4/3 x GEMENGD NIEUWS Chlneesche moordpartijen. op magnifieke wijze neemt, is het Helder, die na 22 min. spelen zijn club met een schot in den hoek de leiding bezorgt, welk doelpunt met luid gejuich begroet wordt. De Oostzaners geven het niet op; onmiddellijk stopt Beijer kranig een schuiver van den linksbuiten. Vlie gensvlug brengt de rechtervleugel op, Toos raakt den bal kwijt, doch Goudswaard! werkt corner e» voorkomt daardoor groot gevaar voor eigen veste. Na een half uur krijgt O. de kans van den dag als Hoeve den bal tactisch voor doel brengt, een schot volgt, doch de paal zorgt voor redding, het leder springt voor de voeten van den toestormenden rechtsbinnen, die met alleen Beijer voor zich huizenhoog over schiet! Aan den anderen kant gebeurt precies hetzelfde met een schot van Looijenga doch Beker is gelukkiger, die onhoudbaar inzet (ao). De O.-doelman krijgt het nu druk, doch hij kwijt ziqh goed van zijn taak. Een weifelen van Bak geeft den midvoor der gas ten een kans, doch de bal vliegt naast. Dan la het rusten. Thans krijgen de ga genoot. Beneker speelf De ae helft t:n den wind tot bond- u rechtsbuiten. Als de Racing-doelman tot tweemaal toe een schot gestopt heeft, volgt een vlugge doorbraak van den rooden linkervleugel en is het Prins, die na juist 7 min. een niet ver genoeg wegge- werkten bal van de backs onhoudbaar inzet. Het spel begint nu te ontaarden in een gooi en smijtpartij; vooral sommige O.-spelers spe len geducht op den man, waarbij al spoedig door de Racers gereageerd wordt. Herhaalde lijk tuimelen er spelers over den grond en vrije schoppen zijn dan ook schering en inslag. Het spel wordt nog vinniger als Looijenga een voorzet van Beneker onberispelijk inkopt. Er moet dan nog 25 min. gespeeld worden. Dat de Oostzaners geen schutters hebben, bleek nu. Gesteund door den wind en hun zeer forsch spel kwamen zij menigmaal voor Beijer, doch slechts een enkele maal werd hij bepaald ge vaarlijk bedreigd. Hoeve had bijna succes met een ver schot en na een hands van Bak vloog de bal juist over de lat. De Racers-voorhoede viel in deze periode op door haar snelle door braken; uit één daarvan wordt Looijenga lee- lijk genomen, maar de penalty wordt door Helder recht op Blaauw aangeschoten, die daarop wegwerkt. Eindelijk een goed schot op doel, doch Beijer weet in een onmogelijke positie nog corner te stompen. Even tegen het vooral zorgen op tijd present te zijn. einde moet Prins het terrein veriaten. De laat ste min. zijn voor H.; de roodjes vallen ge- SuecM-nieuws. ducht aan; de middenvoor wringt er zich reso luut doorheen, doch hij schiet tegen den kee-1 Wtaüflpon. per aan, het terugspringende leder wordt daar op dóór Schaepénkfltter over de lat gewerkt. Als dan na een laatsten stormloop Helder naast gekogeld heeft, fluit de heer Jongens voor het laatst en wint HRC met 4—0, hoewel 31 beter de krachtsverhouding had weer gegeven. lijke situaties van het spel op een teekenbord door hem werden gedemonstreerd. Dat de aan wezigen deze uitlegging waardeerden, bleek uit het applaus aan het eind van zijn rede. De voorzitter dankte de sprekers voor hun uit eenzetting en de aanwezigen voor hunne be langstelling. Verder sprak hij de hoop uit, dat de band, die tusschen verschillende omlig gende clubs en den N.-H.V.B. is gelegd, steeds hechter moge worden en verheugde zich, dat in West-Friesland de voetbaleenheid nu is tot stand gekomen. Met de opwekking om wel een snel, maar geen ruw spel te spelen, wijl men met het laatste de propaganda geenszins be vorderde, sloot voorzitter de vergadering. On danks het slechte weer dien avond waren er toch nog ongeveer 60 belangstellenden. Zondag was Voorwaarts van Barsingerhorn de gast van Excelsior voor het spelen van den eersten competitiewedstrijd coor den N.H.V.B. Om kwart over twee liet de •scheidsrechter Annyas tossen, waarbij E. goed raadde en Voorwaarts tegen wind in aftrapte. Even een terreinverkenning en E. ging ten aanval over. Voorloopig echter bleven doelpunten uit en Voorwaarts deed nog verschillende uitvallen, welkr echter steeds onderdrukt konden wor den. Na eenigen tijd doelpunt E. echter door middel van haar rechtsbinnen. Een weinig later doelpunt de E.Jinksbuiten, welk doel punt echter niet werd toegekend, daar de scheidsrechter geen doelpunt constateerde. Dan worden eenige V.-uitvallen met moeite onderschept. Tien minuten vóór rust doelpunt E. voor de 2de maal, zoodat, als de rust wordt aangekondigd, E. een 20 voorsprong heeft. Na rust is V. eerst eenigen tijd in de meerder heid. Er dreigt echter voor E. geen direct ge vaar, daar de V.-voorhoede vrij schotloos is. Het wordt nu een gemoedelijk partijtje, waar aan men niet kan zien, dat het een competitie wedstrijd is. Bij een aanval van V. bewerkt de E.-midhalf den bal met de handen, waardoor aan V. een penalty wordt toegestaan. Deze wordt door de bovenlat achtergewerkt, zoodat E. hier door het oog van de naald kroop. Even INGEZONDEN. Aan den Redacteur van de Hel- dersche Courant. WelEd. Heer. Ik ontving uw nummer d.d. 15 dezer, waar voor mijn dank. Omtrent het daarin voorko mend verslag van den wedstrijd Helder V.S.V. het volgende. Nog nooit had ik eenig idéé om op een verslag van een wedstrijd te reageeren, doch in- het belang van onze spor.t voel ik mij nu daartoe verplicht, daar de wijze waarop uw verslaggever gemeend heeft het optreden der V.S.V. te moeten verslaan mij niet alleen onjuist, doch tevens zeer onsportief voorkomt. Inderdaad hebben zij een dergelijke veroordeeling geenszins verdiend. M. i. hebben beide partijen zich zeer correct en fair gedra gen en zich tot het uiterste gegeven, doch van ruw spel was geen sprake en die paar maal dat er eiven voor een speler moest worden ge stopt, betrof dit een zuiver ongelukje van een bal tegen de maag of iets dergelijks. Zeker, er werd over 't geheel stevig en stug gespeeld, doch, en daar komt het op aan, volkomen eer lijk, aannemende dat men-toch bezwaarlijk van flinke gezonde jongens salon-voetbal kan ver wachten. De vereen. V.S.V. was mij vóór Zon dag totaail onbekend en te oordeelen naar de door enkele Helder-bestuurderen mij, vóór den wedstrijd, gedane onthullingen en verwachtin gen, ben ik er van overtuigd, dat ieder eerlijk en onpartijdig beoordeelaar dan ook over het verloop van den wedstrijd zeer tevreden zal zijn geweest. Er werd noch van spelers-, noch van publieke zijde ééne opmerking gehoord welke het verslag van uw reporter ook maar eenigszins zou kunnen rechtvaardigen. Inte gendeel, na den wedstrijd werd ik door beide partijen spontaan voor de leiding bedankt, waarbij zij tevens de hoop te kennen gaven in de naaste toekomst nog vele wedstrijden onder mijne leiding te mogen spelen en hierbij wa ren spelers, die vorige seizoenen in hoogere afdeelingen uitkwamen. Trouwens uit het ge- vóór het einde krijgt E. een corner te nemen, heele verslag blijkt pverduidelijk, dat uw aport- die volgens zeer velen door den keeper vsn verslaggever een te vurig Helder-aupporter is achter de doellijnen wordt gehaald. Doch ook dit doelpunt wordt niet toegekend, zoodat E. tenslotte met 20 heeft gewonnen. Volgende week naar Doslco te Oudesluis, waar uit een ander vaatje getapt zal worden. Laat men .En dat alles vanwege het correcte en faire spel van V.S.V. Deze gdheele wedstrijd was een onsmakelijke vertooning en had met voetbal len wednig gemeen. 18 Jan. en 15 Febr. 1923 speelden H.R.C. en Helder achtereenvolgens op het terrein van V.S.V. Beide wedstrijden stonden sportief Ihoo- ger, maar.... een N.V.B.-gedelegeerde was stilzwijgend toeschouwer! Waarvoor was die man daar? In datzelfde seizoen had ook de match V.S.V.Hortus plaats, welke aan den Hortus-doelman het levenkostte. Wp geven toe, dat dit ongeval niet direct aan opzettelijk ruw spel van V. is te wijten. Maar toch zou de heer v. d. Bung goed doen eens aan den Hor- tus-praeses om inlichtingen te vragen over dezen beruchten wedstrijd, 1. c. over het spel. van V.S.V. Dit, mijnheer v. d. Burg, eene kleine bijdrage over het spel van V.S.V. En wat U voor cor rect en fair in hun spel heeft kunnen vinden, is ons een raadsel. Dat er noch van spelers-, noch van publieke zijde één opmerking is gehoordfdit is bezijden de waarheid. Dat is wel degelijk gedaan. Voorts kan ik den heer v. d. Burg de ver zekering geven, dat ik noch met Helder, noch met H.R.C. iets uitstaande heb. Ik sta volko men 1 o s van beide clubs. De voorzitter van Helder zal U zulks kunnen bevestigen. In "de 8 jaar, dat wij aan de „Held. Crt." verbonden zijn, zijn wij maar enkele keeren aangevallen en dan nog meestal op ondergeschikte punten. Bij ons heeft altijd voorgezeten een zuivere objectieve weergave van wat er gebeurd is. zonder maar eenigsrins partij te kiezen. Dat we daarom wel eens een enkele maal falen, dat komt meer voor, maar dat geschiedt dan on bewust. Wat echter de heer v. d. Burg gelieft te debiteerep, dat is een flagrante tegenspraak met de werkelijkheid. V.S.V. heeft niet correct en fair gespeeld! Een partijdig sportvertlag is dan ook ons artikel geenszins. Met den naam van den scheidsrechter was ik in de war. Wij hadden daar een rectificatie van gegeven, welke eerst In het np. van Zater dag is geplaatst. De heer v. d. Burg zegt aan het slot van zijn stukje om goede nota te nemen van zijn «tukje, r I Hij zal bemerkt hebben, dat wij dat gedaan - hebben.Doch wij verwachten van hem het zelfde ten aanzien van ons wederwoord. De Verslaggever. Foto's van H.R.C., zoomede spelmomenten^ zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van den heer Bolhaar, Spoorstraat en aan het adres Stationsstraat 18. E.-H. V. BvOverzlcht Het bruine monster heeft Zondag officieel zijn entrée gedaan in onzen prov. bond. Ver rassingen heeft de eerste dag niet opgeleverd of het moet zijn de 42 zege van HRC 3 in debuut is. Jammer echter, dat deze match eln- Schagen, wat voor de roodhemden een mooi dlgde in een droevig ongeval; een der H.-spe- lers, die op den doelman inliep, had daarbij het ongeluk zijn been te breken. Het geval ziet J.l. Zondag speelde Succes 1 haar eersten competitiewedstrijd tegen Dosko 1 van Oude sluis. Om 2 uur blaast scheidsrechter Lucker van Helder de elftallen in 't veld. S. is vol ledig, terwijl D. met 10 man enkele inval lers kwam opdagen. Jan wint de toss en de D.-midvoor trapt den bal af tegen een sterken, dwars over 't vel.d staanden wind. Direct zitten de S.-ers voor het D.-doel, doch de D.-keeper heeft 'bepaald zijn dag en weet menig schot onschadelijk te maken. Enkele doorbraken van D. leveren niets op. Steeds wordt op de D.- helft gespeeld, doch succes blijft uit. In deze periode heeft S. werkelijk pech. Eindelijk weet Toon met een tam schot (als de D.-keeper den bal nog eens gehouden beeft) Succes de leiding te bezorgen, 1—o. Heftig wordt het D.-doel bestookt; de keeper is echter steeds op zijn post en met 1—o voor S. gaat de rust in. Na de thee was de wind eenigszins gedraaid en kreeg D. meer het windvoordeel. Succes is echter steeds In de meerderheid. Voor hands binnen het beruchte gebied krijgt S. een penalty te nemen, welke zij weten te benutten, zoodat om zich ook maar een eenigszins juist en on partijdig oordeel te kunnen vormen. Weliswaar schrijft hij niet onaardig, doch als sportver slaggever moet men een mensch zijn, die ten eerste de beide partijen naar hunne juiste waarde weet te beoordeelen; ten tweede de spelregels volkomen kent en er de toepassing van begrij'pt, ook aan dit laatste schijnt nogal iets te haperen. Daar het hem in de toekomst van dienst zal zijn, wil ik omtrent dit laatste nog wel even iets toelichten. Reeds langen tijd mag een speler tijdens den wedstrijd den scheidsrechter vragen naar de motiveering van een beslissing en is deze laatste verplicht hem hieromtrent desgevraagd mededeeling te doen, wat derhalve aanleiding kan geven tot een kort doch zakelijk antwoord. Verder moet het spel zoo min mogelijk worden onderbroken en moet de scheidsrechter vooral laten doorspe len, wanneer z. L de onderbrekende partij door onderbreking zou worden bevoordeeld. Immers werden hoofdzakelijk de nieuwe spelregels niet ingevoerd om onderbreking zooveel mogelijk te beperken? Ook staat er in het verslag, dat toen de Helder-r.binnen alleen op doel afging in den rug werd geduwd. Dit is ook al een gevolg van een onjuiste waarneming zijner zijds. Genoemde speler was op dat moment zoo onfortuinlijk In den grond te trappen, waar-1 om in dezen ondervinding op te doen. Mijnheer de Redacteur. In uw geacht blad van 12 September heb ik gezegd wat ik noodig dacht over misleiding van publieke liefdadigheid door de Vereeniging „Herwonnen Levenekracht", en, aangezien ik geen twistgeschrijf zoek, maar de zaak zelf op het oog heb, zou ik verder kunnen zwijgen. Het antwoord van den secretaris dier vereeni ging geeft echter nog éénmaal, nu van mijn zijde voor de laatste maal, aanleiding tot een enkel woord. ie. Ik heb niets beweerd over stelselmatig concurreeren met het Emmabloempje, maar ik had het over stelselmatig verzwijgen of weg laten van het praedicaat R.-K. juist door deze Roomsche vereeniging. Men hoeft niet op Sa natoriumgebied thuis te zijn om dat te consta- teeren. Ik ben overtuigd dat dit met een doel geschiedt, een halve menschenleeftijd geeft tijd D« tang». De hervormd» tango, die tot vier dans passen terug ls gebracht, is uit Parijs naar Londen overgewaaid- De directie van het Savoy heeft een Fransch strijkje aangenomen om te zorgen voorde Juiste atmosfeer" en voorspelt dat de nieuwe dans dezen winter, evenals te Parijs, een rage zal worden. In het werkhuis gestorven. In het werkhuis te Lutan is dezer da gen op 77-jaiigen leeftijd armlastig over leden Walter Williaim Butler, vroeger een r^k scheepsbouwer uit Ldverpool, die met koning Eduard VII bevriend was geweest en zijn algeheele verarming aan zijn edel moedigheid Jegens vrienden „die hem nooit terugbetaalden wat xtj hem schul dig waren" toeschreef. Schipbreuk. Het Japanscho stoomschip Tamaahima Marti, met een bemanning van 84 man, ia bij de Pesoadores gezonken. Zes zijn er verdronken en dé rest wordt vermist. Schaal es la school Naar „Daily Chronicle" meedeelt, krij gen in een aantal Londensche middelbare scholen de leerlingen stelselmatig onder wijs in schaakspelen. Dit onderwijs be hoort niet tot het lesplan, maar het is op genomen onder ontspanningsbezigheden Meisjesscholen doen er nog niet aan en de berichtgever weet niet, of het schoolScka- ken al tot de provincie ls doorgedrongen. Hij vindt het jammer, dat de meeste scho len slechts lichamelijke ontspanning ken nen en hi) beveelt de schaaklef warm aan. De moorden op de Chlneesche wasch- bazen en andere öhlneezen duren' voort, waarschijnlijk als ultvloedsel van de ven detta's tusschen ooncurreorende geheime vennootschappen. Honderdzes Öhlneezen, die niet In het bezit waren van de noodige papieren, die hm het recht geven In het land te verblijven, zullen over de grens worden gezet. er zeer ernstig uit, maar dit stellen wij op <je stand 2—0 ls voor S. Uit een corner op het den voorgrond van opzet is geen sprake. De wedstrijd Helder a—Geel Wit 1 was maar een matige vertooning; belde ploegen kunnen beter. Opvallend is voorts het falen van Helder 3 tegen G. W.-reservea; erkend moet worden, dat de withemden zeer gebroken uitkwamen. HRC 5 conserveerde Schagen 3. Hierbij de uitslagen. za klaaae C. Helder aGeel Wit 1 1—1 SVS 1Batavier 1 11. Schagen 1HRC 3 m klasse E. Geel Wit 2—Helder 3 3—J HRC 4Helder 4 15. Batavier aSVS 2 3—a. 3e klaaae D. Anna Paulowna; Excelsior Voorwaart» 2—0. Anna PaulownaBreezand 3—0. Wierlngen: SuccesDoako a2. 4e klaaae D. SVS 3—Atlas 2 a3. Oos terend 1Batavier 3 (ultgeateld). 4e klasse E. HRC SSchagen 3 9I- Oudesluis: Dosko a—Succes a 11. Breezand aAnna Paulowna a 3e klasse E (adap.-afd.). Helder a—Hel der b a—0. Geel Wit—HRC b (uitgesteld). Reserve 3e klasse A (N.V.B.). Amsterdam: Blauw Wit 4—HRC a a—3. De Racers hebben voor deze zege zeer hard moeten werken, die niettemin beslist verdiend la. Vriendschappelijk. Huisduinen: Atlas I— Post-elftal Helder cSVS b 41. Spaita-aleaws. Zondag was het begin der voetbalcompetitie van den N.H.V.B. Het seizoen is door S. ma tigjes ingezet. Vooral het ie elftal had veel beter kunnen doen. Wellawaar werd met twee invallers gespeeld, doch niettegenstaande dit, had ruim gewonnen kuncen worden. Nu kwam het einde met 1—1. Het ae en 3e elftal wisten belden met a3 te verliezen, resp. tegen Batavier a en Atlaa 2 S.-doel maakt de S.-back een tegenpunt voor D., 21. Beide partijen werken hard, doch voorloopig blijven punten uit. S. is echter steeda het meeat aanvallend, doch D. werkt hard om punten te voorkomen. Even voor het einde maakt de D.-tinkabulten, als de S.-back komt te vallen, gelijk, zoodat de stand 22 ls, waarmede het einde komt. D. kreeg meer dan haar toekwam. D. kan echter op een goed ge speelden wedstrijd terugzien. Scheidsrechter Lucker leidde goed. Succes a speelde haar eersten wedstrijd tegen Doako a in Oudesluis en wiat daar ook gelijk te spelen, 1—1. In de laatste minuten maakte D. ook gelijk. KorfboL Spart»—H.K.C. 0—14. Na eenigen tijd te zijn' uitgeiteld, heeft j.l Zondag de wedstrijd plaats gehad. Niettegen staande het gemis van eenige goede krachten bleek S. lang niet opgewassen te zijn tegen de tegenpartij. S. stelt op zonder Blom en Koningatein en H. mist no« steeds den steun van de dames Bakker en Tijsen en van Anth. Gnodde, doch heeft Frans Meurt weder in de gelederen. De wedstrijd kenmerkte zich direct door een over wicht van H. en spoedig noteeren wjj een a0 voorsprong door goede schoten van Bosch en Conneman. Vakverwisselii^g is evenmin gun stig voor S. HKC vergroot den voorsprong tot1 4—0. Voor de rust in ging werd de stand ge leidelijk tot 7—0 opgevoerd. Na de thee kreeg H. den vrij sterken wind mede en werd ook geregeld In de S.-verdedi- ging gespeeld, behoudens enkele doorbraken. Goals konden niet uitblijven en het duurde ook niet lang of de heer Maas werd verschalkt door een listig schot van Bosch. Vakverw. volgde cn al gauw heeft mej. Kok succes en depo neert nummer negen door de korf, direct gc- door hij struikelde en de achter hem loopende V.S.V.-apeler tegen zich aan kreeg; alzoo ab soluut onmoedwilllg. Verder zou ik uw ver slaggever willen aanraden in het vervolg wat meer notitie te nemen van den naam van den scheidsrechter, daar' thana de héér Hageman de dupe werd van een reporter, die maar iets neerschreef, zonder zich van de juistheid te overtuigen. Mijnheer de Redacteur, alt ik U Iets raden mag, welnu, corrigeer het werk van uw sport verslaggever grondig, alvorena tot plaatsing over te gaan. Door publiceering van partijdige sportverslagen alt b.v. van Zondag j,l, kunnen niet alleen voor uw blad, doch tevena voor de voetbalaport te Helder zeer nadeelige gevolgen voortvloeien, waarmede U wel terdege reke ning zult moeten houden en de Vereen. Helder allerminst gebaat ia. Wat mij betreft, ik heb mij, althans tijdens den wedstrijd, best ge amuseerd en hoop dit seizoen nog meerdere malen te Helder een wedstrijd te mogen leiden, alleen zie ik tegefi de rei* wat op. Ik vertrouw, dat U mij bovenstaande niet ten kwade, zult willen duiden, doch het alleen op zakelijk standpunt te willen overwegen. Hopende U van den inhoud dezes goede nota zult hebben genomen, teekent, Met de meeste hoogachting, L. F. A. v. d. BURG Jr. Scheidsrechter: HelderV.S.V. Kloveniersburgwal 65, Amsterdam. ae. In Berg en Bosch worden ook niet Roomschen opgenomen, ook uit Helder. Wel, de aecr. van H. L» zou getallen kunnen noemen en dan nog hiermede niet bewijzen, dat die opname eenig en alleen geschiedt voor genezing dier patiënten. We ondervinden in de wordingsgeschiedenis van een Alkmaarsch zie kenhuia, en, naar verluidt ook van een Hel- dersch R.-K. ziekenhuis, dat niet alleen men- schenmin iemand zoo fel kan doen zijn op een Roomsch ziekenhuis. Ik ga verder: we weten wat een gewenscht propaganda-middel men aan Roomsche zijde vindt in ziekenhuizen „ook voor niet-Roomschen". Aangezien een neutrale krant geen plaat» is om meer van deze zaken te zeggen, zal ik ver der hier het zwijgen toe doen. Ik houd echter vol, dat met een vooropgezet doel, dat m. i. is den publieken liefdadigheidszin te misleiden, het werkelijke doel van deze Roomsch-Katho- lieke T.B.C.-vereeniging „ook voor niet-Room schen" wordt verzwegen en blijf het ongeper mitteerd vinden. Helder, 21 Sept. '25. G. Ona antwoord aan den beer v. d. Burg kan kort zijn. Hij kwalificeert V.S.V. in haar wedstrijd tegen Helder aJs een club, die volkomen eerlijk gespeeld en zich correct en fair gedragen heeft. We vermeenen atellig, dat de heer v. d. Burg in zijn betoog betreffende het spel van V.S.V. volkomen alleen zal itaan, als al degenen, die de match hebben bijgewoond, hunne meening in dit blad zouden willen zeggen. Hij zou geen bijval vinden. Wij blijven dan ook bij onze meening, dat V. zich ook dn dezen wedstrijd minder sportief gedragen heeft; haar oude robuste spel eerst den man dan den bal vierde weer hoogtij. Werkelijk had deze wed- vo'«d d ior nummer tien. Nu volgde een pe - '1 Middags werd gekorfbald en blijkt ook »od« van ongelukkig schieten; vooral eenige afr|J<i, r,uwej momenten^ vooral toen V. achter hier, dat er atevig moet worden geqgfend. en HKC was verreweg in dé meerderheid drukte dit uit door een 14-tal doelpunten. Zondag a.s. moet het ie op bezoek bij Geel Wit 1. Anna PaalawDSk. Zaterdag had in de bovenzaal van Café Alke- madc een propaganda-vergadering plaats van den N.-H. V. B. De voorzitter verklaarde in zijn openings woord, dat het Bondsbestuur gaarne van de uitnoodiging van een der clubs gebruik had gemaakt, om hier in Anna Paulowna een regle ment- en spelregel-avond te houden. Hij hoopte, dat deze avond veel vrucht zou af werpen. Hierna waa het woord aan den aecre- taris-penlngmeester, om een uitlegging te ge ven van eenige artikelen uit het Huish. Regle ment van den N.-H. V. B. Hoewel dit hoofd zakelijk voor afdeelings-secretariasen was, konden toch ook andere voetballers ervan pro- fiteeren. Wij denken b.v. aan de artikelen be treffende royement, schorsing, opgave nieuwe spelers, uitkomen in wedstrijden, enz. Dan verkrijgt het woord de lieer Katoen, scheidsrechter te klasse van den Nederl. Voet bal-Bond, om een uitleg te geven van de spel regels en hun toepassing. In een zeer duide lijke en interessante rede werd door hem de inhoud van het gehóele spelregelboekje be handeld. Inderdaad, de heer Katoen had er •lag van om de menschen te boeien, waartoe niet weinig bijdroeg, dat verschillende moei- fraale schoten van mej. Veereachildt verdienden iton(i- En dat Zomer (de rechtsbinnen) gesme- beter lot; doch eindelijk is het Meurs, die er fen 's oo!c zeker (vóór de rust). Eén ding een einde aan maakt door twee goede doel- '8 echter waar, V.S.V. speelt niet meer zóó punten te maken. En alvorens de heer Van ruw a's eertijds, maar de club heeft ook leer l Wensen, welke goed leidde, het einde aangeeft, ge'd betaald 1 heeft Bosch den stand op 140 gebracht. De he€r v- 4. Burg heeft tevoren V.S.V. nog nooit ontmoet. Maar heeft hij ook nooit van V.S.V. gehoord? Hij informeere dan eens bij zijn collega's Hartland en K&hne. En verder willen wij hier eenige feiten memoreeren over het correcte en faire spel van V.S.V.: 22 Dec. 1918 kwam V. voor de eerste maal bij Helder op bezoek, welke wedstrijd door de thuisclub met 21 gewonnen werd. Deze eer ste wedstrijd werd door V., dat met gemak had gedacht te winnen, uiterst ruw en gemeen gespeeld en had aan het slot een manifestatie van het publiek tengevolge en handtastelijk heden bleven niet uit. 23 Sept. 1923 wat Helder de gast van V.S.V. Helder verloor niet alleen met 42, maar 2 harer spelers waren 2 3 weken buiten ge vecht gesteld; vanwege het sportieve optieden van V. (Deze match werd later door den N.V.B, geannuleerd). 14 Oct. 1923 speelde V.S.V. in Amsterdam tegen Watergraafsmeer, welke wedstrijd zij met 53 wonnen. In het betreffende „Geeltje" kan de heer v. d. Burg in het verslag van deze match deze zinsnede vinden: „Het wordt hoog tijd, dat de N.V.B. zich eens op de hoogte stelt van het spel van V.S.V.". Verder commen taar overbodig. 9 Nov. 1924 speelde V.S.V. tegen H.R.C. op Tuindorp. De Racers wonnen met 3I. Van de 4 goals waren 3 penalty's en 1 vrije schop. Atfatotfefc. Het wereldrecord Speerwerpen. Bij de te Oslo gehouden drie-landen-wed- strijden, waarin Zweden van Noorwegen en Denemarken won, verbeterde de Zweed Lind- ström het wereldrecord Speerwerpen met een worp van 67.31 M. Een pracht prestatie! Roetaa. De Holland-bekerwedstrijden. Met deze op den Amatel gehouden wedstrij den is het roei-aeizoen gesloten. Het hoofd nummer bracht voor dc 4e maal de zege aan den Hoop-aciffeur en Europecsch kampioen Constant Pieterse, die Gunther (Amstel) met 4 1 5 lengten gedecideerd sloeg. Zeer spannend was de strijd om den Willem Hultzer-bcker tusschen de vieren met stuur man van die Leythe (Leiden) en Amstel, welke met slechts 50 cM. verschil en in den eindspurt door de Leidenaars werd gewonnen. In de dóuble-scull won Amstel gemakkelijk .van dc Maas. Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie alhier zijn de navolgende voorwerpen als gevonden terug te bekomen: een huisdeursleutel, een zwart Lederen por- temonnaie met inh., een gedeelte van een grijze kous met breipennen, een pet, een lederen kof fertje met inb., en een rijwielbelastingmerk in étui en aan de adreasen: Zoona, Cronjéstraat ai: een rijwielbelasting merk. Van der Plas, Keizerstraat 103: een heeren horloge. Th. Decker, Leliestraat 14: een das, bruin en groen gekleurd. B. Kersbergen, Jonkerstraat 97: een datnes- taschje. De Vries. Hoogatraat 15: een taschje inh. een zakdoek. Laarhoven, Stationsstraat 34: een kinderpor- temonnaletje met inh. Smid, Westgracht 89: een beige ceintuur. P. A. Klopper, Zuidstraat 40: een bruin hondje (reu). Holtz, Vlamingstraat 28: een kindercape (wa terproef). Thomassen, Californiestraat 15/17: een trana- portrijwiel. De Bruin, v. d. Hamstraat 17: een doublé rin getje. J. Brinksma, Weezenstraat 20: een bruine por- temonnaie met inh. Stam, Smidstraat 27a: een vulpenhouder Swan. Postma, Spoorstraat, fruitwinkel: een ring met twee sleutels. J. de Jong, Vijzelstraat 11: een rijwielbelas tingmerk. E. Jfnseq, Gasstraat 9: een bankbiljet van 10. Kwekcl, Wachtatraat 43: een bril. Een ring Ingeslikt Drie Iranl (Perzische zigeuners) waren, naar de Engelsoh-Indisahc correspondent van de Daily Herald vertelt, te Calcutta in een Juwelierswinkel geweest en daarna miste men een diamanten ring ter waarde van 100. Zij werden aan den lijve onder zocht, maar vruchteloos. Tot de politie voorstelde een X-straal-foto te nemen van de ingewanden van het drietal en de schaduw van den ring duidelijk te aden kwam in de maag van een van hen. N.V. Texel* Eigen 8toomh.-Onderneming, Wlnterdlenet Ingaande 4 October 1025. Op werkdagen: Vertrek Texel: 8.vjrru, 11.vjo, 2.40 vmu, 6.80 njtn. Vertrek Helder: 0.80 vjil, 12.mldtL, 4.15 Ti-m-, fl.40 tutti. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— vjil, LL— vjl, 6.80 T1-TT1. Vertrek Helder: 0.— van., 12.— jnldd., 6.40 mm. Dat be teekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven In de ,JJeldersohe Couranf' tegen driemaal bere kening. Wt] ervaren dikwijls, vooral bi) hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, wanneer een eerste plaatstng niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om orue cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advlseeren wt] tn den regel om direct opdracht te geven tot 113 X plaatstng. Zoo dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulk» mede en wordt dan de oberbodlg geworden advertentie ultgelioht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zl) ge adverteerd hebben. Probeert dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tién, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentlön worden geplaatst MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 23 Sept 1925. 18 ötapeU fabriekakaae per 50 kg. 80, Rif 62; 48 at&i«üL8 boerenkaas per 60 kg. 59, RH. 81; 4 stopeds Goudscho per 50 kg. Ril. 64; 858»/i kg. boter per kg. 2.66-2.76; 686 runderen: 810 vette per kg. 020—125; 880 malke en gelde 176-460; 46 etteren; 48 peanten. 100000; 24 vette kalveren per kg. 1.401.60 207 nuchtere idem: voor de slacht 16—40, voor de fok 16—188; 611 vette var- kene: voor de zouterij' per kg. 0.86—0.90, voor de slacht per kg. A 0.96-0.97; 86 magere varkens per «tuk 24—48; 174 biggen 16— 26; 796 echapen 40—62; 96 bokken; 978 laan- meren 26—80; kipeieren per 100 10—dl; eendeieren per 100 7.50; kuikens 026—4. Eiereavedllng. 18608 toeteren Al f 10.40—11.40, 624 idem B 7.20*6.60, 9671 eendeteiren A 7.90—8.80, alles per 100 etuke.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8