iir AAiiniiiT bUUICARI DERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. BUITENLAND. VAN DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1025 Muziekconcours „Winnubst" Zaterdag vangt het door „Winnubst" uitgeschreven Solisten-, Duet- en Kwartet concours aan. De opening van het concours heeft Zater dag te half één plaats: Hiervoor zijn de be sturen der Muziekverenigingen uitgenoo- digd. Precies om i uur zal worden begon- nen, daar de deelnemers van 's middags te 7.20 u. weder vertrekken. Zaterdagavond om 8 uur voortzéttin; van het concours. Dgn geheelen avon wordt door Harmonie „Meijerbeer" uit 's-Gravenhage opgetreden, welke vereni ging met solisten uitkomt, die op de ver schillende concoursen het maximum aantal punten wisten te behalen. Behalve solisten komt zij ook met een trombone-kwartet uit. Alle jn de Afd. Uitmuntendheid. In totaal nemen 72 solisten, 5 kwartetten en 4 duetten, totaal ruim 100 personen aan het concours deel. De heer A. v. d. Weg alhier heeft wel willend de begeleiding deT solisten met piano op zich genomen, daar Mej.' Marie Moorman door overplaatsing naar elders hiertoe niet in de gelegenheid is. Hieronder laten wij eene opgave van de verschillende uitgeloofde prijzen volgen: Mil. Tehuis „St. Christophorus": zilveren me daille. H. J. van Wolferen: zilveren medaille, enz., welke prijzen in de étalage van de Firma R. Th. Luyckx, Weststraat, geëta leerd zijn. Voor nadere bijzonderheden raadplege men het programma, hetwelk a 0.25 bij de leden der Muziekver. „Winnubst" en den heef D. Pot, Sigarenmagazijn, Koning straat 60, verkrijgbaar is. Gaarne maken we leden en niet-leden der dit blad aangekondigde lezing met lichtbeel den door de Ringer» Chocolade-fabrieken. Waar verschillende dames zich reeds op gaven voor een bezoek aan de fabrieken dezet firma te Alkmaar, heeft deze firma gemeend vóór dit bezoek, bovengenoemde lezing te moeten hóuden, opdat de a.s. be zoeksters zich niet alleen een goed beeld kunnen vormen van hetgeen er met de cho colade gebeurt, zoodra ze in de fabriek is, maar ook van de bewerkingen, die ze vanaf haar groei heeft ondergaan, voor ze tot be reiding gereed is. Oogstfeest Leger des Hrfls. De oogsttijd is daar, het Leger dés Heils over de geheele wereld houdt in dien tijd 7-ijn oogstfeest. Vrienden en leden werken gezamenlijk mede tot het welslagend maken van de Oogstfeest-tentoonstelling. Zeker zullen de vrienden en soldaten van het Le ger des Heils hier ter plaatse niet achter blijven. Gaarne ontvingen wij alle moge lijke produkten van land- en tuinbouw, zui- velprodukten, veeteelt, enz. voor deze ten toonstelling. Zondag zullen in het gebouw Spoorgracht 38 bijzondere lOogstfeest-bijeenkomsten plaats hebben, terwijl Maandagavond 28 September, 's avonds 8 uur, de verkoop plaats heeft van al het tentoongestelde. De baten daarvan komen het werk van het Le ger des Heils in Nederland geheel ten goede. Uit het Politierapport Dinsdagavond wend een Jongen aange houden terzake overtreding van de vuur wapen wet. Het jongmensch droeg een re volver. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier. Bovengenoemde Kamer vergadert op Woensdag 80 September 1925, des avonds ten 6.80 uur, in het Stadhuis te Alkmaar. De agenda vermeldt onder de ingeko men stukken: Adres van den Ned. Bond van Impor teurs en Grossiers iir Bevroren vleesch en vet te Rotterdam, gericht aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid strekkende om te geraken tot ver laging van het keurloon ad 5 cent per Kilo, hetwplk bij invoer van vleesch of vet moet worden betaald. Ned. Ver. v. Huisvrouwen- In de voorzaal van „Casino" werd Dins dagmiddag v,an 25 u- 611 's «tvoods van 710 u. een demonstratie gehouden door „De Levers Zeep-Mij.", met diverse, door deze Mij. vervaardigde zeepen. Met groote belangstelling werd de de monstratie, die door een dér vertegenwoor digsters van de Mij. gehouden werd, ge volgd. En waarlijk verrassend waren de resultaten, die verkregen werden. De eerste proefneming was met een lichte shawl, die in donkere kieur getwinkt werd. In 24 verschillende kleuren is „Twink" verkrijgbaar. Men moet er altijd rekening mee houden, dat mén nooit een donkere kleur met een lichte twinkt. Alle stoffen die getwinkt worden, moeten vooraf gewogen worden, dit met het oog op de te nemen hoeveelheid „Twink". oor elke 230 gram, moet men een pakje „Twink gebruiken. Men zorge vooral voftr eep goede oplos sing van de „Twink" in warm water, bij een niet goede oplossing krijgt men vlekken in het goed. Heeft men „Twink" 10 minu ten in kokend water, dan kan men er zeker van zijn, dat het góed opgelost is. Hierna wordt het licht laag gedraaid, en het te twinken goed in de kuip of teil ge daan. Men laat net nu 10 minuten trekken, werpt er dan, voor het vasthouden van de kleur een flinke hand keukenzout in, waar na het goed, dat steeds gekeerd en .gedraaid wordt, nog 10 minuten op het vuur blijft. Daarna wordt het in koud water flink ge spoeld en als slotbehandeling laat men het langzaam drogen. Over het resultaat zal men werkelijk meer dan tevreden zijn. Nog andere proeven werden genomen, 0. a. het kleuren van kleedjes, i'roeven, die allen uitstekend slaagden. Voor bet twin ken van zwart en donker blauw wonen twee pakjes twink genomen. Met de andere zeepen van de Mij. werden eveneens proeven genomen, die de deugde lijkheid daarvan toonden. Adres als boven, waarin wordt verzocht te bevorderen; dat bij invoer van bevro ren vleesch in eene Gemeente, welke geen „Eerste kantoor" is, niet voor de tweede maal keurloon worde geheven. Adres der K. v. K- te Rotterdam, ge richt aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, inzake het verdrag Nederland- België. Het afschrift, dat aan de Kamer ter cennisname werd gezonden, ligt aan het I lecretariaat voor de leden ter inzage. Schrijven van het Noordhollandsch .■andbouwvrediet te Alkmaar met bezwa ren tegen de interlocale telefoondienst verbindingen met den Haag en Rotter dam, die herhaaldelijk eerst na 1 of 2 uur tot stand zijn gebracht Schrijven van het Hoofdbestuur der osterijen en Telegrafie, waarin te ken nen Iwordt gegeven dat vooralsnog geen Tager tarief voor telefoongesprekken op korteren afstand zal kunnen worden in gevoerd. (Door de Kamer was vèrzocht het tarief voor telefoongesprekken over korten afstand te verlagen van f 0.20 tot 0.10 per 8 minuten). Antwoord van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie op een desbe- treffehd verzoek der Kamer, dat voortaan bij eventüeele vereenvoudiging van den Postdienst overleg zal 'worden gepleegd met de Kamer. Schrijven van het lid, den Heer M. A. Kolster te Helder, waarin namens belang- ïebbende visschers, aan de Ramer wordt verzocht de noodige stappen te doen, dat de betrekkelijke autoriteiten het-plaatsen van stellingen en taanketels aan den binnenkant van den dijk aan de Zuidkust van T^xel (het z.g.n. „Horntje") niet zul- en tegengaan. Het Bureau heeft gemeend dit verzoek onverwijld te moeten ondersteunen in een adres aan den Minister gezonden. Mededeeling van het lid, den Heer J. Ringers, inzake de actie tot verkrijging van een billijker regeling van de omslag heffing van het Hoogheemraadschap „Noordhollandsoh N oorderkwartier". Verkiezing een er Commissie, welke zich speciaal zal belasten met Handels- onderwijszaken. Mededeeling van den Voorzitter der Oommissie van Verordeningen over de kwestie van de zegeling van cassa-bons. Mededeeling van het lid, den Heer J. Hoogland, inzake den stand der West- frieschekanaal plannen. Onder de Uitgegane Stukken worden vermeld Schrijven aan den Raad van Ministers met bezwaren tegen de oprichting van mijnwinkels. Rapport aan het E.A. College van B. W. te Alkmaar, omtrent de St. Nico- Bezlchtlglng van dra kruiser Java door H. M. de Koningin. De Koningin bracht gisteren in gezel schap van prinses Juliana, en met een gevolg van acht personen, waartoe o.a. behoorden de chef van het Militaire Huis, vice-admiraal F. Bauduin en de adjudant van Hare Majesteit luit. ter zee le klasse baron De Vos van Steen wijk, een bezoek aan Amsterdam, ter bezichtiging van den kruiser Java. Met deo gewonen trein uit 's-Graven hage, welke te 11.06 het Centraal-Station binnenreed, en waarin het Koninklijk sa lonrijtuig was gehaakt, zijn de Koningin en prinses Juliana in de hoofdstad aan gekomen. Op het perron waren ter begroeting aanwezig de heer W. de VTugt, burge meester van Amsterdam, de onder-com mandant der marine afdaar, kapitein ter zee H. P. Prillevitz, de waarnemende hoofdcommissaris, de heer O. van Aspe- ren, de chef van het Oentraal-Station en de heer O. Bakker, chef van het vervoer wezen. Nadat de Koningin zich eenige oogen- blikken met de aanwezige autoriteiten had onderhouden, begaf het hooge gezelschap zich naar de buiten gereedstaande auto's waarmee gereden werd naar steiger P. aan de De Ruyterkade, waar een eigen motorsloep van de „Java" voor Baar over tocht gereed lag, onder bevel van den lui tenant-ter-zee 2e klasse J. A. Gauw. 1 De Java, die ftch in de verte afteeken- de donkergrijs tegen de grauwe wol kenlucht, een hooge vesting gelijk, met baar zwaren romp, en op de dekken over al de slanke loopen der kanonnen, was in middels begonnen de saluutschoten te los sen. Telkens zag men een felle vlam en een rookwolk, na betrekkelijk langen tijd eerst gevolgd door het geluid van de los branding en do lange lijnen met vlagge tjes gaven aan het grimmig geheel een feestelijk accent. Keurig netjes in strak getrokken rijen stonden langs boord de manrietjes geschaard, in hun blauwe baadjes, waarop zich de V van de branie kraag helder afteekende en daarnaast de officieren met hun statiesteken en gou den epauletten. Toen de Koningin den voet aan boord had gezet en het dek be trad. zag men plotseling alle matrozen te gelijk, ais-door een hefboom bewogen, zieh omwenden, het gelaat naar Hare Ma jesteit toe. De pavoiseervlaggen waren neergehaald en er woel van 't schip de Ko ninklijke standaard. De muziekkapel, die het Wilhelmus had gespeeld, toen de Ko ningin de statietrap besteeg, zweeg toen opeens, om daarna, tijdens de rondwande ling in allerlei leutige wijsjes' over te gaan: Piet Hein, De Watergeuzen, enz. Telkens zag men H. M., die er flink den stap in hield, op het winderige dek bege leid door commandant Quant verschijnen en verdwijnen, het hoofd buigend, voor lage deurtjes, en met het gezicht naar de treden omlaag klimmend. Blijkbaar werd het geheele schip in alle onderdeelen ge ïnspecteerde 0 Het begon intusschen wat buiig te wor den, maar dat hield niet lang aan en toen EL M. tegen 1 uur de Java weer verliet, lag het schip in helder zonlicht te gloren. Daardoor kon men ook goed zien hoe weer als met een ruk alle matrozenarmen de mutsen van het hoofd rukten, en zoo ble ven staan, alle armen schuin, evenwijdig aan elkander, als- gearceerd, en helder klonk over het IJ de massagroet: hoezeel driemaal herhaald. Daarna begon het geschut weer een woordje mee te spreken, dat het fluitend gierde langs de pakhuizen en de huizen op den wal. Nog langkeek de Koningin met blijkbaar groote belangstelling naar het trotsche oorlogsvaartuig om. Drie minuten na eenen zijn de Ronin gin en de Prinses met gevolg weder van het OH. vertrokken naar het Loo. cxtra-uitkcering aan het) Rijkspersoneel, neelorganiaatie» werd de noodzakelijkheid van verhooging van dit bedrag bepleit, d men algemeen te laag vond. Met aigemeene stemmen werd geadviseerd, hef beschikbaar te stellen bedrag van circa 3 millioen zoo spoedig mogelijk aan het personeel ineens uit te betalen en daarbij een minimum be drag voor het laagst bezoldigd personeel vast te stellen. Het bleek voorts, dat Bij de Regeering het plan zou bestaan, de extra-uitkeering voor het personeel der staatsbedrijven niet van het beschikbaar te stellen bedrag van f 3 millioen af te trekken, maar daarboven uit te keeren, waardoor het totaalbedrag aanmerkelijk verhoogd zou worden. Ten slotte verklaarde dej Regeeringsdele- gatie zich bereid nader met de Regeering te bespreken een mogelijke verhooging van het bedrag. Voor deze vergadering hadden de verte genwoordigers der personeelorganisaties een vóórvergadering gehouden, om hun houding vast te stellen. Uit de bouwtakken. Uitzicht op spoedige hernieu wing van het collectief contract Gisteren is te Amsterdam een gecom bineerde vergadering gehouden van de besturen van patroons- en werknemers organisaties in de bouwvakken, ter be spreking van de mogelijkheid van ver lenging van het op 1 Maart j.1. afgeloo- pen en döor verschillende oorzaken sinds dien niet meer verlengde collectief con tract in de bouwvakken. Nadat een deel van den morgen aan af zonderlijke vóór-besprekingen was ge- had wijd, had des middags de gecombineerde vergadering plaats, die verscheidene uren geduurd heeft Het resultaat der gehouden conferen ties is, dat de besturen van beide partijen op zich hebben genomen voor hunne resp. leden te verdedigen de totstandkoming van een collectief contract, loopende tot 1 .Maart 1927 en wel op de voorwaarden, indertijd door den bemiddelaar mr. de Vries aangegeven. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling ernaar te streven, dat dit contract nog voor 1 November ajs. tot stand zal komen. Eteusrelletjes. Dinsdagmiddag ontstond naar het V. D.- bureau meldt, bij het 21e reg. Inf„ gele gerd in kazerne 1 te Amersfoort, een etenrelletje. De soldaten waren ontevre den over de toebereiding van het eten, dat bestond uit de hoeveelheid voedsel uit de bussen, waardoor gehakt was gewerkt. De soldaten weigerden dit voedsel te gebrui ken en dreigden 's nachts te 2 uur niet uit te rukken voor de groote manoeuvre van morgen. Eerst toen een rijstmaal om 9 uur 's avonds was beloofd, keerde de rust weer. De stemplicht Te Arnhem zullen ongeveer 400 kie zers strafrechterlijk vervolgd worden, wegens het niet nakomen bij de laatste verkiezing van den stemplicht In totaal hebben te Arnhem ruim 8000 ngezetenen niet aan den stemplicht vol- aam en laasmarkt. Schrijven van de K. v. K. te Leeuwar den, omtrent de waarde-aangifte bij in voer van goederen. Adres, gericht aan den Minister van Waterstaat, met bezwaren tegen de voor gestelde wijze van vaststelling van de dienstregeling der Ned. Spoorwegen en een verzoek tot uitbreiding van den Spoorwegraad met een lid uit Noord- Holland, benoorden de lijn Haarlem- Amsterdam. Adres, gericht aan den Voorzitter van den Spoorwegraad, waarin de bezwaren tegen de voorgestelde nieuwe dienstre geling der Nea. Spoorwegen wordeft uit eengezet. Het Kamerlid Stenhuls. Naar „Het Volk" meldt is de ongesteld held van het Kamerlid Stenhuls zoodanig verergerd, dat hij, voorloopig veertien da gen, absolute rust moet nemen. Betaling van belasting op de postkantoren. Naar men aan „De Msb." meldt bestaat het voornemen de gelegenheid te geven om belasting te voldoen op de postkan toren. De malL De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt mede, dat samenvallende met de in dienst stelling van het nieuwe motormailschip Indrapoera, eenige ver andering in den maildienst naar Neder- landsch-lndië zal worden gebracht. Met behoud der geregelde 14-daagsche afvaarten, zal de dienst in den vervolge worden waargenomen door 7 schepen, t.w de Indrapoera, Slamat, Patria, Insulinde, Tjerimai, Tambora en Tabanan, waar dit voorheen door schepen geschiedde. In verband daarmede is het noodzake lijk gebleken, den vertrekdatum van Rot terdam op Woensdag te stellen, dien van Marseille op Vrijdag. Deze nieuwe regeling gaat in met het stoomschip Slamat, 18 Januari van Rot terdam vertrekkend. De extra-uitkeertng aan het rijks. persoueeL Naar „De Telegraaf" verneemt, is in de Woensdagmiddag onder voorzitterschap van mr. Kan óp het departement van Bin nenlandsche Zaken gehouden vergaderip der Centrale Commissie van georganiseerc overleg van ambtenaarszaken opnieuw langdurig van gedachten gewisseld over het voorstel der Regeering om drie millioen gulden beschikbaar te stellen voor een De conferentie over het waarborg- verdrag. Parijs» 28 September. De Matin zegt, dat de conferentie inzake het waarborg- erdrag 6 October te Locarno bijeen zal komen. VOLKENBOND. De koloniale mandaten. Naar de Brusselsche Peuple uit Genève verneemt, bestaat in Volkenibondskringen het voornemen, Duitsahland na zijn toe treding tot den Volkenbond een mandaat over een zijner vroegere koloniën aan te bieden. Engeland zou voor dat mandaat Togo en Kameroen willen voorstellen. Bern, 28 September. De flnantieele commissie van den Volkenbond heeft een rrediet tot een bedrag van 11,700.000 goudfrank toegestaan voor het bouwen van een nieuw vergaderingsgebouiw en voor gebouwen voor het secretariaat De ze gebouwen zullen in 1928 klaar zijn. De commissie stond ook een 'krediet van 200,000 frank toe voor het voorbereldings- werk en de kosten van de bijeen te roepen eoonomisohe wereldconferentie, welke voor 1926 voorzien wordt. Genève, 28 September. De tweede com missie der volkenbondsvergadering, die leden haar arbeid eindigde, bracht een uiterst hartelijke hulde aan haar voorzit ter professpr van Eysinga. Van Oauwe- laert, die voor het eerst een volkenbonds vergadering had bijgewoond en de be raadslagingen in* de tweede oommissie roemde als het beste parlement waardig, huldigde uit aller naam onzen landgenoot voor zijn meesterlijke bekwaamheid, voor zijn beleid, zijn geduld en zijn groote rechtskennis en onpartijdigheid. De slot woorden van Van Oauwelaert waren als volgt: „Wij hebben tot In den hoogsten graad mogen genieten van den zin voor klaarheid en van liefde voor gerechtig heid, die de karaktertrekken zijn van het volk, dat dezen uitnemenden rechtsgeleer de, wiens roem en gezag iïi de geheele wereld erkend worden, naar Genève heeft afgevaardigd.M waarheid ie kennen aangaande dete aller- Amery verklaarde voortï,"dit het denk- beeld, dat Engeland onverwijld Mosoei ontruimen zou, ondenkbaar waa. Het prijsgeven van het gebied, dat Turkjje op- eischt, zou het verlies van ongeveer een vierde gedeelte van de inkomsten van Irak beteekenen en bijgevolg een even redige verzwaring van de Britsche lasten.! De Raad van den Volkenbond moet de grens afbakenen. Als de Turken Mosoei bezaten, zou er voor Irak een onmogelijke grens ontstaan. FRANKRIJK De schuld van Frankrijk aan de Ver. Staten. Londen, 28 Sept Uit New York wordt ge meld, dat de Journalisten, die Caillaux bij zijn aankomst in Amerika vroegen of hij voornemens was voor zijn land dezelfde gunstige voorwaarden te verlangen als Engeland beeft verkregen, ten antwoord kregen, dat de minister gunstiger voor waarden voor Frankrijk wenschte. De „New York World" verklaart naar aan leiding van dit antwoord, dat indien Ame rika aan Frankrijk inderdaad gunstiger voorwaarden zou toestaan, de overeen komst met Engeland dient te worden her zien, zoodat beide landen dezelfde condi ties krijgen. ENGELAND. Tegen de communisten. De Daily Mail verneemt dat tengevolge van conferenties die op het ministerie van binnenlandsohe zaken zijn gehouden met ambtenaren van Sootiand Yard een veld tocht tot evrijdeling ,van de toenemende bedrijvigheid van de rooden en de dreige menten van communistische leiders on dernomen zal worden. Tot de maatrege len, die beraamd zijn, behoort de uitzet- 'ting van vijftig Franschen en Russen. t De zeeman sstakln g. Een spoedig einde te Sydney verwacht Uit Sydney, In Nleuw-Z.-Wales, wordt gemeld dat men daar een spoedig einde van de staking verwacht. I)e eisch van de stakers om voor den tijd waarin zij gestaakt hebben, voilé be taling te ontvangen, is het eenige nog hangende vraagstuk. De bootwerkers heb ben besloten, alle schepen te laden of te iossen, onverschillig, of aan boord sta kende zeelui door anderen vervangen zijn. Dit besluit zal vermoedelijk een grooten invloed op den toestand hebben. RUSLAND. Overdrijving van de opbrengst van den oogst Zooals men weet hebben de Russische statistici zich het vorige Jaar bij het be rekenen van de opbrengst van den oogst niet onbelangrijk „vergist". Er werd ge zegd, en algemeen aangenomen, dat de cijfers ditmaal betrouwbaarder zouden zijn. Hoe het met deze oogst-statistieken ook dit jaar toegaat, blijkt evenwel uit oen bericht in de Dni (de in Rusland zelf verschijnende bladen melden het feit niet), dat het Centraal Statistisch bestuur een zevental gouvernementeele staats-export- commissies, uit Rusland en Oekraine, ïeeft laten dagvaarden wegens het „schro melijk overdrijven in door hen verstrekte ambtelijke mededeelingen van den om vang van den oogst in hun ressort". Deze .overdrijving" is blijkbaar geconstateerd door gevolmachtigden van het Centraal Statistisch bestuur die hier-en daar in de provincie eens een kijkje zijn gaan ne men. ESTLAND. Ernstig ongeluk bij de manoeuvres. Uit Riga wordt blijkens ©en draadloos N. T. A.-berioht gemeld, dat er Maandag bij de legermanoeuvree in Estland twee gepantserde trainen met elkaar in bot sing zijn gekomen, waardoor 6 man wer den gedood en 10 gewond. De Mosoelkwestie. Genève, 23 September. In een interview met Reuter heeft Amery, de Engelsche minister van koloMën, sterk de noodza kelijkheid bepleit van een onderzoek door vertegenwoordigers van den Volkenbon< naar die. deportaties van Christenen uit het betwiste gebied aan do Turksch- Iraksahe grens. De werèld diende de heele PERZIK Onlusten te Teheran. Als gevolg van de broodschaarschte ïeeft het gepeupel het den bakkers las tig gemaakt en is het volk het Parlements gebouw binnengedrongen, waar deuren, ramen en meubels weiden vernield. Par ementsleden, die de vlucht wilden ne men, werden gewond. De militaire gou verneur van Teheran heeft tevergeefs ge oogd de menigte tot kalmte te brengen, ►e betoogingen duren voort CHINA. Een taifoen. Uit Tslngt.no (China) wordt gemeld, dat een taifoen in de Gele Zee heeft gewoed ter hoogte van die plaats De Amerikaan- sche torpedobooten Ford en Pittsburg be vonden zich in den storm. Officieren van die schepen verklaarden dat zij nog nooit zoo'n hevigen storm hadden meegemaakt. Drie zeelieden sloegen overboord, slechts één der drie, een neger, werd gered Hij wist zich drie 'kwartier boven water te houden. OOST-INDIK Communistische actie. Het Boer. Handelsblad meldt dat vol gens een geheim regeeringstelegram de stoamer „Dekabrist" 26 Augustus uit Kon- stantinopel naar Alexandrië is vertrok ken met een lading munitie bestemd voor de communisten te Kanton. De aankomst in Ned. Indië moet aan den procureur- generaal gemeld worden. Het Russische stoomschip „Georgii" wordt binnenkort te Soerabaja verwacht. De communicatie met den wal zal aan de opvarenden streng verboden worden met het oog op bolsjewistische propaganda. (Aneta.) H. J. M. M. Alink, Vlootaalmoezenier: zilve ren medaille. C. Fock, Vice-Admiraal: zilvereh medaille. W. Houwing, Burgemeester van Helder: groote zilveren legmedaille in étui. W. C. v. Breda, Wethouder van Hélder: groote zilveren medaille. Jhr. H. Rapp&rd, Directeur Rijkswerf: zilveren medaille. Gemeente-Bestuur van Helder: zilveren me daille. V.V.V. „Helder" 8 Belang": 1 verguld zilveren medaille en 1 zilveren medaille, voor verst- komend solist. Feest-Commissie „Winnubst": zilveren lau wertak. P. Luyckx, voorzitter Feest-Commissie: zilve ren lauwertak. Firma R. Th. Luyckx: zilveren lauwertak. Firma Th. Minneboo en H. Walboom, aan nemers: zilveren lauwertak. J. C. Vermeulen, Amsterdam: zilveren beker. Stedelijk Muziekkorps „Helder": verguld zil veren medaile. „Oranje Harmoniekapel": zilveren medaille. „Helder's Fanfarecorps": zilveren medaille. „Winnubst": 3 zilveren medailles. Liedertafel „Helders Mannenkoor": verguld zilveren medaille. Directie „Caaino", M. M. Polak: zilveren me daille. Sport- en Gymnastiekver. „O.K.K.": groote verguld zilveren medaille. Heldersche Football-Club „Helder": zilveren medaille. Gymnastiek- en Sportver. „Geel Wit": zilveren medaille. R.-K. Middenstands-Ver. „De Hanze": zilve ren medaille. H. B. Schenkels, Directeur „Winnubst": groote zilveren medaille. Leden en oud-leden van „Winnubst": 1 ver guld zilveren, 10 zilveren en 10 bronzen medailles. Hii(*verti<w#nv«r»»»ilr'inn' Ar» Aa In T"V\n» Am ■ftarrrn^fltrlrAlefamm Aar Verhooging van het bedragf

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7