HELDEHE COURANT VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1925. Aanbesteding. Gisterenmorgen werd ten raadhuize alhier aanbesteed de levering van school- benoodigdheden voor de O. L. scholen, de Avondvakteekenschool en de Zeevaart school, alsmede van.de benoodigdheden voor het onderwijs in de nuttige hand werken voor de O. L. scholen. oor de schoolbenoodigdheden was in geschreven door de firma's Daan Schreu- der, N. V. Boekh. v/h. A. J. Maas. H. J. P. Egner en H. de Wit Jr. De zeer uiteenloopende aard dezer ar tikelen maken het niet wel mogelijk daar van prijzen op te geven. Voor de handwerkbenoodigdheden was ingeschreven door de firma's M. Grunwald en Zn. (voor een gedeelte) voor f 706.13, 8. Goltof f 1067.58, G- de Barbanson f 1086.785. M. de Groot f 1228.45, alsmede Wed. P. C. Riekels en firma O. Buis, welke geen totaalcijfers gaven. De uitgelei ding van het stoffelijk over schot van den olf. vlieger 3e kL W. A. v. Mourik en van den adsp. zeewaarnemer G. A. van Dijk. Heel onze gemeente werd Dinsdagmid dag opgeschrikt door het diep-tragische vliegongeval van do W 57, waarbij twee personen hot leven verloren. Niet altijd zfjxu we doordrongen van het gevaar dat onze vliegers ieder ©ogenblik bedreigt. We kunnen met rustig oog hun manoeuvres, hoog in de lucht, gadeslaan. We zijn gewend aan hun spielereien daar boven ons, en soms nemen we er nauwe lijks notitie van, ais met rookenden mo tor, een vliegtuig boven ons cirkelt en draait en duikelt. Dat 't gevaar, dat onzen koenen vliegers dreigt, echter niet denkbeeldig is, is Dins dag weer eens op zoo droeve wijze ge bleken. En dat heel de Heldersche be volking, die zoo nauw met do Marine en dus ook met het vliegwezen is verbonden, meeleeft en meevoelt, bleek gisteren uit de enorme belangstelling, bij den uittocht van het stoffelijk overschot van de beide verongelukten. Om kwart voor negen reeds vertrok gisterenmorgen de stoet van het Marine- bospitaaL Van Hr. Ms. „Heemskerok" klonken drie zninuutsohoten. De rouwkoetsen werden voorafgegaan door het Stafmuziekkorps, dat een viertal treurmarschen ten gehooro bracht. Hoe aangrijpend klonken de tonen van Cho- pins treurmarsoh. Wat pracht sonoor droefden zij op in de klare blanke winter lucht Hoe fijn en droef waren de tonen, die de pijpers bliezen. Je voelt de ontroe- ringr die de imenschen aangrijpt als in breede golven de klanken over hen heen deinen. Dat is zielsmuziek, verklanking van zieledroefheid, en onder duizend anen- scben komt doodsche stilte als de muziek voorbijtrekt Naast de koetst van den off. vlieger v. Mourik fungeerden vier off. vliegers als alipperudnagers, naast di9 van den adsp. zeewaarnemer v. Dijk, vier adj.-o.officie- ren. De koetsen waren onder de kransen bedolven. In den stoet volgden de comman dant der Marine, vioe-admiraal O. Fock, met zijn adjudant, den len luit ter zee W. C. H. Hoogh. Verder merkten wij op den chef staf, kap. ter zee J. F. Oston, een groot aantal hoofd- en subalterne officieren en het personeel van de vlieg kampen „de Mok" en ,.de Kooij". Op het Stationsplein, waar de stoet te ongeveer half tien arriveerde, waren aan wezig: de burgemeester, de heer W. Hou wing, de commissaris van Politie, de heer O. W. Gratama, overste Jhr. O. Witsen- Elias, kolonel Jansen en eenige officieren van de landmacht. Honderden menschen woonden de droeve plechtigheid bij, die onder de grootst mogelijke stilte plaats had. Na de gebruikelijke militair© eerbe wijzen nam vioe-admiraal Fock het woord. Dlndag bereikte ons aldus Z. Excel lentie die treurige tijding van het on geluk met de W. 57. Wfj gevoelden toen, hoe spoedig het met ons leven afgeloopen kan rijn. Het is lang geleden, dat er een vlieg ongeluk gebeurde, daarom trof het ons temeer. Hieruit bleek weer hoe groot het gevaar is, dat onze vliegers 'bedreigt en hoe noodig het is, dat hun toestel altijd tot in de kleinste bijzonderheden in or de is. Ons kranig vliegerkorps heeft twee znenschen moeten missen. Officier-vlieger v. Mourik is sinds en kele jaren ibij' den vliegdienst. Hij had een groot vertrouwen bij zijn superieuren en was bij rijn minderen zeer bemind. De adsp. zeewaaroeaner v. Dijk heëft nog niet kunnen toornen wat hij voor den vliegdienst was. Wij gevoelen het enorme verlies voor de eohtgenoote en het kind. voor de ver loofde en de familie. Daten zij door ons aller aanwezigheid overtuigd zijn van ons meeleven. De burgemeester bracht namens de gemeente een laatste groet, ais bewijs van hartelijke deelneming. Do ■waarnemend ooanmandant van „do Mok", de luit. ter zee der le kL O. CL F. Jager, sprak namens officieren en minde ren een enkel woord. Wij werden wel het meest opgeschrikt, zei spr., toen we van het ongeluk hoor den. Hier was de plaats waar zij aankwamen om dienst te nemen bjj het vliegwezeni, hier is ook de plaats waar wij hen een laatste groet brengen. De kapitein der mariniers L. Spiegel- berg dankte namens de familie voor de warme woorden van sympathie, die ge sproken waren, en allen, die de laatste eer aan de overledenen bewezen hadden. Het lijk van den off. vlieger v. Mourik werd met den trein van 10.07 naar Am sterdam vervoerd, vanwaar het met mili taire eer op de Oosterbegraafpiaats zou woiden ter aarde 'besteld. De kol. H. P. Prilievitz heeft te Amster dam den commandant der Marine, vico- adimiraal Fock vertegenwoordigd, terwijl de Minister van Marine a. L. de heer Lam- booy, zich door zijn adjudant, luit. ter zee le kl. Termijtelen liet vertegenwoordigen. Het lijk van den adspirant zeewaarne mer v. Dijk, werd per rouwauto naar Lisse vervoerd. Hier zou bij de teraarde bestelling de commandant der Marine ver tegenwoordigd rijn door den waarn. ©om- mand. van de Mok, luit. ter zee le kL O. O. F. Jager en de Minister a. L door den luit. ter zee le kl. De Rruyne, werk zaam bij de Marinestaf. Te Amsterdam. Het stoffelijk overschot van den vlie- gbr-officier W. A. v. Mourik kwam roet den trein van 12 u. 18 uit Helder aan het Centraal Station te Amsterdam aan. Bij den Westelijken afrit werd de lijk kist, welke was gedekt met de'vaderlaüd- sche driekleur en de uitrustingsstukken van den verongelukte, in de rouwkoets gedragen. Zooals reeds gemeld 'geschiedde de be grafenis met militaire eer. De rouwstoet werd geopend door zes tamibours en pij- pers van de marine. Daarachter volgde het vuurpeloton van dertig man mari niers, die vóór de rouwkoets uitliepen. Achter den lijkwagen gingen een depu tatie van marine-officieren en officieren, als vertegenwoordigers van verschillende korpsen, een deputatie onder-officieren der marine en een detachement matrozen van honderd man. Rijtuigen met familie-leden besloten den stoet. De rouwkoets, waarnaast vier vlieger- officieren der marine als slippendragers liepen, was behangen met tal van bloem stukken o.a. van de collega's, van de on derofficieren, van de Ned. Vliegtuigen- fabriek. Kwart voor één zette de stoet zich in beweging naar de Nieuwe Oosterbegraaf piaats, langs Damrak, Rokin en door de Plantage. De pijpers bliezen treurmar schen. Langs den weg brachten velen den ge vallen vlieger een laatsten groet. De luit ter zee 2e kL K W. Bornkamp geleidde den stoet Op de Nieuwe OosterbegraafplaatB waren velen sfiamgekomen om den geval len vlieger Van Mourik een laatsten groet te brengen. De Minister van Marine was vertegen woordigd door zijn adjudant, den luitenant ter zee le klasse J. W. Termijtelen; de commandant der Marine te Willemsoord, vice-admiraal O. Fock, door den kapitein luitenant ter zee C. C. Kayser. Voorts waren o.a. aanwezig de officier van admi nistratie der le klasse bij de marine D. Kaan en de plaatselijke commandant in Amsterdam, majoor Rouffaer. Op 't oogenblik, dat de stoet de begraaf plaats opreed, gaf het vuurpeloton een salvo. Onderofficieren der marine dragen de kist, welke was gedekt door de Neder- landsche driekleur en den d^en van Van Mourik naar de laatste rustplaats. Vier vlieger-officieren droegen de slippen van de vlag. Nadat de kist, gedekt met de vlag, boven de groeve was geplaatst, gaf het vuurpeloton weder een salvo. De tamboers sloegen een zacbten roffel op de befloerste trom. Daarna werd de kist neergelaten. Het tweede salvo, het afscheid aan den doode, klonk en matrozen droegen de kransen aan. Uit de omstanders trad naar voren kapitein-luitenant ter zee O. O. Kayser, die namens vice-admiraal Fock een laat sten groet bracht aan den doode. Van Mourik is op zoo jeugdigen leeftijd ge vallen. Niet alleen in den oorlog sterft men op het veld van eer, maar ook in vredestijd, wanneer men, in dienst van het vaderland, vrijwillig een taak heeft opgenomen, waarbij dagelijks het leven in gevaar komt. De slag van het noodlot is gevallen; woorden van troost zijn nutte loos. Toch moge de familie de wetenschap sterken, dat de geheele marine met haar medeleeft. Luitenant-ter-zee le klasse O. O. F. Jager, ondercommandant van het vlieg kamp „De Mok", sprak, mede namens den commandant, de officieren en het personeel van „De Mok", een laatsten groet. Hij schetste Van Mourik als een flink officier en trouw kameraad, die zoo gelukkig was Zaterdag j.1. zijn brevet te hebben gehaald en nog gelukkiger toen hij Dinsdag zijn proefvlucht zou doen, de vlucht, welke hem noodlottig werd. Hij ruste in vrede. De le luitenant-vlieger Van Dorst gaf daarna uiting aan de gevoelens van smart, welke ook den commandant, de officieren en het personeel van de luchtvaart- afdeeling Soesterberg gevoelden. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling. Begrafenis G. van Dijk. Gistermiddag ongeveer half vier is op de begraafplaats te Lisse ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den waarnemer bij den Marine-vliegdienst G. van Dijk, die bij het vliegongeluk te Hel der om het leven is gekomen. Een groote menigte had zich verzameld op het pleintje voor de Protestantsche be graafplaats, die aan den voet van de kerk gelegen is. De baar was met een groot aantal kransen gedekt, waaronder van de Marine-vliegkampen, commandanten en officieren van den Marine-vliegdienst en anderen. De kist werd van het sterfhuis door 12 vrienden van den overledenen naar de begraafplaats gedragen. ïn den langen stoet volgden de verte genwoordiger van den minister van Ma rine, de luit.-ter-zee le kl. De Bruyne, de vertegenwoordiger van den vice-admiraal te Willemsoord, de luit. ter zee le kl. Weemhoff, de le luit. Sissing van het vliegkamp Soesterberg, een deputatie van studenten uit Utrecht en vele anderen. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door een zwager van den heer Van Dijk, dB. Bleeker uit Abcoude. „De vele bloemen zeggen het wel en de be langstelling zegt het niet minder, dat hier een ontzaglijke plechtigheid geschiedt De eenige zoon, de eenige broeder, de ver loofde en de trouwe kameraad is hier neergelegd in de groeve na een vlieg ongeluk. Wij kunnen: begrijpen, wat nu in veler harten (moet omgaan. Als ouden van dagen ter aarde worden besteld, dan is dat droe vig, maar veel meer treft het ons, als een jong mensch in de kracht van zijn leven ten grave wordt gebracht^ De eenige troost, zei spr., is dan ook^e weten, dat dit is God's wil. Luit. Weemhoff sprak namens den vice-admiraal, commandant te Willems oord, die spr. had opgedragen hier aan wezig te zijn en namens hem en ook na mens de marine-vliegkampen De Mok en De Kooi deelneming te betuigen in dit tragisch ongeval en tevens Van Dijk de laatste eer te beween. Van Dijk was in korten tijd door zijn karakter en optre den hij ieder in aanzien gekomen en wij allen, vei spr., zagen in hem een hartelijk en goed kameraad. Ds. Haselaar sprak vervolgens harte lijke woorden van troost tot de familie, waarna de heer Groull namens de ge meente Lisse en Hillegom deelneming be tuigde met de groote "droefheid der fa milie. Hierna voerde nog een vriend het woord, waarna de heer Stelma namens eenige Utrechtsche studenten van hun groote vriendschap voor Van Dijk ge tuigde. Ds. Bleeker dankte namens de familie. (HbL) Zang- en Roclteervereenlglng „Harmonie". Bovengenoemde vereeniging opende Donderdagavond het winterseizoen voor loden en donateurs met de opvoering eener operette „Edelweiss". Zooals de voorzitter, de heer Lebbe, bij den aan vang terecht opmerkte, was dit een heele onderneming voor den directeur, den heer P. Brizee. Ne heeft „Harmonie" in deze richting haar Bporen al verdiend, en het is niet voor de eerste maal, dat men met eene operette voor het voetlicht kwam. Maar evengoed is het toch een heele durf, want men heeft hier te doen met dilettanten, die zelfstandig moeten acteeren, zingen, invallen, enz. en staat dus voor allerlei verrassingen. Voor deze operette, die in Zwitserland speelt, was een speciaal Alpen-déoor noo dig, dat evenwel nergens te leenen of te huren was. Dies besloten enkele ijverige leden van „Harmonie" er zelf een te ma ken, en aldus ontstond een waar Alpen landschap met op den achtergrond be sneeuwde bergen en, op den voorgrond, een weg. Alle hulde aan dit verdienste lijke werkl Niet minder dan 18 dames en heeren maakten deel uit van het orkest; zij hadden zich geheel vrijwillig beschik baar gesteld, en uit den aard der zaak moesten zij ook alle repetities meemaken, dus hebben zich zeer verdienstelijk voor de vereeniging gemaakt. De pianobegelei ding was in handen van den heer W. Boon. Aangezien in deze operette een groot aantal dames en heeren medewerkten (natuurlijk werkten alle leden van .Har monie" mee, maar wij hebben meer het oog op de afzonderlijke partijen) zullen wij ons onthouden van het noemen van namen. „EdeLweiss" is eene operette in twee bedrijven (drie tafereelen), op een libtretto van W. Schilt, met muziek van J. G. van Herwaarden; in het eerste be drijf is een ballet ingelascht, waarvoor de componist ook speciale muziek heeft ge schreven, en waarvoor onze stadgenoot de heer Jac. Polak, speciale dansen had doen instudeeren. Deze laatste waren zeer ver dienstelijk, omdat de heer Polak hier uit sluitend de beschikking had over 's com ponisten muziek, die weliswaar lang niet onverdienstelijk was, maar het eigenlijke bailetkarakter miste. Met veel smaak en fantasie had zich de heer Polak aan de geschreven muziek aangepast, en daar de Helderschen nu eenmaal als geboren dan sers ter wereld komen, verliep dit ballet vlot en keurig en tot genoegen van het zeer talrijke publiek. Verder moeten nog worden genoemd de speciale costuums; de dames hadden na tuurlijk zelve gezorgd voor aardige, kleu rige Zwitsersohe pakjes, en de heeren hadden zich met een sportpak en een lo den hoedje en keurige bergstokken erg Zwitsersch gemaakt, zoodat een en an der een schilderachtigen aanblik oplever de. Zoo was dus, naar de woorden van den voorzitter, zooveel mogelijk alles in stijl gehouden. De muziek, die de heer G. van Her waarden, organist te Rotterdam, (hiervoor schreef, had menig aardig wijsje; geestig bijvoorbeeld was het entréelied van Har- Ingezonden Mededeeling. Als Slijmoplossend en als hoeststillend middel zjjn de echte Mljnhardt's Salmiaktabletten zeer aan te bevelen. In doozen en flacons van 40 en 60 cl» De verpakking is voorzien van den naam ICijnhardt. Let hierop! By Apoth en Drogisten mail, die in vijf coupletten' anecdotes ver telt, wsarbfj het koor telkens invalt mert het refrein „o jé, o jé" dat viel meneer met imee". Over 't algemeen was de uitvoering zeer te prijzen; de koorzang was bijna altijd goed, al werd er wel eens onvoldoende gelet op het op het juiste oogenblik inval len, De solo's werden eveneens meeren- deels zuiver gezongen; van onzuivere in zetten was niets te bomerken. Aardig was ook de koorzang aan het begin, en zuiver het duet tusschen Berghofer en Ghristl. John, de groom van den lord, bracht de vroolijke noot door de vlotte entréeooupletten en de wijze waarop hij het Engelsoh radbraakte. In de pauze werd eene kleine verUting gehouden ten bate van de kas der ver eeniging, die natuurlijk door deze uitvoe ring bedenkelijke gapingen had gekre gen, en omstreeks 11 uur werd met het tweede gedeelte een aanvang gemaakt. Hierbij deed zich een Incident voor, door dat de jonge man, die de rol van den lord vertolkte, tengevolge wellicht van de warmte onwel werd en flauw viel. Een paar der medewerkenden droegen hem van het tooneel, terwijl de muziek gewoon doorging, en zoo al het publiek dit inci dent opmerkto, wist men niet beter of het behoorde er bij, zoodat hierdoor niet de minste stoornis ontstond. Rond twaalf uur was de goedgeslaagde uitvoering afge loopen, waarna een gezellig bal de aan wezigen nog geruimen tijd bijeen hield. 2e Volksconcert Een schrijffout in ons verslag betref fende het concert van jj. Woensdag was oorzaak, dat wij den aocompagnateur, den heer baron van Lijnden, met den achter naam „van Randwijok" hebben betiteld. Bij dezo zij de fout hersteld, en den heer van Lijnden daarvoor excuus aangeboden. Kinderoperette Alb. Boelens. De heer Boelens ia met zijn leerlinge- tjes dezen winter reeds eenmaal opgetre den. Nu St Nioolaas in aantocht is, be grijpt men, dat de gelegenheid oen dit traditioneele feest te vieren, niet mag worden verzuimd, en zoo hoopt de heer Boelens Woensdagmiddag 2 December in Casino het feest van dezen kinderheilige te vieren. Bij dde gelegenheid komt de Sint natuurlijk niet met leege handen, maar ook de leerlingen van den heer Boelens zullen zich niet onbetuigd laten. Zij zullen namelijk nogmaals „Sneeuw witje" opvoeren. Weliswaar is deze ope rette hier reeds tweemaal gegaan, maar dimaal is er een nieuwe aantrekkelijk heid verbonden aan de geheel nieuwe oos- tuiurns, die de kinderen aanhebben, deels naar eigen ontwerp van den heer Boelens, deels aangekocht van een Aimsterdamach revuegezelschap. Deze oostumes berusten geheel op fantasie, maar een sprookje is immers ook fantasie en zoo zal desze op voering ongetwijfeld wel meer tkinder- publiek trekken 1 Bijzonderheden omtrent deze uitvoe ring geeft de advertentie in het Adverten tieblad van aa. Woensdag. Folkestane. In het nummer van heden publloeeren wij eene reisbeschrijving van den heer van Agtmaal over deze Engelsche bad plaats. De heer van Agtmaal is 'beroeps- fotograaf en is een paar jaar terug hier o.a. geweest tot 'hot doen van opnamen van Helder en Huisduinen voor het ge- illustreerde weekblad „De Wereldpost". Van deze bekende Engelsche badplaats heeft hij prachtige opnamen gezonden, die wij ia onze platenkast hebben geëxpo seerd. i Geref. Zangver. „Halleluja". Bovenstaande zangvereeniging zal ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan op Donderdag 26 November as. een Jubi leum-concert geven, waarop zal worden uitgevoerd Mendelssohn's oratorium „Athalia". Hieraan zullen medewerken de dames Brumsen—Hogerzeil, Hoogenbosch en Günthert—Breet, en de heeren Lee- wens, van der Vliet en Coppens. Bijzonderheden per advertentie. „Frysk Selsklp". It selskip scil Snjeon 28 Novimber hjar carste gearkomste halde. Dit is hwer in dei, foar de friezen. Er scille dy jouns twa stik ken opfierd wirde, fen de bekinde shriuwer R. W. Canne. Tink fierder om de adfortinsje yn it blêd fen tonjersdei 26 Novimber. Leger des Heils. Men 'dee"t ons mede, dat a.s. Zondag de bijeenkomsten zullen geleid worden door Majoor W. Gorter. Genoemde officier heeft reeds vele jaren gearbeid in het Leger des Heils. Als veld-officier heeft hij het bevel gevoerd over de meeste groote korpsen in Nederland, Hij heeft een aantal jaren ge arbeid als divisie-officier ovei( het geestelijk en maatschappelijk werk en op heden is hij werkzaam speciaal als officier der reclas- seering. De Majoor staat bekend als een flink spreker. Zeker zullen velen zich opmaken en een bezoek brengen aan het Leger des Heils. Staringen: ln de Electrictlettsvoorztenlng. Gisteren werd de levering van electri- sdhe stroom niet minder dan driemaal on derbroken, n.L twee op dien dag en eenmaal 's avonda. Nu de tijd <r«u aanbreekt, dat 1b de PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Avonds 6.30 uur, Ds. O. O. de Kloet, Onderwerp: „Herinneringen". Weeterkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Huisduinen: Geen dienst. Jnllanqdorp: 's Morgens 10 uur, Ds. Groeneveld, van Wieringerwaard c. a. Anna Panlowna. 's Morgens 10 uur, Ds. van Loon, van Barsingerhorn. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, A. A. Wildschut, be roepen Predikant, van Hooger Smilde. 's Avonds 7 nur, Ds. J. Jellema, van 8t. Pancras. Geref. Kerk (Spoorstraat): '■Morgens 10 uur en 'savonds 6.80 uur, CandidaatN. Willemse.van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg/ Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds- J. Koster. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. O. D. Bleeker, van Edam. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 upr, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. <v 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. avonduren de afname bijzonder groot wordt en de kans op storingen, voortko mende uit overbelasting dus toeneemt, zal men goed doen kaarsen 'bjj de hand te houden en de eventueel nog aanwezige gasverlichting na te zien. Het wordt overigens tijd, dat in deze eens afdoende voorzien wordt Een sto ring is natuurlijk altijd mogelijk, maar wanneer wij weer den weg op moeten van het vorig jaar, dan wordt het toch wel wat al te erg. Uit het Politierapport Een bewoner van de Bassingracht deed Woensdagmorgen aangifte, dat in den af geloopen nacht ten nadeele van hem was ontvreemd een vaatje sterken drank, met een inhoud van 25 L. Hij had het vaatje onbeheerd naast zijn woning laten liggen. Uit het plantsoentje naast de Wester- kerk zijn Woensdag een aantal struikrozen ontvreemd. Donderdag deed een bewoner van de Cronjéstraat aangifte, dat zijn zoontje dien middag door een jongen zoo was getrapt, dat hij zich. onder doktersbehandeling moest stellen. In verband met de ontvreemding van een jas en hoed van een bewoner van de Binnenhaven, werd Donderdag een man aangehouden, die verdacht werd, zich aan het genoemde feit te hebben schuldig ge maakt Na verhoor werd hij weer op vrije voe ten gesteld. Donderdagavond -werd door een recher cheur en fortwachter een jongmensch aan het Hoofdbureau gebracht, die in den af geloopen zomer, bij gelegenheid van het loopen op verboden terrein, aan den fort wachter een valschen naam had opgegeven. Toen de fortwachter hem, in verband daarmee, Donderdagavond aanhield, ver zette hij zich heftig. Met behulp van den rechercheur werd hij toen naar het Hoofd bureau overgebracht. Bij fouilleering bleek hij een ïyapenstok in zijn bezit te hebben. De stok werd in be slag genomen. Van een en ander werd pro ces-verbaal opgemaakt. Terzake overtreding van de Drankwet werd in den afgeloopen nacht proces-ver baal opgemaakt tegen een verlofhouder. Gisteren meldde zich bij de politie een 21-jarig jongmensch aan, die 10 maanden in Frankrijk was geweest. Hij had zich voor zijn vertrek daarheen aan verduiste ring van gelden, hier ter plaatse, schuldig gemaakt. Na verhoor werd hij op vrije voeten ge steld. Mail voor Hr. Ms. Tromp. Naar Nizza: 23, 24, 26, 26 en 27 November, laatste lichting, hoofdkan toor 6.30 a.. stadsbussen lichting 8. 22 November, laatste lichting, hoofd kantoor 5.80 m., stadsbussen 21 November, lichting 4. Naar M a r s e i 11 e: 1, 2, 8, 4 esp 7 De cember, laatste buslichting, hoofdkantoor 6.30 a„ stadsbussen lichting 3. 6 December, laatste buslichting, hoofd kantoor 5.30 m„ stadsbussen 6 December, lichting 4. De na de verzending op 7 December ter post bezorgde correspondentie wordt te Helder bewaard. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 November Medegedeeld door het Kon. Nederlandaoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 771.6, te Shielda. Laagste stand 746.4, te Vardó. Verwachting: Zwakke tot matige noordwestelijke tot westelijke wind, betrokken met nevel of motregen, aanvankelijk zachter ln heé Zuiden, overigen* iWelfd* ^°-ipfitunr v

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 11