DERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. kunnen worden voorzien, waardoor zfl te vens zouden bereiken, hetgeen zij ln het be.ang van het.onderwijs aan achool No. 5 wenscheUi achten, dat aan het hoofd der VAN ZATERDAG 15 AUGUSTUS 19»i. werkzaam was geweest Dit laatste achten v en Wofschoon het Hoofd van de op geheven school Intusschen overeenkom stig diens verzoek eervol ontslag is ver- leenfl en 1 September os. dus geen Hoofd aer school overcompleet zal geraken, ook thans nog van belang en de Inspecteur van bet Lager Onderwijs met B. en W. In overleg met den Inspecteur zijn daar om door den Voorzitter van het College enkele Hoofden van scholen alhier uitge nood igd, ten einde hen te vragen of een eventueele overplaatsing naar school No. 5 hunne Instemming zou hebben. Om verschillende redenen wenschte slechts een van hen voor overplaatsing in aan merking te komen, ni. het Hoofd van school No. 8, R. Kamiman. Waar zoowel de Inspecteur als ons Ooi lege dit hoofd alleszins geschikt' achten om als hoofd van een opleidingsschool op te treden, stellen B. en W. voor den heer R. Kamman over te plaatsen als Hoofd van school Na 8 naar school No. 6. Verder bestaat in deze gemeente oa. een vacature van onderwijzeres aan school No. 8 en zal bovendien, door het, overeen komstig eigen verzoek, veriaenen van eervol ontslag aan W. van Scbeijen, een vacature ontstaan van onderwijzer aan school No. 8, terwijl door de opheffing van school No. 18 de onderwijzer T. van Heusden aan die school overcompleet wordt. B. en W. meenen, dat het gewenscht is den heer Van Heusden over te plaatsen naar school No. 8 in de vacature W. yan Schaden en stellen zij dan ook voor hier toe te besluiten. Volgens het bij de stukken overgelegde schrijven van den Inspecteur van het L. O., kan deze zich ook met deze overplaat sing geheel vereenigen. Voor de vacature aan school No. 8 stel en B. en W. zich voor dan een oproeping e doen voor een onderwijzeres met be voegdheid tot het geven van onderwijs in ïandena Btennnrtte ▼oor de verwoeste gebieden. Naar wij vernemen heeft de Voorzitter van de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis, de heer Kamman, zich di rect na het bekend worden van de ramp in het Oosten van ons land met het Hoofdbestuur in verbinding gesteld. Nu evenwel een Nationaal Steuncomité is op gericht, zal die regeling hieraan worden overgelaten en in afwachting dus geen nadere stappen afzonderlijk worden on dernomen. Binnenkort zal dus omtrent eene geld inzameling wel een oproep komen; in verband hiermede geven wij het publiek in overweging voorloopig geen gelden te zenden, doch deze te reserveeren voor de plaatselijke collecte van het Roode Kruis. In 1928 Inkoop pensioen. de vergadering van 18 December werd, overeenkomstig het voorstel, bij Bijlage 169 van dat jaar, o. a. iloten, ten aanzien van de bijdragen voor inkoop van vóór 1 Januari 1919 inge volge de Pensioenwet 1922 doorgebrach- ten diensttijd, een verhaal toe te passen tot de bij de wet gestelde grens. Deze grens was toen gesteld op V« gedeelte van ae door de gemeente voor dien inkoop verschuldigde som, welk gedeelte in 10 jaren op ae belanghebbenden kon wor den vernaald. Tevens werd besloten de door de gemeente verschuldigde bijdra gen wegens Inkoop van diensttijd in 10 Jaarlijksche termijnen te voldoen. Na de wijziging der Pensioenwet 1922 bij de wet van 28 Mei 1925 (Stbl. 216), is de mogelijkheid geopend van de door de Eimeente te betalen bijdrage voor inkoop n hoogste de helft op de betrokken amb tenaren en werklieden ln 15 jaar te ver halen. Voorts is bepaald, dat de bijdra gen der gemeente in een tijdsverloop van 15 Jaar moeten worden gestort, indien niet storting in eens plaats vindt. Een eventueele verruiming van het verhaal zou, naar de destijds opgezette raming, gedurende 15 jaar een bedrag van 62*7.83 per jaar in de gemeentekas brengen. Een beslissing, omtrent het al of niet gebruik maken van het ruimere verhaalsrecht, dient voor 1 September 1925 te worden genomen. B. en W. achten het niet in het belan; der gemeente het verhard tot de thans b de wet .gestelde grens te doen plaats heb ben. De destijds door de belanghebben den gedane verzoeken om inkoop van diensttijd zijn toch gedaan met de ge dachte, dat slechts VI deel verhaald zou worden. Wordt dit gedeelte nu tot de helft opgevoerd, dan zal dit wellicht voor vele werklieden (er zijn er thans reeds', die van ƒ40.— tot 80.— per Jaar moeten beta len), te bezwaar] het grootste g worden. Bovendien is oeelte van de door be langhebbenden" ingekochte diensttijd losse dienst, die feitelijk volgens de bepalingen der Pensioenwet niet voor inkoop vatbaar 1b. Alleen, nadat door het College van B. en W. de verkaring was afgelegd, dat deze losse dienst door den lan gen duur daarvan als tijdelijk dien de te worden aangemerkt en na dat hierover met den Pensioenraad nog eene uitvoerige correspondentie is ge voerd, heeft deze Raad besloten ook den bedoelden lossen dienst voor pensioen in aanmerking te brengen, wanneer nd. in de voorkomende gevallen alsnog een aan stelling als ambtenaar in ttjdelijken dienst wordt uitgereikt. In enkele gevallen is dit reeds geschied en deze handelwijze is zo- ker in het belang der gemeente te achten, omdat andere, evenals dat reeds met en kele werklieden het geval 1b geweest, de gemeente zich later moreel verplicht zou achten, ambtenaren of werklieden, die ja ren lang in haar dienst werkzaam rijn ge- weest, financieel te steunen. Zou nu het verhaal tot de helft wor den opgevoerd en de betrokkenen, door dat het jaarlijks door hen te betalen be drag te hoog zou worden, de destijds door hen afgelegde verklaring, dat genoegen werd genomen met het verbaal van l/, deel, intrekken (de wet opent daartoe we der de gelegenheid), dan zou de moreel e noodzaak tot het verleenen van finan ciëelen steun later weder kunnen ontstaan Op grond van het bovenstaande meenen B. en W. den Raad dan ook te moeten voorstellen van het ruimere recht tot ver haal van pensioensbijdragen wegens in koop van diensttijd geen gebruik te ma ken en dit verhaal te blijven handhaven x/« deel der door de gemeente verechul- e inkoopsommen. 9 in meergenoemde vergadering vast gestelde verhaalsverordening zal echter niet ongewijzigd kunnen blijven. B. en W. stellen voor de verordening dienovereenkomstig te wijzigen. Overplaatsing hoofd der School Zooals aan dén Raad bekend zal zijn, bestaat aan school No. 5 aan den Parallel weg sedert 18 Maart 1025 een vacature van Hoofd, zoodat ingevolge de artt 48 en 50 der L. O. wet 1920 daarin voor 18 Sep tember dloor den Raad dient te wor den voorzien. Waar op eerstgenoemd en datum reeds bekend was, dat door het afstaan van een der openbare scholen aan de Heldersche Bchoolverceniging, een Hoofd der echoo overcompleet zou worden, is door B. en geen oproeping van sollicitanten voor een diergelijken functionaris gedaan, om- daifc io de vwaature door overplaatsing zou ienarbeid. Grondverhunr. Bij 'besluit van 16 December 1024 wer den enkele peroeelen tuin- en weiland verhuurd, welke met 1 Januari 1025 van Iïuut vrij kwamen. •Bij dat besluit werd a a. het perceel uingrond Sectie E, No. 4745 (ged.), groot 17.60 A.,verhuurd aan H. Volkers, alhier. Deze verzoekt echter om geldige redenen^ van de 'huur te worden ontheven. De heer P.. Dienaar, alhier, heeft thans verzocht, genoemd perceel in huur te mo gen hebben vanaf 1 Juli 1025. B. en W. zijn, niet de OoramisHie voor het Grondbedrijf, van meening, dat het wel gewenscht is, teneinde vernieling ter plaatse te voorkomen, dat de grond tot 81 December 1926 aan P. Dienaar in huur wordt uitgegeven. Aangezien het hier een vrijwel waarde loos stuk grond 'betreft, gelegen tusschen het einde der Langestraat en den Ko ningsweg, meenen B. en dat een huur prijs van ƒ6.— voor het tijdvak van 1 Juli tot 81 December 1925 en van 20.— voor het jaar 1026, voldoende is. In verband met het bovenstaande stel len B. en W. voor aldus te besluiten. Pensioen R. de Vries. In de vergadering van 25 Juni 1924 werd, besloten, ingaande 1 Januari 1903, in verband met de daaraan voor belang- hebbenden verbonden pensioenbelangen, alsnog een vasteaanstelling als lantaarn opsteker uit te reiken aan A. Wtil boom en O .G. van Zweden. Bij schrijven van 24 Juli j.1. verzocht de Pensioenraad te willen bevorderen, dat aan R. de Vries, eveneens sedert 1 Januari 1908 als stoker aan de Gasfabriek werk zaam, ook een dergelijke aanstelling wordt uitgereikt. In verband met het vorenstaande, stel len B. en W. voor aan R. de Vries, in de 1 Januari 1903, een vaste aanstel- Tg als stoker aan de Glasfabriek uit te ilken. 'O- - viu 01* toe waarlijk beduusd van rit te kijken. De heeren Buziau en Köhler zor gen voor de noodige vroolijkheid en me vrouw Köhlervan Gelder beweegt zich schier den ganschen avond over de plan ken als „oommère". Na het tweede bedrijf gisteravond kwam de heer ter Hall ten tooneele om voor het geestdriftige applaus te danken. En later mocht men den veelzijdigen Vrijheids- bonder nog aanschouwen als den ambi- tieusen dirigent van een a capella koor, dat ons op eenige vaderlandsche liederen onthaalde. Wi) herinneren aan de kinderrevue „Dik en Dun in Droomenland" op a.s. Woensdagmiddag 2 uur, welke ook door inhoud en monteering iets buitengewoons belooft voor jong en oud. De kaartver koop daarvoor is vanaf heden opengesteld in het Big. Mag. van den heer Kokelaar. Vrijdenkers-Ver. de Dageraad. De Vrijd. Ver. de Dageraad, afd. Hel der, reist Zondagmorgen a.s, per Alkmaar Packet naar Alkmaar, ter deelneming aan ae Groote Provinciale Meeting in den Sted. Muziektuin aldaar. Zie advertentie Held. Ort. d.d. 18 Augustus. Uit het Politierapport Aangifte is door een bewoonster van den Kanaalweg gedaan, dat zij op den Zeedijk door een paar jongens met aftee nen is gegooid, waardoor de beide gla zen van haar lorgnet rijn gebroken. Ter zake van het verkoopen van brood vóór 10 u. 's morgens is proces-verbaal opgemaakt tegen een bakker. Door een visscher is aangifte gedaan Jat uit zijn schuit in de Buitenhaven twee strengen geteerd korgaren zijn ontvreemd. Door een bewoner van de Buitenhaven is een jongen aalgehouden en aan de po- 'itie overgeleverd, die uit zijn tuin tracht te peren te stelen. Opnieuw zijn een tweetal Jongens door oen man aangesproken om met hem mee re gaan bramen zoeken in de duinen. De jongens gaven evenwel geen gevolg aan deze uitnoodiging. Door de politie wordt oen onderzoek ingesteld. ENGELAND. De besprekingen te Londen. Londen, 14 Augustus. Na afloop van den kabinetsraad heeft Chamberlain gisteravond dadelijk een telegram aan Briand gezonden, waarin hij hem verwit tigt, dat de Engelsche regeering de nota, door Frankrijk aan Duitschland te zenden, ten volle goedkeurt Over de voorloopige regeling tusschen Engeland en Frankrijk nopens het Fran- sche antwoord op de Duitsche nota, ver neemt de Daily Telegraph nog, dat er verscheiden punten open zijn gelaten. Dit geldt in het'bijzonder voor de uitoefening van het recht om in speciale omstandig heden sancties toe te passen. Briand streefde er naar te bereiken, dat de fei ten, die samenhangen met de toepassing van bepaalde rechten der geallieerden krachtens het Vredesverdrag, niet zullen onderworpen zijn aan scheidsrechterlijke uitspraak, terwijl Engeland op grond van van het Dawes-plan juis; Etalage-wedstrijd. Door het „Weekblad, voor handelaren in Kruidenierswaren" is een etalage-wed strijd uitgeschreven, uitsluitend voor eta lages van thee, suiker en biscuit Naar wij vernemen, zullen door een tweetal firma's hier ter stede aan bedoelden wed strijd deelgenomen worden, Dit zijn de heeren London, Keizerstraat en Dijks hoorn, Kanaalweg. De gevaren der zee. Door het Gemeentebestuur van Helder Is ter verspreiding in handen gesteld van de N. V. „Zeebad Huisduinen" een prac- tiach boekje getiteld „De Gevaren der Zee" voor baders en zwemmers, geschre ven door A. J. •Meijerink, voorzitter der pers- en propagandaoommissie van den NederL Bond tot het redden van drenko- Zoolang de voorraad- strekt is dit boek je gratis te bekomen aan het Badpaviljoen te Huisduinen, of bij een der badmeesters aan het strand, ook aan het corresponden tie-adres der N. V. Huisduinen Koning straat 28 (bureau Heldersche Courant). Zij die gebruik maken van het zwem men in zee mogen niet nalaten dit boek je aan te vragen, omdat het nuttige wen ken bevat waardoor ongelukken zooals die telkenmale voorkomen worden be perkt. Henri ter Hall revue. De N. Rott Ort van 6 Jan. 1025 schrijft: Als kijkspel mag ook deze revue bijzon der goed geslaagd heeten. De aankleo- ding is uitermate goed verzorgd; zonder twijfel heeft iemand met veel smaak zich daarmee bemoeid. Er worden alleraardig ste vondsten op het gebied van eleotri- flóhft verlichting uitgespeeld, zoodat men e feiten onder de bevoegdheid van een scheidsgerecht wil stellen. Op dit punt is men niet tot overeenstem ming gekomen. Het blijkt, dat er te Berlijn Amerikaan sche invloeden werkzaam zijn om Duitsch land er toe te krijgen, zonder dralen lic té worden van den Volkenbond; tezelfder tijd zijn er Amerikaansche invloeden aan het werk te Londen om gedaan te krijgen dat de veiligheidspact een werkelijk we- derkeerig karakter zal dragen en da Duitschland bij de komende conferentie niet voor een fait accompli zal worden ge steld. De quaestie van Frankrijke individu eele waarborging van de Duitsch-Pool sche en Duitsch-Tsjecbo-Slowaksche over eenkomsten 1b nog niet tot een oplossing gebracht. frankrijk Het spoorwegongeluk bil Aarlens. Volgens een telegram van Belga zou den er tot dusver bij het spoorwegongeluk bij Amiens negen diooden en honderd-zes tig gekwetsten zijn. Van dezen verkeeren er één-en-zeventig in ernstlgen toestand. Parfls, 14 Aug. Volgens een summier rapport van den controleerenden direc teur aan den minister van Openbare Wer ken zijn er bij het spoorwegongeluk te Amiens tien personen gedood, zeventig ernstig gewond en zeventig minder ern stig en is het ongeluk te wijten aan het feit, dat de trein met een snelheid van 92 K.M. door den wissel te Amiens reed, terwijl een snelheid van slechts 40 KM was aangegeven. Volgens een B. T. A.-bericht zou de trein met een snelheid van 124 a 125 KM hebben gereden en zal de machinist we gens doodslag door onvoorzichtigheid worden vervolgd. Weer een trein gederailleerd. Veraailles, 14 Aug. Tengevolge van een verkeerden wiseelstand is de express van Dieppe in het station van Pontoise ge derailleerd. Zes passagiers werden licht gewond. Een kolenschlp gezonken. Brest, 14 Aug. Een Fransch kolenschlp is, uit Oardiff komende in de buurt van Quessant gezonken. Elf opvarenden wor den vermist. Mist was de oorzaak van de ramp. DUITSCHLAND. Het complot tegen dr. 8chöffler. Het resultaat van het onderzoek in zake het complot tegen den leider van den separatistischen Saarbund, dr. Schött- ler, is thans bekend, zoo meldt de cor respondent van het „Berl. Tag." te Saar- ïrtlcken. Hét betreft hier, zooais reeds met een enkel woord is gemeld, een poging tot ontvoering van den heer Schöttler, wien men dacht te overvallen in zijn af gelegen woning öm hem dan met zijn ei gen auto naar Mtlnchen te brengen, ten einde terecht te staan voor- een veemge richt. Wegens verschillende smaadartike- len in zijn blad „N. Saarkurier", gold hij voor een der gevaarlijkste tegenstanders van het „Deutschtum". In talrijke belee- digingsprocessen is hij reeds gestraft. Be- ïalve tegen den hepr Schöttler zelf, had men het ook op zijn drukkerij voorzien: iet plan bestond deze te verwoesten. De jongelieden, die een en ander zouden op- cnappen, waren rijkelijk van ontplofbare stoffen voorzien. Degene, die alles op ouw heeft gezet, is een gep. kapitein te München, Rudolf Qcstreioher. Hij regelde alles met een monteur, een zekere Ebel, die zijn medeplichtigen pas kort voor de uitvoering van de daad zijn instructies gaf. Drie hunner behooren tot de jeugd groep van de D.-nationale volksparty; al- 'en zijn lid van rechtsradicale organisa ties. In talrijke steden hadden zji vrienden en helpers, die ook finantieel bijsprongen, 'n geval van slagen zouden de jongelui 5000 gouden marken krijgen. Twee mede plichtigen van Ebel verrieden het plan voor 8000 fre. Het proces zal waarschijnlijk niet voor October beginnen. OOSTENRIJK Spoorwegongeluk. Weenen, 14 Aug. Naar uit Graz ge meld wordt, is gisteren ongeveer te mid dernacht nabij Mürzzuschlag in het Mürz- <!al, een sneltrein op een goederentrein geloopen. Er werden 80 personen gewond- Nadere bijzonderheden ontbreken nog. ITALIË. Een GrlekBCh consul doodgeschoten. Rome, 14 Augustus. De Grieksche con sul te Tripoli is op het bureau van het consulaat met een revolver door een on der zijn consulaat ressorteerond Griek doodgeschoten. De oorzaak zou zakenge- sohilten zijn. MAROKKO., De strijd op het Loekkosfnmt Een Havas-telegram uit Fez meldt, dat tengevolge van de operaties in het ge bied van Wezzan, afvallige stArmen hun onderwerping aanboden. Den vijand zijn zware verliezen toegebracht en de open deur tusschen de Fransche en de Spaan- sche stellingen is thans stevig gesloten. De vijand zet zijn terugtocht in noorde lijke richting voort Generaal Daugan neemt te Marraresj het bevel op zich over geheel Zuid-Ma- rokko. Een multertl op een Fransche kanonneerboot BNaar uit Londen wordt gemeld zou, vol gens een bericht uit Tanger, de beman ning van de Fransche kanonneerboot „Montmirail" in opstand tegen haar com mandant zijn gekomen. De muiterij werd door de officieren onóerdrhkt Negen re bellen zouden gevangen genomen zijn. De oorzaak van het gebeurde is onbekend. SYRIË. De toestand ln SyrlB. Parijs, 14 Augustus. De „Matin" publi ceert een bericht uit Engelsche bron, dat zegt dat de toestand in Hauran, in Syrië, zorgwekkend is, dat een opstand van de stammen van Dereldol te vreezen staat en dat Senegaleeecho troepen bij aankomst te Beyrouth aan het muiten zouden zijn geslagen. De premier ontving geen enkel bericht, dat bevestiging of ontkenning toestaat VEREENIGDE STATEN. Uit de gevangenis ontsnapt Te Salem, in den Staat Oregon, Ver. Sta ten, hebben eenige boeven in die staats gevangenis wapenen weten te bemachti gen waarmee zij de bewakers van de poort neerschoten. Drie misdadigers wisten te ontsnappen; do vierde een zeer be rucht uitbreker werd doodgeschoten. Een brutale aanranding. Winnipeg, 14 Augustus. Op klaarlich ten dag hebben vijf bandieten den kassier van de Winnipegsche electriciteitbedrij ven in een van de drukste straten van <1< stad aangehouden. Zij ontstalen hem de loonen van het personeel, die tusschen de 87 en de 88.000 dollar bedroegen. De kas sier werd eerst bewusteloos geslagen met een revolver. De bandieten ontkwamen, CHINA. De onlusten. Tientsin, 14 Augustus. Een aantal stu- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 AUGUSTUS, Ned. Herv. Gemeente, Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.30 uur, Ds. O. O. de Kloet Onderwerp„Zijn volheid", Westerkerk: Geen dienst. Donderdag 20 Augustus, voo.m. 11.15: A. F. Huwelijks-inzegening door W. van Dijk. Huisduinen: 's Morgens 10 uur, de Heer G. A. Niessink. Julianadorp: Geen dienst Anna Panlowna. 's Morgens 10 uur, Ds. Snpthlage, van Eenigenburg. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. C. J. Lasschuit, van Garrelsmeer. Gerei, kerk (Spoorstraat). *8 Morgens 10 uur en 'b avonds 5.80 uur, Ds. J. Koelewijn, van Berkel en Roden rijs. Ohr. Geref. Kerk (Steengraoht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdien§t Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster. Luthersebe Kerk: Geen dienst. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Hailigingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur, Openluahtbij een- komst, Prins Hendriklaan. 'u Avonds 8-uur, üeiissamenkomst. Japansche fabriek totaal en een Chlnee- sche fabriek gedeeltelijk verwoest. Heden rijn er geen verdere onlusten geweest bij de fabrieken; het zal echter vele maanden duren voor het werk zal kunnen worden hervat. Tsjang-tso-lin heeft gendarmerie ge stuurd uit Moekden, die gisteren is aan gekomen. denten, die een leidende rol spelen bij de staking, hebben de wijk genomen in de buitenlandsche concessies. Bij de onlusten zijn twintig oproerma kers en negen politieagenten gekwetst; allen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Van deze gewonde muiters liggen er vijf op het uiterste; een der politieagenten zal wel sterven. Het schijnt dat vele andere gekwetsten buiten de stad riln gebracht, wHl men vreesde, dat zij anders zouden worden ge vangen gezet. Onder de Chineezen wordt rondverteld dat de buitenlanders de schuld dragen voor de onlusten. Bij de onlusten van Woensdag is een LUCHTVAART. Een Brlisoh vliegtuig verongelukt Bagdad, 14 Augustus. Twee postvlieg tuigen werden op de route BasraBagdad Woensdag bij Ür overvallen door een zandstorm die hen dwong te dalen. Het eene slaagde, het tweede is twaalf uur vermist geweest, waarna Arabieren den mecanicien dien zij half bewusteloos rond dwalend in de woestijn hadden gevonden, naar den spoorweg brachten. Gisteroch tend is de vermiste machine gevonden twee mijl buiten Ür; de vlieger-officier Fitzgerald lag dood onder hbt wrak. De Aeroplane Club te Londen, die ge sticht is door de Royal Aero Club, heeft ten doel om in het vliegdistriot Londen, het vliegen in kleine vliegtuigen te bevor deren, ingevolge de plannen van het luchtvaart-ministerie. Woensdagmorgen ba zal in het vliegpark Edgware het eerste vliegenderwijs worden gegeven door personeel van de club. De te besturen vliegtuigen zijn ,4e Havillandmath's". De opleiding van vliegtuigbestuurders zal ge middeld 10 uur duren en ca. ll/2 p. st het uur kosten, het gebruik van het vlieg tuig inbegrepen. Er zijn al zoovele liefhebbers voor dit onderricht, dat voorloopig geen nieuwe meer kunnen worden aangenomen. Deensche vliegtuigen. Kopenhagen, 14 Aug. Een bespreking tusschen de Aerodrome Commissie te Ko penhagen en de Deensche Luchtvaart Maatschappij, gisteren gehouden, had tot resultaat, dat op aandrang van het lucht vaart-ministerie middelen worden be raamd voor den bouw van zes groote vlieg tuigen, uitgerust met verschillende mo toren en elk gelegenheid biedend voor tien of twaalf passagiers. Ze zullen ge bruikt worden op eigen en vreemde lucht lijnen. Tijdens de bespreking werd nadrukke lijk verlangd dat de bouw van deze ma- es zoo spoedig mogelijk zal geschieden op de marino-acliccpswerf in Kopenhagen; om in het a.s. voorjaar gereed te zijn. De kosten zullen ongeveer een half millioen kronen bedragen. MARINEBERIOHTEN. flBh.KiKiMT'u!RA A H. Elf vermisten. Hr. Ma. ojmetnTliitfervaartais' Eilerte dis Haal, dat «lezen zomer hydrografische opnemingen heeft gedaan in het Noorderfrontier, is nu ts HeUervoötaluis aangekomen oud in bet Zuider- frontier hars werkzaamheden voort ts zetten. Hr. Me. politiekruieer Vulcanus is van Nieur wodiep vertrokken voor het weder uitoefenen van toezicht op de viascherij dn de Noordzee. Off. van den MBD. Ie kl. M. van dier Hart, dienendie aan boord van Hr. Ms. pantaerschip Tromp, ie op het Wachtschip te Willemsoord geplaatst. Met ontslag uit den Zeedienst: 16 Aug.: serg.-hofmeester H. M de Kok. 8 Aug.: kwartiermeester J. de Vries Stade- laar. De eeng .-konstabel G. IJL A. van Dorst ia bestemd om met Hr. Me. (Java naar O.-I. ts worden uitgezonden. De off. van adm. 2e kl. W. F. J. Waleveld wordt den 24en Afug geplaatat aan boord Wachtschip Wijiwnaootrd.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9