voor halven prijs Weststraat 11 - Helder. PI; l i», 'i'i 'i staande steunregeünger hebben gewijzigd of geheel Ingetrokken, waardoor groote aan tallen werklooze arbeiders practisch buiten de steunregelingen zijn, gekomen en dien tengevolge ook niet meer de verbinding met de arbeidsbeurs in stand houden, zoodat zij in de statistiek niet meer voorkomen. De beteekenis dezer cijlera springt vooral in het oog, wanneer we hierbij rekening houden met de kwaliteit der door deze werk loosheid braak liggende arbeidskracht. Onder deze werkloozen is allereerst een groep arbeiders, die van huis uit tot de on geschoolde arbeiders behoort; dan is er een groep, die in haar oorspronkelijk beroep in afzienbaren tijd geen arbeid zal kunnen vinden door de verschuiving, die op velerlei terrein heeft plaats gevonden, waardoor het aantal beoefenaren van bepaalde beroepen voorloopig belangrijk minder zal zijn dan vroeger het geval was. Het zal uwe regeering voorts bekend zflns dat de emigratiemogelijkheden in de oor- logs- en na-oorlogsjaren uitermate zijn be moeilijkt, waardoor de normale afvloeiing van arbeidskrachten^ zooals dit voor 1914 regelmatig plaats had, zoo goed als geheel tot stilstand is gekomen. öp de overheid rust naar de meening van ons bestuur de taak, door leidend, organi- eeerend en scheppend optreden, te bevor deren, dat deze duizenden werkloozen, zoo snel zulks mogelijk is, werk kunnen vinden, terwijl, tot zoolang, het ons de onafwijsbare plicht der overheid lijkt, door een behoor lijke ondersteuning deze werklooze arbeiders het leven mogelijk te maken. De arbeid, waaraan deze arbeiders worden te werk gesteld, moet er o. 1. op gericht zijn, nieuwe economische mogelijkheden te ope nen, zoodat de te verrichten arbeid nieuwe existenties mogeüjk maakt Ons bestuur is daarom van oordeel, dat gezocht moet worden naar een zoodanige werkverruiming, dat daardoor duurzame werkgelegenheid wordt geschapen. Het acht het derhalve noodig, dat in snellere mate dan tot nog toe er.in grooteren omvang, openbare werken worden ter hand genomen. Als zoodanig beschouwen wij een in snel tempo uitvoeren van den aanleg van het Rijn-Twentekanaal, de Maaskanalisatie, drooglegging van de Zuiderzee, mynontgin- ming in de Peel en bij Winterswijk, kanali satie in Noords-Brabant ontwatering en ontginning van de resteerende en in aan merking komende gronden in Drente en Noord-Brabant Door al dezen arbeid zal bij- voltooiing de werkgelegenheid duurzaam zijn uitgebreid. Ten einde een spoedige en doeltreffende werkverruiming te bevorderen, voorname lijk voor het scheppen van uitgebreide werkgelegenheid voor de arbeiders, als bo ven omschreven, acht pms bestuur het in richten van een zelfstandig bufcau onder leiding van een daarvoor aangewezen direc teur en in nauw contact met liefst onder voorzitterschap van den minister-presi dent noodzakelijk. Ons bestuur stemt zonder eennge reserve toe, dat een intensieve en) resultaatrijke verruiming van de werkgelegenheid nood zakelijk gepaard zal moeten gaan met ver plaatsing der arbeiders. Het meent echter, dat wanneer dergelijke binnenlandsche emi gratie wil slagen, aan de voorbereiding niets mag ontbreken en aan de positie der te verplaatsen arbeiders groots zorg moet worden besteed. Is in het belang van bet verkrijgen eener blijvende werkgelegenheid de snelle uitvoe ring van zooveel mogelijk ontginoingsarbedd noodzakelijk, eveneens moet worden ge streefd naar een werkelijk in cultuur bren gen van den ontgonnen groncL Wy meenen, dat de grond, na te zijn ont gonnen, niet moet worden verkaveld en ver kocht doch m exploitatie moet worden ge nomen door dat orgaan, dat met de ontgin ning werd belast Ook hiervoor is noodig, dat heel de ontginningsarbeid in handen van één orgaan komt Het bevorderen en uitbreiden van het landbouwbedrijf, hetgeen toch met het ont- finnen van woeste gronden wordt bedoeld, an de werkloosheid ten platten lande doen verminderen, doch daarvoor is het noodza- keiyk, dat deze ontginningsarbeid niet lan ger wordt overgelaten aan particuliere onit- ginnera Wat de kwestie der loonen betreft mee nen wy er op te mogen wyzen, dat by een verruiming van de werkgelegenheid, als wy op het oog hebben, voor ae loonbepaling niet de regel mag gelden, dat de loonen lager moeten zy-n aan in het particuliere bedrijf. Deze stelling heeft in sommige streken van ons land, waar massa's werkloozen zyn, reeds tot absurd lage loonen geleid, daar de particuliere werkgever, misbruik makende van het groot aantal arbeiders, dat geen werk had, herhaaldeyjk de loonen verlaagde en dan in die verlaging door de werkver schaffing werd1 gevolgd. Wy meenen dan ook, dat de tyd gekomen is, dat de loonen^ ook by de werkverschaf fing geldend, minimaal met die in het par ticuliere bedrijf geiyk dienen te zyn, met dit verschil; aat ue loonen in geen geval Jager mogen zyn dan voor de kosten van le\ ciisonderhoud noodig is. Voor arbeiders, onbekend met het werk, zal gedurende een zekeren tyd een tra! ningsbijsiag moeten worden gegeven. Ben vergelijking met de iconen in het landbouwbedryf wyzen wy met beslist heid af. De te verrichten arbeid is geen landarbeid, of daabmede geiyk te stellen, doch meestal zwaar grondwerk. Naar onze meerling dienen de loonen dan ook in oolleotieve contracten te worden yastgelegd, welke gesloten worden tusschen de uitvoerende organen en de competente vakbonden. Het is o. L wenscheiyk, dat naast de loo nen ook de arbeidstijd bij overeenkomst met de vakvereenigingen wordt geregeld, voorzoo ver de werk tyd niet wettelijk is be paald. Op dit oogenbiik ls by vrijwel alle werk verschaffingen de werkweek langer dan 46 uur. Het ls ons bestuur nstuuriyk bekend, dst de Arbeidswet 1919 op een deel van den te verrichten arbeid niet van toepassing is. Maar ons bestuur meent, dst x>k die wer ken, welke In werkverschaffing worden Uitgevoerd en waarop de Arbeidswet niet wan toepassing is; oen zoodanige inspann ng van de arbeiders eischen, dat een 48-urige werkweek het maximum moet worden ge acht. Het bestuur van het N.V.V. heeft een audiëntie by de regeering aangevraagd om de In deze memorie behandelde aangelegen heid nader te kunnen bespreken, De hmdboewcredleten. Ged. Staten van Noord-Holland bobben besloten, als gevolg van het onderzoek, in gesteld naar de mogelijkheid van ge heels of gedeeltelijke aflossing van de door de boerenleenbanken aan tuinders verleende credieten onder garantie der provincie de gedane toezeggingen om op bepaalde tijdstippen tot algeheele of ge- deel tel ijk e aflossing te zullen overgaan, als bindend zullen beschouwen en de ver lenging daarvan afhankelijk hebben ge steld. Uit de Metaalindustrie. Naar het HbL verneemt, hebben de hoofdbesturen van de moderne, neutrale, R.-K. en Cristeüjke metaal arbeidersbon den vergaderd, naar aanleiding van den brief van den Metaalbond. Zooals mede gedeeld1, zou de (moderne) Algemeene Ned. Metaalarbeidersbond In deze by- eenkomst pogen om tot een gelijkluidend antwoord van den Metaalbond te komen. De poging is evenwel mislukt; overeen stemming ten aanzien van de principieele quaestie is niet bereikt en de vier orga nisaties zullen ieder alzonderiyk ant woorden. De moderne bond! stelt zich op het standpunt, dat hy zich tegen het begin sel, door den Metaalbond naar voren ge bracht, in elk geval zal bhjven verzetten. De andere organisaties zyn weliswaar niet bereid den eisch van den Metaalbond onvoorwaardeiyk in te willigen, maar zy wyzen hem ook niet af. Zy verklaren zioh bereid, in overleg met die ondernemers, overwerk te aanvaarden wanneer het be drijf dit noodig maakt, doch wenschen, dat, alvorens de ondernémers zich met een verzoek tot overwerk tot de Regee ring wenden, zy -eerst in overleg zullen treden met de arbeidersorganisaties. Zich onvoorwaardelijk by elke beslis sing van de Regeering neerleggen, wil len ook de laatstgenoemde organisatie® niet, omdat zij overwegen, dat er een Re geering kan zyn, welke de arbeiders vy- andig is gezind. Restauratiewerken te Medembllk. De oude gebouwen te Medemblik zullen voor verval worden bewaard. Zoowel de toren der mooie kerk als het gebouw St. Pieter dreigen een bouwval te worden, doch met Regeeringsbulp worden, nu de herstellingen uitgevoerd. De laagste inschrijver voor den toren was Woudenberg te Utrecht, Maandag aan besteed, voor 36,690. Belastingverlaging te Zaandam. Burg. en Weth. van Zaandam komen by de aanbieding der gemeentebegiooting voor het dienstjaar 1926 met de verbiyden de mededeeling, dat dit thans geschiedt onder omstandigheden, die iets minder moeilyk zyn dan de voorgaande jaren. Bovendien leverde 1924 een overschot van vier ton op de gewone middelen. B. en W. meenen, dat de toestand van dien aard is, dat het bedrag der inkom stenbelasting voor het komende belasting jaar opnieuw kan worden verlaagd en wel van 976.000 op 900.000. Daardoor zal de belastingfactor, van 1.92 terugge bracht kunnen worden tot 1.80. B. en W. hebben hierby het oog op het feit, dat de economische toestand der ge meente, zy het dan nog langzaam, voor uit gaat. Om tot belastingverlaging te kunnen geraken hebben B. en W. sterk moeten besnoeien op de uitgaven, vooral die be treffende openbare werken en het uitvoe ren van nieuwe werken opnieuw moeten uitstellen. Zy achten dit echter gerecht vaardigd met het oog op den zwaren be lastingdruk. Burgemeester van Texel. EKon. -besluit van 14 dezer is benoemd tot burgemeester der gemeente Texel W. B. Oort. Eenige ColberUCostuums, Kinderpakjes, Regenjassen. Op alle andere goederen lot en met 22 Augustus fO pCt. korfing. ouders der jongelui een bijdrage in de kosten van de reis wordt gevraagd, naar gelang van draagkracht (HbL) De Merbaboe werkt De Merbaboe werkt Zware rookzuilen worden waargenomen en lichte aardschok ken worden gevoeld. TWEEDE KAMER. By besluit van den voorzitter van het centraal stembureau -bedoeld In art 141 der Kieswet, ter benoeming van vier leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Gene raal in zyn tegenwoordige samenstelling (zitting 19221926), noodzakelijk gewor den door het openvallen van vier plaatsen in die Kamer, zyn aangewezen i. p. v. den heer D. A. P. N. Kooien de heer H. J. Bonghols, te 's-Gravenbage; L p. v. den heer M. C. E. Bongaerts de heer C. J. M. Ruys de Beerenbrouck, te 's-Gravenbage; i. p. v. den heer V. H. Rufcgers de heer M. Jongebreur, te Veenendaai, en L.p. v. den heer J. Schokking de heer J. Th. de Visser, te 's-Gravenhage. (Stct.) OOST-INDIE. Meer kennis omtrent Indië. De zes jongelui, die oonform het plan- Detering een studiereis naar Indië maken, zyn j.L Vrydag te Medan gearriveerd. De jougelui logeeren ln het logeergebouw van de Deli-Maatschappy. Zy bezichtigen o.a. te Medan de instituten en stichtingen van de culturen en de plantersvereenigingen, de havenwerkenvan Belawan, twee tabaks ondernemingen, een moskee, het laborato rium, het hospitaal, en het jeugdwerk der 8enembah-Maatschappy. Maandag daarop zyn zy naar Jaiva vertrokken. De heer V orstman, die de leiding van het gezel schap heeft, verzekerde, dat voortaan jaar lijks tien groepen van zeg jongelui, tus schen 18 en 24 jaar, zullen worden uitge zonden Ter voorkoming van mi «verstand zy hierby aangeteekend, dat van de DE STORMRAMP. Men meldt aan de „N. R. OL": Woensdagochtend zyn wy1 in de gelegen heid geweest, de noodwoningen te bezichti gen, die te Borculo op een groote wei ge plaatst worden door de My. Padox te War mond. Er zyn woningen gezet voor 45 ge zinnen. vy.f zyn er gereed1 en zouden des middags de nieuwe bewoners ontvangen. De stevige huisjes bevatten alle een ruime woonkamer en twee of drie goed' verlichte slaapvertrekken. De gemeente Deventer heeft twee-en- twintig woningen aangeboden en bekostigd. Vier zijn er gereed, negen hoopt men Don derdag in orde te hebben en dan zal er on middellijk met het bouwen van nog negen begonnen worden. Dat het afbreker! van de huizen een ge vaarlijk werkje is, is Woensdagochtend ge bleken; er is een man van een dak gevallen en een ander is door een vallenden balk ernstig gewond. De grootste voorzichtigheid moet in acht genomen worden. De schade valt lang niet mee; veel hui zen, die van buiten gezien- er vry goed af gekomen zyn, blyken by nader onderzoek leerlijk geleden te hebben. Een der leden van de commissie deelde dienaangaande hel volgende mee: De schade van het huis van notaris Kingsma was aanvankelijk op f 3000 geschaL Nu is echter gebleken, dat alle bin nenmuren verschoven zyn. zoodat men nu op een bedrag van pl. m. f 12.000 gekomen is. En dat is niet net eenige geval; tal var. huizen zyn aan den achterkant Of inwendig er veel erger aan toe dan men in den be ginne gedacht heeft Hoe de dienen zich hielden. Een oorrespondent van de TeL schrijft aan zyn blad: Temidden van alle verbalen ower het leed der menschen, ook dat der dieren. Ze leven zoo te midden van hun vee die 'boeren van den ge teisterden stillen Achterhoek, en het land bezuiden-en^be- oosten Grave, ze tgaan er zoo volkomen in op, dat ook naast de verhalen over eigen sahrik en angsten, steeds weer die komen over hun koeien, paarden en andere die- rem Daar staat het kleine boerken by Bor culo voor de ruïne van zyn huis. De zol- derlast van oogst is gestort in zyn huis kamer, de stallen gekraakt! En hy vertelt: En toe docht 'k inieiis an de bieste. In stal stond 't peerd. Hy ging zien. Bin ten, 'balken, steenen, pannen, stroo, een doodsch zwygen. En 't peerd is doed, docht 'k.En 'kwee niet wèroan.maor "k roep iniena: Pietl.En hoor ik gelaik vanunder de stienen Piet, die net as smorrges teuge me hinnikt! Ik g'leufde me ooren niet. 'k roep nogereis Pietl.en weer 'hin nikt het stomme biest. Noe, ge begraipt, wy mit alle man en macht an 't ruimen. tó we 'bi© 'um waore, en na een uurken, je zei 't nooit niet gleuven, hadden we 'an eruit, en-ie had oek niet maor zóó'n wondje 1 En een andere boer vertelt: Het was net een imiraokel, of die biesten het weten hén, maor ik zien de kat ze'n jongen voor dé-we zeivérs nog iès wisten, ien voor ien de wel in draogen. Det mot noe 't instinct wezen. Ik heb er niet meer an gedocht en kaik.daor eens.Te midden van den chaos van balken, steenen en hooi, heeft de poes ziCh weer genesteld, ligt met gevouwen pootjes rustig te spinnen, met nu reeds kykende jongen krioelend om haar. Zy had de jongen, als wist ze dat het huis zou instorten, naar de open weide gebracht en daar de tornado afge wacht, de jongen onder haar. Opmerkeiyk daarnaast het vöók her haalde verhaal over menschen, die ver suft en totaal verward van angst, de kin deren grepen, naai het open veld droegen, ze daar neervlyden, en, op handen en voeten, gebogen er over ze tegen den moordenden orkaan trachtten te bescher men. Voorbeeld hoe, waar by den mensch in angst en sohrik het verstand even op hield te wenken.... het instinct onmid dellijk de plaats innam. Steeds weer die verhalen van boeren, die nog vóór het lombarsten van het na tuurgeweld in verbazing hadden gezien, hoe het vee zich plat in de weide legde, paarden zoowel als koeien, den kop afkeek rend van de zijde vanwaar de tornado zou aansnellen. En smarteiyk geleden is er ook door dieren, die opgesloten waren tusschen ineenstortende (muren, of val lende hoornen in de welden. Of andermaal, ondanks hun liggende houding, door den orkaan werden meegesleurd en gekwakt tegen de prikkeldraad-hekken en aldus het llohaaim zwaar verwondden. De dag daarop heeft onen nog koeien gevonden met inge wanden uit het ïyf gescheurd of geperst, die er met de hoeven in liepen te trappen, zoodat ze moesten worden afgemaakt De groote belangstelling. Via Ruurlo arriveerden de vorige week 6444 auto's en 1974 motorfietsen te Bor culo. De schaalcollecten alhier gehouden brachten de vorige week ruim 77000 op. Dure dakpannen. De burgemeester van Borculo heeft den dakpannenfa'brikanten laten weten dat hij, in verband met de onnoodige opvoering van de prijzen, overweegt, het bouwbureau te adviseeren, alle materialen te laten koopen en leveren door het rijksinkoop- bureau. Ook beeft hy reeds plannen ont- worpen tot dakvoorziening voor herstel ling met beton, echter alleen indien de prijs styging niet ongedaan wordt gemaakt. Hy heeft de verzekering, dat de cement- prijzen niet worden verhoogd. De steunverieenlng. Bjj de Nationale Bankvereeniging, kan toor Borculo, was tot 16 dezer een bedrag van 82,286.00 ingekomen. By 'het plaatselijk comité te Arnhem is tot en met 18 Augustus ruim 30.000 in gekomen. Een bijdrage olt de gevangenis. De waarnemend directeur van de straf- genvangenis te Zutphen heeft aan den burgemeester van Borculo geschreven: De gedetineerden in het gesticht onder mijn directie, diep getroffen door mijne medjdeeling van het vreeselijk gebeuren van 10 dezer, waardoor uwe stad zoo ont zettend zwaar getroffen is, wenschen allen iets by te dragen als blijk van bun mee gevoelen. Het bedrag ad 17.06, dat ik u hierby per postwissel toezend, moge niet groot zyn, wanneer echter daarby ln aanmerking wordt genomen, dat vele gaven, waaruit het bedrag is gevormd, het loon van één en meer dagen arbeid vertegenwoordigen, dan geloof ik wel, dat de bedoeling van de gift op de juiste waarde zal worden geschat Steun uit Duitschland. De correspondent van de N. R. CL te Frankfort a. d. Main meldt: Als een biyk van oprechte deelneming in het lot van de door den storm in Oost- Nederland getroffenen en van dankbare herinnering aan de laatste jaren onder vonden weldadigheid en steun uit Neder land heeft het gemeentebestuur van Frankfort besloten, ter leniging van den nood een bedrag van 10,000 mark te schenken. Teneinde de steunactie, die in Duitsch- land voor de stormrampen hier te lande ontstaan is, zooveel mogelijk te vereenvou digen, heeft het kantoor van de Nedér- landsche Kamer van Koophandel voor Duitsohland te Frankfort zich bereid ver klaard, giften voor dit doel op haar giro rekening te ontvangen en deze naar Ne derland te remitteeren. Aanstonds na 'bekendmaking in de Duitsche pers zijn Gaar reeds ruime giften ingekomen. Steun uit België. Naar de Belgische bladen melden is er besloten 9 September te Brussel in het „Nouveau Cirque" een weldadigheidsfeest te organiseeren ten bate van de slaoht- offers van de stormramp van 10 Augustus. Te Gent is eveneens een oomité opge richt dat op gelijke wyze gelden byeen 'wil 'brengen. Ernstig auto-ongeluk. Een doode en een ernstig gewonde. Op den weg van Roosteren naar Echt is Dinsdagavond een auto in een greppel geraakt en over den kop geslagen. De gehuwde bestuurder geraakte er on der en werd onmiddeliyk gedood, de pas sagier werd eruit geslingerd en kreeg een schouderontwrichting en verschillende ernstige kwetsuren. Het Ujk'en de ernstig- gewonde zyn later naar Echt overge bracht. Het gevaar van verblindende verlichting. Maandagavond is op den Utrechtschen weg by De Bilt een van Utrecht komende auto, waarin behalve de bestuurder twee passagiers zaten, tengevolge van een on geval in de Biltsche Grift terecht geko men. De auto moest naar rechts uitwijken voor eenzelfde voertuig, dat uit die rich ting Zeist kwam. Tengevolge van de ver blindende verlichting botste de auto te gen een paal der electrische verlichting, die afknapte, zoodat de auto omsloeg en in die Biltsche Grift terecht kwam. 'De drie inzittenden worden allen go- wond. Zy zyn naar de Rykskliniek te Utrecht vervoerd. Hub. Cuypers met moeite gered. Roermond, 19 Aug. Door onbekende oorzaak ls gisteren brand uitgebroken in de bakkery van de Wed. Ooenen—Cuy. pers te Balken. Het geheele gebouw, be nepens de aangrenzende woning werd in asoh gelegd. Een en ander is verzekerd. De componist Hub. Ouypers, die op be zoek was by zyn zuster in Baexem (by Roermond), werd door den brand over vallen, en kon slechts met groote moeite gered worden. Door wespen aangevallen. Mej. de wed. K. peddeldie, naar de „As ser CL" meldt, per fiets over den straat weg MeppelRuinerwolde. Even vóór zy de kom van laatstgenoemde gemeente binnenreed, kreeg ze een gevoel, alsof er van achteren heftig aan haar haar wérd getrokken. Toen ze echter een van baar handen snel in de richting van het ach terhoofd bracht, bleek haar tot haar ont zetting, dat er een andere oorzaak was, die dat onaangename gevoel bracht Wat toch was er gebeurd? Een groote zwerm wespen had zich op haar achterhoofd ne dergezet. De insecten met hun kwade an gels begonnen haar leeiyk te bewerken. Ze vluchtte het huis binnen van den heer D. D., waar men haar van de lastige „ne derzetting" bevrijdde. Intusschen hadden de wespen haar zoo gestoken, dat ze zich direct onder dokters handen moest stel len. Overvaren. Maandagavond om 10 uur is by Cau>- deebeo-en-Caux een stoompont aangeva ren door een Engelsch stoomschip, dat de Seine opvoer naar Rouaan. Tengevolge van den schok zyn van de pont verschei dene menschen en een auto overboord ge slagen. Tot dusver zyn vier lijken ge dregd. Zy Heten een knaapje verdrinken. Voor het kantongerecht te Deventer hebben terechtgestaan de landbouwer H. J. K., te Bathmen, diens echtgenoote J. J., de kleermaker E. J. v. M. uit Ok- kenbroek, en J„ K., echtgenoote van ge noemden kleermaker, allen, omdat zy op 12 Juli jl, toen te Bathmen een 8-jarig zoontje van B. J. Zomer in de Schipbeek te water geraakte, geen enkele poging hebben gedaan tot redding ^hn het knaapje, dat daardoor is verdronken. Het water ter plaatse slechts 1.30 meter diep en het kind lag slechts anderhalve meter van den waL De ééne beklaagde vertelde, dat hy niet in het water had durven gaan, omdat hy nog nooit daarin was geweest! Hy be weerde, dat, al was het zyn eigen kind geweest, hy nog niet er in zou zyn ge gaan. Een andere beklaagde verontschuldigde zich op soortgeiyke wyze. De derde zei, niets te hebben gedaan aan de redding, omdat hy een houten been hoeft. De ambtenaar van het O. M,, mr. Was senberg, sprak zyn verontwaardiging uit over het zi laffe gedrag van de beklaag den, die 'n knaapje van 8 jaar voor hup oogen lieten verdrinken. Hy begreep niet, dat de vrouwen der beklaagden hun mannen niet in het water hadden gejaagd tot redding. Hy eischte tegen de beide vrouwen een boete van 26, evenals te- fen v. d. M., die een houten been heeft. egen H J. K. vorderde hy 14 dagen hechtenis. (TeL) Een obstinate zwemster. Een Duitsche dame, die waarshyniyk niet wist, hoe gevaarlyk het is om rond de pieren te zwemmen in zee, had zich dezer dagen by de Scheveningsche ha ven in zee begeven en was, langs het Volkszeebad tot vlak by het Wandel- hoofd gezwommen, vertelt het „Vader land". Zooals bekend, is 't by algemeene politicverordening verboden op die plaats te baden of te zwemmen. Personeel van het Volkszeebad waarschuwde de dame dan ook het spelletje niet voort te zetten en de politie moest er aan te pas komen om de orde op het strand te herstellen. De dame weigerde echter aan verzoek en bevel te voldoen. Ze kwam aan het strand en sloot de ooren voor elke vriendeiyke aanwy'zing, die de politie haar gaf. Daar op werd besloten haar mede te nemen naar het bureau, omdat ze zich ln woord en daad verzette tegen het opanaken van een procesverbaal en haar arrestatie. In optocht ging het over den boulevard. Honderden menschen liepen mee. Op het politiebureau gekomen, nam de hoofd inspecteur de zaak in handen en over reedde de dame zich nu niet langer ob stinaat' te toonen. In de badkamer werd haar een warme douche gegeven en een agent werd uitgezonden om haar klee ding op te halen. Toen verzette zy zioh niet tegen het opmaken van een proces verbaal en nadat zy het politiebureau gekalmeerd verliet, dankte zy chef en personeel voor de vriendeiyke behande ling. Ontploffing. Dinsdagavond is in de Serva Rijwielen- 9 fabriek te Geldrop een acetyleen-gasketel ontploft, waardoor aanzienlijke materieels schade is teweeg gebracht in de fabriek. Nagenoeg alle ruiten werden vernield en een binnenmuur sloeg totaal om. Per- sooniyke ongelukken zyn er niet gebeurd; alleen heeft v. R. uit WoenseL die het toe stel bediende, lichte brandwonden aan hoofd en handen gekregen. Ergerlijke baldadigheid. Tegen 2 Inwoners van Biggekerke ls procesverbaal opgemaakt wegens erger lijke baldadigheid. Zy hebben een 6-jarig jongetje opgenomen en hem als kaatsbal gebruikt Het kind kwam met het hoofd S> de steenen te vallen en werd daardoor oedend verwond. Brand ln een hoteL By een brand te Long Branoh, in den staat New-Jersey (V. 8t), zyn twee brandr weerlleden en een meisje van 16 jaar omr 8«komen, terwyi twee andsre brandweer eden en twee vrouwen gewond werden. De brand woedde ln het New Atlantic t Ingezonden Mededeeling. Bramlage's MskleeÉpagazijn De toestand te Borculo.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2