Ruwe, schrale Handen geneest menmetPUROL GEMENGD NIEUWS trekkingen met Mataja af te toeken. Alle socialisten verlieten ook op demonstra tieve wijze de zaal, toen Mataja zijn rede voering begon. De Raad nam het besluit van Genève aan. Alle socialisten stemden tegen. ITALIË. Een communistisch complot ontdekt De „Messagero" meldt, dat te Arezzo een communistisch oompiot ls ontdekt Vele documenten, bestemd voor propa ganda, werden In beslag genomen en ook eenige wapens. Eenige personen werden gearresteerd. Het communistische comi té te Arezzo stond in verbinding met de Duitsöhe communisten en werd met Duitsch ge'd gesteund. DUIT8CHLAND. Sneeuw in Beleren. Uit Immenstadt wordt bericht dat het Allgauer gebergte na langdurigen sneeuwval thans geheel ln winterdos prijkt De thermometer wijst drie graden vorst aan. In de omgeving van Neukirchen is sedert eenige dagen alles tot beneden in het dal met rijp bedekt. Het vriest er vtjf graden. ZWEDEN. Hevige sneeuwstormen. In Zweden heeft Woensdag een hevige sneeuwstorm gewoed, die het geheele verkeer ontredderde. De treinen waren uren te laat, het telegraaf- en telefoon verkeer stond vrijwel stop. De telefoon verbinding met Finland was verbroken. Te Stockholm kon drie uur lang geen tram rijden daar op alle lijnen de stroom was verbroken. Het gebeurde juist op de drukste uren, toen de storm op zijn he vigst was. RUSLAND. Sowjet-Rusland en Japan. Naar uit Tokio aan de Roel gemeld wordt, heeft de Japansche regeering aan de sowjet-regeering voorgesteld de on derhandelingen over een handelsverdrag begin December te Tokio te hervatten. De sowjet-regeering heeft dit geweigerd; zij is echter wel bereid te Moskou nieuwe onderhandelingen te voeren. Sneeuwstorm. In Noord-West-Rusland woedden in de eerste hellt dezer week, volgens de Roel, zware sneeuwstormen. De Baltische ha vens zijn vol schepen, die bescherming komen zoeken tegen het noodweer. MAROKKO. Opschorting van hot krijgsbedrijf. De P ar ij ach e correspondent van do N. R. Ct meldt: De opschorting van het krijgsbedrijf in Marokko en de*aankondiging van Pétain's vertrek vóór het eind van Ootober ls een teleurstelling. Bij de troepen zelf hadden velen een doortastender optreden ge- wensoht. Wel werd al dadelijk de regen tijd als oorzaak van de staking van den strijd in het najaar aangevoerd, maar dit schijnt niet de eenige reden te zijn. Pétain heeft van de beschikbare metho den de voorzichtige gekozen. In de eerste plaats ter sparing van mensohenlevens en om een nauwer samenwerking met Spanje voor te bereiden. Natuurlijk drong de re geering onder Invloed van de meerder heid ln parlement en volk erop aan. Nu waoht de taak, het Rif voor goed aan het gezag van den Sultan te onderwerpen. Het met Spanje gesloten verdrag schijnt de Fransohen niet toe te staan diep in de Spaansche zone door te dringen. Dit land toont volstrekt geen lust het Rif te ver overen, de Fransche toeleg la nu met be hulp van de blokkade, die ln stand blijft, zoo veel mogelijk stammen van Abd-el- Krim afvallig te maken en hen aldus te nopen vredesvoorstellen te doen. Tegelijk kan Spanje tot andere gedachten komen Generaal Naulin blijft opperbevelhebber ln Marokko. Tussohen Adzjir en Kifane zal volgens de Figaro een stevig verband worden gelegd. Benoorden Fez zijn de Fransohen nu weer ongeveer op de linie van 1924. Het spreekt vanzelf dat de on derwerping der stammen zou bevorderd worden door den verderen Fransohen op- marsoh, die voorloopig achterwege schijnt te blijven. VEREENIG DE STATEN. Tn beslag genomen drank. Het was Dinsdag een goede dag voor de visschen in de Oost-Rivier den zee arm, die het eigenlijke New-York, d.i. Manhattan-eiland, scheidt van Hoboken. Een slechte dag voor de mensohen, die een werkelijk goed glas wijn op waren prijs weten te stellen. Wat toch gebeurde? Voor een waarde van naar schatting 8 1,000,000 aan prima oude bourgogne, champagne van vermaarde merken, daar- bij ook jenever en allerlei naar eigen autoksel en brouwsel van olandestlne fa- frikanten van sterken drank zijn in de East Rivier uitgegoten. AUSTRALIË, Weer brand ln een schip ontdekt. Aan boord van het «toomsohip Oura- ghim, dat van Wellington in Nieuw Zee land naar Australië zou vertrekken, is ln de bunkers weer brand ontdekt. Waar schijnlijk heeft men opnieuw te doen met en poging tot wraak van teleurgestelde 8takers, die slechts mislukt ls, omdat de brand te spoedig ls uitgebroken. Deze kon nu bijtijds worden gebluacht en het schip zal met sleahts weinig vertraging kunnen vertrekken. OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kranlek. Den Haag, 10 October. Iets van „durf". Nederland en de Hongaren. Van de cinema.— Prëektoon. Kranige rede. Toch nog? 't Is, laten wij dat, van gansoh-onpar- tljdig standpunt bezien, grif toegeven, een waagstuk. Namelijk: het onmiddellijk na het weer-bljeenkomen van de Tweede Kamer, voor de politieke winter-campagne van dit Jaar, aan de orde stellen van het Bioscoop-ontwerp, 't Was iets van „politieke durf"! Vóórdat het de Rechtsche Coalitie met groot gevaar bedreigende ontwerp aan de orde kwam, werd in de vergadering van Dinsdag 13 dezer behandeld en zon der stemming goedgekeurd, het han delsverdrag, op 9 December 1924 tusschen Nederland en Hongarije. Bij dit ontwerp kreeg men te hooren een niet tot de perstribunes doorgedron gen speeschje van den VrtJheidsbonder mr. Knottenbelt, alsmede een van den communist Lou de Visser, die met extra- harde stemuitzetting een soort-van-plei dooi hield voor aansluiting bij zijn dier baar Sowjet-Rusland. Mr. Van Rappard ontlokte minister van Karnebeek de verklaring, dat onze Re- geernig diligent is ten opzichte van de houding van Hongaarsche effecten. Men zij in deze vooral niet te optimis tisch gestemd. Het Bioscoop-ontwerp dan. Twee jaar geleden werd weten wij, door de oppositie van Chr.-historische zij de, het ontwerp-Ruys verworpen. Wij staan nu voor het ontwerp, zooals minister De Geer het heeft ingediend. En waaruit is gelicht de bepaling, dat in ge meenten met 20.000 zielen of minder ab soluut cinema-verbod kan worden inge voerd. A la-Kersten I De groote kwestie, het allerpijnlijkste strijdpunt, was en bleef hier: het ver bod voor meerderjarigen. Daaraan is minister De Geer tegemoet gekomen door eene Nota van Wüziging, Woensdag bij de Kamer ingekomen, volgens welke de gemeentelijke nakeuring voor volwassenen niet zal zijn gedoogd. Dus zal deze nakeuring slechts gelden voor kinderen tot achttien jaar. 't Blijft voorshands de vraag, of het nieuwe Kabinet verstandig en tactvol heeft gedaan door dit Bioscoop-ontwerp voorop te schuiven al dadelijk? Het gaf aanleiding aan Links om, zoo als mr. Marchant zei in de Kamerverga dering van Dinsdag te zeggen, te ver moeden, dat het „naar voren werd ge schoven, wijl er blijkbaar in Rechtsche kringen behoefte is aan eenheidsvertoon en aan demonstratie der handhaving van de christelijke grondslagen van ons volks leven".... Er ls tegen het ontwerp, uit de Reohtsche sfeer heel wat „gegalmd". Door da. Lingbeek, den nieuwen enke ling van de Hervormde Gereformeerde Staatspartij, nauw verwant aan die van ds. Kersten en ds. Zandt, doch daarvan niettemin door een dun Bpleetje geschei den Ds Lingbeek preekte hevig-galmend, zoodat ons wederom in de gedachte kwam De Génestet'a: „Verlos ons van den preektoon, Heerl Geef ons natuur en waarheid weêrl. Ds. Lingbeek noemde de bioscoop Sa- tan's tempel. En toastte op de nationale kerk in Nederland, zijnde de Nederd-Her- vcrmde. In de Kamer-vergadering van Woens dag diende mr. Th. Heemskerk, de oud minister van Justitie, thans president van de anti-revolutionaire fractie, hem van antwoord. Zei dat ds. Lingbeek gaat ln.. Roomsche riohting. Immers, de Over heid willend brengen tot het de menschen noodzaken tot kerkbezoeken. Waarop ds. Lingbeek zeker zeer-ter- snede repliceerde, aat de Gereformeerde Kerk in Nederland indertijd ls verdron- Ïen door de Fransche revoluitie en mr. h. Heemskerk zioh dus beweegt.in de lijn der vrienden, aanhangers van die revolutie!.... De sensatie-stemming bruisohte op, dien Woensdagmiddag, in de Tweede Kamer. Ds. Lingbeek is een van den ouder- wetsoh-galmenden preektoon, zei ik reeds. Maar: „spirit" heeft hij.-.. Een rolletje zal hij spelen in de Tweede Kamer, gedu- rend de periode, welke in 1929, of eer der?, eindigt Minister De Geer heeft, wil ik nog even onderstreepen, Woensdag eene werkelijk-prachtige rede gehouden, waar in Z. Exc. van Binnenl. Zaken en Land bouw, op allerhandigste wijze de tegen standers van het Bioscoop-ontwerp paree- re'nd, verduidelijkte dat wij hier te ma ken hebben met een wetsvoorstel, dat met partlj-polltiek niets te maken heeft, de bioscoop ln Nederland volstrekt niet on- mogeiyk wil maken, slechts beoogt de ci- nemrf te zuiveren. Mr. De Geer wees er o.m. op, hoe de Biosooop-oommissie, welke op één-na unaniem kwam tot de oondu- sie, dat een ontwerp als het aanhangige noodig is, voor de helft uit figuren uit Llnkache sfeer bestond, mannen als dr. v. d. Meulen en mr. Joseph Limburg ln haar midden vond. Art. 188 Gemeentewet geeft den burgemeester reeds recht tot verbod van tooneel- of bioscoopvoorstel lingen. Er wordt hier geen „novum" In gevoerd. 't Was een meesteriyke rede, die van Exc. De Geer. Bezadigd, eenvoudig, kraohtlg-blUk gevend van diepgaande stu die der zaak, waarover het hier gaat. nog de ontboezeming van den oommunist Lou de Visser, die verwees naar Sowjet^ Rusland, in weiken heilstaat het volk musea, pracht-cinema's, tooneelvoorstel- lingen en nog veel meer gratis kan be zoeken. Dit ontwerp is voor den oommu nist slechts „politieke huichelarij" Voor de zooveelste maal gedoogde pre sident Ruys dit alles, en nog meer, zonder iets van presidiale censuur toe te passen. Is dit slapheid of wyze taktiek? Dat wordt nu de groote kwestie. De vergadering van Woensdag 14 Oc tober eindigde met het verwerpen der mo tie-Kersten (absoluut verbod van bios coop-vertooningen) met 85 stemmen te gen die van de politie tweelingbroeders Kersten en Zandt. Donderdagmiddag zou onderbrekend de Bioscoop-behandeling, allereerst aan de orde komen het ontwerp Ontginning van het steenkölen-mijnveld bij Vlodrop. Aan de agenda is toegevoegd de inter pellatie-Vliegen betreffende de afgraving van den St. Pietersberg te Maastricht. Geboren is de interpellatie-ter Laan over de salarieering der Ryks-ambtena- ren, c. a. Het cinema-ontwerp zal er wel komen. Vermoedeiyk staan wy begii-November voor het groot-politiek debat. De vergadering van Donderdag begon met een min-prettige „surprise" voor hen, die gemeend hadden dat de volgende week „zittingloos" zou zyn, daar de Kar mer enkele dagen zou verpoozen vóór den aanvang van het groote Budget debat. Den heer J. ter Laan werd zijne interpellatie over de salarieering der Ryks-ambtenaren toegestaan, en zij komt reeds de volgende week, evenals de inter- pellatiên-Lovink en -Kleerekoper, aan de orde In de vergadering van 15 dezer kwam allereerst in behandeling het ontwerp Ontgining van het steenkolen-mynveld bij Vlodrop. Ir. v. d. Waerden ontwik kelde verschillende bezwaren tegen het ontwerp, waarby z. L de Regeering den concessionarissen alle macht in handen zou geven, terwyi het geen goede ontgin ning belooft. De heer Krijger verdedig de het ontwerp. Mr. Dresselhuys had het ontwerp krachtens hetwelk het hier be doelde 63 H.A. groote veld door den Staat voor vier ton zou worden overgedaan, met vreugde begroet, daar het voor den Staat feiteUjk waardeloos moet worden genoemd. De heer Hermans verdedigde het ont werp, dat mogeiyk werd doordien de heer Biermans, in Canada, als arbeider begon nen en nu millionnftir, ten bate van de Limburgsche werkverruiming een klein deel van zyn fortuin beschikbaar stelde. Het klinkt als een sprookje en ls toch werkelijkheid. Dr. Nolens sloot zich by de verdedigers van het ontwerp aan. Mi nister Bongaerts wees met nadruk by de verdediging van het wetsvoorstel, op de verruiming van werkgelegenheid ln Limburg, er door gt-schapen. Het ontwerp werd goedgekeurd» met 72 tegen 28 stemmen. Waarna het parlementaire scheepke weêr de „Bioscoop-wateren" ging bevaren. Mr. ANTONIO. verloren, zoodat daaruit biykt, dat het proefballonnetje nog niet erg hoog ging en weer gewacht dient te worden met de gangmaking, totdat het publiek wat meer gevoelig is voor deze branche. De suiker- en olieafdeeling ïydt een kwynend bestaan met onveranderde koer sen, terwyi er verder al weinig te doen is, behalve in Mackubees die een plotselinge styging van een twintigtal percenten mee maakten en heden Dinsdag zelfs 154 bereikten op geruchten dat deze aandeelen ter Londensche beurze zullen worden ver handeld. Dit kunstzyde-aandeel draagt ter beurze den vakterm „Mankebeenen". De Jurgensactie der heeren van Oss heeft feiteiyk, gezien den koers van 180 geen enkel ander resultaat gehad, dan dat vele aandeelhouders hunne stukken voor om en naby 100 hebben opgeruynd en nu spyt hebben. Volgens deskundigen gaan de zaken veel beter en spreekt men alweer over dividendbetaling en 150 wat de koers betreft. Het is voor velen te hopen, want er zyn heel wat Jurgens- aandeeltjes in de trommels der beleggers. De wisselkoersen bieden slechts dit bui tengewone, dat Brussel heden boven Pa rijs noteert n.1. 11.36 en 11.84, wat voor het eerst sedert 1921 het geval is, en waaruit men misschien mag opmaken dal België er finantieel beter voorstaat dan Frankrijk. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. De voorspelde terugslag in rubber 1b plotseling gekomen. Maandag j.l., toen be kend was geworden, dat de Engelsche re geering plannen had om den uitvoer uit de koloniën te vergrooten, waardoor er ■meer rubber ter distributie beschikbaar Komt, viel hetv artikel in Londen ongeveer 3(i ets. per pond, en de aandeelenmarkt 15 tot 20 voor de meeste fondsen. Doch de reaotle is niet van langen duur geweest, Dinsdag scheen een ieder weer te willen koopen, waartoe de oontra-minedekkingen ook het hunne bydroegen, doch de koer sen konden zich niet herstellen zooals die de vorige week bleven, omdat men zeer waarsohyniyk veel voorzichtiger is gewor den en gedachtig ls aan vele ernstige waarschuwingen in finanoiëele en andere b'aden, dat een of andere onverwaohte ge beurtenis wel eens roet ln het eten kon werpen. Op deze koersen ls dan ook voor zichtigheid geraden. Zooals terecht wordt opgemerkt dient ten overzichtschrijver voor een plaatse- iyk blad zich van vaktermen te onthou den, omdat het juist in de bedoeling ligt, het publiek, dat geen groote dagbladen leest, op de hoogte te houden van wat er in de finantieele wereld gebeurt, terwyi tevens gestreefd moet worden naar over- zichteiykheid, dus ook beknoptheid. Het laatste is gemakkeiyk genoeg, met eed paar woorden kan men weergeven, wat er in de afgeloopen week plaats had, door puntsgewyze opsomming, doch 't valt niet mede om het populair te maken, zooda nig, dat een leder, ontwikkeld en eenvou dig er wat aan heeft. In verband hier mede is het voor afwisseling wel eens aardig mee te deelen, wat schrijver dezes eens overkwam op het gebied van vakter men. Een dient komt ten kantore met een groote gevulde enveloppe met het ver zoek een „postje te mogen sluiten". De bedoeling was, dat hy op den inhoud van die eveloppe, waarin effecten waren, een bedrag in geld op prolongatie wilde heb ben, m.a.w. een voorsohot tegen onderpand van effecten. Het zou eenvoudig genoeg zyn om op dit onderwerp door te gaan, dooh het la slechts bedoeld als entremet Kinderdoodslag. De rechtbank te Amsterdam heeft Don derdag, overeenkomstig den eisch van het O. M„ ontslagen van rechtsvervolging het ongehuwde Duitsche dienstmeisje uit Bussum, dat het kind, waarvan zy heime- ïyk bevallen was, op gruwzame wyze van het leven beroofde. Volgens den psy chiater, die ln de zaak werd gehoord, was de daad gepleegd in een toestand van bewustzyn-inzinking. Oplichting. Door oplettendheid van een postbe ambte is Woensdag aan het hoofdpostkan toor te Rotterdam gearresteerd de losse werkman A. E., die een borderel ten name van de firma Marbot uit de Wynbrug- straat aanbood om daarop 81 te innen. De beambte bemerkte, dat de handteeke- ning afwykingen vertoonde, en hield den man aan den praat, tot een agent van po litie verscheen. De man beweert, ln op dracht van een hem onbekenden persoon te hebben gehandeld, die hem op den Coolsingel gevraagd had, of hy een "paar gulden wilde verdienen. Valsche zilverbona. Donderdag zyn de door de recherche te Rotterdam aangehouden acht mannen, die verdacht worden van het maken of uit geven van valsche zilverbons van een rijksdaalder, ter beschikking van de Ju stitie naar het huis van bewaring over gebraoht. De vier valsche zilverbona, die een van de aangehoudenen tydens zyn vervoer per oelwagen heeft opgegeten, zyn terug gevonden in zyn uitwerpselen. Na het in slikken van de zilverbona was hy onwel geworden. Moord. In een hotel te Le Puy is een Indu strieel van drie-enrveertlg jaar, die daar met een jonge vrouw logeerde, en pas aan een bank een groote som gelds in ont vangst had genomen, op zyn kamer, na een gesprek met twee jonge mannen, doodgeschoten. De jonge vrouw heeft daarop met beide mannen in de auto van den vermoorde de vluoht genomen. Het drietal ls echter gepakt en de eene man beweert den Industrieel gedood te hébben, omdat deze er met zyn vrouw was van door gegaan. Op het lijk van den ver moorde heeft men het by de bank opge nomen geld niet terug gevonden. JuweelendlefstaL Een Grleksch millionair is Zondag toen toen hy van Parijs naar Londen terug keerde, een portefeuille met paarlen en edelgesteenten ontstolen, waarvan de waarde op 18,000 pond wordt geschat. De bestolene heeft den diefstal pas bemerkt toen hy te Londen aankwam en heeft er geen flauw idee van waar de portefeuille hem afhandig is gemaakt, zoo hy die niet zelf verloren heeft SCHAGEN. Zooals wy vroeger al meldden bestaat de hoofdaanvoer op de groote najaars veemarkten uit graskalveren en gelde koeien. De graskalveren zyn nog moeliyk te verkoopen, de boer wil eerst eens zien, hoe het met den handel in dit artikel gaat Na de vraag voor de inlandsche bedrijven nog van geen beteekenis is, is het voor den handel een geluk, dat er belangryke aankoopen worden gedaan voor Spanje. Dat geeft alreeds eenige vastigheid aan de markt en lokt de Inlandsche bedryféboe- ren uit ook iets te doen. Van het een komt zoo het andere. Te Leeuwarden lie pen de prijzen Vrijdag van 46 tot 186; de aanvoer bedroeg 1422 stuks. De alaoht- prijzen bedroegen 70 90 oent per K.G. Ook in Amsterdam en Rotterdam en el ders wordt tegen dien prijs voor de slaoht verkocht. Soms met een paar oent ver schil, hoogstens 6 oent. Op de markt te Amsterdam waren de graakalveren vrij- tussohengereoht, zoodat we vervolgen wpl voor uitvoer onverkoopbaar. Dat was -.-J t.v" ^et de even plotseling verschenen als ver- het gevolg van het loopend geruoht, dat On dién i rika]Un ®tct- dl® W®1 e®« koerswinstje den tegengesproken. Wanneer san de ge- P oensdagmiddag kregen wy konden boeken, doch dit maar weer gauw elsohte voorwaarden wordt voldaan, wordt invoer toegestaan. Wel is 'by ©en zending vee uit Holland mond- en klauwzeer ge constateerd, £och deze zending was niet met serum ingespoten. Ons vermoeden, dat d© herfstmarkten stug zouden zyn, is volkomen waar ge bleken. Purmerend en Woerden, waar de groot© markten reeds zyn gehouden, wa ren zeer trekkend. Jonge vleezige koelen waren het best te plaatsen. Dat was Don derdag te Schagen ook zoo. Jonge gelde koeien met wat vleesch en wat melk gol den tot 865, dat wordt dan een ponds- prijs van 50 oent. Deze soort koeien wor den vooral gezocht en verkocht. De vette koeien liepen hoog op. Voor le kw. 1.26 per kilo, 2e soort 1.10 1.16; 3e 0.95 k 1.10. Melk- en kalfkoeien krijgen het met dit natte weer, by eene toenemende koude te kwaad in de wei, vandaar dat de markt meer aanbiedt dan er noodig zyn, waardoor de 'handel stug wordt. Te Schagen werd besteed van 300 tot 500. Nuchtere kalveren, met goeden handel liepen van 12 tot 30. Schapen waren algemeen iets hooger. Vette jonge uit- voerschapen tot 62, export lammeren 42; weidelammeren 82 36, spring» rammen 45 52.50. Varkens waren iets lager. Goede alachtvarkens 96 ot., zouters 90, Londensche biggen 84 k 86; alles per kilo. De banne Haringhuizen koos tot Hoofd ingeland van het Ambacht van West friesland genaamd de Schager- en Nie- dorper Koggen, de heer W. Kooiman te Haringhuizen. De groote Najaarskoemarkt wordt te Alkmaar gehouden op 8 en 4 November, te Schagen alle Donderdagen van den eersten in October tot den laatsten in No vember. De handel heeft ln den loop der jaren tot belangrijkste daarvan gemaakt den Donderdag voor Alkmaar, dit Jaar dus 29 Oct; te Hoorn wordt de groote vee markt gehouden op den 2en Dinsdag en den daaropvolgenden Woensdag in No vember. Uitslag der verkooplng te St. Maartens brug ten overstaan van Notaris Vrijburg, ten verzoeke van de erven van mej. d© wed. A. Kossen. Weiland te St Maartensbrug, gem. Zype, groot 2.43.90 H.A., hooper de heer P. Biersteker, aldaar voor 5800. Het 2e peroeel weiland, groot 8.77.40 HJL, werd opgehouden. De ziektevereenlging „Help u Zelf te Schagen ontving in het 8e kw. aan oontri- butle 814.92Vt, terwyi d© uitgaven 267.777a bedroegen. Een batig saldo alzoo van 57.16. By 8 leden kwamen 186 ziektedagen voor, wat een ziekengeld van 218 verelschte. De vereenlging telde 158 leden, welk aantal met 1 Oct tot 157 steeg. De heer D. Langedyk, veldwachter te Kolhorn met 80 dienstjaren, 6 te Haarlem en 26 te Kolhorn, ontving van den Nederl. Politie Bond de gouden ©eremedaille. In het 8e kw. van dit Jèar werden op de Schager markt om. aangevoerd; 188 paarden 181 atleren, 291 geld koeien mag., 1063 vette koelen, 400 melk- en kalf koeien, 27 pinken, 666 nuchtere kalveren, 2929 lammeren, 60 magere sohapen, 8221 vette schapen, 1896 biggen, 820 magere varens en 967 vette varkens. De 81 lkvenpolder verkoos tot Molen- meester den heer J. Swaan te Bergen. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adrea- seeren aan: Den Damredacteur der Heldersche Courant, Valeriuastraat 64huia, Amsterdam. Voor deze week een probleem, saraen- Ïesteld door onzen trouwen medewerker, en heer Albert Waayerlnk, Hengelo. H De stand is vrij slecht, de dam op 27 by voorbeeld, doet bepaald hlnderiyk aan de afwikkeling vergoedt echter veel. 1. 28—28 19 28. 2. 20—14 9 20. 8. 89—84 28 80. 4. 42-87 24 81. 6. 86 24 27 19 heel aardige neer- 6. 80 9 maakt op zeer gunstige wyze vak 18 vrij. 8 14. 7. 16 22 wint jheeft zyn bestrijders op dwenen beweging ln scheepvaartwaarden, Spanje voor den uitvoer ls gesloten. Dit aaiCen troeven uit de hand zooals Koninklijke Booten, Holland-Ame- gerucht kan evenwel met beslistheid wor-

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2