NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Het geheim van de Verpleegster BUITENLAND Nr. 6078 DINSDAG 15 SEPTEMBER 1925 Zij, die zich van heden af, voor minstens 3 maanden op dit blad abon- neeren, ontvangen het tot 1 October GRATIS. FEUILLETON. "^®^cen eerd, dai in drie -ndige bizonderheden in beeld bracht fcrfaagd mag HELDERSCHEGOURAl ïïöke fa- tweede ■lling in •nden kilo ABONNEMENT PER 9 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderseho Courant fl.50; fr. p. p. binnenland f2.—. Ned O en W. ^fnöf ft wnm 7ft f 'fi Vaw T overl«e landen f 4'20. Zondagsblad reep. f 0.50. f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad reep. f 0.95, f126, f125, f160 Losse nummers der Courant 4 ct.; fr p p 6 ct Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en .412 Poet-Girorekentog No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 ct. p. regel fealjard). Inge®, meded. (kolombreedte als redaction. tekst)dubbel tarief. Kleine advert. (gevraagd, te koop, te huur)y. 1 t/m 8 regel8 40 ct., elke regel meer lOot. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad eu met br. onder no. 10 ct. p. adv. ertra). Bewijeno. 4 ct. De Administratie. Licht op voor Auto's en Fietsen: Dm-dag 15 Sept7.46 uur Woensdag 16 7 44 De Volkenbondsvergadering. Voortzetting der algemeene be schouwingen. De Volkenbondsvergadering heeft Za terdag de bespreking van het Raadsrap- port voortgezet. Arfa ed Dowleh (Perziè) steunde het Zweedsche voorstel tot een hernieuwde studie van de voornaamste bepalingen van het protocol. Bello Oodesino (Chili) legde getuige nis af van de bet eekenis, die Chili aan den Volkenbond hecht en zeide, dat het streven van den bond thans moet lei den tot het vinden van een middel, waar door de toepassing van de beginselen van den vrede, die in het protocol neergelegd zijn, voor allen aannemelijk wordt. Hij verzekerde, dat Latijnsch Amerika het denkbeeld der verplichte arbitrage om helst Burggraaf Isjil (Japan) stelde vast. dat alle regeeringen het over de beginselen van het protocol eens zijn, maar niet over de wijze van toepassing. De meeste thans gesloten verdragen voorzien de instelling van een bevredigingsoommissie. De Ja- pansche regeering is van meening, dat dit stelsel algemeen toegepast diende te wor den. Hymans (België) zeide, dat, moge het protocol niet dadelijk toepasselijk geacht zijn, zijn beginselen van blijvenden aard zijn en thans nog een aanzienlijken in vloed uitoefenen. Met name het denkbeeld van arbitrage heeft vorderingen gemaakt, doch de arbitrage dient geschoord te worden door positieve sancties. Bij een beschouwing van de gewestelijke verdra gen, welke thans in voorbereiding zijn, stelde Hymans vast, dat zij binnen het al gemeene kader van het protocol vallen, waarvan zij den geest behouden hebben. Een voorstel van Spanje. Quinones de Léon verklaarde, dat Spanje trouw blijft aan de beginselen, die neergelegd zijn in het protocol. Hij dien de een ontwerp-besluit in tot het houden van een algemeene conferentie voor de ontwapening, zoodra de Raad het oogen- blik daartoe geschikt zal achten en tot het uitnoodigen van den Raad om aan de vol gende vergadering meedeeling te doen van den vooruitgang, die door de afzon derlijke verdragen, welke thans In voor bereiding zijn. aan de zaak van den vrede is geschonken. Benesj (Tsjecho-Slowaklje) verdedigde door MURRAY HERQjBRT. 78) „Cherry's volgende woorden vervulden heim opnieuw met verbazing. „Maar ik wil mijn maat vroeger terug hebben, dan op die (manier, snap je?" zei de Cherry nadrukkelijk. „Die overland reis schikt me niet. Et ben van plan de „Western Gleaim" aan te klampen, voor dat zij te Genua is". Foss Squire moest deze mededeeling eerst even verteren, voordat hij1 kon ant woorden: „Daarvoor bestaan twee wegen. Een kruiser van de marine, als je éen van de Lords van de Admiraliteit was, wat je nu toevallig niet bent; of eene vliegma chine, wat een beetje gevaarlijk Is." „Geen van beide," riep Cherry uit met gloeiende oogen. „Kijk eens hier," Foss Squire kwam een stapje naderbij en sprak vriendelijk Kuister een oogenblik. Je staat mij aan. Ik spreek eerlijk, ik maak je nietts twijs. Laat ik je een raad mogen geven. Neem dien ter harte jongen, want de zaak, waar in je betrokken bent, Is te belangrijk om er abuizen in te maken. Neem er notitie van voor het te laat ls en Je je vingers verbrandt. Je zult vragen, waarom?" Zijne stem daalde tot een gefluister, dat de in zittenden van de auto, die naast den stoep nogmaals op besliste wijze de beginselen van het protocol van Genève en betoogde de noodzakelijkheid om aan het protocol vast te houden. Ten slotte verkjaarde hij zich te vereenigen met het voorstel-Quino- nes de Leon. Nadat nog baron Lehmann (Liberia) en Guerrero (San Salvador) gesproken had den, wees Scialoja (Italië) op hetgeen de Volkenbond tot dusver verricht heeft. Het protocol was zijns inzien te vroeg ge komen; de Volkenbond moet eerst een geest van broedermin onder de volken zaaien. Uit Genève wordt aan die N. R. CL ge meld: Na de discussies van Zaterdag, waarbij ook Hymans zijn instemming verklaarde met het door jhr. Loudon Vrijdag gedane voorstel tot onverwijld© voorbereiding van een algemeen ontwapeningsplan, mag men wel aannemen, dat er een besluit in dezen zin genomen zal worden. Opmerkelijk is het echter, dat Paul Boncour, Hymans en Benesj allen een volstrekt stilzwijgen heb ben bewaard over de motie-Unden inzake de bevordering van een algemeen verdrag van verplichte arbitrage. Ook Quinones de Leon heeft in de vermoedelijk offi- cieuse motie over de onderhandelingen inzake het veiiLgheidsverdrag met Duitsch land, waarbij ook hij den wensch naar voorbereiding eener ontwapeningsconfe rentie heeft opgenomen, geen woord over Unden's denkbeeld gezegd. Genève, 14 September. In de ochtend vergadering heeft Buero namens Uruguay vertrouwen in den Volkenbond uitgespro ken en een motie ingediend om den Vol- k en bondsraad te verzoeken een grondige studie t© maken van de regelen betreffen de het permanente hof van internationale justitie, daarbij rekening houdend met den den arbeid en de ervaring van dit hof en van de meeningen geuit in parlementaire, wetenschappelijke en andere'kringen, ten einde te komen tot meer universeel© toe passing van de rechtspraak van dit hof. Bulgarije heeft zich voorstander ver klaard van een algemeen verdrag ter in stelling van verplichïe arbitrage. Nadat Apponyi gesproken had, heeft Galvanauskas (Lithauen) het vraagstuk der minderheden behandeld en den Volr kenbond verzocht een internationale over eenkomst inzake de minderheden uit te werken, welke allen landen gelijke plich ten op zal leggen ten aanzien der minder heden. Voorts sprak Galvanaukas de hoop, dat de Volkenbond een voor beide partijen aannemelijke oplo&ing moge vinden voor de Grieksch-Bulgaarsch© betrekkingen. Gistermiddag hebben verschillende com missies hun werk hervat; in de zesde commissie zou burggraaf Cecil een uiteen zetting geven van het ontwerp tot afschaf fing van eiken vorm van slavernij. Nieuwe Turksche voorstellen inzake MosoeL Bern, 14 September. Men zegt, dat de Turksche delegatie te Genève bij de com missie van drie leden uit den volkenbonds raad, welke belast is mét het onderzoek van de Mosoel-kwestie, nieuwe voorstel len ingediend heeft. Turkije, hetwelk de toekenning van het vilajet van Mosoel aan Turkije blijft eischen, is bereid de provincie Diala, welke volgens het rapport der door den Volkenbond benoemde deskundigen noo- dig is voor de watervoorziening van het het dal van den Eufraat, aan Irak af te staan. Voorts verklaarde Turkije zich bereid met Irak, Perzië en Engeland een verdrag te sluiten tot wederkeerigen waarborg van veiligheid en hulpverleening. Het waarborgverdrag. Italië neemt de ultnoodiglng aan. De Italiaansche regeering heeft mee gedeeld, dat het bereid is deel te nemen aan de uitnoodiging van Duitschland en aan de conferentie over het waarborgver- drag. ENGELAND. Het vakvereenlglngscongres. Het vakvereenigingscongres, waar in het begin een vrij gematigde strekking scheen te heerschen, welke echter bij de behandeling van de verhouding tot de Russische arbeiders in een radicale om sloeg heeft Zaterdag, den laatsten dag, een zeer radicale motie aangenomen. Deze motie, voorgesteld door Purceli, luidt als volgt: „In de overtuiging, dait de overheer- sching van niet Britsche nationaliteiten door de Engelsche regeering een vorm van kapitalistische exploitatie beteekent, welke ten doel heeft goedkoop© grondstof fen te verkrijgen, waardoor de levens standaard der arbeiders in Groot-Brittan- nië wordt verlaagd, spreekt het oongres zich uit tegen elk imperialisme en komt het op voor het zelfbeschikkingsrecht voor alle volken van het Britsche rijk, met in begrip van het recht om zich van het rijk af te scheiden." Bij de verdediging van deze motie zeide Puroel, dat het imperialisme in den grond slechts een schoonzuster van het kapita lisme was en de ergste vijand van de ar beidersklasse. Thomas betoogde bij het debat, dat niets het werk van het congres zoo belachelijk zou maken als het aannemen van een der gelijke motie aan het einde der zitting, terwijl de helft der gedelegeerden reeds vertrokken was, en na een debat waar iedere spreker slechts drie minuten aan het woord werd gelaten ove. zoo belang rijke vraagstukken als de toekomst van Palestina, Egypte, China en Kenya. Ver der zedde Thomas,, dat het Congres steeds het standpunt had ingenomen, dat geen duim-breed gronds aan het Britsche rijk mocht worden toegevoegd ten gevolge van den oorlog, maar dat deze algemeene principieel© kwestie heel iets anders was dan een motie als deze, welke alle proble men zonder kennis van zaken over een kam scheert. Thomas erkende dat de motie goede passages had. Ook hjj was van meening dat aan de exploitatie een einde moet ko men. Maar hij drong er op aan, dat het congres zich niet belachelijk zou maken door deze motie aan te nemen. Men dien de te bedenken, dat men 41/» miltioen ar beiders vertegenwoordigt en het is bela chelijk en dwaas te beweren, dat een mo tie waarin zulke zonderlinge uitdrukkin- kingen voorkomen in het belang van de arbeidersbeweging zou zijn. De motie werd ten slotte aangenomen met 8.082.000 tegen slechts 79.000 stem men. De nationale bond van spoorweg personeel onthield' zich van stemmen. Aan het slot van de zitting had de stem ming plaats voor het nieuwe bestuur, waarbij zich het buitengewone geval voor- deeld, dat de resultaten door de vertegen woordigers dier mijnwerkers in twijfel stond te wachten, niet konden verstaan. „Wung Lo is gek op dit zaakje. Hij denkt aan niets anders." Maar Cherry lachte om deze waarschu wing, maar merkte toch dadelijk op, dat de echte ernst, waarmede de ander die gaf eerlijk gemeend waa „Ik ben van plan om mijn maat terug te halen," herhaalde hij, „en gauw ook. De „Strathalla" vertrekt vanavond voor een pleizlerreisje van Southampton. Er is nog een kooi vrij en die bespreek ik da delijk. Zoo zullen we de „Western Gleam" op ons gemak te pakken krijgen." „Je (bent bij de hand, maar dat ls me toch te kras!" riep Squire uit, in een on- geloovigen lach uitbarstend. „Zulken on zin moet tje me niet twtijts maken. Op de „Strathalla" ia een heele troep van die opscheppers uit het West End aan boord op een winter kruistocht voor hun pled- zier, allemaal lords en 1 adios. Het ls te denkelijk, dat die voor jou hun koers zul len veranderen en de „Western Gleam" zullen gaan opsnorren." „Ik zal er wel een (middeltje op vinden," verweerde Cherry zich halsstarrig. „Laat dat maar aan mij over." Hij deed het portier van den auto weder open en Squire, met het ongeloof nog dui delijk merkbaar op zijn gelaat, zag voor het eerst, dat er eene dame in zat. Hij 'lichte dadelijk den hoed op en zijn rood© haar straalde als een© vlam, waardoor Barbara's aandacht op hean gevestigd werd, terwijl hij haar scherp aanzag. Cherry duwde hem op zijde en liet zich naar binnen vallen. De wagen reed' snel weg. Groot© opwinding straalde nog uit Cherry's oogen en Jim Ferrisa zag hem werden getrokken, zoodat een nieuwe tel ling moest plaats hebben. Thomas en miss Bondfield, die hun functies hadden neergelegd toen zij tot leden van het arbeiderskabinet werden benoemd, zijn thans weer gekozen. Bij de sluiting van het vakvereenigings congres te Scarborough heeft Swales*. de voorzitter, gezegd, dat het oongres het bestuur een mandaat heeft gegeven om pogingen om de Russische vakvereenigin- gen tot de Amsterdamsche internationale te brengen en tot internationale eenheid te komen voort te zetten. Een nitiatlng van den minister van koophandel. Sir Philip Ounfille Lister. de minister van koophandel, heeft gezegd, dat het dui delijk is, dat de mannen, die voor het oogenblik de leiding van het vakvereeni gingscongres in hadden hebben weten te krijgen, vastbesloten zijn de vakbeweging ven een industrieele tot een revolutionaire, communistische organisatie te maken. De vakvereenigingen hebben hun vrijheid en macht verkregen, opdat zij een groote in dustrieele taak zouden vervullen, doch niet om de Engelsche constitutie en ver dere instellingen uiteen te scheuren. Brltsch smaldeel ln de Zwarte Zee en de Mosoel-kwestie. De Balkanoorrespondent vim de N. R. Ort schrijft 6 September: Paragraaf 2 van de Conventie betref fende het regiem over de zeeëngten naar de Zwarte Zee, welke een aanhangsel vormt van het Vredesverdrag van Lau- sanne, schrijft voor: „Volkomen vrije door vaart over dag en bij nacht wordt in tijd van vrede toegestaan aan elke vlag, onver schillig welke, en zonder voldoening van eenige heffing, welke ook, onder de vol gende voorwaarden, voor zoover het be treft de tof&le sterkte dier oorlogsbodems: a. Het maximum scheepsmacht, dat een mogendheid de zeeëngten zal mogen la ten doorvaren met bestemming naar de Zwarte Zee, mag niet de sterkte over schrijden van de grootste scheepsmacht van een der oeverstaten op het oogenblik van de doorvaart D© mogendheden be houden zich echter het recht voor om ten allen tijde en onder alle omstandigheden in de Zwarte Zee een scheepsmacht te zenden welke drie oorlogsbodems, meten de elk niet meer dan 10.000 tonnen, niet zal overschrijden, b. Turkije zal geen en kele verantwoordelijkheid dragen voor het aantal en de soort van de oorlogsbodems, welke de zeeëngten doorvaren, c. Het wa ken over de nauwgezette nakoming: van deze voorschriften gaat uitsluitend de In ternationale Commissie voor de zeeëngten aan." Steunend op die bepalingen, heeft En geland nu twee kruisers in de Zwarte Zee gezonden, welke, zoolang zij daar zullen vertoeven, er de heerschappij ter zee zul len kunnen uitoefenen. Op 29 Augustus is een Britsch smaldeel den Bosporus doorgevaren. Het maakt deel uit van de onlangs zeer versterkte vloot in de MiddelL Zee en bestaat uit den gepantserden kruiser Frobisher, waar op de eskaderoommandant, schout bij nacht Wisedell, zijn vlag heeft^ggbeschen en den lichteren kruiser Dragon. De Frobisher is in 1920 van stapel ge- loopen, meet 9750 ton, is lang 184, breed 20 M„ loopt 34 mijl, is ingericht voor het stoken, zoowel van kolen als olie. De be wapening bestaat uit 7 stukken van 19 cM. en 3 van 10.25. De bemanning be draagt 800 koppen. De Dragon dateert van 1919, meet 4810 ton, is lang 144, breed 16 M„ loopt 29 mijl, is bewapend met 6 stukken van 15 oM„ 2 van 7.6 en 16 de 4.7, en bemand met 465 koppen. Het is de eerste maal, sedert den we reldoorlog, dat oorlogsschepen van die grootte en die gevechtswaarde naar de Zwarte Zee zijn doorgevaren. Zou het ge val reeds alleen deswege de bijzondere aandacht van alle oeverstaten hebben ge trokken, zulks is zooveel te meer het ge val, nu die gebeurtenis samenvalt met het tijdstip, waarop de beslissing moet vallen in zake de toewijzing van het gebied van Mosoel, hetzij aan Turkije, of aan de Irak, waarachter het Britsche rijk staat. Dat samenvallen wordt dan ook ln al de oeverstaten, en in inzonderheid in Tur kije en in Rusland, druk besproken, zoo wel in de pers, als in de politieke kringen. En uit al die uitingen treedt duidelijk een zeker wantrouwen en ongerustheid aan den dag betreffende de ware bedoelingen welke achter dat Britsche vlootbezoek zou den kunnen steken. Ook de houding van de Britsche ambas sade te Konstantinqpel heeft daartoe bij gedragen. Ondervraagd naar het doel van de reis van het Britsche smaldeel, verze kerde men daar niets van te weten* ja, de doorvaart welke langs Konstantino- pel in den nacht heeft plaats gehad pas uit de kranten hebben vernomen. Tege lijkertijd kwam echter te Konstantinopel het bericht, dat het Britsche gezantschap te Sofia reeds eenige dagen tevoren de Bulgaarsche regeering mededeeling had gedaan van het voorgenomen bezoek van het eskader aan de haven van Varna van 29 Augustus tot en met 4 September, en het bij den tsaar een gehoor had aange vraagd voor den schout bij nacht, eska dercommandant, ten einde dien in de ge legenheid te stellen Zijne Majesteit zijne opwachting te maken. Het verblijf van die Britsche scheeps macht in die Bulgaarsche haven, waar nog nimmer oorlogsbodems van die grootte wa- a ren geweest, ls een aaneenschakeling van feestelijkheden en uitstapjes in den om trek geweest, welke laatste echter door de achterdochtige speurders in Turkije en in Rusland veeleer als Inspectie- en on derzoekingstochten worden aangezien no pens de mogelijkheid' zoo noodig te Var na een operatiebasis te kunnen inrichten. Op 80 Augustus werd de schout-bij-nacht met groot gevolg door tsaar Boris op diens buitenverblijf te Euxinosgrad, drie kwart uur van Varna aan de zee gelegen, in gehoor ontvangen, en daarna ten noen maal gehouden, 's Avonds van dien dag gaf de eskader-commandant aan boord van zijn vlaggeschip een maaltijd aan de Bulgaarsche autoriteiten, welke gevolgd werd door een groot bal, zooals de Var- naërs er nog nooit een hadden bijge woond. verbaasd vragend aan. „Dat meende je toch niet, Gherry, wat je daar zeide van de „Strathalle"?" „Zeker," zeide Gherry, terwijl hij alweer bezig was met de spreekbuis. ,;Oockspur Street," schreeuwde hij, „zelfde kantoor, waar we al geweest zijn!" „Het is natuurlijk gekkenwerk, om alles op zijn beloop te laten," merkte Ferris op. „Maar wat je hier ook zou willen begin nen, je kan de „Western Gleam" niet in halen. Daar ls geen kijk naar." „Hei, kijk eens door dat kleine venster tje achter je," beval Cherry, en Ferris, zich met moeit© ronddraaiende, gehoor zaamde. „Wat voert die rood© nu uit? Ik zal het je wel zeggen, zonder dat ik kijk. Hij neemt ook een auto." „Ja," antwoordde Ferris, „en die volgt ons nu aL" „Dat wist ik wel." Gherry wreef zich de handen. „Hij denkt dat Ik overal gek genoeg voor ben en nu wil bij zien, of ik ook werkelijk ga. En voor den duivel, dat zal ik doen ook. Ik gooi er vijf en zestig glimmers aan weg, den prijs voor eene kooi, en jelui beiden moet me zien ver trekken. En dan gaat -hij hard terug naar Wung, om te rapporteeren, dat ik ook uit den weg ben, en dan is hij zoo blij als een kind. Dan denken ze heelemaal niet meer aan m}j. Als ik hen niet tussohen de vin gers doorglipte, zooals ik nu doen wil, zouden ze mij overal dwars zitten, waar ik maar gaan zou. Ik zou dan geen voet kunnen verzetten." Deze woordenstroom verwonderd© de anderen ten hoogste. „Ik begrijp niet.begon FerrU. „Jij moet eene wat innemen van den dokter, om je begripsvermogen op te fris- schen!" zeide de zeeman. „Ik ken nu de troeven in dit spel en dat is een heelen hoop waard. We staan tegenover drie boeven en de ergste is Wung. Zou je den ken, dat die twee anderen Wung met hun geheimpje bekend gemaakt hebben, dat zij al dien tijd zoo netjes in de watten ge wikkeld hebben? O neen! Heb je niet ge merkt, dat Squire imij trachtte mt te hoo- ren, zoo voorzichtigjes en liefelijk? Fir- nim en dat doktertje gaven Wung een karreweitje. Zou je denken, dat ze hem er hij1 gezegd- hebben, waarom zij dat opge knapt wilden hebben? De ouwe -Wung wist dat niet, maar hij zag wel, dat het iets zeer belangrijks was. En daarom heeft hij zijn mannetjes op wacht gezet, om te trachten daar achter te komen." Hij hield even op. „Met Jack veilig op de „Western Gleam" is het spel verloren, zeg jij, maar gelijk heb je niet. Hij is heelemaal niet op de „Western Gleam". Daar durf ik alles onder te verwedden, wat ik bezit. Firnkn denkt, dat hij er wel op is en dat denkt die dokter ook; en ik ben lekkertjes naar Southampton, zooals Squire Co, ook denken, dat ik ben. Maar Wung Lo houdt hem in veiligheid bij de hand Wung Lo, die hier dubbel spel speelt met dien advocaat." De gebeurtenissen van dien dag gaven den zeeman wel grootendeels gelijk. De auto van Squire was nog in het zicht, toen Cherry zijne kooi betaalde voor de „Strathalle"; maar een half uur later, nog een half uur voor de boottrein zou ver trekken naar Southampton, had Squire tijd gevonden om hulp te halen en een Ingezonden Mededeeling. Foster's Maagpdllen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen te ge bruiken. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen f 0.05; in apotheken en drogist zaken. andere man nam den taak over om Cherry te bewaken. Bij het Waterloo station, waar Barbara en Ferris afscheid naonen, schom melde een (men onopgemerkt in hun vaar water en de scherpe oogen van den zee man zagen dienzelfden man te Southamp ton weden waar Cherry dadelijk aan ixxird en zijn hut inging, waar hij de boodschap gaf, dat als er soms iemand naar hem zou vragen, hij niet gestoord wilde worden. Hij sloot de deur van zijne hut en later, toen hij zich overtuigd kon houden, dat zijn geheimzinnige vervol ger nu volkomen tevreden gesteld zl>u zijn en overtuigd, dat hij nu werkelijk met de „Strathalla" naar zee ging, vond hij den weg naar Londen terug met een verbazend langzamen boemel trein. Om twaalf uur was 'hij onder het diohte gedrang in Piocadilly. Cherry gevoelde zich niet op zijn gemak tussohen die lang zaam voortbewegende menigte op de nauwe trottoir. Hij stak over naar den grooten vluchtheuvel tegenover het sta tion van den ondergrondschen spoorweg en bleef daar in zware gepeinzen den toe stand even staan overdenken. Uft die ge dachten werd hij opgewekt door het ge roep van een oourantenjongen. Een klein kereltje hield hean, een nieuwsblad onder den neus, en verstrooid zocht Cherry naar klein geld en kocht de oourant. Een op schrift in groote letters trof hean: „Aan varing in het Kanaal!" Cherry begon da delijk te lezen en slaakte toen een kreet. „Als ik bet bij het rechte eind heb, zal Wung Lo's kaartenhuisje nu wel in elkaar zakken," bromde hij en las het bericht nog eens door. (Wordt vervolgd.) I

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1