J.van WILLIGEN WESTSTRAAT J. BOOSMAN, Kleine Advertentiën A.J. DE VRIES, Fa. L. BUTER De moord op den makelaar Busch. AANBESTEDING. BETREKKINGEN (BETREKKINGEN GOED en GOEDKOOP. TOLHEFFING. DIVERSEN TE HUUR TE KOOP FORNUIZEN COMFOREN SENKING GEMENGD NIEUWS Advertentiën. Tremcr Caraque Afwezig Melangeboter Geldersche Metworst OOST-INDm Gevuld mst vlogiboi^roorr tau de Cq/ojm^Jo/7(iLt. van 25 tot 31 Ootober: Huidarts. AANGEBODEN Wlnkélmels|e. GEVRAAGD AANGEBODEN (gevraagd, te koop, te huur enz.),v.1 t/m. 3 regels 40ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. 70, 80 cent per pond. Ie kwaliteit fl.00 per pond. Telef. 192. Spoorstraat. Bestelt Uw Drukwerk bij C. DE BOER Jr. AANGEBODEN JONKERSTRAAT v. GALENSTRAAT VIJZELSTRAAT BREEWATERSTRAAT Ingezonden Mededeellng. GAS vergiftigd wasde heer Hens is door het gebruik daarvan gedurende geruimen tijd in zijn gezondheid benadeeld gewor den. Bommen. (Anetai. Twee primitieve bommen zijn bij het polltlegebouw te Bandoeng ge worpen. Met geweldige knallen spatten ■ij uiteen, doch er gebeurden geen on gelukken. Een bommenmaker is gearres teerd. tevreden zouden: zijn, indien Europa het onderling eens werd over ontwapening»- besluiten, wanneer de Ver. Staten daar heelemaal buiten bleven en Europa meer zouden naderen tot de idee der „Vereenig- de Staten van .Europa". Diefstallen ln New-York. Te New-York zijn gisteren vier aller- brutaalste diefstallen gepleegd. In een dier gevallen was de bestolene een be kend juwelier, J. B. Sandford. Hij wej*d voor een bedrag van 250.000 aan kost bare steenen beroofd. De twee dieven gin gen er met den buit in een fraaie auto van door. Een andere berooving werd uitgevoerd door een man in de uniform van een po litieagent. Buit: 45.000. AUSTRALIË. De leemaasat&king. De van hooger hand 'gelaste conferentie tuaschen reeders en matrozen, tot be«lech ting van de staking, is, volgens een tele gram uit Sydney, misgel&open, aangezien de stakers geweigerd hebben terug te komen van hun vroeger besluit, dat zij niet willen beraadslagen, zoo lang er nog stakers gevangen zitten. SIAM. De koningin uit haar waardigheid ontzet Uit Bangkok wordt aan de „Daily Express" gemeld, dat de Eiameesche Staasoourant een, koninklijk besluit be vat, waarbij de koningin uit haar waar digheid wordt ontzet. Het 'besluit zegt het volgende: Toen Z. M. haar tot koningin bevorderde, had hij het vertrouwen dat zij haar plichten tegenover Zijne Majes teit en het land op bevredigend®*»ijze zou vervullen. Daar dit niet het gerval is ge bleken, en daar zij onbekwaam is geble ken, haar hooge plichten te vervullen, is zij ongeschikt om haar hooge positie lan ger te behouden* zoodat zijne Majesteit heeft 'besloten, dat zij in de toekomst on der een anderen titel bekend zal zijn." De koning van Siam, die 44 jaar oud is, te Oxford en Sandhursrt werd opgevoed, heeft de polygamie afgezworen en den harem, die zijn vader onderhield, afge schaft. Hij huwde in Augustus 1022, doch uit dit huwelijk werden geen kinderen geboren. De koningin van Siam is de halfzuster van de vroegere verloofde van den konirig van Siam. De verloving werd in 1921 ver broken wegens „incompatibillté d'hu- meur.'". mr. Levy met hem het nauw gedreven, dat hij ten slotte door de mand viel en bekende zijn tante in den oven te hebben geworpen en levend yer- hij onder geleide van drie politiemannen naar Dordrecht overgebracht. In zijn bootje werd nog een hoeveelheid brand, ten einde haar geld en verdere be-1 gestolen aal en paling aangetroffen LUCHTVAART. De Eckener-Zeppelln. De gemeenteraad van München heeft 10.000 mark toegestaan voor den bouw van de Zeppelin voor dr. Eokener. Drlemotorlge Lnchtexpress Londen— Parijs, De Handley Page Gompany heeft ln tegenwoordigheid van Sir Erlc G-eddes op het vliegveld te Oroydon een drlemoto rlge luchtexpress afgeleverd aan de Lm] rial Airways Ltd. De motoren, die 1 PJC. sterkte hebben, zijn luohtgekoelde motoren en lichter dan watergekoelde motoren, zoodat grooter vrachten kunnen worden vervoerd. De machine kan 14 pas sagiers vervoeren met een snelheid van 116 mijlen per uur. Proeven hebben be weren, dat het toestel zijn plaats van be stemming kan bereiken, zonder tot een noodlanding gedwongen te zijn, indien een van dé drie motoren dienst zou wei geren tijdens de vluoht. Zelfs wanneer op één motor wordt doorgevlogen wordt zoo weinig aan hoogte verloren, dat het toe stel 20 mijlen zou kunnen vliegen, alvo rens den grond te raken. Het toestel zou zich dan op een hoogte van 6000 voet moeten bevinden. De vliegtijd van Lon den naar Parijs kan met deze machine een kwartier bekort worden. De brand te Pontianak. De brand te Pontianak is ontstaan ten gevolge van het aftappen van benzine bij een olielamp. Er zijn 1700 personen dak loos Een bekentente. (Aneta). M. heeft in de strafgevangenis te Seraarang bekend, gepoogd te hebben den gouverneur van Atjeh Héns te ver giftigen, M.; vroeger gezaghebber bij het bln- nenlandsch bestuur, ie door het Hoogge rechtshof met verbetering van 'e Ruads vonnis, wegens dit feit veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf; indertijd had hij van Java uit fleschjee koffle-ex- traot aan het adres van voormelden gou verneur toegezonden, waarvan de Inhoud Dinsdag is de zaak tegen M., beklaagd van moord op den makelaar Busch, weder v oortgezet. De president wil eerst beklaagde eenige vragen stellen. Hfj herinnert eraan, dat getuige Saghen heeft verklaard Busch te hebben ontmoet, toen deze zich den avond van zijn verdwijning per auto naar de woning van M. begaf. De ontmoeting vond plaats op de Leidschegracht, Busch liet stoppen, doch wisselde slechts eenige woorden met S., omdat hij zeide groote haast te hebben. Toen hij nu bij u kwam, aldus spreker, begon B. eerst allerlei over zijn eigen zaken te vertellen, u verwij derde zich daarop korten tijd en daarna begon Busch te praten over het geld, dat hij nog van u te vorderen had. Zoo al thans is het volgens uwe verklaringen gebeurd. Maar hoe rijmt zich dat met de haast van Busch?Hl Beklaagde M.: Er zjjn allereerst tal van dingen, welke getuige Saghen onder eede heeft verklaard, maar die niet waar zijn. B.v. zijn verklaring, dat hij mij geholpen heeft aan de hypotheek van de Crédit Mutuel Hypothecaire. Dat is een leugen. Bovendien maakte Busch altijd eerst een praatje voor hij over zaken begon. President vraagt beklaagde verder, wie indertijd de hypotheek van 60.000 heeft ontvangen. Beklaagde antwoordde, dat mr. Levy als zijn gemachtigde het geld heeft ont vangen. Later heeft afgerekend. President: Onder de stukken is een te legram gevonden, door u aan Busch ge zonden op zijn verjaardag 8 September 1915. Het was een hartelijk telegram van gelukwensch. Hoe rijmt zich dat echter met een verklaring, dat op dien datum uw verhouding met Busch reeds zeer koel was? Beklaagde: Ja, in dat telegram heb ik maar wat gehuioheld, maar dat gebeurt toch zooveel met beleefdheidstelegram men. Het ging wel tegen mijn principe in, maar dat is nu eenmaal het contrast van het laven. De president en de officier stellen be klaagde vervolgens verschillende vragen omtrent de tijdstippen, waarop hij aan be klaagde gedeelten betaalde van de hem toekomende provisie. Get J. v. d. M. verklaart 25 jaar gele den eens stoeiend met een jongeren broer dezen in den nek te hebben gegrepen met 't gevolg, dat de jongen voorover viel en eenige oogenblikken weg bleef. Getuige ljeeft gemeend de rechtbank hiervan te moeten inlichten en daarom den verde diger een brief geschreven. Nog eenige getuigen worden gehoord, die over soortgelijke ervaringen verkla ren. Daarna is gepauseerd. Na de pauze vraagt de president den beklaagde, wat in - het, in de ochtendzit ting ter sprake gekomen telegram, aan Busch de woorden „onzen dank" betee- kenen. Waarvoor bedankte beklaagde Busch? Beklaagde zegt, het niet te weten De president deelt mee, dat de recht bank, na overleg ook met den offioier van justitie, tot de slotsom is gekomen, dat er geen termen bestaan, nog getuigen te hooren op al de punten, waarop de verde diger blijkens een door hem aan de reoht- bank gerichten brief nog getuigen wensohte gehoord te zien. Slechts ten aanzien van één dezer door den verdediger nog gewenschte getuige maakt de rechtbank een uitzondering. De aitting is daarna verdaqgd tot Vrij dag a.s., wanneer de ambtenaar van het O. M., nadat nog enkele getuigen gehoord zullen zijn, requisitoir zal nemen. Om de boerderQ van zijn tante ts krfjgen. Een vreeselijk drama heeft zioh afge speeld in het dorpje Sitzmannsdorf (Si- lezië). Daar woonde de 22-jarige Martin Winkler met zijn tante, de weduwe Spaerlich, op een kleine boerderij. De we duwe had Martin reeds van zijn prille jeugd bij zich gehad, zij had hem opge voed en hij was haar een ware steun op den ouden dag. Martin zou dan ook wél, zoo geloofde men algemeen, na tantes overlijden de hofstede krijgen, want fa milie had de weduwe niet. Een vriendin van weduwe Spaerlich was gewoon des Woensdags bezoek vaii haar te ontvangen en die gewoonte was zoo vast geworden, dat de vrouw ernstig ongerust werd, toen de weduwe 1.1. Woensdag niet kwam. Zij ging naar de boerderij, maar trof er de boerin niet aan. Ook Winkler wist van niets. De vriendin vertrok weer, maar kwam 's avonds nog eens hooren. Ook toen was de weduwe niet aanwezig, dooh wel nam de vriendin een eigenaardige brandluoht waar,, die uit de keuken aoheen te komen. Zij kreeg argwaan en waarschuwde de autoriteiten. Er werd onmiddellijk een grondig onder zoek Ingesteld, dooh men vond niets ver dachts. Alleen de bakoven had een op vallend sterke gloed. Hij werd geopend, en bij nauwkeurig toezien ontdekte een der mannen in een hoek een paar ver koolde resten van kleedingstukken, welke van de weduwe afkomstig bleken te zijn. Winkler poogde noa zijn ontkenning ▼ol ts houden, maar hij werd «oodanig ln zittingen in handen te krijgen. De neef is onmiddellijk naar de gevangenis ge bracht. Ren berucht strooper gearresteerd De majoór der rijkaveldwacbt Maasman ts Nieuwpoort heeft een goede vangst gedaan met de arrestatie van den beruch- ten wildstrooper G. van M. Reeds drie maanden lang werd de man door de po litie gezocht, daar hij in Dordt verschil lende vonnissen moest uitzitten. Hij bleef echter onvindbaar. Dikwijls gebeurde het, dat de strooper bijna gearresteerd was, en dan wist hij juist weer aan de politie te ontkomen. Zondag kwam de politie aan zijn woning zij wist, dat hij thuis as. Maar terwijl een agent voor de voordeur op post stond en twee anderen de woning binnendrongen, wist de man op de zolderverdieping te komen en is hij uit een raam, dat ruim drie meter boven den beganen grond was gelegen, naar beneden gesprongen en weer ontsnapt. Maandagmiddag echter had de rijks- veldwacht een politiebond bij zich. Deze speurde den strooper op, die in de grienden werd' aangetroffen. De man heeft den politiehond verscheidene steken met een mes toegebracht, maar de. hond liet niet'los. Ten slotte wist de strooper nog de woning van zekeren S. te Langerak binnen te vluchten, Daar is hij onder een ledikant gevonden. Zwaar geboeid is Een eigenaardige krachtproef. Met de plaatsing van de voor de nieuwe binnenhaven van IJmuiden bestemde remstoelen uit beton, die te Amsterdam gegoten, doch ledig naar de bestemming gesleept en daar met aand gevuld werden, was men sedert eenigen tijd gereed ge komen. Op verzoek van de .autoriteiten heeft de Stoomvaart-Mij. „Nederlahd" gisteren haar stoomschip „Bengkalia beschikbaar gesteld om aan deze remstoelen te mee- ren, teneinde een proef te nemen of de stoelen het rukken van een groot stoom schip bij storm zouden kunnen weerstaan. Naar men mededeelt, is de proef vol komen geslaagd en werden de stöelen niet bewogen. De „Eemdijk" vlotgekomen. Bij de directie van de Holland-Amerika- lijn is Dinsdagmorgen een telegram inge komen, dat de gestrande „Eemdijk" Maandag is vlotgekomen.- Onbewaakte overweg. Op den Peizerweg, onder Hoogkerk, is Dinsdagmorgen een wagen, beladen mét turf, bij het oversteken van een niet be waakten overweg, door de Drachistex stoomtram omver gereden. De voerman, de 63-jarige turfschipper A. de Jong, uit Groningen, kwam onder de locomotief en was op slag dood. Geboren ANKE, Dochter van D. B. 8TEINROTH en V. STEINROTil—Rijf. Helder, 21 October 1925. Krugerstraat 8 v HENRIËTTE C. BUTER en W C. J. VETH geven kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben Vrijdag 6%oveihber a.s Helder, 21 Ociober 1926. Breewaterstraat 36 x. Bothasrraat 6. Receptie:'25 October, van 85 uur, Breewaterstraat 86a. Inzegening v.m. 10 uur, in de Nieuwe Kerk,doorDs.deKloet Ondertrouwd K. SIKKINK en A. RIKSMA A'dam, Helder, j Huwelijksvoltrekking 5 November s.s. 22 October 1925. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele en harte lijke blijken van belangstelling en deelneming, ondervonden tij dens de langdurige liekte en bij het overlijden van onze ge liefde Dochter en Zuster BUURTJE, betuigen wij onzen Innlgsn dank. In 't bizonder aan de heeren Gebhs. Meijer, het Damesper- soneel en de Baien, die ons cooveel blijken van hartelijke deelneming hebben gegeven. Familie OTTERVANGER. Artilleriestraat 82. j/levrouw HARTKAMP-VAN DE ROEMER, zal gaarne ontvangen op dan twsadsn D0NDERDAB dar maand Opwekkend en verfrisschend. Parfumerie Joyzelle, Haarlem. Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, van 15 October 1925, ts ln staat van faillissement verkleurd A. BROU WER, melkslijter, wonende te Helder, Onrust 7, met benoeming van den E -A HeerMr Tm. Maas hen tot Rechter-Oommissaria on ondergeteekende tot Curator Mr P. R HAARS Curator Nleuwealoot 24, Alkmaar Bsllevs geen geld af goede ren af te geven op mijn naam. G ROOZE, Vijzelstraat 66. Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op DINSDAG 27 OCTOBER a.s., nam. 2 uur, ten Raaohulze aan besteden het binnen- en buitenverf- werk, verfwerk aan meubilair en Frescolietwerk aan muren en plafonds van de school in de Vlamingstraat te Heider. Bestekken zijn zoolang de voorraad strekt verkrijgbaar aan het kantoor van den Ge meente-Ontvanger, tegen beta ling van f 0.75 per stuk. Aanwijzing in loco. op Vrijdag 23 October a s„ n.m 2 uur. Helder, October 1925. Burgemeester en Wethouders van Heldor zullen op Dinsdag 10 November 1926, des na middags 2 uur, teu Raadhulze dier gemeente verpachten de heffing van tolgelden voor de Pontonbrug aan Da Kool]. De verpachtingsvoorwaarden zijn van heden af ter Secretarie der gemeente, afdeeling Alge- meene Zaken, verkrijgbaar. De inscbrijvingsbiljetten moe ten op zégel van minstens f 0 60 gesteld worden. Met de beslissing omtrent de toewijzing zal gewacht worden totdat op de Verordening1 tot heffing der tolgelden Koninklijke goedkeuring ia verkregen. Helder, October 1?25. r Nette getrouwde juflrouw met 1 kindje, IJ jaar, zoekt plaatsing als Huishoudster, ergens waar de vrouw des huizes ontDreekt. Kinderen geen beswaar Brieven onder Nr. 503, aan het Bureau van dit blad. HUWELIJK Weduwe, 36 jaar, zonder kin deren, zoekt kennismaking met Weduwnaar of net Persoon. 2 kiu dersqi geen bezwaar Ook gene gen Huishoudster te zijn. Brieven onder Nr. 602, aan het Bureau van dit blaft. DEKBOK beschikbaar. Adres; D. MAKELAAR, Artilleriestraat 86. WONINGRUIL. Iemand met mooi, groot huis met tuin (huurpr. f 5.75) wenscht ruiling met kleiner huis. Adres: Bureau van dit blad i Gevraagd een net Dagmeisje. Aanmelding na 4 uur: Hoogdwarsstraat 2. HOOFD-AGENT8CHAP. ACTIEF PERSOON gevraagd voor Ziekte- en Ongevallen verzekering. Voorlooplg vaste toelage en hulp van Inspecteur. Brieven franco ouder No. 5 1, Bureau va-n dit blad Gevraagd een net WINKELMEISJE. Adios: Fa. b J PRINS Co., Kruisweg 175-176. Doodgereden. Een achtjarig zoontje van den heer P. Groenhof, te Willemstad, dat op een rij dende vracht-auto der Coöperatieve Zui velfabriek „Fynaart" was geklommen, ge raakte er onder en werd op Blag gedood. De gebeurtenis in de Schieatraat te Rotterdam. De rechtbank te Rotterdam deed Dins dag uitspraak in de zaak van den inspeo- teur van politie Meyer en den agent van politie Saarman, die tereaht gestaan heb ben wegens poging tot doodslag en dood slag, en tegen wie door bet O. M. drie maanden gevangenisstraf was geëischt met ontzegging 'gedurende twee jaar van het recht om bij de politie te dienen. De rechtbank heeft beklaagden vrij gesproken. Valsche-banderoilen-dmkkertj. De burgemeester van Voorschoten beeft Maandag met de gemeentepolitie, politie uit Amsterdam en Utrecht, en eenige be lastingambtenaren een inval gedaan ten huize van B. aan den Leidschen Weg te Voorschoten. Een drukpers pn een groot aantal valsche banderollen voor sigaren zijn in beslag genomen. B. is ter beschik king van den officier van f justitie te 's-Gravenhage gesteld. Gasvergiftiging. Ta Frankfort a.d. M. zijn drie men- schen tengevolge van gasvergiftiging' omgekomen. Waarschijnlijk heeft een hunner (alle drie waren beschonken) een gaskraan opengezet. Gevraagd voor direct een MEISJE, voor dag of dag en nacht. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een net MEISJE, van half 9 tot 8 uur. Zaterdags den geheeleu dag. Adres; Mevr BROESELER, Dijkstraat 13a. DAG-DIENSTBODE gevraagd. Adres: Sluisdijkstraat 135. ÜJ Biedt zich aan een net Meisje, van 18 jaar, zeifat. k. werken, van 8 tot 4 uur. Brieven lett. E, Boek handel MAAS, Kana&lweg 1 Meisje in het bezit diploma Huishoudschool, had gaarne nog een paar Naaihuizen Brieven aan Mej.E v d. Herik, Jniianadorp 49. Te huur chique gers Zit- en Slaapk., met of z. pens., voor 1 of 2 pers. Adres: Binnenhaven 18 Te huur 2 ruime, ougemeub. Kamérs met keuken, f 3.76 per week. Adres: Kanaalweg 165 (winkel). Te huur een gem. Zit- en Slaap kamer, met of zonder pension. Adres: Hoofdgracht 28. Te huur het modern inge richte BURGERWOONHUIS, Staande Langestr&at No. 65 b, bevattende: 2 kamers en suite, gang, keuken, twee slaapkamers en zolder. Te bevragen Woning-B nreau Koningstraat No. 111. Te huur aangeboden het BOVENHUIS perceel Stakman Bossestraat 59. Tc koop, wegens vertrek, een Kapokbed, voor f20.een eiken Ameublement, voor f40.— en een Splegelkastjv, voor f 20 Adres: Oostslootstraat 35, tusschen 8 en 5 uur. Te koop een PETROLEUM KACHEL, billijken prijs. Adres: De Wetstraat 23. Te koop een mooie, geschilderde LINNENKAST. Adres: Hoogstraat 77. Te koop een Heerenrijwiel met belastingplaatje, k f 10.00. Adres: Koningdwarsstraat 66. Te koop een mooie orême Kinderwagen met Vacht. Adres: Schagenetraat 45. STUDIE-PIANO te koop. Adres: Kröonstraat 3. Te koop een KAMERKACHEL. Adres: Sluisdijkstraat 67. Te koop Slaehtklppen, Hanen, Hazen, Konijnen, Duiven en dage lijks versch geslacht Gevogelte, bij: BREM ER. poelier. Koningdwarsstr*4t 54. Te koop 4 eiken Stoelen (moquette), een Splegelkaetje, een best veeren Bedstel, koopje, een Spiegel, een Kamerkleed, een Traplooper gnz. Adres: 2de Vfoonstraat 55.' Te koop een zoo goed als nieuw „Gazelle" DAMESRIJWIEL met belastingplaatje, gekost f130.—, nu f 60.—I, tevens een houten DRAAITRAP te koop. Adres: Bureau van dit blad. Te koop peroeel Bouwterrein 4 A. 86 o.A., gelegen Jan in 't Veltstraat, hoek Vischstraat. Adres: Weststraat 58. Bruine boonen per pond 12 \\yite boonen Groene erwten Spliterwten Capucijnere Grauwe erwten Extra groot en gelezen Volvette Edammer Oude Edammer Oude Leidsohe kaae Oude Broodkaaa Goudsche kaae Gekruide Edammer per pond 90 Appelstroop per kllobua 88 Appeletroop per pond 19 Jams, alle smaken, per pot 42 Jams per pond 88 H 12 n 12 tt 20 16 M 24 10 70 per ons 17 M 16 >1 18 >9 16 Cornedbeef per ons 11 cent, per half pond 26 cent. ROOKWORST per pond86 per ons 25 25 25 w 18 14 Scbouderbam Kundrookvleesoh Procureurspek Ontbijtspek Bloed worat Leverworst per ons 10 en 12 Boterhamworst per ons 14 Leverpastei blik 25 Sago rol' 18 ons 10 per nail pond 22 Tarwebloem per pak 15, per pond 12 Zelfrijzend meelper pak 19 (Inhoud 1 pond) Sago Griesmeelpudding per nalf

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2