Zeemilicien-hofmeester D. Br., desertie, diefstal en het opgeven van een valschen naam. Respectievelijk 5 maanden gevan genisstraf, f 8.en f 15.boete. van de patroonsorganisaties om het con tract te doen voortduren tot 1 Maart 1927 te aanvfcarden. Samenwerking van alle scheepsofficieren. De sociale en materieele positie. Het.bestuur van de Int. Vereeniging van koopvaardij-officieren vergaderde 23, 24 en 25 September j-L ten kantore van de vereeniging van Nederlandsche Gezag voerders en Stuurlieden ter Koopvaardij, onder voorzitterschap van den heer F. Mas (Frankrijk). Verschillende vragen betreffende ar- beids-regeling, de gages, en de veiligheid van menschenlevens op zee werden in den breede behandeld. Het bestuur had een onderhoud met den heer Fimmen, secretaris van de L T. F., bij welke gelegenheid een gedachten- wisseling volgde over de agenda van de internationale maritieme conferentie van 1926 en over de samenstelling der mari tieme paritaire oommissie. Den 24sten woonde het geheele bestuur te Rotterdam een druk bezochte ledenver gadering bij van de Hollandsche organi saties van scheepsofficieren, belegd door de Centrale van Koopvaardij-officieren, onder presidium van Mr. G. Seret (Neder land). Op deze vergadering voerden de heeren Mas (Frankrijk), Brandt (België), Freyer en Freese (Duitschland), Robin- son (Engeland) en Veenstra (Nederland) het woord. Alle sprekers zetten de noodzakelijk heid uiteen van een nauwe samenwer king tusschen alle scheepsofficieren, wel ke alleen een verbetering van de sociale en materieele positie der scheepsofficie ren kan ten gevolge hebben. De arbeid van het bestuur geschiedde in een geest van vertrouwen en loyale sa menwerking die het beste voorspelt voor de levensvatbaarheid en den groei der organisatie. Brdodprtjs verlaging te Amsterdam. Per 800 gram twee cent minder. Te Amsterdam hebben de broodbakke rijen „Ceres" en Houtman, met ingang van gisteren de broodprijs met twee cent per 800 gram verlaagd. Hoewel men in bakkerskringen de meening is toegedaan, dat, hoewel de meelprijzen sinds korten tijd dalende zijn, de tijd nog niet rijp is om tot verlaging der broodprijzen over te gaan, hebben de bakkers, uit een con- currentie-oogpunt eveneens besloten, den broodprijs met twee cent per 800 gram te verlagen- Melk oor log te Amsterdam. De veehouders zetten heden dien aanvoer stlL In een Woensdag gehouden vergade ring van vertegenwoordigers van den Bond van Melkveehouders en den Melk handel, waarin verhooging van den melk prijs besproken is, werd' 'geen overeen stemming bereikt. Verleden week was een vergadering gehouden, waarin door de veehouders 2 cent verhooging was gevraagd en door den melkhandel één oent verhooging toe gezegd. Thans heeft de melkhandel ech ter óók de verhooging van een oent inge trokken, waarmee de vertegenwoordigers van de honden van Melkveehouders geen genoegen hebben genomen. Dientenge volge hebben de besturen van de bonden van Melkveehouders besloten met ingang van 1 October den aanvoer zooveel moge lijk stil te zetten en voor een groot ge deelte de melk zelf te doen uitventen. Voor de geteisterde streken. Ruim 11/« mlllioen bQeen. Vanwege het Nationaal Steuncomité „Stormramp", is verschenen de 5e verant woording van ingekomen gelden, vermel dende een totaal van 169.725.02. In het geheel is tot dusverre ontvangen 1.695.517,79. De Soenan van Soerakarta heeft, naar Aneta meldt, 1000 geschonken voor de slachtoffers van de cycloonramp. Radio-Sambeek 's einde. gelijk bekend, is het radio-station te Saónibeek opgeheven. Dezer dagen had, zocals wij reeds eerder berichten, de in schrijving plaats op die zeven groote mas ten, welke destijds door een Duitsch inge nieur werden geplaatst en ieder ettelijke duizenden guldens hebben gekost De masten bestaan geheel uit houten raster werk en zijn ruim 60 M. hoog. Thans bood de hoogste inschrijver voor alle mas ten samen de kapitale om van.25. (Telegr.) Het „vastrechf-tarief. Verschenen is het verslag over 1924 der Gemeente-Lichtbedrijven van Hilver sum. De gasproductie is toegenomen met 86640 M.8 tot 5.921.460 M.3, welke toene ming in hoofdzaak te danken is aan de invoering van het vastrechttarief. De kostprijs per M.3 was 70.5 ct, de distri- butiekosten bedroegen 2.19 ct, per MA De balans geeft een voordeelig saldo van 86.713, terwijl uit de vorige jaren nog een winst beschikbaar is van 47.837 en 120.000 gekweekte reserve. De boek waarde der bezittingen bedroeg op 81 Deo. 1924 1.443.581.161/», voor een be drag van 130.776.667i werd afgeschre ven. i De stoomvaartdiensten op NedL-Indlë. In verband met de wijzigingen die in de eerste week van 1926 zullen worden gebracht in het tijdstip van vertrek der schepen van den zeven schependienst op Indië, wordt nog gemeld: In plaats van des Zaterdags zullen de schepen van de Stoomvaart Mij. Neder land des Dinsdags uit Amsterdam en die van den Rotterdamschen Lioyd des V oensdags uit Rotterdam vertrekken. Het vertrek van de schepen der Neder land uit Genua en die van den Rott Lloyd uit Mareeille zal dan steeds des Vrijdags geschieden. Het tijdstip, waarop de thuis reis uit Priok wordt aanvaard, blijft op Woensdag bepaald. De totale reisduur zal dan ook onveranderd blijven. Door deze wijziging wordt bereikt, dat het oponthoud der schepen in Indië wat korter en in Holland langer duurt. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 28 September. Gauw aangebrand. Een boerenrenteniertje te Schagen, A. B. genaamd, die op 6 Aug. zijn gewone digestie-wandelingetje maakte kwam in contact met eenige personen, die zioh on ledig hielden met straatreinigen. Hij kreeg bij ongeluk 'n flodder uit de straal- pijp en werd toen zoo nijdig, dat hij een winkelier, op wiens gelaat hij een glim lach meende te bespeuren, het niet zeer flatteerende woord „gemeene schooier" toevoegde en den gemeente-timmerman, Jan Klerk, die hij ook schuldig achtte aan dat lolletje, 'n schop toebracht. De driftige roggebroodrentenier stond heden wegens beleediging en mishande ling terecht en hoewel hij zich zeer arm en nederig hield, kwam hij toch in aan merking voor 80 boete of 30 dagen. Dat komt ook niet te pas. Een bezoeker van de R. K. kerk te 't Zand gedroeg zich naar het oordeel van den vrijwilligen ordebewaarder niet eer biedig genoeg, waarop hij den man ver maande zich behoorlijk te gedragen en anders het kerkgebouw te verlaten. Deze terechtwijzing werd echter niet vriende lijk opgenomen en beantwoord met een slag tegen het hoofd van den ordebe waarder. Deze had geen lust zijn liefde werk met klappen beloond te zien en deed: aangifte, zoodat heden de rumoe rige kerkganger veroordeeld werd tot 20 boete of 20 dagen. Niet steeds ls de liefde bestendig van duur. Een werkman te Schagen- heeft de lie felijke gewoonte om als hij onder den in vloed is, het zijn gescheiden vrouw, die thans een betrekking als huishoudster waarneemt, lastig te vallen en op de ge meenste manier uit te schelden. Ook. op 13 Augustus was hij weer aan den gang en de vrouw, dit gezanik moe, deed aan gifte wegens beleediging. De man kwam er nu nog met 10 boete of 10 dagen af, doch de officier heeft hem toegezegd een volgQpde maal gevangenisstraf te zullen requireeren. HIJ was er wel 'n beetje naast Een vlsscher met een stijf been, in de meening verkeerend dat hij door een 18- jarige jonge dame werd uitgelachen en bespot, onthaalde op 2 Augustus dit niets kwaads vermoedende kind op eeni ge ver van vleiende qualificaties, zoodat het ten onrechte beleedigde meisje klacht deed wegens beleediging. De vls scher (we verzuimden er nog bij te voe gen, dat het stuk in Helder speelde) stond heden terecht Hij betuigde thans zijn spijt over zijn onheusch optreden, terwijl het meisje verklaarde absoluut nooit het Idee te hebben gehad den man te bespotten. De achterdochtige vissoher werd veroordeeld tot 2 boete of 2 d. Gehoorzamen ls de boodschap. Een jongmensch, leerling van een hoogere onderwijs-lnstelling, die per fiets voor papa een boodschap deed en geen gehoor gaf aan het bevel van een agent om af te stijgen, daar op de fiets geen bel was aangebracht, stond heden terecht ter zake het niet voldoen aan een vorde ring en werd veroordeeld tot f 20 bodte of 20 dagen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van 29 September. Uitspraken: S. 0„ Helder, te lage belastingaangifte!, 8000 boete of 8 maanden. J< V., Helder, te lage belastingaangifte, 5000 boete of 8 maanden. K. v. H., Wierlngeni, diefstal van een scheepsanker, 40 boete of 40 dagen. O. de H. en O. E., Wlerlngen, heling, leder 20 boete of 20 dagen. Nieuwe «aken. Standplaatsen autobussen. Ben ongeldige verordening? Heden diende in hoog er beroep een zaak tegen een autobusondernemer, J. H., die door den kantonrechter alhier was veroordeeld tot 1 boete of 1 dag terzake het Innemen van een standplaats zonder vergunning van Burgern. en Weth. Mr. Kusters, die appèllant voor het kanton gerecht had verdedigd, stond hem ook hier bij als raadsman en verdediger. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. Mr. Kusters stelde voorop, dat het er 'hier om gaat in hoogste instantie een principieele beslissing uit te 'lokken. Ver dediger toch acht de verordening, omdat zij bevat voorwaarden, in strijd met de grondrechten en particuliere vrijheid, bovendien kan zij den toets met art. 136 van de gemeentewet niet doorstaan. Voorts wijst pleiter op ark 150 en 163 van de Gemeentewet Hij ontkent het recht van delegatie en dringt aan op ontslag van rechtsvervolging. Het schijnt hier voornamelijk otm, dat B. en W. in de verordening de vergun ning afhankelijk hebben gesteld van het lidmaatschap der autobusondernemers- vereeniging „Samenwerking". v ele kleintjes maken één groote. -Een timmerman te Anna Paulowna, die in strijd met de arbeidswet een tweetal gezellen gedurende 9 dagen langer dan 87» uur had laten werken, was door den Kantonrechter te Schagen veroordeeld tot 2 X 0 dus 18 X f 6 of 18 X 8 dagen hechtenis. De man kwam in hooger beroep en er kende het feit Zijn toelichting, dat het hier gold haastwerk en hij niet in staat was 90 boete te betalen en hij dus als oppassend huisvader de hechtendsstraf zou moeten ondergaan, kon niet verhin deren, dat het O. M. bevestiging van de toegewezen vonnissen requlreerde. Ajb. week uitspraak. ZEEKRIJGSRAAD HELDER. Zitting van Woensdag 80 Sept. 1925. President Mr. W. d« Sitter, fiskaal Mr. D. Tollenaar, secretaris Offlc. v. Adm. A. Lensvelt. Niet steeds is de liefde bestendig van duur! Dit woord is van toepassing op veel marinemenschen, betreffende hun gene genheid tot den militairen dieDst. Er gaat bijna geen week voorbij, of de Zee- krijgsraad heeft „desertie"-gevallen te behandelen. Zoo gisteren ook weer een drietal. De matroos 2e kl. J. de L., dienende aan boord van den meest modernen kruiser te onzen lande „Hr. Ms. Java", ging den 22en Juli passagieren, met de bedoeling niet meer op appèl te verschijnen. Hij had echter buiten den waard, in casu de Spijkenisser politie gerekend, die den deserteur te pakken kregen en hem naar de binnénkameren van de pro voost te Willemsoord transporteerden. De L. maakte een zeer gunstigen in druk, volgens de rapporten verkeerde ook zijn conduiteboekje nog in bijna maagdelijken staat, zoodat de fiskaal hem niet ongenegen was en voor de an ders zoo zwaar gestrafte „desertie" slechts twee maanden gevangenisstraf eischte. Als verzachtende omstandigheid gold nog, dat de L., volgens z'n zeggen, last van zeeziekte had en reeds meermalen, op minder aangename wijze, ingrediën ten uit zijn corpus naar den bodem der zee had doen verhuizen. Ter voorkoming van herhaling van deze niet gewenschte verhuizing, had hij daarom de plaat ge poetst. Mr. Schenkeveld vond uit moreel oog punt dit desertie-geval heel goed begrij pelijk, uit militair oogpunt was het on getwijfeld afkeurenswaardig. Pleiter vroeg een voorw. straf. Het college ging hierna tot geheime zitting in de Raadskamer over en ver oordeelde den deserteur tot 60 dagen hech tenis (zijnde den duur van het vóórarrest). Het tweede en derde desertie-geval gold de twee collega's M. J, Q. en F. J. de K., beiden matroos 2e kl. Deze heeren vertrokken 0$ den 29en Januari van dit jaar naar Parijs. In de weelde van deze lichtstad vergaten zij, dat er nog een plaats in de wereld was die Helder heette, waar in dienst van H. M. Koningin Wilhelmina, eens de matrozen 2e kl. M. J. Q. en F. J. de K. dienden. Tot begin Augustus leefden ze zorgeloos voort en vermoedelijk spra ken ze al een aardig mondje Fransch, toen ze tot de ontdekking kwamen, dat ze „sans le sou" raakten. Het gevolg hiervan was, dat ze met hangende poot jes naar de Kon. Nederl. Marine terug keerden. De fiskaal eischte tegen M. J. Q., die door z'n collega beinfluenceerd was ge worden, 8 mnd. gevangenisstraf, met af trek preventief; tegen F. J. de K., die ook nog een geval van insubordinatie op z'n geweten had, 4 mnd. idem, met aftrek van de preventieve hechtenis. Opruiing. Het oud lid van het Hoofdbestuur van den Bond van M. M. P., de marinier der lq kl. A. O. P., stond gisteren terecht, terzake het verwekken van ontevreden heid onder het Marinepersoneel, in de Mar.-Kaz. te R'dam, op 6 Mei 1926. P. zou o. a. gezegd hebben: „het vuur moet er maar in". (In de Marinegebou wen zeker 1) Gebrek aan bewijs eohter noodzaakte den fiskaal, vrijspraak te eischen. Een oproerverwekker. Een opruier, tegen wien meer bewijzen ingebracht waren, was de marinier le kl. W. H. J. Deze was op den 18den Juli Inde Harts kamp (gem. Ede). Op den 18en was het tamelijk koud en volgens het oordeel van velen, waren de twee dekens, waar onder zij dien nacht moesten doorbren gen, te weinig. Er waren echter geen dekens meer in het kamp, zoodat zij in het onvermijdelijke berustten en zioh ter ruste begaven, Niet echter de Aarinier J. Zijn ziel, een troebele bron gelijk, zon op middelen, om oproer te verwekken. Hij sloop in het nachtelijk duister uit zijn tent en stak bij zijn buurlui z'n hoofd naar binnen, met de satanische vraag „Jongens, hebben jullie het koud?" en toen er van binnen door iemand geant woord werd: „ja 1" ging de verleider voort„Kom uit je tenten en loop langs de straat, tot je een derde deken krijgt." Toen verdween hij, het oproerig zaad was gestrooid en hij meende, dat het in de koude harten van zijn collega's wel wortel zou schieten. Hij had echter mis- gerekend, want de mariniers bleven wij selijk liggen, wel wetend, dat het hun toch niets zou geven, omdat er geen dekens in het kamp waren. Gisteren stond deze opruier terecht en de fiskaal las hem goed de les over zijn lafhartige houding. Hij eischte 1 jaar gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst, met ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De verdediger Mr. Polak hield een vurig pleidooi en wees op het gunstige gedrag van beklaagde in het laatste jaar. Uitspraak in bovenstaande zaken op nader te bepalen datum. Uitspraken: M. C. H., marinier 3e kl., recidive 5 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst. Eisch was 6 maanden gevangenisstraf met ontslag. Eisch was 6 maanden gevangenisstraf, f 3.- en f 10.— boete. 8TOOMVAABTBERICHTEN. StoomvaartniastsehaivU Nadwlaad. Batjan, 29 Sept. te Batavia. Bintaotr, u, 26 Sept. te Genua. Boeton, t., 29 Sept. v. Port Said. Jehan de Witt, u., 29 Sept. v. Belawan. Kangean, 80 Sept'. te Batavia. Koningin der Nederlanden, tb, 28 Sept v. Suea Prinses Jhiliana, t, 28 Sept v. Saban*. Rottl, t, 29 Sept. v. Graveeend. Bali, u., 28 Sept. v. Al«iere. Prins der Nederlanden, t, 28 Sept. v. Port Said Jan Pieter&z. Coen, u., 29 Sept. v. Southampton Salawati, 29 Sept. te Hamburg. Karimata, t, 29 Sept. v. Padang. Kou. Ked. Stb. Hij. Singkep, t, 27 Sept te Singapore Adonifc, 30 Sept. te Melilla. Bacchus, 28 Sept v. Taage. Minerva, 28 Sept. v. Venetië. Theeeua, 29 Sept. te A'dam. Berenice, 28 Sept. v. Mitylene. Calypso, 28 Sept. v. Lissabon. Clio, 28 Sept. v. Gatstaia. Euterpe, 28 Sept. te Kopenhagen. Hennes, 29 Sept. te Conatanza. Nero, 29 Sept. te Stettin. Oreetes, 28 Sept. te Constantinopel Pluto, 27 Sept. te Albuxeira. Strabo, 29 Sept. te Gothemburg. Venua, 29 Sept. v. Alicante. Erato, 29 Sept. te Danzitg. Tellus, 29 Sept. te Licata. Dido, 30 Sept. te Bordeaux. Nepbirnus, 30 Sept. v. A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Flandria, t., 29 Sept- v. Rio Janeiro. Gelria, u., 28 Sept. v. Santos. Zeelandia, u-, pass. 29 Sept. Las Palmae. Celaeno, 30 Sept. v. A'dam. Montferland, L, 29 Sept. te Bahia. Waterland, 29 Sept. te B.-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Ceree, u., 26 Sept v. Cri&tobal. Delft, 26 Sept. v. Coleta-Buena. Oranje Nassau, arr. 30 Sept. fe A'dam. Venezuela, t., 26 Sept. v. Cristobal. Cammewyne, 23 Sept. v. Paramaribo. Orion, u., 27 Sept. v. Horta (Azoren) Amersfoort u. 27 Sept. te Arica. Vesta, 30 Sept v. Hamburg. Halcyon Lijn. Florapark, 29 Sept. v. R'dam. Jhilianapark, 28 Sept. te Dedeagatch. Stad Arnhem, 28 Sept. te Rosario. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, u., paee. 30 Sept. Vliesingen. Meliskerk, t-, 29 Sept. v. Marseille. Heemskerk, 29 Sept v. Dar-es-Salaam. Klipfontein, u., 29 Sept te Las Palmas. Springfontein, 29 Sept. v. Dar-es-Salaam. Banka, 1 Oct. te A'dam. Dell, u., 29 Sept. te Port Soedan. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk, 29 Sept. v. R'dam. Andijk, 29 Sept te R'dam. Dinteldijk,*27 Sept te San Franclaco. Kinderdijk, pass. 28 Sept. Lizard. Edam, 29 Sept v. Tampico. Rijndam, 30 Sept. v. Boulogne. Blijdendijk, pass. 29 Sept. Cape Race. Spaarndam, 30 Sept. v. R'dam. Holland—Australië Lijk. Bawean, 30 Sept te R'dam. Tosari, u., 29 Sept. v. Suez. Almkerk, t., 28 Sept. v. Alexandrië. Aagtekerk, 26 Sept v. Mackay. Abbekerk, u., 28 Sept. te Brlebane. HollandBritach-lndië Lijn. Bovenkerk, u, 28 Sept te Rangoon. Sommelsdijik, t, 28 Sept Algiers. HollandÖ.-Ajdë Lijn. Zoetna, t ,29 Sept. v. Shanghai. Oostkerk, u„ 29 Sept. te Shanghai. Weatendijk, 30 Sept te R'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Delft, 26 Sept. r. Dakar. Helder, u., 27 Sept te Freetown. Soheldestroom, u., pnse. 28 Sept. Wlght. EJeelstroom, 27 Sept. v. Accia Delfland, 26 Sept. v. Dakar. Rond fontein, 80 Sept. v. Port. Natal. Saturnue, 29 Sept Hamburg. Rotterdauauho Lloyd Kedoe, t, 29 Sept. v. Belawan. Modjokerto, u., 29 Sept. te Antwerpen. Tabanan, t, 30 Sept. Burlinge gep. Garoet, t, 28 Sept v. Mareeille. Modjokerto, 29 Sept. v. R'dam. Soekaboeml, 27 6ept. v. Batavia Djember, u., 80 Sept. v. Port S«.U Slamat u., 29 Sept v. Mareeille. Tosari, u-, 29 Sept v. Suea. Menado, t, 30 Sept. v. Gibraltar. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Dardanue, 28 Sept. te Suez. Agapenor, pase. 29 Sept. Prawlepolnt. Euryades, 26 Sept. v. Port Said. Melampus, 30 Sept. te Singapore. Dolius, 28 Sept. te Singapore. Laertee, 30 Sept. v. A'dam. Phemius, 29 Sept. te Colombo. Eumaeua, 28 Sept. v. Singapore. RotterdamZuid-Amerika ï.ijn Aludra, 27 Sept. v. Buenoe Ayres. Zijldijk, 27 Sept. te A'dam. Emzetoo Lijn. Jónge Jacobus, pass. 30 Sept. Dover. Jonge Anthonie, 30 Sept te R'dam. Java—China—Japan lijn. Tjikini, 28 Sept. v. Ghinwangtao. Tjitaroeun, 26 Sept te Yokohama. Tjiealak, 80 Sept v. Shanghai. Jav»—Naw-York Lijn. Stadedijk, 29 Sept te New port Newa. 14*. Map la, 80 Sept. te CalouVta. Burgerlijke Stand van Helder van 29 en 30 Sept 1925. BEVALLEN: G. A. SchijffnMol W. M. de Brui:n-Vlaspolder, d.; M. H. Angenent-van Oe, A. Bootsman-Lugtenburg, d.j E. Sahrieor- Sperllng, OVERLEDEN: C. Weerelte, .7 jaar, m.; M. Kolk v 64 jaar, edhtg. van B. Bnrgers; J. M. j, Valkhoff, v., 86 jaar; A. J. M. Angenent m., 8 dagen. VI8SCHERIJBERIÜHTEN 29 Sept. 1926. Aangevoerd door 6 korders: 220 tongen per stuk 0.40-0.60, 140 kleine tongen per stuk 016 4 kisten zetschol pér kist 11, 8 kisten kleine eohol per kist 4-8, 10 kisten edhar per kist 8—4. 80 Sept. 1926 Aangevoerd door 12 korders: 780 tongen per stuk 0.460.60, 480 kleine tongen per stuk 016—0.20, 1 tarbot 7.60, 10 kisten setsohol per kist 11—16, 86 kisten kleine eohol per kist 8—6, 8 kisten schar per kist 84, 2 kisten pietermannen per kist f 13 MARKTBERICHTEN. N00RD8ÖHAKW0UDE, 30 Sept. Schoolmeesters 4.90, bravo's 3.90, kleine 120, spercieboonen 102013.60, grove uien 4.60, uien 6.20—5.90, drielingen 6— 6.20, gele nep 8.10—9, peen 2.40—2.50, kroten 2, roode kool 0.602.70, witte kool 0.50—1.10, gele kool 1.80—330, allee per 100 kg.; boewortelen 120—3.10 per 100 bos; bloemkool 6.80—14.70, dito 2e soort 2.60— 3.80, beide per 100 stuks. Aanvoer: 900 kg. aardappelen, 470 kg. sper cieboonen, 2100 kg. uien, 6900 kg. peen, 625 kg. kroten, 36,400 kg. roode kool, 37,600 kg. witte kool, 5000 kg. gele kool, 1§00 bos boewortelen, 3600 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDLflK, 30 September. Schoolmeesters 4, roode ster 2.10, sper cieboonen 6.20—15, grove uien 4-Ki—5.40, drielingen 6.706.40, gele nep 8.60920, peen 2—8, kroten 1.90820, roode kool 0.60—2.80, witte kool f 0.600.90, gele kool 0.70—2.40, allee per 100 kg.; bloemkool 813.90, 2e srt. 27 per 100 stuks. Aanvoer: 400 kg. aardappelen, 485 kg. sper cieboonen, 8900 kg. uien, 10,100 kg. peen, 11,900 kroten, 117,000 kg. roode kool, 72,000 kg. witte kool, 39,000 kg. gele 'kool, 41,000 stuks bloem kool. Sohagermarkt Donderdag van 1 Oct. 9 paarden 50450; 6 stieren 150250; 88 igeldekoeien magere 200300; 98 idem vette 300—500; 7 pinken 160—190; 30 nuchtere kalveren 14—82; 120 schapen, ma gere 4553; 520 idem vette 4454; 470 lammeren 87—42; 40 bokken en geiten 4 10; 11 varkens magere 2540; 73 idem v'ette per kg. 0.88—0.96; 70 biggen f 12—25;23 ko nijnen 0.752; 400 kippen 0.50130; 69 eenden 0.76—2; 143 kg. boter per kg. 2.10 -2.30. Eierenveiling (voorlooplg bericht). 14606 kipeiereni per 100 9.7011.20, 1175 eendeieren per 100 7.908.80. LAATSTE BERICHTEN. Klinge (Z.) Met medewerking van de Belgische Recherchedienst zijn hier aan gehouden en naar Middelburg overge bracht zekere Crombé en de Bakker, bei den bekend bij de Belgische politie als be ruchte brandstichters en moordenaars. Drie weken geleden vestigden zij zich te Klinge, en wekten het wantrouwen van de politie door hun geheimzinnig optre den en hun veel heen en weer reizen naar België. Amsterdam. De directie van de Holl West-Afrika lijn heeft bericht ontvangen, dat het sjs. „Uselsrtroom", dat o«p de kust van West-Afrika gestrand is, vrloren is. De bemanning en passagiers, die door de „Elisabeth-Ville" waren opgenomen, zijn geland te Grand Assan {Ivoorkust). Zij zullen door het s.s. „Helder" worden afgehaald en later met „Aibireo" en „Ja va" de reis voortzetten. SCHAGEN. Uitslag der handioapdraverijen te Beha gen op 29 September. A. Voomiiddügdra verty. Ingeschreven 7 paarden, le prijs 100 Morgenroth, 270 van A. Raven, Anna Paulowna, 'berijder Zander; 2e prijs 50 Dumas 290 van G. Schoorl, Harenkarspel, berijder J. Wltte- veen; 8e prijs 26 Künstler 285 van Jb. Koning, WieriBgerwaard, 'berijder J. Wlt- teveen. R.' NamiddagdraveriJ. Ingeschreven 14 paarden, le prijs 800 Lady B 285 van J. Spaans, Alkmaar, berijder B. van Hagen; 2e prijs 160 Vitality 290 van P. van Kampen, Brussel, berijder J. van Leeu wen; 8e prijs 76 Auto 286 van N. C. Hupkes, Punmerend, berijder J. Vergaay; 4e prijs 26 Künstler van J'b. Koning, Wieringerwaard, berijder J. Witteveen. ANNA PAULOWNA. Naar wy vernemen zal a.s. Maandag de afsluiting van den overweg ten Noor den -van de Molenvaart in de iyn Helder Amsterdam, worden opgeheven Liet het zich aanvankeiyk aanzien dat het mond- en klauwzeer zoo goed als ge weken was in deze gemeente, nu reeds zyn weder vier gevalleu waargenomen en wel onder het vee van W. Komen, A. Langrsis, S. Baken en P. Langereis. I Onze plaatsgenoot, de heer J. Penne- kaanp, lid van DOKEV, 'behaalde op de athletiekwedstryden te Rljswyk dien Ben Prijs met 1600 meter toardloopen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBORENJohannes Nicolaas, z. v. H. Oudejans en G. C. G. C. Molenaar; Johanna Maria, d. v. J. L. Kunnen en M. Zonneveld; Johan, z. v. J. van den Heuvel en J. de Pagter; Jan, z. v. P. Bypost en P Bypost en G. Hakof. OVERLEDEN: Jefje Spierdyk, oud 76 jaar, echtgenoote van J. Jongejan; Thomas Meulevsld, oud 67 jaar, weduwn! van G. C. Tromp.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6