lijk tegenover andere verbruikers. Maar onze electriciteitsftarieven zijn ook te hoog, dan zouden die ook verlaagd moe ten worden. De heer Zondervan: U kunt een banketbakkerij niet met een grootbedrijf als van Philips vergelijken. De Voorzitter: De bedoeling is alle bakkers als gasverbruikers te krijgen. Ais het eerste schaap over den dam.' is, volgen er meer. De heer Van D aan voelt er princi pieel alles voor door een goede bedrijfs- politiek te trachten een bedrijf te ver beteren. Wij staan hier voor het feit, dat de giasoomsumptie moet worden opge voerd, en wij willen nu iets verbeteren. Maar nu gaan we incidenteel te werk, en dat ls gevaarlijk. Het betreft hier boven' dien geen grootverbruiker, maar een ban ketbakkerij. Wij staan met een over heidsbedrijf toch zeker niet op één lijn met een gewoon commercieel bedrijf? Als Philips een gasprijs van 6 cent decreteert, zal hij toch zeker wel iets meer afnemen dan een banketbakker. Spr. ondersteunt derhalve het voorstel-van Loo om de zaak naar de Cfte. voor de Bedr. te renvoyee- ren, ook al verspelen we daardoor twee banketbakkers met een winst van pLm. 600.—. De heer Borkert meent, waar alle leden dezer Commissie al aan het woord zijn geweest, dat de Raad het voorstel wel kan behandelen. Het principe is de verbetering van ons gasbedrijf; het elec- trisdh bedrijf vliegt omhoog en het gas bedrijf gaat achteruit Wij moeten dus elk voordeel tot debietsverhooglng aan grijpen. Waar wij nu kans hebben een paar goede verbruikers te krijgen en in de toekomst ook anderen, daar zegt spr.: i laten wij den knoop doorhakken door van 1 October af een lageren gasprijs in te voeren. Wil de Raad dat niet, dan is spr. ervoor de zaak naar de Ole. te ren- voieeren. De heer Van Breda zet uiteen, dat het te laat is voor het voorstel-van Loo. De betrokken -banketbakkers hebben al bouwvergunning, enz. en wachten nog slechts op de aanschaffing van een oven indien zij het gas goedkoop kunnen krij gen. Op de tentoonstelling is deze oven gedemonstreerd; de directeur der gas fabriek juichte het plan toe en de beide personen zijn genegen tot de aanschaf fing van een gasoven over te gaan, hoe wel zij ook reeds in onderhandeling zijn over een ander systeem. Ais de prijs hoo- ger wordt, gaan zij niet tot de aanschaf fing van een gasoven over. Amsterdam voert dezelfde politiek. Als de gasfabriek hierdoor verlies zou lijden, ware het wat anders, maar zij maakt winst ermee. De andere verbruikers staan op het oogen- blik buiten de kwestie. Spr. geeft den Raad in overweging dit voorstel aan te nemen, anders kunnen we wel een bordje op de gasfabriek hangen met „gesloten' De heer Van-Loo is door deze woor den niet bekeerd geworden. Z.L zijn aan dit voorstel te veel oonsequenties verbon den. Overigens is er de volgende week vergadering van de Ole. De heer Sohoeffelenberger Het voorstel is zoo inconsequent moge lijk. Men moet alle verbruikers in de ver laging doen deelen. De slagers betalen 62 cent voor het water, dat zij voor hun bedrjjf noodig hebben, en nu komen er twee banketbakkers, die bevoordeeld worden De Voorzitter: U stelt de zaak ver keerd voor. De heer Zondervan zal zich niet tegen een verlaagden gasprijs verzetten, maar wel tegen de consequenties van dit voorstel. Men kan dit toch wel een veer tien dagen uitstellen? Men onag niet één enkele categorie bevoordeelen boven de andere. De Voorzitter: Ail« dit de oonse- quentie meebracht van verlaging over de geheele linie, zou spr. liever het gas (maar een paar oenten willen verhoogen. De heer Van Dam is het hiermee een. Maar dat alles dient eerst ln de Cie. te worden (besproken, omdat het inkrim ping van inkomsten medebrengt De heer Smits meent dat over deze zaak niet meer te praten valt Elke spre- v ker, die uitstel van behandeling bepleitte, gaf tevens het antwoord, dat dit niet kon. De heer van Dam wil ook uitstel, maar niet om over deze zaak te praten,,doch wil andere dingen bespreken. AJs wij ge lijke rechten geven, is het niet onogelijk den prijs van 6 oent te handhaven. Het debiet zou grooter worden, maar de winst kleiner. De Voorzitter deelt ten slotte me de, dat het College het voorstel om dit punt alsnog in de Ole. te bespreken, over neemt Geaneenterekening. Aanbieding der gemeente-rekening over 1924 Rekening Gasfabriek. Voordeelig saldo f 42678.94 (raming f60946.10J). Electrici- teitsbedrijf. Voordeelig saldo f 44008.12 (raming f 18121.82$). Waterleiding. Voor deelig saldo f 11361.131 (raming f 67.01). Reiniging. Nadeelig saldo f 119220.791 (raming f 132074.641). Zwembad. Nadeelig saldo f 6399.801 (raming f 6012.26). Op haal- en Stortingsdienat- Bijdrage in het verlies te betalen door de gemeente Hel der f 6444.35. Algemeen Weeshuis. Ont vangst f 24165.29, uitgaaf f 23647.96, voordeelig saldo f 617.33. Armenraad. Nadeelig saldo f 46.261. Burgerlijk Arm bestuur. Ontvangsten f 56769.40, uitgaven f 55687.781, saldo f 71.611. Gemeentelijke Brikettenfabriek. Na afschrijving is de tegenwoordige boekwaarde der installatie nog f 85280.De verliezen tot en met 1923 bedragen totaal f 188948.791; van het Rijkskolenbureau is een restitutie in de oprichtingskosten ontvangen van f 60000.zoodat het verlies wordt ge reduceerd tot f78948.79. Door rente enz. is in 1924 eene winst gemaakt van f 34.341. Benoeming van leden van de Oommis sie voor hef nazien der gemeenterekening over 1924 (Vorig jaar werden benoemd in de Commissie de heeren L. Boon, Ir. O. van Dam en B. Zondervan.) Bij het ophalen der stembriefjes blijken er 21 te zijn ingekomen, hoewel er maar twintig raadsleden aanwezig zijn. De Raad moet dus overstemmen. Uitgebracht worden 19 stemmen, waarvan 1 blanco. Hiervan verkrijgen de heeren Boon, Zon dervan en van Os resp. 12,14 en 11 stem men, zoodat deze heeren gekozen zijn. De heer van Dam kreeg 5 stemmen, de andere waren verdeeld. Cammlsfllën. Voorstel tot benoeming van leden dor Commissie van Bijstand. Aftredende leden zijn voor de Commis sie van Bijstand voor: a. de Gemeente-Reiniging en Plant soenen: R. Boogaard. C. Bot. J. O. Matera. J. v. d. Veer. b. de Publieke Werken: O. J. Eijlders. R. N. van Os. J. J. Schoeffelenberger. D. de Zee. c. voor het Grondbedrijf: J. O. Matera. R. N. van Os. J. van der Veer. B. Zondervan. d. dé Water- en LichtbedrJJven: E. J. Bok. J. Borkert. Ir. O. van Dam. L. F. van Loo. e. het Onderwijs: L. Boon. O. Heijblok. Mevr. O. EL A. v. d. HulstHeroma. P. A. Smits. De aftredende leden worden allen her benoemd. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een vak- onderwijzeres in de lichamelijke oefening aan de o.L school no. 16. (Voorgedragen wordt mej. M. Magnin). Met algemeene stemmen benoemd. Voorstel tot tijdelijke herbenoeming van A. H. Rijkers als 1 eeraar in het hand en vakteekenen en de vaüttheorie voor schilders aan de AvondvakteekenschooL De heer Smits vraagt, naar aanlei ding van eene mededeeling hieromtrent in het vakblad voor het Nijverheidson derwijs, inlichtingen omtrent de salariee- ring. Is er officieel iets bekend van een restitutie der gekorte salarissen vraagt spr.- De Voorzitter antwoordt, dat hier van officieel niets bekend is. Spr. zal de zaak onderzoeken. De heer Rijkers wordt daarop met algemeene stemmen benoemd. Reiniging. Mededeeling omtrent het verloop der onderhandelingen tuasohen Burgemeester en Wethouders en den heer J. J. Schoef felenberger in zake het exploiteeren van den Reinigingsdienst door laatstge noemde. Uit de notulen der besprekingen, ge houden tusschen B. on W. en de Comm. van Bijstand voor de Gem.-Reiniging eenerzijds en den Directeur der Gem.- Reiniging en den heer Schoeffelenberger anderzijds, welke voor den Raad ter in zage lagen, blijkt, dat de onderhandelin gen hoofdzakelijk zijn afgestuit op de volgende geschilpunten: lo. De heer Schoeffelenberger wil het bedrijf der Reiniging continueeren en daarvoor aanschaffen benzine-wagens, en stelde den eisch, dat de gemeente dit materiaal, benevens al het andere, door hem aanteschaffen, bij het eventueel ein digen der overeenkomst, tegen 7/g van den factuursprijs zou overnemen. De gemeente wilde uit den aard der zaak in zoodanige voorwaarde niet treden, en stelde daar tegenover, dat de heer Schoeffelenberger de gemeentelijke materialen tegen taxatie prijs zou aankoopen. Bij eindiging der overeenkomst neemt de gemeente een en ander eventueel weder over, eveneens voor den dan getaxeerden prijs. 2o. De heer Schoeffelenberger wil het bedrijf continueeren met een personeel van 17 20 man, hetgeen hij over wil nemen uit het gemeente-personeel. De gemeente stelde daartegenover, dat de heer Sch. het door hem benoodigde per soneel der reiniging van de gemeente „leent", zoodat het dienstverband met de gemeente blijft bestaan. 8o. De heer Schoeffelenberger wilde twee borgen stellen. De gemeente ver langde, bjj een contract over zoo langen termijn, bankgarantie instede van borg tochten. Verder waren er nog andere punten, waaromtrent geene overeenkomst was verkregen, o.a. de kwestie van het storten in zee. De heer Van Os wil iets van deze Lwestie zeggen. Met het voorstel van B. en W. om zonder meer de mededee ling voor kennisgeving aantenemen, zou spr. wel accoord kunnen gaan, indien niet in een plaatselijk blad in het open jaar door den heer Schoeffelenberger gezegd is, dat hij bij de behandeling der Jegrooting op de zaak terug zal komen. Spr. draagt den heer Schoeffelenberger volstrekt geen kwaad hart toe De Voorzitter merkt op, dat de heer van Os thans bezig ia eene inter pellatie over deze zaak te houden. De heer van Os vrage dan in den volgenden raad die interpellatie aan. Uit den Raad komen protesten tegen deze wijze van leiding van den Voorzitter. De heer Schoeffelenl» erger merkt op, dat het hier eene mededeeling betreft, die aan kritiek kan worden on derworpen. Spr. is met de conclusie van de conferentie homogeen gegaan, en heeft de correspondentie in de Held. Crt. ge publiceerd, evenwel zonder eenigen com mentaar. Alleen heeft spr. gezegd, dat hij in details bij de begrooting op enkele punten zal terugkomen. Voor het oogen- blik zal spr. niet eenige discussie ingaan, en hij zou den Raad willen toeroepen spaar den nationalen tijd. De Voorzitter handhaaft zijn mee ning, dat, indien de heer van Os hierover iaterpelleeren wil, daartoe in den vol genden Raad de gelegenheid bestaat. Het is nu al tamelijk laat, en we hebben nog comité-vergadering, en spr. zou gaarne in ieder geval te elf uur willen eindigen. Rondvraag. Mevrouw Van dier Hulst heeft bij geruchte vernomen, dat in de openbare scholen godsdienstonderwijs gegeven wordt en vraagt hieromtrent inlichtingen. De Voorzitter antwoordt, dat dit vol gens de wet moet worden gegeven, indien de ouders dit verlangen. Den heer Smits was dit eveneens be kend, maar de wet spreekt niet van „moe ten", slechts van „mogen" als de ouders er genoegen mede nemen. Maar aan spr. was meegedeeld, dat aan de kinderen was gezegd: „Jelui ouders zullen er wel ge noegen mee nemen als ds.hier komt om over God te spreken" en een derge lijk© pressie acht spr. verkeerd. De Voorzltter antwoordt, dat op de school Vischmarkt 20 kinderen zijn, wier ouders verzocht hebben om godsdienst onderwijs voor hun kinderen. De heer Boogaard zet uiteen, dat hier niets anders gedaan is dan dat het hoofd der schoei een circulaire aan de kinderen heeft meegegeven, waarin aan d© ouders gevraagd werd of zJJ bezwaar hadden tegen het volgen van godsdienst onderwijs. De heer Smits bespreekt den regen val van de afgeloopen weken, waardoor verschillende straten onderliepen en de bewoners veel ongerief hadden. De Held. Crt. van 27 Aug. deelde hieromtrent een en ander mede en raadde aan een verhoo- glng van de trottoirs als het eenig af doende middel. Spr. heeft zich op de hoogte gesteld van dien toestand en is in derdaad overtuigd, dat dit middel een goede oplossing geeft. Op het oogenblik heeft men getracht het ongerief te onder vangen door een verhooging rond de stoepen, maar met kleine kosten ia het euvel te ondervangen- De heer VanBreda betwijfelt of dit middel het juiste is. De heer Boogaard zegt, dat er meer dere dergelijke wijken zijn. In de Kroon- straat hebben de bewoners zooiets al voor de tweede maal gehad. De gemeente moet daar werkelijk in voorzien. De Voorzitter antwoordt, dat de zaak in behandeling is bjj het College. De heer H e y b 1 o k bespreekt de kwes tie der melkvoorziening. Verleden jaar ls hiervoor een bedrag uitgetrokken, nu staan we weer voor dezelfde kwestie, dat het publiek wordt uitgebuit. Bestaan er middelen om aan deze prijsverhoqging een einde te maken? vraagt spr. De heer Verstegen zet uiteen, dat die uitbuiting ontstaat uit de prijspolitiek van de boeren. De slijters zijn onderge schikt aan de boeren en hebben hen slechts te gehoorzamen. Wij hebben in derdaad eene verordening, waarbij B. en W. prijzen kunnen stellen, maar als wij die toepassen, treffen wij alleen de melk- slijters en niemand anders. Verleden Maandag ia de melk van Texel naar dfe fabrieken te Alkmaar gegaan, dat kostte dien boeren toen veel geld, maar dat kon hen niet schelen. „De slijters kwamen toch wel terug", zeiden ze. De heer Van der Veer: Onjuist is het te zeggen, dat de boeren den prijs der melk bepalen naar de zuivelwaarde. De heer H e y b 1 o k had slechts de be doeling te doen uitkomen, dat de boeren het publiek uitbuiten. De slijters hebben al het mogelijke gedaan den melkprijs laag te houden. Zouden de boeren niet io vinden zijn tot een overeenkomst met B. en W.? vraagt spr, De he»r V a n D a m meent, dat het een gevolg van de geïsoleerde ligging onzer stad is, dat de melk hier zoo duur is. De heer Van der Veer: Onjuist! In Julianadorp is een zuivelfabriek, die de stad voorzien kan van melk, maar die mag niet leveren. De openbare vergadering wordt thans gesloten en de Raad gaat ln comité-gene raal. Nieuwe uitgaven. SPORT. Voetbal. De KennemersHelder 27. N 27 g I 57454 De heer Van Os heeft de stukken van deze zaak nader bestudeerd, nadat hij gezien had, dat de heer Sch. aan het publiek over laat de consequenties uit het geval te trekken. Spr. acht deze zaak een ernstige. Spr. heeft dadelijk gezegdgun het den heer Sch. De Voorzitter zal gaarne de meening van den Raad vernemen of hij een dis cussie hierover thans moet toelaten. De heer Van Os: Het betreft hier de bespreking over een offlcieelé Bijlage, M. d. V., en ook is het een agendapunt. Spif bedoeling is niet hierover te inter- pelleeren. Maar spr. had naar voren ge bracht willen zien dat het voorstel- Schoeffelenberger, in plaats van voor- deeliger, integendeel onvoordeeliger voor de gemeente was. En spr. meende, het recht te hebben over deze zaak te spreken, en wil er dan in den volgenden Raad op" terug komen zonder daarvoor vooraf schriftelijk een interpellatie te moeten aanvragen. Het betreft hier een groot gemeentelijk belang, en het publiek weet het naadje van de kous niet. De Voorzitter zegt toe dit punt op de agenda van de volgende raadsver gadering te zetten, maar kan vanavond hierover geen discussie toelaten. De heer Verstegen merkt op, dat het voor hem uiterst moeilijk wordt deze zaak te bespreken, indien van de zijde des heeren Sch. zelf er niet verder op ingegaan wordt. Verschenen: Het September-nummer Mork's Magazijn. H. Cannegieter geeft ditmaal een karakterschets over Gideon de Clercq, den secretaris van| de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. P. L. van Eek schrijft een interessant arti kei over „ouwe Duitse kinderboeken", ge illustreerd met plaatjes uit die boeken. Het artikel over „Het Land der Ven detta" door Jelle Troelstra wordt vervolgd De teekeningen van den schrijver zijn dezen keer van grooter artistieke waarde dan in het Augustus-nummer. Het „Tooneel"-ar tikel gaat in dit nummer naar de klassieken terug, het handelt over „Sophokles en zijn Tijd". In „Zij" vinden we o. a. een aardig arti keltje over de Juliana-school te Malang, met een foto van directrice, onderwijzeres en leerlingen dier inrichting. Verschenen hij N. V. A. W. Segboers Uitgeversmaatschappij, Den Haag: 1. „Taarten en ander Gebak", meer dan ioo beproefde recepten, door Martine Wit top Koning. 2. „Rijstgerechten en Toetjes", id. id. 3. „Schotels voor Klein Gezin", id. id. Alle drie werkjes bevatten eerst een in leiding met nuttige wenken omtrent berei ding en meerdere of mindere voedzaamheid van verschillende gerechten, en over het op dienen en garneeren van allerlei schotels. Dit laatste is van haast evenveel belang als een goede bereiding. Een smakelijk uitzien-, de schotel wekt veel meer den eetlust op dan een niet aardig opgemaakte! Elk der werkjes is met vele foto's ge ïllustreerd en ingenaaid in een aardig kleu rig omslag, waarop eenige schotels om iemand te doen watertanden, geteekend zijn! Prijs per deeltje f 0.50. Een schitterende zege. Mooie doelpunten. De thuisclub erkent volmondig Helder's superioriteit. Van Helder's tsten uitwedstrijd, welke zoo'n éclatante overwinning voor de wit-zwarte kleu ren opleverde en in de beste verstandhouding gespeeld werd, ontvingen wij van A. B. onder staand relaas: Vergezeld door ruim een 100-tal supporters vertrok Helder Zondagmorgen om circa 10 uur naar Beverwijk om aldaar De Kennemers te bekampen, de club waar de withemden op eigen grond nog niet zoo lang geleden een 63 nederlaag van te slikken kregen. Zonder incidenten en begunstigd door goed weder, kwamen wij om ongeveer 1 uur in Beverwijk aan. Het was al 2 uur geweest toen de heer H. (niet W.) Brussel de aanvoerders bij zich riep en liet tossen. Reitsma raadde het best, zoodat om 10 minuten over 2 de middenvoor van K. tegen den van doel tot doel staanden wind aftrapte. Zonder dat de witte verdediging er maar eenigen kijk op kreeg, stevende Tabak, de rechtsbinnen van K., op Wit af en via de lat had de thuisclub de leiding. Dat was zoo van den aftrap! Doch H. is niet ontmoedigd en na mooi combinatiespel brengt Zonver na 4 min. met een laag schot de partijen op gelijken voet. Het spel golft nu op en neer, maar H. speelt technisch veel beter en het spel is het aanzien volkomen waard: de thuisclub beschikt over snelle vleugels en is daardoor nogal eens gevaarlijk. Uit een hunner aanvallen forceeren zij na 10 min. de eerste corner, welke wordt weggewerkt. Doch als daarna Bak een hoek schop te nemen krijgt, kopt Jelle prachtig id en na 16 min. heeft H. de leiding, te midden yan levendige toejuichingen. Tegelijkertijd moest Piet Wit wegens een ongeval van ver der spelen afzien, die daarop door Sporken op alleszins voldoende wijze vervangen werd. H. speelt steeds beter, vooral de halflinie steunt voortreffelijk en houdt haar voorhoede in voortdurende actie. 5 min. na het winnende punt scoort Reitsma no. 3 en hoewel K. hard nekkige pogingen in het werk stelt om den achterstand te verkleinen, niets mocht baten, want de H.-verdediging liet zich niet overrom pelen; een corner levert niets voor hen op. Aan den anderen kant weet Horneman, even voor rust, met een mooi schot, nog een 4e punt te maken. Dan fluit de heer Brussel pauzeeren. Zooals te begrijpen ls, was de stemming in het Helder-kamp hoopvol, doch gerust was men daarom nog niet, want K. kreeg nu den wind mee. Als weer begonnen wordt, loopt de thuisclub hard van stapel en krijgt reeds spoedig een corner te nemen, die naast geschoten wordt. Het eerste kwartier is de thuisclub voortdu rend aanvallend, doch H. verdedigt taai. Een vrije schop wordt H. bijna noodlottig, doch Gert wist den bal nog net uit den hoek te hou den. Nog meerdere malen moet de H.-doelman optreden, doch het is hem wel toevertrouwd. Eindelijk weet H. zich weer los te werken; de voorhoede met een tacticus als Reitsma speelt keurig en als dezen schuin doorgeeft naar Bak, loopt onze rechtsbuiten snel naar binnen en scoort onhoudbaar. Nog is het niet genoeg en uit een voorzet van Bak is het Sporken, die er 6—1 van maakt. Er moet dan nog 20 mia. ge speeld worden. De thuisclub geeft zich nog niet gewonnen; na een aanval maakt Boogaard onopzettelijk hands in het strafschopgebied, waardoor K. een penalty toegekend wordt. Groeneveld zet zich achter den bal, doch Gert weet keurig te stoppen en den bal corner te werken. Uit deze corner weet dan K., door middel van denizelfden speler, een zeer ver diend punt te maken. Het spel blijft spannend; een hard schot op het H.-doel gaat via 's kee pers handen corner. 6 min. voor het einde wordt H. een vrije schop toegekend; Balt plaatst deze tactisch voor doel en het is de middenvoor, die hieruit met een schitterenden kopbal den stand op 72 brengt; aan het ge juich kwam geen eind. t Een volgende vrije schop wordt overgeschoten en dan kort daar op blaast de heer Brussel voor het laatst. Na afloop was mr. Julian zeer goed te spre ken maar hij zei ook: „Zij kunnen nog beter". In de vroolijkste stemming werd daarop de terugtocht aanvaard en om ruim 8 uur kwamen wij weibehouden weer in het Heldertje aan, waar een dichte drom nieuwsgierigen ons te midden van de levendigste toejuichingen ont ving. Vermelden wij rog, dat dezelfde ontmoeting het vorig seizoen,Helder een 2 1 overwinning bracht. Allerlei. Aan het slot van het verslag van den wedstrijd KennnemersHelder, voorkomende in „Het Geeltje", lezen we: „Helder heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld, over alle liniën waren de Noordelijken de meerderen van de Beverwijkers, bij wie de verdediging dezen middag geheel faalde. Vooral in de op- name van Reitsma heeft Helder een geduchte aanwinst. Blinkhof als spil viel evenwel tegen KFC—West-Frisia is een match met tal van ruwe rtiomenten geweest, vooral de bezoe kers speelden meer dan stevig. 39 vrije schop pen, door K. genomen, zijn hiervan een spre kend bewijs. West-Frisia had de ie helft den wind mede en wist toen 3 maal te scoren. Na rust was het woord aan de thuisclub, doch K. was ongelukkig met schieten en slechts ©en- maal had men succes. Beide clubs waren vol ledig. Hollandia had Zandvoort op bezoek en gezien de groote zege van West-Frisia, meende de thuisclub gemakkelijk spel te hebben. Doch dit kwam geheel anders uit; de Holl.-voor- hoede stond machteloos tegenover het schit terende spel van de Zandv.-verd., waarin Keur en Beekhuis aj zeer opvielen. Freezen kon niets beginnen en slechts uit een vrije schop kwam het eenige punt van den wedstrijd en bracht Holl. ©en moeilijk verkregen zege. Alcmaria Victrix leed de 3e nederlaag in successie, thans van Schoten met 10. Toch hebben de Alkmaarders ditmaal geen neder laag verdiend, daar zij beslist niets zwakker waren. De wedstrijd BloemendaalDEC (o1) was meer spannend dan fraai. DEC speelde technisch beter, maar BI. bood hardnekkig tegenstand. Dat de strijd tusschen DEC en Hollandia zal gaan, wordt vrijwel waarschijn lijk geacht. Ondanks het goede begin van W.- Frisia, zal deze club wel geen leidende rol spelen. Zeebureia slaagde er in ook het sterke SDW te kloppen, al was het dan ook met den oneven goal. Hun uitstekende middenvoor had ook nu een groot aandeel in het succes, want hij scoorde 3 maal. ZaanlandiaPurmerateijn was een match van 2 gelijkwaardige tegenpartijen. Zaanlandia speelde voor rust tegen wind en had met draaien een 1—0 leiding. In de 2e helft was de thuisc'ub meestal sterker, doch Purmerend wist uit een doorbraak den stand gelijk te ma ken, en even later door een misverstand in de Zaansche verdediging het winnende punt te maken. Toen was de Zaani.-doelman zoo spor tief om zijn doel te verlaten en was de aar digheid er af. Purmersteijn won gelukkig met 21. VSV speelde thuis tegen EVC. Van Heijst en Zwanenburg zorgden er voor. dat V. in de ie helft een 2o voorsprong had. Zwanenburg voegde na rust daar nog een doelpunt aan toe, waarna de aanvoerder van EVC op prachtige wijze de eer wist te redden. De gasten maakten nog een buitenspefgoal. Tijdens den wedstrijd Spartaan aAjax 2 had een droevig ongeluk plaats. Toen er circa 10 min. gespeeld was, brak de Alax-speler Geestman een been, die daarop naar ihet Zie kenhuis moest vervoerd worden. De match werd gestaakt. ZW opende het seizoen met een thuis wedstrijd tegen DONAR, welke de Zaandam mers, dank zij de schutterscapaciteiten van Klaas Breeuwer, met 30 wisten te winnen. De Hilversummers waren een stelletje ruwe klanten; hun rechtshalf werd al spoedig uit het veld gestuurd, terwijl linksbinnen en links buiten waarschuwingen opliepen. Vooral de linksbuiten speelde unfair. WA schijnt ook goede plannen te heb ben. De inzet is tenminste goed, daar in Utrecht Voorwaarts met 50 geklopt werd. De wind speelde hier een groote rol, want de rust bracht een blanco stand; toen kregen de roodzwarten den wind mede en Driiflhout c.s. lieten den V..doelman 5 maal visschen. QSCDWV werd op goede wijze door den heer Geurts geleid en bracht den oud-2e klassrrs een 2e overwinning. Voor rust waren de Nieuwendammers steeds in den aanval, doch alleen Kooge wist eenmaal het net te vinden, waarna Q. uit een doorbraak gelijk wist te maken. 10 min. voor tijd kwam het winnende punt. Tn Amsterdam is opgericht de „Eerste Nederlandsche Vuistbalclub Amsterdam" (E. N.V.A.) Breezand. Zondag speelde Breezand 1 haar eersten competitiewedstrijd en wel tegen Anna Pau- lowna 1. B. speelde eerst vóór den sterken wind en was steeds aanvallend, doch dooi een peuterig voorhoedespel en het stugge verdedi gen van A. mocht het haar niet gelukken, ook slechts één maal te doelpunten. A. kreeg nog een penalty te nemen wegens hands, doch deze ging door naast schieten verloren. Na de rust was A in de meenderlheid en wist spoedig op gelukkige wijze te doelpunten. Het spel is thans veel mooier dan vóór de rust en het is een lust, de B.-achterhoede, waaronder vooral de linkshalf schittert, te zien verdedigen. De voorhoede echter raakt voor het A.-doel steeds de kluts kwijt. Op werkelijk schitterende wijze maakt de A.-midvoor No. 2. Kort voor het eind schiet de B.-back keihard tegen den A.- rechtsbinnen aan en rakelings langs de paal verdwijnt de bal voor de derde maal in het B.- doel. Hiermede komt het einde en (heeft B. de ie nederlaag te pakken. A. heeft verdiend ge wonnen en, hoewel in het spel niets minder waren combinatie en schieten bij A. veel beter. B. 2 bracht het er op eigen terrein beter af en klopte de Anna Pnilowna-reserves met 21. Ook dit was een harde strijd. Postduivensport. Door een paar jongens is in het Hel lerscha Kanaal een doode jonge postduif gevonden. Het beest wa9 gemerkt Anna Paulowna. De Pdstduivenver. „Altijd Verder" ihield de laatste wedvlucht vanaf Woensdrecht met jonge en oudere duiven. De prijzen met de jonge duiven werden behaald als volgt; I. de heer M. Tijsen, 2. Gebrs. Harthoorn, 3 en 6 de heer J. Meilink Jbz., 4 de heer C. D. de Vliegher, 5 de heer G. de Boe. De prijzenuitslag met de oudere duiven was: ie pr. de heer J. Hoogewoning, 2e pr. de heer J. Meilink Jbz.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6