GEMENGD NIEUWS ningln-Moeder en Prirs Hendrik en aan de regeering. Het oudste raadslid, de heer N. Elsas, dankte ook den burgemeester voor zijn snel en energiek optreden. Noodwoningen. Zaterdag vertrok naar Borculo een extra-trein, geheel geladen met materiaal van de fabriek JPadox". De trein daartoe is gratis ter beschikking gesteld door de directie der Staatsspoorwegen. In dezen trein zijn verpakt 46 noodwoningen. Ais een bewijs, hoe snel daarmee gewerkt wordt, diene, dat met den bouw Zondag morgen om zes uur werd aangevangen, terwijl de directie van de fabriek „Padox" heeft aangenomen, dat alle woningen Za terdag a.a gereed zuilen zijn, om de bewo nen te ontvangen. De burgemeester van Haarlem heeft ter kennis gebracht van de burgerij, dat de Koningin het zou betreuren, indien de offervaardigheid van de ingezetenen van Haarlem ten behoeve van de door de stormramp op 10 Augustus 1.1. geteister- den had te lijden onder de kosten, welke voor Hare ontvangst, op 28 dezer zouden worden gemaakt. H. M. zou het daarom begrijpen en waardeeren, indien de toebereidselen voor die ontvangst zoo eenvoudig mogelijk worden gehouden, opdat de gelden, welke zoodoende eventueel mochten worden uit gespaard, aan de leniging van den nood konden ten goede komen. 2 25.IHM van het Amerlkaansche Roode Kruis. Het Amerikaansche Roode Kruis hééft aan het hoofdbestuur van het Nederland- sohe Roode Kruis telegrafisch van zijn groote sympathie in de stormramp blijk gegeven, onder mededeeling 10.000 dol lars over te maken voor leniging van den nood in de geteisterde gebieden. Gift van de Koningin voor de slachtoffers. De Koningin heeft een bedrag van 10.000 ter beschikking gesteld van het door den minister van binnenlandsche za ken en landbouw gevormde Nationaal Steunoomité ten behoeve van de slachtof fers van de stormramp op 10 Augustus De Koningin-Moeder heeft ƒ2500 be schikbaar gesteld ten behoeve van het Nationaal Steuncomité voor de stormramp. De Ned. Voetbalbond heeft 1000 ge schonken. De collecte te 's-Gravenhage heeft ruim 22.000 opgebracht, waarbij nog ruim 7000 aan giften binnenkwam. Hieronder volgt nog een opgave van de opbrengst der collecten in verschillende plaatsefi: Schiedam 2705; Baarn 6194; Renkum ƒ7407; Zwolle ƒ5000; Kampen 8200; Enkhuizen 2660; Utrecht ruim 16.300; Arnhem 10.672; Vlissingen 2150; - De „Nieuwe Rotterd. Courant" verant woordde gisterenavond een totaal van 118.236.60; het „Algemeen Handelsblad" 98.000.0a De Koningin brengt heden een bezoek aan Langeboom en Zeeland. „Kermis door een achterdeurtje- Ondanks het feit, dat de Leidsche „vroe de vaderen" al jaren geleden de Leidsche kermis hebben afgeschaft en men zich nu, goed beschouwd, alleen in een soort surrogaat kermisgeneugte kunnen verlus tigen, één of twee dagen per jaar bij de 8 October-feesten, is de Leidsche kermis, zij het in een wat anderen vorm dan vroe ger, door een achterdeurtje binnengehaald. Ondanks het feit, dat het nog geen 8 Oc- tober is en allen zwartkijkers, die een ker mis als het meest verderfelijke op dit ondermaansche beschouwen, ten spijt, viert men in deze dagen vroolijk kermis in de goede oude Sleutelstad, en men be kommert zich heelemaal niet om alle pro- en nog meer anti-kermis-ingezonden-stuk- ken, die per saldo in dezen journalistieken komkommertijd nog een ware uitkomst zijn voor de redacties der plaatselijke bladen. Aan den ingang van het Schuttersveld op den Rljnsburgersingel verheffen zich thans twee groote vuurtorens, en onder een kleurigen lichtband door, waarop de stoere zeemanskop van Dorus Rijkers je een „Salve" toeroept, gaan ntt avond aan avond duizenden het Dorus RJjkera-Feest- park binnen; offeren blijmoedig het aub- neltje entrée, dat gevraagd wordt voor de kermisjolijt. Fn telkens temidden van het lieftallige jongedochter, gewapend met oorverdoovend lawaai van schiettenten, draaiorgels en hoempa-muziek, komt eer een vinrèorenvormige offerbus, je er »an herinneren, dat de kermisvreugd hier dienstbaar is gemaakt aan een groot en mooi doel: het steunen van de helden der zee, die niet gevaar voor eigen leven zoo dikwijls schipbreukelingen redden en steunden en op hun ouden dag zelf ande- rer steun zoo hoog noodig hebben. Men moge het bejammeren, dat het geld voor dit goede doel bijeengegaard moet wordep door een kermis, maar men dient toch ook niet te vergeten, dat men thans menschen tot offeren brengt, die men an dere moeilijk zou hereiken, en dan.het Dorus Rijkers-Feestpark geeft per saldo heel onschuldige genoegens. De doorsnee- Leldenaar raakt alleen maar uit de plooi op 8 October. Zoo verstoort dus geen wan klank de feestvreugde in bet Dorus R',1- kere-Feestpark, en men heeft zich in stilte Het Nat Steuncomité. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Mr. de Geer, heeft gis termiddag in de Trèves-zaal het Nationaal Steuncomité ter leniging van dien nood in de geteisterde streken, geïnstalleerd. Bij de gehouden besprekingen heeft het comité zich op het standpunt gesteld* dat uitsluitend te rekenen valt op bijdragen van particulieren. Bij de herstelmaatre gelen zal gestreefd worden naar decen tralisatie en aansluiting worden gezochu bij gewestelijke organisaties. Het vertrou wen werd uitgesproken, dat de technische voorlichting van den Rijksgebouwen dienst, welke tijdelijk te Borculo gegeven wordt, spoedig zal kunnen vervangen worden door goed georganiseerde, des kundige leiding uit de omgeving. Opheffing van de locaalspoor Alkmaar afgevraagd, wat die „lngezonden-stukken- wellustellngen" toch in vredesnaam kun nen hebben tegen die Leidsche „kermis door een achterdeurtje". Wanneer 's avonds op een niet te laat uur de zaak gesloten wordt, dan meen ik een glimlach te zien >p den atoereu zee manskop van Dorus Rijker». Het Helden der Zee-fonds spint garen bij dat „aditei- dsurtje". (,,Hbl."V Broek op Langendjjk. Naar dé Telegr. verneemt zal in 1926, wanneer het garantiecontract afloopt, de locaalspoorlijn tusschen Alkmaar en Broek op Langendijk, opgeheven worden. De diensten zijn nu reedis belangrijk inge krompen als gevolg van do zware con currentie in het personenvervoer, door de motorbussen teweeggebracht. Levensonderhoud bil arbeidersgezinnen. Het Juni-nummer van het Maandbe richt van het Bureau van Statistiek bevat als bijlage oen overzicht van den stam der kosten van het levensonderhoud bi arbeidersgezinnen te Amsterdam in Juni. Op de basis van Maart 1920 100 be draagt het indexcijfer der kosten van hei levensonderhoud over Juni 1925 88.8, of een daling van 16.2 beneden Maart 1920. Over Maart 1925 bedroeg het 83.9, zoodat sedert de vorige berekening een geringe daling te ingetreden, en wel met 0.1 op 83.9 of 0.1 Sedert September 1920, in welke maand de duurte het hoog ste punt bereikte met oen indexcijfer; van 106.8 op de baste van Maart 1920 100, bedraagt de daling thans 2L6 te gen 2L4i in Maart 1925. Voor de voeding afzonderlijk te de dar ling sedert Maart 1920 in Juni 1925 17.4 tegen 18,2 in Maart 1925. In den loop van bet tweede kwartaal 1925 heeft zich dus voor de voeding een stijging voorge daan van 1.0 Deze stijging komt ech ter in het eindcijfer niet tot uiting, door dat zij geneutraliseerd wordt door een tegenovergestelde beweging van het ove rige gedeelte vkn het budget, meer in het bijzonder door de posten mansbovenklee- dirig en brandstoffen (antraciet, eierkolen, briketten), welke in de laatste maanden een prijsverlaging hebben ondergaan. De stijging, welke de voeding in haar geheel vertoont, te de resultante van ver schillende prijsbewegingen in tegenover gestelde richting. Enkele rubrieken on- dengingen een daling sedert Maart 1925: grutterswaren (erwten, boonen en capu- cijners), vleesch (vermindering sedert Juni j.L van de prijzen der goedkoopere soorten van bevroren rundVleesch). vet ten (natuurboter), kruidenierswaren (kof fie, thee, krenten en rozijnen). Doch deze daling wordt overtroffen door de sterke stijging op de posten groenten, fruit en aardappelen, welke onder den invloed van den aanvoer der duurdere voorjaarssoor ten een niet onbelangrijke verhooging vertoonen. Omgerekend op de baste van het prij zenpeil gedurende de periode 19111913 100 en Maart 1920 218.7 geeft bo vengenoemd indexcijfer 88.8 een cijfer van 179.1, of een stijging van 79.1 bo ven het peil van vóór den oorlog. In Maart 1925 bedroeg dit cijfer 79.3 Het bouwconfttct ln den Haag thans geëindigd. Na een conferentie tuusschen vertegen woordigers van de Bouwvakpatroonsorga- nisaties en van de werknemersbonden, die dezer dagen plaats had, en waarop overeenstemming werd verkregen over de wijze, waarop het conflict in de bouwvak ken zou kunnen worden beëindigd, is thans inderdaad d<*>r beide partijen be sloten de staking en uitsluiting op te heffen. Besloten is een commissie in het leven te roepen, welke een tarievenregeling zal samenstellen, welke regeling zal gelden tot 1 Maart 1926. Deze oommissie zal be staan uit vijf patroons en vijf werkne mers, die zoo spoedig mogelijk door beide I artijen zullen worden aangewezen. („Tel."). Reclame ln poststempels. Aan het gemeentebestuur van Alkmaar en dat van Noordwijk te vergunning ver leend tot het plaatsen van een aankondi ging in de stempels, in gebruik voor het afstempelen van de correspondentie van r'sp. hpt postkantoor te Alkmaar en daf te Noordwijk (met het bijpostkantoor te Noord wijk aan Zee). Het desbetreffend inschrift van de post stempels te Alkmaar luidt: Bezoekt de Vrijdag9che Kaasmarkt, van die te Noord- wijk en Noordwijk aan Zee: Uw zomer verblijf, Uw woonplaats. Jubileumfeesten der N.-H. Vereenlglng „Het witte Kruis". Naar wij vernemen zal de algemeene feestvergadering der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" ter gele genheid van haar 60-jarig bestaan op 17 en 18 September te Alkmaar worden ge houden en op Donderdag 17 September des namiddags om 4 uur de hygiënische tentoonstelling worden geopend, die tot 27 September d.a.v. geopend blijft. Aan gezien het aantal deelnemers van deze tentoonstelling zoo groot is dat alle stand houders niet ln het gebouw de Harmonie onderdak kunnen worden gebracht zal op het aangrenzende DoelenveM, daartoe door het gemeentebestuur afgestaan, een bijgebouw verrijzen. Tijdens de tentoon stelling zal door de belde Middenstands- vereenlglngen een winkelweek worden georganiseerd, terwijl ook in die dagen de landbouwfeesten plaats hebben. In begin sel te mede besloten tot het houden van bloemencorso onder leiding van den heer D. G. O. Margandant, directeur van P.W., met medewerking der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De afgevaardigden ter algemeene ver gadering zullen door het gemeentebestuur ten ötadhulze worden ontvangen. Wat rallen wfl dansen? De Nederlandsche Vereeniging tot be vordering der danskunst hield te Gronin gen haar jaarvergadering. Behalve de door de gedelegeerden uit Londen en Parijs ingestudeerde dansen als moderne foxtrot-boston-hesitation, flo- ridia en charleston werden moderne too- neeldanskunst, rhythmische dans en der gelijke door daarvoor speciaal beschik bare krachten onderwezen. De gedele geerden bevestigden opnieuw de meening van het bestuur, dat ook in het buiten land van een terugkeer der quadrille, pol ka mazurka en dergelijke geen sprake is. De aftredende bestuursleden werden herbenoemd, zoodat het bestuur nu weer bestaat uit de heeren S. Martin, Haarlem, voorzatter, James Meijer, Amsterdam, vioe- voorzitter, S. van Stratum, le secretaris, Groningen, A. G. Doreas, Amsterdam, 2e secretaris, A. Th. M. van Erp, 's-Graven hage, penningmeester, J. B. Polak, Hel der, bibliothecaris, Joh. G. Martin, Haar lem, oommissaris. De volgende vergadering zal te 's-Gra venhage worden gehouden. OOST-INDIK Faillissement De schulden in het faillissement van de Zweedsche Oost-Indische Compagnie be dragen drie mUlioen gulden. De baten 85.000. (Aneta) Verkeersongevallen. Een doode. Op den straatweg Amersfoort—Hoeve laken heeft Zondagmiddag een motor ongeluk plaats gehad, dat aan een per soon het leven heeft gekost. Bij het ne men van een rechten hoek schoot een mo torrijwiel, dat op weg was naar Borculo, in het rond. De duo-rijder, de heer J. v. d. Heydien, wonende Ceintuurbaan Amster dam, die vreesde, dat het voertuig zou kantelen, sprong eraf en kwam met het hoofd tegen een boom terecht De ver wonding was van dien aard, dat de her senen uit den schedel puilden. Des avonds te zes uur te het slachtoffer in het St. Eiizabethsgasthuis te Amers foort overleden. Een zwaar gewonde. Zondag zijn op den Kostverlorenweg te Zandvoort twee automobielen met el kaar in botsing gekomen. Uit den wagen van een makelaar, wonende te Amster dam, werd door den schok een dame ge slingerd. Zij bekwam verscheidene won den en werd in een* nabijgelegen villa ge dragen. Haar toestand was van dien aard, dat zij niet vervoerd mocht worden. Uit de andere auto werd eveneens een persoon geslingerd. Deze heer te er even wel met den schrik afgekomen. Op den Goudschen Singel te Rotterdam is gisteravond eén ernstig ongeluk met doodeljjken afloop gebeurd. Op het oogenblik, dat een autobus van den dienst Oostplein—Spangen, ter hoogte van de Van Alkemadestraat kwam aanrijden, passeerde van den anderen kant een auto. Plotseling kwamen twee kinderep hard loopend van achter den auto vandaan. Eén hunner, de 11-jarige E. van Suylekom, wonende Langebaanstraat, stond plotse ling voor de autobus. Het meisje werd gegrepen en tegen den grond geworpen. De chauffeur, die met matige vaart reed, remde onmiddellijk uit alle macht, maar hij kon helaas de aanrijding niet voorkomen. De schedel van het meisje werd ver brijzeld; de dood trad onmiddellijk in. Alle getuigen verklaren, dat den chauf feur niet de minste schuld treft. De familie Peters uit Amsterdam reed gister in twee auto's van de hoefdstau naar Maastricht. De voorste auto botste, door onbekende oorzaak bij Well mei groote snelheid tegen een telefoonpaal en vervolgens tegen een boom. De schok was zóó hevig, dat de motor tot in de caros- serie doi rdrong. Le eigenaar, de hi er Peters, zat zelf aai het stuur. De tweede auto kon deor tijdig stoppen een aanrijding vo* rkomen. De vier inzittenden van den eersten wagen twee heeien en twee dames, werden zwaai gewond naar het ziekenhuis te (Jeune; gebracht. De dokter uit. Well, dr. Siemens, verleende de eerste hulp. Een der dames is zeer ernstig gewond. Men vreest vooi haar leven. parachutist uit] al een misluk" even, maar dat te ook geworden. De Rotterdansche landhaaien. Zaterdagavond is een Amerikaan in pand 7 aan het Weenaplein beroofd1 van 700 dollar. De man verklaarde bij de po litie, dat hij den geheelen winter hard had gewerkt en dat hij nu bezig was, zijn verdiende geld te besteden aan een reis rond de wereld!. Den eersten dag den beste, dat hij te Rotterdam vertoefde, maakte hij echter reeds met de beruchte Rotteidaansche landhaaien kennis en de Amerikaan zal ongetwijfeld geen pretti- gen indruk hebben gekregen van onze havenstad. De onhandige oplichter. Zaterdag vervoegde zich aan een der loketten van het hoofdpostkantoor te Am sterdam een man, die een postwissel, groot 41.06, ter uitbetaling aanbood. De dienst doende ambtenaar bekeek het stuk, maar zag onmiddellijk, dat het niet in orde was. Klaarblijkelijk was het vervalscht. Hij stelde de politie van het geval in kennis en de aanbieder vcerd gearresteerd. Hij te heden ter beschikking van de justi tie gesteld. Het te gebleken, dat de aangehoudene een postwissel, groot 1.06 aan zichzelf had gestuurd en het bedrag ln 41.05 had veranderd. De man had reeds meer kleine misdrijven op zijn geweten, maar zij waren alle op even onhandige wijze uitgevoerd. Ook heeft hij zich eens voor De raak-BnylwtPc. Naar de Telegraaf verneemt, is de in structie in de zaak van den aannemer Muylwijk, die verdacht wordt den koop man Busch van het leven te hebben be roofd, thans gesloten. De zaak is naar de openbare terechtzitting verwezen en zal zeer waarschijnlijk half September bij de rechtbank in behandeling komen. Een meisje vermoord. De dader onbekend. Uit Oosterhout wordt aan het Volk ge meld: Zondag 9 Augustus j.L Is de 25-jarige Wilhelmina Boschgoed te Oosterhout per fiets naar de kermis te Dongen gegaan. Daar zij des avonds niet terugkeerde, heeft de familie tijdens de verloopen week ijverige nasporingen gedaan. Alles echter zonder eenig resultaat. Zondagmiddag 10 Augustus, werd ln den omtrek van den z.g. Duivelstoren on der Dongen haar fiets gevonden en spoe dig daarna, in de nabijheid der fiets, het lijk van het meisje. Het lag in een grep pel, bedekt met mos en blaren. Een touw was om haar hals gebonden, terwijl geld en sieraden waren verdwenen. -Het parket uit Breda was Zondagavond nog ter plaatse. Het lijk te naar het lijken huis te Oosterhout vervoerd. Van den dader te nog géén spoor ont dekt. Een oude moordzaak opgehelderd. Zooals wellicht sommige lezers zich nog zullen herinneren, werden in den avond van Zondag 31 Augustus 1919, resp. in de Paul Krugerstraat en de Scheldestraat, te Vlissingen twee meisjes door een on bekend manspersoon aangerand en met een mes gestoken. De eerste genas vrij spoedig, maar het tweede, mej. Dina Burg- meyer, overleed op 6 September aan de bekomen wond. Ofschoon een zeer uit gebreid onderzoek werd ingesteld, mocht het de politie niet gelukken den dader te vinden en ook een later door het in le ven gebleven slachtoffer te Rotterdam aangewezen man, bleek niet de dader te zijn. Thans schijnt men na 6 jaar den dader van dezen misdaad gevonden te hebben. De 83-jarige werkman A. F. L uit Middel burg, die in voorloopige hechtenis zit wegens aanranding van een klein meisje te Soubtrg en poging tot moord op dit kind, moet namelijk bekend hebben 6 jaar geleden de beide meisjes te Vlissingen te hebben gestoken. Brandstichting. Donderdagmiddag brak brand uit in de arbeiderswoning van G. H. G. te Dode- waard. Het vuur werd echter spoedig ge- bluscht en toen bleek, dat het op twee plaatsen tegelijk was uitgebroken. In ver band hiermede werd G, onder verden king van brandstichting gearresteerd. Na eerst ontkend te hebben, heeft hij na lang durige verhooren tenslotte een bekente nis afgelegd. De lachende juffrouw. De kantonrechter te Delft veroordeelde mej. B. te Naaldwijk tot een boete van 6.wegens het maken van burenge rucht Zij had n.1. op zekeren avond zoo onbedaarlijk gelachen, dat de buren er last van hadden ondervonden. (Tel.) Een geveinsde zelfmoord.en een echte. Uit Berlijn wordit aan de TeL gemeld: De Berlijnsche politie heeft Maandag een opzienbarenden strijd met een moor denaar moeten uitvechten. In de in het Grunewald gelegen villa van den filmregisseur Willy Murnau, die "zich op het oogenblik op een zakenreis in Zweden bevindt had een bediende, de 82-jarige Rus Gregor Kamisjenkof, een vrouw vermoord, zonder dat daaromtrent iets ruchtbaar was geworden. Later ver telde hij den tweeden bediende, dat zich in zijn bed het lijk van een vrouw bevond, die daar Zaterdag zelfmoord had ge pleegd. Hij bracht zijn collega bij het lijk, dat met een deken was bedekt. Aan den dringenden raad, de politie van het geval in kennis te stellen gaf hij evenwel geen gehoor. Hoewel Kamisjenkof zijn collega ten slotte dreigde neer te schieten, wan neer hij nog langer over de politie sprak, gaf de tweede bediende het geval «nn Toen de politie de villa binnendrong, vond zij de kamer van Kamisjenkof ge sloten. Kamisjenkof verscheen' met een revolver in de hand voor het deur-ven ster. Toen hij weigerde de deur te openen, werd deze met geweld opengebroken. Nau welijks was de eerste bijlsag gevallen of de Rus schoot. Het schot nad evenwel geen uitwerking, daar de agenten zich ln pantsers hadden gestoken. Een door de agenten gelost salvo verdreef den moor denaar van de deur. Onmiddellijk daarop viel evenwel in de kamer 'n schot en toen* de politie de kamer binnendrong, vond zij den Rus op den grond liggen. Hij had zich een kogel door het hoofd gejaagd en was binnen enkele oogenbllkken dood. V olgens het voorlooplg visum reper- tum van de doctoren heeft Kamisjenkof zijn slachtoffer waarschijnlijk tijdens haar alaap door een schot in het oor gedood In fret hol van den leeuw. Donderdagavond J.L heeft een intelli gente dief het Parijsdhe hoofdbureau van politie van 80.000 francs, benevens 6 KjG. stofgoud gemeend te xnoeten ontdoen. Hij had zich in een kelder verborgen en wan delde na sluitingstijd rustig, want onder bescherming der politie, niet waar?, naar de afdeeling Gevonden Voorwerpen. Na dat hfi daar eenige voorwerpen gevonden had (zie boven), ging hij langs den onge- bruikelijken weg van een open raam zijna weeK8- De politie zou gaarne zien, dat hij het hoofdbureau nog eens met een bezoek vereerde, maar tot dusver heeft bij alle desbetreffende uitnoodiiging van de hand gewezen. (Telegr.) Een aanvaring ln het Kanaal Tijdens de dichte mist, welke Vrijdag avond boven het Kanaal hing heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het stoomschip „Aquarius" (6094 ton) en het vuurschip „Oost Goodwin". Toen men op het vuurschip bemerkte, dat de „Aqua rius" met volle kracht in de richting van de Goodwln-bank voer en elk oogenblik dreigde te stranden, werden van het vuur schip af waarschuwingsschoten gelost. De kapitein van de „Aquarius" veranderde zoo snel van koers dat hij recht op het vuurschip aanliep en zoo hevig daarmede in aanvaring kwam, dat het een wonder is dat het vuurschip niet onmiddellijk is gezonken. Het kreeg ernstige schade bo ven de waterlijn. Een verteederd inbreker. Vrijdagavond drong een inbreker te Bristol door in het huis van twee oude dames, die zich in hun hulskamer bevon den. Toen de inbreker plotseling voor hen kwam te staan, verloren zij haar bezin ning niet, doch verzochten den vrijpos tige om in zijn eigen belang te gaan zit ten en te luisteren. De man gaf aan deze uitnoodiging gehoor en hoorde zeer aan dachtig de terechtwijzing der dames, die goed van den tongriem gesneden bleken, aan. Diep bewogen verklaarde de inbre ker dat hij nooit weer zou inbreken en gaf bij zijn vertrek den dames den goeden raad, er een hond op na te houden tegen andere inbrekers, die minder gemakke lijk voor rede vatbaar waren. De man gaf als verontschuldiging voor zijn daad op, dat hij werkloos en dakloos was. Een moeder verdrinkt zich met haar kinderen. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft Zaterdagochtend een vrouw te Birken- head, die op een kleine diefstal betrapt was en daarom voor den politierechter moest verschijnen, haar zes kinderen in de rivier de Mersey geworpen om daar na zelf in het water te springen. De vrouw en de drie jongste kinderen, een half jaar, drie jaar en vijf jaar oud, zijn verdron ken; de oudsten, een meisje van vijf, een jongen van negen en een meisje van elf jaar wisten zich zelf te redden. De jongen moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Een luipaard ln het Bals de Boulogne. In den Parijschen dierentuin was een paar dagen geleden een nieuwe aanwinst gearriveerd, een kolossaal luipaard. Zijn kooi was nog niet geheel klaar en daarom had men hem zoolang in zijn houten ver- zendhok gelaten: het was maar een kwes tie van een of twee nachten. Helaas, het duurde zelfs nog geen enkelen nacht Reeds den eersten ochtend van zijn on vrijwillig verblijf bleek het roofdier ver dwenen te zijn. Het had een der houten spijlen van de traliedeur doorgeknaagd, had zich daarna kattengewjjs door de in derdaad nog zeer nauwe opening gewron- en, en was daarna met groote sprongen, e sporen waren nog zichtbaar op den natten grond, de vrijheid tegemoet ge- sneld. Onmiddellijk na de ontdekking werd de dierentuin afgesloten, en een drijfjacht gehouden, zulks onder aanvoe ring van den neger-begeleider der zending roofdieren. In den tuin was het dier ech ter niet meer, zoodat de jagers grooter terrein moesten opzoeken. Én liet Bois de Boulogne is uitgestrekt. Paarbll weten deze dieren zich over dag zeer goed te verbergen en trekken zij eerst 's nachts op roof uit. Vangen zal dus niet meevallen, ui moet gezegd worden, dat de neger thuis is op dat gebied. Hij was het ook, die ln Abessynië dezen vrijheidslievenden lui paard in den val wist te lokken, en het dier ook bij een vroegere ontvluchtings poging weer terug vond. Intusschen zit er thans spanning in de lucht voor de wan delaars ter plaatse, vooral de nachtelijke. De luipaard is een geweldig sluw en sterk dier, en deze is geen poesje om zonder handschoenen aan te pakken: hij te 42 cM. hoog en lang naar verhouding Een familie-Tragedie. In het dorpje Sellack, (Hereford), heeft zich gistermorgen een tragisch familie- tooneel afgespeeld. Dr. Walter Charles Swayne, hoogleeraar ln de verloskunde aan de Universiteit van Bristol werd daar n.L in zijn zomerverblijf gevonden, invaar gewond door revolverschoten. Hij over leed kort daarna. Zjjn schoonzoon, Ri- chard L. Wrefordbrown te gearresteerd als verdacht van moord op zijn schoon vader. Men zegt, dat Wrefordbrown zich de laatste dagen al eigenaardig had gedra gen en dat hij gistermorgen, als een be zetene in den blinde schietend, door het hute liep om ten klotte de twee noodlot tige schoten op den professor te lossen. i Oudjes. Te Farnbourough ln Kent hoopt mevr. Sophy Taylor Zondag honderd-en-één Jaar te worden. Maar ln dit verband wel zeer bijzonder te het feit dat haar echtgenoot, John Tavlor, nog in leven en ook al 101 Jaar ia. De echtelieden zijn reeds 68 jaar gehuwd. Belden genieten zij een goede gezondheid Een verzoek van de Koningin. Koninklijk bezoek aan Lan- geboom en Zeeland. t

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2