETROUWD: O. J. Boon en G. Scho tanus. OVERLEDEN: T. Visser, 81 jaar, ge huwd met P. Voa N.V. Texels Eigen Stoomb.-Onderneming Vertrek Texel: 6.vjn., 8.vm. 11.16 v.m„ 2.35 njn., 5.30 n.m. Vertrek Helder: 7 v.m., 9.60 v.m., 12.16 non., 4.16 mm., 6.40 njn. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.vjn., 11.vjh., 6.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— vjn., 12.— midd., 6.40 n.m. schikte, wiens salaris misschien maar eens zoo veel was als het hare, stond erop dure cakes voor haar te koopen en had een groote voorkeur voor taxi's. Haar verba zing nam toe toen hij een van de benedon flats in Craven Mansions huurde, en haar meenam op een meubelkoop expeditie, waarbij hij vroolijk de duurste winkels binnenging en kocht wat hij mooi vond, zonder ook maar naar den prijs te vragen. Nu zaten zij samen thee met gebak te gebruiken en Margery was stil en zag rood van opwinding en stil verwijt. Bradley, die juist beweerd had, dat Saxisch blauw de kleur was voor meisjes met goudbruin haar en grijze oogen en dat een kleine zwart fluweelen hoed het nieuwste was op dat gebied, glimlachte vroolijk. „Het heeft geen nut goedkoope dingen te koopen, weet U. Toe, neem een van deze rose gebakjes. Ja,'nog wat thee alstublieft, en heel veel room. Ik zal een fijne flat hebben ln den tijd voor dit alles achter dén rug is." En, ten slotte, wat kon zij zeggen als een knappe jonge man, met eerlijke blau we oogen, en een innemende glimlach, te genover haar zat en^oo praatte alsof hij niet juist een jaarlijksch inkomen gebruikt had om zijn flat van 6 kamers te meu belen? Heusch, ae vond het erg prettig aoo vroolijke buurman te hebben. Zij gingen dikwijls samen naar huis en Margery ging verlangend uitkijken naar die ritten boven op de bus door de grijze straten met hun droomerige gele lichten en gebouwen vel schaduwen. Het was een nieuwe en pret tige gewaarwording om veilig naar mul» gebraoht te worden en zij had voldoende ervaring ln overvolle treinen en buBsen om het op prijs te stellen. Zijn belofte aan haar vermeende zuster getrouw, ging Bradley voort om Margery wat hij noemde „een aangename tijd te bezorgen. En het meisje, toen ze er een maal mee begonnen was, kon zich best ln dezen .toestand schikken. Zy kocht een nieuwe avondjapon, een snoezig Hobt kleedje van grijsachtige ninon mei een ceintuur van oud rose, en een satijn60 mantel, die er by paste, en die om na«r slanke Jonge figuur hing in diepe plooien- Zoo pokleed moeet zy rlch mehlgen bf wonderenden blik laten wélgevallen ln d' ZOMERDIENST Op werkdagen:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6