BPOBT. Gymnastiek. Voetbal Da wadstrijden van Zondag. Aan onze buitcnhmdficha abonné's. Propaganda-uitvoering van het Gewest Noord- Holland van het K. N. G. V, Voor een volle zaal werd Zaterdag 10 Oct. te Helder een zeer geslaagde uitvoering ge geven ter demonstratie van verschillende nieu were oefeningsvortnen, vooral op het "gebied van damesturnen. Hieraan werd deelgenomen door cursisten van den cursus voor nieuwe systemen en door dames van de Amsterdam- sche Vereeniging „Kracht en Vlugheid", een en ander onder leiding van den heer W. Goe- ting, voorzitter van de gewestelijke technische commissie. Reeds bij het eerste nummer, oefeningen in het gaan, loopen en huppen, bleek wel duidelijk hoe by de nieuwe systemen gezocht wordt naar een natuurlijker combinatie van been-, arm- en rompbeweging, dan bij de kunstmatige passen van de oudere systemen, waardoor een veel sierlijker en bevalliger effect wordt ver kregen en waardoor de vrouwelijke bevalligheid en lenigheid in niet geringe mate worden be vorderd. Jammer, dat niet alle dames de oefe ningen reeds goed meester waren. Bij de „oefeningen in standen" lenigma- kende oefeningen werd gedemonstreerd, hoe door middel van heel eenvoudige oefeningen zooveel mogelijk gewrichten van het lichaam „een goede beurt" krijgen en zooveel mogelijk spieren eens flink gerekt worden. De knotsoefeningen steeds al gewilde en sierlijke oefeningen werden bij deze demon stratie door de lossere romp-, been- en hoofd houdingen -bewegingen tot juweeltjes van turnkunst. Zij wérden geleid door Mevr. S. van Praag—Sigaar Barklo. Voorts maakten wij op dezen avond kennis met het systeem van Nils Bukh. Een zestal heeren van „Bato" te Amsterdam demonstreer den deze oefeningen, die ook weer in hoofd zaak gericht zijn op het lenig maken van ge wrichten en spieren. Deze oefeningen vormen een uitstekend tegenwicht ten opzichte van de vaak al te zeer op krachtoefeningen gerichte vereenigingsgymnastiek. Zij werden geleld door den heer De Jong, leeraar aan de Gem. H.B.S te Hilversum. Het programma werd verder aangevuld met brug-, hoogrek- en paard-oefeningen door da mes en heeren uit keurafdeelingen van den Amsterdamschen Turnbond. Het spreekt wel vanzelf dat de oefeningen schitterend waren wat stijl én afwerking betreft. De oefeningen van de dames waren o. i. af en toe wel een» wat te manlijk. Het pnard-voltigccren stond op hoog peil; doch dit bracht mede, dat niet alle dames het er zonder fouten afbrachten. De leiding van dit gedeelte der uitvoering berustte in handen van den heer Konijn van Amsterdam Als slotnummer werden door de dames eenlge volksdansen uitgevoerd, dié een aan gename en mooie toepassing vormen van de verschillende oefeningen uit de nieuwe systej men. Zooals reeds gezegd, was er zeer veel pud bliek. Het Gemeentebestuur was vertegen woordigd door den wethouder Verstegen Aanvankelijk stond men nog wat vreemd tegenover deze nieuwe vormen en vooral te genover de wijze van uitvoering. Maar spoedig bleek door het herhaalde applaus, dat men er waardeering voor had en dat de oefeningen in den smaak vielen. Vooral de volksdansen kre gen een hartelijk applaus. De uitgevoerde dansen waren van Duitschen en voornamelijk Beierschen oorsprong. Is hier niet een mooi terrein om de Hollandsche fol kloristen te helpen bij het In eere herstellen der oude Nederlandsche volksdansen? Anna Pnulowna. Zondagmiddag gaf het Gewest Noord-Hol land van het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond in de groote tent naast „Veerburg" een herha ling van de demonstratie, Zaterdagavond reeds te Helder gegeven. Wij meenen dus te kunnen volstaan met naar het verslag daarvan te ver wijzen, hetwelk men elders ln dit blad aal vinden. N. V. B. Aid. I (Westen) ze klasse. Het is in deze afdeellng een gelukkige dag voor Rotterdam geweest. In de Maasstad zelf ontving VOC 't Gooi en evenals in vorige wed strijden moest de thuisclub eerst achterstaan om het vuur der overwinning deelachtig te worden. De Hilversummers nog steeds met een gebroken elftal namen door Gorel de leiding, welke kort daarna werd vergroot. VOC kwam toen opzetten en met rust was 't al aa door v. Everdlngen en v. d. Eb. In de tweede helft slaagden de rood-zwarten er dn door een doelpunt van v. Herwaarden te winnen, 32. ,Te Haarlem slaagde Sparta er in HFC te kloppen. Aanvankelijk ging het gelijk op, doch v. d. Mark wist Sparta de lei ding te geven. Na rust waren de gasten weer in 't offensief en kopte Prins No. a in 't net. Hierbij bleef het ondanks alle pogingen van HFC om de eer te redden, 0—a. RCHDFC was een doelpunten-rijke wedstrijd. 10 maal werd er gescoord. DFC opende al spoedig, doch de thuisclub zette er twee goals van Roelfsema tegenover en Van Dam benutte nog een strafschop. Rust 3—1. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd en trok Dordt ge weldig van leer. Het duurde niet lang of de af K. stand was weer gelijk. Nog hergaf Koning RCH de leiding, doch DFC was niet meer te houden en vond nog driemaal het net, zoodat met 46 gewonnen werd. Unltas heeft on dervonden, dat de Stormvogels goedé voorne mens hebben. Wel ontbrak doelman Thijssen, doch dat verhinderde den IJmuidenaren toch niet om de gastheeren onschadelijk te houden. De Unitas-doelman trad weinig betrouwbaar op en was met rust al vijf maal gepasseerd, 0. m. door Visser en Blinkhof. In de tweede helft geloofden de gasten het wel en doelpuntte alleen Boekelaar nog, zoodat het 06 werd. HVV heeft niet zonder geluk van Blauw Wit gewonnen. Nadat de Zebra's door Ver- gunst de leiding hadden genomen, maakte Sod- derland weer gelijk. Nog voordat gedraaid werd maakte Sandberg een gelukkig doelpunt en bij 21 bleef het. Blauw Wit had zeker een punt verdiend. In deze afdeeling gaat thans Sparta weer aan 't hoofd, gevolgd door VOC, Stormvogels en RCH, terwijl Unitas de rij sluit. ae klasse. A. W FC heeft DEC niet kunnen weerstaan en verloor thuis met 41. De Amsterdammers staan er nu mooi voor. De andere concur- Ï5"t,®n hebben ook gewonnen: Holland» klopte ^"S (3—0) en West-Frisia won van Schoten f 3)* Alcmaria Victrix heeft de gelegen heid waargenomen om twee punten in de wacht te sleepen; het gepromoveerde KFC moest er met 52 aan gelooven. Zandvoort en Bloemendaal deelden, 0—0. De strijd tusschen Hilversum en WA eindigde eveneens in 00, terwijl de andere v\?frdigde voor eer8te Plaats, AFC, tegen V 11 speelde. De striid duurt hier dus voort. HVC verloor van Voorwaarts (0—2) en DONAR sloeg DOS (4—0). 3e klasse. A. Helder ij ongeslagen gebleven, wat op 4e klasse D. Batavier SSVB 6 90, Bata vier 4Atlae 2 12, Geel Wit 3—SVS 4 6—2. zichzelf een heuglijk feit is. Van Zaanlandia werd met 42 gewonnen. Purmersteijn en de Kennemers deelden broederlijk (11). EVCHRC werd door HRC met 5—2 ge- 4e klasse E. Oudeeluis 2—HRC 5 2—6, Suc- wonnen. oee 2Anna Paulowna 2 (De Racers De overige uitslagen luiden: gaan hier met flinken voorsprong aan den B. ODEAmstel 12; DWVEDW 32; TOGRapiditas 13. C. ZeeburgiaWilh. Vooruit 33! Neer- landiaAW 22; HortusSDW 2I. D. LarenQuick (A.) 2—o; BFCUtrecht O1; ZeistBaarn 10. 4e klasse. A. ZRCSwift 54; SEVZaandijk 13. B. AbrendsDSV 4O. Reserve ie klasse Blauw Wit 2ZFC a 01; EDO 2RCH a a0; DEC aSpartaan a 00; Rapiditas 2 WA a 4a. Reserve ae klasse. A. Blauw Wit 3Hollandia a 1a; Haar lem aAlcm. Victrix 2 12; Stormvogels 2 W'meer 2 23; Ajax 3WFC 2 20. B. Velox 2HVC 2 j0; Hercules a—Hil versum a 14. Reserve 3e klasse. A. HRC a heeft opnieuw voor een bevredi gend resultaat gezorgd. Een o0 tegen Spar taan 3, een elftal, dat voor een der sterksten van deze afdeeling geldt, is lang niet kwaad na zoo'n kort verblijf in den N.V.B. ZW 2 —AFC 2 1—1. B. SDW a—AFC 3 2—0; Amstel 2—West- Frisia 2 02; DWS 2ODE 2 44- C. Baarn 2Kampong 2 2—^3; Voorwaarts aUW 4 10. Afd. II (Westen) ze klasse. Het leidende HBS heeft dan toch in Ut*echt een veer moeten laten. UW heeft zich op eigen terrein wederom als een gevaarlijk tegenstan der doen kennen. In de eerste helft van den spannenden strijd profiteerde Baer van Slan- genburgh van een fout der Utrechtsche verde diging, doch daarna moesten Denis en Ver- metten alle zeilen bijzetten om Utrecht te be dwingen. Na de hervatting maakte Küchlln er 02 van, doch dat was de thuisclub te veel. Toen Denis een strafschop veroorzaakte, scoorde Huyser tegen, terwijl even voor tijd Daaf Buitenweg er 22 van maakte. Ajax heeft niet zonder moeite van ASC gewonnen. Als de Leldenaars niet zoo slordig gespeeld hadden, zou het wellicht niet een» 30 zijn geworden. Iseger opende de score en nog voor rüst maakte Anderiessen dankbaar van een blunder van de ASC-verdediging gebruik om er a0 van te maken. In de tweede helft Is er slecht gespeeld. Iseger benutte nog eens een fout van de Leidenaars en zoo werd het 3—0. De andere Amsterdamsche club, Spartaan, heeft het tegen Feljenoord eervol moeten af leggen. Voor rust domineerde Fejjenoord, doch Oerlemani hield talentvol zijn doel schoon. Bij een doorbraak gaf Kuiper Spartaan de leiding. Na de thee pasten de Rotterdammers beter op en Pill zorgde al gauw voor den gelijkmaker, om daaraan nog twee goals toe te voegen. Toen gingen de Rotterdammers verdedigen en wist Wijnkoop nog den achterstand tot a3 te verkleinen. ZFC en EDO hebben elkaar niet veel toegegeven. Met rust stond de thuis club met 10 voor door Melchers en deze starid zou ook daarna behouden zijn gebleven, had niet van 't Kaar een strafschop veroor zaakt, waaruit Kuijl gelijk maakte. Bij 11 bleef het. Ook Excelsior en Haarlem deelden de punten. De gasten hadden het eerst succes door Brakel. Na rust benutte Bak een straf schop wegens hands én was de stand weer gelijk. Nadat Stolk den Rotterdammers de lei ding had gegeven, krefeg Haarlem ook een strafschop te nemen, waardoor het einde met aa kwam. ade klasse. A. HDVS—DHC 3a; QulckSt. Hooger 11; ODSZSV a0; VUCTransvalia 4a; NeptunusSW 3a. B. CW—ADO 3—0; VIOSBMT 5—a; Olympia—Velox 1—z; RFCSVW a1. Merkwaardig Is, dat de beide kampioenen van het vorig seizoen verloren; zouden DHC en ADO gaan aftakelen? Ook Quick bracht het slechts tot een gelijk spel. Wel pisten de Haantjes twee goede spelers, 'och hun fout is de Improductiviteit hunner voorhoede. Als dat niet verandert, zal het nog huilen worden. Afd. III (Ooston) zs klasse. Almelo: HeraclesQuick 70; Enschedé: Enschcdésche BoysVltesse a—4*); Zwolle: ZACEnschedé 3—4; Wageningen: Wagenin- genGo Ahead aa; Deventer: DOTOHen gelo 4—3- De Natris nam a goals voor zijn rekening. Afd. IV (Zuiden) xe klasse. Roermond: RoermondWllhelmina 4z; Breda: BredaniaEindhoven 6—a; Valkens- waard: De Valk—N AC 0—3; 's-Bosch: BW— Willem II a—3; Tilburg: NO ADMW 1—1 Afd. V (Noorden) ie klasse. Groningen: GVV—HSC a—o; Leeuwarden: LeeuwardenFrisla 1a; Veendam: Veendam Be Qulck 1a; Groningen: VelocltasFries land 3—1; Winschoten: WW—Achilles a—3 Vriendschappelijke wedstrijden. ConcordiaHercules aa. International 0 wedstrijden. Praag: Tsjecho-SlowakljeHongarije a—0. PraagBoedapest 10. Oefenwedstrijd Nederlandsch Elftal. Het Noderl. Elftal zal Woensdagmiddag a.s. op het HFC-terreln te Haarlem een oefenwed strijd spelen tegen een Zwaluwen-elftal, be staande uit de reserves en een aantal Haar- lemsche spelers. Dit elftal is als volgt samen gesteld: Quax (ADQ); Weber (HFC) en Ver metten (HBS); Geutskens (RCH), Van Daa- lSLiP*!£leI?>' en Krom (RCH); Swart (EDO), Tanls (EDO), Houtkooper (Haar lem), Perucal (EDO) en Sigmond (HFC). N.-H. V. D.-ovsndoht le klasse O. Batavier speelde voor de 8e maal gelijk, nu tegen Behagen. Feitelijk had den wij wel gedacht dat Bat. had gewonnen. Geel Wit won met 8—2 van HEG 8, met welike cijfers de thuisclub beet tevreden kan zijn; de roodjes hebben aardig partij gegeven. De wedstrijd SVB—Texel vond geen door gang, doordat er geen scheidsrechter was. De heer Geurt» was feitelijk met de leiding be last; daar hij ook een N. V. B.-wedetrijd moest fluiten, prefereerde hij deze en berichtte te laat af. We geven den heer Geurt» in over weging zich disponibel te stellen voor één bond!, dat is beter. Nu werd het genoegen van 22 spelers bedorven. 2e klasse E. Helder 8 sloeg de Bat.reserves met regelmatige cijfers (4—2), terwijl Geel Wit 2 moeite had met Helder 4. Slecht» met 81 werd aan den Bolweg gewonnen. Ra- cing 4 sloeg in Jhilianadorp JVC met 68. De SVS-reaerves vermorzelden Texel 2 met 11—'1; de gasten verstonden elkaar onderling zeer slecht, die braaf hun monden roerden. Dit deed geen goed aan het geheel. Er moet aan gedacht worden, dat ln het veld alleen de aan voerder wat te zeggen heeft; zijn aanwijzin gen dienen opgevolgd te worden. Een goede gang van zaken Is dan gewaarborgd en voor den scheidsrechter ie het ook aangenamer. 8e klasse D. Anna PaulownaSucces 4—0, BreezandWAP 22, BansingerhornAtlas 2—4. kop.) 6e klasse F (adsp.-afd.) EEBC aHelder a 0-1. Buiten de competitie. Helder bHRC b 01, HRC 0Helder c 04, SVS bHelder d 24. HelderZaanlandia 42. Niet dan met de grootste moeite en na zeer hard werken zijn de beide winstpunten aan de thuisclub gebleven. Het heeft in deze match bijzonder 'gespannen en langen tijd hing de zege aan een zijden draad. Zaanlandia was lang geen gewillig slachtoffer; hun energiek en doortastend spel belette Helder haar spel tot voldoende ontplooiing te brengen. Enorm is er door de zwartjes gewerkt. Zij liepen on middellijk hard van- stapel en wie dacht dat zij dat tempo niet konden volhouden, kwam be drogen uit. Tot het laatste oogenblik hebben zijn hun technisch beter onderlegde tegen standers partij gegeven en met eere hebben zij dan- ook verloren. De doelman, linkeback en de spelers van den linkervleugel waren de meest opvallende krachten. Heldier was wel wat verast, scheen de kluts kwijt en lang duurde het alvorens zij zich hadden aangepast. De voorhoede bestond feitelijk uit 8 inan, daar rechte- en linksbinnen hun plaatsen hadden tusschen voorhoede en middenllnle. We begrij pen de -bedoeling 'best', doch dan hadden Blink hof cs. het epel meer op de vleugels moeten houden. Nu werd meermalen recht vooruit gespeeld; wel had1 Reitsma dan het leder, doch zonder steun van zijn nevenspelers die achter bleven kon hij niet veel bereiken. Deze tactiek is wel goed, als zij goed wordt toegepast, d.w.z. niet recht voor maar schuin voor (op de vleugels). Overigen» kon het spel van H. wel voldoening schenken, doch zooals -gezegd, het overrompelende karakter, dat het spel van Z. droeg, drukte zijn stempel op dat van de thuisclub. De heer Brussel had geen zware taak, daar er in de beste verstandhouding gespeeld werd. Jlainmer daarom, dat deze match nog met een incident moest elndgen. Een Incident, waaraan geon van 'bedde partijen eohuld had. Toen n.1. eenlge minuten voor bet einde de Z.-doelman een hal te stoppen kreeg, maar geen gelegen heid kreeg deze weg te werken, daar eenlge Heldor-spel ore hem hot leder poogden afhandig to maken, kwam hij op een zeer gevoelige wijze met de paal in aanraking, wat dit ge volg had, dat hij naar het kleedlokaal gedra gen moest worden. Een spoedig ontboden ge- nooHhcor verleende de eerste hulp; bet bleek, dat de rechterheup ontwricht was. Opname ln het. hospitaal bleek echter niet noodlg en met zijn olub le hij dan ook vertrokken. Het valt te betreuren, maar het was zuiver een on geluk. Vermelden wij nog dat de beide vlube vol ledig uitkwamen. Over den wedstrijd dit: Zaanlandia valt on middellijk vol vuur aan, zéé, dat de witte ver dediging reeds spoedig ln volle actie is, die echter eenlgszins vermst is door het overrom pelende spel van de zwartjes. Reeds na 8 min krijgt doelman Wit een schot te stoppen en even later moet Blinkhof terugspolen om erger te voorkomen. Helder neemt den aanval ever, doch ook hier is de tegenstand groot, vooral de lange linksback roert zich geweldig. Boven dien heeft Reitsma weinig steun van zijn partners die (op adviesf) te veel achterblijven en soloepel heeft bij de fanatiek spelende Z.- verdedlgng niet veel suoces. We noteeren een mooi vleugelschot van Bak, dat door den doel man fraai gestopt wordt. Uit een voorzet van denzelfden speler krijgt Reitsma ,4e kan» van den dag", doch hij mist jammerlijk. Dan is H. on dan weer Z. in de aanval, hét spel ver plaatst zich snel en leder staat versteld over het pittige spel van de zw&rthemden. Wit moet corner stompen en even later, als Biere te lang talmt, weet hij door uitloopen een zoo goed als zekere goal te voorkomen. Aan den anderen kant heeft Zomer evenmin geluk. Eindelijk heeft H., ln wier epel meer bereke ning zit, succes, als Reisma vla de paal onhoudbaar scoort, na 20 min. spelen. Doch nauwelijks 3 min. later is de stand alweer ge lijk, als Wit, die uitgleed en het leder kwijt raakte, niet- vlug genoeg kon wegwerken, waarna de bal ingezet werd. Direct daarop hadden zij bijna de leiding, doch de midden voor trapte vlak voor doel over den balheen t Helder zet er alles op om de leiding té her overen, wat spoedig gebeurtI Een hooge voor zet van Bak brengt den bal mooi voor doel, Reitema snelt toe en loopt den bal ln het net. De Zaandammers zijn geenszins ontmoedigd en spelen wellicht nog vuriger dan daarvoor, de H.-verdedigiug moet alle zeilen bijzetten, doch dit gaat niet altijd even secuur. De links binnen der gasten is een goed schutter en oen schot van hem wordt door den doelman met de grootste moeite gekeerd. Dan een ge weldige strubbeling voor het Zaandamecho doel, driemaal wordt ingezet, maar ook even- zoovele malen komt de bal terug; tenslotte geeft buitenspel verademing. Tot de rust blijft het voor beide doelen spannen, doch gescoord wordt er niet meer. De hervatting kenmerkt zloh weer aanstond» door een zoor vlug spol met afwisselende aan vallen. De «asten ondernemen weer de eerste aanvallen, die oen paar gevaarlijke oogenblik- ken voor het U-doel tengevolge hebben, daar het ln het rechter verdedigingsvak van H. niet al te best wil vlotten. Doelman Wit is echter op zijn poet en hun pogingen mislukken 8«.n ook steeds. Het epel wordt tenslotte weer ver plaatst. Zomer loopt goed door op een voorzet, doch de doelman 1^ hem even te vlug af en trapt weg. Daarna zien we Reitsma hopeloos naast schieten, als hij ln vrije positie staat. Even daarna, als dezelfde speler Sporken het leder voor de voeten „legt", zorgt deze na flink tnloopen dat de leiding vergroot ie. De Zaanland lanen vallen tiham» onstuimig aan en dringen H. eendgen tijd terug; Wit ia echter niet te passeeren en ook Jut® laat zien, waar toe hij in staat ie. Zoodoende blijven doelpun ten voorlooplg uit. Horneman onderscheidt zich en uit een voorzet van Ihem wordt de voorsprong bijna vergroot Biere bezorgt dan zijn eigen doelman een benauwd moment als hij te hard terug speelt. Een schot van Zomer, ineens opgevangen en ingezet wordt kranig door den doelman gestopt. Zaanlandia geeft hot niet op en werkelijk weet hun rechtsbin nen met een prschtechot den achterstand te verkleinen. Weer zoo'n overrompelende aan val, doch Jurg zorg voor uitkomst'. De gasten krijgen dan een mooie kans voor den gelijk maker, doch de rechtsbinnen schiet over de lat. Ilolder wordt sterker en haar aanvallen talrijker. En als eecst een schot van Reitsma op corner is gekeerd, is het Zomer, die een voorzet van Bak op onberispelijke wijze be nut Het ie 42, terwijl er nog 13 min. ge speeld moet worden. Uit een hooge voorzet van Bak ontstaat een heel moment voor de Z.-veste, de bal wordt ingezet en door den keepen- gestopt, die geen om weg te werken. Hieruit ontstaat het inci dent hierboven door ons omschreven. De laat ste 7 min. speelt Z. met 9 menschen, doch het blijft bij 4—2. E.V.C.—H.R.C. 2—8. Van een der spelers ontvingen we onder- 1 staand verloop van bovengenoemden wedstrijd Vol goeden moed en in opgewekte stemming vertrok om kwart voor tien HRC, vergezeld van een groot aantal aanhangers in 6 auto's naar Edam om aldaar EVC te bekampen. Toen de wedstrijd zou aanvangen, was de scheids rechter nog niet aanwezig en met goedvinden van beide partijen werd geloot tusschen een bestuurder van EVO en een van HRC om ais leider op te treden. De heer Jansen was de gelukkige. De Racers hebben 1 invaller voor den rechtsbuiten, die door Smit vervangen is. Onmiddellijk le H. in den aanval, doch backs en keeper verrichten goed werk; laatstge noemde redt eenmaal op het nippertje. Dan verschijnt de heer Hünse ten tooneele, die de leiding overneemt H. blijft sterker en doel punten kunnen niet uitblijven; Prins snelt langs de lijn, een schot en de roodhemden heb ben de leiding. De Edammers komen dan even opzetten, doch succes blijft uit. Het beste van het spel blijft echter voor de Racers, het be wegelijke spel der voorhoede is de E.-verd. meermalen te machtig en spoedig deponeert de middenvoor no. 2 in de touwen. EVC komt al niet veel verder dan de helft van het veld. Neg voor de rust weet' H. den stand! op 8—0 te brengen. ■EVC geeft in de 2e ehlft veel beter partij en valt voortdurend aan, doch do roode ver dediging is voor haar taak berekend. Als tenslotte H. weer -de overhand krijgt, blijkt het, dat de E.-verd. een betere kijk op het roode aanvalsspel heeft en- veel kansen wor den dan ook niet geboden. De eerste goal na de rust 1b voor de thuisclub, die een mooden aanval met een onhoudbaar schot besluit, doch onmiddellijk hierop krijgt de Edammer doelman voor de 4e maal het nakijken. Beide partijen blijven hard doorwerken; EVO geeft zloh nog lang niet gewonnen en hun aanvallen dragen nu en dan een gevaarlijk karakter. De H.-verd. weet echter steeds haar terrein to zuitvaren, totdat eindelijk EVC loon naar wer ken krijgt en den achterstand- verkrijgt. De Racers gooien er nog een schepje op en zijn het laatste kwartier weer sterker. In dore periode wordt door hen den stand op 62 gebracht, met welke cijfers de heer Hirse einde floot. Ho cijfert geven de verhouding vrij goed weer. De scheids rechter waa prima. EVC speelde een forsoho doch eerlijke partij; uit blinkers waren doelman, rechtsback en -buiten. Zondag komt VBV op bezoek. H.R.C. 2—Spartaan 8 0—0. Deze match heeft niet aan haar verwachtingen beantwoord Door beide partijen werd slecht gespeeld. De Racers hadden evenwel wel een kleine overwinning verdiend, daar zij over het algemeen meer aan vallend waren. Over den wedstrijd dit: Om half drie fluit scheidsrechter 'Joh. Kok de volgende ploegen in het veld; HRC 2: Goudswaardt; Buije en Ekelenburg; v. Willigen, Brizeo en Luit; Dunk, Bolhaar, Benoker, Selderbeek en Grootte. Spartaan 8. Bakker; Rotgans en Verweij; Krulstum en v. Teefelen; Kerkelaan, Schreu- der, de Vries, Huneelaar en Barmentlo. Beide elftallen hebben twee Invallers. Do Spartaan-aanvoerder wint de toss en verkiest het voordeel van den geringen wind. Als Beneker den bal aan het rollen brengt, wordt er direct flink aangepakt, maar de ver dedigingen hebben niet veel moeite om deze aanvallen af te slaan, daar bet samenspel totaal zoek is. Bij een aanval van Sp., geleid door den rechtsbuiten, schiet deze Ineens in, maar Goudswaardt staat op zijn plaats en slaat het leor weg. De rood-zwarte aanval neemt het offensief over en gaat op het heiligdom van de gasten af. Bolhaar echlet in, -m<mr Bakker slaat corner, welke ook al geen succes oplevert. Een vrije schop buiten het gebied 6chiet Beneker hard in, maar de Sp.-koeper kan wederom niet andere redden als ten koste van een hoekschop. Dan nemen de Spar tanen d en aanval over, de H.-vordedlglng wordt gepasseerd, Goudswaardt loopt uit, de midvoor zal schieten, maar van twee kanten wordt het leer bewerkt, de bal rolt echter den keeper voorbij, maar Ekelenburg weet het leer nog net weg te werken. Nog Is -het gevaar niet geweken, de midvoor staat alleen voor den H.-doelman en ledereen denkt dat de gasten de leiding zullen nemen, wat ook wel gebeurt, maar niet op geoorloofde wijze. Als Bolhaar nog een mooie kans krijgt om te scoren en hiervan geen gebruik maakt, 1» het rusten. Na rust ziet het er uit, of er beter gespeeld zal worden, het waa echter van korten duur. Het epelpell zakt geweldig. Tegen het einde was bet een wanhopige boel, daar de spelers slecht hun plaat» kozen, zoodat er van samen spelen niet veel terecht kwam. De doelpunten waren duur in deze match, goou der partijen het net wist te vinden, hoewel er legio kansen zijn geweest. De heer Kok die verdienstelijk leidde, floot dan ook met blanco stand het einde. Sparta-nieuwa. Zondag zou het ie -elftal der Spartanen naar Texel om te spelen tegen de club van dien naam. Geheel compleet werd bij de boot tever- geefsch gewacht op den scheidsrechter en men keerde dus teleurgesteld huiswaarts. Het 2e elftal ontving de Texel-reserves, welke geen pleizier van hun reis hadden. Deze keerden met een 11—1 nederlaag naar 't eiland terug. Blijft zoo doorgaan, S.-reserves. S. 3 was vrij. Het 4e boekte een 5—2 nederlaag tegen Geel Wit 3. Ook voor het 5e was het geen pretje, daar ze door Batavier 3 werden ingemaakt met 90. Toch blijven doorgaan, jongens I Geel Wit-nieuws. mmm linksbinnen spelend, nam 8 punten voor gelegenheid .krijgt thsns Brammetje er Zondag J.l. was voor Geel Wit een goede dag, alle zee te behalen winstpunten kwamen binnen. Geel Wit 1 won van HRC 8, wat verwacht werd. De overwinning, hoewel klein (8—2), was verdiend, vooral na de rust was GW sterk in de meerderheid. Het epel van GW kon on» ochter lang niet bekoren. Het lijkt ons niet verstandig voor een enkelen invaller het ge heel© elftal door elkaar te gooien. Doordat Amersfoort inplant» van spil linksbinnen speelde, was het geheele verbond zoek, dit ie dan ook wel de reden; dat het geheele elftal ver beneden haar kunnen «peelde. De rechter- vleugelspeler dient veel vlugger af te geven, veel ging daardoor verloren. HRC 3 heeft zich kranig geweerd. Geel Wit 2 won van Heldier 4 met 21 en blijft aan den kop h&rer afdeeling gaan. Goed zoo, reeervee, volhouden maar. Geel Wit 3 noteerde de eerste winstpunten door SVB 4 met 6—2 te verslaan. De keeper, zijn rekening, terwijl Braammetje er twee scoorde. AJzoo een goede dag en kunnen we tevreden zijn Voldaan echter niet, gezien het epel van het -eerste. Deze heeren kunnen wel beter, enfin volgende maal don maar. Batavier-nieuws. Met 3 invallers vertrok het ie elftal naar Schagen om aldaar de club van dien naam te bekampen. Het werd een gelijk spel, wat wel de juiste verhouding is. Bat. kreeg na een kwartier spelen een penalty te nemen, die niet benut werd. Uit een doorbraak wist Schagen te scoren, waarmede de rust intrad. Na de thee(?) was Bat. geruimen tijd sterker, maar de keeper van Schagen stopte alles, totdat een voorzet van den rechtsbuiten door den links buiten opgevangen en onhoudbaar ingezet werd. Bat. 2 verloor onverdiend van Helder 3, ter wijl het 3e SVS 5 geen schijn van kans «af. Met 9—0 werd gewonnen. Goed zoo, jongens. Bat. 4 verloor op het kantje af; 2 min. voor einde kreeg Bat. nog een penalty te nemen, doch Schrieken schoot deze jammerlijk naast. Supporters-Vereenlging „Helder"-nisuws. Het bestuur van bovengenoemde Vereeniging maakt den leden bekend, dat zij zich kunnen opgeven voor de reis naar O.S.V. bij den pen ningmeester, Oostslootstraat 47. tot en met Donderdagavond 9 uur. Na dien tijd wordt geen plaats toegestaan. Breeaaad. De eerste plaatselijke ontmoeting is weer achter den rug. In een in goede verstandhou ding gespeelden wedstrijd zijn de puntjes broe derlijk gedeeld. Hoewel Breezand in het veld in de meerderheid was, vonden wij gelijk spel de verhouding. Eensdeels omdat V.V.A.P. (vroeger Excelsior) zelf beide puntjes in eigen doel zette, anderszins wijl wij er sterk aan twijfelen of Breezand, zoo dit niet gebeurd was, aan 2 doelpunten zou zijn toe gekomen. Als scheidsrechter Verhagen laat opstellen, zijn beide ploegen volledig. V. trapt af en is even in den aanval. Spoedig verhuist het spel naar de andere zijde en de goed-spelende V.- achterhoede krijgt volop werk. Eenige keeren moeten zij corner werken. Een ervan, fraai ge nomen, slaat Delver in eigen doel, 10. B. blijft in meerderheid en krijgt de kansen van den dag, doch het binnentrio zorgt ervoor, steeds iets later dan de andere partij te zijn. Wissekerke, in het nauw gedreven, scoort dan voor de 2de maal, waarna rust aanbreekt Ni rust vat B. de zaak lauw op en is V. eenigtn tijd in den aanval. Een ver schot van den V,- linkshalf denken wij den keeper te zien vangen, doch Hendrlkse wil wegtrappen en trapt ln eigen doel, a1. V. blijft volhouden, terwijl het aan den anderen kant niet vlot. De V.-links- buiten weet nog gelijk te maken. Dan wordt B. wakker en wanhopig werkt zij om de leiding te hernemen. Doch V. houdt wat zij heeft en als de scheidsrechter, die uitstekend leidde, het einde fluit, komt dit met 22. Jnllanadorp. Zondag j.l. speelde JVC 1 haar eersten com petitiewedstrijd op eigen terrein tegen HRC 4. JVC kwam met 3 invallers uit, waardoor ze zwaar gehandicapt was. Toch wist ze tot de rust in de meerderheid te blijven. Toen was de stand 3voor JVC. Na de rust wist HRC echter spoedig gelijk te maken en zelfs den •tand op te voeren tot 34. Hierna maakte JVC nog een doelpunt. Stand 34. JVC zet er nu alles op om gelijk te maken, maar het succes komt aan den anderen kant, als HRC met een praehtigen kopbal den stand op 53 brengt, waarmee het einde komt. Het samen spel en het plaatsen was bij HRC veel beter, wat zeker wel aan het trainen is te danken. Hoewel JVC spelen telt, die individueel beter spel geven, liet toch het samenspel en het plaatsen veel te wenschen over, terwijl de lange rustperiode haar ook geen goed heeft gedaan. De leiding van scheidsrechter Leur was uitstekend. Wieringes. Zond ig j.l. kreeg de Voetbalclub Succes a alhier Concordia 2 van Anna Paulowna om een competitiewedstrijd te houden. Beide ver- eenigingen gaven aardig spel te zien, doch S. was steeds in de meerderheid en werden ver scheidene goed opgezette punten door den C.- keeper, die flink op dreef was, afgeweerd. Een enkelen keer kreeg men van weerskanten eenigszins ruw spel te zien. Het einde kwam met voor beiden gelijk spel en kreeg Concordia meer dan haar toekwam. Scheidsrechter Stein van Helder leidde goed. Succes 1 was naar Anna Paulowna om al daar met Concordia 1 te matchen en verloor met 40. Athletlek. V. d. Beige te Parijs. Bij de Zondag j.l. te Parijs gehouden wed strijden leverde onze landgenoot v. d. Berge weer een schitterende prestatie door de 100 M. te winnen ln 10.8 sec. voor den bekenden loo- per Mourlon (Frankrijk) en Pettoreon (Ain.) Bij de Zondag Nederlandsche records verbeterd. de door de H. A. V. te 's-Gravenhage gehouden wegwedstrijden, waaraan kampioenschappen van Nederland waren ver bonden, won T. Sprong (DC6) de 26 Kil. hardloopen in 1 uur 81 anln. 17 seo., waarbij hij het 10 KM. record van Klaano (Haarlem, 84 min. 66 sec.) verbeterde tot 84 min 80.6 seo. C. Guibbele (Pro I'atria, R'dam) won de 26 KM. snelwandelen in 2 uur 9 ™tn 68.2 eec. en verbeterdie het record van Aug. Schatte (2 uur 18 min. 80.8 sec.) Tengevolge van dl® verlaging van en kele buitenlandöohe poettarioven, wordt mot Ingang van 1 October ajs. de abonne mentsprijs voor het buitenland (uitgezon derd voor onze abonné's ln Indifi, die ons bLad per zeepost ontvangen), verlaagd. Deze verlaging betreft dun onze abonné's ln Europa, de Vereenigde Staten, Zuld- Afrika, de Straits Settlements (Singa pore) en NedierL Oost- en West-lndié, voor zoover ze niet per zeepost gaan. Voor al deze abonnementen wordt van 1 Oct. af de prijs: Held. Oourant 8.20, Zondagsblad! J 1.—, Modeblad 1.86. De abonné's in Oost- en West-Indifl, die ons blad ter wille van de goedkoopte per zeepost ontvingen, kunnen dat thans weder voor blechts 60 cent verhoo ging per mail laten koinen. Zij ontvan gen het dan ongeveer een week eerder. Wij geven hen in overweging daartoe thans over te gaan, nu het prijsverschil aanzienlijk veel minder is geworden. Directie Heldersdho Oourant.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8