MelJ Edlich 4/5 X Derde Blad. Papierlinneit boorden por stok 10 c. dozijn l.l( M Ironte 12 c. H 1.2, ii manchetten paar 10 c. 1.01 Gnmmi boorden 35 c., 40 e. HERMAN NYPELS, BINNENLAND Eèn pot Kloosterbalsem in huis is een groot gemak VAN ZATERDAG 10 0CT0BER 1925. Jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. t Gistermorgen is in den hoogen ouder dom van 89 jaren, na een vrij langdurige ongesteldheid, ontslapen de minister van staat jhr. mr. A. P. O. van Karnebeek, vader van onzen minister van buitonland- sche zaken. Zijn openbaar leven zou men in drieën kunnen deelen: de diplomatieke loop baan tot 1879, de parlementaire jaren van 18851918 als minister van buitenland- sche zaken en vervolgens als lid der Tweede Kamer, en zijn arbeid voor de vredesbeweging en de ontwikkeling van het volkenrecht Tusschen de twee eerste basen valt nog het commissariaat der "oningin in Zeeland; de twee laatste loo- pen gedeeltelijk parallel. Van zijn persoonlijkheid heeft men uiteraard den besten indruk kunnen krij gen in het middelste tijdperk: dat van zijn optreden in het parlement Hij heeft zich hier altijd doen kennen als een libe raal staatsman van stijl, immers van ka rakter en beginsel, die er zoo noodig niet voor terugdeinsde een eenzamen post te betrekken en die ten slotte zelfs zijn po litieke leven aan zijn overtuiging ten of fer heeft gebracht Het meest bekend zijn wel gebleven zijn bezwaren tegen het algemeen kies recht, dat in het vrijzinnig concentratie program was opgenomen. Van Karne beek, die reeds in 1894 niet alleen een t«- amendement-de Mejjjer, dat den ontwer- Tak, maar ook van het daarop ingediend amendement-de Meijer, dat den ontwer per als een reddingsplank was toegesto ken, werd daardoor in 1918 in politiek opzicht ontworteld. Dat het hem leed heeft gedaan zijn plaats als liberaal in het actieve politieke leven te moeten verla ten, is ondubbelzinnig gebleken uit de woorden, waarmede hij aan den maaltijd, dien de Kamer in dat jaar aan haar toen- maligen voorzitter, jhr. van Nispen, aan bood, van zijn medeleden afscheid nam. Zijn ministerschap van 18851888 in het derde minister Heemskerk heeft zich door geen bijzondere gebeurtenissen on derscheiden. De parlementaire geschiede nis vermeldt slechts een schermutseling van hem met de Tweede Kamer over een tractaat, ten aanzien waarvan hij ten slotte heeft erkend, dat daarvoor een af zonderlijke goedkeuring van de Staten- Generaal had behooren te worden ge vraagd, aangezien er geldelijke verplich tingen voor den staat bij betrokken wa ren. Als spreker in de Kamer was hij door gaans met zijn zwakke stem slecht te ver staan. Zijn betoogtrant was echter bezon nen en helder. Aan het groote publiek heeft van Kar nebeek zich het meest vertoond in de be weging voor den opbouw van een betere en meer gevestigde internationale ge meenschap. Reeds in 1899 was hij bij de eerste vredesconferentie als regeerlngs- vertegenwoordiger daarbij op den voor grond getreden en na zijn afscheid aan de Kamer heeft de representatieve figuur van „de oude van Karnebeek" er nog in menige belangrijke functie een werkzaam aandeel in genomen. N. Rt. Ct. De bezulnlglngscommlssle. Gistermiddag heeft in een der zalen van het Departement van Financiën Mi nister Colijn de Bezuinigingsoommissie, die onder voorzitterschap van luitenant- generaal Pop, oud-minister van Oorlog, dezer dagen werd ingesteld, geïnstalleerd. In verband met de critdek ini enkele katholieke bladen, op de samenstelling van de bezuinigongsooanimissie, meldt het NederL Oorrespondentiebureau in Den Haag, dat o.a. drie vooraanstaande R.K. heeren gemeend hebben, van de hun ge boden gelegenheid om voor een 'benoe ming tot lid der commissie in aanmerking te worden gebracht, om voor hen geldige redenen geen gebruik te mogen maken. De salarisregeling van het rijkspersoneel. Het hoofdbestuur van den bond van ambtenaren bij departementen van alge meen bestuur en hooge colleges van staat te 's-Gravenhage heeft gisteren, naar aan leiding van het besluit der regeering tot het niet toekennen van een nooduitkee- ring, besloten, de afdeelingsbesturen in de komende week bijeen te roepen, ten einde te beraden, wat gedaan zal moeten worden, om te bevorderen, dat den amb tenaren alsnog een tegemoetkoming ten spoedigste zal worden gegeven. De noodultkearlng aan het rijkspersoneel Gistermiddag had de vergadering plaats van de Centrales van Overheidspersoneel, vertegenwoordigd in de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaren zaken, welke bijeen was ge roepen door het C. N. O. P. ter bespre king van de door de Oentrales aan te ne men houding tegenover het standpunt van de Regeering inzake de uitkeeringen aan het Rijkspersoneel. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de Centrale van Hoogere Ambtena ren, de R Centrale, de Centrale van Vereendgingen van Personeel in 's Rijks dienst en van het Comité van Neutraal O verheidepersoneeL Ete Centrale van Christelijk Overheids personeel had bericht van verhindering «wonden, terwijl van het A. O. O. P. me- dedeeling ontvangen was, dat het geen aanleiding kon vinden aan de besprekin gen deel te nemen. Staande de vergadering werd namens de vier aanwezige Oentrales een spoed vergadering van de Centrale Commissie aangevraagd, waarop mededeeling van den heer Kan, voondtter der Centrale Commissie, werd ontvangen, dat hij be reid was de aangevraagde vergadering te beleggen op Maandag ba des middags te 8.30 uur. Een vervolgvergadering van de Oentrales werd voorloopig vastgesteld op sua. Woensdagmiddag 2 uur. Utt het mijnbedrijf. In de Vrijdag gehouden vergadering van de Contactcommissie hebben de mijn- directies haar laatste voorstellen meege deeld. Deze komen hierop neer: de loons verlaging van 5 wordt ingetrokken. De wekelijksche arbeidsduur der ondergrond- sche arbeiders wordt van 46 op 48 ge bracht met dien verstande, dat de nacht dienst op 46 uur blijft- Hier tegenover hebben de directies de volgende ooncessies gedaan, welke door de mijnwerkersorganisaties gevraagd worden. Ten eerste zal het voorstel van den Nederlandschen Mijnwerkerebond, gesteund door de andere organisaties, om inplaats van de tien-daagsche uitbetaling der loonen over te gaan tot de wekelijk sche uitbetaling, bij aanneming van het voorstel der directies, met 1 Januari van kracht worden. Verder zullen bij onrecht vaardig ontslag in plaats van 25 dagen loon, 35 dagen loon betaald worden. Het loon der stutters zal in plaats van 80 85 van het houweraloon bedragen. (Telgr.). Persoonlijke toelage aan leeraren R. H. B. S. Bij Kon. besluit van den 8den Od is bepaald: Aan art 27, eerste lid van het Bezoldi gingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1925 wordt toegevoegd: „Aan de vóór 1 Januari 1925 gehuwde mannelijke leeraren der Rijks Hoogere Burgerscholen en de leeraren der Rijks Hoogere Burgerscholen, die op grond van de vorige alinea uit anderen hoofde als kostwinner van een gezin worden be schouwd, wordt over 1926 een persoonlijke toelage toegekend ten 'bedrage van het nadeelig verschil tusschen het salaris volgens dit besluit en dat, hetwelk zij op 31 December 1924 ontvingen. Bij vermin dering van hun getal lessen na 81 Decem ber 1924 wordt hun een persoonlijke toe lage toegekend ten bedrage van het na deelig verschil tusschen het salaris vol gens dit besluit en dat, hetwelk zij zouden hebben ontvangen, indien voor hen de re geling gold, welke op 81 December 1924 op hun salaris werd toegepast. Voor de overige leeraren aan Rijks Hoogere Bur gerscholen beloopt de toelage het nadee lig verschil tussdhèn het salaris volgens dit besluit en negentig ten honderd van het bedrag, dat zij op 81 Deoeunber 1924 ontvingen. Bij vermindering van hun getal lessen na 81 December 1924 wordt hun een persoonlijke toelage toegekend ten 'bedrage van het nadeelig verschil tusschen het salaris volgens dit besluit en negentig ten honderd van dat, hetwelk zij zouden hebben ontvangen, indien voor hen de regeling gold, welke op 81 De cember 1924 op hun salaris werd toege past." Dit besluit treedt in werking op 10 dezer. Geen provinciale wegenbelasting. In N.-H. van het voornemen afgezien. Naar de TeL verneemt, hebben Gede puteerde Staten van Noord-Holland afge zien van hun voornemen tot invoering van een provinciale wegenbelasting, in verband met de plannen van het Rijk tot hefting van een wegenbelasting en voorts omdat het in het voornemen ligt van de regeering, een gedeelte van de opbrengst uit te keeren aan de provinciën. Oanfcctlelnduatrlo ln Drenthe. Naar men uit Den Haag aan de Prov. Dr. en Asser Crt meldt, hebben de pogin gen tot het vestigen van een oonfectie- industrie in de provincie Drenthe resul taat bereikt Er heeft zich een vennoot schap onder den naam van Eerste Drent- sche Kleedingindustrie gevormd, die ge leidelijk in verschillende Drentsche dor pen ateliers zal trachten te vestigen voor het confectionneeren van goederen. De regeering steunt deze plannen en heeft o.a. reeds een opdracht verstrekt van 25.000 pantalons. Het ligt in de bedoeling der vennoot schap, van Ooevorden uit, waar reeds ateliers zijn gevestigd, spoedig werkplaat sen op te richten te Nleuw-Amsterdam en andere dorpen, indien in deze plaatsen voldoende meisjes aanwezig zijn, die in het vak opgeleid wenschen te worden. Ingezonden Mededeeling. Alle modellen en wQdten voorradig. Heerenmodemagazijnen Helder. De telefoon ln dienst der radio. Sinds eenige maanden heeft de Gemeen telijke Telefoondienst te 's-Gravenhage proeven genomen ora via de gewone telefoonverbinding radio-programma's aan de abonné's te kunnen overbrengen. Hierbij wordt alleen van de telefoondraden gebruik gemaakt. Naar wij van den direc teur, den heer Snijders, vernemen, zijn deze proeven goed geslaagd. Binnenkort zullen desbetreffende voorstellen bij den raad worden ingediend. De directeur kon zich over de verdere plannen nog niet uitlaten, daar eerst B. en W. en de Tele fooncommissie er mede in kennis moeten worden gesteld. Den Haag zal eventueel de eerste plaats in ons land zijn, waar radio per gewone telefoon zal worden ingevoerd. In het buitenland zouden er nog slechts voor beelden van te Berlijn en Frankfort a. M zijn. Men stelt zich van deze vinding veel voor. (Telegr.) De staking bfl P. Smit Jr. Gisteren heeft het bestuur van den Modernen Bond een brief aan de directie van P. Smit Jr. gezonden, waarin volgens „Het Volk" uiteengezet wordt, dat de sta king is begonnen, omdat een met den Metaalbond afgesproken oonferentiedag was verschoven, terwjjl dien dag wèl met de K.C.S. is geoonfereerd. De eischen, die daardoor niet aan den Metaalbond kon den worden meegedeeld, geeft de Moder ne Bond thans als volgt weer: dit herstel van de 48-urige werkweek en herziening van de loonen. Ten aanzien van den werk tijd is de Moderne Bond bereid een rege ling tè aanvaarden, zooals reeds aan den Metaalbond is voorgesteld. Met een loon- herziening is bedoeld het in overeen stemming brengen van de loonen met die aan soortgelijke ondernemingen te Rot terdam. Nader verneemt het blad dat de orga nisaties, betrokken bij het oonflict tegen heden (Zaterdag) om 11 uur v.m. zjjn uit- genoodigd tot een conferentie met den rijksbemiddelaar, den heer Van IJssel- steijn, op het Departement van Arbeid te 's-Gravenhage. Het antwoord van den Metaal bond. De Metaalbond heeft aan het hoofdbe stuur van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond een schrijven gericht, waarin ontkend wordt, dat den 9en October de Alg. Bond voor een conferentie gewei gerd is, terwijl met de Christ, Kath. en Neutrale bonden dien dag wel geoonfe reerd zou zijn (de reden to de staking). Aangezien de vergadering op Dinsdag ajs. juist was aangevraagd ten einde te pogen het oonflict bij de fa. P. Smit Jr. te voorkomen, neemt de Metaalbond aan, dat de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond zich niet achter deze staking stelt Mocht dit wel het geval zijn, dan zou genoemde vergadering geen zin hebben. De Metaal bond zal daarom gaarne vóór Dinsdag vernemen, welk standpunt de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond ten deze inneemt Redding van schipbreukelingen. De honderdjarige Noord- en Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij publioeert thans haar verslag over de werkzaamhe den van het jubileumjaar. Ook in dit jaar werden de diensten van bare mannen en hare reddingsmiddelen weer herhaalde lijk gevraagd en het aantal door de maat schappij geredde personen steeg tot 5133. Daarmede is evenwel lang niet alles ge zegd. Bij tal van gelegenheden hebben be manningen en materieel der Maatschappij uitnemende diensten bewezen door bij stand van schepen in nood en in moeilijke omstandigheden. Die hulp was in vele ge vallen van niet minder beteekenis dan de eigenlijke reddingsactie. Bij de zes motorbooten thans voor het reddingswerk ter beschikking gesteld door de Maatschappij is er thans één in aanbouw, terwijl de bouw van een andere in voorbereiding ia Motorische beweeg kracht wordt ook reeds op een viertal plaatsen gebezigd, voor het vervoer der booten naar het water. Voorts door 80 strandreddingsbooten ter beschikking, een twintigtal lijnwerptoestellen. In het hoofdstuk ever het personeel le zen wij o.a: „De moedige mannen, die de eer heb ben, met de reddingbooten uit te trekken om hunne medemenschen te redden, zijn niet in dienst der Reddingmaatschappij. De bemanning der Reddingbooten wor den gevormd uit personen, die uiteenloo- pende beroepen vervullen. Velen hebben ter zee gevaren of doen dit nog of zijn visscherslieden maar ook boeren, wer kers aan dammen, handswerklieden be hooren er toe. Zij stellen zich vrijwillig be schikbaar, hunne namen worden geboekt en zij verkrijgen daarmede het recht deel te nemen aan de oefeningen met de red dingsmiddelen, welke als regel 4 maal 'sjaars plaats hebben. Die oefeningen roepen hen enkele uren per jaar uit hun gewone werk en zij ontvangen een gel delijke vergoeding voor tijdverzuim. „Die vergoeding voor deelname aan oefeningen hebben in het jaar 1924 6273,06 bedragen." Het deelnemen aan reddingstochten wordt niet betaald die dienst is trou wens niet in geld te waardeeren. Wel geeft de Maatsohappij aan de redders be wijzen van waardeering in den vorm van premies. „Wanneer de personen, die als lid der bemanning van een reddingboot zijn in geschreven den 60-jarigen leeftijd berei ken, houden zij als regel op daartoe te behooren en ontvangen zij daarna een schadeloosstelling voor het gemis aan oefengelden. Na overlijden kunnen hunne weduwen die schadeloosstelling zooge- wensoht behouden. „Wordt het der Reddingmaatschappij bekend, dat een verdienstelijk oud-schip per of oud-roeier in behoeftige omstan digheden verkeert, dan wordt zulk een oud-sohipper of oud-roeier ondersteund, waartoe zoo noodig de hulp van het Car- negle-Heldenfonds wordt Ingeroepen. Dankbaar vermelden wij hierbij dat het >estuur van dit Fonds in prinoipe bereid s tot hulp. „Gedurende 1924 werd door de Red- 'ingmaatschappij aan oud-eobippers en ud-roeiers van reddingbooten en aan veduwen van oud-sohlppers en ouüT- oeiers een bedrag van j 7668A7 ultbe- aald. „Op verzoek van de Reddingmaatschap- Plj wordt door het bestuur van het Car- negie-Heldenfonds thans boven 1 2286 per jaar aan oud-schippers, oud-roeiers of hunne weduwen uitbetaald, i „Ieder die plaatsneemt in een redding" boot der Reddingmaatschappij, teneinde deel te nemen aan een oefen- of redding- tocht, is door dit feit verzekerd tegen de gevolgen van ongelukken volgens de be palingen van de zee-ongevallenwet. De voor deze verzekering te betalen premie wordt door het Rijk aan de Reddingmaai- schappy gerestitueerd. De uitkeeringen op- grond van de bepalingen der zee-on gevallenwet worden door bijdragen uit fondsen welke door de Reddingmaat schappij worden beheerd, zeer belangrijk verhoogd. Gedurende 1924 werd aan na gelaten betrekkingen uit die fondsen 7 4050 uitgekeerd, behalve nog een be drag van 600 aan de Zuid.-Holl Mij. tot Redding van Schipbreukelingen ten be hoeve van nagelaten betrekkingen van omgekomen redders. „Ook beheert de ReddlngmaatschappU nog kapitalen die geleidelijk ten goede komen aan kinderen van omgekomen red ders van schipbreukelingen wanneer zij meerderjarig worden. Een van die kapi talen ten bedrage van 100, met de rente gestegen tot 1162.48 werd in 1924 uit gekeerd aan een zoon van den omgeko men schipper van de „Brandaris". Uit het verslag blijkt, dat de N.- en Z.H. Redding-Mij. voor haar belangrijk werk een ton gouds per jaar noodig heeft. In het jubileumjaar werd haar een bedrag van 118.000 gid. geschonken, die bij bet stamkapitaal werden gevoegd, maar de rente daarvan is met de vrijwillige bedra gen lang niet voldoende om het materieel, waarover de maatsohappij den redders de beschikking wil geven zoo uit te breiden als wel wenschelijk waren. Ja, op de te genwoordige exploitatierekening is nog een nadeelig saldo van enkele duizenden guldens. Gaarne steunen wij dan ook met aan drang den wensoh van het bestuur der N.- en Z.-H. Reddingmaatschappij, dat velen zich geroepen mogen gevoelen haar voor goed uit den nood te helpen door een bijdrage. Het kantoor is gevestigd: Amstel 842 te Amsterdam. A bon entendeur.... Verkeersongevallen. Op den Bredaschen weg onder Prin- cenhage is Donderdagavond door de auto van den heer B. uit Loosduinen, die ln een heel kalm tempo reed en uit alle macht remde, bet 9-jarig zoontje van den metselaar V. D., dat plotseling op den weg verscheen, overreden. Hevig bloe dend werd het kind onder de auto van daan gehaald en naar bet buis gebracht, waar bet aan de gevolgen is overleden. Ingezonden mededeeling. Het to zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt Akker's Kloosterbalsem zal de pijn •tillen en U snel genezen. Akker'ilQoosterbalsem ia door lijn bijzonder* eigenschappen onover- troffen bi) ontvellingen. «rhr^"""e« brandbla ren. puisten, wonden, iweren, inaectenbeten. wintervoeten. Ook bij apierverrekkingen, spit, tpierpfyncn. rbeumatitk en aan de Roomsch-Katholieke militai ren vereeniging te Gorinchem, ten be hoeve van haar tehuis aldaar, 400. TWEEDE KAITRR, Op de agenda voor de Dinsdag 18 de zer te houden vergadering van de Tweede Kamer staan als eerste punt van behan deling de drie interpellaties, aangevraagd door de heeren Kleerekoper, Vliegen en Lovink, resp. over het standpunt van de regeering ten aanzien van de voorzienin gen die door de stormramp van 10 Augus tus in verschillende gemeenten noodig zijn geworden, over de afgraving van den St. Pietersberg en over de wijziging in het Duitsche tarief. Daarna komt het biosooopontwerp aan de orde. Kustverdedlglngsfonds. Een wetsontwerp is ingediend tot vast stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het „Fonds ter venbete ring van de Kustverdediging", dienst 1926. In afwachting van de voorstellen in zake de verdere verbetering van de kust verdediging, waarvan de indiening is toe gezegd, wordt hierop als veertiende ter mijn voor de onderscheiden werken, ge noemd in de wiet houdende instelling van het „Fonds ter verbetering van de Ku verdediging" 20.000 uitgetrokken. MARINE-BEGROOTING. Aan den uitgewerkton en toelichtenden staat ontleenen wij het volgende: Radio- pellstaüoiL Gelden worden aangevraagd voor het inrichten van een radio peilstation bij de onderzeedienstkazerne to Willemsoord. Het voor zulk een station benoodigd in strumentarium is aanwezig, zoodat de in richting zioh bepaalt tot het bouwen en inrichten van een huisje en het leggen van eenige kabels, waaronder die voor telefoonverbinding 'met bet radiostation in het oommandementsgebouw. Opge merkt wordt, dat het bezit van het be doelde radio-peilstation, als schakel in een gedeeltelijk reeds bestaande, keten van stations langs de kust niet alleen voor de marine, doch ook voor de scheep vaart in het algemeen van veel waarde is. Vernieuwing kaaimuur Rijkswerf. Verder zijn de noodlge fondsen aange vraagd ten einde op de Rijkswerf te Wil lemsoord een gedeelte kaaimuur te kun nen vernieuwen, dat begint to verzakken. Marlne-hospltaaL De tijdelijke burgerverplegers worden met ingang van 1 November 1925 uit den dienst ontslageq en niet vervangen, ter wijl het aantal militaire werklieden is te ruggebracht kunnen worden van 88 op 28. Nu sedert 1 Januari 1925 ook vrouwen en kinderen in het marine-hospitaal ter operatieve behandeling worden opgeno men, is de positie van den officier van gezondheid, specialist in chirurgie, een bijzondere geworden en komt bet billijk voor, dien chirurg, met het oog op de door hem te behandelen gynaecologische gevallen, boven zijn traktement een toe lage van 1200 per jaar toe te kennen. Subsldlën worden uitgetrokken tot hetzelfde bedrag als in 1925, w.o.: aan den Nederlandschen Militairen Bond, gevestigd te Utrecht, 7200, ten behoeve van de militaire tehuizen te Hel der, Leiden, Hellevoetsluis, Vlissingen en Gorinchem; aan de Vereeniging Algemeen Tehuis voor militairen te Helder 600; aan het Roomsch-Katholiek militaire te huis „St. Christophorus" te Helder 1640; aan de Vereeniging ten behoeve van Roomsch-Katholiek marine-personeel „St. Petrus", afdeeling Amsterdam, ten be hoeve van haar tehuis aldaar, 820; aan de Roomsch-Katholieke militaire vereeniging „Voor Kerk en Vaderland" te Rotterdam, ten behoeve van haar te huis aldaar, 960, Iiuit- LANDBOUW. Ltjmhanden om vruchtboomen. Bezitters van ooftboomen, die, ofschoon do rupsen van den kleinen wintervlinder in den afgeloopen zomer schade aan hun ne hoornen hebben gedaan, nog geen lijm- banden hebben aangelegd, worden er aan herinnerd, dat het thans het juiste tijd stip daarvoor is. Zoodra het ni. licht ge vroren heeft, bestaat er kans op het uit den grond voor den dag komen der win- tervlinders. De Ujmibanden nu dienen om den vrouwelijken wintervlinders, die geen vleugels 'bezitten en die dus loopende de takken moeten bereiken, om daar hare eieren te leggen, het opkruipen tegen den stam to beletten. Uitdrukkelijk zij hier vermeld, dat de lijmbanden uitsluitend dienst kunnen doen als bestrijdingsmiddel tegen de winter- vlinders. De wormstekigheid van appels en peren wordt door een andere rups veroorzaakt en kan niet met lijmbanden bestreden worden. De rupsen, die uit de wintervllndereieren te voorschijn komen, zijn de zjgn. trekmaden, die vooral aan kersen- en appeïboomen, maar ook aan andere vruchtboomen zeer schadelijk kunnen worden door het aanvreten der jonge vruchten en door het vernielen der bladeren. In mededeelingen No. 8 van den Plan- tenriektenkundigen Dienst is de wijze van aanleggen der lijmbanden nauw keurig beschreven. Daar het resultaat, dat men bereiken zal zeer afhankelijk is van de kwaliteit (langen duur van de kleefkracht) der ge bruikte lijim, bepale men zioh tot de aan schaffing van een der goede handels soorten. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door den Plamtenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen en door de op de verschillende plaatsen werkzame ambtenaren van dezen Dienst. Pw groot» pot «aa 10 50 cent PottM TM 50 »t. 11.—1 100 n». i 1.75. Ho» groot, f ho» roonWkg-. Aio» Twkrtgb—» Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigd advertentie ter plaatsing opgegeven in dc „Heldersche Couranf tegen driemaal bere kening. WIJ ervarpn dikwijls, vooral bl] hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dm, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevertvergeten wordt, om ijdiy order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advtseeren wij in den regel om direct opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulk. mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slecht8 schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adveriet, tlën, welke niet volgens het goedkoope tnriet voor hmndels-advertentlën worden geph nv

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9