)POSTI Het Zuidelijk deel van South Oarolina. De buitengewone droogte en de ondrage lijke hitte hebben den katoenoogst in cie streken ln gevaar gebracht. Ahe auto 1 teilen zijn het er over eens, dat h©t of ■chilveren van de half ontwikkelde ka- teentolien zéér ongewoon la Planten, die nog katoenbollen dragen, zijn reeds ge rijpt voor zij uitgegroeid zijn. Het resul taat daarvan is een kortere draad en min der ponden katoen per acre. In New York is de hitte en de door wa terdamp overladen atmosfeer bijna onver draaglijk. De temperatuur is 78 en de wa terdamp (vochtigheid) 98. Het is, alsof we in een reusachtig Turksch bad leven, met dit verschil alleen, dat we door on- noodige kleeren belemmerd worden van dit kostelooze „genoegen" te profiteeren. Een spoorwegramp. Bij een botsing van twee passagiers- treinen op zes mijl afstand van Thomas- ville werden vier personen gedood en 85 gewond. De cholera te Manilla. Manilla, 28 September. In de laatste 48 uur zijn te Manilla 38 nieuwe cholera ge vallen aangegeven. Er waren elf sterfge vallen. Onder de ziektegevallen waren er ook van lieden die enkel onder verden king stonden, de ziekte te hebben. Sinds het uitbreken van de ziekte zijn er te Manilla 28 dooden en 104 gevallen geweest CANADA. Communisten en anti-semieten. Montreal, 29 September. Gisteren werd de politie uitgeroepen om het begin van een relletje in de Jodenwijk te onderdruk ken, dat ontstaan was, doordat een com munistische organisatie getracht had, een feestmaal aan een aantal Joodsche kinde ren te geven, hoewel het Groote Verzoen dag was- 8000 orthodoxe Joden verzamel den zich toen buiten de communistische club, wier leden alleen van een aanval werden gered door de vlugge komst van de politie. 19.000 dollar geroofd. Uit Niagara Falls (Ontario), de Cana- deesche grensplaats, wordt gemeld, dat bandieten met revolvers in de vuist in de hoofdstraat een gelddrager van een bank hebben aangehouden, die, vergezeld door een politieagent, 19,000 dollars naar een bijbank overbracht. De bandieten zijn met den buit ontsnapt ARGENTINIË. De ArgentJJnsche oorlogsvloot Buenos Ayres, 29 September. De Ar- gentijnsche Senaat heeft zijn goedkeuring gehecht, aan de wet, waarbij een krediet van 200 millloen piasters wordt toege staan voor de vervanging van bestaande kruisers door andere en de aanschaffing van duikbooten en moederschepen voor vliegtuigen. LUCHTVAART. QËMENE0 NIÉUWS doen te hebben! Van hun dwaling gene- 1 zen, zetten zij de auto op hun fietsen ach- Twoe menschen verdronken, terna. doch zonder haar te kunnen in- De „IJsetetroom" geaanken. Voor 1.406.000 te Londen verzekerd. Het stoomschip „IJselstroom" van de j water geraakt' en verdronken, lijn is gestrand Een roeibootje met twee personen zou bij Millingen den Rijn oversteken, maar sloeg door het passeoren van een stoom boot plotseling om. De Inzittenden zijn te Amundsen. Kapitein Amundsen is te Londen, waar hij een voordracht kwam houden over zijn vliegtocht, de gast geweest van de Noorweegsche Club. Bij den maaltijd hem aangeboden, hield hij een toast, waarin hij te kennen gaf gevoelig te zijn voor den lof hem geschonken. Trotsch was hij zeer bepaald op zijn instinot om de goede menschen te kiezen. „Bij onzen tocht naar de Pool was ik eenvoudig een passagier, want ik weet niets af van vliegtuigen. Ik zat maar achterin, terwijl Larsen, die na mij het bevel voerde, de maohine be stuurde. Onze bedoeling was niet de Pool te bereiken, maar om ervaring op te doen voor onze toekomstige expeditie. De tocht was weergaloos ln dat opzicht. Allen, die met mij mede zijn geweest, gaan weer mee en dat is de beste hulde, die ik hun kan schenken." De bijeenkomst, waarin Amundsen zijn voordracht hield, werd geleid door kapi tein Erge Evans, een tochtgenoot van Soott. Vliegongeluk bij de manoeuvres. Aan de „Mundo" wordt uit Turijn ge meld: Op het terrein der groote Itallaan- sche manoeuvres, in het vliegkamp van Massazza is een vliegtuig neergestort, tengevolge waarvan twee boeren en de bestuurder gedood werden. Betrouwbaarheidsvlucht Maandagochtend zouden zeventien toe stellen uit de vliegtuigfabriek van Ford te Detroit vertrekken, om deel te nemen aan een betrouwbaarheidsvlucht van 1900 Eng. mijl boven de staten van het Mid delwesten. Het zal een wedstrijd om de trofee zijn, en in zekeren zin de eerste werkelijke betrouwbaarheidsvlucht ln de Ver. Staten wezen. Begin Optober zal dr. Eckener een groot-c propagandatoeht door geheel Duiteohland beginnen, teneinde het Duit- eohe volk o«p te wekken bij te dragen in het Zeppelinfonds, waaruit de voor den Noordpool tocht bestemde Zeppelin zal worden gebouwd. Ruim 200 Dultsdhe ste den hebben dr. Eckener verzocht, een le zing te komen houden. Hij kan echter alleen in de -grootste steden koimen spre ken. Op het Vliegveld te Eger zijn gisteren Het stoomsohip „Helder", van dezelfde maatschappij, en 21 Sept Teneriffe ge passeerd, is onderweg naar het gestrande schip, dat men dezen nacht nog hoopt te bereiken. De gezagvoerder van de „Helder" heeft bericht ontvangen, dat bemanning en passapiers van de „IJsselstroom" aan boord zijn van het s.s. „Elisabethville" van de „Compagnie Beige maritime du Congo". Dit schip zal op de „Helder" wachten. De „Helder" zal pogen het gestrande schip af te sleepen, of althans de lading te bergen. Het schijnt echter, dat er wei nig kans op behoud van het schip is. Uit Londen wordt aan de Telegraaf gemeld: Het S3. „IJselstroom", van de West- Afrika Lijn, dat bij Cape Palmas in Libe ria op de rotsen is geloopen, is inmiddels gezonken. Het schip was in Londen verzekerd voor l.4(K).000. Jager" te Bergen. Woensdagavond te kwart voor achten ontstond brand in de tooneelzaal van de „Rustende Jager" te Bergen-Binnen. Het houten gebouw ging in eeni tminlmiifm van tijd in de vlammen op. Vermoedelijk door het ontploffen van koolzuurcyliniders werd het gedeelte, waarin de buffetten waren, en dat van steen was opgetrokken, uit elkander ge slagen, mt het noodlottig gevolg, dat vijf menschen verwondingen bekwamen. Vier hunner werden in de keuken van de „Rustende Jagerr" gebracht, waar de dok toren de eerste hulp verleenden. De 10-jarige Simon Met [bleek er zeer ernstig aan toe te wezen. Zijn hersenpan was ingedrukt De 18-jarige Wyerd Prins bekwam een ernstige hoofdwonde, even als de heer Zaadnoordijk. De brandstoffenhandelaar Den Das kreeg een beenwond. De chirurg van het „St. Elisabeth gesticht", die onmiddellijk werd opgebeld, oordeelde opnemen van de patiënten in het St. Elisabethgesticht te Alkmaar noodzakelijk. Het publiek was zeer onder den indruk van het gebeurde. De oorzaak van den brand is nog on bekend. Inbrekers. Naar aanleiding van de aanhouding van de mannen, die verdacht worden van inbraken te IJmuiden en Velzen, wordt gemeld, dat O. een bekentenis heeft af gelegd. De verdachte v. d. G. blijft echter alle schuld ontkennen. Bij zijn arrestatie had hij echter bretels aan, afkomstig van den tailleur M- te Velzeroord, bü wien onlangs ook is ingebroken. O. heeft medegedeeld, dat zij nog drie inbraken reeds volledig hadden voorbereid en wel bij den goudsmid G. in de Huygenstraat te IJmuiden, bij jhr. mr. Boreel van Hoo gelanden op den huize Waterland te Vel zen, en bij den geneesheer van het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort. De politie te Velzeroord heeft te Am sterdam verschillende goederen in be slag genomen, afkomstig van de inbra ken, die verkooht waren op den Zeedijk aldaar. Een oneerlijke dienstbode. Bij inej. L. A. in de Helmersstraat te Rotterdam, trad Dinsdag voor dag en nacht in dienst de 22-jarige dienstbode M. O. O. Toen zij er een halven dag in betrekking was, zeide zij niet te kunnen wennen, doch omdat de juffrouw niet wilde hebben, dat zij zonder eten vertrok, zou zij nog tot na het eten blijven. Ter wijl de dienstbode at. zag de juffrouw het tü8ch.ie van het meisje na en vond daarin een hnar toebehoorenden gouden ring met vijf brillanten. Zij waarschuwde on middellijk de politie en deze haalde uit het pak met kleeren van de dienstbode nog een paar schoenen van juffrouw L. A. te voorschijn. Voorts bleek dat de dienstbode een mantelcostuum van de Juf frouw onder haar eigen kleeren droeg. Eu in dit mantelcostuum vond uien nog een gouden ring. Arrestatie van de oneerlijke dienstbode Is niet uitgebleven. De burgemeester van Veenendaal. Het bericht van „Het Volk", dat de bur gemeester van Veenendaal in verband met malversaties in den distributietijd zou zijn gearresteerd, is uit de lucht ge grepen. De burgemeester, de heer H A. v. d. Westerlngh, die inmiddels als bur gemeester van de gemeente bedankt heeft, heeft de gemeente verlaten en zich te Heelsum gevestigd. Maandagavond heeft hij op het gemeentehuis een receptie ge geven. De „West Arvada". HetEngeische bergingsvaartuig ,Res- burce" heeft de werkzaamheden op het wrak van het stoomschip „West Arvada" gestaakt en is naar Londen vertrokken' Sedert April zijn 918 balen katoen ge borgen. Overreden. Dinsdagavond kwart over tiénen, bij het binnenkomen van de laatste tram te Hellevoetsluis, is bij het uitstappen, ter- wyi de tram nog in beweging was, de 41- .iarige H. Kabos uit Hellevoetsluis, kost winner van zijn oude moeder, gestruikeld, waardoor hij tusschen de tram en het per ron viel. Drie wagens zijn toen nog langs Maandagavond laat is in de mijn Mau- rits te Lutterade weer een ernstig onge luk gebeurd. De hulphouwer Fr. C. uit Maastrioht was gezeten op de kolensnij- machine; met één hand hield bij een ka bel vast, met de andere een ketting. Op den kabel, die geïsoleerd was, stond een spanning Van 500 volt. Plotseling ging de machine door onbekende oorzaak in be weging en C. was op slag dood. C. was slechts als hulp aanwezig. De man laat een vrouw met vier kinderen achter. Dinsdagavond is in de mijn Hendrik te Rumten een Duitsche betonmaker bij het maken van een schacht verongelukt. De man was op slag dood. Aan de Engeische Zuidkust vlak tegen over de badplaats Penizance is gisteren een boot op de rotsen gestrand, waarin de negen opvarenden in ©en roeibootje trachtten de kust te bereiken. Ook dit bootje sloeg om en de kapitein en een scheepsjongen verdronken. De redding der zeven andere opvarenden, die tegen de 200 M. hooge rotsen moesten opklauteren en herhaaldelijk weer in zee werden ge slingerd, is na dramatische pogingen er dank zij de hulp van de reddingsbrigade op het strand, ten slotte gelukt, maar de laatste man werd pas 5 uur na de stran ding aan land gebracht. Een bandietenstreek. Berlijn, 30 Sept. Een groote industrieele firma te Berlijn is het slachtoffer gewor den eener bandietenstreek, die niet ge makkelijk haar wedergade zal vinden. De firma had twee kasloopers naar de bank gezonden, ten einde daar het geld voor de uitbetaling der loonen te gaan halen. Toen de beide loopers het bankgebouw verlie ten, werden zij door twee mannen staan de gehouden. Met nagemaakte documen ten legitimeerden deze zich als recher cheurs van politie- Daarop lieten zij aan de loopers vervalschte arrestatiebevelen zien en dwongen hen mede te gaan naar het hoofdbureau van politie. Op het hoofdbureau werden zij naar een leege kamer op de eerste verdieping ge bracht, waar de twee rechercheurs" hun al het van de bank gehaalde geld, ten be drage van verscheidene duizenden mark afnamen. Daarop begaven zij zich naar een aangrenzend vertrek, nadat zij de beide loopers hadden gelast, in de be wuste kamer op ben te blijven wachten. Nadat de twee kasloopers urenlang in de leege kamer hadden gewacht, kregen zij argwaan. Zij wedden zich dan ook tot een beambte en bij het ingestelde onder zoek moesten zij tot hun grooten schrik constateeren, dat zij in het hoofdbureau van politie in handen van misdadigers waren gevallen. De politie staat voor een raadsel, daar de bedrijvers dezer wandaad zeer goed den weg in het hoofdbureau moeten heb ben geweten. Leeggehaald. In de Walton-straat in Chelsea (Lon den) hebben eenlge inbrekers de flat van een alleen wonende dame, die op reis was, geheel leeggehaald. Sieraden, oude klokken, costuums en meubelen, onder welke mooie antieke, werden zorgvuldig ingepakt en met verhuiswagens ver voerd. De dieven waren twee dagen lang aan het werk en de buren meenden dat het een verhuizing was. Zelfs aansluitin gen voor het electrisoh licht, het linoleum en de deurplaten zijn meegenomen. Pbh op hot laatste oogenblik kregen omwo nenden trgwaar. en waurschuwden de po litie. Zij vond slechts letge kamers. Al het huisraad is in een bewaarplaats van meubelen in het Westend gevonden. Een man. i'ien men verdenkt, dut hij mee heeft gedaan aan de inbraak, is aange houden. Autobandieten aan het werk. Dinsdagmorgen reed de heer Bisserene, directeur eener waterleidingmaatschappij, met zijn auto door Choisy-le-Roi met een tasch met 90.000 francs bij zich, bestemd voor de uitbetaling van zijn personeel. Eensklaps werd zijn wagen door een an dere auto achterop gereden. Uitstappend om te zien wat er aan zijn auto bescha digd was, bevond de heer Bisserene zich tegenover twee der inzittenden van de andere auto, die revolvers op hem rioht- ten en hem met den dood bedreigden ais hij een woord sprak. Intusschen maakten twee andere bandieten zich van den tasch meester. Na de banden van de auto van den bestolene te hebben stukgesneden, ging het viertal er in volle vaart van door. Arbeiders, die in de nabijheid werkten en het tooneel hadden gadegeslagen, staken geen hand uit om te helpen. .Zij meenden met.een filmopneming te aan een Parijsoh schouwburgdirecteur Roevers. Moord en zelfmoord. Te Berlijn Lichtenberg heeft een on gehuwde vrouw haar twee kinderen van 5 en 1 jaar gewurgd en vervolgens zelf moord gepleegd. Financieele zorgen heb ben aanleiding tot deze wanhoopsdaad gegeven. In het Zuiden van Berlijn schoot op straat een jong meisje een jongen man neer. Vervolgens poogde zij zelfmoord te plegen. Beide jonge lieden zijn in zeer bedenkelijken toestand naar het zieken huis gebracht. Hun identiteit is nog niet vastgesteld. De echtgenoot» van den Berlijnschen schilder Kuhnert, die enkele dagen gele den in een auto baron von Krane heeft doodgeschoten en zioh vervolgens van het leven heeft willen berooven, is giste rennacht eveneens overleden. Haar man had gisteren zijn 60en verjaardag gevierd 17 groote zeilschepen vergaan. Uit Oonstantinope! wordt aan de „TeL" bemeld: Sinds eenige dagen woedt op de Zwarte Zee een orkaanachtige storm. Er zijn 17 groote zeilschepen met man en muis ver gaan. Eenige transportschepen worden nog vermist. 6.HO 'sav Puciflclijn) LEGERBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT van 1 October 1925. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 774.6, te Valencia. Laagste stand 725,7, te Janmayen. Verwachting: Zwakke tot matige zuid-oostelijke tot oosteiyke wind, nevelig tot helder of licht bewolkt, droog weer, weinig verandering van temperatuur. 6.30 'sav. MARINEBERICHTEN. Reisplan van Hr. Ma. „Java" naar Ooat-Indlë. 14 Oct. 1925 vertrek Amsterdam, 20 Oct aankomst Algiers, 24 Oct. vertrek Algiers, 80 Oct aankomst Port-Said, 2 Nov. ver trek Port-Said,;5 Nov. aankomst Djéddah, 9 Nov. vertrek Djeddah, 20 Nov. aankomst Colombo, 24 Nov. vertrek Colombo, 28 Nov. aankomst Sabang. SPORT. Helder-nieuwu Gymnastiek. Athletiek. twee vllegtiilKeri op elkaar gevlogen en hem heengegaan, waardoor hl1 vreeselifk gevallen. Zy werden totaal vernield en de werd verminkt. Do dood trad onmiddel- twee vliegert gedood. I üjk in. MQei MARINE (bevordering). Met 81 Augustus 1925. Stoker-olieman W. J. T. Veer tot korp.-maoh. 2e kl. Met 14 September 1926. Schipper J. Cf. van der Kamp Met 24 September 1926. Sergt.-maohinlst W. L. van Zljll Met 80 September 1925. Mutroos-torpedom. E. A. Herlaar Leerl.-torpedomr. M. H. Tienstra Timmermunsmaat K. Leijen Mutroos-aohrijver A. A. Caljouw Matroos kok W. van der Struijs Met 1 üctober 1926. Kwartlermeeater W. Bekker bootaman. oppersohipper. machinist-maj. korpL-torpedom. idem korpl.-timmerm. korpl.-schrijver. korporaal-kok. Advertentlën. De Heer en Mevrouw B. Q. BOELEN—VAK Borselkn geven kennis van de geboorte hunner Doehter Goroum, 28 8eptember 1926. Caramef Mou chocolade met i»oon> verloren, Zul**-C?o^'' hjf.'1 vgai^. katoen- en ?E het Stxr den zttn ten minsté 26 tot *0 „ooimtiet ▼aar de boeren allee hebben verloren. Er ?aan thans stemmen op, om dezer boer jn lnanoieel te steunen tot 't volgende oogtt- Jaar. Roeiboot omges!e£8iL, Een propaganda-tocht van dr. Eckener. Vliegongeluk. Holland—West-Afrika op de Zwaluwrotsen bij Cape Palinas in Liberia, een punt, dat voor de scheep vaart gevaarlek is. Brand en ontploffing in de „Rustende 1 i i» m i /i Mijnongelukken. Moeilijke redding. halen. De auto hadden de bandieten zelf weer ontstolen- Twee 'bandieten hebben gisteren in een bosoh bij Oiomes in Ierland een auto aan gehouden, waanmee 800 naar het bij kantoor van de Iersche Bank vervoerd weiden. Onder 'bedreiging imet revodvers dwongen zi) den chauffeur te stopipen, waarna zij het geld stalen en op motor fietsen verdwenen. De aanslag in een taxi te Berlijn. 0 Ook: nuvrlnler 8e ld. H. J. 'Weylar. 8 Owkluit ter zee 2e kl. M.-R. 'J>. de Viseer van Vulc&nus naar Wachtschip Willemsoord. 18 Ook- ld. L. Stobbe san 'boord Wachtschip VlleaLngen wegens «inde der oefening van zijn plaatsing ontheven. 8 Ook: luit. ter «es 8e fcl.'W. A. Looft van de Mok naar Z 4; id. B. (Heesing van id. naar Hewriun*; ld. W. 8. v«u Branm van id. naar Tromp; id. D. Gestel van td. naar Heemakerck. Bij min. beschikking «U» de volgende imi tatie n gelast: met 12 Ook: de luik ter zee le kl. G. J. Her- wijnen eervol ontheven van toet bevel over Hx. Me. Hydra en geplaatst te 'eG-raventosge met het bevel over dezen .bodem belast de lult. ter zee lo kl. D. Vroede; luit. ter zee le MD. Post Uiterweer geplaatst bij 'toet L>ep. van Max. te 'e-Graventoagede off.-vlieger dor 2e kl P. 8. Everts geplaatst bij het vliegkamp de Kooij; met 27 Ook: de kop. ter zee H'. P. Pri Herrit» eervol ontheven van en de kap -luit. ter zee C. C. Kayéer belast met het bevel over de Marinekazerne te A'dam; de luik ter zee le kl. G. H. Poolman en J. j. van der Linden on- dersoh. eervol ontheven van en belast met het bevel over Hr. Me. Friso, eerstgenoemde her plaatst te 'e-Gravenhage; de luit. ter zee le kl. Ik B. H. Blom, toegevoegd aan den oommaa- dant van de vesting Holland, gesteld ter be schikking; met 20 Oct.: de luit. ter zee kl. 'J. Fruln tijdelijk belast met de functie van le off. aan boord van Hr. Ms. Gelderland. Bevorderd tot kap. der mariniers de le lult der mariniers H. F. J. M. A von Fcytag Dratobe. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndiS. Verzendings- weg. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id. nazending) (id. 2e na zending Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 9 en 23 Oct. 2, 16 en 31 Oct. 3,17 en 31 5 en 19 5 en 19 10 en 24 11 en 25 ElkenWoensd. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 11.30 'sm. 9.'sm. 6.30 's av. 11.80 'sm. 5.30 'sm 6.30 'sav Naar Ned. West-lnd!9. Naar Suriname Per zeepoat via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlijn) 8 en 22 Per mail via St. Nazaire 27 21 Oct. 6.30 'sav 6.30 'sav. Naar 8 a b a, St. E u s t a t i u s en St. Martin Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyni 8 en 22 Oct. 6.30'sav. idem (Zd. Paciflclijni b 6.80'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrijdag. 5 30 'sm Naar Aruba. Bonaire en Cu rat,'*" Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) idem (Zd. Overplaatsing. De 2e lolt. J. A. Buija van het retg. kust-art. wordt op 1 Növ. as overgeplaatst naar het korps pontonniers en torpedisten, met bestem ming voor de 3e camp. te Gorinahem. Onderscheidingsteeken voor trouwen dienst Te rekenen ven 4 Oct ae. wordt de bronzen gesp voor trouwen dienst toegekend aan den meester, schoenmaker EL Boon van het reg. kust-art. Pensionneering. Met intrekking van verschillende op pen sionneering betrekking hebbende legerorders, is door den Min. van Oorlog (bepaald, dat mili tairen beneden den rang van officier, niet be- hoorende tot het verlofspersoneel, bij alle wapens en dienstvakken slechts in dienet ge handhaafd mogen worden zoolang zij in alle opzichten daarvoor de geschiktheid behouden en in elk geval niet langer dan tot den datum, waarop zij in den zin der pensioenwet voor de landmacht, zooals die luidt Ingevolge de wet van 27 JHini 1926 (Staatsblad no. 277) een voor pensioen geldigen diensttijd kunnen doen gel den. van 40 jaren. naar waarnemingen verricht in den morgen 8 en 22 Oct 6 31' m\ De. per zeepost te verzenden stukken zyn ie voorzien van de aanwyzing .zeepost.'' 'i Alleen correspondentie voor Bengka lis. SjMk. liniragtri, Djauibi, kiouw en de Natoeioi en AiiMm*>MHi'ilaniien. Overig ge deelte van N ()I. uitsluitend op verzoek van den afzender Met ontslag uit den Zeedienst: 1 Oct.: Seri.-monteur R. Odlnot. 12 Oct.: «erg.-monteur O. P. J. Verstraten, is den 27en Sept. uit O.-I. in Nederland terug gekeerd. Voor den wedstrijd NederlandDenemarken op Zondag 25 Oct. a s. bestaat gelegenheid zich op te geven tot 7 Oct. 1925 'bij den secretaris. Koningstraat 111. Voor de prijzen der plaateen zie men de Held. Crt. van Zaterdag J.l. In verband met dezen wedstrijd wordt den leden, donateurs en supporters medegedeeld, dat Helder 1 dien Zondag vrij is. Sparta-nieuws. Nederlaagwedstrijden 8V8. Vrijdagavond om 8 uur heeft de prijsuitreiking plaats van bo vengenoemde wedstrijden ln de ineLksalon van den heer Leneen, Spoorstraat. Vanwege het Ge weet Noord-Holland van het K. N. G. V. zal alhier op Zaterdag 10 Oct. a.a. in Casino eene propaganda-uitivoerlng worden •gegeven, waar de nieuwe stro omtogen ln het vrouwen- en mannenturneu als hoofdnummers op het programma staan. De leerlingen van de Gewestelijke cursussen zullen onder leiding van hun leeraar, den heer W. Goeting van Haarlem, laten zien, hoever zij gevorderd zijn; de keurkorpsen dames en heeren van den Amsterdamse hen Turnbond zullen hun hoog opgevoerd toestelturnen de» monstreeren, terwijl o.m. de dames der ver- eeniging „Kracht en Vlugheid" te Amsterdam met vrije en zg. rhythmisohe oefeningen sul len uitkomen. Door de alhier bestaande, bij het Verbond (tui,gesloten vereeni'glngen werden reeds de r. nodige stappen tot voorbereiding gedaan, zijn meerdere ree 1 amebl betteu in de gemeente en omgeving verspreid en hebben de leden den verkoop van toegangsbewijzen ter hund ge nomen. Voor meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar de Zaterdag in dit blad verschijnende advertentie. Het wereldrecord speerwerpen. Tijdens atletiekwedstrijden te San Frarn- cisóo heeft de Finsche athleet Myrra het we- reldrecoxd speerwerpen met een worp van 68.26 M. verbeterd (Tedegx) ANNA JACOBA. Eenige plaatselijke kennisgeving. De Heer en Mevrouw BEST—BAIRT geven inet biydach'tp kennis van de geboorte van hun Zoon JOHAN QERARD Leiden, 28 September 1925. Thorbeokeatraat 6.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2