T u Di moord op den makelaar fiusch. Derde Blad. BUITENLAND DB GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 14 NOVEMBER 1925 Uit de Communistische Partij. Het partijbestuur van de Oumanuiieu- sohe Partij Holland heeft, naar Ju de Tribune "wordt meegedeeld, de maatrege len, die het presidium tegen den heer Wijnkoop en tegen het voormalig bestuur van de afdeeling Rotterdam heeft geno men, goedgekeurd. Opgelegde schepen. Het sedert Mei j.L te Amsterdam opge legde vrachtstoomschip „Billiton" der Stoomvaart Mij. „Nederland" is weer in de vaart gekomen en vertrok naar Ham burg om daar bij te laden. Het Marine-vraagstuk. Naar de Telegr. verneemt, zal het rap port van de interdepartementale commis sie in zake de splitsing van het personeel der marine welke commissie is ingesteld door de ministers van Marine, koloniën en Financiën, de volgende week worden gepubliceerd. Dit rapport zal van een minderheids- nota vergezeld zijn. DE CRISIS IN HET MINISTERIE. (Vervolg van het 2de blad.) Het is het „Hbl." thans duidelijk ge bleken, dat de minister-president, de heer Colijn, zijn uiterste best wil doen het kabinet te handhaven. Hij heeft daartoe Donderdag en Vrijdag besprekingen ge voerd met verschillende leidende politieke personen. Zoo confereerde hij, naar wij vernemen, ook reeds eenige malen met den leider der Katholieke fractie, mgr. Nolens.Voor hedennamiddag was wederom een ministerraad bijeengeroepen. Het NederL Corresp.-Bureau meldt, dat de verklaring Dinsdagavond door mgr. Nolens in de Tweede Kamer afgelegd, te voren in de R.-K. Kamerclub besproken en goedgekeurd is. Het „Hbl." meent te weten, dat de verklaring van de vier Katholieke minis ters, dat zij bij eventueele aanneming van het amendement tot schrapping van het gezantschap bij den Paus zouden aftreden, reeds zou dateeren uit den tijd der Kabi netsformatie. Ook de beide niet-Katholieke groepen der coalitie in de Tweede Kamer zouden daarvan op. de hoogte zijn ge weest, althans kort vóór de behandeling van de begrooting van Buitenlandsche Zaken in de Tweede Kamer. In den ministerraad, die gistermiddag is gehouden en niet zoolang heeft ge duurd, zou, naar het HbL verneemt, het advies aan de Koningin op het verzoek om ontslag der vier katholieke minister zijn vastgesteld. Het spreekt vanzelf, dat omtrent den aard van dit advies geen mededeelingen konden worden verkregen, zoolang het nog niet aan de Koningin is uitgebracht „De Tijd" schuift de mogelijkheid van een weigering van het ontslag geheel op zij met de pertinente mededeeling, dat „over de vraag, of de ministers ontslag zouden nemen, bij de ministers en in de fractie geen enkele aarzeling en niet het minste meeningsverschil bestaat". Dat neemt toch niet weg, dat de feiten er nu wel voldoende op gewezen hebben, dat de president van den ministerraad desniete- min pogingen heeft willen aanwenden, de ministers op hun verzoek om ontslag te doen terugkomen of in een mogelijke weigering van hun ontslag te doen berus ten. Het ligt voor de hand, dat de heeren voor die weigering.... hun medewerking zouden moeten verleenen, omdat de Kroon natuurlijk niet kan worden blootgesteld aan een geretourneerde weigering. Een minderheidskabinet? Naar de Telegraaf verneemt schijnt in sommige R. K. kringen de neiging te be staan om aan te sturen op de vormipg van een A.-R. en R.-K. bestaand kabinet, mede op grond van de overweging, dat een kabinet op een parlementaire meer derheid steunend, niet mogelijk is. Een dergelijk ministerie zou derhalve slechts beschikken over 43 stemmen en dus een minderheidskabinet zijn. Het zou echter in de bedoeling liggen zich in dit geval te ver zekeren van de welwillende neutraliteit van de O.-H. fractie. Blijkbaar hangt dit 'echter samen met het gerucht, dat de vier afgetreden R.-K ministers bereid zouden zijn om eventueel op hun besluit terug te komen. Dat deze vier demissionaire bewinds lieden echter geneigd zouden zijn, om zonder meer weder hun portefeuilles te aanvaarden, wordt volkomen uitgesloten Seacht; vooral omdat de verklaring van [gr. Nolens ten aanzien van het bewuste amendement-Kersten een weloverwogen mededeeling was, en geheel in overeen stemming met het gevoelen van de R.-K. minister en de R.-K. Kamerfractie. Bovendien wordt het niet wel mogelijk geacht, dat H. M. de Koningin tegen den wensch der vier betrokken ministers deze <toder de huidige omstandigheden zou willen handhaven. „Zij zijn toch geen gevangenen, die men tegen hun zin kan dwingen aan te blij ven", zoo zeide ons vanmiddag een voor aanstaand linksch Kamerlid. Zün wij welingelicht, dan zijn zij ook niet vooremnens om, zooals de politieke toestand thans is, op hun besluit terug te komen. Minister Colijn, voorzitter van den mi nisterraad, zou heden met de Koningin op het Loo confereeren. Het plaatselijk comité Amsterdam van het Helden dier Zee Fonds Dorus Rijkere heeft aan het hoofdbestuur medegedeeld, dat het heeft opgehouden te bestaan. Het ocumité heeft aan het hoofdbestuur ln to- 6M0U98 opengemaakt DUTT8CHLAND. De crisis. De Duitsch-nationalen hebben blijkbaar begrepen* dat zij de schepen achter zich verbrand hebben en niet terug kunnen. Aanvankelijk bestreden zij de verdragen van Locarno hoofdzakelijk, omdat zij de concessies, die de geallieerden in ruil voor Duitsohland's medewerking hebben toegezegd, onvoldoende vonden. Thans hebben zij in het geheele rijk vliegende blaadjes verspreid, waarin zij de verdragen en Duitschland's toetreding tot den Vol kenbond volstrekt onaannemelijk noemen. Locarno zou elk onpartijdig onderzoek naar de verantwoordelijkheid voor den wereldoorlog verhinderen, het zou Duitsch- land dwingen vrijwillig afstand te doen van Duitsch gebied en onvoorwaardelijk tot den Volkenbond toe te treden. Na deze verre van onaantastbare be weringen volgt de enormiteit, dat Locarno Duitschland zou kunnen dwingen „zijn oorlogshelden aan Frankrijk uit te le veren". BegrijpelijkerwijzeMs de linksche pers en zijn- ook de bladen van centrum en volkspartij hoogst ontstemd over een dergelijke poging, om het volk tegen Locarno in te nemen. De National-liberale Korrespondenz, het officieel orgaan van de volkspartij, spreekt van ophitsing en vergiftiging der openbare meening en van een ge- wetenlooze campagne, die als de partij- lijding haar mocht goedkeuren, de Duitsch- nationalen volslagen zou isoleeren, omdat geen andere partij meer fnet haar zou willen samenwerken. Kon en sneeuw. In geheel het rijk heerscht sedert Donderdag strenge koude, die in vele streken gepaard gaat met sneeuwval. ENGELAND. Het ongelfik met de duikboot M 1. Acht-en-zestlg menschen verdronken. De admiraliteit maakt bekend, dat de bemanning van de duikboot M 1 uit vier officieren en 64 minderen bestond. Alle beschikbare vaartuigen zijn ijlings naar de plaats gestuurd, waar de M 1 gezonken was, doch hebbeD vruchteloos gezocht. De M 1 was op weg naar Gibraltar en was een zoogenaamde monitor-duikboot, ewapend met een kanon van 30 c.M. orspronkeljjk had zij deel uitgemaakt van de slecht befaamde K-klasse, die de admiraliteit onlangs besloten heeft op te ruimen. Een R.O.-bericht uit Londen bevesitgt, dat men de M 1 algemeen als verloren beschouwt Elke poging, om de ligging van de boot te bepalen, of eenige ver binding met haar te krijgen, is mislukt. De vlootvoogd heeft de volgende bood schap aan de vloot voor den Atlantischen Oceaan laten seinenDe bevelvoerende admiraal moet aan de vloot voor den Atlantischen Oceaan tot zijn leedwezen mededeelen, dat de duikboot M 1 met heel haar bemanning bij oefeningen in het Kanaal gebleven is. De verongelukte duikboot stond onder bevel van luitenant ter zee Alec Murray Currie. Toen het ongeluk gebeurde, werkte zij samen met andere duikbooten uit Portsmouth, Portland en Plymouth en met marine-vliegtuigen. Er stond in den ochtend een zware zee in het Kanaal met krachtigen Oostenwind, maar het zicht was vrij goed en over het algemeen waren de omstandigheden niet van dien aard, dat zij oefeningen onmogelijk maakten. Alle hoop opgegeven. De technische constructie der M. L Londen, 18 Nov. De chef van de Brit- sche marine heeft aan de „Evening Stan dard" verklaard, dat alle hoop op redding van de 69 personen, die zich in den ge zonken onderzeeër bevonden, moet wor den opgegeven. Een communiqué van de admiraliteit zegt, in tegenspraak tot de berichten der bladen, volgens welke men de plaats zou hebben vastgesteld, waar de „M 1" op 12 mij les ten Zuidwesten van Start Point zou zijn gezonken, dat met het oog op het groote aantal wrakken en de diepte van het water in de omgeving van bedoelde plaats, alsmede wegens het ontbreken van olievlekken en luchtbellen aan de oppervlakte, de Admiraliteit tot nu toe geen bewijzen aanwezig acht omtrent de plaats, waar de onderzeeër ligt. Volgens de blader! moet de reden van deze tegenspraak echter gezocht worden in het feit dat de admiraliteit over tech nische uitvindingen beschikt, welke haar in staat stellen de plaats op te sporen, waar een onderzeeër gezonken is, doch deze middelen geheim wenscht te houden. Op de z.g. P.-schepen zijn n.1. na den oorlog toestellen aangebracht, waarvan men verwachtte dat zij de aanwezigheid van groote metaalmassa's op den bodem der zee zouden aanwijzen. Verder zoude Britsche marine beschikken over hydro- foons, die verbindingen met onderzeeërs op grooten afstand mogelijk maken, deels door beantwoording van signalen vanuit den onderzeeër, deels door electrische golven. De watervliegtuigen welke naar den onderzeeëer hebben gezocht zijn inmid dels teruggekeerd. Volgens deskundigen is het water op de plasis, waar de onder zeeër volgens geruchten zou zijn gezonken, zoo diep, dat de wanden onmogelijk o die plaats den geweldigen waterdru! zouden hebben weerstaan. Bovendien is de bodem daar zoo rotsachtig, dat het schip ongetwijfeld zou zijn lek geBtooten. Daar evenwel geen olievlekken aan de oppervlakte komen, zou dit een bewijs zijn tegen de onderstelling, dat de „M 1" op bedoelde plaats is gezonken. De bemanning in een duikboot als de „M 1" kan slechts 36 uur in leven blijven zonder luchttoevoer en deze 36 uur zijn verstreken. FRANKRIJK i De flnandeele voorstellen. Parijs, 13 Nov. Malvy heeft in de finan cieels commissie medegedeeld, dat de regeering alle amendementen van Lou- cheur heeft verworpen, behalve datgene, wat de hervorming van het muntwezen verbetert. De commissie nam zonder debat het artikel betreffende de heffing op in dustrieels en commercieel© ondernemin gen aan. De par. in art. 6, betrekking hebbende op de nationale heffing, be taalbaar in veertien annuïteiten van 15 op de Fransche obligaties en buitenland sche waarden, werd aangenomen. Het amendement-Moutet op de par. betreffende de belasting van stukken, die door den Staat zijn uitgegeven of gegarandeerd, werd eveneens aangenomen. ITALIË. Het complot tegen MnssollnL Toch repressaüles? De secretaris-generaal van de fascisti sche partij, Farinacci, heeft, zooals wij meldden, de aanhangers van het fascisme geprezen om hun discipline die gemaakt zou hebben, dat er geen gewelddaden plaats hadden na de ontdekking van het complot tegen MussolinL Volgens „1'Oeuvre" hebben er echter wel degelijk represailles plaats gevonden. Te Brescia zijn de bureaux der bladen „H Cittadino" (liberaal) en „La Provincia" (volkspartij) vernield. Ook verschillende advocaten kantoren zijn verwoest. Te Parma zijn de oud-minister Micheli (volkspartij), de advocaat Venturini (unitair socialist) en verscheidene andere personen door stok slagen gewond. Het bureau van het socia listische oud-Kamerlid Albertelli is even eens vernield. Voorts zijn verwoest de kliniek van professor Braga en de kan toren van drie advocaten, een notaris en een ingenieur. Te Novara is de drukkerij van een socialistisch blad in brand ge stoken. Ook te Milaan is het kantoor van een advocaat vernield. Te Forli hebben de fascisten een demonstratie gehouden tegen den prefect, beschuldigd van wel willendheid tegenover de vrijmetselarij zij hebben een bom geworpen in een zaal van de prefectuur. De emigranten de aanstichters? Rome, 13 Nov. Officieel wordt gemeld, dat het onderzoek dat is ingesteld naar het complot tegen Mussolini aan het licht heeft gebracht, dat alle détails van het complot zorgvuldig waren uitgewerkt in het hoofdkwartier van de Italiaansche emigranten te Parijs, die tevens voor nemens waren de Italiaansche regeering met geweld [omver te werpen. Voor dit doel was een emigrantenlegioen, genaamd „Garibaldi-legioen van de Seine", georga niseerd. Mussolini heeft de Kamer op 18 No vember voor een buitengewone zitting bijeen geroepen teneinde een beslissing te laten nemen over een nieuwe wet waarbij het Italiaansche burgerschap wordt ingetrokken voor Italiaansche emi granten en hun eigendommen kunnen worden geconfisqueerd. Eten verfjdelde diefstal. De bladen vernemen uit Bologna dat daar eenige dieven zijn gearresteerd, die poogden een spoorwegcoupé binnen te dringen, waarin zich bedienden van de Bank van Italië bevonden, welke 12 möl- lioen aan bankbiljetten vervoerden. SPANJE. De samenzwering tegen het directorium. f)e berichten omtrent een samenzwering tegen het directorium worden bevestigd in een telegram uit Madrid aan het „Journal", volgens hetwelk naar aanlei ding van de ontdekking der samenzwering twee generaals, vier kolonels, vier majoors en verscheidene subalterne officieren evenals vijftien onderofficieren werden aangehouden en gevangen .gezét. De samenzweerders wilden de straat opgaan aan het hoofd hunner troepen en gebruik maken van hun wapens om tot eiken prijs te slagen. De republiek zou worden uitgeroepen. De Spaansche ambassade te Londen zegt in een officieels yerklaring: De pogingen zijn mislukt door de sol daten zelf, die de eersten waren, die de autoriteiten van het complot in kennis stelden. BULGARIJE. De burgemeester van Sofia vermoord. Sofia, 13 Nov. Het Burg. TeL-Ag. meldt: De burgemeester van Sofia, Madjarow, de zoon van den voonmaligen gevolmach tigden minister Madjarow, ia hedenmor gen vermoord. (De moord is een persoonlijke wraak neming van een voormalig stedelijk amb tenaar, dien de burgemeester van zijn functie had ontheven. De moordenaar pleegde na de daad onmiddellijk zelf moord. Naar der Duitsch© draadlooze dienst nog meldt, is de dader de onlangs ontslagen directeur der stedelijke badinrichtingen Tcxmow. LETLAND. Ernstig spoorwegongeluk In Letland. Vermoedelijk tengevolge van een ver keerden wisselstand, zoo meldt een radlo- granm uit Berlijn, is hij Dunalburg een DAredn op een anderen personen/trein ge reden, waarbij van den laatste vier wa gons werden vernield. Er zijn reeds een groot aantal dooden en gewonden weg gevoerd. BBTTBCH-IMMR. Madras, 18 Nov. De kustvaart heeft onder zwaar weer geleden. Uit Ponnami wordt gemeldt, dat zestig visschersvaar- tuigen met een bemanning ten getale van 200 koppen, die den lOen November zee kozen, niet zijn teruggekeerd Er wordt een onderzoek ingesteld. VEREENIGDE STATEN. Spoorweg en auto's. Een Amerikaansoh blad wijdt een be schouwing van den strijd tuasohen het spoorweg- en het autoverkeer, waaraan het volgende ontleend is: Op een dag passeerden 14.000 auto's de brug bij Alantio City en op een anderen dag telde men 23.000 auto's op. den weg van Philadelphia naar de zee. Met het toe nemen van het autoverkeer gaat het spoorwegvervoer achteruit Tusschen Norfolk en een plaats in de nabijheid be droeg het verkeer zeven jaar geleden 110,000 personen en thans slechts 20.000. [n een hotel in Maine kwamen in een sei zoen 3600 gasten per auto aan uit 83 sta ten in de Unie en uit 8 Canadeesehe pro vincies, tegen 556 gasten, welke per spoor reisden. Andere hotels berichten, dat waar voorheen hun gasten per Pull- man-car reisden, thans 85 pot van een auto gebruik maakt Ook het goederenvervoer per auió neemt voordurend1 toe. De Amerikaansche spoorweg-directies zitten uit den aard der zaak niet stil. En kele ondernemingen laten autobussen rtj den op trajecten, evenwijdig aan den spoorweg loopende. Deze autobussen doen ook kleine plaatsen aan en brengen de reizigers naar de stations. Zoo werkt de North-Shore Line, tusschen Chicago en Milwaukee, thans met winst alleen door het indienststellen van autobussen. An dere spoorwegen heffen het verkeer met gewone treinen op zijlijnen geheel op en laten autobussen loopen, hetzij op d© spoorstaven of op de wegen. Men tracht aan de moordende concur rentie der autobussen het hoofd te bieden door zelf het nieuwe vervoermiddel te exploiteeren. IL-l—I Ingezonden Mededeeling* LUCHTVAART. Een vlucht naar Kaapstad Maandag a.s. zal Alan Cobham, de be kende Engelsohe vlieger van het vlieg veld Edgware (bij Londen) een vlucht aanvangen naar Kaapstad. Oobham heeft nog onlangs Sir Sefton Brancker naar Britsch-Indië en van daar naar Engeland terug gevlogen. Op zijn nieuwe expeditie zal Oobham vergezeld worden door een mecanicien, dezelfde die hem naar Britsch Indië vergezelde, en een filmoperateur. Maandag hoopt de piloot Lyon te bereiken in één non-stop-vlucht Vandaar gaat hij over land naar Cairo. Dan begint het be langwekkende en opwindende gedeelte van de expeditie voor Oobham, want hij zal vliegen over gebieden, welke uit een oogpunt van luohtvaartkunde onbekend zijn. Van Cairo naar Kaapstad ia Oob ham van plan de route te volgen, welke door het ministerie van luchtvaart in 1919 werd gereed-gemaakt Hij verwacht geen moeilijkheden wat betreft landings terreinen daar door een overeenkomst met het ministerie voor luchtvaart de in boorlingen te werk zijn gesteld om de landingsterreinen gereed te houden. Er is evenwel op die terreinen geen accomo datie om de machine des nachts te her bergen. Voor de expeditie zal een Deha- villand 50 worden gebruikt met een mo tor van 885 P.K. Oobham zal de Nfjl volgen van Oairo naar Wady HaLfa, vervolgens den spoor weg tot Sherik, vandaar naar Kartoem, dan loopt het traject ten westen van de Witte Nijl naar Eleri en vervolgens door Uganda tot het Victoria-meer. Over noordelijk Rhodesia gaat het naar LMngstone, vanwaar in zuidoostelijke richting gevlogen wordt naar Bylaway, Het vervolg van de reis luidt over Pre toria en Bloemfontein naar Kaapstad. De totaal-afstand Londen-Kaapstad bedraagt ongeveer 8000 mijlen. Goed algeloopen. Zooals bekend, hebben de twee Ita liaansche vliegtuigen, die eenige weken te Schellingwoude hebben vertoefd, op hun terugkeer ook naar Italië bij het vliegen over de Alpen een noodlanding moeten doen in den Splügapas. In tegenstelling met geruchten, dat daarbij de inzittenden gewond zouden zijn, kan worden medegedeeld, dat in offlcieele Italiaansche kringen bericht is ontvangen, dat de machines wel werden beschadigd, doch dat de noodlanding geen persoonlijke ongelukken heeft veroor zaakt. HEERENBAAI *1 Van af 26 ot. per ons. Een modern kolenschlp. Wy lezen in de Indische bladen dat de Oost-Borneo Mij. een ieuw kolenschip in de vaart heeft gebracht, om haar kolen van de terreinen van de Mahakam-rivier op Borneo te vervoeren. Het schip, de „Adriaan Stoop" kan met zijn 8 enorme grijpers 800 tons kolen per dag lossen en dus onafhankelijk van eventueele stakin gen of van eventueel gebrek aan lossings- materiaali het heeft verder heel prao- tisch bij het manoeuvreeren aan de la- dingpsstygers van de Mij., in de nabyheid van hare mijnen neerslaande masten en maakt, wat tot heden elders zelden of nooit gebeurde, met succes (gebruik van gruiskolen, terwtp het verder ook nog voor passagiers-verkeer is ingericht Een geheimzinnige anta Donderdagavond vonden de óp den Amersfoortschen Berg surveilkerende po litieagjenten, tusschen het struikgewas ver borgen, een auto, Chevrolet M. 7142. Het water in het reservoir was stijf bevro ren, de benzinetank vrijwel leeg en de accu wees nog slechts drie volt. Nergens was een spoor van de eigenaars te ontdekken. De auto is in een garage opgeborgen, in af wachting of de eigenaar zal1 komen opda gen. Onmogelijk is het niet, dat men hier met diefstal hésft te doen. Overreden. Gisteren Is de heer T. J. van Beurden, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Rotterdam, tydefijk geplaatst te Ouden bosch en belast met het toezicht op de uitvoering der Ouderdomst en Invalidi teitswetten door schippers tijdens het drukke scheepvaartverkeer in het bieten seizoen van West-Brabant, op het station Oudenbosch door den trein van 9 u. 35, komende uit Rotterdan, gegrepen en ver morzeld. Hy wilde zich met dezen trein naar Roosendaal begeven en denkende, dat deze op het 2e perron zou stoppen, stak hy de le fijn over. Een der voor wielen van de locomotief brak hem de ruggegraat. De man was op slag dood. Hij was 59 Jaar oud, gehuwd en vader van eenige kinderen. Het gevaarlijke spelletje. Donderdagmiddag is op de Stadhou derskade te Amsterdam een 9-jarige jon gen door een vrachtauto met aanhang wagen overreden en gedood. Volgens oog ooggetuigen was de jongen op de auto geklommen en by het afspringen daarvan met het hoofd onder de wielen van den aanhangwagen geraakt Het ïyk is naar het Wdlhelminagasthuis overgebracht Doodefijke sprong. Donderdagavond is d© 82-jarige vrouw van W. Buit, toen ssy bemerkte, dat de trein «h»ti de halte Buunderkamp (naby Renkum) niet stopte, uit den in volle vaart zynden looaaltretn gesprongen, die te 9.60 van Wolfheze naar Ede was ver trokken. Zy viel daarby zoodanig oip het hoofd!, dat zij door den val werd gedood. Het fijk werd eenogen tijd later door haar langs de spoorbaan gevonden. (Veertiende dag). Gisteren zette de Rechtbank te Amster dam de behandeling van de zaak tegen Mar- celis Muylwijk voort. Het O. M., mr. Reilingh, kreeg het woord tot het houden van zijn Spr. zal niet lang spreken, maar enkele opmerkingen van den verdediger mogen niet heelemaal onbesproken blijven. In de eerste plaats heeft de verdediger een verklaring trachten te vinden waarom bekl. later een afwijkende verklaring heeft gegeven omtrent het ontnemen van geld aan het lijk van Busch. Er is volgens den ver dediger geen sprake van terugkrabbelen door den bekl. op zijn bekentenis. Maar de détails, die bekl. bij den rechter-commis- saris gaf, en de eerste beschrijving in het „Dagboek" van 18 Maart wijzen op dief stal, terwijl de latere beschrijving in het „Dagboek" verduistering inhoudt. Daarna wijst spr. er op, dat de opgaaf van bekl., dat hij het geld aan het lijk ont nomen heeft om het voor de familie van Busch te bewaren, niet klopt met de vast staande verklaring van den broeder van Busch: dat hij zich tot tweemaal toe na mens de rechthebbenden van Busch bij txkl. vervoegde om afgifte van geld1 en dat bekl. dit tot tweemaal toe heeft geweigerd. De verdediger heeft spr. gesommeerd te bewijzen, dat Muylwijk eenige betaling heeft gedaan van het geld van BuS' h. Zoo letterlijk kan sipr. dat niet bewijzen, maar hij meent, dat bekl. den verderen afbouw van zijn perceel met het geld van Busch heeft gefinancierd. Spr. reide voorts in de Dtgboeken van bekl. niet te kunnen lezen „een climax ven I Heiden der Zee Fonds Dorus Rijkers. Zestig vtssehemvaartulgen mek. ECHTE FRItSCHE repliek.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9