E Heeren-Handschoenen Herman Nypels' i HERMAN NYPELS' VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 17 OCTOBER 1925. Aanbesteding. Door den architect L. Sok alhier, werd Vrijdag aanbesteed voor rekening van den heer H. Kuiper, Kanaalweg 9, bet amoveeren en weder opbouwen van het perceel no. 14. Hiervoor was ingeschre ven als volgt: Massa. O. Bot f 8300. H. Hagen f 3486. Starrenburg en Boerdijk f 3660. J. O. v. d. Plas 1 3604. H. Freeke I 3696. G. Groot f8748. A.A. Valkhoff f8743. P.O. Bakker f 8946. H. H. London f 8960. Minneboo en Walboom f 8979. Lastdrager f 4235. Boot f 4343. Schilderwerk. M. Spaan f 285. J. de Kok f 873. Firma Wed. Kramer f 464,88. j. Dekkers f 478. Massa, zonder Schilderwerk. H. F. Bosch f 8235. A. A. Valkhoff f 8458. Gebr. v. Pelt f 8690. W. J. Braggaar f 3987. De steun verleen in g. Door het plaatselijk Oomité tot leniging van den nood in Oost-en Zuid-Nederladd, tengevolge van de stormramp op 10 Augustus i.1. is dezer dagen aan het Nationaal Steuncomité nagezonden een bedrag van f 624.91. Hieronder is een bedrag van f 1.65, zijnde de opbrengst van verkocht theelood en zilverpapier, verzameld op de Chr. Fröbelschool, Hoog straat 40, en een bedrag van f 67.85, de helft van de opbrengst van een door de Voetbalvereeniging „H. R. O." gehouden collecte tijdens qen wedstrijd op 81 Augustus j.L De eerste som, die werd overgemaakt was groot f 4269.59, zoodat in totaal door Helder werd bijgedragen f 4894.50. RA.I.T. Het Bestuur van den Bond van Admin. Techn. en Toez.h. personeel, werkzaam bij de Marine-werven, besprak dezer dagen de afwijzende houding van de Regeering aangaande het niet toekennen van een duurtebijslag over 1925 en de daardoor ontstane ontevredenheid. Staande deze vergadering werd onder staande motie aangenomen, welke ter kennis zal worden gebracht van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijksdienst en van de pers. „De Bond van Administratief, Tech nisch en Toezichthebbend personeel, res- sorteerende onder het Departement van Marine, vertegenwoordigende de Directies Helder, Hellevoetsluis en Amsterdam, 14 October 1925 in vergadering bijeen tot het houden van besprekingen omtrent de nooduitkeering over 1925, kunnen niet nalaten hunne bittere teleurstelling uit te spreken in verband met de veranderde inzichten van de Regeering; dat toch bij de leden de verwachtingen zijn gewekt op eene uitkeering in-eens over 1926, dat door de afwijzende houding van de Regeering vele gezinnen in ongele genheid zijn en worden gebracht, dat zij volkomen instemming betuigen met het schrijven van 28 September 1925 aan den Raad van Ministers door het bestuur van de Centrale van Vereenigin gen van Personeel in 's Rijksdienst. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel. Zooals reeds is aangekondigd, zal het Rotterdamsch Hofstaa-tooneel (directie O. van der Lugt Melsert) a.s. Woensdag 21 dezer alhier eene opvoering komen even van een Engelsch blijspel, „de 'orte Broek", dat elders reeds 26 malen met veel sucoes is opgevoerd. „De Korte Broek" heet in het oorspronkelijk „Plus fours", en deze woorden zullen slechts weinigen begrijpen. Het is eene uitdruk king ontleend aan het golfspel, een bal spel, waarop de Engelschen verzot zijn en dat zeer veel in Engeland gespeeld wordt. In het Hollandsch heeft men er een beteren titel voor gekozen. Het stuk is een buitengewoon verma- lijk, zeer geestig gespeeld blijspel. Lily Bouwmeester heeft hierin een travestirol te vervullenzij moet namelijk het ge- heele stuk door voor man doorgaan. De EngelBche schrijvers hebben dit geval met kiesche geestigheid behandeld. Lily Bouwmeester is in haar travesti-rol ver rukkelijk van gevatheid, parmantighe._ en charme, en er is om dit allerverma- keljjkste blijspel dolle pret in de zaal geweest. Dat wjj hier met een voorname vertolking door eerst£-rangs-artisten te doen krijgen, behoeft geen nader betoog, en men mag dus een den tooneellieflieb- bers een goeden avond voorspellen. Witte Bioscoop. Propvol was de Witte, toen wij er gis terenavond een kijkje kwamen nemen: in de loge was elke plaats bezet, in de beaedenrangen slechts weinige stoelen Ingezonden mededeeling. van af 95 cent, In Tricot, Qebreidj Suède en Nappa Glacé, gevoerd en ongevoerd. Heeren-Modemagazijnen. leeg. Wat mag de reden rijn van zoo groote belangstelling? Want het spreekt wel vanzelf, dat wij niet willen noch durven veronderstellen, dat het Helder- sche publiek, verlokt door de prikkelende reclame en het pakkend vignet in de advertentie (u weet wel, een heele troep jonge meisjes defileerend voor een on verschilligen meneer), het spreekt vanzelf, zeggen wij, dat het ons niet te doen was om.... nou ja, u weet wel. Wel neen, maar ziet-u, het is daar zóó mee gesteld: je leest al die vrééselijkhedens, van het nachtleven te Parijs, van al die andere dingennou, en dan wil je toch wel eens zien hé, of het nou heusch zóó erg was als in de advertentie stond. Veel geef je er niet om, maar jongen, als je beneden de 18 geen toegang krijgt... Nu is er hoogstwaarschijnlijk veel in de gisterenavond vertoonde film geknipt. Die bewuste nachten in Parijs bijvoorbeeld zijn er niet in, maar met de hand op het hart verklaren wjj hier, dat er, behalve wat bloote juffrouwen, niets bijzonders is te zien. En bloote juffrouwen, werkelijk, u vindt ze tegenwoordig bij dozijnen die gelijk en gelijkvormig uw dagelijksch leven paradeeren. Neen, wat dat betreft, kan u gerust uw vrouw, uw meisje zelfs, meenemen. Op onze verantwoording. 't Is trouwens al te gek. |Het film-sce nario is van niemand minder dan Vi- ceqte Blasco Ibanez, en deze Ibanez is op het oogenblik Spanje's eerste schrijver. Zooiets als Quérido bij ons. En deze Ibanez is, behalve maa van geest en fan tasie, ook man van beschaving. En'zoudt u nu waarlijk denken, dat hij u smake- loos-pikante onthullingen zou geven Kom, kom I Toen wij zoo die tafereelen voorbij onze oogen zagen trekken, dachten wij aan de discussies, 'die deze week in de Tweede Kamer over filmkeuring plaats hadden. Een der leden van de linkerzijde zijn naam doet er niet toe zeide, in antwoord op de bedenkingen, die van rechts tegen de bioscoop werden inge bracht, dat het tegenwoordig niet meer zoo erg is, en dat de reclame in den regel veel erger doet vermoeden dan de werke lijkheid is. Wie er zoo op sohelden, kon nen de biosooop niet. Intusschen heeft hier de reclame haar werking gedaan en der direotie van de „Witte een goede recette bezorgd. „Ik vind 't een eoht beschaafde film,' zei ons een bezoeker bij 't weggaan. Ik ook, verwachtte trouwens niet anders. „Vijandon der Vrouwen" is volgens de beschrijving een „groot dramatisoh super filmwerk" in 10 acten van de Goldwyn fabriek. Het scenario is, zooals wij zeiden, van Vicente Blasco Ibanez. Een eigenlijk, samenhangend verhaal vormt het niet, het zijn min of meer losstaande tooneelen, die nu eens in Rusland, dan in Parijs, een andermaal in Monte Carlo spelen. Bij de ensceneering zijn moeite noch kosten gespaard om iets waarlijks grootsch te krijgen. We worden allereerst gebracht op het i landgoed van een Russischen grootvorst, waar de meest verfijnde weelde heerscht. Doordat de grootvorst in een duel gewikkeld wordt, waarbij hij zijn tegenstander doodt, moet hij naar Parijs vluchten en zoo krijgen we allerfraaiste opnamen uit het mobiliseerende Parijs. Prachtige gezichten op de Seine, op de pleinen, de boulevards. Weer andere tooneelen spelen te Monte Oarlo|: prach tige opnamen zijn van dit paradijs- ge maakt, die een denkbeeld geven van de luxe en de bekoorlijkheid der stad. We krijgen een kijkje in de speelzaal, terwijl die in volle werking is. Wie onzer is zoo gelukkig, dat hij ooit in Monte Carlo zal komen en het Casino bezoeken, en wie zegent niet de bioscoop, die ons dit alles doet zien We krijgen ook andere tooneelenoor logsscènes, soldaten in de loopgraven, springende granaten, zinkende oorlogs schepen, manoeuvreerende luchtvaartui gen. Doodstil waren de toeschouwers, toen ze daar al die vertrouwde tooneelen zagen, en de gelanceerde torpedo snel zijn vaart door het water vervolgde, dood stil, toen zij daar het luchtafweer-geschut in actie zagen op de vliegers daarboven. En dan zouden ze ons willen wijsma ken, dat dit alles zoo vreeselijk is om te zien Maar handig was de reclame wel, en haar werking heeft ze gedaan. Het bijprogramma? Een klucht van Fransje, die een erfenis krijgt, mits hij er een meisje voor weet te vinden. Mooie natuuropnamen, o.a. wonderschoon® op namen van de Jungfrau in den winter, 's Winters zijn daar poolhonden geves tigd, die de postverbinding naar beneden onderhouden en er zijn zeer mooie op namen van gemaakt. De Gasfabriek en de heer X. De heer Tiessen wijst er ons op, dat wij zijn woorden verkeerd weergaven toen wij schreven, dat in den Raad is gezegd, dat door het leveren van gas tegen verlaag den prijs aan banketbakkers, daarbij de bedoeling voorzat de fabriek rendabel te maken. Door een der wethouders is ge zegd, dat deze maatregel bedoelde het bedrijf der banketbakkers zelf rendabel te maken, en aldus bedoelde de heer T. het te zeggen. Waaigran bij deze acte. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In September werd de Leeszaal bezocht door 1824 mannen en 164 vrouwen. Totaal 1988 personen. Uitgeleend werden 456 studieboeken, 2017 romans en 1909 kinderboeken. Totaal 4382 banden. Aangeschaft werden de navolgende werken: AimmersKtlller, Jo van: Het doornige pad; Bang: Mikaël; Burroughs: Tarzan en de juweelen van Opar; Tarzan de on getemde; Tarzan de verschrikkelijke; Tarzan's verhalen uit de tropische wil dernis; Buekers: De eieren van onze vo gels; idem: Onze kevers; Calkoen: Die- ren-atlas; Coster: Nieuwe geluiden; v. Eeden: Johannes .Vie tor; Fabre: Het ie- Ingezonden Mededeeling. WESTGRACHT 81 - HELDER ven der insecten; France: Het eiland der Pinguins; Hille—Gaerthé, C. M. van: De feesten van Det en Nol; Klaas: Letter kundige inzichten en vergezichten, dl. 16; London: Michael, broeder van Jerry; Reymont: Herfst; Toergenjef: Als lente- wateren....; Verhoog: Op bruisende gol ven. Ten geschenke ontvangen: Barr: Lord Strangleigh abroad; Barrle: A window in Trums; Bentley: L'affaire Manderson; Bindloss: The liberationist; idem: The pioneer; Boothby: In strange compauy; Ettlinger: Benno Stehkragen; Garvice: A ooronet of shame; Gould: The buckjumper; Hales: Ma Glusky's great adventure; Hill: Spectre gold; Jaoobs: Dialstone Lane; Jensen: Unter hoisserer Sonne; Leighton, Marie 0.: The witness of the ring; London: The road; Idem: The son of the wolf; idem: The cruise of the Snark"; Lyall: The lights of home; Malot: Sans familie; v. d. Meer: Verscheidenhe den, dL 2; Oppenheim; Mr. Marx's secret; Orczy: Fire in stubble; idem: The tan led skein; Oudegeest: Naar den opgang; Parker: Pierre and his people; le Queux: The idol of the town; Sabatini: Tthe tavern knight; Coheff: Der Lfiufer von Mara thon; Stevenaon: The master of Ballen- trae; Temple Thurston: The five-barred gate; Tovote: Mutter; Tracy: The wheel's fortune; Tynan, Katharine: Mary Gray; Voss: Des Todesweg; von Wolzogen: Das Kuckucks-ei; von Zobeltitz: Besser Herr als Knecht; Gids voor Kampen; Toeris tengids door geheel Nederland. Nu, in verband met de herdenking van Paul Krugeris honderdsten geboortedag, de belangstelling voor dezen beroemden president der voormalige Zuid-Afrikaan- sche republiek allerwege weer opleeft, brengen wij in herinnering dat de navol- ende boeken en tijdschrift-artikelen over aul Kruger en den boeren-oorlog in de leeszaal aanwezig zijn. Hamel: Paul Kruger t- (Gids, jrg, 1904, dl. 8); Kruger: Gedenkschriften; Brink Bosman: Oor die afkoms van die Boere. (Vragen van den dag, jrg. 1923, dL 1); Deibei: Zuid-Afrika, een land voor blanken of voor zwarten? (Gids, jrg. 1907, dl. 1); Gie: Geschiedenis van Suid-Afrika; v. d. Loo: Om leven en vrijheid! Geschie denis der Oud-Hollandsche republieken in Zuid-Afrika; Mansvelt: De Holland- sche taal en het onderwijs in Zuid-Afrika, van 1874 tot October 1899 (Gids; jrg. 1901, dl. 8); Pienaar: Met Stejjn en de Wet; Sandberg: Instantané's uit den Zuid- Afrikaanschen oorlog, (Gids, jrg. 1901, dl. 8); VerLoren van Themaat: Twee ja ren in den Boerenoorlog; Vissering: Een Hollander in Zuid-Afrika. Romans, verhalen en gedichten. Brink: Grappige stories en andere ver sies in Kaap-Hollands, 2 dln.; Haggart, H. Rider: Zwaluw; Niemann: Pieter Ma- rits; Oost: Gevonden, Geroepen, Gestre den; Penning: De verkenner van Orls- tiaan de Wet; De held van Spionkop; De Leeuw van Modderspruit; Voor vrijheid en recht; De overwinnaar van „Nooit Ge dacht"; Pienaar: Dichters uit Zuid Afrika. Uit het Politierapport Tegen een 19-jarigen Jongen werd Woensdag proces-verbaal opgemaakt tor- zake overtreding van de wapenwet Donderdagavond werd do</l een lid van de bemanning van Hr. Ms. „Triton", namens den commandant van dat schip, een 19-jarige, lus-werkman, op het hoofd bureau gebracht. Door den commandant van de .Triton", was deze jongen, op zee overgenomen, van een te Katwijk thuisbehoorende log- er. Hij was heimelijk aan boord van t schip gekomen. Vrijdagmorgen is hij naar zijn woon plaats (Zandvoort) vertrokken. Donderdagavond werd door een burger aan een agent meegedeeld, dat een 17- jarig meisje uit de le Schagendw.straat door den bestuurder van een motorrijwiel was aangereden. De bestuurder, een marineschepeling, werd later door een agent aangehouden. Hij bekende het meisje te hebben aangereden, toen zij per rijwiel uit de Kroonstraat kwam-. Het bleek later dat het meisje een wond aan haar knie had opgeloopen, terwijl haar voet erg pijnlijk was. Een onderzoek wordt ingesteld. Vertrek K XI en Inspectie zeemllldens. Door het photo-bureau „Heidér" zijn opnamen gemaakt van de inspectie der zeemilioiens, welke gisteren plaats heeft gehad. Ook van het vertrek der K XI zijn goede opnamen gemaakt. Deze photo'S zjjn in den boekhandel der firma Duinker te krijgen en in onze photokaot opge hangen. Postpakketten naar O.-Indlë. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat de gelegen heid is geopend tot het verzenden van postpakketten naar Nederl.-Indi® over België, Zwitserland en Italië, resp. Zwitser land en Frankrijk, in aansluiting op de uit Genua, resp. Marseille vertrekkende stoomschepen van de Mij. „Nederland" resp. van den „Rotterdamschen Lloyd". Om met de boot, welke des Dinsdags van Marseille vertrekt, te worden door gezonden, moeten de pakketten u i t e r- 1 ij k Dinsdagsavonds van de daaraan voorafgaande week te Roosendaal zijn aangebracht, ter opneming in de zending van Roosendaal voor Basel 17 op Woensdag, Bezorging ten Postkantore alhier uiterlijk denzelfden dag te 11 u. v.m. Om met de boot, welke des Woensdags van Genua vertrekt, te worden doorge zonden, moeten de pakketten uiterljjk Donderdagsavonds van de daar aan voorafgaande week te Roosendaal zijn aangebracht ter opneming in de zending van Roofer.óaal voor Basel 17 op Vrijdag. Bezorging ten Postkantore alhier uiterlijk Icnzelfden dag te 11 u. v.m. Het tarief bedraagt zoowel voor de ver zending over Zwitserland/Italië als voor die over Zwitserland Frankrijkvoor pak ketten tot een gewicht van 1 K.G. f 2.45, voor die van 1—6 K.G. f 8.66. Mal] voor Hr. Ma. kruiser „Java". Naar Algiers buslichting Hoofdkantoor 8.80 a. 17 October laatste stads bussen lichting 2. 19 October laatste buslichting Hoofd kantoor 6.80 a., stadsbussen lichting 8. Naar Port-Sald: 21 October laatste buslichting Hoofdkantoor 6.80 a„ stads bussen lichting 8. 25 October laatste busllchting Hoofd kantoor 5.80 m., stadsbussen 24 October lichting 4. Naar DJeddah: 28 October laatste buslichting Hoofdkantoor 6.80 a., stads bussen lichting 8. Naar Colombo: 2 Nóvember laatste buslichting Hoofdkantoor 9.80 m., stads bussen lichting 1. De na deze laatste zending ter post bezorgde correspondentie, wordt, voor zoover daarop geen plaats van bestemming is aangegeven, naar Batavia gezonden. Mal] voor Hr. Ms. onderzeeboot „K XT*. Naar Se vil la: 20 en 21 October laatste buslichting Hoofdkantoor 6.80 a., stadsbussen lichting 3. 18 October laatste buslichting Hoofd kantoor 6.30 m., stadsbussen 17 October lichting 4. Naar Tunis: 27 en 29 October laatste buslichting Hoofdkantoor 6.30 a., stads bussen lichting 8. 1 November laatste buslichting Hoofd kantoor 5.30 m., stadsbussen 81 October lichting 4. Naar Alexandrië: 4 Nov. laatste buslichting Hoofdkantoor 6.80 a., stads bussen lichting 3. 8 Nov. laatste buslichting Hoofdkantoor 5.80 m„ stadsbussen lichting 4 7 Nov. Naar Port-Said: 11 Nov. laatste lichting Hoofdkantoor 6.30 a., stadsbussen lichting 8. 16 Nov. laatste buslichting Hoofdkantoor 9.80 m., stadsbussen lichting 1. Naar Aden: 18 November laatste bus lichting Hoofdkantoor 6.30 a., stadsbussen lichting 8. Naar Colombo: 25 November laatste buslichting Hoofdkantoor 6.80 a., stads bussen lichting 3. 30 November laatste buslichting Hoofd kantoor 9.80 m., stadsbussen lichting 1. De na de verzending op 30 November ter post bezorgde correspondentie wordt, voor zoover daarop geen plaats van be stemming is aangegeven, naar Batavia gezonden. Mali voor Hr. Ms. Tromp. Naar Algiers: 31 October, laatste buslichting, hoofdkantoor 3.30 a., stads bussen lichting 2. 2, 4 en 5 November, laatste lichting, hoofdkantoor 6.30 a., stadsbussen lich ting 8. 7 November, laatste lichting, hoofd kantoor 3.C0 a., stadsbussen lichting 2. Naar Por t-M a h o n8 November, laat ste lichting hoofdkantoor 6.80 m., stads bussen 7 November, iiohting 4. 9, 10 en 11 November, laatste lichting, hoofdkantoor 6.80 a., stadsbussen lich ting 8. Naar Nizza: 20, 28, 24, 25, 26 en 27 November, laatste lichting, hoofdkan toor 6.80 a.. stadsbussen lichting 8. 22 November, laatste lichting, hoofd kantoor 5.80 m., stadsbussen 21 November, lichting 4. Naar Marseille: 1, 2, 8, 4 en 7 De cember, laatste buslichting, hoofdkantoor 6.30 a., stadsbussen lichting 8. 6 December, laatste buslichting, hoofd kantoor 5.80 m., stadsbussen 5 December, lichting 4. De na de verzending op 7 December ter post bezorgde correspondentie wordt te Helder bewaard. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Westatraaf): 's Morgens 10.80 uur, Ds. C. O. de Kloet Onderwerp„De profeet Zefanja." West er kerk: 's Avonds 6.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Huisduinen: Geen dienst Jullanadorp: 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk, van Helder. Anna Panlcwna. 's Morgens 10 uur, Ds. IJ. van Dijk, van Schagen. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. F. van Duijne, van Zaandam. 's Avonds 7 uur, Ds. J. A. Raabe, van den Burg. Gerei, kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. M. Willy Trap, tijdelijk te A'dam. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. M. v. d. Vegte, van 's Gravenhage. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. O. O. G. Visser, van Rotterdam. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.30 uur, Openluchtbij een komst, Prins Hendriklaan. '8 Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. NNA PAULOWNA Ds onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, .heeft in totaal f 128.65 opgebracht Het vervolgonderwijs is de vorige week aangevangen. 211 leerlingen nemen deel aan den cursus te Kleine Sluis en 20 leerlingen aan den oursus te Breezand. Aan den j)randstoffenhandelaar, P. Wilms, alhier, is de levering van brand stoffen opgedragen voor de gemeente gebouwen. LANDBOUW. De tuinbouw san den Lange ndljk. Lage prijzen. Van den Langendijk wordt aan de Telegr. geimeld: In de laatste jaren heeft de tuinbouw zidh in deze streek ontzettend uitgebreid, zoodat nu tot ver ten Noorden van Alk maar, St Pancras, 4 Langendjjker dor pen, Warmenhuizen, Dirkshorn, St Maar ten en verschillende andere plaatsen zoo goed als alles tuinbouw is. De teelt van witte, gele en roode kool is er overheer- schend en als de prijzen daarvan ongun stig zijn, is al veel voor den tuinbouwer bedorven. Dit doet zidh in de laatste maanden voor. De witte kool is en blijft zoo goed als onverkoopbaar. Woensdag nog werd 80 per wagon van 10.000 K.G. besteed. Sommige bouwers laten ze op den akker staan als bemesting, anderen verkoopen ze als veevoeder. De gele en de roode kool zijn de laatste weken nog sterk in prijs aohteruitgeloo- pen, zoodat men gemiddeld niet meer dan 200 per wagon maakt Deze opbrengst is voor een loonende exploitatie veel te gering; minstens moest het het dubbele van dezen prijs zijn. Er heersohte op de verschillende veilingen een lustelooze stemming, welke lusteloosheid nog is toe genomen sedert de invoering van de Dult- sche toltarieven. Er wordt aan de markten nog gemiddeld 200 spoorwagens per week aangevoerd, een hoeveelheid die nog grooter is dan vorige jaren, toen hoogere prijzen werdeh bedongen Vergeleken met genoemde koolsoorten maakt de bloemkool nog een gelukkige uitzondering, al zijn de prijzen mede als gevolg van den zwaren druk der Duitsche invoerrechten, met 2/8 deel verminderd. Er worden per week den laatsten tijd 250,000 stuks aangevoerd voor 12 ld voor de eerste soort en 6 voor de tweede. De boswortelen, die van lieverlede door baaiwortelen worden verdrongen, brengen niet meer dan 2.op per 100 bos, ter wijl de losse denzelfden prijs per 100 K.G. ■opleveren, wat per saldo een betere uit komst geeft. Toch worden de meeste be waard, omdat ook deze prijs verre van loonend is. Slaboonen rijn goed in prijs en brengen de laatste weken tot 26 de 100 K.G. op. Kroten, waarvan de aanvoer beduidend begint te worden, gelden gemiddeld 2. per 100 K.G. Uien, die er veel zijn ver bouwd, brengen prijzen op, die don aan voer drukken, daar vele bouwer» dit pro duct ln hoopen op den akker bewaren in de hoop op betere tijden. Gemiddeld wordt geen 6.— gemaakt per 100 K.G. Drielingen, die doorgaans veel meer gb- zocht zijn, brengen nog minder op. Alleon nep is wat duurder, doch hiervan raken de voorraden uitgeput De tuinbouwers beginnen nn de winter- kool binnen te halèn^ waarvan de oogst op verre na niet zoo overvloedig is als ver leden jaar. Ook de qualiteit schijnt niet zoo best te zijn. Droog winterweer is op het overhouden echter van grooten in vloed. Allee bij elkaar genomen is de toestand van den tuinbouw ln deze streken zeer ongunstig. We vernemen, dat gedurende de laatste maanden bijna niets is afgelost op de tuindersóredieten, verstrekt onder Provinciale garantie. Ingezonden mededeeling. van af f 5.50. kledingmagazijnen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 13