Wetenschappelijk Nieuws Het volgende punt waarover de verdedi ger zeer belangrijke opmerkingen heeft ge maakt, betreft den voorbedachten raad. De verdediger meent, dat bekl. verrast werd door de aanwezigheid van het lijk in zijn huis en dat, als voorbedachte raad had be staan, bekl. zeker een ander tijdstip geko zen zou hebben. De bekl. is dus niet verrast door de aan wezigheid van het lijk. Het tegendleel is waar. Verder deelde spr. mede, dat bij den rechter-commissaris een anonieme brief is ingekomen, die blijkbaar door denzelfden schrijver is 'geschreven. Mr. Alfred Levy, de verdediger, hield hierop zijn Vooraf deelde pleiter mede een brief wisseling, die hij met den rechter-commis saris mr Dons heeft gehad ten opzichte van twee confrontaties, die tusschen Muylwijk en De Kort hebben plaats gehad en ter te rechtzitting niet volkomen duidelijk zouden zijn ter sprake gekomen. De heer mr. Dons berichte, dat z. i. een schriftelijke beant woording der door mr. Levy gestelde vra gen in dezen stand van het geding minder juist is te achten. Wel verklaarde mr. Dons zich bereid, dtesgewenscht als getuige op te treden. Pleiter deelde vervolgens mede, dat in „De Telegraaf" het facsimile is afgedrukt van den anoniemen brief, die der politie werd toegezonden vóór het lijk werd ge vonden en die tengevolge heeft gehad, dat begin 192.S de kist met het stoffelijk over schot van Busch in de garage werd ontdekt. PI. deelt in dit verband verder mede, dat hij reeds het bezoek heeft gehad van een juffrouw, die verklaarde, dat de brief het handschrift van Schopmam vertoont Pl. legde andere schrifturen van den heer Schopman over en sprak zijn bevreemding uit over het begeleidende schrijven van den heer Schopman aan de politie. Hierna beantwoordde pl. de opmerkin gen van mr. Reilingh uitvoerig. Tegen 3 uur 's nam. werd de zitting her vat en zette mr. Levy zijn dupliek voort. Pleiter betoogde, dat bekl.'s Dagboeken wel degelijk een climax van zelfbeschuldigingen inhouden. Wanneer men de door het O. M. zelf gebrachte deskundigen omtrent de doodsoorzaak van Busch hoort, dan zeggen zij, dat het best mogelijk is, dat het feit ge beurd is op de wijze als bekl. aangeeft. Zij voegen er echter bij, dat het niet waar schijnlijk is, dat-het zoo zou zijn gebeurd, tenzij Busch een ziek, althans niiet normaal gezond man was, want normale menschen doodt men niet door ze op dei wijze als bekl. zegt, bij de keel te grijpen. Als men de le zing van Muylwijk hoort, dan is de zaak volkomen plausibel. Neemt men daarente gen het systeem san, dat de officier ingang wil doen vinden, dan tast men geheel in het duister. Pl. 'deed verder uitkomen, dat hij er niets van gelooft, dat Busch dien avond bij Muyl wijk kwam met een portefeuille, waar de bankbiljetten uitpuilden. Met een goed rij dende taxi had Busch gemakkelijk, behalve aan de door het O. M. genoemde adressen, ook een bezoek kunnen brengen b.v. aan „Jetje", die aan de Toletraat woonde Nadat mr. Levy nog een aantal andere punten ter sprake had gebracht, die wij reeds vroeger vermeld hebben, stond hij stil bij het juridisch gedeelte. Die Hooge Raad nam reeds de mogelijkheid van huisvrede breuk aan bij het niet willen verlaten van een werkplaats. Hier ging 't niet enkel over het verblijven van Busch in de garage, maar bovenal over het feit, dat de aanvaller wenschte door te dringen tot beklaagde's woning zelve. De verdediging nu tegen huisvredebreuk is ook naar ons recht als noodweer te beschouwen, getuige de uit spraak van wijlen prof. mr. G. A. van Ha mel, dat, naar Nederlandsch recht, de be scherming van het huisrecht de noodweer niet uitsluit en dat in de woorden van art. 41 Wetboek van Strafecht: „de noodzake lijke verdediging van eens anders goed" het woord „goed" in algemeenen zin is op te vatten. De jurisprudentie van de Neder- landsche rechtscolleges is geheel met die richting meegegaan. TRANSMUTATIE VAN ELEMENTEN. De loodlamp van prof, Smits. (Men zal zioh waarschijnlijk herinneren, dat ruim een jaar geleden prof. Miethe van de Technische Hodhedhule te Char- lotteniburg de opzienbarende mededee- ling deed, dat hij erin geslaagd was uit kwik goud te maken. Een dertigtal Jaren geleden zou een dergelijke mededeeling in de wetenschappelijk wereld slechts met spot ontvangen zijn en imen zou den ont dekker, die beweerde,het eene eJeiment ln het andere omgezet te hebben, Ibij de on wetenschappelijke alohimisten uit de duis tere middeleeuwen ingedeeld hebben. In dertig Jaren is er echter heel wat veran derd in de wetenschap. De elementen der scheikunde worden niet langer aangezien als stoffen die op geen enkele manier ln elkaar kunnen overgaan en hun bouw- steenen, de atomen, zijn niet langer quall- tatief geheel verschillende korreltjes stof. Ook in Nederland wordt aan het vraag stuk der transmutatie gewerkt en wel aan de Amsterdaimsohe universiteit, door prof. Smits, hierbij geassisteerd door dr. Kan sen. Prof Smits was zoo vriendelijk het Hbl. dezer dagen tot een bezoek aan zijn laboratorium uit te noodigen, alwaar hij een demonstratie gaf van een door hem geconstrueerde kwartslamp, waarin hij de transmutatie van lood ln kwikzilver tracht te verwezenlijken. Hij is hierbij op een 'groot aantal praotische bezwaren gestuit, die hij echter alle door vernuftige verbeteringen van zijn aparaat overwon nen heeft De leidende gedachte bij het onderzoek van prof. Smits is deze, dat het mogelijk moet zijn door een sterken electrlschen stroom te laten gaan dioor het lood, het innerlijke evenwioht van zijn atomen zoodanig te verstoren, dat zelfs de kern ervan aangetast zou -worden on door afsplitsing van de deeltjes water stof en eleotronen zou veranderen in een kwikatoom. De moeilijkheden hierbij zijn vele. Daar ls allereerst het lood', dat voort durend' op een temperatuur boven zijn smeltpunt (827° Celsius) gehouden moet worden, ook als men niet werkt, want heeft men het lood eenmaal laten stollen dan kan men het niet meer gesmolten krijgen zonder dat de kwartslamp stuk gaat. Deze (moeilijkheid is overwonnen door al het lood, dat zich in de laimip be vindt als men de proef onderbreken wil, in een zijbuis te laten loopen, waarom heen dan onmiddellijk een electrische oven geplaatst wordt, die het lood vloei baar houdt tot imen de proef weer wil hervatten. Een tweede moeilijkheid was, dat men de uiterste voorzorgen ln acht moest ne men om het kwik, waarvan men het ont staan wil aantoonen, niet zelf in het toe stel te brengen. Daarom tmooht geen en kele opening met kwik afgesloten zijn; het leegpompen moóht natuurlijk niet met een kwikpomp gebeuren, zooals andera voor het bereiken van hooge vacua ge bruikt wordt, doch moest geschieden met behulp van ln vloeibare lucht afgekoelde ooooskool, die tot de laatste restjes lucht uit de kwartslamp absorbeert Ten slotte mocht natuurlijk net lood, waarvan men uitging, niets geen kwik bevatten en hier voor was het zelfs noocbg den leverancier van het lood, de firma Kahlbaum, te ver zoeken een voor haar geheel nieuwe m> thode van loodiberelding toe te passen, waarbij alle gebruik van kwik vermeden was. optreden van het kwik werden nagegaan roet behulp van het spectrum' dat de licht- boog in de loodlamp levert Reeds spoe dig bleek, dat in het loodspeotrum, waarin aanvankelijk geen kwikljtoen voorkwa men, na eenigen tijd den stroom te heb ben laten doorgaan, kwiklijnen optreden, zoowel in het zichtbare als in het ultra violette deel van het spectrum. De eerste proeven leerden al, dat de spanning waarop men de lamp laat branden, en die gevarieerd werd van plm 26 volt tot pLm 120 volt gelijkspanning, weinig Invloed op het resultaat heeft, maar dat daaren tegen verhooging van de stroomsterkte eeni duidelijke verbetering van de op brengst- gaf. Men moest dus de stroom- dichtheid trachten op te voeren, wat ech ter groote moeilijkheden opleverde we gens daarmee gepaard gaande grootere warmte-ontwlkkeling die de lamp doet smelten. Prof Smits liet daarom de lamp niet continu branden, maar plaatste haar op een mechanische schommelinrichting, waardoor hij den stroom ongeveer 40 maal per minuut kon onderbreken. Bij deze inrichting kon de stroomsterkte zon der gevaar voor doorsmei ten van de kwartslamp tot 100 attnp. worden opge voerd, terwijl bovendien telkens vlak voor het verbreken van den dunnen straal vloeibaar lood een zeer hooge stroom dichtheid wondt verkregen. Met deze in richting werden reeds na drie kwartier verschillende kwiklijnen ln het loodspeo trum waargenomen, terwijl na ongeveer negen uur werken het kwikspectrum vol ledig was opgetreden en wel zoo sterk dat een dter kwiklijnen in het ultraviolet op de foto nu sterker bleek dan de omge vende loodlijnen. Tevens traden ook thal- HumlJjnen op. Het spreekt wel vanzelf, dat voordat al deze proeven verricht wer den het materiaal van de kwartslamp, dus het kwarts zelf, het staal van de anode en de koolstof van de kathode nauwkeurig speotroscopisoh op kwik werden ondrzocht en dat de afwezigheid hiervan werd vast gesteld. Prof Smits en zijn assistent dr. Karssen zijn er dus zeker van door hun proeven de transmutatie van lood in kwik en flhalium te hebben aangetoond. Zij roemden ten 'zeerste de medewerking die zif hierbij hebben ondervonden van den chef-instrumentmaker J. Ch. Pater, den glasblazer J. Gunter en den amanuensis Phemstna, die hen bij het vervaardigen der loodlaimpen behulpzaam waren. Behandeling van kanker met Inspuitingen van lood Zeldzame resultaten bty hope- looze gevallen. De methode ls echter gevaarlijk. De mummie van Toet-ank-amen. De ateeklog. De visch was reeds in de oudheid be kend toen de toegebrachte verwonding voor ongeneeslijk 'gold; niettemin werd de ge droogde en tot poeder gestampte kam meer aanbevolen als een uitstekend geneesmiddel tegen tandpijn. De steekrog gébruikt haar wapen op twee manieren of wel door een bliksemsnellen steek aan haar vijand toe te brengen of door haar staart om het lichaam van haar slachtoffer te winden en dit dan gewoon door midden te zagen. Nieuwe Uitgave. Verschenen: Het Novembernummer van „One Eigen Tijdschrift". De uitgeeftrter, de fa. Van Houten, maaikt bekend, dat er nog tot 16 Nov. gelegenheid bestaat, om tegen inzen ding van 8 bons uit caoaobussen een exemplaar van het „Sinterklaas- nummer" te bekomen, dat iets moois belooft te worden. De bijlage ls ditmaal een heel mooie teekening van H. Verstijven: „Kameleon". Otto van Tussenbroek schrijft een plei dooi voor herfst toerisme in Zwitserland, dat in den regel slechts 's zomers of in sommige streken 's winters wordt be zocht Veel mooie foto's gaan bfj het artikel. Herman de Man zoekt het najaars- schoon dichterbij ml. aan de Lek. Henri van Booven schrijft een aardige schets: „Deemoed" over een verdwenen kat In de jeugdafdeeiing staat een aardige wedstrijd. damrubriek. Allee betreffende deze rubriek te adres- eeeren aan: Den Damred acteur der Heldersche Courant, M. B. Braber, kampioen van Zuid- Holland, speelde hier met Wit 27—22, 8122 om zwart te verhinderen 16—21 te spelen. J. J. O. Wijnmalen, Wit: 's Gravenhage, 18 Nov. '25. Franqois Valentjnstr. 28 .Geen bezoek. Fara GOVERS, Spoorgracht 28. zelfbeschuldigingen", gelijk de verdediger zegt. De beklaagde legde er den nadruk op, dat Busch aan bekl.'s vrouw verdriet heeft aangedaan. Maar dat verdriet heeft niet bestaan. Naar aanleiding hiervan merkte spr. op, dat moordenaars hun dlaad overleggen, maar na den dood van het slachtoffer vaak niet weten wat er met het lijk moet gebeuren. Wanneer er medeplichtigen waren ge weest, dan zou men, volgens den verdedi ger, zeker nog denzelfden nacht het lijk hebben weggewerkt. Maar daartegen moet spr. opmerken, dat, als men in de garage nog laat in den nacht aan het werk was ge weest en daar een kuil in het puin had moe ten graven, om het lijk daarna op de lorrie te vervoeren en te begraven, dit zeker de aandacht zou hebben getrokken, ook van de vrouw van bekl., die het toch al vreemd vond, dat bekl. in den avond van 22 Oct. 1915 pas om negen uur boven kwam om thee te drinken. Na nog een paar punten te hebben be handeld, stond spr. stil bij het juridisch verweer. Spr. meent, 'dat van mishandeling geen sprake kan zijn en dat het beroep op noodweer of overmacht niet opgaat. Volgens den verdediger had eerst een dreigende aanranding van.het huisrecht van bekl. plaats. Alle schrijvers, Noyon en an deren, erkennen, dat onder stoffelijke goe deren het huisrecht niet valt. De vraag diefstal of verduistering be antwoordt de verdediger met te zeggen: er was verduistering. Bekl. had volgens hem de heerschappij over het lijk, hij had het lijk onder zich. Spr. echter meent, dat dit niet opgaat. Muylwijk had niets te maken met hetgeen zich in de zakken en op het lichaam van Busch bevond. Hij had geen andere verplichting dan onverwijld een medicus en de autoriteiten bij het lijk te roepen. Zoo- dra hij de handen stak in de zakken van Busch, deed hij een daad, die nooit kan worden goedgekeurd. Spreker bleef daarom bij zijn vordering ^ersisteeren. Hierna wees mr. Reilingh er op, dat de verdediger in de vorige zitting een anoniemen brief heeft ter sprake gebracht, die ook door den president weTd ontvangen en waarin de heeren H. Oosterhuis en Leendert van dert Heuvel te Utrecht werden beschuldigd van medeplichtigheid aan den dood van Busch. Spr. betreurt het zeer, dat dit gebeurd is. Het heeft groote schade en leed aange richt. De genoemde personen zijn hierdoor in hun zaken geschaad en verwachten nog meer schade te zullen lijden. Spr. gevoelt zich daarom verplicht, in het openbaar te zeggen, dat ten duidelijkste is gebleken, dat H. Oosterhuis en Leendert van den Heuvel inenschen zijn te goeder naam en faam be kend en die niet in het minst met deze zaak hebben uit te staan. dupliek. Na de pauze. Men had hier te doen met twee driftkop pen. Misschien was Busch nog een grootere driftkop dan Muylwijk. En dat hier plaats gehad heeft een aanranding van den per soon van den bekl. en tegelijkertijd van bekl.'s onschendbaar woonrecht, lijdt niet den minsten twijfel. De huisvredebreuk zou compleet geworden zijn, wanneer Muylwijk zich niet onmiddellijk er tegen verdedigd had. In dit verband haalde pl. een arrest aan, waarbij is uitgemaakt, dat drift be hoort tot diei gemoedsbewegingen, die straf feloosheid met zich kunnen brengen bij overschrijding van de grenzen der noodza kelijke zelfverdediging. Wanneer men niet mocht kunnen komen tot het aannemen van noodweer, dan is volgens art. 40 van ons Wetboek van Straf recht bekl. niet strafbaar, omdat hij het feit heeft begaan, waartoe hij door over mach. is gedrongen. Bekl. voldeed aan een psychi- schen drang, d. w. z. een sterken, geestelij ken, een ziele-prikkel, in verband waarmee pl. ook jurisprudentie aanhaalde. Volgens pl. heeft men hier enkel te doen met een driftbui met een noodlottig gevolg en een vermogensdelict, dat verjaard is. De rol, die de verjaring behoort te spelen, wanneer het misdrijf verduistering is, ge lijk het is neergelegd in art. 70 v.v. van ons Wetboek van Strafvordering, zal pl. be handelen op heden, wanneer de zaak voort gezet wordt Ds sulverhsld van hst leed «1 ook tui Prof. Blair Bell van het instituut voor kankeronderzoek aan de universiteit te Liverpool heeft op de academie der medi cijnen te Toronto eenige gevallen mee- Eedeeld van kankerpatiënten, die hij te iverpool behandeld had met inspuitin gen van lood. Een der gevallen betrof een vrouw, die vijf jaar geleden in staat van zwangerschap te Liverpool in het ziekenhuis was opgenomen als een hope loos geval van kanker. Zij is thans ge zond en heeft sindsdien nog twee ge zonde kinderen gebaard. Ook een andere vrouw, die ten doode opgeschreven was, is door inspuitingen met lood genezen. Dr. Adami, de vice-kanselier van de universiteit te Liverpool, heeft ln een interview naar aanleiding van prof. Bell's verklaringen gezegd, dat de resultaten bereikt in verschillende gevallen, die hopeloos schenen, prof. Bell ten slotte gedwongen hadden de zaak bekend te maken. Men had er tot dusver óver ge zwegen, omdat de methode hoogst ge vaarlijk is. Alleen ln hopeloos schijnende gevallen had men haar toé durven passen. Er zijn gevallen geweest van terugkeer van de ziekte, doordat men de dosis te klein genomen had, doch de bereikte resultaten beteekénen toch een flinke schrede voorwaarts. De mummie van Toet-ank-amen is uit zijn omwindselen gehaald. Het lichaam was bedekt met goud en gouden platen oo hart en longen. Er lag een groote gouden doek naast het lichaam. In de sarkofaag zaten drie kisten alle in elkaar passende. De buitenste was prach tig versierd. De mummie van Toet-ank-Amen is oit de binnenste kist gebeurd en met X-stralen gefotografeerd. Tot dusver is geen kroon gevonden in de sarkofaag. Wel het uiterst belangrijke, prachtig uitgevoerde „Boek der Dooden", den vorst op zijn reis naar de andere wereld meegegeven. Het aquarium van den Londenschen die rentuin is Ln het bezit gekomen van een exemplaar van de zeer zeldzame en terecht gevreesde Steekrog. De visch verschilt van alle andere variëteiten der roggenfamilie door het bezit van een zeer langen en zweepvormigen staart, voorzien van een kam in den vorm van een dubbelgetande' zaag. Met dit wapen vermag de visch zeer ernstige scheurwonden toe te brengen, die nog verergerd worden door de gelijktijdige afscheiding uit de huid van een sterk ver gif. Als de kam begint te slijten, groeit een nieuwe kam weer aan. - „Noord-Holland in Woord en Beeld". De gemeente-ontvanger van Purmerend jubileert en vindt zijn portret op de voor pagina van dit nummer. De photowedstrijd draagt weer mooie opnamen bij en de sluis- polder te Bergen laat zien weike schilder achtige molen daar behouden is gebleven. Wormerveer levert een tweetal opnamen en Helder beslaat de beide middenpagina's der aflevering. We vinden hier een aardige kiek van het Westplein met een stuk van het kanaal, de Kanaalweg, de Weststraat met de werf, de Hoofdgracht (jammer genoeg het verminkte gedeelte, waar men de hoo rnen uitgehaald heeft), de Postbrug met Kanaalweg, het moniSnent op het Haven- plein, de marinewerf, het Jjinnenkonaen der „Heemskerk" en de „Emma" met het ma rine-hospitaal. De achterzijde dezer pagina geeft een zeer mooie reproductie van de Alkmaarsche koemarkt Oud Medembük levert een overzichtskiek van het slot Rad boud met een detail van den ingang en de Haarlemmers vinden er de Houtbrug ge kiekt, waar men de bekencïe kommiezen- huisjes wilde afbreken, welk besluit door de Kroon is vernietigd. Verder tal van op namen betreflende feestjes, concoursen, enz. Twee gedenkteekens van het kerkhof Westerveld zijn er afgebeeld; het eene op gericht voor den arts B. H. J. van Lier, het andere, een treurende vrouwenfiguur, voor den dichter Adama van Scheltema. De beeldhouwer Tjipke Visser heeft dit, zoo men weet, vervaardigd De tekst is tegen woordig ook uitgebreid, zoodat het blad meer en meer een leestijdschrift wordt. „Der Bund". Wij ontvingen uit Bern een nummer van „Der Bund", orgaan der vrijzinnig-demo cratische politiek, welk dagblad met 1 Oc- tober zijn 7Óen jaargang heeft aangevangen. Dit nummer is alzoo een JubileumsnummeT en bevat allerlei interessants. „Der Bund" is in hoofdzaak het orgaan der in het bui tenland levende Zwitsers. Het nummer be vat verschillende portretten van oprichters, enz., photographieën der vroegere en tegen woordige gebouwen. Boeren-jaarboek 1926. Nijgh en Van Ditmar'» Uitgevers- Maatachappij, Rotterdam. Prijt 1.25. Deze nieuwe uitgave bedoelt volgens den titel een algemeen handboek te zijn voor den boer en dien tuinder. Samenstellers zijn Prof. mr. P. A. Diepenhorst, Voorzitter van den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond, dr. H. MoDiuvsen, Secretaris van het Kon. Nederlandsch Landbouw-Comité, dr. L. N. Deckers, Secretaris van den R.-K. Nederland'schert Boeren- en Tuindersbond. F. V. Vals'ar, Voorzitter Vereen. „Groep Veilingsvereenigingen" uit den Ne<j. Tuin- bouwraad en J. Hovens Greve, Algemeen Secretaris van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Zooals men ziet, een veelzij dige redactie dus, waarmedei dientengevolge de inhoud in overeenstemming is. Het boek wil een eerste poging zijn om onder de boe ren en tuinders van ons vaderland kennis te verbreiden over vele onderwerpen, die niet rechtstreeks met hun bedrijf iets te maken hebben, doch waarvan ieder wel eens heeft gehoord, en waarover men graag wa: meer zou willen weten. De inhoud is zeer veelzijdig en rijk; het boek telt ruim 250 bladzijden, verlucht met talrijke fraaie photo's, en is op uitstekend papier gedruk'. Reeds thans, zoo zegt de redactie, moest veel copy blijven liggen voor het volgend nummer. Uit den inhoud deelen wij het volgende mede: Behalve den kalender en daarmee annexe wetenswaardigheden (0. a. een vol ledig overzicht der markten), bevat het een opgave van de verschillende hier te lande bestaande boeren- en andere bonden, en de navolgende artikelen: Een Betuwsch ver haal van W. Arnoldussen, van Prof. Die penhorst over „Onze Economische Positie" van dr. Molhuysen over „Rechtspraak", van dr. L. N. Deckers, over „De Wetge ving op Landbouwgebied in het tijdvak 192425", een fragment uit een roman van Herman de Man: een dijkdoorbraak in de Lek, in de buurt van Vreeswijk, van dr. Van der Zande, Inspecteur van het Land bouwonderwijs over dit onderwijs, van W. Vogt, den secretaris van den Hilversum- schcn Draadloozen Omroep, over de Draad- looze Telefonie? van prof. Visser, hoog leeraar aan de Landbouwhoogeschool over nieuwe vindingen op landbouw-werktuigen- gebied, van Adriaan Boer over een foto grafisch reisje door Nederland, ir. Mach- wirth behandelt het vraagstuk der Electri- citeit op de Boerderij, en „een Boerendoch ter" (Mevr. BahlerBoerma) dat van het besteden der vrije uren. Ver dér zijn er ar tikelen over Coöperatie, over hoogveen exploitatie, over Nederland als Polderland, Landverhuizing, en nog tal van andere. Het is dus een boek, dat menige boer en ook wel anderen zich voor zoo lutte- len prjjs zullen wille» aanschaffen. Valeriuwtraat 64huia, Amsterdam. Twee leerzame etukjee uit de partij Dan zou n.1. volgen 2.16-21? 8. 33 -29 24 33 4. 88 18 12 28 6. 44-40 35 88 6. 28 89 17 28 7. 26 17 1122 8. 34—29enz. 34-80 1 20 - 25? 88- 83 25 23 33-29 23 34 35- 80! 15: 6 80 39 6 44 60 39II Op tempo genomen I Geestig 1 Plaatselijke kennisgeving. Geboren: ANNA, Dochter van S. JAR1NG en A. W. JARING-Molkhaab. Helder, 12 November 1925. Burgerafd. Marine Hospitaal. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte onge steldheid, onze innig ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, 8. VAN DER STERRE— ZEGEL, ln den ouderdom van ruim 57 jaar. Helder, 13 Nov. 1925. Uit aller naam TH. VAN DER STERRE. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 17 Nov., des namiddags 1 unr, vanuit het Sterfhuis Kerk- gracht 6. Verzoeke geen bloemen L.era- len. ■mJ Heden oveileed onver wachts, totonze diepe droef heid, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante en Nicht TRIJNTJE HOFSTEE, Weduwe van MabtiuüS Bloeziel, in den ouderdom van 85 jaar. Namens de Familie, Mevr. de Wed. A.C.Hofstis, geb Wakstee eb. Geen bloemen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen". Vertr. van het sterfhuis te 12 uur. DANKBETUIGING. Aan de Heeren van 't bestuur der Ned. Herv. Kerk, alsmede aan den Vader en Moeder der Diaconie voor de liefderijk* verpleging van hun Vader w jlen den Heer JAN DE J0N8, tjdene z(jn leven en ziekte ge noten. Helder, 14 November 1926. Zjn dierbare Kinderen. Da Heer en Mevrouw CR0K— ROVERS, Binnenhaven 118, zullen öaarne ZONDAG a.s., van I—S u. bezoeken ontvangen. Door deze zeggen w j hartelijk denk voor de vele bijken van belangstelling den 7den Nov. ontvangen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 10