IELDERSCHE COOIANT Scmcrnm TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 3 NOVEMBER 1925. 50-Jarig Jubileum Commissaris van Politie. Paarden markt Jullanadorp. Weestnrichting Huisduinen. Llederenavond Lotte Leeraard Ingezonden Mededeeilng. (656) f( mijhharot) cjafiM&nde mpynshltrndi Alg. Terg. Ambachtsschool. Geref. Zangvereentglng „Haïlelnjah". Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Leger des Heiig. Llefdadlgheldsnltvoerlng ton bate van het Tehuis voor Oud-verpleegsters. Uit het Politie-rapport Maandagmorgen werd telefonisch poll- tiehulp gevraagd aan het einde van de Binnenhaven waar gevoohten werd. Twee agenten begaven zich erheen,'doch troffen de vechtenden niet meer aam Bij onderzoek bleek, dat twee, op Onrust wo nende broers, met elkaar slaags waren ge weest. Een bewoner van de Oostslootstraat deed Dinsdag aangifte, dat van een stuk land van de Javastraat, 12 savoie kooien uit den grond waren getrokken. De vEindalen hadden drie kooien op het land in stukken gesneden. De directie van de Tivoli-Bioscoop ver zocht Dinsdagmorgen assistentie, om twee Marine-schepelingen, uit haar inrichting te verwijderen. Bi) de komst van de politie waren de ongewensohte elementen reeds verdwenen. Gisterenmiddag vernam een agent, die op het bureau Zuidstraat dienst deed, dat er in de Binnenhaven een kind te water had gelegen. Bi) onderzoek bleek, dat een 11-jEirig jongetje uit de Gasstraat, spelenderwijs te water was geraakt en door den pas- seerenden brievenbesteller, den heer Tetts ma, eruit was gehaald. Nadat het kind ten huize van een be woner van de Binnenhaven van droge kleeren was voorzien, werd het naar zijn ouderlijke woning gebracht Het ventje was met den schrik vrij gekomen. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 10 November 1925, des avonds 8 uur ten Readhuize. 1 De agenda f ermeldt de volg-mde pun ten ter behandeling. a. Adressen van: 1. de Oudercommissie van school 2; 2. de afdeeling Helder voor Volksonder wijs; en 3. de afdeeling Helder van den Bond van Nederlandsohe Onderwijzers, houdende verzoek de derde leerkracht aan school no. 2 te handhaven. (Voorgesteld wordt deze adressen te be handelen bij punt 4 der agenda). b. Een schrijven van de afdeeling Hel der van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis- en restauranthouders en slij ters, waarin gevraagd wordt het verzoek van de Nationale Commissie tegen alco holisme, om het aantal vergunningen voor drankverkoop te beperken, niet in te wil ligen. (Voorgesteld wordt dit stuk te behan delen bi) punt 2 dezer agenda). Drankwet Voorstel om thans g$en verdere maat regelen te nemen tot beperking van hel drankgebruik, met prae-advies van Bur gemeester en Wethouders naar aanleiding van het voorstel-De Zee c.a Drankwet Prae-adViea in zake het adres van het Heldersch Drankweer Comité om maat regelen te treffen ter beperking van hel aantEil verloven. Onderwijs. Voorstel om met Ingang van 1 Januari 1926 d'e derde leerkracht 'aan school 2 (Hulsduinen) op te heffen en den onder- wijzer R. Gravemaker ingaande dien da tum over te plaatsen naar school 10. Zeebad Huisduinen. Verzoek van de N. V. Zeebad Hulsdui nen om te harer beschikking te stellen een bedrag van ten hoogste vijftig dui zend gulden, met het doel daarvoor ln Huisduinen te bouwen en ln te richten een aantal villa's, alsmede verbeteringen te brengen aan bMtaajjde gebouwen ln eigendom der N. V., met gunstig prae- advies van Burgemeester en Wethouders. Onderwijs. Voorstel tot verhooging van den huur prijs van een loods van de N.V. „De Last drager" in gebruik ten behoeve van die Zeevaartschool. SuMdfe. Voorstel om aan de Afd. Helder van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren een subsidie,te verleenen. Onderwijs, Voorstel om te bepalen, dat de onder wijzers als regel worden ontslagen bij hel bereiken van den 66-Jarigen leeftijd. Salarisverardienlng. Voorstel tot wijziging van de Salaris- verordening 1920 ten aanzien van de 8al<arieering van den conciërge der scho len 11 en 12. Salarisverordening. Voorstel tot wijziging der salarisveror- dening 1920 ten aanzien van den ooncierge van school 15. Subsidie. Voorstel om afwijzend te beschikken op een subsidie-aanvrage van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis". Onderwijs. Voorstel tot-het toekennen van vergoe ding ex-art 100 der Lager Onderwijswet aan bijzondere school-besturen. Subsidie. Voorstel om een subsidie te verleenen aan de Commissie voor Malaria-besfcrfl- ding in Noordholland. Subsidie. Voorstel om een bijdrage te verleenen, groot 100.— in het tekort wegens het solistenoonoours uitgeschreven door de Mu^iekvereeniging „Winnubat". Grondbedrijf. Voorstel tot het vaststellen van den staat van gronden, die moeten worden af gevoerd van het Grondbedrijf. Wethouders-pensioenen. Voorstel tot het wijzigen van de Ver- ordening regelende de penaionneerlng der Wethouders. Benoemingen. Benoeming van leden van de Commis sie tot wering van Schoolverzuim: Aanbevolen worden: L J. K. Labout (aftr.), J. O. Duinker. 2. A. Swart (aftr.),( T. van Heusden. 8. D. Bakker (aftr.). W. Bierenbroodspot. 4. G. Marinus (aftr.). F. Boon. 6. B. Zondervan (aftr.). O. Heyblok. 0. W. J. Aggenbaoh (aftr.). 8. P. W. Orone. 7. Mevr. D. van Dalen—Berg (aftr.). Mevr. J. W. Dokter—Smit. 8. Mevr. K Jaring—Lenderink (aftr.). Mevr. G. M. Kingma—MolL En in de vaoature-Sweering: P. Th. Luijckx. R. J. M. Zoetelief. Reiniging. In besloten politiekring werd gisteren morgen het 30-jarig jubileum herdacht van den Commissaris van Politie, den heer C. W. Gratama. Om 10 uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote, per auto van huis gehaald en naar het Hoofdbureau gebracht, waar in de gymnastiekzaal het geheele politiekorps stond aangetreden. De gymnastiekzaal was voor deze gele genheid feestelijk met palmen versierd. De inspecteur, de heer Helder, nam, na dat de commissaris en mevr. Gratama ge zeten waren, het woord. Waarschijnlijk had U niet vermoed aldus de heer Heldèr dat van dezen dag notitie zou worden genomen, omdat uw jubileum geen zilveren of gouden jubileum Detreft. Nadat echter het korps vernomen had, dat U 4 November 30 jaar bij de politip zou zijn, werd er spontaan besloten, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. En daar is alleszins reden voor. In de eerste plaats, omdat 30 jaren dienst bij de politie heel wat wil zeggen, weinigen zijn er, die 30 dienstjaren halen, temeer yvaar U de laatste 10 jaar als chef van ons korps de verantwoordelijkheid hebt gedragen. In de tweede plaats sprak het vanzelf, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij kon gaan, omdat het korps uiting wilde geven aan zijn sympathie en waardeering voor U. Wij hebben altijd ondervonden,dat niet al leen de dienstbelangen, doch ook de korps- belangen bij U in goede handen waren. Namens net korps spreek ik den wensch uit, dat U nog veie jaren als onze chef werkzaam mag zijn. Het korps heeft U een blijvend aanden ken willen geven. Spr. overhandigt den commissaris een prachtige eikenhouten klok, terwijl hij Mevr. Gratama bloemen aanbiedt. De brigadier D, Steinmeier sprak den commissaris toe, als voorz. van de Afd. Helder van den Alg. Bond v. Politieper soneel in Nederland. Spr. feliciteerde den commissaris van harte. Hij dankte hem voor de medewer king, die het personeel steeds mocht ont vangen. Ook na de invoering van het ge organiseerd overleg, hebt U altijd op pret tige wijze met het personeel samengewerkt. Als blijk van erkentelijkheid biedt spr. namens den bond een mand bloemen aan. Brigadier K. Horstman richtte als voor zitter van den Bond van Chr. Politieamb tenaren, afd. Helder, tot zijn jubileerenden chef eenige woorden. Spr. sloot zich aan bij de woorden, door den inspecteur gesproken, en biedt namens zijn afdeeling hartelijke gelukwenschen aan. De heer Gratama dankte voor de hulde, die hem gebracht was. Hij had daarop in het geheel niet gerekend en het had hem ten zeerste getroffen, dat hem zooveel blij- ken van sympathie op deien dag werden gebracht. Spr. dankte ook voor de geschenken. Het geheele politiepersoneel werd daarna bij den commissaris aan huis ontvangen, waar de band tusschen chefs en personeel strakker werden aangehaald, onder een feestelijk, prettig en ongedwongen samen zijn. Het doet ons genoegen te mogen consta- tëeren, dat er tegenwoordig onder de politie zoo'n prettige geest heerscht, want immers dit is in de eerste plaats voor een goede verhouding bij de politie noodig. Serenade., Door het Stedelijk Muziekkorps werd den commissaris gisterenavond een sere nade gebracht. Begunstigd door het prachtige herfst weer, trok net „Stedelijk om half negen van de Marinewerf. Aldra kwamen de menschen opduiken, bij tien- en bij hon derdtallen. Waar ze zoo gauw vandaan komen, begrijp je niet, maar in minder dan geen tijd is de muziek omgeven door dichte menschendrommen. Bijna het geheele politiekorps, dat vrij willig met deze serenade was meegegaan, en de recherche, escorteerden het Stedelijk, zoodat geen enkelen keer van een onregel matigheid sprake was. Langs de Weststraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Loodsgracht trok men naar de woning van den heer Gratama. Óp de Molengracht werd stilgehouden. De vaandeldrager en de mannen met de schelleboomei^ stonden voorop en het ge heele korps was ongeveer door een twintig tal fakkeldragers, die hun fakkels, waaruit de vurige tongen grillig opvlamden, stevig vasthielden. De Molengracht en het Molenplein {Ka naal weg) stonden zwart van de menschen. Het Stedelijk speelde eenige nummers, waaronder het plechtige „Wilt heden nu treden". Brigadier^ Horstman bood namens de confessioneele bonden een bloemstuk aan. De secretaris van het Stedelijk dankte den copimissaris voor den steun, dien het korps steeds van de politie had onder bonden. De heer Jb. ter Hall zeide, zeer verheugd te zijn geweest toen hij van den inspecteur vernam, dat de commissaris zijn 30-jarig jubileum vierde. De politie is ons altijd zeer ter wille aldus de heer Ter Hall en daarom is het ons een genoegen, U vanavond deze serenade te mogen brengen. Spr. hoopt, dat het den Commissaris nog verscheidene jaren gegeven mag zijn vr van de politie op te treden. Nadat het bestuur van het Stedelijk bij den commissaris is binnen geweest, wordt j°.?..een marsch gespeeld en trekt het Ste delijk, voorafgegaan en gevolgd door hon derden menschen, naar de Werf. Zoo is deze dag voor den heer en mevr. Cratama een ware feestdag geworden en dat, zonder dat zij iets van te voren wisten. Mevr. Gratama verzekerde den heer Ter Hall nog, dat haar man ook van de sere nade niets wist, voordat deze voor hun deur stil «hield. Zoo ziet U, dat het leven ons aangename verrassingen kan bezorgen. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, zal de jaarlijksche paarden markt te Julianadorp gehouden worden op 25 Nov. a.s. De Weesinrichting Huisduinen ontving als aandeel uit de opbrengst der Weldadig heids-postzegels 1924/25 een bedrag van f 246.—. Tusschen de menigte uitvoeringen op allerlei gebied, waaraan onze goede stad in den winter rijk is, blinken een drie- of viertal' solistenavonden uit, waarop we de beste vocale of instrumentale krachten der internationale concertzalen ook hier kun nen hooren. Het is de heer Leewens, onder wiens auspiciën deze concerten worden ge geven, die zich geheel belangeloos de vele moeite en beslommeringen getroost om telkenjare weder, te" zorgen, dat de zaak rolt. Want deze concerten, die uit den aard der zaak groote financieele offers vergen, kunnen alleen dan mogelijk zijn, wanneer een kern van muziekliefhebbers jfevormd is, die den heer Leewens trouw blijft en op wie hij rekenen kan. Nu zijn de toestanden hier weliswaar de laatste jaren niet schit terend wij, die geregeld de „Casino"- avonden bezoeken, weten-het best, hoe hopeloos-leeg dikwijls de groote zaal is maar voor muziek en zang voelt men hier toch voldoende, en steeds waren dan ook de liefhebbers te vinden. Ditmaal zelfs is het aantal inteekenaren toegenomen en van Lotte Leonard, die het winterseizoen open de, hebben eenige honderden menschen meer geprofiteerd. En dit woord „geprofiteerd" is ook wel de juiste term, want, gebeurt het wel eens, dat een of andere solist, van wien men te hooge verwachtingen koesterde, tegenvalt, met Lotte Leonard was het juist omge keerd. Het programma vermeldde liederen van Schumann, Courvoisier, Brahms en Rossini, en de zangeres, een uiterst een voudige verschijning, veroverde al zeer spoedig de harten van het publiek met haar fraaie, glasheldere en zeer omvangrijke sopraan, haar kunstzinnige weergave van den'zang, haar eenvoud en de gemakkelijk heid, waarmede zij zong. Het was alles Spielerei voor haar: coloratuur, belcanto en falset, en in alle registers was het geluid nobel en fraai. Een van de meest ontroe rende liedjes was Schumann's „Du bist wie ein Blume"; misschien kwam dit mede doordat schier iedereen het kent, maar de weemoedige stemming van den dichter, door Schumann zoo goed doorvoeld, werd door de zangeres met groote innigheid ver tolkt Dat zij ook in het vroolijker genre thuis is, bewezen tal van andere liederen, die zij zong. Na een zestal Schumann-liederen, kre gen we een onbekend componist Waiter Courvoisier, een Zwitser, naar wij verna men. Blijkens het op het programma ver melde jaartal 1(1875) thans een man van even 50 jaar, en dus behoorend tot de jon geren. Zijn muziek heeft een zeer apart, bizonder cachet en een groote bekoring: de gletscherglans weerspiegelt er zich in en de glanzende sneeuw van het Jungfrau- joch. Nu zal u zeggen: die vergelijking kunt gij alleen maken, omdat gij de natio naliteit van den componist kent. Dat is waar, maar de glansrijke, kristallen accoor- den vielen dadelijk op en gaven een onge- meene bekoring aan de muziek. Uit een cyclus „Marienlieder" vertolkte de zange res een viertal nummers, waarin een sterke climax was waar te nemen en die cuhni- neerden in het magistrale „Die ganze Welt, Herr Jesu Christ, Zu deiner Urstand froh- lich ist". De Brahms-liederen na de pauze vielen bij Schumann en den Zwitser wel danig af. Trouwens, Brahms' rgem is meer en meer aan het tanen; tegenover datgene wat wij reeds gehoord hadden, leken deze Servische liedjes meer op koel verstandswerk dan op ingevingen van de goddelijke inspiratie, en juist de aardige, geestige tekst was met de muziek niet altijd in overeenstemming. Niettemin was „Feinsliebchen" met het refreintje uiterst genoeglijk om te hooren. Tot slot zong de zangeres een drietal lie deren van Rossini, den grootmeester der Italiaansche melodie. Het laatste, een bui tengewoon geestig dansliedje, moest, on danks het feit, dat men den tekst niet kon verstaan, worden herhaald, en met het vroolijke wijsje in ons hoofd gingen we de straat op. Giè la luna in mezzo al mare, Mamma mia si salteri. L'ora bella per danzare, Chi in amor non mancheri. (De maan is reeds boven de zee opge komen, moedertje mijn, en wij zullen dan sen; het is nu het uur om te dansen, en de verliefden zullen niet thuisblijven). O, dat vroolijke melodietjel Met welk een geest wist de zangeres het te vertolken en wat een krachttoer moet het geweest zijn voor dien begeleider om haar bij te lÜM&MQ Rheumatiek,Spierpijn Gevatte Kouae,Griep,lnfluenza,Kiespijn en Zenuwpijnen. Buisje 75ci Bij Apoth.en Drogisten houden in dit prestissimo-tempo. Louis Schnitzler trouwens, der zangeres accom- pagnateur, deelde broederlijk in het applaus, want nimmer vergat zij hem van den vleu gel af te halen. We krijgen niet te dikwijls zulke muzikale corypheeën en waarlijk, het publiek is wel dankbaar voor zoo'n avond! In de Ambachtsschool werd Dinsdag avond een Alg. Verg. gehouden, waarvoor de leden bijzondere belangstelling toonden, door ten getale van vijf, zegge vijf, op te komen. Het is aan den eenen kant voor een be stuur minder prettig, als er zoo weinige belangstelling getoond wordt, aan den an deren kant is het echter een bewijs van vertrouwen in de goede leiding van het bestuur, want ik verzeker U, dat al die thuisblijvers ter vergadering snelden, als de zaak eens niet goed ging. t De voorzitter, de heer D. H. Grunwald, opende de vergadering en deelde mee, dat de burgemeester wegens uitstedigheid niet aanwezig kon zijn en dat er bericht van verhindering was ingekomen van de heeren Bijvoet, Dekker, Bakker en Baas. Aanwezig waren, de directeur der school, tie heer Besseling, verder de heeren Grun wald, De Jong, Kastelijn, Van Meurs, Rück, Verfaille en De Wit. De heer Besseling las de notulen der vorige vergadering voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Als punt 2 stond op de agenda: verkie zing van 3 leden en 3 plaatsvervangende leden tot net nazien van de rekening en verantwoording over 1925-, Bij acclamatie werden hiervoor benoemd de heeren, die ook den vorigen keer de re kening hadden nagezien, n.1. de heeren Zegel, De Wit en Meyers (leden) en Schel- linger, Burgers en Rück (pdaatsvervan- gende leden). Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren Grunwald (voorz.) en Kastelijn (penningm.), terwijl een vacature was ontstaan door het bedan ken van den heer Zwart. Bij de stemming voor de twee eerste functionarissen behaalde de heet Grunwald 7, de heer Kastelijn 7 en de heer Rück 2 stemmen. De beide heeren aanvaardden hun be noeming, terwijl de heer Grunwald «en woord van dank bracht voor het vertrou wen in hen gesteld. Het doet spr. dubbel genoegen, dat de heer Kastelijn ook zijn functie weer wil aanvaarden. Want deze functie is niet* de gemakkelijkste, waar de Ambachtsschool toch een begrooting heeft van f 70.000. Op uitstekende wijze heeft de heer Kaste lijn altijd zijn functie waargenomen. De Rijks-accountant, die verleden 'jaar de boeken kwam nazien, had niets dan lof. De heer Grunwald meent daarom de ver gadering met de herbenoeming van den heer Kastelijn te mogen fejiciteeren, ter wijl hij den wensch uitspreekt, dat het den heer Kastelijn nog vele jaren gegeven mag zijn in het belang van de school te werken. Bij de hierop volgende stemming voor de vacature van den heer Zwart, sprak de heer Grunwald er zijn leedwezen over uit, dat de heer Zwart had gemeend te moeten bedanken. De jaren, die de heer Zwart be stuurslid' was geweest, had hij altijd groote belangstelling getoond. Spr. meende, namens de vergadering, den heer Zwart hiervoor te moeten be danken. De heer De Jong vroeg of het bestuur geen candidaat had voor deze functie, waarop de heer Grunwald antwoordde, dat de stemming geheel vrij was, doch spr. wel de aandacht op iemand wilde vestigen, die vroeger in het bestuur had gezeten en toen door verschillende omstandigheden moest bedanken, doch nu vermoedelijk wel weer een bestuursfunctie zou willen aanvaarden, n.1. de heer W. de Boer. De heer W. de Boer verkreeg 6 stem men, de heer Rück 2. Gekozen de heer De Boer, die daarmee in kennis zou worden gesteld. Op de „mededeelingen" na was hiermee de agenda afgehandeld. De voorzitter deelde ten eerste mee, dat als schrijver aan de school was benoemd de heer M. F. Merens. Ten tweede, dat er was verschenen een rapport van de Vexeenvoudigingscommis- sie van den Bond van Ver. voor Vakonder wijs. Deze commissie heeft gemeend den mi nister te moeten meedeelen, dat de wet op het Nijverheidsonderwijs te stroef werkt. Die wet heeft het onderwijs ontzettend aan banden gelegd. De vereenvoudigingscommissie nu stelt wijzigingen voor, die spr. zeer belangrijk voorkomen. De wet op het Nijverheidsonderwijs schrijft 0. a. voor, dat er op de begrooting geen post „onvoorzien" mag voorkomen. Reparaties aan gebouwen, enz. moeten dus apart worden aangevraagd. De begrooting mag niet worden herzien, en aangezien deze in Februari reeds ingediend moet worden, is het moeilijk dan hiervoor reeds posten uit te kunnen trekken. Nu is er verzocht van den eenen post op den anderen te mogen overbrengen. Spr. is er van overtuigd, dat het Nijver heidsonderwijs, in handen van het Rijk, niet zoo zuinig en goed beheerd zou worden als döor de besturen van het Nijverheids onderwijs. Spr. noopt daarom, als dit voorstel bij den minister komt, dat deze verruiming zal even, omdat de regeering wel weet, dat et Nijverheidsonderwijs uitstekend be heerd wordt. Indertijd is ook getracht de toelage voor leerlingen van de begrooting af te voeren, hiertegen is echter met succes gestredeq. Wanneer het dringend noodig is kan nu van dezen post worden gebruik gemaakt. Bij de rondvraag vroeg de heer De Jong, of het schoenmakersvak nog beoefend wordt, waarop de directeur mededeelde, dat de winteravondcursus door 13 leerlin gen wordt gevolgd. De heer De Wit vroeg, of er nog iets •van den metselaarscursus was gekomen. De voorzitter zeide, dat deze cursus in oorlogstijd was opgericht, doch later, ook door financieele omstandigheden, was ver vallen. De heer Grunwald sloot hierna de ver gadering met een woord van dank aan de aanwezigen en de pers. De jubileum-uitvoering van bovenge noemde vereeniging, welke aanvankelijk op 18 Nov. was bepaald, is door verschillende omstandigheden uitgesteld tot Donderdag 26 Nov. Wij kunnen verder nog mededee- len, dat Mevr. A. BrumsenHoogerzeil en Mej. Annie Hoogenbosch, die de so praan-solo's uit „Athalia" zullen vertolken, tevens nog een tweetal duetten zullen zin gen, n.1. „Morgenlied" van Carl Reineke en „Aus dem Lobgesang" van F. Mendels- sohn. In het begin der volgende week zul len de programma's verkrijgbaar zijn. Nogmaals herinnert het bestuur der Ned. Ver. v. Huisvrouwen ouders en opvoeders aan de lezing, welke Dr. Gunning, Rector van het Amsterdamsche Lyceum, morgen (Vrijdag), des avonds 8 uur, zal houden in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat. Het bijwonen eener lezing van dezen bekenden paedagoog zal zeker niemand als verloren tijd beschouwen. Integendeel, wellicht zal men, verrijkt met kennis en misschien met een anderen kijk op onze opgroeiende jeugd naar huis gaan. Naar men ons meldt, hoopt men Don derdag in het gebouw van het Leger des Heils, Spoorgracht 38, een lichtbeelden avond te geven, 's Avonds 5 uur een spe ciaal kinderprogram, met opvoedkundige waarde, 's Avonds 8 uur yoor volwasse nen met het onderstaande programma: 1. Tafereelen uit den Bijbel (gekleurde platen). 2. De ramp der „Titanic", waarbij een vocaal kwartet medewerking verleent. 3. Henoch Arden, het verhaal van een visscherman, naar het bekende werk van Tennyson. Onder verwijzing naar de advertentie, voorkomende in dit blad, kunnen wij me- dedeelen, dat het Gezelschap Hands Down, amateur-goochelaars, alsmede me- uffrouw Rike, danseres, zich geheel be- angel<>os hebben aangeboden tot het ge ven van een liefdadigheids-voorstelling in „Musis Sacrum"|op Zaterdag 7 Nov. a.s. voor bovengenoemd doel. Waar wij te Helder in langen tijd ver stoken zijn geweest van een voorstelling op het gebied der goochel- en danskunst, zullen ongetwijfeld velen van de gelegen heid gebruik maken een dergelijke voor stelling bij te wonen, tegen zoo'n lagen entréeprija. Verder kunnen wij nog mededeelen, dat de trekking van de voor dit doel geor ganiseerde loterij in de pauze van dien avond zal plaats hebben. Voor de oud-verpleegsters, wier maat schappelijke situatie, als zij niet over eenig kapitaal beschikken, in vele gevallen niet schitterend is, is tot nu toe nog wei nig gevraagd, Zij willen thans in het bezit komen van een eigen tehuis, waar zij hun ouden dag rustig kunnen doorbrengen, en als wij aan het Heldersche publiek vragen haar in haar pogingen te steunen, geschiedt dat in het vertrouwen, dat velen met daadwerkelijken steun daaraan sullen medewerken. Wij hopen dan ook, dat „Musis Sacrum" Zaterdagavond uitverkocht mag zijn. Na afloop bestaat gelegenheid tot nadansen. B£e<iedleellngen: Bespraking dooor den hsar Vlan Os arm

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5