X TROONREDE. 6 GEMENGD NIEUWS LIEDJE VAN tfk A Is het otM.V emeensche ha- OEMPA'S EN Haarna den Donau x, hetgeen nu moge- i, nu sedert 25 Juli het kar vroeger kwanta weer voor schepen tot Met een barvdjng de Frobiaher steekt Schorre mek* vaarbaar is. Het zal ook de Op de fluit fzfjn, dat zulke machtige oor- op den Donau verschijnen. Beukens gezegd, heeft dit alles, vooral in '.Turkije en Rusland, beroering en: beoorgd- heid verwek! De officleele en de offi cieuze pers in die beide zoo erg met el kaar bevriende landen, welke, wanneer het 't buitenland en met name de Woe st er sche mogendheden betreft, waarvan men nog altijd meent niet veel goeds te kunnen verwachten, geen blad voor den mond nemen, geven onbewimpeld het ver moeden te kennen, dat het zenden van zulk een machtig smaldeel in de Zwarte Zee door het Britsche rijk geen ander doel zou hebben, dan die voornaamste en vlug ste verbinding tusschen Rusland en Tur kije te willen beheerschen, voor het geval dat die beide landen zich zouden verbin den om, ingeval van een voor Turkije on bevredigende en ongunstige regeling van de Mosoel-kwestie te trachten die onuit voerbaar en ongedaan te maken. Het duidelijkst en krachtigst neemt de Russische pers stelling tegen zulk een voornemen van Britsche zijde in de Zwar te Zee. Rondweg kondigt bijv. de Odess- kaja Wjedomoeti aan, dat daartegen da delijk en van heden af aan alle noodige doeltreffende maatregelen zullen worden genomen. „Laat het den Britschen zeerob ben gezegd zijn zoo besluit dat orgaan der sowjets zijne waarschuwingen dat de Russische ijsbeer nog steeds aanwezig is en dat ze het wellicht wel eens te laat zouden kunnen merken, dat ze zich in werkelijkheid in een muizenval letter lijk „waterrattenval hebben begeven." Zeker is, dat het verschijnen van het Britsche smaldeel in de Zwarte Zee op schudding in heel het naburige Oosten heeft verwekt, welke zal duren zoolang die scheepsmacht daar zal verblijven. Verkeersongelukken te Looiden. 20 dooden en 48 gewonden ten gevolge van auto-ongelukken. Ondanks het zonnige herfstweer, dat den afgeloopen Zondag kenmerkte, wordt deze te Londen ten gevolge van het groote aantal plaats gehad hebbende ongelukken als een der zwartste dagen" beschouwd. Bij de talrijke automobiel-, autobus- en motorfiets-ongevallen zijn dien dag nl. niet minder dan twintig personen gedood en acht-en-veertig gewond. Bij een dezer ongelukken was een vlieg de onheilstich ter, doordat zjj in het oog van den bestuur der vloog; bij een der andere gevallen was het aansteken van een sigaret door den chauffeur de oorzaak, dat de man het stuur op een fataal oogenhlik los 11e! (TeL) DUITSCHLAND. Op het exercitieterrein van de rijksweer te Döberitz is Zaterdagochtend een hand- franaat te vroeg ontploft. De hand van en soldaat, die de granaat zou werpen, werd afgeruk! Acht andere soldaten wer den gewond. De brandstichtingen te Berlijn. In het Oosten van Berlijn is Zaterdag ochtend om 5 uur in een groot woonhuis VEREEXIODE STATEN. De Chineezen te New Vork. Naar uit New-York wordt gemeld zul len alle Ghineezen in die stad, die niet het bewijs kunnen overleggen dat zij op wet telijke wijze in de Ver. Staten zijn toege laten, en ook Ghineezen die wel eens met de justitie in aanraking zijn geweest, op staanden voet uit de Ver. Staten worden verwijderd. Tot dezen stap was besloten om een edixl te maken aan de moorden, die in de Chlneezen-wijk worden gepleegd, waar elkaar vijandige geheime genoot schappen, als zij er kans toe zien, bevech ten met revolver en bijl Een hittegolf te New York. Volgens berichten uit New York heeft men daar sinds Zaterdag opnieuw een hittegolf te verduren gehad, ten ge volge waarvan verscheidene personen be wusteloos neervielen en naar ziekenhui zen moesten worden vervoerd. Echtscheidingen. Hoe buitengewoon sterk in de Ver. Sta ten de toeneming is geweest van de echt scheidingen, blijkt weer eens uit een re cente publicatie. Op 294.496 huwelijken weiden er 45.880 door echtscheiding ont bonden. In drie-en-twintig staten plus het district Columbië waren er in 1924 teza men 1554 meer echtscheidingen dan het jaar te voren, terwijl het aantal huwelij ken met 21.732 verminderde. Er zijn in de Unie slechts vier staten, waar in 1924 de huwelijken toenamen en slechts zes sta ten, waar de echtscheidingen verminder den. Nevado is nog steeds de staat der Unie, waar de echtscheidingen, door de gemak kelijke desbetreffende locale wetgeving, overmatig talrijk zijn. In 1924 waren het er 1087 of acht meer dan het vorige Jaar. Het aantal huwelijken in dien staat in dat jaar bedroeg slechts 1079. Gered De bemanning van de Amerikaansche poolschepen Peary en Bowdoin van de ex peditie onder leiding van Mc Millan heeft dezer dagen op kranige wijze de beman ning gered] van het Deensche marinevaar tuig Islandtaulk, twelk in Godthaab, de haven ter Westkust van Greenland, zin kende was. Er woei een storm en de zee was in felle beroering. Toen Mao Millan ontwaarde wat er aan de hand was. liet hij motorsloepen uitzetten en ging ermee op het in nood verkeerende vaartuig af. Na tal van vergeefsche pogingen om in woeste zee langszij van het ten doode op geschreven schip te komen, slaagde een der motorbooten daarin. Het Deensche vaartuig was reeds onder water en de be manning zat in de masten. Ten slotte konden allen worden gered. Kapitein Mac Millan heeft bericht van het gebeurde doorgezonden naar New York. Hij maakte in zjjn rapport ophef van den moed door de Denen betoond on der het doodsgevaar waarin zij zich be vonden. Spiritistisch bedrog. Uit New York wordt gemeld, dat aldaar op aanwijzingen van een journaliste, Virginia Swain, veertien mediums wegens bedrog zijn gearresteerd. Toen deze aan houdingen bekend werden, hebben leden van den grootsten Amerikaanschen spiri tisten-kring, die van Camp Chesterfield etracht in de woning van Virginia Swain brand gesticht. De politie, die met de gf^cht In de woning van Virginia Swain brandweer aDoedio ter nlaatse versteen Blnnen te dringen om haar te dooden en zich meester te maken van het door haar ontdekte in een vertrek, dat nog niet door het vuur was aangetast een met spiritus gedrenkte matras. Deze matras behoorde echter niet tot den inboedel van het ver trek. Men had haar uit een andere kamer weggehaald en, na een deur te hebben opengebroken, in het vertrek geworpen. In verband met deze brandstichting zHn een paar verdachten gearresteerd. De heele verdieping van het huls brandde uit. FRANKRIJK. Fransch communistische Kamerlid te Algiers gearresteerd. Henriet, communistisch Kamerlid voor het Selne-departement, die in de provin- De Dn ge. cie Oran tot de Arabieren toespraken ge- ontepanningsreis toen hij de streek be- llgt 60 K.M. van Salisbury af. bijeengebrachte bewijsmateriaal,dat echter reeds bij de politie berustte. Miss Swaia wist bijtijds te vluchten. ZUID-AFRIKA. Platina ln Rhodeslë. Slr Thomas Cullinan, de man naar wlen de beroemde diamant, afkomstig uit de Premlermijnen, genoemd is heeft zich een optie verzekerd op een groote streek in Rhodesië, waar op veertig plaatsen pla- tlnahoudende ertsen gevonden zijn. Men verzekert dat een groote hoeveelheid pla tina te voorschijn zal komen. De Engelsche aristocraat was op een Vtieaongelck. Therry gedood, Caste ernstig gewond. Volgens een Reuter-bericht uit Frei- burg in Baden is Zondagochtend om streeks 10 uur het vliegtuig van de Fran- sche vliegers Thierry en Ooste, die den- zelfden ochtend van heit vliegveld bij Etampes vertrokken waren op hun tocht naar Bagdad in het Zwarte Woud neerge stort. Thierry werd gedood. Coste is zwaar gewond naar het hospitaal te Freiburg overgebrach! zocht. Zij houden had waarin tot opstand werd aan' gespoord, is uit krachte van een opdracht van het parket van Oran te Algiers in hechtenis genomen. Hij1 is in de gevangenis van Barberousse opgesloten in afwachting van zijn overbrenging naar Oran. MAROKKO. Een groot offensief op handen. Fez, 14 Sept. Het offensief heeft zich uitgebreid tot een front aan de Werga, waar de Fransche troepen met zeer groote snelheid alle gestelde doeleinden bereik ten. In den sector van Toeanat zal nog hier en daar militaire actie noodig zijn voor het onderwerpen van zekere stam- vfln de vakvereeniging der bootwerkers men. De successen blijken een grooten in- <>m de staking deel te nemen be- vloed te hebben gemaakt op de stammen schouwt men hier als een nederlaag voor in het algemeen en op de onderworpen be- bet communistische plan voor een alge- woners in het bijzonder. Hun vertrouwen meene staking, zal grooter worden De zeelledenstaklng. In de ZHid-Afrikaansche havens zijn thans zes mailbooten niet in staat te ver trekken. Er zijn thans 420 stakers aan land onder het waakzame oog van het 'm- inigratie-departemen! waarmede de *.a- kingsleiders confereeren. Heden is het proces tegen de stakers begonnen. AUSTRALIË. Geen algemeene staking. Sydney, 12 September. De weigering Een groot offensief, waaraan Fransche en Spaansche strijdkrachten zullen deel nomen, schijnt op handen te zijn. Men ge looft, dat het doel van het offensief zal zijn, tot het hart van het vijandelijk ge bied door te dringen. RUSLAND. Een Chlneeech oompiot tegen den Japansohen gezant te Moekou verijdeld De politie te Moekou is een samenzwe ring tegen het leven van den Japanschen gezant bjj de sowjet-regeering op bet spoor gekomen. Het plan om den diplo maat uit den weg te ruimen was door een tlieinie Chineesche organisatie gesmeed. H 11e leden dier organisatie zijn ln hechte- Junk era-fabrieken te Dessau'oen verdrag nis «enotuen. Het zijn voor het raeeren- afgesloten Inzake het organlseersn van di. el kooplieden; twee zijn siudenten. het luchtverkeer ln Turkije. CHINA. Groote overstrooming. Drieduizend dooden. Tientaln, 14 Sep! De Gele Rivier in de provincie Sjantoeng is overstroomd. Duizend dorpen zijn onder water geloo pen. Drieduizend personen zijn verdron ken. Het water stroomde door dorpen die 50 mijl van den rivieroever gelegen zijn en bereikte een maximum diepte van 80 voe! LUCHTVAART. De Turksche regeering heeft met de VEREENIGDE ZITTING VAN DE BEIDE KAMERS DER 8TATEN- GENERAAL. Op de gebruikelijke wijze, evenals de laatste jaren, ook ditmaal zonder het groote ceremonieel, dat deze plechtigheid in vroe ger jaren kenmerkte, is hedenmiddag door "are Majesteit de Staten-Generaal ge- nd. In de vereenigde zitting der beide amers sprak Hare Majesteit'de volgende „In Uw midden, leden der Staten-Gene raal, herdenk Ik met voldoening, dat er voor ons volk in zoo menig opzicht reden tot dankbaarheid bestaat. Innige deelneming vervult Mij met de slachtoffers van de ramp, die in de afge loopen maand verschillende deelen van het Land teisterde. Het gevoel van saamhoorig- heid, dat zich, waar het geldt geleden ver lies te lenigen, weder zoo krachtig open baarde, stemt echter tot erkentelijkheid. De toestand van land- en tuinbouw geeft in menig opzicht reden tot voldoening, al zijn de vooruitzichten voor de naaste toe komst niet geheel zonder schaduwen. Handel en nijverheid verkeeren nog in moeilijken toestand; in niet geringe mate is daarop van invloed de economische ge steldheid buiten onze grenspalen. Al blijven zorgen drukken, zoo kan niet temin van eCnige verbetering in den alge- meenen toestand des lands worden ge waagd. Het gevaar voor de ontwrichting van den toestand van 's lands geldmiddelen kan als afgewend worden beschouwd. Ingrij pende maatregelen zijn daarvoor noodig geweest. Blijft de financieele toestand zich gun stig ontwikkelen, dan zal, naast verlichting der aan de burgerij opgelegde lasten, ook verzachting van enkele der in de laatste jaren genomen maatregelen in overweging kunnen worden genomen. Zoo voor bestuur als wetgeving blijft handhaving van de christelijke grondslagen van ons volksleven richtsnoer. Vereenvoudiging van den Staatsdienst, waar mogelijk inkrimping van Staatsbe moeiing en betrachting van de uiterste soberheid in het beheer der publieke mid delen blijven dringend geboden. Voorzieningen, die omvangrijke gelde lijke offers van de schatkist vorderen, die nen dan ook vermeden te worden. Onze betrekkingen met de andere mo gendheden zijn van den meest vriendschap- pelijken aard. De geldelijke verhouding tusschen rijk en gemeenten zal worden herzien. Met volstrekte handhaving van de grond wettelijke financieele gelijkstelling op het gebied van het lager onderwijs blijft het oog gericht, zoowel op het houden van de kosten van het onderwijs binnen redelijke grenzen, als op het wegnemen van onnoo- dige beperkingen van de vrijheid van hei onderwijs. Een voorstel zal worden gedaan tot wij ziging van de regeling van de schoolgeld heffing. In afwachting, dat de ontwikkeling van den internationalen toestand de verwezen lijking zou toelaten van de door den Vol kenbond in uitzicht gestelde algemeene be perking van bewapening, zal reeds thans het streven erop gericht zijn, om, bij behoud eener weermacht, welke met den bestaan- den internationalen toestand rekening houdt, geleidelijk te geraken tot verlaging van de militaire uitgaven. Maatregelen zijn in overweging tot in stelling van een Departement van Lands verdediging, waaraan de belangen van land- en zeemacht zullen worden toever trouwd, voor zoover deze laatste niet naar het Departement van Koloniën moeten overgaan. De zorg voor de groote verkeerswegen te land vordert bijzondere aandacht. Ook hieromtrent zijn voorzieningen in overwe ging genomen. Op sociaal terrein blijft een omzichtig beleid noodzakelijk. Geleidelijk zal de in het verleden gevolgde lijn worden doorge trokken. Naarmate economische toestanden in ons land dit mogelijk maken, zal de Ar- beidswet-1919 verder behooren te worden doorgevoerd. Invoering der Ziektewet, nadat deze ge wijzigd is, ook in dezen zin, dat meer ruimte wordt gelaten aan hetgeen in de maatschappij is opgekomen, is geboden Wettelijke regeling van het collectieve arbeidscontract zal worden bevorderd. Ten aanzien van dr volkshuisvesting zal de Regeering zich als regel beperken tot de taak, zooals de Woningwet zich die heeft gedacht. Maatregelen tot uitbreiding van werk gelegenheid zijn in overweging. Het beheer van 's lands Overzeesche Ge westen zal worden voortgezet in een geest, welke met onze zedelijke roeping jegens die gewesten in overeenstemming is. Om in de toenemende behoeften van land en volk te kunnen voorzien is ruime toe vloeiing van kapitaal onmisbaar. Gewaakt zal worden, dat de belangen der inlandsche bevolking niet door over wicht van dat kapitaal worden benadeeld. Moge God Zijn milden zegen aan Uw arbeid schenken! Ik verklaar de gewone zitting der Sta ten-Generaal geopend". OOST-INDIE. De begrooting van 1925. Een totaal overschot van 100 mfllioen. (Aneta.) Het Soer. Handelsblad meldt, dat het vermoedelijke overschot van de begrooting van 1925 70 millioen zal be dragen, exclusief de stijging van de douaneontvangston. Het totaal overschot is aan te nemen op 100 millioen. Krasse maatregelen. Op last van de regeering is volgens de Bid. Ct. (O. J. E.) in de laatste maan den zeer veel aandacht besteed aan het geen zij nog heeft te ontvangen van de velen, die uit 's lands dienst getreden, den lande de voor ben gemaakte kosten hebben terug te betalen als kosten voor uitzending, uitrusting, studie en derge lijke. Lijsten werden opgemaakt van de namen <jer debiteuren met daarachter de door hen verschuldigde bedragen, welke lijsten, samengevoegd, thans een dik boekwerk vormen, terwijl het totaal der verschuldigde bedragen in de tonnen loopt. Nu zijn er daaronder vele schulden welke door verjaring niet meer geïnd kunnen worden. Want in vele gevallen is die verjaring niet door de diverse landsadvocaten gestuit. Er zijn er echter nog genoeg diejopgevorderd kunnen wor den. Geschiedde dit tot nog toe in het ge heel niet, of op zulk een wijze, dat de betrokkenen de aanmaningen „aan hun laars" lappen, dan wel de schulden af deden met belachelijk kleine bedragen, de regeering is thans voornemens, krasse maatregelen te nemen waar zij zulks noodig acht. Uit een door haar uitgezonden schrijven blijkt, dat de bevoegde autoriteiten ge ïnstrueerd zijn om desnoods over te gaan tot derden-arrest bij de werkgevers der debiteuren, d.w.z. tot het doen beslag leggen op het salaris der betrokkenen. Autobus omgeslagen. Te Semarang is een autobus omgesla gen. Mevrouw Steenbergen is vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Zes passagiers werden licht gewond. (Aneta). Maggi-demonstratie. Op Woensdag en Donderdag ede. zal in de groote zaal van Musis Sacrum alhier een openbare voordracht gehouden wor den over volksvoeding met betrekking tot de Maggl's Producten, waaraan verbon den worden kookdemonstraties en een fiLmvertooning, die den beeoekers(sters) het geheele Maggi-bedrijf zal toonen, zoo wel landbouw- als fabrleksbedrljf, en een kijkje geeft van het Zwitsersche land schap. In zeer veel plaatsen hier te lande zijn dergelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich' verheugen in een druk bezoek. De belangstellenden waren zeer tevreden over hetgeen hun geboden werd; wij twijfelen er dan ook niet aan of de dames van hier zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Zie verdere aankondiging ln dit blad. gekomen met een motor met zijspan. De heer N. kwam te vallen en kreeg een ernstige hoofdwonde. Bewusteloos is hij naar het gasthuis vervoerd. Zfln toestand is hoog ernstig. Een luxe-auto uit Krefeld, met een Dult- sche familie, een dame, twee heeren en een jongen, is Zondagnamiddag te Venio, vlak bij de Duitsche grens, tegen een boom gereden. De vier inzittenden wer den uit den wagen geslingerd, de dame en de jongen werden vrfj ernstig gewond, de heeren kregen slechts onbeduidend let sel, de auto werd geheel vernield. Het on geluk ontstond, doordat eenige fietsers, die in de richting van den auto reden, niet voldoende ruim baan maakten. Om de wielrijders te sparen, week de auto te veel uit en reed toen tegen een boom. Ben jeugdige Inbreker. De politie te Maastricht heeft dezer dagen aangehouden den 17-jarigen H. van Z. uit Haarlem. Voor den rechter van instructie geleid, bekende deze jeug dige boosdoener, dat hij niet minder dan 17 diefstallen in ons land heeft gepleegd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hij ook debet is aan den diefstal van effecten te Delft, waar voor opsporing van den dader f600 werd uitgeloofd. Te veel ouderwijzers. - Voor de vervulling van een vacature als onderwijzeres aan een openbare school te Bussum hebben zich 160 sollicitanten aan gemeld. Mishandeling en beroovlng. Zaterdagavond is de broodbezorger H. W. in de Spiegelnisserstraat te Rotterdam op straat van achteren door een man aan gevallen en met een zwaar voorwerp be wusteloos geslagen. Na den op straat in- eengezakten man te hebben beroofd van een zwart lederen geldtasch, waarin onge veer 180, o.a. tien bankbiljetten van 10, is de dader, iemand van ongeveer 25 jaar, gekleed met lichte regenjas en geruite pe! ontkomen. De bewusteloos geslagen broodbezorger is met een schedelbreuk in het ziekenhuis aan den Bergweg opge nomen. Ben luidspreker als misthoorn. Binnenkort zal aan den ingang van de haven van Cherbourg een geweldige luid spreker geplaatst worden om de zeevaren den tijdens mist het binnenkomen gemak kelijk te maken. Volgens R. Magazine zal het geluid op 80 K.M., afstand hoorbaar zijn. Ben gestoten auto met een vergeten kind. Dieven zijn er Zaterdagavond laat in Londen met een auto van door gegaan, dien zij onbeheerd voor een huis vonden. Een eindje verder hebben zij den auto echter weer achtergelaten. Klaarblijkelijk, nadat zij ontdekt hadden, dat er een 2-jarig kindje in lag. De ouders hadden hun kind in den auto vergeten, en toen zij het zochten, misten zij d n auto meteen, die echter spoedig daarop door de politie was opgespoord. Toen de politie den ver laten wagen vond, had de kleine het op een stevige huilpartij gezet. Belangrijke diamantverduistering ln Belgisch-Conga. Sinds geruimen tijd werd, aldus „De Doodgereden. Gistermiddag omstreeks half zes reed de 85-jarige machinist W. T., in dienst van de gemeente-gasfabriek, op den Groenen Hilledijk te Rotterdam, nabij de Riederiaan, op zijn flets, in dezelfde rich ting als een van den Dordtschenstraatweg komende stoomtram van de Rotterdam- sche Tramwegmaatschappij. Toen die tram zeer dicht bij hem was, stak hij, vlak voor de locomotief, de rails over. Het voorwiel van de flets werd door de locomotief geraakt, ten gevolge waarvan de man viel en overreden werd. Hij werd met een gebroken halswervel en een schedelbreuk opgenomen; een voet en een hand waren afgereden. Dr. Oudkerk, die juist passeerde, stelde den dood vast Brandstichting. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte een majoor van politie, dat er in de werkplaats van H. V. te Delft brand was uitgebroken. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen en was lp een uur tijd het vuur meester. Twee personen, die op het terrein aanwezig waren, wer den gearresteerd onder verdenking, dat zij de brand op last van H. V. hadden ge- sticht. Deze verkeert thans in het buiten land. V er keersongevallen. Te Delft is Zondagavond op den Rotter- damsohen weg de heer Nlessen uit Rot terdam met rijn motorrijwiel in botsing ger Standaard", door de bestuurders der uit gestrekte diamantontginningen der maat schappij „La Forminière", in Belgisch- Oongo gevestigd, vastgesteld, dat er op de officieel» diamantmarkten van Enge land en Antwerpen meer diamant verhan deld werd dan door de maatschappij ln quastie uitgevoerd. De geheele opbrengst der exploitatie werd op deze beide markten verhandeld: 95 op eerstgenoemde en 6 te Ant werpen. De in den handel voorhanden zijnde partijen diamant, afkomstig uit Congb, schenen aanmerkelijk hooger en uit ra mingen bleek, dat jaarlijks voor enkele millioenen diamant verduisterd werd. Deze diefstallen werden gepleegd in Congo zelf door de zwarte inlandsche mijnontginners, die er in slaagden op de meest sluwe wijze aanzienlijke hoeveelhe den van deze kostbare steenen weg te moffelen. Op hun beurt verhandelden zij het gestolene aan blanken, die deze dia mant naar België smokkelden. Te Antwerpen werd onlangs een spoor ontdekt en een onderzoek werd ingesteld, dat leidde tot het optreden van het par ket. Vrijdagmorgen werd een inval gedaan in de bureelen van den heer Slnger, dia mantkoopman, gevestigd ln de Diamant beurs in de Pelikaanstraat. In de woning van den koopnkin werd huiszoeking ge daan. De heele boekhouding alsmede an dere voorwerpen en diamanten werden in beslag genomen. De koopman werd naar het gerechtshof overgebracht. In den namiddag werd hij aan een verhoor onderworpen. Naar het schijnt, zouden nog tal van personen in deze zaak, die een zeer groo ten omvang schijnt te nemen, betrokken zijn. De dampkring op Mars. De Astronomische Genootschappen van de Ver. Staten en van Canada hebben een bijeenkomst gehouden te Northfleld. On der de sprekers was dr. John van de Mount Wilson Sterrenwacht. Deze deelde mee, dat het speotrosoopisch onderzoek, aan de genoemde sterrenwacht verricht nopens den dampkring van Mars, had aan getoond dat er in de Marsatmosfeer wa terdamp en zuurstof aanwezig zijn, doch piaar betrekkelijk weinig. Indien er orga- nisoh leven op Mars bestaat, zal het een organisch leven onder geheel andere om standigheden wezen dan dat op aarde.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2