De kruiser „Sumatra". De te 'Amsterdam bij de Ned. Scheeps bouw Maatschjjv in aanbouw zijnde krui ser Sumatra is in zooverre gereed, dat de proeftochten begin November kunnen aanvangen. De Java. Hr. Ms. kruiser Java, die thans te Vüssingen in de binnenhaven ligt, zal 17 September van daar naar Amsterdam vertrekken en in October de reis naar Indië aanvaarden. De K XL Het reisplan van Hr. Ms. onderzeeboot K XI naar Nederlandsch-Indië is als volgt samengesteld: 15 October 1925 vertrek van Nieuwediep van 21 tot 27 October te Sevilla; van 1 tot 7 November te Tunis; van 12 tot 19 November te Alexandrië: van 20 tot 24 November te Port-Said; van 24 tot 25 November te Suez; van 1 tot 4 December te Aden; van 14 tot 22 December te Colombo27 December aankomst te Sabang. Commandant is de luit. ter zee le kl. G. E. V. L. Beekman. LEGERBERICHTEN. STOOMV AARTBERICHTEN. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Burgerlijke Stand van Helder VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Op de hedem gehouden weekmarkt waren Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie als gevonden terug te bekomen de navolgende voorwerpen: Een fietspomp en een oud heerenrijwlel; en aan de adressen: Bijlsma, Bothastraat 24, een bril in etui. J. K. Snel, Molenstraat 61, een kinder- armbandje. J, H. Polane, Kanaalweg 121, een rijwielr belasting™ erk in etui. v. Dalen, WilheLminastraat 10, een rij- wielbelastingmerk in etuL Dollenkamp, Nieuwebrugstr. 8, een witte zijden kinderurnts. J. Gomes, 2e Vroonstraat 96, een zwart schooletui. O. Abbo, Schagenstraat 10, een zilveren kinderarmbandje. B. Leenarts, Tuinstraat 58, een zwarte kip. S. van Es, Binnenhaven 182, een alpaca- beursje met inhoud Hulppostkantoor Ankerpark, een houten pijp. Does, Waagstraat 2, een hondenpenning 1926, No. 0384. Bregman, Smidstraat 28, een lila vulpen (kleinmodel). C. Schager, Schagenstraat 122, een paar gymnastiekschoenen. Pronk, Breestr. 28, twee etui's met schrijf behoeften. Ballegooij, Torendwarsstraat 6, een paar grijze kinderkousjes (nieuw). Toonen, 2e Vroonstraat 78, een rijwielbe- lastlngmerk. de Wit, Keizerstraat 18, een idem. G. Bouthoorn, Achtergracht ZJL. 26, een sleuteltje. Scheurs, Bassingracht 6, een zilveren hor loge en 3 dubbeltje& Wolvers, Leliestraat 8, een rijwielbelaa- tingmerk. SCHAGEN. Op de paardenmarkt te Schagerbrug waren Maandag 108 paarden aangevoerd, w.o. van zeer goede kwaliteit. Besteed werd voor rijtuigpaarden f850 k f600; 1-jarige f 150 k f 200, 2-jarige f 200 f 800 veulens f 60 f 125werkpaarden f 176 f 375; slachtpaarden f 85 f 200; ketten f80 f200. De vaste goederen van den heer K. Boontjes, te Schagerbrug, huis te Valkoog en weiland aan de Schagerwiel, zijn in eigendom overgegaan aan den heer A. A. N. Kaan, te Wieringen. De heer J. Doeksen, kantoorbediende aan het postkantoor te Schagen, wordt overgeplaatst naar Enkhuizen. Uitslag concours-hlppique op 14 Sep tember te Schagerbrug. lste af deeling 11 paarden. lste prijs G. W. Waiboer, Anna Pau- lowna; 2de prijs J. de Graaf, Burgerbrug;- 8de prijs H. de Graaf, Schagerbrug. 2de afdeeling 12 paarden. lste prijs A. Schager, Aartswoud; 2de pr^js P. Wonder, Heer-Hugowaard8de prijs G. W. Waiboer, Anna Paulowna. Eervolle vermelding: K.Kostelijk, Zuid- scharwoude. TEXEL. Mej. H. G. Sohmidi deed met gunstig gevolg toelatingsexamen voor de Rijks kweekschool voor Vroedvrouwen te Rot terdam. Een voerman had zijn paard en wagen eenige oogenblikken onbeheerd laten staan. Doordat het paard ergens van schrikte, liep het achteruit, zoodat eerst de wagen en daarna het paard op een motor kwam te vallen, die in de haven lag. Het arme dier bekwam ernstige vleeschwonden. Nadat het uit zijn benarde positie was verlost, liep het beest uit zich zelf naar Den Hoorn. Een veearts verleen de hulp. MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT aaar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Sept. 1926. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 772.2, te Maagdenburg. Laagste stand 748.7 te Vestmanoër. Verwachting: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oos telijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, iee warmer. - w MARINEBEBICETFN, Gep. vice-admiraal O. O. Zetsers Rijser. Gisterochtend la in de vestibule van het departement van marine, die secretarie-gene raal, gep. vice-adimiraal C. C. Zagers Rijser, adjudant in buitengewonen dienst der Ko ningin, die gedurende drie maanden wagens ziekte zijn functie niet heeft kunnen uitoefe nen, ibij zijn terugkomst na herstel opgewacht door het geheelo militaire en (burgerlijke per soneel van het departement en allerhartelijkst begroet. De heer Graadt van Rogigen, die gedurende de ziekte van d'en heer Zager» Rijser als se cretaris-generaal was opgetreden, vertolkte de gevoelens van sympathie en voldoening over het herstel van den secretaris-gen oraal uit tinam yan allen die op het departement werk zaam zijn en bracht ook aller gelukwenschen over met de onderscheiding, den heer Zegers Rijser op 31 Augustus j.1. ten deel gevallen door de toekenning van den rang van vice- adimiraal. Een prachtig bloemstuk, dat in do vestibule gereed stond, werd ten slotte aangeboden. Zeer getroffen dankte vico-admiraal Zegers Rijser voor dit spontane iblijk van sympathie van het voltallige ambtenaren- en ibeambten- personeel bij de hervatting zijner werkzaam heden. Off. van dOn M.S.D. 2e kl. W. P. Planten- berg, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, ia geplaatst bij het vliegkamp de Kooij. Dff. van adm. Se kl. A- D. Lohh en off. van den M.S.D. 3e kl. J'. M. Buitink, (beiden onlangs benoemd, die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zijn per particuliere gelegenheid daarheen vertrokken. Off. van dien M.S.D. 2o kl. F. Datmave, die nende aan boord1 van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, wordt overgeplaatst aan boord van Hr. Mi», torpedoboot G 16 aldaar. Off. van den M.S.D. 2e kl. O. B. Eenhoorn, leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willamsoord wordt overgeplaatst naar Rottendam bij den afbouw van Hr. Mb. flottielje-vaartuig Soetmba. Met ontslag uit den Zeedienst: 16 Sept.: marinier 2e kl. O. van Leeuwe. 16 Sept.: off.«vlieger 2e kl. H. M. v. d. Vijver van de Kooij naar de Mok en de id. J. W. Adriaans van de Mok naar de Kooij. De luit. ter zee le kl. A. O. Wakerlin, die nende aan boord Wachtschip Vllssingen wordt den löen Sept. op non-activiteit gesteld!. De overplaatsing v*:n éan eerg.-tlmim. P. A. HUleretrtan 2<-sir :5$m la ingetrokken. 12 Sept.: macht-maj. P. T. Minneboo van llava naar Wachtschip Willemsoord en den löen Sept. te detacheeren aan boord van de Stoomloodslboot No. 6. De oppert. L. IJ. ff. Duzee, serg.-ziekenverpl O. Janso en de bootsman G. Vermeulen, die nende resp. bij de O.zeedkaz., het Mar.hoepl. en Hr. Me. Wachtschip te Vlisslngen, worden den löen Sept. gedetacheerd aan boord wan de Stoomloodabopt No. 6. 23 Sept.: serg.-söhrijver D. H. Wiebus van Hospl. Willemsoord naar Zeokrijksraad; ld'. J. Brakhovca van Wachtschip Willemsoord1 naar Mar .hospitaal; macht.-imaj. W. M. Visser van v. Speijk naar Java. lö Sept.: eerg.-seiner D. Millenaar van Mok naar Mar.kaz. A'dam en bestemd voor de Flores. 20 Oct.: serg.-sohrijver P. H. Vaessen van Mar.kaz. Willemsoord jaar Gelderland. 21 Sept.: booteman S F. Theel van Mar.kaz. Amsterdam naar Troimp; id. J. Ooeterhoff van Tromp naar Schorpioen. 'Oct.: seig.-konst. A. M. v. d. Hoek van Wachtschip Willemsoord naar Tromp; id. A. F. Greaves van Tromp naar Wachtschip Wil lemsoord; konst.-maj. G. Jansen van de Kooij naar de Tromp. 7 Oct.: id. G. Maasdam van Tromp naar Wachtschip Willemsoord. ,5 Oct.-. serg.-konst. R. Haak van Gelderland naar de Kooij. 20 Sept.: id. C. W. Christiani wan Mar.kaz. Willemsoord naar Gelderland; id. H. J. Gott- smer van id. naar Gelderland'; id. H. dl D. Bootsma van de Mok naar de Gelderland; ld. G. A. Gleym van de Gelderland' naar Wacht schip Willemsoord. 17 Sept.: serg.-imacht. L. Janeson van Tromp naar Z 4; id. W. Ringellberg van Z 4 naar Tromp. Oct.: sergt.-maoht. A. Jl Opmeer van Gel derland nfJXT Mar.kaz. Amsterdam en geplaatst bij afbouw Sumatra; id. W. de Graaf van O.- zeed.kaz. alsvoron; id. C. Deelder van Heeme- •kerek alsvoren; id. L. Valster van de Kooij alsvoren; id. A. Peters van Wachtschip Vlis slngen alsvoren; id. F. Hilker van Kaz. Wil lemsoord naar Aid. Mars. Rotterdam en ge plaatst bij afbouw Flores; id. J. H. Branden burg van Gzoed.kaz. naar id. en geplaatst bij afbouw Soamiba. 17 Sept.: bott.-maj. J. O. Koning van Wacht schip Vliasingen naar Mar.kaz. Amsterdam. 15 Sept.: macht.-maj. ij. W. Stapper van Kon. Instituut naar v. Speijk; id. A. Guliker van v. Speyk naar Kon. Instituut. 14 Sept.: luit. ter zee 3e kl. A. |J. E. Bik van GelderLandi naar Z 8. De luit. ter zee P. J. M. Cikot van Java wordt den 12 Sept. ter beschikking gesteld. Aan dien off. van gea. dhr le kl. S. L. Anholt ie met 1 Oct. eervol ontslag nlt den Zeedienst verleend. lö Sept.: luit. ter zee le kl. J. ff. A. van Staveren van Dept. van Marine naar stoom loodslboot No. 6 als commandant; Unit. ter zee 2e kl. M.-R. T. O. van Drimmelen van Z 3 naar Stoomloodaboot No. 6. Kerkelijke feestdagen. De bepaling, dat op den feestdag van Drie koningen en den H. Sacramentsdag aan de R.-K. militairen vrij van dienst wordt gegeven tot io uur voormiddag voor het bijwonen van de H. Mis is vervallen. Voorts is door den Min. van Oorlog er de aandacht op gevestigd, dat, wanneer op een der algemeene feestdagen dienst moet worden gecommandeerd hetgeen ingevolge de be palingen van den Inw. Dienst zoo min moge lijk zal geschieden voor dien dienst in de eerste plaats zij moeten worden bestemd, voor wie die dag, in verband met hun godsdienst, geen bepaalde feestdag is. Tevredenheidsbetuiging, De Min. van Oorlog heeft per legerorder zijne bijzondere tevredenheid betuigd aan alle militairen, die deel hebben uitgemaakt van de detachementen, die zijn uitgezonden naar de door de stormramp van io Aug. jJ. geteisterde plaatsen, voor de groote toewijding, die zij bij het vervullen van hunne moeilijke taak hebben betoond. Bijdrage voor de Koninklijke Militaire Academie. Bij Kon. Besl. van 28 Juli 1925, No. 18, is bepaald, dat de tegemoetkoming in de kosten van de Kon. Mil. Academie jaarlijks voor iederen leerling te betalen, van 100 is ge bracht op 400. Dit besluit treedt in werking met Ingang van het leerjaar 19251926, met dien ver stande, dat voor de thans op de K. M. A. aan wezige cadetten en voor de cadetten, die nog van de cadettenschool op die inrichting zullen aankomen, de jaarlijksche bijdrage bepaald blijft op 100. Geestelijke verzorging. Aangezien het is voorgekomen, dat militai ren niet op den daarvoor bepaalden tijd aan wezig waren bij godsdienstige bijeenkomsten, als bedoeld in L.O. 1921, No. 210, is door den Min. van Oorlog aan de betrokken comman danten verzocht, de tijdige aanwezigheid der militairen bij die bijeenkomsten, waarvoor plaats en tijd door hen in overleg met Leger- predikanten en Aalmoezeniers wordt vastge steld, te bevorderen. Voorts moet er bij de regeling van nacht oefeningen aandacht aan worden geschonken, dat het niet gewenscht is, zoodanige oefenin gen te houden in den tijd tusschen de voor R.-K. militairen te houden bijeenkomsten en de godsdienstoefeningen, van den volgenden ochtend. Deserteurs. De namen van de dienstplichtigen, die als deserteur zijn afgevoerd, dan wel als deserteur worden beschouwd, moeten, voor zoover zij den rang van onderofficier bekleeden, nè I Oc tober van het jaar, waarin zij den leeftijd van 45 jaren hebben bereikt, en, voor zooveel zij dien rang niet bekleeden ni 1 Oct. van het jaar, waarin zij den leeftijd van 40 jaren heb ben bereikt, in het Algemeen Politieblad wor den doorgehaald, tenzij het recht tot strafvor dering wegens desertie nog niet mocht zijn verjaard. Eene opgave van doorhalingen behoort op dezelfde wijze als thans aan het Dep. van Ju stitie te worden ingediend door de betrokken commandanten. Rechtspositie der onderofficieren. Het ontwerp van Wet tot regeling van den rechtstoestand van de onderofficieren, alsmede het advies ter zake, zooals dit in de commissie voor Georganiseerd Overleg Landmacht, B., onderofficieren, is vastgesteld, zullen door de Onderoff.-Ver. „Ons Belang" in één boekje worden gedrukt en tegen den kostprijs be schikbaar worden gesteld. De herhalingsoefeningen in 1925. Beschouwingen van een reservist. Een reservist edhrijft aan bet Hbl. o.m.: Schrijver deze», een simpele reserve „zwen gel", zooals die reserveman nog zoo vaak ge noemd! wordt, genoot bet voorrecht aange- wezen te worden als comtpogniescominiandant van een oorl ogeoompagnle en mocht dus be reids op 8 September onder de wapenen ko men imet de overige reserveofficieren en on derofficieren. Een week vroeger voor die op richting der oorlogsonderdeelen, want, zooale niet overbodig zal zijn te vermelden, in den gewonen tijd bestaan bij leder regiment slechte eenigeschoolcompagniën, die alleen recruten opleiden en niet meer en waaruit bij mobili satie moeten groeien de noodige oorlogscom- pagniën. Dot dat niet gemakkelijk valt met pas opgekomen personeel, dat elkaar niet kent en voor het meerendbel nooit voeling met elkaar had, is te begrijpen, maar het gaat, al zou het beter gaan, wanneer het beroepsper sonen^ van ons goede leger eens besef kon krijgen van organisatie en voorbereiding. Want die is werkelijk droevig en in iedere handelszaak van eenige beteekenis zou men zich schamen, wanneer men de voorbereiding van een tijdelijke uitbreiding (die nota ibene ieder jaar terugkomt), zoo miserabel had1 ge- ensceneerd als de in werking stelling van het apparaat voor de herhalingsoefeningen. En een geweldige krachttoer is het toch heusch niet, het gedurende drie weken voeden enz. van bij iedere oompagmie een 126-tal menschen. Zeer goed1 gezien is, dat de officieren en onderofficieren een weelk eerder opkomen ten einde op de hoogte te worden gebracht van wijzigingen in reglementen, om erven de stof zelive wat op te frisedhen en zoo vlotter en beter gewapend tegenover die opkomende man schappen te staan. Maar dan 1» een eerste ver- oischte, dat de tijd intensief benut wordt, dat niet zooals bij een lnfanterie-reghnent het 'geval was, die heele week besteed wordt aan eenige uurtjes theoretisch praten per dag en dat zelfs den dag voor de opkomst der man schappen, officieren en onderofficieren slechts een bespreking hadden van 8 tot half tien voormiddag en van half vier tot half vijf na middag en voor dte rest doelloos rondliepen en den tijd trachtten dood te slaan met biljarten en bridlgen. Een algemeene klacht ia ook, dat ondanks voortdurenden sterken drang van de zijde van het verlofapersoueel totaal niet vol daan wordt aan hun gerechtvaardigden eisch tot het ontvangen van de benoodigde regle menten en voorschriften. Zoo moet de schrijver dezes zijn compagnie aanvoeren en opleiden (want zooale altijd varimnen de te leeren dingen ieder jaar), zon der het nieuwe voorschrift velddienst, zonder het zeer gewijzigde voorschrift aanwijzingen opleiding infanterie, zonder mitrailleurvoor schrift, 'hij moet strafbevoegdheid uitoefenen, zonder dat hij in het 'bezit wordt gesteld van een reglement op de krijgstucht, dat let wei voorschrijft, dat ieder militair in het bezit moet zijn van "een exemplaar daarvan. En dat is nog maar een greep nit de vele ontbrekende. Den officieren en onderofficie ren van zijn compagnie gaat het evenzoo. Toe gezegd is, dht zou verschijnen een uitgave: Mededeelingen voor de reeerveofficieren en in derdaad verscheen een eerste aflevering in Jan. 1925, maar aflevering twee moet nog komen. En toch is er vooral bij de opleiding van de infanterie zooveel veranderd en is vooral technisch het wapen zoo heel veel interessan ter geworden. Na een uiteenzetting van de veel omvang rijker taak der infanterie, wijst schr. er op, dat er de beschikbare tijd! nog wordt ver knoeid met het zoeken naar leslokalen enz. Wat natuurlijk bij 'goede organisatie zou zijn vermeden. Evenmin was zorg gedragen dat de aangewezen instructeurs op de hoogte waren van 'hunne taak. Het is inderdaad, voor schrij ver dezes een heel bedroevende-ervaring ge weest te moeten bemerken, dat op uitzonde ring' na de officieren instructeurs van al het nieuw ingevoerde zeer slecht op de hoogte bleken te zijn en zich niet de moeite hadden getroost hun instructie behoorlijk voor te be reiden en voor die demonstratie van een of ander nieuw ingevoerd middel meer dan eens zich niet geneerden te erkennen er weinig of niets van te weten en de demonstratie over lieten aan beroepsonderofficieren, die het zij dankbaar erkend vaak verrassend goed op de hoogte bleken en rustig en kalm hun kennis wisten te doceeren. Ik heb de moeite genomen mijn ervaring in dezen te toetsen aan die van collega's ibij andere onderdooien, maar vernam daar dezelfde klachten Heden zijn dan de manschappen onder de wapenen gekomen. Gelukkig is men zoo ver standig geweest de opgeslagen kampementen op Galgeniberg en Kemperheide bi] Arnhem, het tentenkamp bij Harderwijk en nog andere kampen af te keuren en de troepen in te kwar tieren of onder te brengen in Doesburg en eventueel Zutphen in de daar leegstaande ka zernes. Ook in dit opzicht is men aan hoo- gerfiand hardleersch. Ieder jaar moeten weer de kampen worden afgekeurd en toch de men schen anders worden ondergebracht. e Stoomvaartmaatschappij Nederland. Kangean, u., pass. 18 Sopt. Periim. Soemba, t., 13 Sept. te Llveupool. Grotlus, t., 18 Sept. te Suez. Jan Pletersz. Coen, 18 Sept. te A'dam. Koningin der Nederlanden, u., 13 Sept te Southampton. Celebes, 11 Sept. te Shanghai. Kamibangan, 11 Sept te Batavia. Krakatau, 12 Sept. te Shanghai. Lochkatrine, 7 Sept. te Portland (O.). Prins der Nederlanden, t, 11 Sept. v. Singa pore. Rondo, 11 Sept. te Batavia. Kon. Ned. Stb. Mij. Perseus, 14 8ept. te A'dam. Aurora, 12 Sept. v. Salonlca. Berenice, pass. 12 Sept. Gibraltar. Calypso, 12 Sept. v. Tunis. Ceree, 14 Sept. te A'dam. Cllo, 12 Sept. v. Baroelona. Ganymedee, 12 Sept. v. Samoa. Hector, 14 Sept. te A'dam. Hercules, 12 Sept. te Malaga. Hennes, 12 Sept. v. Malaga. Ino, 18 Sept. v. Holtenau. Irene, 12 Sept. te Baroelona. Neptunus, 13 Sept te Lissabon. No reus, 12 Sept v. Vlgo. Nero, 18 Sept v. Holtenau. Stiabo, 18 Sopt- v. Holtenau. Tellue, 13 Sept te Venetië. Vesta, 12 Sept. v. Agostolin. Zeus, pass. 18 Sept. Oueasant Minerva, 11 Sept. te Lissabon. Nereus, 11 Sept. v. Plraeue. Vulcanus, 11 Sept v. Alexandrië. Ulyseee, 12 Sept. v. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst Almelo, u„ 12 Sept. v. Arica. Delft, t., 11 Sept. v. Oorral. Medea, 12 Sept. v. New-York. Stuyvesant, u., 13 Sept. Lizard gep. Venezuela, u., 11 Sept. v. Barbados. Van Renaaelaér, 12 Sept v. A'dam. Amsterdam, pao». 18 Sept. Vliasingen. Kon. Hollandsohe Lloyd. A nestel land, pass. 14 Sept. Vliasingen. Salland, 14 Sept. v. A'dam. Dreohterland, u., 18 Sept. v. Antwerpen. E omland1, t., 11 Sept. v. Bahla. FlandMa, u., 18 Sept. v. Rio Janeixo. Gelria, u., 18 Sept. v. Lissabon. Kennemerland, u., 12 Sept v. Pernambuco. Maasland, u., 18 Sept. te Rio Grande. Oranla, t., 12 Sept. y. Pernamlbuoo. Kon. Paketvaartmaatsokappij. Tasman, 18 Sept. te Singapore. HollandAfrika Lijn. Deli, u., pass. 13 Sept Vliseingen. Randfontein, u., 12 Sept. te Beira. Rietfontein, 11 Sept. te Algoabaai. Madlioen, t., 13 Sept. te Antwerpen. Merauke, t., 13 Sept. te Londen. Heemskerk, 12 Sept. v. Delagoabaal. Nijkerk, tl, 14 Sept. te Kaapstad!. Boeroe, u., pass. 11 Sept. Dakar. Klipfontein, 14 Sept. to Antwerpen. Haloyon Lijn. Agnetapark, 14 Sept. v. Salonica. Bmanapark, 13 Sept. v. Antwerpen. Florapark, 18 Sept. v. Malta. Julianapank, 18 Sept. v. Malta. Holland—Amerika Lijn. Dinteldijk, 12 Sept. te Seattle. Glomorganshire, pase. 12 Sept Fayal. Grootendijk, 14 Sept v. R'dam. Ixxahkatrine, 11 Sept. v. Aatoria. Rijndam, 12 Sept. v. New-York. Blommiersdijk, 13 Sept. v. Norfolk. Breedijk, pass. 12 Sept. Sable Island'. L oerdom, 13 Sept. v. Boulogne. Nieuw Amsterdam, pase. 13 Sept. Scilly. Edami, 11 Sept. Havana. Andijk, 10 Sopt. v. Quebeck. Lochönonar, 10 Sept. te Loe Angel es. HollandAustralië Lijn. Bawean, t, 12 Sept. Alexandrië Toeari, u., pase. 14 Sept Gibraltar. Abbekerk, tl, 12 Sept. v. Fremantle. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, pa es. 13 Sept. Perim. Moerkerk, u., pas». 13 Sept. Dungeneee. Streefkerk, t, 11 Sept. te Maraeille. HollandO.-Azië Lijn. Oostkerk, u., 12 Sept. v. Singapore. Ouderkerk, u., pass. 13 Sept. Gibraltar. Zosma, tl, 13 Sept. v. Yokohama. Holland—West-Afrika Lijn. Rijnland, u., pase. 11 Sept. Las PaLmas. IJfeeletroom, 18 Sept. w. Lagos. Djoqja, u., pass. 13 Sept. Finisterre. Heldier, 13 Sept. v. A'dam. Vlieland, 14 Sept. te A'dam. Aludxa, u., 11 Sept. te Accra. Java, 10 Sept. v. Monrovia. Rotterdameche Lloyd. Bandoeng, tl, pe»6. 14 Sept. Oueseant Djambi, u., paee. 13 Sept. Galle. Menado, t., pass. 14 Sept. Periim. Merauke, t., 13 Sept. te Londen. Buitenzorg, t., 12 Sept. v. Padang. Djember, 13 Sept. te R'dam. Kertosono, t., pass. 13 Sept. Gibraltar. Rindjani, t., pass. 12 Sept. Kaap del Arml. Sitoebondo, u., 13 Sept. te Genua. Tjerimai, u., 12 Sept. v. Tanger. Gorontalo, t., pass. 12 Sept. Point de GaJle. Medan, 12 Sept. te R'dam. Toba, 10 Sept- v. Ornuta. RotterdamZuid-Amerika Lijn, AJcyone, t., 12 Sept. v. Las Palmas. Zijldijk, 18 Sept. te Ham/buig. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agapenor, pass. 13 Sept. Perim. Eurymedon, 16 Sept. to IJmuiden verwacht. Melampus, pass. 13 Sept. Perim. Thesen», 16 Sept. to LJimuiden verwacht. Polydorus, 12 Sept. v. Padang. Perseus, 10 Sept. v. Hongkong. Deucallon, 12 Sept. v. Batavia. Eurymedon, pass. 14 Sept. Prawlepoint. Laertee, 9 Sept. v. Port Said. Dardanua, 11 Sept. v. Penang. Elpenor, 11 Sept. te Suez. Meriones, 11 Sept. te Londen. Peisander, 12 Sept. v. Liverpool. JavaBengalen Lijn. Ceylon, 12 Sept. v. Rangoon. Java—New-York Lijn. Memnon, pass. 11 Sept. Perim JavaChina—Japan Lijn. Tjisalak, 12 Sept. v. Batavia. Emzetoo Lijn. Jonge Anthonie, 12 Sept. v. Mazaron. Jonge Jaoobus, 12 Sept. v. Napels. 12 Sept. 1926. Vertrokken naar Yarmouth het Dulteohe s.s. ,'Klaus", was hier als bijlegger. 15 Sept. 1926. Aangekomen van H&rllngen en vertrokken naar Antweipen het Belgieoh sa. „Jan van Rijerwyck". van 12 tot 14 Sept. 1925. OVERLEDEN: P. Pietere, in., 66 jaar, echt- gen. van M. E. de Boer; D. de Roos, v., 78 jaar, echtgen. van H. v. Leeuwen; R. A. Stee man, kt., 63 jaar, echtgen. van C. Schoonmaker; L. M'ieldijk, m., 60 jaar, echtgen. van I. Kou- wenberg. BEVALLEN: E. P. Post-Droppert, z.; C. Hartendorp-Corver, z.; M. M. Wolf-Adlom, d.; A. G. de V ri es-Akkerman, d.; J. Regel luk- Boer, d.; A. Dito-Goea, s. 12 Sept. 1926. Aangevoerd door 4 korders: 320 tongen per stuk 0.60—0.70, 180 kleine tongen per stuk 0.160.20, 1 tarbot 7, 12 kisten zetsohol per kist 10—18, 16 kisten kleine schol per kist 8.50—7, 8 kisten schar per kist 4—6. 14 Sept. 1926. Aangevoerd door 1 korder: 110 tongen per stuk 0.45, 70 kleine tongen per stuk 0.15, 6 kisten zetsohol per kist 12.50, 6 kisten kleine schol per kist 8.50, 8 kisten schar per kist 8.75. Nederlandsohe Eierveiling Amsterdam. 11 Sept. 1926. Er deed zich heden weder een -betere vraag voor, vooral voor gemengd' en bruin, zoodat do prijzen hiervan opliepen. Wij verwachten op heden alleen hooger voor abso luut versch. Men besteedde heden in Amsterdam: Kipeieren, wit: 64/56 8.16-866; 66/68 8.40—8.56 68/60 8.86-9.25; 60/62 8.66- 9.5Ö; 62/64 ,9.60-0.75; 64/66 9.75-10.86. Kipeieren, (bruin: 60/62 9.30-9.60; 62/64 9.70. Eendeieren 6.257.60. BROEK OP LANGENDUK, 14 Sept. Bi. eigenheimers 4, bi. aardappelen 4.60, spercieboonen 914.10, grove uien 6.80 7.20, drielingen 6307.40, gele nep 9 10.30, peen 3.10-3.70, kroten 1.10—2.70, roode kool j 1-3.80, witte kool 0.80—1.80, gele kool 1.203.40, alles per 100 kg.; bos» vg»rtelen 4.706.60 per 100 boe; bloemkool 80.1042.60 per 100 stuks. Aanvoer: 1425 kg. aardappelen, 2100 kg. spercieboonen, 14,200 kg. uien, 10,500 kg. peen, 7800 kg. kroten, 103300 kg. roode kool, 93,000 kg .witte kool, 50,000 kg. gele kool, 2000 bos wortelen, 18,200 stuks bloemkool. NOÖRD6CHARWOUDE, 15 Sept. Schotsohe muizen 4.604.90, bi. eigenhei mers, 4.30, drielingen 6.60, kleine 1.70, spercieboonen 9—15.70, grove uien 6—6.60, uien 5.507.10, drielingen 6.407.80, gele nep 8.9012.80, peen 4.404.50, kroten 1—11.50, roode kool 0.80830, witte kool 0.801.20, gele kool 0.803.10, alles per 100 kg.; (boswortelen 2.406.60 per 100 boe; bloemkool 25.4(0—39.10 per 100 stuks. Aan voer: 6200 kg. aardappelen, 1050 'kg. spercie boonen, 21,008 kg. uien, 2580 kg. peen, 1800 kg. kroten, 86,000 kg. roode kool, 65,400 kg. witte kool, 28,580 kg. gele kool, M60 boe wor telen, 1800 stuks bloemkool. ALKMAAR, 14 Fept. 1906. prijzen en aanvoer: 26 vette koeien 920— 470, 6 vette kalveren 60—160, vette kalve ren per Ned- pond 120 1. :60, 30 nuchtere kalveren elacht 1432, 685 vette varkens zware per Ned'. pond ƒ0.941.01, zouters f 030—0.89, Londeneche barken» 0.78—0.84. PTJRMEREND, 15 Sopt. 16 otajpeU faibrieLakaad per 60 >kjg. 62, K M. 64; 41 atajpelö beorenikaas ï>or 60 kg. f 60.60, RM. 63; 3 stapels Goudeche kaas per 60 Iqg. R.M. 65; 672 ka. boter per ka- 2.602.70; 687 runderen: 880 vette per ka. 0.90—1-25; 265 imelke en aelde 176—460; 42 stieren;, 34 paarden f 100—200; 80 vette kalveren per ka- 1.40—1.60; 227 nuchtere idem: voor db elacht 1643, voor de fak 1638; 650 vette vorkene: voor de zouterij per kar- 0.760.84, voor de slaaht 094—0.98; 28 mangerj var ken» 2448; 197 biggen 16-26; 1167 schapen 46—66; 68 bokken; 911 lammeren 28—30; kipeieren per 100 910; eendeierea per 100 7.25; kuiken» 0.26—4. Eieren veilina. 145124 kipeionen A 9—10.40, 700 idem B 6.80-7,30, 8886 eendeieren A 7.70-6, allee per 100 stuk».

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8